Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) raziel01 válasza m3ss (#4398) üzenetére


raziel01
veterán

Esetleg a Mercedes gyár fele, a 2/D busszal hatalmas szántóföldek vannak, valami szép naplementés képet lehetne ott lőni.

(#4402) raziel01


raziel01
veterán

Illetve a vízműdombról is lehetne talán jókat vagy ott a környéken pados/vizes képeket.

(#4403) m3ss válasza Real_Necro (#4400) üzenetére


m3ss
veterán

ez nem rossz otlet, sot a kepeket elnezve kifejezetten tetszik. ide el lehetne nezni, bar tolunk ez 116km... :) ilyen tavolsagban meg azert eleg sok latnivalot talalok, kozelebb jobban tetszene.
raziel: merci gyar fele merre? nem akarod bepottyinten nekem google maps-en, hogy hol vannak ezek a szantok? nem reg koltoztem vissza, megmondom oszinten meg a merci gyarat sem tudom hol van, vhol a szelmalom fele :U :B

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4404) m3ss válasza raziel01 (#4402) üzenetére


m3ss
veterán

dombrol azert nem vmi nagy latvanyossag, ami eled tarul. esetleg vmi teli panoramat lehetne ott, vagy naplementet.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4405) raziel01 válasza m3ss (#4403) üzenetére


raziel01
veterán

Google maps

Kecskemét széle ez már. Naplementekor szuper képeket lehetne csinálni.

(#4406) m3ss válasza raziel01 (#4405) üzenetére


m3ss
veterán

koszi, meglessuk ezt majd vmikor.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4407) bubi92 válasza m3ss (#4397) üzenetére


bubi92
őstag

a reptér, hunyadiváros vége felőli végénél, nagyon fasza táj van. itt elindulsz kifele. ilyen a táj, rengeteg lehetőséggel.[link]
[link]

(#4408) m3ss válasza bubi92 (#4407) üzenetére


m3ss
veterán

na vmi ilyesmire gondoltam. koszi az otleteket. sajat kepek? jok amugy nagyon, bar az elson kar, hogy a fa nem bal oldalt van. milyen obival lotted azt, hany mm-en?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4409) bubi92 válasza m3ss (#4408) üzenetére


bubi92
őstag

egyik se saját kép, ismerősé. én nem vagyok nagy természetfotós:D
két képem van innen: [link]

[link]

sztem 10-20-as sigmával lett amúgy készítve nem vagyok biztos benne.

mellesleg ismerősek lehetnek ezek a képek, malomban volt kiállítás belőle, ill. kissfotóban is.

[ Szerkesztve ]

(#4410) m3ss válasza bubi92 (#4409) üzenetére


m3ss
veterán

malomban lattam az emeleten par kepet, de nem ezeket. de hogy azokat ki es miert allitotta ki azt nem tudom... olyan gagyi hdr kep volt a nagytemplomrol, hogy a par honapos fotos multammal barmikor kulonbet csinalok :D 1-2 kep kivetelevel mind hulladek volt.
kissfoto alatt mit ertesz? a fotomuzeum a zrinyinel, vagy hol szoktak kiallitasok lenni meg?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4411) m3ss válasza bubi92 (#4409) üzenetére


m3ss
veterán

:C :R
foleg a 2.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4412) bubi92 válasza m3ss (#4410) üzenetére


bubi92
őstag

gondolom rá, ill ezekre gondolsz:D

kissfoto alatt a kissfotora gondolok:D

(#4413) m3ss


m3ss
veterán

hmm dongodesign weboldalan pedig jo kepek vannak...
ezt, es ezt lattam. ez is egy csik. halszemes oruletek. raadasul nyomtatva meg 1 fokkal rosszabbak voltak :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4414) zolka78


zolka78
senior tag

Pénteki kisebb túrám, a Holdvilág-árok télen. Érdemes diavetítésben nézni és F11-el kirakni teljes képernyőre.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#4415) raziel01 válasza bubi92 (#4407) üzenetére


raziel01
veterán

Na ez király. :)

(#4416) m3ss válasza matyi012345 (#4346) üzenetére


m3ss
veterán

ha mar panaszkodtal, hogy valaszra sem meltattunk, mellesleg igazad van. en pl elsiklottam a hozzaszolasod felett :))

1. kep teljesen rendben van, talan a temat inkabb bal oldalra tettem volna, ugy nem nezne ki a kepbol.
2. kep nem tul jo, ajtot pl jobb oldalrol biztos levagnam. bokehbol se artana tobb vagy jobb, meg vhogy tul sokat latni a hatterbol. amugy ha mind2 oldalon levagnad a barna ajtokat, sztem jobb lenne.
3. kep ha mar high key szeru akar lenni, vagy beegett? :) akkor jobb lenne nem latni alul az asztalt.
4. sztem tok jo. jo a ket fuggoleges feher vonal keretnek, a bogre is nagyon jol megy a kep szinvilagahoz. nekem a zaj is bejon itt nagyon.

kepet forgatni, vagni pedig lr-ban a crop overlay (magyarban nem tudom :) ) szaggatott vonalu teglalap ikon a hisztogramm alatt.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4417) m3ss


m3ss
veterán

itt tudsz dolest allitani lr-ban.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4418) matyi012345 válasza m3ss (#4416) üzenetére


matyi012345
őstag

Köszi, :R

megpróbálom ezt a crop overlay-t használni, meg újra megcsinálom a 2. és 3. képeket ha lesz lehetőségem.

köszönöm a véleményedet is :)

(#4419) Throme válasza matyi012345 (#4346) üzenetére


Throme
veterán

Én se vagyok szakértő, de az 1-es tetszik, csak inkább a birka előtt hagytam volna a több helyet/teret és nem a faránál.
A másodiknál a színek tetszenek csak.
A harmadik nem mozgatta meg a fantáziám.
Az uccsó kép nekem eléggé zajosnak tűnik.

Most olvasom, hogy az 1, 4 képekre kb ugyan azt írtam, mint m3ss.

[ Szerkesztve ]

(#4420) matyi012345 válasza Throme (#4419) üzenetére


matyi012345
őstag

köszi, a birkáról még van nagyon sok kép de nekem ez jött be a legjobban így ez lett a kiválasztott. még olyan 20 van kb.
kár hogy a többi nem tetszik, az utolsó ISO 1600 on készült, így is alámentem a reciprok szabálynak.

Köszönöm a véleményedet, jól jönnek a hasznos tanácsok. :)

(#4421) Throme válasza matyi012345 (#4420) üzenetére


Throme
veterán

Sajnos nem vagyok olyan szinten, hogy sok tanácsot adjak, csak hobbista szemével látom a képeket.

Szerintem, jó hogy csak 1 birkát tettél fel, ami a legjobban tetszik.ÍIgy ezzel az eggyel foglalkozik mindenki és nem oszlik meg a figyelem a többi között.

Portrézni nem igazán szoktam. Talán jó megvilágítással, egy-két vakuval előnyösebben tudtad volna megalkotni a képet. Persze itt nem a telibe villantásra gondolok.

(#4422) matyi012345 válasza Throme (#4421) üzenetére


matyi012345
őstag

énis hobbiként foglalkozok ezzel ezért sem nagyon merek tanácsokat adni másnak mert nemigen értek hozzá. szoktam énis külső indirekt vakuval portrézni de az annyira "megszokott" szerintem. most direkt nem foglalkoztam vakuval, csak a gép és az f1,8 obi ami rajta volt. ebből hoztam ki amit tudtam ezért is a zaj.

(#4423) zool1


zool1
őstag

Séta a Mátrában

[ Szerkesztve ]

(#4424) m3ss válasza zool1 (#4423) üzenetére


m3ss
veterán

1. 2. kifejezetten tetszenek. :C

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4425) fattyu válasza zool1 (#4423) üzenetére


fattyu
veterán

A szénabálás az nagyon tetszik....

A nagyon közeli részletekénél ahol icipici doffal dolgozol vigyázz. Én is átestem jópárszor. Értem én hogy a bokeh szép dolog de ha nem is marad semmi más a képen akkor nem sok értelme van.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4426) zool1 válasza fattyu (#4425) üzenetére


zool1
őstag

m3ss:köszönöm!

fattyu: köszi. Igen én is érzem, hogy néha túl sok. :K

(#4427) End-ru válasza zool1 (#4423) üzenetére


End-ru
aktív tag

Nem Kazár környéke véletlenül?

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#4428) zool1 válasza End-ru (#4427) üzenetére


zool1
őstag

Deeee..... :U

Mátraszele, Bátonyterenye, Mátraverebély ha jól emlékszem.

(#4429) End-ru válasza zool1 (#4428) üzenetére


End-ru
aktív tag

A riolittufa képződmény egyedülálló, könnyen felismerhető.

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#4430) Murderer69


Murderer69
őstag

JUST DO IT! ;)

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#4431) fattyu válasza Murderer69 (#4430) üzenetére


fattyu
veterán

öcsémbazzeg.

Haver vagy tudod de ezt neeeee.

és mint tudod a témával van bjom miszerint hobbimészárlás...

A fotó jó éles meg jól komponált meg minden de ne már.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4432) Murderer69 válasza fattyu (#4431) üzenetére


Murderer69
őstag

direkt nem raktam be "brutálabb" képet hogy vigyázzak a lelkivilágotokra :P
amúgy fotózás kevésbé volt sikeres a mai nap nagyon rossz idő volt hozzá a többi meg úgy sem érdekel téged :DDD

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#4433) Real_Necro válasza zool1 (#4423) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nekem az első 9 nagyon tetszik. :) A többi már valahogy átlagos.

Murderer69:

Nem értem ezt a vadász stílust. Szegény fácánnak annyi, a belepumpált söréttől meg fazékba sem sűrűn kerül. :( Hatásban kb olyan mint a múltkori pisztolyos kép.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4434) Real_Necro válasza Murderer69 (#4430) üzenetére


Real_Necro
veterán

duplo... bocsi, nem vettem észre a szerkesztési időt.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4435) Murderer69 válasza Real_Necro (#4433) üzenetére


Murderer69
őstag

nem erted latszik amugy hallkan megjegyzem eheto a loves utan is :DDD
szerk a csuzlis kep nem az en kepem volt hanem fattyue

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#4436) Real_Necro válasza Murderer69 (#4435) üzenetére


Real_Necro
veterán

Tudom, hogy nem a te képed volt a múltkori, csak nálam a kettő kb egy kategória.

Az ok, hogy ehető, gondolom volt szerencséd már hozzá kiszedni az ólom darabokat belőle. kb olyan mint bokszkesztyűvel hangyát szedni. Az utolsó példánynak, amihez közelebb kerültem, sajnos egy ép csontja nem volt a söréttől...

Lényegében kifejeztem szerény véleményem, ezt gondolom a képről. Ilyen irányba biztosan nem megyek el. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4437) Murphistic válasza Murderer69 (#4430) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Hmm...ha eltekintek attól, hogy mi van a képen, akkor sem tudom kivenni, hogy mit akartál mutatni. Így tippre azokat a zöld vackokat szeretted volna láttatni ( egyébként mik azok? ), mert a fácánokból semmi se látszik.

Viszont ez csak az én privát véleményem..no offense ;).

fattyu: Köszönöm a választ!

[ Szerkesztve ]

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#4438) fattyu válasza Murphistic (#4437) üzenetére


fattyu
veterán

söréthüvely

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4439) raziel01 válasza Murderer69 (#4430) üzenetére


raziel01
veterán

Halott állatokat nem jó nézni. :(
Kb olyan mintha egy disznóvágást fényképeznél.

(#4440) Throme válasza raziel01 (#4439) üzenetére


Throme
veterán

Közelmúltban az egyik DFM-ben bemutattak egy fotóművész pár képét. Az egyik képen egy hentes állt szemben a kamerával. Nyaktól lefele volt fényképezve az ürge, akinek a munkaruhája eléggé véres volt és a kezében egy malac fej (vagy valamely más testrész volt). Tehát van ilyen kép művészetnek beállítva....
Nem tudom hova kevertem el az újságot, de aki olvassa valszeg meg tud ebben erősíteni...

(#4441) A Zéé válasza Throme (#4440) üzenetére


A Zéé
addikt

Lehet, hogy én vagyok érzéketlen, de én ezeken a képeken nem borzongok meg annyira, mint Ti. Legyen szó itt a Glockról, vagy a söréthüvelyekről, vagy akár a véres hentesköpenyről.
Hozzáteszem én se szeretem, a vadászatot, mert nem tartom fair dolognak az állatokkal szemben, de valahol mégis az emberiség egyik legősibb élelemszerzési formája. A sportlövészetet viszont szeretem, 2 félévet toltam is az egyetemen, de élő állatra én se tudnék fegyvert fogni.
Az ilyen véres hatásvadász képek pedig egyre mindennaposabbak, a fotósok meg gondolom inkább gyártanak ilyeneket, mert erre van igény, és nem feltétlen művészeti igény. Elég csak megnézni az ilyen év képe versenyeket... Rengeteg a katasztrófás, csonkolt emberes, háborús kép van évről évre. Sajnos. Az ilyen témájú képek sokkal jobban zavarnak engem, mint a fegyveres, vagy vadászós képek.

Just a simple Lineman...

(#4442) Murphistic válasza A Zéé (#4441) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Szerintem nem vagy érzéketlen.

Viszont amitől néha én is ki tudok akadni, hogy pl. vadászlapokban a "nagy" vadász pózol az állat mellett, amit csak szórakozásból ölt meg. Nem ítélem el pl. azokat, akik tényleg az élelemszerzés miatt vadásznak, de a sportvadászat körülményei néha kiverik a biztosítékot nálam ( Egyszer olvastam egy vadásztörténetet, amiben az illető részletesen leírta, hogy a rossz látási viszonyok miatt többszöri alkalommal sem tudta rendesen eltalálni szegény állatot - ilyenkor csak azt tudom kérdezni, hogyha nem lát jól, akkor miért lő? ). Emiatt lehet, hogy kicsit ellenszenvesen tekintek az ilyen témájú képekre.

A háborús képek szintén fura téma, de ez kell a népnek, hát ezt adják.
Elnézést az off-ért, de ezt le kellett írnom...

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#4443) Murphistic


Murphistic
aktív tag

Hogy ne csak a szám járjon berakok két képet. Ne kíméljetek a kritikával :) :
Egy váratlan látogató:

Naplemente játéka a felhőkkel:

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#4444) m3ss válasza Murphistic (#4443) üzenetére


m3ss
veterán

masodik nekem tetszik. szep fenyek, szinek. kompozicio is tetszik, bar en el tudnam kepzelni szelesebb valtozatban is, tetejebol vagva. jo kep.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4445) Murphistic válasza m3ss (#4444) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Köszönöm a véleményed! Örülök, hogy tetszett. A poén az, hogy nem is a naplementét akartam fényképezni és már szedelődzködtem, mert kezdett sötétedni.

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#4446) Murderer69


Murderer69
őstag

na így gyorsba mindenkinek:
hogy fair dolog e a vadászat? Emberek ezeknek az állatoknak legalább van esélyük hogy elszálljanak elfussanak amit megeszel reggeli párizsid nasi csokid ebédre rántott húsod az vajon hogyan készül???Honnan származik???Vágóhidakról ahol a felvásárolt állatot veszett körülmények közt tartják """életben"""" addig ameddig kés alá nem kerül azoknak az állatoknak nincs esélyük se elfutni se túlélni!!Sokkal nagyobb sokk éri őket mint bármelyik vadászaton..
Most ha valaki azzal jön hogy erre tenyésztik őket akkor megsúgom hogy ezeket is de nekik van esélyük...
egy gyors kis statisztika az idei évről fácánnevelde 8000 fácán plusz természetes szaporulat kiengedés után -3000 november közepétől a tegnapi napig ejtett állat 3000 ma van az utolsó hajtás...
Vágóhíd 8 órás műszakonként 7-800 állat és abból 0 menekül meg..
Akkor miről beszélünk?????
A sörét szedésről csak annyit hogy nem vagyunk állatok sem közeli sem távoli vadra nem lövünk minimum 45fokos szög alatt sem történik lövés..
Az elejtett állat minden esetben az asztalon végzi még ha nem is az elejtő asztalán akkor is....
A hentesekre meg csak annyit hogy ők a szükséges rosszak mert ha ő nem melózik te nem eszel és ez nem csak a húsra vonatkozik mivel nagyon sok helyre kerűlnek a vágóhídról a dolgok nem lenne szupi bőrjackóód meg gigiló csuka sem a puding is össze esne ha nem lenne faggyú szóval mielőtt itt nekiáltok dobálózni a hülyeséggel nézzetek már utána a dolgoknak mert ész nélkül okoskodni szerintem nem pálya ;)

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#4447) zool1 válasza Real_Necro (#4433) üzenetére


zool1
őstag

Köszi. Valóban, utolsó pár képben, magamat éltem ki....! :K

[ Szerkesztve ]

(#4448) Real_Necro válasza Murderer69 (#4446) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szerintem kicsit félreérted a dolgot. Nem a vadászattal van a gond, vagyunk itt sokan húsevők és vidékről származók, tudjuk, hogy nem vákuumfóliában születik. A természetes körforgás része mind a vadászat, mind a baromfinevelde vagy vágóhíd.

Nekem két dologgal van gondom.
Az egyik, hogy pl egy disznóvágást sem fotózok (pedig részt vettem már néhányon aktívan), valamint a vágóhídra sem vagyok kíváncsi, engem kicsit elrettent, ha elejtett vagy leölt állat képét látom. Ezért nem szeretek pl vadászházakban sem járni, a preparátumokat meg ki nem állhatom.
A másik az a fácán vadászat, de lehet a mi ismeretségünkben nem volt profi a vadász. Az esetek nagy részében sz@rrá volt lőve szegény, tele ólommal, gyakorlatilag nem volt felhasználható része.

Ez saját vélemény, én elfogadom, hogy a vadászat is jó dolog, de nem számomra.

Amúgy fácánt csak söréttel lőnek, vagy golyóval is?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4449) Murderer69 válasza Real_Necro (#4448) üzenetére


Murderer69
őstag

golyóssal max egy múló tollfelhő maradna belőle :D vagy az sem persze mindenkinek megvan a saját véleménye az egészről nekem nekünk ez egy életmód és ugyan úgy ahogyan Te én in kitartok a saját véleményem mellett :K

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#4450) m3ss válasza Real_Necro (#4448) üzenetére


m3ss
veterán

ha mar disznovagasi fotokrol beszeltek, masik topicbol Joeey ur kepei kozott vannak disznovagasos fotok. nem a leghalasabb tema, de sztem jol dokumentalta a dolgot

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.