Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) *Ropi* válasza *Ropi* (#31994) üzenetére


*Ropi*
félisten

Lemaradt, hogy nagyon szűk a kompozíció: térben meglenne a távolba révedő tekintetének az értelme (meg a testrészei is: nem csak két, egész estét betöltő - amúgy szép - cicin lenne a hangsúly). ;)

(#32000) torzo: Valóban kicsit frontos az élességi síkja. A hátteret szelektíven maszkolva lesötétíthetnéd: ezzel leválasztod a témáról, így egyelőre kicsit egybefolyik az egész kép ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#32002) Fandango válasza torzo (#32000) üzenetére


Fandango
Topikgazda

A készítés körülményeit bár nem ismerve, de szerintem nem olyan rossz kép ez.
Ami engem kicsit zavar, hogy a háttér két részre tagolódik (világos alsó részen kicsit javítani kellene valahogy)

(#32003) Hack3er


Hack3er
őstag

Egy kis macbook üveggolyó csendélet.

(#32004) _seth_ válasza torzo (#32000) üzenetére


_seth_
veterán

Ez tetszik! Szerintem jó lett :)

Annyi vízcseppet láttam már, hogy késztetést éreztem én is hozzá, egy bordó köntös, egy műanyag tál, egy béres cseppes üveg és két vaku.

Ki milyen tálba csepegtet ahhoz, hogy csak a víz látszódjon?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#32005) albert8


albert8
addikt

Szerintetek? :))

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#32006) torzo válasza *Ropi* (#32001) üzenetére


torzo
Ármester

Próbálkoztam, de lehet, csak elrontottam. Sajnos, tényleg frontos.

[ Szerkesztve ]

(#32007) End-ru válasza torzo (#32006) üzenetére


End-ru
aktív tag

Úgy érzem rossz irányba visznek a többiek. Ez a szakág nem a szelektíven lesötétítésről szól. Maradj az első verziónál. Szétfagytál? Nem is volt hideg :))
Amúgy grat.

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#32008) torzo válasza End-ru (#32007) üzenetére


torzo
Ármester

Köszi a bíztatást. :R
Nem tudom rendesen megcsinálni ez a gradiens sötétítést, csak elcs@szem. :W
Nem volt hideg?: Dehogynem. Reggel 7-től du. 4-ig -1--2 közötti hümér kellő challenge volt számomra, pedig volt rajtam mindenféle hacuka. És közben se pisi-se kaki. Frankó a természetfotózás! :DD

Ettől függetlenül tényleg nagyon tetszik.

(#32009) Schuby válasza torzo (#32008) üzenetére


Schuby
aktív tag

Lehet én inkább a helyi ecsettel és nem a gradienssel csinálnám. auto mask és külön az alsó és külön a felső részt És lehúznám rajtuk egy kicsit a szaturációt is

[ Szerkesztve ]

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#32010) Schuby válasza torzo (#32008) üzenetére


Schuby
aktív tag

Ilyesmire gondolok. mondjuk JPG- nem az igazi, jó foltos lett, de sztem igy jól kiemelkedik a háttérből

[ Szerkesztve ]

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#32011) torzo válasza Schuby (#32009) üzenetére


torzo
Ármester

Igen, határozottan jobb az eredmény. Látszik, értesz hozzá.

A záradat már megcsinálták?

[ Szerkesztve ]

(#32012) Studi válasza torzo (#32008) üzenetére


Studi
addikt

:R Hol, merre vártál a madárkára? Sikerült több kép is ezidő alatt?

(#32013) Schuby válasza torzo (#32011) üzenetére


Schuby
aktív tag

olyan jól sikerült, hogy csütörtökön már vissza is vittem. most ugyan működött de a felső egyharmadban elakadt vagy késett és egy jóval világosabb sáv lett a képeken

[ Szerkesztve ]

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#32014) torzo válasza Studi (#32012) üzenetére


torzo
Ármester

Kisújszállás környéke, ősgyepes környék, épített les. Frankón meg volt ott csinálva minden a leselkedéshez. Csak az egész napos üldögélés azért qrva hideg tud lenni. Volt réti sas is, de a fények elég f@sok voltak, Szóval nem akarom a lövésekkel teleszemetelni a topikot, mert sajnos, a szürkeség mindenre ráült.
De azért dokumetációnak még ezt a fennséget berakom.
Ne kritizáljátok, tudom, hogy nem valami jó!

@schuby: ja, azt a zárbajt láttam a Nikon topikban. Én biztos, ferobbannék a méregtől.

[ Szerkesztve ]

(#32015) Schuby válasza torzo (#32014) üzenetére


Schuby
aktív tag

Felrobbanás megvolt. Végre kész a cucc, ami ugye a loire völgyében ment gallyra, mert hát hol is máshol, kép egy darab se sikerül. Ezek után kimegyek Londonba, körbe lövöm a fél várost +Hyde park, madarak, mókusok, és otthon a meglepetés hogy ami 1/200 feletti záridővel készült mind kuka. Gyilkolni tudtam volna.

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#32016) Schuby válasza Schuby (#32015) üzenetére


Schuby
aktív tag

Ha egyszer lesz egy használható gépem, én is akarok ilyet!!!! hogy lehet ilyen helyre eljutni? jöhet priviben is ha nem publikus

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#32017) torzo válasza Schuby (#32015) üzenetére


torzo
Ármester

Gyorsan szabadulj meg tőle szerintem! Amúgy is kijárna neked már egy frankóbb váz!
Nem mintha ezzel szégyenkezned kellene, mert tényleg király madárlövéseid vannak!

Ennél a fazonnál lehetett jelentkezni a dologra. Tavasszal egyhetes erdélyi fotóstúrát szervez. Medve, hiúz meg hasonlók befigyelése lehetséges. Nagyon várom. Remélem, élve megúszom. :U

[ Szerkesztve ]

(#32018) *Ropi* válasza torzo (#32008) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem kell feleslegesen túlbonyolítani a gradiensekkel. :N PS-ben W (quick selection tool-lal, finomításokkal együtt 3 perc alatt) kijelölöd a madarat és az ágat, utána M és új rétegként elmented. Majd visszaváltasz a háttérre, CTRL + L (levels) és elkezded húzgálni, mondjuk így (ez idáig 4 perc sem volt):

Aztán lehet még finomítani, hogy az alsó (havas) részén újra átmész egy másik rétegben, meg az ág alatti kis ficakot is kihagytam... ;)

(#32015) Schuby: Sajnálom, nem is tudom mit tettem volna a helyedben, mert még nem voltam ilyen helyzetben...Azt hiszem így "készülnek" a tömeggyilkosok. :DDD

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#32019) torzo válasza *Ropi* (#32018) üzenetére


torzo
Ármester

Klassz. Én mindig LR-mal dolgozom, ott ez azért nyűgösebb. Majd egyszer már tényleg nekidurálom magam, hogy a PS-t is megtanuljam, legalább valami alapszinten legalább.

(#32020) *Ropi* válasza torzo (#32019) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az LR-nagyon jó, csak nincsenek benne rétegek, ami ebben a feladatban elengedhetetlen.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#32021) torzo válasza *Ropi* (#32020) üzenetére


torzo
Ármester

:K

(#32022) Schuby válasza *Ropi* (#32018) üzenetére


Schuby
aktív tag

Köszönöm az együttérzést. Először gondoltam felvágom az ereim, de nem vagyok suicid típus, így azt gondoltam inkább valaki másét vágom fel. De csupa olyan ember volt körülöttem akiket szeretek így ez se jött össze.
Azt már eldöntöttem hogy eladom, szívesen váltanék a konkurenciára de már itt felszerelkeztem, így ez nem lenne túl gazdaságos. Viszont nem tudom mire váltsak. d5300 vagy 7100 áll hozzám közel, de még a zsebemnek nincs kedve hozzá

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#32023) *Ropi* válasza Schuby (#32022) üzenetére


*Ropi*
félisten

D7100. :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#32024) Schuby válasza *Ropi* (#32023) üzenetére


Schuby
aktív tag

HM. Elgondolkodtató. Az szintlépést is jelentene számomra, abban a vázban van ugye motor is. Lehetőségek tárháza. Viszont nem keveset kell mellé tennem még ha csak vázat veszek akkor is. Ezek után nem nagyon merek használtat venni gar nélkül.

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#32025) *Ropi* válasza Schuby (#32024) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha leinformálhatóan megbízható eladótól veszed, akkor nincs gond. Legalább már be van járatva. ;) :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#32026) Schuby válasza *Ropi* (#32025) üzenetére


Schuby
aktív tag

Akkor vevő vagyok torzo gépére. Múltkor olvastam hogy másikra vágyik. :D

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#32027) *Ropi* válasza Schuby (#32026) üzenetére


*Ropi*
félisten

:DDD

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#32028) End-ru válasza torzo (#32008) üzenetére


End-ru
aktív tag

Ha komolyabban érdekel, ha csak teheted, ne ragadj le a fizetős lesek látogatásánál. Őszintén szólva én azt hittem saját munka. Szándékosan fogalmazok így, mert ez szerintem kb. olyan mint egy fotós nyílt nap, ahol a fények be vannak állítva, modell tudja a dolgát, a fotós meg rettentő lelkes a saját képei láttán :)
Azt a képedet fogod majd igazán értékelni, ami a tervezéstől kezdve a tied. Remélem lesz ilyenre is alkalmad és kitartásod. :R
A saját les pedig azért jó, mert senki nem mondja, hogy "se pisi-se kaki" :D

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#32029) torzo válasza End-ru (#32028) üzenetére


torzo
Ármester

Igazad van. Saját les? Na, de hová? Nem csatangolhat az ember kedvére, lassan már minden magánterület. Nem beszélve arról, hogy helyismeret nélkül eléggé reménytelen vállalkozás.

(#32030) cOxeR válasza Colonel993 (#31970) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szerintem minden kritika amit kaptál alapozott volt.

A képet nagyban megnézve, egy halovány/valamirevaló utómunka pixelt sem láttam.
Nagyon fontos, hogy az olyan fotókon, ahol egy nő bőre ekkora felületen látszik, rengeteget kell dolgozni... nem véletlenül vannak az ilyen sorozatok kis képszámon. Egy átlagos 4-8 perces képfeldolgozás helyett egy-egy ilyen kép, inkább 15-20 perc gyakorlott kezek alatt.
Az nem érdem és nem dicsőség, hogy fotóztál egy lányt melltartóban.
Az a dicsőség, ha a nyers képből képes vagy egy ízléses végeredményt kihozni.
Az önérzetet sérti természetesen a negatív kritika... főleg az első próbálkozásoknál, de semmire se mész, ha engedsz az önérzetnek... és hisztis csaj jellemzőket veszel fel magadra.
Szóval ha van másik perspektívás képed, ülj le elé... kezd el nézegetni... kezdj el vele foglalkozni, bőrhibákat javítani, ha a vágás szerinted rendben van... szín korrigálni... és haladni vele, hogy kész kép legyen.

Ha ez a kép gyakorlaton megfelelt, mint átadható kép, akkor nem vagy túl jó helyen, ezt is érdemes mérlegelned... vagy nem akarnak veled kellő mértékben foglalkozni.

Valamint ha kapsz értelmezhető kritikát, akkor reagálj is rá és ne tűnj el. :U (Ropi véleményére gondolok)

[ Szerkesztve ]

(#32031) Adamis válasza cOxeR (#32030) üzenetére


Adamis
őstag

De hova lett a kép? :U

(#32032) Schuby válasza Adamis (#32031) üzenetére


Schuby
aktív tag

A kép ott van most is

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#32033) Adamis válasza Schuby (#32032) üzenetére


Adamis
őstag

This photo is no longer available...

(#32034) Schuby válasza Adamis (#32033) üzenetére


Schuby
aktív tag

Nekem lehet a Cache-ből veszi elő? én most is látom, sőt meg is tudom nyitni nagyba

[ Szerkesztve ]

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#32035) cOxeR válasza Adamis (#32031) üzenetére


cOxeR
Ármester

Itt egy direkt link:
[link]

(#32036) belovary


belovary
senior tag

Csak annyit fűznék hozzá ehhez a témához, hogy személy szerint nem csak azért nem szólók hozzá nagyon sok képhez, és ilyen kommentekhez, mert sokszor látom, hogy milyen nehezen viselik a kritikát az emberek. Most az mindegy is, hogy ki milyen szinten van, és hiteles vagy sem amit ír. Attól hogy valaki már ebből él, és mondjuk van egy rutin mögötte, abszolút nem biztos, hogy esetleg jobban látja a kép hibáit. Nagyon sokszor valaki felrak egy képet, én sokáig nézem, és elsőre abszolút nem a hibákat keresem. Átadom magam a képnek, hogy mit vált ki belőlem, majd azután értékelgetem magamban. Attól hogy nincs olyan képem, vagy sokkal rosszabbakat kreálok, még láthatom egy sokkal jobb fotós képén, hogy mi is a hiba. Nem szoktam azonnal írni, hanem meg szoktam várni, hogy ki mit ír, és örömmel nyugtázom, hogy klafa, ezek szerint jól vettem észre a dolgokat. Nagyon ritkán írok, nem kell egy képre sokszor leírni ugyanazokat. Ráadásul ízlések és pofonok. Lehet valakinek tetszik, valakinek nem. Viszont a lényeg az, hogy így hogy nem látjuk egymást, csak itt írunk, eléggé félre lehet érteni sokszor egymást. Szerintem itt senki sem akar rosszat a másiknak, és a kritika is segítség! Teljesen mindegy, hogy most az milyen köntösben van. Persze egy bizonyos kereteken belül. Az elején ha besértődtem volna, szerintem abba is hagytam volna az egészet... elég jól megkaptam az ívet, és nem ilyen normális hangnemben, mint ahogy most zajlik egy ideje. De akármennyire is szíven ütött, mondtam magamnak, te töltötted fel ide, mit vártál, hogy majd leborulnak előtted, hogy mester, taníts? ;] Megvolt az első pofon, és még jobban rápörögtem, és szerintem sokat tanultam, talán fejlődtem is... :DDD
Most is azt írom, hogy szerintem ez a társaság a legnormálisabb amivel találkoztam! :C Az ilyen vitákat, meg feszültségeket szerintem simán le kéne tudnunk kezelni, mert alapvetően SEGÍTJÜK egymást! Most ezt a stúdiós képet én megláttam, és nem tetszett. Nem is mertem írni rá semmit, nem azért mert múltkor is már vita volt belőle, hanem mert nem voltam annyira tutira biztos, hogy jól érzékelem amiért nem jön be. Aztán elkezdődött az áradat, és úgy látom mindenkinek eléggé azonos a véleménye. Nagyon nem értek hozzá, és én csak köszönöm, hogy egyáltalán tesztek fel minden féle képet, ugyanis sokat tanulni belőle. Nézem a képet, olvasom közben a kritikákat, és ha nem tennétek fel pl ilyen képeket, akkor nem is tanulhatnánk egymás hibáiból! Tudjátok!!! Tanulni a hibáinkból, és mások hibáiból! A vicces, hogy én is kóstolgatom ezt a beállítós fotózgatást, persze nomád körülmények között, és az eredmény olyan is. Persze ezt a tudás, és a gyakorlatlanság hiánya is fokozza! De élvezem, és az itteni képekre tett kritikákból merítve próbálok odafigyelni mindenre. Persze rohadt nehéz. :DDD Nekem még...
Matyi rengeteget segít, és sokat tanulok tőle! Itt is köszönet neki! :R Persze mindenkinek köszi, mert tőletek is csak tanulok, és ettől lesznek jobbak a képeim... :R
Na de nem szerelmet vallani szerettem volna itt nektek :DDD ;] :DDD csak annyi akartam, hogy ne harapódzón el a feszültség, mert ez jó kis közösség, és ha nem is tetszik egy-egy kép, vagy netán az arra kapott kritika, akkor se legyen ilyen "dulakodás"! Bocsi az off-ért...
Esetleg ha valaki kínozni akarja magát, felnyomhatok egy-két képet, az én terhesfotózásomról... ;] Feleségemmel, aki 7 hónapos, fiammal, aki 15 hónapos, egy 4 méteres belmagassággal rendelkező helyen (munkahely), 1 rendszervakuval, zseblámpákkal... szóval minden adott volt... :DDD
Matyi látott képet, a kritikája ennyi volt: :DDD
Szóval ha ide benyomnám, lehet lángolna az oldal... ;]

(#32037) LamaCube válasza belovary (#32036) üzenetére


LamaCube
addikt

+1 :R

Én kritikát sem szoktam kapni, de nem adom fel :N :DDD

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#32038) jjeahh válasza LamaCube (#32037) üzenetére


jjeahh
nagyúr

az is tanulságos nem? a csend többet ér ezer szónál :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#32039) aldebaran válasza belovary (#32036) üzenetére


aldebaran
őstag

Nagyon jó olyan megfogalmazást olvasni, amire gondolok! Nem nekem kell ezt a sokat bepötyögni! :DDD :R

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#32040) cselt


cselt
senior tag

(#32041) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

Itt látható egy képem. Szokás szerint vágási problémáim (is) vannak. :D
Eléggé sok minden van a képen, kicsit zavarosnak tűnik, de valahogy szeretném kiragadni azt a szép nagy vízcseppet. A körülményeken/helyszínen sokat változtatni nem tudtam. (belógó fűszálak...stb.)

Szívesen veszek ötleteket és feldolgozásokat is. Ha érdekel valakit a RAW fájl, átküldöm szívesen.

Köszönettel,

Dani

(#32042) m3ss válasza hdanesz (#32041) üzenetére


m3ss
veterán

ezt nem kell se vagni, se feldolgozni.
vmi kozgyuruvel/makroobival/elotetlencsevel probalkozz inkabb.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#32043) StefanBraun válasza hdanesz (#32041) üzenetére


StefanBraun
aktív tag

Hello !

Csak egy saját vélemény : igen a téma " csepp "valóban nem jó helyen van. Szerintem elég kesze kusza a kép és az élességg sem jó és a színek is kicsit furák ( túl sok a zöld a téma is elveszik ). Az élesség meg szerintem elengedhetetlen ha csak a vízcsepp kiemelése lenne a cél a képen.

[ Szerkesztve ]

(#32044) copass válasza hdanesz (#32041) üzenetére


copass
veterán

ez így kusza, zavaros.
azt a hatalmas vízcseppet közelről kellett volna elkapni és szépen leválasztani a háttérről. akár ebből a szögből is, de alacsonyabbról mindenképpen jobb lett volna.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#32045) ThodEE válasza copass (#31917) üzenetére


ThodEE
őstag

Igyekeztem tanulni a javaslatokból, nagylátó helyett telével, iso800->iso100, a vakuteljesitményen még dolgoznom kell, -2nél sötét volt a kép 0lánál meg a közeli háttér miatt látszik a nyuszi árnyéka. Az asztalon szebb lenne a kép de sajnos ott nem ül meg csak a fotelba :C

Köszönöm előre is az oktató jellegű segítségeket, tudom hogy lusta módon a lakásban kényelmesen akarok fotózni igyekszem majd kintre is menni de most erre volt időm és lehetőségem :R

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#32046) hzsolee válasza albert8 (#32005) üzenetére


hzsolee
őstag

Szerintem életfogytiglan.
De bízzunk benne, hogy csak egy disznóvágás..... :))

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#32047) LamaCube válasza jjeahh (#32038) üzenetére


LamaCube
addikt

Igen :K Mindig jó, hogy próbálok az alapoktól indulni, de egy lépést se tudok előre tenni. ;)

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#32048) *Ropi* válasza cselt (#32040) üzenetére


*Ropi*
félisten

Az ötlet jó, csak (szerintem) elvész a teste (nagy része) a sötétben: hiányoznak a részletek. Minimális derítést elbírna még. Vagy csináld meg több, különböző erősséggel bevilágított expóból és maszkold össze kompozitként! ;)

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#32049) cselt válasza *Ropi* (#32048) üzenetére


cselt
senior tag

Ennél a képnél felülről világítottam meg egy lámpával és kézből lőttem, de jó ötlet a több kép összemaszkolása, kipróbálom majd :)

(#32050) copass válasza cselt (#32049) üzenetére


copass
veterán

azt is megcsinálhatod, hogy hosszú záridővel, szépen körbevilágítod egy olyan lámpával ami elé raksz egy papírlapot. annyi hogy a gépet lerakod vmi fix helyre.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.