Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) killerjohn válasza szg88 (#5350) üzenetére


killerjohn
addikt

persze :)

(#5352) m3ss válasza killerjohn (#5346) üzenetére


m3ss
veterán

jo kis kattintas :K

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#5353) cOxeR válasza zool1 (#5344) üzenetére


cOxeR
Ármester

Talán az egyetlen tetszetős az a Gyöngyösi víztorony, és az a zöld kapu (azt nem tudom merre van, megoszthatnád velem :) ).
Többi nekem annyira semleges, próbáltál a szögekkel játszani, meg az átlós szerkesztéssel, de még is laposak lettek.

(#5348) killerjohn
Bizony ez alexpós, és a színei sincsenek rendben, az egész kép a vidámság helyett, szürkeséget sugall... ezért kell adni neki wb-t.

[ Szerkesztve ]

(#5354) szg88 válasza killerjohn (#5351) üzenetére


szg88
őstag

Hova kéred? :D

(#5355) killerjohn válasza szg88 (#5354) üzenetére


killerjohn
addikt

bárhová :)

(#5356) szg88 válasza killerjohn (#5355) üzenetére


szg88
őstag

Bocs, hogy ide raktam. Törlöm ha megnézted (nem akarnék a te képeiddel ékeskedni) Ja és ez csak amatőr próbálkozás :) :))

(#5357) killerjohn válasza szg88 (#5356) üzenetére


killerjohn
addikt

JPG-vel nem lehetett könnyű...

(#5358) szg88 válasza killerjohn (#5357) üzenetére


szg88
őstag

Teccik vagy xar?

(#5359) killerjohn válasza killerjohn (#5346) üzenetére


killerjohn
addikt

frissítettem a linket, Ropi Úr javaslatai alapján haxoltam egy kicsit lightrromban

(#5360) killerjohn


killerjohn
addikt

az ellen lehet valamit tenni, hogy a lightroomban megjelenő színek != Windows Photo Viewerben megjelenő színek (enyhén eltér) != Chrome-ban Facebookon megjelenő színek (DÚÚÚÚRVÁN eltér...) != Nyomtatóból kijövő színek ?

szerk: (húmitkapok hogy nem szerkesztettem az előzőt...)

szg88: dehogy szar! nekem egy kicsit furcsák a színek. lehet hogy csak azért, mert ott voltam. Most próbáltam a frissített képen picit erősíteni a színeket, világosítani, (máshogy vágni). Így közelebb került ahhoz, ami a valóságban volt. Szeretem ha erősek a színek, de még ha az élmény rovására is megy, jobban szeretem közelebb tartani az eredetihez...

[ Szerkesztve ]

(#5361) szg88 válasza killerjohn (#5360) üzenetére


szg88
őstag

Én se csípem ha minden túl van photoshop-olva.

(#5362) Sucuka válasza killerjohn (#5360) üzenetére


Sucuka
senior tag

Színkezelésben Ropi a mester! Kalibrál is, ha kell.

(#5363) killerjohn válasza Sucuka (#5362) üzenetére


killerjohn
addikt

már járt itt, megcsinálta mindhárom monitorom :)

(#5364) Sucuka válasza killerjohn (#5363) üzenetére


Sucuka
senior tag

:)

(#5365) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

akik szeretik a barcát klikk :B

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#5366) m3ss válasza killerjohn (#5360) üzenetére


m3ss
veterán

monitor profilok, nekem is volt hasonlo problemam
start, futtatas, color management

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#5367) cOxeR válasza m3ss (#5366) üzenetére


cOxeR
Ármester

A kalibrált monitort ha lehet ne állíttasd el vele!! ;)

(#5368) #58660352


#58660352
törölt tag

[ Szerkesztve ]

(#5369) killerjohn


killerjohn
addikt

(#5370) cOxeR válasza #58660352 (#5368) üzenetére


cOxeR
Ármester

Hangulatra jó lenne, üvegtisztítás, és alufólia eltüntetése viszont nagyon kellett volna.

(#5369) killerjohn
1. Bal szélen az a hatalmas fénycsillanás, nagyon ront a képen, nekem a képbe esetlenül berontó lámpa sem tetszik, ráférne egy kis zajszűrés is a képre, valamint nem találom az élességet... sehol a képen.
2. Kompozícióra ez már sokkal jobb, van rajta egy átlós szemvezetés az emberektől a delfinekig, kár, hogy félbevágtad az idomárt, valamint alul a delfineknél nekem még kellene egy kis tér.

[ Szerkesztve ]

(#5371) killerjohn válasza cOxeR (#5370) üzenetére


killerjohn
addikt

1) zajszűrést tehetek rá, de 50% alatt már nem is látszik. a becsillanás nem becsillanás hanem valami belógott :( sajna nem tudok vele mit csinálni... az egyetlen amit nem értek, hogy nem találod az élességet :F

2) ezt meg sajnos nem tudom máshogy vágni :( ha meghagyom az idomárokat, akkor még több "csúfság" jelenik meg a balfelső sarokban...

ja, és köszönöm a véleményedet! :R

[ Szerkesztve ]

(#5372) cOxeR válasza killerjohn (#5371) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nézd a jó oldalát, van okod visszamenni és újralőni a képeket! ;)

(#5373) killerjohn válasza cOxeR (#5372) üzenetére


killerjohn
addikt

LOL :) nekem sokkal jobban tetszik - mondhatni számomra tökéletes - mindkét kép, semhogy egyáltalán elgondolkozzak rajta, hogy ha ott lennék, akkor újralőném-e, ahelyett hogy a gyerekekkel foglalkozok helyette :) viszont, örömmel konstatálom, hogy nap mint nap egyre jobban megy, mind a "lövés", mind az utómunka. Ide azért dobom a képeket, hogy megkapjam a hidegzuhanyt, tanácsokat, véleményeket, Facebookra meg azért, mert 10-ből 10 ember "beszabehu"-zik még a fenti képek utómunka mentes, vágatlan verzióitól is (mindig postolom a 'before' képeket is...)

(#5374) cOxeR válasza killerjohn (#5373) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nem is a gyerekkel való foglalkozás helyett kell ezt tenni... ilyen ez a popszakma...

(#5375) killerjohn válasza cOxeR (#5374) üzenetére


killerjohn
addikt

ja, de nekem ez nem szakma, én szoftverfejlesztő vagyok :))

szerk: egy ilyen kép elkészítésekor minimum az egyik gyerek ordít, hogy ő valami akar/nem akar, fáradt, éhes, álmos, szomjas, nem jó a málnaszörp, baracklé kell, stb stb stb :)

[ Szerkesztve ]

(#5376) killerjohn


killerjohn
addikt

és így?

első verzió, amit előbb linkeltem
újabb, bal alsó sarok kicsit korrigálva (tökéletes soha sem lesz, dúrva photoshop tudás [ami nekem nincs] nélkül), illetve picit "erősebb" a kép.

(#5377) cOxeR válasza killerjohn (#5376) üzenetére


cOxeR
Ármester

Jobb volt a legelső! :P

(#5378) killerjohn válasza cOxeR (#5377) üzenetére


killerjohn
addikt

elmondod hogy miért? :R

(#5379) szg88 válasza killerjohn (#5378) üzenetére


szg88
őstag

Sötétebb lett az egész, próbáltad csak a bal alsó sarkot sötétíteni?

(#5380) #56824064 válasza killerjohn (#5378) üzenetére


#56824064
törölt tag

Ha csak azt a részt szeretnéd sötétíteni akkor válaszd ki a sima színező ecsetet nyomd meg a Q-t színezd ki azt a részt amit sötétíteni akarsz nyomd meg mégegyszer a Q-t így ki lesz jelölve a beszínezett rész aztán Ctrl+U és ott játszadozz a sávokkal de ha tudtad akkor elnézést az okoskodásért. A kép aljából vágnék hogy ne legyen benne az a fehér párkány rész.

(#5381) *Ropi* válasza killerjohn (#5348) üzenetére


*Ropi*
félisten

Bocs, csak most olvastam vissza...Szóval a kép legalább 1 Fé-vel volt alexpós, ezt az expozíció és a brightness (ez állítja a középtónusokat) felhúzásával javítottam, amint a neked visszaküldött xmp-ből is látszik.

A "nagy kékség" - white balance és a tint.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5382) killerjohn válasza #56824064 (#5380) üzenetére


killerjohn
addikt

ez most lightroom vagy photoshop?
annyira sajnálnék vágni az aljából, mert akkor a jobb oldali alsó szép köves rész is eltűnik :(

gondoltam hogy megnézem a PS-ot, de tuti nem veszem meg egy kalap pénzért csak hogy leszedjem onnan azt a lámpát...

(#5383) szg88 válasza killerjohn (#5382) üzenetére


szg88
őstag

he he he :Y :U

(#5384) killerjohn válasza szg88 (#5383) üzenetére


killerjohn
addikt

min nevetsz? :F

(#5385) szg88 válasza killerjohn (#5384) üzenetére


szg88
őstag

Magamból indultam ki :D
"de tuti nem veszem meg egy kalap pénzért"

(#5386) #56824064 válasza killerjohn (#5382) üzenetére


#56824064
törölt tag

PS-ról van szó. A ps-t nem muszály megvenni le is lehet tölteni persze ez teljesen legális :P :))

(#5387) killerjohn válasza #56824064 (#5386) üzenetére


killerjohn
addikt

hogy mi? ezt nem értem. most néztem, nincsen ebből free verzió. mondjuk lightroom annyira elhanyagolható árban volt a géphez képest, hogy azt megvettem pár review elolvasása után. de a ps jóval drágább...

(#5388) #56824064 válasza killerjohn (#5387) üzenetére


#56824064
törölt tag

Hogyne lenne free verzio nekem is haverom hozta át ncore-ról töltötte sőt szerintem piratebay-en is van amihez ráadásul felhasználó sem kell. ( egyébként persze ez nem legális de kinek van a mai világban több tíz ezer forintja programokra)

[ Szerkesztve ]

(#5389) fattyu válasza #56824064 (#5388) üzenetére


fattyu
veterán

PH szabályzat tilos a warezolás. Reklámozása is. Megolja ha akarja de haggyad abba

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#5390) #56824064 válasza fattyu (#5389) üzenetére


#56824064
törölt tag

hopp sorry!

(#5391) #58660352


#58660352
törölt tag

(#5392) ttoth válasza #56824064 (#5390) üzenetére


ttoth
tag

Én egyszer feltettem ezt a kérdést egy olyan blogon, ahol bevallottan retusálgattak fotókat. Azt a választ vagy inkább kérdést kaptam, hogy a PS (kb 300e a legújabb) bizonyos esetekben megéri-e egy komolyabb objektív árát. Akinek ez tényleg fontos, és kell a munkájához (profi fotós ugye), annak mindenképp megéri.

Egyébként van ezekből próbaverzió, 30 napig ki lehet őket próbálni. Meg Nikon esetében a ViewNX ingyenes, és azért ha nem is olyan sokoldalú, mint a LightRoom, enged bizonyos javításokat, pixel-bűvölésre meg ott a GIMP, csak a "meg van gimppelve" csak nem hangzik olyan vagányul... :)

Szóval vannak azért legális eszközök is...

Űűű, de szép eketárcsa!

(#5393) ttoth válasza #58660352 (#5391) üzenetére


ttoth
tag

Jók a színek, a fókusz, de talán nem kéne ennyire középre szerkeszteni, legalább a nyele állna ferdébben.

Más nézőpontból nem próbáltad, ahol lehetne játszani a mélységélességgel? Így elég nagy hangsúly jut a háttérre is...

Űűű, de szép eketárcsa!

(#5394) killerjohn válasza ttoth (#5392) üzenetére


killerjohn
addikt

700$ a full verzió. most nekem annyit nem ér :(

(#5395) JohnyBlue válasza killerjohn (#5394) üzenetére


JohnyBlue
őstag

A múltkor a főnököm szólt, hogy egy PS-t szerváljak már a gépére. Mondom neki az kicsit drága lenne... de hogy ne legyen szomorú felraktam neki ezt a PS klónt és azóta vigyorog, hogy nagyon jóóó a progi :P

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#5396) #58660352 válasza ttoth (#5393) üzenetére


#58660352
törölt tag

[ Szerkesztve ]

(#5397) ttoth válasza #58660352 (#5396) üzenetére


ttoth
tag

Ezt inkább kiraknám a falra, mint a másikat... :)

Űűű, de szép eketárcsa!

(#5398) szarkad333


szarkad333
tag

[Erről] mi a véleményetek?

Szarkadavid.hu

(#5399) #58660352 válasza szarkad333 (#5398) üzenetére


#58660352
törölt tag

Jó a kép nekem tetszik, makró optikával csináltad?

(#5400) ttoth


ttoth
tag

Volt már egyszer téma, továbbra is az a tervem, hogy a gyűrűs fotómról [link] egy igen nagy méretű (70x50cm) nyomatot készíteni (habkartonra kasírozva :) ) Azóta újrafotóztam párszor, és most úgy tűnik, hogy a három közül kell kiválasztani a legjobban sikerültet:

1
2
3

Megkérdeztem pár embert, nekik a harmadik tetszett. Mi a véleményetek? Nem baj, hogy az első gyűrű közelebbi oldala nem teljesen éles?

[ Szerkesztve ]

Űűű, de szép eketárcsa!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.