Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) vond válasza Real_Necro (#37000) üzenetére


vond
MODERÁTOR

[link] :P :D

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#37002) mumk1 válasza Real_Necro (#37000) üzenetére


mumk1
addikt

Esetleg? :DDD :D

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#37003) Real_Necro válasza vond (#37001) üzenetére


Real_Necro
veterán

Jó sok képpel tele pakolta már az internyetet torzo... :DDD ;]

Mumk1:

Persze, így is lehet leplezni. ;)

Szerk.:

Azon agyaltam miért olyan ismerős a helyszín... mit kerestél te Zalaegerszegen? :))

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#37004) mumk1 válasza Real_Necro (#37003) üzenetére


mumk1
addikt

Mivel nincs hatályos kitiltásom a városból, gondoltam fotózok egyet. :DDD
De ezek szerint ráismertél a skanzenre. :)

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#37005) Real_Necro válasza mumk1 (#37004) üzenetére


Real_Necro
veterán

Jöhetnek még onnan képek. Jó régen jártam ott, 90'-es évek végéig sokat jártam arra. (vonatra) ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#37006) belovary


belovary
senior tag

1325 hozzászólás amióta nem voltam... :DDD Ajajj... bár lenne időm visszanézni mind, de remélem most legalább már követhetem újra az itteni eseményeket. Gondolom sokat fejlődtetek, sok új emberke van meg ilyesmi. Megvolt a hazaköltözés, még azért nyögjük a visszailleszkedés nyűgjeit, és van jópár doboz még ami kipakolásra vár. Új képpel nem is nagyon tudok előrukkolni, max olyannal ami családi, azzal meg minek. :DDD Viszont ha lemaradtam volna valami über brutál képről, vagy eseményről, vagy érdekességről, akkor ne kíméljetek... ;]

(#37007) torzo


torzo
Ármester

(#37008) Fandango válasza torzo (#37007) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Kisse szürreális színvilág. Direkt ilyen? Egyébként frankó tájkép, csak a színek valahogy nem begyere.

(#37009) torzo válasza Fandango (#37008) üzenetére


torzo
Ármester

Hát, elmaradt a melegítés, így korrekt a WB. A köd és pára pedig ilyen effektet ad némi kontrasztnövelés után.
Na, most akkor mégis melegítsek? :DDD

Jajjajjajjaj! Nehéz nektek megfelelni! :D

[ Szerkesztve ]

(#37010) belovary válasza torzo (#37007) üzenetére


belovary
senior tag

Valahogy nekem is olyan érzésem van, ahogy Fandango írja. Plusz nekem a kép alján a sötét rész odahúzza a szemem, szóval számomra az inkább zavaró... Eredeti kép is ilyen?

(#37011) torzo válasza belovary (#37010) üzenetére


torzo
Ármester

Már mi az hogy eredeti? Szelektív változtatás nincs rajta, eredeti raw utómunkával.
Az alsó, sötét rész megszántott föld, azért ilyen.

(#37012) Fandango válasza torzo (#37009) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Ha ilyen az eredeti akkor hagyd igy, fura de meg lehet szokni.
A levest kell melegiteni, nem ezt. :P
Ha levagod az also resz a noveny sav alatt?

(#37013) *Ropi* válasza torzo (#37007) üzenetére


*Ropi*
félisten

A színe furcsa de szokható, viszont a feltűnő sötét sáv nem hiányzik: olyan, mintha egy elvágott, terepmintás padlószőnyeget néznék. :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#37014) torzo válasza *Ropi* (#37013) üzenetére


torzo
Ármester

Húú, de egy húúúúron pendültök! Nyilván igazatok van, meg lehet vágni, a wb pedig szerintem is egy kis melegítésért kiált.

(#37015) belovary válasza torzo (#37011) üzenetére


belovary
senior tag

Csak később láttam amit írtál, én azt gondoltam van rajta valamiféle szelektív cucc. De így jobban belegondoltam, nekem is van egy hasonló képem, amin ilyenek voltak a színek, és ott is hasonló hozzászólások születtek. :) Mindegy, a kép jó, és most hogy átállítottam az agyam az apokalipszis zombis színvilágra, így még jobban. :DDD

(#37016) Noddy válasza torzo (#37014) üzenetére


Noddy
senior tag

Szerintem nem melegíteni kell, hanem a zöld helyett egy pici kék kell bele, a hó hideg és nem meleg. Azt nem értem, hogy lett zöldes a színvilág. Mondjuk ha ilyen volt akkor ilyen volt.

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#37017) torzo válasza Noddy (#37016) üzenetére


torzo
Ármester

Mester! Ez Toscana, Arbia-völgy. A fotó idején kb +20 fok volt és aranyló-vöröslő ősz. Azért lett zöldes, mert a dombokon fű volt, máshol meg üdezöld vetés. Hó még gondolatban sem.
Keverem a felrakott képeket. Egy részük Dolomitok, ahol az őszben jelen volt már a tél, a hágókon hó és fagy volt, azokon a fotókon persze látsz havat.
Visszatérve ezekre a hajnali helyszínekre Toscanaban. Rohadt nehéz napkeltében a Nappal szinte szemben fotózni, amikor a fénysugarak közel vízszintesen jövelnek, mert azonnal akkora flare jön létre, hogy ihaj. Az általam használt N 70-200/2.8 VR ráadásul baromi érzékeny is rá. Persze próbálja valahogy kitakarni az ember a Napot, nagyon nem könnyű. Ha csak a legkisebb mértékben is létrejön a becsillanás, a WB elszáll a francba (meg kontraszt meg minden). Ezen a képen is van flare, ha jobban megnézed. Nem durva, de van.
Bánom, hogy nem vittem magammal fehér lapot, hogy a WB utólagos beigazítása ne legyen gond, akkor most sok vita lezárható lenne erről a WB dologról. Nekem ez volt ennek a két túrának a legnagyobb tanulsága.
A helyszínen beállított WB egyáltalán nem biztos módszer, ahogyan az auto WB használata sem.
Amúgy örülnék, ha erről a nagy tanárok mondanának valamit, ők hogy csinálják, mi a legjobb, legmegbízhatóbb módszer? :F

[ Szerkesztve ]

(#37018) jjeahh válasza torzo (#37017) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem vagyok tanár, de én amatőr fejjel raw-ban fotózok szürke kártyával és ha nem tetszik az eredmény korrigálok rajta egyéni ízlés szerint. Szerintem nem muszáj mindíg olyan legyen a wb amilyen a helyszínen volt, van amikor jól áll a képnek ha eltolod picit jobbra-balra, pl havas-ködös fotón ritkán néz ki jól a meleg wb, így néha érdemes eltolni picit kékbe akkor is, ha a helyszínen sárgás volt.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#37019) Balinov válasza jjeahh (#37018) üzenetére


Balinov
félisten

jjeahh, csak erdeklodeskeppen egy ilyen kepednel hogy hasznaltad a szurke kartyat? :U

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#37020) jjeahh válasza Balinov (#37019) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Sehogy :DDD Amúgy kötekedés nélkül mi a baj vele, kékes? Még mindíg nincs ips monyóm sajnos :((

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#37021) Balinov válasza jjeahh (#37020) üzenetére


Balinov
félisten

jajo, en is arra tippeltem volna. nuku kotekedes, csak epp ezt kaptam elo a flickr-es streamedbol:)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#37022) Lassú Víz válasza Balinov (#37019) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Csinálsz egy alexpós képet, és az egész hó szürke kártya lesz, ahol nem pisilte le a medve :P

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#37023) Balinov válasza Lassú Víz (#37022) üzenetére


Balinov
félisten

ezzel csak az a baj,hogy itten se ho nem igen van, medverol nem is beszelve:) :)) altalanossagba kerdeztem, de inkabb atfogalmazom: tajkepnel (aka grand vista) hogy lovitek be a WB-t vagy mindenki hagyatkozik az utomunkara ha WB allitasrol van szo?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#37024) Noddy válasza torzo (#37017) üzenetére


Noddy
senior tag

Hát akkor ez a kép annyiból biztos rossz, hogy nem azt látom rajta amit kellene :) Olyan mintha havas, zúzmarás lenne minden. De megkövetem magam és ha ilyen volt akkor tényleg ilyen volt :)

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#37025) #65675776 válasza Fandango (#37008) üzenetére


#65675776
törölt tag

És az miért baj ha szürreális?

[link]

(#37026) torzo válasza jjeahh (#37018) üzenetére


torzo
Ármester

"Szerintem nem muszáj mindíg olyan legyen a wb amilyen a helyszínen volt, van amikor jól áll a képnek ha eltolod picit jobbra-balra..."

Ezzel maximálisan egyetértek. Ettől (is) több a fotográfia a dokumentálásnál. :K

Személy szerint kedvelem a melegebb tónusokat, de ezt látjátok ti is.
Talán az egyik Kelby könyvben olvastam, hogy arra még nem volt példa, hogy a megrendelő azért reklamált volna, mert melegebb volt a színvilág. Ésszerű határok között persze.

(#37027) torzo válasza Noddy (#37024) üzenetére


torzo
Ármester

Ez jó ötlet. Eladom zúzmarásnak.

(#37028) daniduke


daniduke
tag

Itt az őszi kollekció. Ha netán Shift+del, akkor miért? :DDD

(a ködösnél látom a bal alsó sarkot, most vettem csak észre ,hogy rosszat töltöttem fel :((( )

https://www.flickr.com/photos/133492723@N03/

(#37029) torzo


torzo
Ármester

(#37030) m3ss válasza torzo (#37029) üzenetére


m3ss
veterán

tetszik. utomunka is.

(#37028) daniduke ezek is erdekesek :K
masodik sztem allokepkent jobban mukodne, itt szerintem indkolatlanul ures a kep jobb oldala.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#37031) torzo


torzo
Ármester

Néémáá! Nem b@tytak le! :)

(#37032) Real_Necro válasza torzo (#37031) üzenetére


Real_Necro
veterán

Pedig egy kicsit dinamikusabb is lehetne. ;) :P

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#37033) torzo válasza Real_Necro (#37032) üzenetére


torzo
Ármester

Meg a WB sem elég jó. Shi(f)t+del! :DDD

(#37034) szaki1986


szaki1986
tag

Hali!

Hétvégén próbálgattam a kertben cinkéket fotózni teleobjektív nélkül, ez a két kép lett szerintem vállalható:

Egy kicsit lehet sok lett a Lightroom, de nekem valahogy így tetszenek :).

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/136049009@N07/

(#37035) Real_Necro válasza torzo (#37033) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nekem az ég kékje kicsit kevés, meg pöttyet toltam volna zöldre is. De mintha láttam volna már ezt a képet korábban más vágással... :P ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#37036) torzo válasza Real_Necro (#37035) üzenetére


torzo
Ármester

Ha rányomok kéket, akkor jön a sávosodás meg a többi vacakság, de azért még megnézem majd, mit lehet tenni. Zöld dettó. Ezt a képet biztosan nem láttad, ehhez hasonló dombosat panorámában igen.
Az egy másik helyszín volt kb. 20 km-rel arrébb, de a táj valóban nagyon hasonló.

(#37037) A Zéé válasza torzo (#37036) üzenetére


A Zéé
addikt

Toszkánában amúgy bármerre nézel, ilyen dimbes-dombos, dombtetőn ház/kápolna/haranglábas a vidék, vagy azért nem árt tudni merrefelé érdemes indulni?
B kérdés: ezt helikopterről lőtted, vagy esetleg valami telével kicsit messzebbről? Olyan nagyon magasról lőttnek érződik.

Egészen felkeltette az érdeklődésem a terület a képeid miatt :)

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#37038) torzo válasza A Zéé (#37037) üzenetére


torzo
Ármester

Természetesen nem árt tudni, hová mész, de pl. Montepulciano környékén nagyon melléfogni nem lehet. Az említett Arbia-völgy szintén kimeríthetetlen helyszínekben. Chianti regióban is jártam, onnan még nem raktam fel képeket, ott is van vadászterület rendesen.

A kép egy másik dombról készült telével. Legtöbbet a 70-200-at használtam a hatalmas terek miatt. UWA nem ide való, de azért néha felcsavartam azt is.

Ha még nem jártál ezen a vidéken, akkor feltétlenül ajánlom. Én már harmadszor látogattam oda és még fogok vagy 10-20x, az biztos. Legszívesebben ott élnék. :K

(#37039) Real_Necro válasza torzo (#37038) üzenetére


Real_Necro
veterán

2012-ben voltunk busszal Nápolyban meg környékén (Sorrentói félsziget, Pompei, Herculaneum, Capri stb...). Hát igen, Toszkána és környéke lenyűgöző, de mi Caprin vagy Amalfi partvidéken szeretnénk inkább megöregedni... :D

Szerk.:

Chiantiból minimum egy borvidékes képet várunk tőled. ;)

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#37040) torzo válasza Real_Necro (#37039) üzenetére


torzo
Ármester

Tény, hogy girnyó digóéknál random barangolhatsz, gyönyörű az egész ország, including Szardinia. Nápolyi régió nekem még nem volt meg, de tuti, megyek oda is majd.

Chiantiból borvidékest OK. Netán egy borvirágost? :DDD

(#37041) A Zéé válasza torzo (#37038) üzenetére


A Zéé
addikt

Remélem sikerül eljutnunk egyszer errefelé :K

Just a simple Lineman...

(#37042) fattyu válasza daniduke (#37028) üzenetére


fattyu
veterán

1: Kifejezetten tetszik, esetleg picit lágyabban kevésbé kontrasztosan.
2: m3ss javaslata egy opció, vagy a fenyőket kicsit bal alulra csoportosítva a belogó ágat meg jobb felülre, áthelyezkedéssel érdekesebb lett volna. szerintem
3: érdektelen szerintem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#37043) m3ss válasza fattyu (#37042) üzenetére


m3ss
veterán

"vagy a fenyőket kicsit bal alulra csoportosítva a belogó ágat meg jobb felülre, áthelyezkedéssel érdekesebb lett volna."
:K ez volt a masik verzio amin en is gondolkodtam.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#37044) randras_83 válasza torzo (#37029) üzenetére


randras_83
addikt

Amúgy dől nem?! :DD
Nekem is már időt kellene szakítani kicsit kattintgatni.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#37045) torzo válasza randras_83 (#37044) üzenetére


torzo
Ármester

Hát persze. :)

Chiatni régió.

[ Szerkesztve ]

(#37046) Fandango válasza torzo (#37045) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Jesus mik ezek a szinek??? :Y

[ Szerkesztve ]

(#37047) torzo válasza Fandango (#37046) üzenetére


torzo
Ármester

Bocsi, most tényleg megcsúszott. És nem Chiatni, hanem Chianti. :D

[ Szerkesztve ]

(#37048) Fandango válasza torzo (#37047) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Igy mar jobb. Egy picit a sargabol vissza kellene venni a levelek miatt. Szerintem zavaroan eros igy.

(#37049) torzo válasza Fandango (#37048) üzenetére


torzo
Ármester

Ez bizony déli verőfényben készült, nem éppen ideális időben tehát, azért ez a túlzott ragyogás. Tudom, senkit sem érdekel a magyarázat, engem sem nagyon. A hely klassz volt, a fény nem.
Viszont a sárga az tényleg ennyire sárga volt, de persze vissza lehet belőle venni.

[ Szerkesztve ]

(#37050) #65675776 válasza Fandango (#37048) üzenetére


#65675776
törölt tag

Most őszintén: Te mindent egy nagy egységes szürke 16:9-es lepedőként szeretnél látni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.