Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) hcl válasza negyedes (#23998) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

1s-al ez nem lesz igazán jó. A vakut tedd második redőny szinkronra, így talán kevésbé fog látszani az elmozdulás. Amúgy nem a zaj ennek a baja, hanem a túl hosszú záridő, és a kicsit féloldalas szerkesztés...
Amúgy én sem tudom igazán megmondani, mi a baja, sajnos :(

Mutogatni való hater díszpinty

(#24002) JohnyBlue válasza negyedes (#23998) üzenetére


JohnyBlue
őstag

1 seces záridőt mozdulatlanul csak a sörös üvegek bírnak el. (azaz a kislány simán bemozdul...)
Én az ISO-n tuti tekertem volna. Alsó hangon 800 ig de lehet 1250 körülig is elmentem volna.
Nem tudom mennyi volt a környezetei fény de egy próbára még feljebb tekerni az ISO-t és vaku nélkül meglőni. :B

Sajna a közvilágítás borzalmasan hazavág minden ilyen képet :(

Vágás annyira nem zavaró, az elsőnél jobb oldal lent még tovább engedtem volna de nem sokkal. Balról szintén, hogy az út jobban vezesse a szemet :)

A második képnek meg nem sok értelme van mert éjszakáról lévén a környezetből nem látszódik szinte semmi ...

( Szerintem )

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#24003) hcl válasza JohnyBlue (#24002) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Amúgy meg lehet oldani sztem még 1s-el is, csak a vakut kell második redőnyre tenni. Legalábbis én így csináltam éjjeli képeket a haverokról egy kilátón. (Meg olyanokat is, amiken a csávó átlátszó, mert első redőnyön volt a vaku, aztán amikor elvillant, a pofa kiállt a képből :) )

Amúgy kis kreativitással biztos lehetne még ezekből az éjjeli portrékból kihozni valami frankót, csak nekem nem jut eszembe semmi értelmes + először stabilan kéne tudni nappal portrézni :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#24004) jjeahh


jjeahh
nagyúr

köszi mindenkinek! :))
psycroptic: ja meg valahogy :DDD már alapnak számít lassan...a gép általában a földön van, ha nagyobb a téma, akkor kézből kattogok, az összes 3-4 képes stack..a vizet meg most egy segéd permetezte, meg tartotta a derítőlapot (ahogy elnézem utólag elég bénán :DDD )
chinaminman: feltoltam flickr-re, de majd még akarok picit javítani rajtuk
hcl nekem ez tetszik, kár, hogy a zaj tényleg hazavágja picit..de nem értem, hogyan sikerül ennyi képetek zajosra? az én vázamban lévő szenzornál pl. tuti itt mindenkié jobb, magas iso-n valszeg az én gépem a cserélhető obisak közül az egyik leggyengébb, de iso800 fölé szpot fényméréssel szinte sosem kell menjek, kültéren legalábbis...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24005) erzol


erzol
őstag

Sziasztok!
Próbálkoztam egy kis vadeper megörökítésével a kertből:

[link]

Itt meg egy klasszikus naplementés:

[link]

Észrevételeiteket előre is köszönöm! :R

(#24006) jjeahh válasza erzol (#24005) üzenetére


jjeahh
nagyúr

egy kis vágással, utómunkával a másodikból egész jó képet lehetne kihozni sztem...most így fogalmam sincs hogyan vágnám meg, ilyen esetben én 4-5 félét is szoktam vágni, aztán eldöntöm melyik lett jobb :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24007) Fotonhámozó


Fotonhámozó
senior tag

Kilátás a Salgói vár tornyából. Hogy ne unalmas, tucatszám fotózott naplemente legyen, belevettem a torony falait is két oldalt:

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#24008) negyedes


negyedes
addikt

chinaminman: tudom hogy eletlen. ez az elso nagy bajom hogy marmit fenykepezek eletlen marad. rovidebb zaridovel valoszinu lenne hogy eles lesz.

hcl: igen masodik redony.... ha nem felejtettem volna el. :W mikor hazaertunk akkor jutott eszembe. :O

JohnyBlue: vaku nelkul voros lesz minden. szornyu a kozvilagitas, masodik kepen latszik is, hogy pirossal/sargas feny van a bal oldalon.

minden fele keppen be kell szerezzek egy radios kioldot a vakuhoz.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#24009) JohnyBlue válasza negyedes (#24008) üzenetére


JohnyBlue
őstag

"minden fele keppen be kell szerezzek egy radios kioldot a vakuhoz"

Tudtommal a di466 slave üzemben simán villan a beépített vakud fényére...

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#24010) negyedes válasza JohnyBlue (#24009) üzenetére


negyedes
addikt

villani villan, de hogy csinaljam meg hogy a belso vaku nem ronditsa el a kepet?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#24011) JohnyBlue válasza negyedes (#24010) üzenetére


JohnyBlue
őstag

leveszed mondjuk a fényerejét, pölö rágumizol egy zsepszlit és a többi. Próbálkozzál :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#24012) chinaminman válasza JohnyBlue (#24011) üzenetére


chinaminman
tag

Ugyanezt akartam írni :)

(#24008) negyedes
Nekem ilyen van, ennyiért ajándék! :)

(#24013) Novics válasza jjeahh (#23993) üzenetére


Novics
senior tag

Milyen jó annak, akinek van segédje! :P
Ez a gombás már sokkal jobban tetszik. Sokkal érdekesebb a formája. A rajta lévő dzsuvával nem tudom, hogy le kellett e volna szedni, vagy sem. Igazából nem zavar. Az előtéri homály nélkül tényleg jobb lenne, bár a témából nem takar ki, szóval nem olyan zavaró az sem. :N
A százszorszépnél egy cseppet furán jöttek ki a cseppek. Mindenféle fura formában, random helyen jelennek meg. Engem inkább zavarnak, mint nem.

(#23999) hcl Nem lett ez olyan rossz. Baromi kár, hogy semmilyen fények nem voltak gyakorlatilag.

(#24005) erzol Az epresnél balról még vágnék a felénk néző éles levél széléig. Így most eléggé középen van a téma. Úgy egy kicsit oldalra kerülne. És mehetett volna tágabb rekesszel is. Ha az obi engedi.
A naplementésnél nagyban üresnek érzem a bal oldalt, kicsiben viszont nem. Szóval passz. :))

(#24007) Fotonhámozó Hát ez nem lett sz... állati ürülék! :C Baromi jók a színek, és a keret is nagyon jó ötlet volt. Feldobja a képet, és megmutatja, hogy hol készült.
Viszont én itt megint annyit látok csak, hogy milyen géppel készült, az obi, a vaku adatokat nem.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#24014) jjeahh válasza Novics (#24013) üzenetére


jjeahh
nagyúr

van lightosabb verzió is, az jobb?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24015) negyedes válasza JohnyBlue (#24011) üzenetére


negyedes
addikt

hat igen ez is egy megoldas. :P

chinaminman: pont ezt neztem ki en is. :C

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#24016) Novics válasza jjeahh (#24014) üzenetére


Novics
senior tag

Nekem még mindig furán a cseppek. :B De ez abszolút szubjektív vélemény. :K
Amúgy itt eltűnik a virág szára a fűszál mögött. Mintha ott vége lenne a képnek.
(Jaj, de kötekedő vagyok. :((( )

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#24017) hcl válasza negyedes (#24010) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A villanós slave módban (amikor a beépítettre villan a másik) figyelj arra, hogy a valós szinkronidő nagyon megnyúlik, 1/30-1/40 köré is. Ellenben használható a dolog.
A beépített vaku hasznos is lehet (próbáld meg, a beépítettel is levakuzod, meg a külső slave-vel is), de ha nem akarod, akkor takard el úgy, hogy csak a másik vaku kapjon a fényéből. Én az egyik kökörcsinesnél (nincs fent sehol) így oldottam meg, akkor még a kölcsön kábelem sem volt.

@novics : Köf :) Nyilván nem, erősen délután vége volt, köd és pára mindenütt, akkor vonult el az eső.
Ha lettek volna fények, nem sokat látunk, mert vagy akkora pára lett volna, vagy felszárítja a Nap az egészet hirtelen... :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#24018) jjeahh válasza Novics (#24016) üzenetére


jjeahh
nagyúr

de igazad lehet nekem is feltűntek a fura cseppek, csak nem esett le, hogy az hiba is lehet :D ezért is posztolok ide, több szem többet lát, sokat tanultam már tőletek

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24019) negyedes válasza hcl (#24017) üzenetére


negyedes
addikt

az eltakarast en is alkalmaztam a jageres kepeknel. :) szerintem hetvegen lesz alkalmam lovoldozni nappal portrekat es meglatom majd az estet van-e kedvem ezzel tolteni.

koszonom az otleteket. :C :R

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#24020) Novics válasza jjeahh (#24018) üzenetére


Novics
senior tag

Nem tudom - csak azt, hogy most márpedig elmegyek ebédelni :DDD -, hogy hiba e. Engem egy kicsit zavartak, de lehet, hogy a hiba az én készülékemben van. :B

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#24021) hcl válasza negyedes (#24019) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha a téma ugyanaz lesz, akkor legyen ;)
Engem csak az zavar, hogy a villanásra elvillanás, az érdekesen műxik... Azaz lassú. Telét elég macera így használni.

@Novics : Ló étvágyat :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#24022) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Meredek terep

[link]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#24023) torzo válasza hcl (#24003) üzenetére


torzo
Ármester

Én nem vagyok egy vakubajnok, de a hátsó redőnyre szinkron sokkal érzékenyebb az elmozdulásra tapasztalatom szerint. A hátsó redőnyre szinkron akkor jó, ha azt akarom, hogy a környezet természetes fényei érvényesüljenek. Vagy valamit rosszul tudok?

(#24024) ROBOTER válasza torzo (#24023) üzenetére


ROBOTER
addikt

"A hátsó redőnyre szinkron akkor jó, ha azt akarom, hogy a környezet természetes fényei érvényesüljenek. Vagy valamit rosszul tudok?"

Nem, arra jó, hogy ha mozgó tárgy van a képen, aminek a vakutól függetlenül is fénye van vagy fényt ver vissza, az ne a mozgás irányába húzzon csóvát hanem arrafelé, ahonnan jött. Magyarul az autó ne tolja maga előtt a lámpafényt, vagy egy táncoló alaknak ne legyen maga előtt leírt szellem-pályája, mert természetellenes.

A környezet fényei a lassú szinkronnál (a vakuszinkronidőnél hosszabb záridő) érvényesülnek, ami mozgó tárgyak esetén maga után vonhatja a második redőnyre szinkront is, mint célszerű módszert.

[ Szerkesztve ]

(#24025) torzo válasza ROBOTER (#24024) üzenetére


torzo
Ármester

Kösz. Felületesek az ismereteim ebben, Kelby könyvből emlékeztem erre a lamentálásra a hátsó redőnyre szinkronnál, de most már tényleg utánaolvasok. A fénycsóva dolog az világos.

(#24026) hcl válasza Wa2x_ (#24022) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Erre csak azt tudom mondani, hogy :R
Hibát meg keressen benne más.

(Fények és háttér jó, a kép megy a saját címéhez, élesség jó helyen, kompó rendben).

Mutogatni való hater díszpinty

(#24027) torzo válasza hcl (#24026) üzenetére


torzo
Ármester

Nem az a célom, hogy hibát keressek, egyetértek a véleményeddel is, de...

A levél színe befénylik, és rontja a hatást. Ez szórt fény, amit a polár szépen leszedne. A szabadban, főleg jó sok fényben szinte mindig érdemes használni.

(#24028) Fotonhámozó válasza Novics (#24013) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Köszi! Pano több képből, Hugin kigyomlálta az exif adatokat.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#24029) hcl válasza torzo (#24027) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha van fényerő ;) Wa2x-nek nemtom mije van, de én általában olyan dolgokat használok, amibe örülök, ha betalálnak a fotonok :D Viszont a tippet köszi :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#24030) Wa2x_ válasza hcl (#24029) üzenetére


Wa2x_
veterán

Semmit sem használtam, random kép egy 50/1.8-cal, ami amúgy is erősen croppolt. Örülök, hogy tetszik. :)

Azzal fotózok és abból merítek most, amire első körben telt (600D 18-55, 50/1.8). Aki ismer tudja, hogy a makró a szívem csücske, de eszköz és tőke híján sajnos abban még nem vitézkedem. :( Aki tervez 100/2.8-at venni, most árulnak egyet az irányjelzős oldalon 70k-ért, simán jó vétel. ;)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#24031) crey válasza Fotonhámozó (#24007) üzenetére


crey
MODERÁTOR

szerintem maradhattál volna az unalmas tucat naplementénél, nekem nem tetszik a két belógó cumó, megnéznék egy vágott verziót is....

Amúgy a többi része nagyon tetszik. Fantasztikus fényeid voltak, és örömteli, hogy nincs bebukva a tájból szinte semmi még. Gratulálok hozzá, jó kép lett(sz). :)

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#24032) hcl válasza Wa2x_ (#24030) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Embör! Vegyél egy fordítógyűrűt az 50-eshez meg a kitobihoz, más világ :) Meg esetleg egy öreg manuál obit, amit megfordítva is tudsz rekeszelni (igazából az EF obikat is lehet). Pár ezerből megvan...
Amúgy jóféle az az 50-es, ha ilyet tud alapból :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#24033) Wa2x_ válasza hcl (#24032) üzenetére


Wa2x_
veterán

Maximalista vagyok. :D

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#24034) hcl válasza Wa2x_ (#24033) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, csak amit a fordított obi tud, azt szerintem semmi más nem ;) Nem jobb, mint a makró optikák, csak nagyon más. A manuál obi használható normál állásban is (én is rendszeresen használom úgy), és amúgy is, tizede az ára egy bármilyen más cuccnak, ha van egy kis szerencséd. Én 5000-ért vettem a Vivitar obit. 1000 a fordítógyűrű, és máris van egy 1,5:1 körül tudó makró cuccod.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#24035) Fotonhámozó válasza crey (#24031) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Köszi! Nekem így is adja. Kellett egy kis változatosság. Ugyanezen a napon lőttem a várból egy 270°-os panot is 54db 18 MPixes álló formátumú képből :Y

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#24036) Wa2x_ válasza hcl (#24034) üzenetére


Wa2x_
veterán

Köszi a tippet, utánajárok. :)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#24037) Saccco


Saccco
nagyúr

Hoztam egy képet:

Lehet cincálni... :B

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#24038) Wa2x_ válasza Saccco (#24037) üzenetére


Wa2x_
veterán

Szépek a színek, viszont a téma elveszik nekem, elsöpörhetted volna előle egy picit a leveleket.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#24039) ccs2929 válasza Fotonhámozó (#24007) üzenetére


ccs2929
senior tag

Ez nekem nagyon adja :C Nem tudnék belekötni, nekem bejön a keretezés is! :)

jjeahh a 2-ik gombás tetszik, de igazán letakaríthattad volna róla a nem odaillő dolgokat :R
Az első virágoson jobban tetszenek a színek, mint a 3-ikon, viszont a 3-ikból jobban tetszik a másik verzió, ahol a főtéma felett nincs a két megnyúlt fehér bokeh.

negyedes a legnagyobb bajuk a kompót leszámítva, a fehéregyensúly és a bemozdulás. Éjszakai porténál érdemes egy állványt is magaddal vinni :)

Wa2x_ ez is tetszik, jó a kompó is, de nekem egy hangyányit túl színes, picit visszahúznék a szaturáción :F

Sacco Nekem Wa2x_-al ellentétben itt nem jönnek be a színek, a wb-en még állíthattál volna szvsz. A háttér is eléggé kiégett, azon szelektíven visszahúznék, a levéltakarítással egyetértek :K Egy picit dolgozol még rajta, és jó lesz az. ;)

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#24040) negyedes válasza ccs2929 (#24039) üzenetére


negyedes
addikt

1 masodperced szernted kitartok? :D alvanyon volt. kompot hogy tehetnem jobba?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#24041) jjeahh válasza Saccco (#24037) üzenetére


jjeahh
nagyúr

+1 Wa2x_-nak és sztem a kiégett háttér is zavaró, én más szögből lőttem volna meg, vagy visszahúznám utólag alaposan a highlights csúszkát...egy kis plusz háttérmosás sem ártana, és túl sok a fölös tér

ccs2929: köszi! agyaltam is rajta, hogy letakarítsam jobban a gombát, vagy hagyjam így, talán az lett volna a legjobb, ha meglövöm szöszökkel és szöszök nélkül is :))

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24042) ccs2929 válasza negyedes (#24040) üzenetére


ccs2929
senior tag

Jogos, emellett a tény mellett "elsuhantam" :)) .
Kompó: elsőnél zavaró, hogy nagyon a jobb szélre került a hölgy, lehet, hogy így van nagyjából a harmadban/aranymetszésben, a vágás amúgy jó, nem térdben csonkoltad, de akkor már én nem komponáltam volna bele a lámpát, ez olyan, mintha világító antennája lenne a hölgynek és ami külön zavaró, hogy a bal kezénél ott a pad, ami nagyon nem ad hozzá, más szögből talán jobb lett volna.
A másodiknál a fejtartás nem az igazi.

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#24043) jjeahh válasza negyedes (#24040) üzenetére


jjeahh
nagyúr

de miért portréztál éjszaka gáz fényekben? :P sztem az ilyesminek max akkor van értelme, ha bokehfanatikus vagy, és van egy fényerős obid...amúgy az arcát próbáld meg fénybe helyezni, szpot fényméréssel állj rá, és raw-ban mehetsz iso800-ig is, ha az e-p1-em 800-as képeit jól meg lehet zajszűrni, akkor gondolom a d3100-ét is...az elsőn ha jól látom a fókusz sincs jó helyen, szal nem csak bemozdult :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#24044) Saccco válasza Wa2x_ (#24038) üzenetére


Saccco
nagyúr

Köszönöm a válaszokat. :R
szerk: Az első kép direkt lett kicsit HDR-esre véve.

Kicsit még állítgattam:

Kicsit szürreális. :)

szerk.2:
A levelek tényleg kicsit útban vannak. Lehetne nagyobb a gomba. Sajnos nem tudom újralőni. :N

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#24045) negyedes válasza jjeahh (#24043) üzenetére


negyedes
addikt

mert tamad 1 hulye otletem mikozben mentunk haza. :DDD de marad hetvegere a nappali portezas ezze la kit obival. most epp 50mm 1.8-ra gyujtok. :C

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#24046) hcl válasza jjeahh (#24043) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akár azért is portrézhatott volna éjjel, mert olyanja volt :) Lehet azt, sőt, ha kreatív az ember, akkor jó is lehet (nem csak bokehileg), csak ügyesen kell csinálni :)

@negyedes : A hülye ötletekből sokat lehet tanulni ;) És ha bejön, akkor te vagy a király.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#24047) Wa2x_ válasza Saccco (#24044) üzenetére


Wa2x_
veterán

Túl élesnekem, vagy kontraszt vagy clarity minusz, ha LR-ban szerkeszted. Továbbra is jók a színek. :)

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#24048) pruzsi


pruzsi
őstag

Sziasztok!
Véleményeteket szeretném kérni ezekkel a fotókkal kapcsolatban:
képek

Csak 1-2 hete kezdtem komolyabban fotózni,és szeretném tudni miben javítsak egy Fuji S4300-al készültek a képek+ némelyiknél utómunka PS-al!

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#24049) hcl válasza pruzsi (#24048) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sok. Válassz ki 1-2db-ot, ami szerinted jó, különleges ezek közül...

Mutogatni való hater díszpinty

(#24050) Big-Lacos válasza Fotonhámozó (#24007) üzenetére


Big-Lacos
aktív tag

A szinek tetszenek nekem is. A falon gondolkozom, hogy mennyire all jol, de szerintem ugy jo ahogy van.

(#24037) Saccco: En megprobalnek egy kicsit kozelebb menni, es valahogy homogenabb hatteret teremteni.

(#23993) jjeahh: Bejovosek, a kozepso gombas tetszene a legjobban ha le lenne takaritva :)

Hogy ne csak a szam jarjon en is postolok kettot:

Ez meg a multkori ND-s maszkalasbol:

[link]

Es egy kirandulos/varosnezos

[link]

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.