Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4851) m3ss válasza Kean_Sorbo (#4849) üzenetére


m3ss
veterán

nekem is a tavirozsas tetszik legjobban. 1. kep nem lenne rossz, ha felul tobbet mutatnal a fakbol, es mondjuk harmadolonal lenne a fa az nem lenne rossz. olyan utomunkaval, mint a 4-esen, ff-ben.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4852) End-ru


End-ru
aktív tag

Még néhány kép a tegnapi sétáról:

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#4853) m3ss válasza End-ru (#4852) üzenetére


m3ss
veterán

3. jo lett. szepek azok a fenyek. (nyulas, madaras sem rossz sztem, de semmi extra) kompozicio legalabbis rendben van. kar, hogy nem feled fut a nyul, de hat nem hulye :DD ) jo nehez lehet allatokat (foleg madarakat, vadakat fotozni) nincs nagyon ido szorakozni...
kicsit zajosak ezek a kepek most, nem? madaras mindenkepp. amugy alacsony isos kepeken szoktatok zajt szurni? en mostanaban mar iso 200-as kepekre is ratolok egy kis (10-15) luminancet LR-ban. meg jpeg exportnal meg egy kis sharpen for screen-t is kapnak. meg mintha a 200mm-en keszultek nem lennenek tuelesek se. lehet az obi ott mar nem annyira eles?
ozes az nem jon be nekem. se a kompozicio, se az utomunka, vignette foleg nem.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4854) m3ss válasza Kean_Sorbo (#4849) üzenetére


m3ss
veterán

rule of thirds
ha probalsz erre torekedni -ha nem is mindig- azert jobb kepek fognak szuletni.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4855) Kean_Sorbo válasza m3ss (#4851) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Köszönöm. Valami ilyesmire gondoltál?

Kép

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#4856) SkyLaci válasza Kean_Sorbo (#4855) üzenetére


SkyLaci
őstag

még a farönköt lehetne kibillenteni a kép közepéről.
jobb felső sarokban a beégett égbolt nem szerencsés, talán azt ott lehetne picikét szürkébe.

persze egy ilyen képből nem lesz művészi kép, de lehet rajta próbálgatni a kompozíciókat, hogy hogyan a legarányosabb a szemnek a kép.

[ Szerkesztve ]

(#4857) End-ru válasza m3ss (#4853) üzenetére


End-ru
aktív tag

Az állatosak erős képkivágások, ezért a gyatra minőség, az obi az nagyon pöpec 200mm-en is :)
Tudom, hogy nem NG szintű képek, de nekem nagy élmény volt, és hol osszam meg ezeket, ha nem itt ;)

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#4858) Des1gnR


Des1gnR
őstag

A mai naplemente:

Kicsit sötét lett tudom :)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#4859) m3ss válasza End-ru (#4857) üzenetére


m3ss
veterán

persze, ha ng szintu kepeket tudnank csinalni akkor nem itt lennenk. sot en meg egy db ertekelheto allatfotot se csinaltam, de velemenyezni azt tudok ;] en csak elmondtam a velemenyem roluk, de attol hogy semmi extra nekem, nem azt akarom mondani ezzel, hogy inkabb ilyeneket ne tolts fel, soot. sztem inkabb porogjon a tema, minthogy mindenki varja a szuper kep megerkeztet...

skylaci (#4856) +1

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4860) m3ss válasza Des1gnR (#4858) üzenetére


m3ss
veterán

en nem tudom megnyitni a dropboxos linket

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4861) Des1gnR válasza m3ss (#4860) üzenetére


Des1gnR
őstag

Sajnos már szerkeszteni nem tudtam :U
[link]

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#4862) m3ss válasza Des1gnR (#4861) üzenetére


m3ss
veterán

nekem ez se, oldal nem talalhato :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4863) Des1gnR válasza m3ss (#4862) üzenetére


Des1gnR
őstag

Elfelejtettem publikussá tenni :C Közbe beletettem egy HDR próbálkozást is. (ez az első)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#4864) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Jó sok kép született, mióta utoljára benéztem. :)

Vegyük sorba:

(#4831) TripleB

A fotómasinás képen kívül a többi valahogy nem fogott meg. Esetleg a gépet el tudnám képzelni FF-ben kicsit régimódinak textúrázva.

(#4832) End-ru

Mázlista. :) Jó dolog lehet így fotózni, igazi élmény. Kár, hogy kifelé fut (de végülis menekülőre fogta), én is kicsit szűknek érzem a vágást.

(#4849) Kean_Sorbo

Az elsőben látok fantáziát, a legnagyobb gond vele szerintem, hogy túlságosan középre lett komponálva. A 7-es egész jó.

(#4852) End-ru

A nyúl nekem tetszik a levegőben, hiába, ő is menekült. Lehet legközelebb segéddel érdemes menned, elindultok 2 irányból egymás felé, és aki felé kezd futni a nyúl, az lesz a befutó. :D
A 2. és 4. képen nekem a vignettálás nagyon zavaró. 2 kép mint írták zajosra is sikeredett. 4.-et szűknek érzem.
A 3. kép felhője nekem túl sötét, ugyanígy a föld is.

(#4858) Des1gnR

Ezt sajnos én sem tudom megnyitni, de kíváncsi lennék rá. :) Így kicsiben mintha hiányozna a harmadolás.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4865) SkyLaci válasza Des1gnR (#4861) üzenetére


SkyLaci
őstag

ezek panorámák, vagy képkivágások?

feleslegesen nagynak érzem az alsó sötét sávot (a HDR-nél is), ha kép alsó harmadában lenne a horizont, akkor szerintem jobb hatása lenne.

a HDR próbálkozáson lehetne szélesebb a dinamika, bár nekem ez is nagyon tetszik hogy éppen csak sejtelmesen látszik valami.

(#4866) Des1gnR válasza Real_Necro (#4864) üzenetére


Des1gnR
őstag

Elvileg már publikus az album, bár a dropboxos kép is publikus mappába van szal nem értem :)

https://picasaweb.google.com/105724258733465600967/January152012

#4865: az első kép az panoráma, a másikat pedig megvágtam. Igazad lehet, tényleg elég sok így a föld rész.

[ Szerkesztve ]

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#4867) Real_Necro válasza Des1gnR (#4866) üzenetére


Real_Necro
veterán

Így már ok, csak valahogy túl kicsi a kép. A harmadolást jól láttam, sok lett a föld. A színek viszont tetszenek. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4868) SkyLaci válasza Real_Necro (#4867) üzenetére


SkyLaci
őstag

jobb volt a régi picasa felület, mint ez az új g+-ba integrált

egyébként ha rákattintasz a képre, megnyitja a sötétszürke háttér előtt, és ott alul van egy picike beállítások fül, és azon belül lehet teljes méretben letölteni

(#4869) SkyLaci válasza Des1gnR (#4866) üzenetére


SkyLaci
őstag

milyen ISO értéket használtál? nekem kifejezetten tetszik az ég zajossága.

Auto módban lövöldöztél?

(#4870) Des1gnR válasza SkyLaci (#4869) üzenetére


Des1gnR
őstag

Nem, kézi beállításokkal nyomom, ha csak nem sürget az idő.
1/160 | F8.0 | ISO100

Real_Necro: :R

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#4871) TripleB válasza Real_Necro (#4864) üzenetére


TripleB
senior tag

Köszi a kritikát.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#4872) fattyu


fattyu
veterán

Ölég rég voltam aktívan. Fényekkel próbálkozás itthon mivel kaptam kölcsön játszani két stúdióvakut... Tanulni kéne ezt is alaposan de játéknak sem utolsó.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4873) m3ss válasza fattyu (#4872) üzenetére


m3ss
veterán

sztem kifejezetten jo lett. jo az elrendezes nagyon, mancsa is jo helyen van. dof, elesseg is szuper. ff-ben nem nezted? nagyon kicsit szuknek erzem, de nem is tudom, hogy hol. ugyhogy ezt nem is tudom minek irtam bele :DDD
hol voltak a vakuk? ernyo nelkul? egyre inkabb kezd engem is erdekelni ez a vakus moka...

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4874) fattyu válasza m3ss (#4873) üzenetére


fattyu
veterán

Talán alul orrnál szűk picit de ha képarányt akartam tartani akkor sajnos ennyi volt a helyem...

Vaku tőlem balra fehér falra villantva szép nagy diffúzorfelület lett belőle, vázon egy plafonra villantva bár nem túl erősen, és egy mögött takarásban kontúrnak. Csak próbálkozom nem mondanám tudom mit miért...

Köszönöm.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4875) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Tekintettel arra, hogy nagy hobbim az akvakertészet is, szombaton született egy kicsi nano akváriumom, melyről prezentálnék egy képet:

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4876) Real_Necro válasza fattyu (#4872) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ezt a blökit nem lehet megunni. :D Nekem tetszenek a fények, meg a kép is teljesen jó. Én is próbálkoztam ma, de csak DIY módszerrel, fehér fényes lap, meg led reflektor, időzítő gépen benyom, majd kézben tartottam refit meg lapot akvárium mögött.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4877) fattyu


fattyu
veterán

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4878) royalka


royalka
őstag

Kicsit volt szabadidőm tegnap:
KÉP

[ Szerkesztve ]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#4879) aor


aor
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy képminőségileg, melyik típus/márka a TOP 5?!
Engem elsősorban a legalább fix 200-300mm-es példányok érdekelnének, minél kisebb f-értékkel, azaz legalább f4, kb. 10-30eft értékig egy canon eos vázra!

Most lemaradtam egy vivitar 300mm-ről, kicsit bosszús is vagyok, erről vkinek tapasztalata, amit eddig találtam róla(ami nem sok), az pozitív volt.
Ill. ha vki szeretne megszabadulni ilyentől, szóljon!

Danke

(#4880) fattyu válasza aor (#4879) üzenetére


fattyu
veterán

van objektív topik. ez itt elég off...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4881) aor válasza aor (#4879) üzenetére


aor
tag

Sorry mindenkitől, ezt csúnyán benéztem!!!!

(#4882) fattyu


fattyu
veterán

Na még egy tegnapról.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4883) cOxeR válasza fattyu (#4882) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ez már közel pöpec lett! :)
A mélységélességgel van csak gond, a másik szemének is benne kellene lennie a tartományban, valamint az arcot egy kicsit retusálni kellene, hogy kicsit homogénebb legyen.

(#4884) fattyu válasza cOxeR (#4883) üzenetére


fattyu
veterán

Van olyan verzió is már a retus része, de valahogy ez a textúráltabb jobban illett a képhez nekem. A dof ja :S

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4885) cOxeR válasza fattyu (#4884) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ne csüggedj, én is így lövöm meg őket... rendre... és utána meg... :W
Szerintem kell a retus, pepecselős úgy megcsinálni, hogy maradjon textúra... de nem lehetetlen. (én pont ebben próbálok fejlődni mostanság...)

(#4886) Sucuka válasza fattyu (#4884) üzenetére


Sucuka
senior tag

Egyre jobb lesz! Grat!

(#4887) fattyu válasza Sucuka (#4886) üzenetére


fattyu
veterán

Köszöntem. Igyekszem. aztán feltévedsz 1xre és elmegy mindentől a kedved :W

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4888) Sucuka válasza fattyu (#4887) üzenetére


Sucuka
senior tag

Én még biztosan tudom, hogy nem mostanában leszek "oda méltó". Hacsak be nem jön valami bravúros képem. De ennek kicsi a valószínűsége.

(#4889) fattyu válasza Sucuka (#4888) üzenetére


fattyu
veterán

ó még eszembe sem jutott feltenni oda semmit. csak nézelődni járok oda. de kiábrándító

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4890) matarese82


matarese82
csendes tag

Még én is nagyon kezdő vagyok, kicsit félve is teszem fel a képeket, mert amit én jónak ítélek meg, sokan (helyesen) látják benne a hibákat...

[link]

(#4891) BotaN válasza matarese82 (#4890) üzenetére


BotaN
senior tag

Ami elsőre szembetűnő és nekem zavaró azok a fények, szerintem túl sok, mondjuk az árnyékkal nincs is baj, mert jó éles megy a bábú vonalaihoz, de próbálj meg rajta variálni kicsit, csinálj több képet.

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#4892) m3ss válasza royalka (#4878) üzenetére


m3ss
veterán

sztem jo lett! szinek, fenyek elesseg nagyon rendben van. talan kompozicio, vagas lehetne kicsit erdekesebb.
fattyu tenyleg egyre jobbak. portrekhoz nem nagyon ertek, ugyhogy meg sem probalok inkabb elemezgetni...viszont coxer-nek igaza van, egy kicsit nagyobb melysegelesseg jobb lett volna. na meg valoban raferne egy kis -clarity ecset az elsore. bar azzal is ovatosan kell banni, mert az ilyen muanyag, agyonretusalt kepek nekem pl nem tetszenek.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4893) matarese82


matarese82
csendes tag

Arra valaki tudna tippet adni, hogy ha mondjuk akváriumot és benne élővilágot szeretnék fotózni milyen beállításokkal lenne a legjobb, mire kell figyelni stb.

(#4894) Real_Necro válasza matarese82 (#4893) üzenetére


Real_Necro
veterán

Van bőven info, csak guglizni kell.

Viktor barátom blogja

Segédlet inkább képekben

Egy nagyon jó kis cikk / 1

Egy nagyon jó kis cikk /2

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4895) Zinho


Zinho
aktív tag

Kezelésbe vettem LR-ban egy régebbi képemet. Sz@ros Oly e-410, de raw plusz LR zajszűrés majdhogynem csodát tesz :)

(#4896) zool1


zool1
őstag

Jöttem, mentem... Egy két turista fotó.

[ Szerkesztve ]

(#4897) SkyLaci válasza zool1 (#4896) üzenetére


SkyLaci
őstag

4. és 6. kifejezetten tetszik :)

[ Szerkesztve ]

(#4898) m3ss válasza zool1 (#4896) üzenetére


m3ss
veterán

lightroom lencsekorrekcio? 1 klikk az egesz, elso kepnek nagyon nem artana.
amugy 5. kepen nagyon szepek a fenyek, meg a viz. kar, hogy kiegett az eg, meg lehetett volna atgondoltabban komponalni

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4899) fattyu válasza m3ss (#4898) üzenetére


fattyu
veterán

meg a ca is egy gombnyomás kb vagy egy csúszkán kell picit mert a fákon oltári erős a magenta él a nap oldalon...

Zool1: 4es képen mi a jóégtől olyan tetü zajos az ég? vagy megszaladt a sharpening csúszka?

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4900) m3ss válasza fattyu (#4899) üzenetére


m3ss
veterán

lehet hdr az a kep, azert zajosabb, de nem tudom. de tenyleg lehetne szurni rajta.
ca-t amugy hogy tunteted el lr-ban?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.