Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) CyDoN válasza copass (#20000) üzenetére


CyDoN
senior tag

gyakorolni fogok, és mutatok majd pár képet a "fejlődésről" :)

(_._)

(#20002) copass válasza copass (#20000) üzenetére


copass
veterán

20.000-ik komment jee! rumom söröm?!:D :))

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20003) cOxeR válasza copass (#20002) üzenetére


cOxeR
Ármester

Oszt a babettádat hol hagytad? :))

(#20004) phaseOne válasza cOxeR (#19975) üzenetére


phaseOne
tag

köszönöm szépen az értékelést :)

Az elsőnél az elképzelés jó, de be van mozdulva, és ez az FF megoldás nem jó, valami érdekes képrész nem ártana a képre, úgy lenne élvezhető ez a perspektíva.
igen, úgy érzem lassan elő kell vennem a hölgyeket ha valami érdekeset akarok alkotni :D
mindenesetre architecturalnak nagyon kevés?
az a baj hogy ez szép narancssárga a ff nélkül, de szívesen veszem ha segítesz kiötölni valamit :)

Harmadik is jó perspektíva, lehetne még ott játszani a kép különböző részeinek a hangsúlyozásával.
abból van egy másik is, a gyanútlan áldozat igen közel engedett :D

Következőnél az erős vinyetta nagyon nem kell rá... hazavágja az egészet.
ok, leveszem, csak akkor kell még egy kicsit simogatnom az illesztési hibákat, egy kóborkuty megugrasztott közben, és a szélén ez sajna meglátszik

Utolsónál jó-jó a papírdof, de az egész kép üres érzetet ad.
meg kellett nézni a karácsonyi szerzeményt... :DDD

esetleg erre is tudtok mondani valamit? [link] (mondjuk azon kívül hogy "kéz!!!" )

(#20005) copass válasza CyDoN (#20001) üzenetére


copass
veterán

"Nem nekem tanulsz, magadnak tanulsz!" :-)

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20006) Larry303 válasza phaseOne (#20004) üzenetére


Larry303
addikt

az előtér így nem túl sokat ad és perspektiva sem kívánja meg...a lényeg, hogy én szűkebbre venném...
de amúgy az előzőleg linkeltek jobban bejöttek

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#20007) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szeretitek a mézet? :)
Magas ISO-val, kézből, sötétben annyira nem jó... ;)

Mutogatni való hater díszpinty

(#20008) k!nG válasza hcl (#20007) üzenetére


k!nG
aktív tag

Hangulatos, de ennel tobb nagyon nincs benne. :N

https://www.behance.net/vargadom

(#20009) hcl válasza k!nG (#20008) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ennyi volt a lényege :) Adventi vásárokon szeretek ilyeneket lőni, csak hát a körülmények általában elég extrémek :)
Ha lesz a mai adagból valami értékelhető, akkor teszek fel. Igazából ez is határeset még ilyennek is, mert pl. állhatnának címkével felénk is a mézek, csak másképp nem volt jó a háttér.

Mutogatni való hater díszpinty

(#20010) imyourfriend válasza hcl (#20007) üzenetére


imyourfriend
őstag

Lépesméz az igazi, bár várnom kell vele majd májusig hogy ehessek olyant. :( Szép hangulatfotó. :)

(#20011) hcl válasza imyourfriend (#20010) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Köszi :R
Én nem vagyok nagy mézrajongó, de nem vetem meg :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#20012) Jokerx


Jokerx
tag

Sziasztok!

Ételfotózáshoz kérném ki a segítségeteket. Milyen beállításokon ill. világítással kapok jó minőségű fotókat. Fekete üveglapra tenném a fotózandó ételt. Láttam már a mekis fotós videót ;) Nagyjából képben vagyok az étel felkészítésével a fotóra.

A saját pizzériám számára készülnének a képek. Szórólapra, weboldalra.
Jelenleg egy D3200+kit obi fényképezőgéppel rendelkezem. Ezzel készíthetőek jó minőségű fotók?

(#20013) Larry303 válasza Jokerx (#20012) üzenetére


Larry303
addikt

a váz nem lesz problema, üveg lehetne vmi jobb is, de ezzel is meg lehet oldani...
mess kollegát keresd meg biztos lesz pár hasznos ötlete

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#20014) copass válasza Jokerx (#20012) üzenetére


copass
veterán

itt egy jó tutorial

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20015) Balinov


Balinov
félisten

Nem szoktam allatokat, meg mindent ugy altalaban ami mozog, fenykepezni, de ezt a tunderviragszalat szeretnem megosztani veletek.

Kompo, utomunka, fotomodell mennyire ertekelheto?

Copass: link nalam nem jo valamiert.

szerk2:Jokerx: itt is van par angol nyelvu totorial a kajafotozas temaban

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#20016) Larry303 válasza Balinov (#20015) üzenetére


Larry303
addikt

nagyon erősnek tűnnek a fények nekem, vignette sem kell...sztem nem az igazi

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#20017) scream válasza Balinov (#20015) üzenetére


scream
veterán

Én arra volnék kíváncsi, hogy vajon ezzel az utómunkával jobb-e esetleg? :F (A képet csak szemléltetés céljából használtam fel :R)

(#20018) Balinov válasza Larry303 (#20016) üzenetére


Balinov
félisten

a tacsin, vagy a hatteren erzed erosnek a fenyeket? koradelutani verofenyes napsutesben keszult, sajna tul eros napsutes volt.

babicsbalu: nem rossz, vagtal is a sarga visszahuzasan kivul? :U

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#20019) Lassú Víz válasza Larry303 (#20016) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Igen vannak kiégett részek, a fő témán. Az unsharp mask is erősebb mint kellene. Kalibrálás hiányában a színekről mindig óvatosan nyilatkozom, de mintha túlszaturált lenne.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#20020) scream válasza Balinov (#20018) üzenetére


scream
veterán

Igen, vágtam is egy kicsit, de a sárgához nem nyúltam. Amiket csináltam : -Exposure +Contrast +Clarity -Vibrance -Saturation meg a zöldnél egy kicsit visszavettem a színéből.

(#20021) Larry303 válasza Balinov (#20018) üzenetére


Larry303
addikt

tacsin főleg, árnyékok is erősek rajt

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#20022) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Némi tesztelés után találtam egy képet, éles ez az 50/1.8G tág rekeszen is. :P [link] Letölthető a kép, sőt kérnék némi véleményt is hozzá.

(#20023) stargazer válasza imyourfriend (#20022) üzenetére


stargazer
senior tag

aranyos! :DDD

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#20024) jjeahh válasza imyourfriend (#20022) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ennivaló :))
annyira ez azért nem éles, de lehet, hogy a fókusz is rossz helyen van picit, és/vagy bezavar a zajszűrés...persze biztosan csak ez a kép ilyen, de ha ehhez viszonyítunk, a régi sz*r manuál zuiko-m is szétkarcolja, és lemászik a kijelzőről ehhez képest...mondjuk erős fényben világos felületen nyitva a szivárvány minden színében kromatizál :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20025) imyourfriend válasza jjeahh (#20024) üzenetére


imyourfriend
őstag

Kellett némi zajt szűrni, nem értem miért zajos iso400-on, meg lehet máshogy kellene vakuznom. Majd kipróbálom vizsga után. Hadd lám hát, most már hogy figyelmeztettél nem idejek meg ha kiugrik a monitorból a kép. ;] Egyenlőre -10-en áll az 50/1.8, aztán kitudja kell e korrigálnom.

[ Szerkesztve ]

(#20026) jjeahh válasza imyourfriend (#20025) üzenetére


jjeahh
nagyúr

sztem próbálj raw-ban lőni párat alap iso-n, jó fényben, pl kint vagy ablak mellett ;) úgy nem zavar majd bele sem a váz jpeg tömörítése, sem a zajszűrés
nem tudom, hogyan vakuztál de azzal nincs bajom, nagyjából rendben van...bár ha fehér a plafon, akkor plafonravillantás valszeg nem ártana (már ha nem így derítettél :DDD ), picit árnyékos a szája meg álla alatt

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20027) imyourfriend válasza jjeahh (#20026) üzenetére


imyourfriend
őstag

Plafonra volt vakuzva csak (fogalmam sincs miért) rátettem még a lapot is a villanófejre, az okozta hogy így kiégett a haja. Lehet ma is lövök párat, igyekszem korrigálni ezeket a dolgokat. :R raw-ból lett konvertálva amúgy.

(#20028) m3ss válasza imyourfriend (#20027) üzenetére


m3ss
veterán

miert egett volna ki a haja? mondjuk en nem annyira kedvelem ezt a plafonra vakuzast de sokszor nincs ido/lehetoseg masra...arnyekokkal jobb azert. de hat gyerekeknel nem lehet mindig boxokat/ernyoket felszerelni, foleg elkapott kepeknel :DDD
a kislany aranyos, de nem vmi jo pillanatban kaptad el. kicsit ijedten csodalkozik, hogy mit is muvelsz te ott:) mondasz neki vmit, vagy kattintasz meg parat sztem lenne sokkal jobb pillanat is.
kompo, hatter sem annyira...persze emlekkepnek biztos jo, de ha mar kritikat kertel...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#20029) imyourfriend válasza m3ss (#20028) üzenetére


imyourfriend
őstag

Tegnap beszereztem egy D7k-t gondoltam kipróbálom, este volt azért nem dobtunk össze egy hátteret, legközelebb valami fehér pokrócot kerítek. 50-essel érzem hogy picit gondok lesznek beltérben, de meg kell hogy oldjam. :)

(#20030) Larry303 válasza imyourfriend (#20029) üzenetére


Larry303
addikt

nem lesz azzal semmi gond

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#20031) copass válasza Jokerx (#20012) üzenetére


copass
veterán

csak megtaláltam!
ez egy szuperegyszerű tutorial ételfotóhoz David Loftus

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20032) Jokerx


Jokerx
tag

Köszönöm a linkeket. Kezdek már okosodni. Kell 2db olvasólámpa, 2db fényképkeret fehér lappal.
A háttérrel viszont bajban vagyok. Ugyanis fekete üveglapot akarok alá és mögé is. Ehhez elég lenne a felsorolt világítás? Külső fény nélküli szobában tudom csak fotózni.
Vakut kell használnom? Tudom amatőr kérdés, de a világítás rész nagyon homályos a számomra.
Vagy inkább maradjak a sima fehér háttérnél? Hamburgerek, frissensültek, saláták és pizzák lennének fotózva.

(#20033) A Zéé válasza Jokerx (#20032) üzenetére


A Zéé
addikt

az üveg azért sok galibát tud okozni. Visszacsillan, átlátszik a fény is, te is, meg az egyéb nem kívánatos dolgok is. Első körben szerintem próbáld meg valami homogén, és nem tükröződő háttérrel, aztán ha úgy adódik, akkor próbáld az üveglapot. is.
Bár szerintem ételfotónál nem ad annyi pluszt a tükröződés, mint a többi tárgyfotónál.

Just a simple Lineman...

(#20034) copass válasza Jokerx (#20032) üzenetére


copass
veterán

szerintem próbáld ki pici léptékben ezt a fekete üveglapos hátteret, mielőtt nagyobban is megcsinálod.
a tükröződésnél észnél kell lenni, mivel kell környezet is ami visszatükröződik és az se mindegy hogy mi és mennyire,stbstb. nehéz ügy.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20035) Jokerx


Jokerx
tag

Már láttam olyan képeket, ahol fekete üveg volt alatta. Nagyon jól nézett ki a tükröződő hamburger.
Meg is találtam szerencsére
Ilyen képet szeretnék csinálni, tűz nélkül. Na ezt hogy világítsam meg?
Időm van szerencsére. Hány wattos és milyen izzót ajánlotok hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#20036) Lassú Víz válasza Jokerx (#20035) üzenetére


Lassú Víz
őstag

low budget: [link]

Ha többet szánsz rá, van jobb is. Határ a csillagos ég.

Nézz be az indexre is: [link] amikor olvasgattam elég használható tanácsok voltak. futoz üzemelteti a fenit webáruházat, szívesen segít. De a többiek is.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#20037) Jokerx


Jokerx
tag

Ezek is jó videók. Bár itt inkább van szó az étel előkészítéséről:
Behind the scenes at a McDonald's photo shoot

Domino's Pulling the Cheese

(#20038) hcl válasza Jokerx (#20035) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Fekete fotókarton, ha már? (Csak ötlet, nem értek hozzá.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#20039) Jokerx válasza hcl (#20038) üzenetére


Jokerx
tag

Jó ötlet! Az legalább matt. Alul fekete üveg lehet a képen?

(#20040) Balinov válasza hcl (#20038) üzenetére


Balinov
félisten

kartonrol jut eszembe, targyfotozasban gondolkodok a telen, feher karton-t vettem artboltba, jo lesz vagy szerezzek be meg esetleg feketet es 1-2 tovabbi szint is?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#20041) hcl válasza Balinov (#20040) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem értek hozzá :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#20042) Larry303 válasza Balinov (#20040) üzenetére


Larry303
addikt

fekete fehér sztem nagyon jó, sok mindenre elég, tárgyfotónál inkább vmi jó home made sátrat csinálj neki

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#20043) mcgoat válasza Jokerx (#20035) üzenetére


mcgoat
aktív tag

Biztos vagy benne, hogy itt üveg volt alatta? Nekem utómunkagyanús a dolog.

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#20044) mcgoat válasza Lassú Víz (#20036) üzenetére


mcgoat
aktív tag

tárgyfotóhoz elég akár egy zseblámpa is.

Egy webáruház nem csak fotósoknak www.mcgoat.com

(#20045) Larry303 válasza mcgoat (#20043) üzenetére


Larry303
addikt

sztem is az, a gagyi lángokkal együtt :)

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#20046) MC Pite


MC Pite
veterán

Karácsonyi vásárról:

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#20047) jjeahh válasza MC Pite (#20046) üzenetére


jjeahh
nagyúr

az este én is pont egy ilyen vásárost akartam lőni, ilyenkor annyi bokehed lesz mint tokióban, azt elfelejtettem a nagy sietésben :O
meglepődtem, mekkora köröket rajzolt a 35-ös...amúgy a fuji ooc jpeg-je meg van matatva? vagy ez raw export? picit általában kevés a kontraszt a képeiden, és enyhén kékes-lilások, de lehet a monitorom hüje...nem olyan vészes, gondolom ezt utómunka nélkül a váz jpeg beállításaival is meg lehet babrálni

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#20048) m3ss válasza mcgoat (#20044) üzenetére


m3ss
veterán

pizzakhoz nem hiszem hogy eleg lesz egy zseblampa :) ha minden etelt hasonlo korulmenzek kozott, korites nelkul akarsz lefotozni eleg lehet egy sator. nekem nem tul kenyelmes a kis sator, viszont anelkul, ha nincs termeszetes feny van olyan h 2 vaku sem eleg...
sztem probalkozz eloszor feher hatterrel, ne variald. orulhetsz ha eloszor fehernel megoldod a vilagitast, kepet. nehez mufaj. kitobival plane. foleg valtozo korulmenyek, etelek, kiegeszitok mellett.
amugy nekem lenne pizzeriam, lehet fizetnek vkinek ezert. pont egy reklamanyagon nem mind1 mit latnak az emberek...de nem elvenni akarom a kedved, bele lehet jonni az etelfotozasba is. en probalok fotozni mindenfelet amugy, de messze ez a legnehezebb. sokszor 1+ orat szoszolok egy atlagos, kozepszar keppel. ennyi ido alatt meglovok 10+ postolhato makrot a termeszetben :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#20049) imyourfriend válasza MC Pite (#20046) üzenetére


imyourfriend
őstag

Keves a dof mert eletlen a jobb szeme. :(

(#20050) copass válasza mcgoat (#20044) üzenetére


copass
veterán

egy Nitecore TM11?! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.