Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) aor válasza aor (#6000) üzenetére


aor
tag

ehh, lejárt az idő....

találtam egy oldalt: http://www.bluehoursite.com/
:)

(#6002) aor válasza fattyu (#5997) üzenetére


aor
tag

ez az eredeti kép!

közben megtaláltam az adatait.
iso400, f5.6, 1/4 sec

Ez az átméretezés elég fura, az eredeti képen nincs az a "maszat" a bal felső sarokban :F
(lánchidast majd privibe, bár...raw kép kb. 14mb, mire azt feltöltöm... :) )

(#6003) zolka78 válasza aor (#6002) üzenetére


zolka78
senior tag

ILyen képeknél állvány alap. Iso maradhat a legalacsonyabban, rekeszt szűkebbre veheted bőven, egészen addig amíg nem jelentős a diffrakció megnyilvánulása, záridő meg amennyi kell.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#6004) ttoth válasza aor (#6000) üzenetére


ttoth
tag

Most megnézve a képeidet eléggé össze van tömörítve, a jpeg kockák szépen látszanak rajta. Bár lehet rosszul látom.

A blende szűkítése meg hogy korábban fotózol, hogy kék-órás kép legyen, ingyen van :) Ha nincs még állványod, keress a közelben egy fix felületet, ahová leteheted.

Űűű, de szép eketárcsa!

(#6005) aor válasza ttoth (#6004) üzenetére


aor
tag

4272×1848 pixels az eredeti, ennek kellett a 40%át venni, hogy megfeleljen az itteni elvárásoknak. Szerintem ez látszik is...sajna

(#6006) cOxeR válasza aor (#6005) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nem a méret számít, hanem hogy milyen minőségben mented el... meg lehet oldani egy kis képméretet is jó minőségben, csak úgy kell kiexportálni. Amúgy meg fel kell tölteni külső oldalra és onnan linkelni, nem a PH!-t kell terhelni ezzekkel...

(#6007) #56824064 válasza cOxeR (#5989) üzenetére


#56824064
törölt tag

Köszönöm szépen sokat jelent az a mondat hogy "alapvetően rendben van a kép". Azt tényleg érzem mintha fentről szűk lenne de jobbról nem érzem szűknek megnézted flicker-en is?

(#6008) cOxeR válasza #56824064 (#6007) üzenetére


cOxeR
Ármester

Természetesen ott néztem meg. :)

(#6009) ttoth válasza aor (#6005) üzenetére


ttoth
tag

GIMP-ben például:
A subsampling meg a DCT (diszkét koszinusz transzformáció) beállítása fontos.

Mondjuk a számított fájlméret kicsit gyanús... :)

[ Szerkesztve ]

Űűű, de szép eketárcsa!

(#6010) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Ezek a kék órás képek nagyon bejönnek! :D
Lehet megpróbálkozok belük egy HDR-rel megspékelve :B

eszméletlen szép képek :Y

[link]

[ Szerkesztve ]

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#6011) cOxeR válasza Daniel Alves (#6010) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ehh, vernazzáról nekem is van... igaz más szögből. :DDD
[link]

[ Szerkesztve ]

(#6012) Balinov válasza cOxeR (#6011) üzenetére


Balinov
félisten

Ezt a keped akarhanyszor meglatom, esik az allam. :R A kornyeken volt a szallasotok, Zoli?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#6013) zool1


zool1
őstag

(#6014) Larry303 válasza zool1 (#6013) üzenetére


Larry303
addikt

pont levelet fotoztam ma én is :)
bár kicsit későn értem haza kevés időm volt már rá, holnap majd eltökölök vele

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#6015) cOxeR válasza Balinov (#6012) üzenetére


cOxeR
Ármester

:D közelsem, autó ki van tiltva a városból, vonattal közlekedtünk az egyik városból a másikba, ott 20 perc séta a város széléig, és 30 perc éjjeli szerpentinezés hegyre fel. :)

(#6016) Balinov válasza cOxeR (#6015) üzenetére


Balinov
félisten

mobilrol? szallasotok hol volt? gondolkozunk hasonlo iranyba nyaralasilag

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#6017) cOxeR válasza Balinov (#6016) üzenetére


cOxeR
Ármester

Jaja de leszek hamarosan gépnél, váltom asszonyt a retusban.

(#6018) cOxeR válasza Balinov (#6016) üzenetére


cOxeR
Ármester

(#6019) zool1 válasza Larry303 (#6014) üzenetére


zool1
őstag

Szia!

Szép, nekem tetszik! :K Pontosan milyen obival "lőtted"?! Épp most akarok, valamilyen makro objektívet venni a d5000 hez.

(#6020) HwAdokVeszek


HwAdokVeszek
aktív tag

Sziasztok.

Ma készült képem:

Várom a kritikákat :))

(#6021) Balinov válasza HwAdokVeszek (#6020) üzenetére


Balinov
félisten

reszemrol olyan nincs. tetszik, szepmegvalositott, szemnek tetszo, nekem bejovos :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#6022) popey37


popey37
addikt

alapobival készült, kéne vennem egy makrót

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#6023) Larry303 válasza zool1 (#6019) üzenetére


Larry303
addikt

egy kb 30éves 55 2,8 mikor nikorral

xboxmod: szép lett

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#6024) #58660352 válasza HwAdokVeszek (#6020) üzenetére


#58660352
törölt tag

Jó a kép :K

(#6025) HwAdokVeszek válasza #58660352 (#6024) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

Örülök, hogy tetszik nektek :)
Első próbálkozásom.

Sajnos csak akkor jöttem rá a jó "technikára" mire már majdnem elégett a füstölő, és már nem próbálkoztam tegnap tovább mert így is a fulladás kerülgetett olyan tömény volt :DD

Legközelebb megpróbálok mégjobbat összehozni. :)

(#6026) Daniel Alves válasza popey37 (#6022) üzenetére


Daniel Alves
őstag

...ez miez? :B

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#6027) ttoth válasza HwAdokVeszek (#6025) üzenetére


ttoth
tag

Iszonyatosan nagy riszpekt és segítség volna, ha le tudnád írni a "technikát"! Én is próbálkoztam már füsttel, de inkább nem mutogatom senkinek :D Jó kép lett, talán kicsit mintha a kép széle felé került volna a füst, középre meg semmi. De jó így.

Űűű, de szép eketárcsa!

(#6028) HwAdokVeszek válasza ttoth (#6027) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

Akkor leírom hogy csináltam :)

Fekete vászon volt a háttér, attól kb fél méterre volt a füstölő.
Objektív hiányába én csak 18-55el csináltam + közgyűrű (16mm).
Az objetív 55-re volt állítva.
Teljesen sötétbe csináltam, csak egy kis asztalilámpa volt bal oldalra téve hogy lássam a keresőbe mit fényképezek.
Jobb oldalt volt egy vaku (yongnuo yn-565ex manual 1/16)

Az asztai lámpának a fényét terelni kellet hogy teljesen fekete legyen a háttér, én ezt fekete kartonnal oldottam meg.

Eleinte azzal rontottam sokat hogy asztali lámpa nélkül próbáltam, és így csak szerencse alapon sikerültek, de legtöbször semmi nem volt a képen.

Legszebb formák szerintem a füstölő végétől kb 10-15-20 centire voltak.

Bezártam minden ajtót magam körül, mert nagyon mozgatta a füstöt, még ha nem is lehetett érezni.

Ha túl egynletes volt a füst akkor vagy a kezemmel "meglegyeztem", vagy megfújtam.

A fényképezőgép vakuját nem használtam, mert csúnya volt tőle a háttér, ezért távkioldóval működött a vaku.

Záridő 1/200

Ha valamibe segíthetek még írj nyugodtan, és megpróbálok :)

(#6029) HwAdokVeszek


HwAdokVeszek
aktív tag

Ja, és persze állványról :)

(#6030) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

(#6031) popey37 válasza Daniel Alves (#6026) üzenetére


popey37
addikt

egy lávalámpa alapobival kb. 18-20 cm-ről.
csak probálkozom mivel kinn olyan rossz idő van, hogy nem tudok mást fotózni.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#6032) Patrick76496


Patrick76496
őstag

Helló, abban szeretnék segítséget kérni, hogy mi adja meg a blende értékét! Képszerkesztést tanulok, ez lenne a házi, de sehol sem találtam. Azt tudom, hogy minél jobban ki van nyitva, annál több fény jut az érzékelőre, ezáltal a fényerő is több lesz, és minél kisebb a blendeszám, annál jobban ki van nyitva. Ezt ki is lehet számolni abból például, hogy mennyi a nyitott blende átmérője / sugara? Légyszíves írjátok le, vagy adjatok egy linket, ahol ez le van írva. Előre is köszönöm!

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#6033) popey37 válasza Patrick76496 (#6032) üzenetére


popey37
addikt

http://www.fotozz-alkoss.info/images/modulok/oktatas/foto.html

amugy a google a barátod

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#6034) Patrick76496 válasza popey37 (#6033) üzenetére


Patrick76496
őstag

Köszönöm! :R

"I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

(#6035) bbchris


bbchris
senior tag

Nahh megjött a Nikon P510-em . Most próbálgatom meg tanulom hogy mit hogyan kell vele csinálni . Tudom nem DSLR gép de nem is akarok annyit beruházni mert nem profi studió szintre kellett .
Hirtelen ezt tudtam belőle kihozni ez volt az első képem vele : ( A kiskutyánk :) )

[link]

Mi a véleményetek ?

[ Szerkesztve ]

(#6036) fattyu válasza bbchris (#6035) üzenetére


fattyu
veterán

Neked tetszik benne a dátum stamp?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#6037) bbchris válasza fattyu (#6036) üzenetére


bbchris
senior tag

Nem , csak állítgattam aztán elfelejtettem belőle kivenni . Egyébként sok képemhez ráteszem hogy tudjam mikor készült . Kivétel persze ha tiszta fotó kell , oda nem szoktam .

(#6038) popey37 válasza bbchris (#6035) üzenetére


popey37
addikt

a kutya jó fej, de a dátum tényleg gáz :D

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#6039) fattyu válasza bbchris (#6037) üzenetére


fattyu
veterán

van a képnek olyanja hogy exif...
A dátum a képen olyan dolog amit exifből rátehetsz utólag ha ez a szívednek vágya, de leszedni azt marha nehéz...

A képről. Mint emlékszel sokan adtak tanácsot mit vegyél ne vegyél. Vettél egy kompaktot ami messzire lát de már iso 400on pixelmosoda.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#6040) popey37 válasza bbchris (#6037) üzenetére


popey37
addikt

megkérdezhetem mennyiért vetted?

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#6041) fattyu válasza fattyu (#6039) üzenetére


fattyu
veterán

de tessék töltsd le ezt nagyban. és vesd össze. ugyanugy iso 400. egy most már jó hatéves belépő dslrel készült ami ma már kb a nevetség tárgya kategória.

Nem a fotó a lényeg ( még jóval azelőtt készült hogy elkezdtem foglalkozni ezzel ) a képminőséget vesd össze.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#6042) bbchris válasza fattyu (#6041) üzenetére


bbchris
senior tag

Jó de amit linkeltél ott erősebb volt a napfény , amikor én csináltam akkor meg felhős . Amúgy minden automatán volt és az első képem tehát semmi sincs beállítva . De nekem a DSLR gép túl drága lenne főleg különböző Obik-kal meg pláne .
Majd csinálok napfényes időben is . :B

Popey37 #6037 Pénzt nem írok ki de pontosítok mert nem újonnan vettem meg hanem a fotós fickótól akiről írtam egyszer hogy megmutatta a gépet . Én nem bírok több 100k-t költeni gépre meg Obi-ra és tényleg csak kezdő szinten szeretném csinálni .

[ Szerkesztve ]

(#6043) fattyu válasza bbchris (#6042) üzenetére


fattyu
veterán

igen. a napfénytől lett éles és használható a kép..

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#6044) bbchris


bbchris
senior tag

Ti milyen beállításokkal csináltok a csillagos égről fotót ?

(#6045) HwAdokVeszek


HwAdokVeszek
aktív tag

Mégegy kép tegnapról.
Mondjuk ez nekem nem tetszik annyira mint az előző :DDD

(#6046) bbchris válasza HwAdokVeszek (#6045) üzenetére


bbchris
senior tag

Ezt nyitott blendével csinálod vagy füsttel ?

[ Szerkesztve ]

(#6047) HwAdokVeszek válasza bbchris (#6046) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

Nem.
F/14.

(#6048) mishubi


mishubi
tag

Az egyik vérebünk :D

||▐ 웃 + 유= 18+ ▐ || / NUBIA z11 black & gold edition / Lenovo yogabook

(#6049) ttoth válasza HwAdokVeszek (#6028) üzenetére


ttoth
tag

Köszönöm a részletes leírás, nagy segítség, ha legközelebb nekiállok. Nekem a vaku hiányzik, és most sem aktuális, objektívet tervezek, de a következő vaku lesz. Viszont kicsit félek a manuális vakuktól, az SB700 meg drága...

Mindenesetre köszi a leírást, majd meghálálom :)

Űűű, de szép eketárcsa!

(#6050) Novics válasza bbchris (#6042) üzenetére


Novics
senior tag

Én tavaly és elején vettem használtan egy Nikon D60-at kit obival és egy 55-200-as kis telével. Na meg 2 UV meg egy polár szűrővel így adta el a tulaj, mindent egyben - 100-ért. Nagyon nem csúcskategória, de még közép sem, de beérem ennyivel. Pesze szeretnék egy nagy telét, egy nagylátót, egy makrót, egy ilyen, egy olyat, egy amolyat, meg egy jobb vázat, megy egy carbon állványt, meg vakukat, de annak is örülök, hogy ennyim van. Ja, és egy komolyabb monitor is kellene egy komolyabb vassal, mert az Thinki x200s TN-es panelja - ugyebár 12,1"-on - nem egy grafikai nehézbombázó.
Amúgy meg úgyis annyi tanulnivalóm van még, hogy csuhajja! Még az alapokat is.
Na mindegy, nem tudom, hogy mit is akartam ebből kihozni. :))

Úgy gondolom, hogy mivel itt a kezdő fotósok teszik közkincsé a képeiket, simán elférnek a kompakttal készült képek is. Ha másban nem is lehet nekik tanácsot adni, a látásmódjukon, a kompozíciós érzékükön lehet csiszolni, hogy ne csak kattingassanak. (Mint tettem én is nagyon sokáig. Mostanában kezdek több figyelmet szentelni a kompozíciónak.)

Hogy ne offoljam szét:

Tudom, hogy bőven van benne hiba. De most elsősorban az érdekelne, hogy mennyire gáz, hogy nem harmadolóra tettem. Valamiért erőltetettnek éreztem ha csak azért teszem harmadolóra, mert azt mondják, hogy az a tuti. Sok időm nem volt állítgatni, mert hirtelen jött az ötlet a nap pedig 5 perc múlva már el is tűnt a domb mögött.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.