Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4601) m3ss válasza Peethy (#4598) üzenetére


m3ss
veterán

toffifee ahaha tenyleg :))

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4602) Peethy válasza m3ss (#4601) üzenetére


Peethy
őstag

Egyébként tényleg nagyon aranyos, de nekem rögtön ez ugrott be :D Szeretem a baglyokat. Ők is engem. :))

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#4603) Marky21 válasza Peethy (#4584) üzenetére


Marky21
aktív tag

Lehet hogy jobb lett volna ha fák felé megy,de akkor nem a nagy semmibe menne. Az tetszett nekem különösen ,hogy ködös volt az idő és így egybe olvad a háttér a hóval és úgy nézz ki mintha nem lenne ott semmi egyedül a kis erdőrész mutatja hogy mégis van valami a háttérbe.

(#4604) korcsillio


korcsillio
őstag

Próbálkozok...

1
2

(#4605) weiss


weiss
addikt

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#4606) royalka


royalka
őstag

Nem tom hogy jól sikerült itt komponálni kép. Lehet kicsit több mély élesség kellet volna? V :F agy fekete háttérrel jobban mutatna?

[ Szerkesztve ]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#4607) raziel01 válasza royalka (#4606) üzenetére


raziel01
veterán

Nekem nem mond semmit ez a kép. Feketén jobban mutatna egyébként.

(#4608) JohnyBlue válasza korcsillio (#4604) üzenetére


JohnyBlue
őstag

A második ami talán jópofa is lehetne ha nem lenne tiszta homály az egész kép.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#4609) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok fotósok!
Jelenleg egy éve nyúzom Panasonic FZ38-as típusú gépemet. Sok képet készítettem, de két gyerkőc mellett nem igen tudok tovább lépni a kezdő hobbi fotós szintről. Le is vagyok ragadva a következő problémánál: nagyon zajosnak találom a képeket. Van lehetőség max iso beállításra, amit 200-ra vagyis a lehető legkisebbre állítottam. Illetve van egy beépített zajszűrési lehetőség, egy -2-től +2-ig terjedő skálán, fölfelé haladva valóban csökken a zajosodás mértéke, de részletvesztéssel is jár. Jelenleg is +1-en van.
Tudnátok szolgálni pár, gépen beállítható praktikával, illetve tapasztalattal zajcsökkentésre?
:R

(#4610) cOxeR válasza _stick_ (#4609) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nem a gépen kell zajt csökkenteni, hanem szoftveresen, erre van megannyi jól bevált szoftver, amivel se perc alatt tudsz javítani, kisebb adatvesztéssel, mint amit a géped produkál.
Javasolt: Lightroom
A gépednek utánanézve:
- ugyanaz az érzékelő van benne, mint az elődban a DMC-FZ28-ban
- +2Mpixel
- ergo több zaj lesz a képeken...

[ Szerkesztve ]

(#4611) royalka válasza _stick_ (#4609) üzenetére


royalka
őstag

Lehet hogy hülyeség szal javítsatok ki ha tévedek. Nekem Fz45 van. és nekem is az előző széria érzékelője van benne de meg van növelve a Mpixel. Én visszavettem a felbontást és így nem zajosak, 6 Mpixel-es képet szoktam csinálni.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#4612) m3ss


m3ss
veterán

hmm holgyek, urak ez a tema nem nagyon porog, mindjart elkezdek en is a haladoba irogatni...multkori ff portrera vki, vmi konstruktivat? :)
btw itt egy karacsonyi panorama, kicsit atdolgozva a multkori verziot. technikailag meg sajnos igy is vannak vele gondok, de ilovekecskemet fb-on azert kapott 1500+ lajkot, meg 400+ sharet :C :K kimentem meg utana egyszer hogy megcsinalom jobban, de mar elolvadt a ho, es ugy nem mutat olyan szepen :(

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4613) aldebaran válasza m3ss (#4612) üzenetére


aldebaran
őstag

Szerintem egy lencse korrekciót elbírna és én a két fának a szélénél vágtam volna el.

Egyébként tetszetős, de a torony olyan, mintha dőlne... :R

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#4614) m3ss válasza aldebaran (#4613) üzenetére


m3ss
veterán

panorama foto, amiatt torzul itt-ott, meg dol a torony, ennyit sikerult kihozni belole. eloszor olyan volt mintha Pisa-ban lotted volna :D
hmm de a vagasban igazad van, tenyleg jobb lett volna ugy. elvileg meg szelesebbre akartam, bal oldalt meg egy templomtorony is latszana, csak havas, foltos volt a lencse, es bebuktam a kep szelet. igy is annyit mahinaltam a foltok eltuntetesevel..
vmi ilyesmi lett volna a cel, de itt meg mas gondok voltak...

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4615) korcsillio


korcsillio
őstag

(#4616) cOxeR válasza korcsillio (#4615) üzenetére


cOxeR
Ármester

Alexpós, keszekusza, a fák teteje elvágott, nem ad jó hatást a képnek.

[ Szerkesztve ]

(#4617) ballington válasza m3ss (#4612) üzenetére


ballington
addikt

Néha azért csak betévedek ide.
Nekem teszik így a kép, tény, hogy a ferde torony kicsit fura, viszont a fák szerintem jót tesznek neki, ad egy kis keretet a képnek. Grat hozzá.
Irigylek, hogy legalább ekkora hó volt. Veszprém és környékén szinte semmi nem volt múlt tél óta.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#4618) m3ss válasza ballington (#4617) üzenetére


m3ss
veterán

koszi. en is hianyolom mar a havat, johetne meg egy adag...lehet erdekes temakat talalni.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4619) ballington válasza m3ss (#4618) üzenetére


ballington
addikt

Mondjuk, én most főleg a síelés miatt várom a havat, bár az újonnan talált sérveim miatt félek, hogy nem nagyon fogok tudni :O

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#4620) zolka78 válasza m3ss (#4612) üzenetére


zolka78
senior tag

Szerintem alapvetően jó, a torony bedőlését én még elfogadom mivel panorámáról van szó. Ami nekem szemet szúr az az, hogy a középső szobor dől. Viszont ezt nem tudod megváltoztatni mivel ha egyenesbe hozod akkor a mögötte lévő épület fog dőlni, és ez a rosszabbik. Ezzel a problémával már én is sokszor találkoztam. Erre nem rég találtam egy tippet, egyszerűen ki kell cserélni a kisebbik dőlő kép elemet, ha megoldható.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#4621) m3ss válasza ballington (#4619) üzenetére


m3ss
veterán

sielesen is van boven mit fotozni, foleg ha jo magasra mesz. hude gyonyoru tajakon sieltem anno, miert is nem kezdtem el fotozni korabban :W amig visz a felvono lehet is keresni a temakat :) en vagy 10 eve nem sieltem mar, nagyon mennek en is, nekem viszont terdszalag gondjaim vannak serv helyett :(

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4622) korcsillio válasza cOxeR (#4616) üzenetére


korcsillio
őstag

Köszi!

(#4623) ballington válasza m3ss (#4621) üzenetére


ballington
addikt

tavaly Zonkolan-on voltam, akkor egy napra magammal vittem a gépet, párat csináltam is, azokat Flick-re is feltettem.
Őszintén szólva a felvonón kicsit félek elővenni a gépet, a fotós táskából kicsit macerás elővenni.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#4624) m3ss válasza zolka78 (#4620) üzenetére


m3ss
veterán

nagyon nagy szivas panorama fejes allvany nelkul ilyeneket csinalni, raadasul a gagyi allvanyomon meg a vizszinttel is vannak problemak ha forgatom korbe. kell egy nagylato asap.
tegnap probalkoztam szabadsaghid-gellert-bme panoramaval is, most minden kepen kulon-kulon beallitottam a vizszintet, talan igy kevesebb torzulas lett, igy hirtelen csak a bme ferde kicsit, de az meg sullyedjen nyugodtan :DDD
sok idom nem volt szorakozni vele, de olyan szep az egesz varos a rakpartrol, hogy nem tudtam nem megallni. biztos lehetett volna jobb kompoziciot keresni, mert igy kicsit olyan, mintha budai rakparton lenne a szabadsag-hid.. :) na meg megvarhattam volna amig elmegy a hajo, meg lenyugszik a viz. engem zavar. eg az meg orok rejtely szamomra, probalom atlagolni a mert expokat es ugy loni mindet, de allandoan foltos lesz...ugyhogy rahuztam jo -expos graduated filtert. jobb mint volt, de...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4625) A Zéé válasza m3ss (#4624) üzenetére


A Zéé
addikt

"bme ferde kicsit, de az meg sullyedjen nyugodtan" +1 :D
Életemet évek óta megkesetító intézmény. Szegény épület tök szép, de amire használják...

Nagyon szép ez a látkép tényleg, egy ideje én is meg akarom örökíteni, csak a szép tiszta égbolt és a szabadidőm közül az egyik feltétel közül valamelyik sose teljesül :(
A híd kicsit tényleg furcsán belesimul a rakpartba :)
Az égbolt meg szerintem a párás levegőben megtörő utcai fények miatt foltos.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#4626) zolka78 válasza m3ss (#4624) üzenetére


zolka78
senior tag

Mi a franc van itt :DDD , terjed valami panoráma vírus :DD . Most akarok össze rakni egy 180fokos Duna partit Parlamenttel a közepén. Nekem is még a kompakthoz évekkel ezelőtt vásárolt gagyi van - már tervezgetem az újat - jó lesz az még egy darabig. A másik topikban linkelt második Margit hidas pano. az kézből lett lőve, megoldható a dolog ha nagyon akarjuk. Jó lett szerintem ez is. A vízzel nem nagyon kell foglalkozni, ez folyó, ráadásul nem igazán nyugodt sosem, jó ha látszik rajta egy kis kuszaság. A BME épületei és a Gellért szálló egy hullámzásban van, az jobban feltűnik. De engem nem zavar, imádom a Dunát és Budapestet. Mivel fűzöd össze a képeket?

[ Szerkesztve ]

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#4627) m3ss válasza zolka78 (#4626) üzenetére


m3ss
veterán

ty. ja nekem is kell majd vmi normalis allvany, de egyelore inkabb obira koltom majd. megallni ezen is megall a kamera, max a beallitas korulmenyes :) hugin nevu ingyenes progival, sokkal jobban tudod kezelni vele a torzitasokat, mint tobbi panorama sw.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4628) Cancer válasza m3ss (#4612) üzenetére


Cancer
senior tag

Nekem kifejezetten tetszik, hogy a kép két széle kifelé dől. Ettől egy kicsit meseszerűbb lett.
A fától-fáig vágás szerintem inkább apróság, bár érdemes lehet úgy megnézni. Viszont azzal mégjobban tolódik a szimmetria.

Jó kép lett. :)

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#4629) fattyu


fattyu
veterán

Régebbi semmiextraegyszerű

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4630) Real_Necro válasza fattyu (#4629) üzenetére


Real_Necro
veterán

Jó hangulatos, tetszik, jó lenne már ilyen időjárás... :U

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4631) zolka78 válasza fattyu (#4629) üzenetére


zolka78
senior tag

Kell az ilyen, igazi tavaszváró kép.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#4632) zool1 válasza fattyu (#4629) üzenetére


zool1
őstag

Remélem jövőre sok ilyen és ehhez hasonló képet tudok majd csinálni, az e3-al! :DD

(#4633) ballington válasza Real_Necro (#4630) üzenetére


ballington
addikt

nemá, még tél sem volt

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#4634) Real_Necro válasza ballington (#4633) üzenetére


Real_Necro
veterán

Az lehet, de nem is szeressük. :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4635) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Most jött meg a 2 év garis 50mm f/1.8D-m :) Hamarosan remélem újabb képekkel szolgálhatok. :) :C

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4636) korcsillio válasza korcsillio (#4615) üzenetére


korcsillio
őstag

(#4637) #56824064 válasza m3ss (#4624) üzenetére


#56824064
törölt tag

Szép! mennyi képből raktad össze?

(#4638) m3ss válasza #56824064 (#4637) üzenetére


m3ss
veterán

cancer, mashcsabi: koszi.
4 kepbol.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4639) bartucc


bartucc
addikt

Sziasztok!

Azt hiszem, ez a legjobb fórum ahova írhatok. Van egy Panasonic LZ-10-es gépem. Hosszú válogatás után esett rá a választás, de mai napig dicsérem érte a szerencsém. Szeretnék vele kicsit komolyabban értékelhető képeket is készíteni, viszont hiányosak az ismereteim, és inkább vagyok a megértem hogy kell, mint sem a ránézek, és érzem hogy jó kép lesz típus. Milyen szakirodalmat ajánlanátok kezdésként Scott Kelby - Digitális Fotóskönyv sorozatán kívül? Most találtam rá Joe McNally: A Nagy Villanás című könyvére, épp ez van most terítéken hogy beleássam magam.

Valamint, kezdő felszerelésre tippek? :)

Ha rossz helyre írtam volna, elnézést. :B

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#4640) izomhod válasza bartucc (#4639) üzenetére


izomhod
senior tag

felszerelés?
először is állvány!

(#4641) ballington válasza bartucc (#4639) üzenetére


ballington
addikt

ha már könyv is felmerült, tudom ajánlani David Prakel könyvsorozatát. Én jelenleg a 2. at olvasom: Világosítás.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#4642) bartucc válasza izomhod (#4640) üzenetére


bartucc
addikt

Igen, elfelejtettem írni, hogy már beszerzés alatt, hosszas nézelődés után szerintem Cullmann Primax 180 lesz a befutó. Inkább ez, mint egy 4-5 ezres Hama, ez biztos kiszolgál egy darabig. :))

ballington: utánanézek a könyveinek, köszi a segítséget!

Hogy álljon valami ideillő, eddigi 3 kép, amit nem rég lőttem:

Kettő az autópályánál:

1 | 2

Egy villámfotózás, sajnos 7 képre volt elegendő elemem, feltöltve persze egyik sem volt, még nyár közepén készült. Azóta se volt semmi villámlással tarkított vihar errefelé :(

1

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#4643) bartucc válasza bartucc (#4642) üzenetére


bartucc
addikt

Ami előzőbe nem fért bele: a Pana LZ-10 egyetlen hibája, amit fel tudok hozni, hogy nagy a zajosodás, és ezt csak számítógépen láttam meg. Az autópályás képeknél látható folt középen szintén itthon volt igazán látható, véletlen fotózás közben az ujjam hozzáért a lencséhez.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#4644) izomhod


izomhod
senior tag

na, estére tűzijáték-contest?:)

(#4645) fattyu válasza izomhod (#4644) üzenetére


fattyu
veterán

most hogy mondod lehet megpróbálom bár nekem szüzesség lesz szóval sokat nem tudom.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4646) izomhod válasza fattyu (#4645) üzenetére


izomhod
senior tag

na!

nekem is, akkor olvasgassunk, mit hogy kéne
állvány, vagy kocsi teteje, vagy fix pont, ahova le lehet tenni a gépet, az legyen, anélkül hozzá se kezdjünk:)

(#4647) bartucc válasza izomhod (#4646) üzenetére


bartucc
addikt

Hosszú záridő, minél kevesebb mesterséges fény, és hagy szóljon! :)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#4648) izomhod válasza bartucc (#4647) üzenetére


izomhod
senior tag

akkor hozom a puskát, pont zavarja a kilátást egy utcai lámpa ;]

(#4649) cOxeR válasza bartucc (#4647) üzenetére


cOxeR
Ármester

Hosszú záridőt felejtsd el, elmosott kupacaid lesznek, és sokra nem mégy vele... :)
Magas iso, aránylag tág rekesz, rövid zár és el kell kapni a pillanatot, ennek van látványosabb kinézete.

(#4650) m3ss válasza cOxeR (#4649) üzenetére


m3ss
veterán

mennyire rovid zaridore gondolsz?

azert hosszabbal se olyan rossz az:
4.6 sec, 8 sec

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.