Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) filózoli válasza drkbl (#8000) üzenetére


filózoli
senior tag

Pedig itt - ahogy észrevettem - a szűk vágás a divat... :DDD Amúgy milyenek?

(#8002) drkbl válasza filózoli (#8001) üzenetére


drkbl
őstag

A harmadik kompozíciója tetszik, ahogy a vízszintes vonalak elveszik a szűk vágás élét, azt nagyon érdekesnek tartom.

A másodikon egy extrém szűk vágáson gondolkozom, gyakorlatilag csak a fejek, emotikon helyett jó lehetne egy cikkhez, persze beágyazott képként. Jó fej az alsó hal, kár lenne nem hasznosítani :)

Az első nem tetszik, szegény halhoz csak a gömb és a műhó hiányzik szűkségében :DDD

(#8003) szeva000


szeva000
addikt

a macskánk:)

(#8004) filózoli válasza szeva000 (#8003) üzenetére


filózoli
senior tag

Ez igazolványkép? :DDD

(#8005) zolee31hun


zolee31hun
csendes tag

http://www.flickr.com/photos/82263265@N04/

(#8006) szeva000 válasza filózoli (#8004) üzenetére


szeva000
addikt

áááh,ez a sigma 50-500...170mm-en :)

[ Szerkesztve ]

(#8007) szeva000 válasza filózoli (#8004) üzenetére


szeva000
addikt

Ez meg 500-on:)

(#8008) filózoli válasza szeva000 (#8006) üzenetére


filózoli
senior tag

Értem. Én mondom, Canonosként ennyi pénzt csak a Canon 100-400 L IS USM-re adnék ki.

(#8009) filózoli válasza szeva000 (#8007) üzenetére


filózoli
senior tag

A Canon élesebb. Ezért is jó Canonosnak lenni... :DDD

(#8010) szeva000 válasza filózoli (#8008) üzenetére


szeva000
addikt

Háát nekem is ellenségem az F6.3,de főleg az F8 ezzel az obival....de sajna ennyiért ez érte meg.Most mit kezdjek egy nikkor 70-200-al 600k-ért????Ezzel is a képek 90%-a 500mm-en készült....
jah,élesebb,de azért nem nézném egy 1200X700-ra butított képhez:)

[ Szerkesztve ]

(#8011) filózoli válasza szeva000 (#8010) üzenetére


filózoli
senior tag

Azért elfogadnám... :D Viszont nincs benne stabi, ugye? Mennyi a minimum záridő, amit kézből ki tudsz tartani?

(#8012) szeva000 válasza filózoli (#8011) üzenetére


szeva000
addikt

de,ebben van stabi.Ez a legújabb verzió.APO DG OS HSM.
Én már 1/60-at is kitartottam vele 500mm-en,de általában az 1/200 és rövidebb záridővel szeretek küzdeni.Inkább már ISO-n emelek,mint ma is.Azért az 1/200-at meg lehet már tartani kézből vele.Persze ne ugráljon az alany:)
A képstabi sztem pont azt a 2-2,5FÉ-t hozza is

(#8013) amarchello


amarchello
csendes tag

Üdv!

Tudnátok nekem ajánlani egy kompakt fényképezőt ami jelenleg a legjobb ár/érték arányában? köszönöm

(#8014) szeva000 válasza amarchello (#8013) üzenetére


szeva000
addikt

Talán itt kérdeztd meg...itt nem ilyen jellegű problémákról beszélünk.
[link]

(#8015) Aske válasza agent_k (#7991) üzenetére


Aske
aktív tag

Köszönöm, érdekes, hogy többnyire a belső térben csak szórakozásképp készített képek jöttek be. (359 és 0076). Ezeket végülis bármikor tudom reprodukálni, ahogy a 0053-at is, ami egyedül szabadtéri kép, de a kerti szerszámok is az örökkvalóságig úgy fognak maradni. :D

Igazából minden képen szoktam élesíteni, kontrasztot növelni, esetleg lighting-ot állítani (shadows, midtones, highlights). Nyilván a kivágás meg geometriai korrekciók mellett. De igazán nem értek a dologhoz, csak szemre állítom be.

Most még egyet linkelek, ez más téma, ilyet eddig nem nagyon fotóztam.

link

(#8016) szeva000 válasza Aske (#8015) üzenetére


szeva000
addikt

nekem tetszik a kép,de én az egész kapus megoldást preferáltam volna...(így félbevágva kissé fura)de ez csak az én véleményem,lehet rosszul látom

(#8017) Real_Necro válasza szeva000 (#8007) üzenetére


Real_Necro
veterán

500-on ezt honnan lőtted? Fotelből? :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8018) szeva000 válasza Real_Necro (#8017) üzenetére


szeva000
addikt

Háát már sötétedett és megláttam figyel valamit:D...nem volt messze:)....még arra is lusta voltam már,hogy az 500mm-ről lemenjek:D
De a hétvégén próbáltam szitakötőt 3-400mm körül,igen jókat lehetett lőni....csak sajna ott is a fényviszony volt a nagyobb probléma.....nomeg már megittam 2üveg bort akkor:D

(#8019) csaszi72


csaszi72
aktív tag

:Y majd negyed millás obi "kezdő" fotós totyikba?
kafi kis "starter kitt" :DDD

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#8020) fattyu válasza csaszi72 (#8019) üzenetére


fattyu
veterán

Nem a ruha teszi... [számold] össze... És én is ide (lassan se) írok

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#8021) csaszi72 válasza fattyu (#8020) üzenetére


csaszi72
aktív tag

:R
mit is mondjak erre?
:DDD

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#8022) total90 válasza csaszi72 (#8019) üzenetére


total90
veterán

Ez így igaz, egy jó szett nem elég a jó képhez...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#8023) agent_k válasza schawo (#7998) üzenetére


agent_k
őstag

Van ilyen. Amíg meg nem mutattam másnak egy leveles bogaras képet addig szép volt... aztán valahogy megláttam, hogy k. zöld az egész.. :)

(#8024) Real_Necro válasza fattyu (#8020) üzenetére


Real_Necro
veterán

Örülünk, ha ide is benézel, de most ne kelljen már fellapoznom a Kalibert. :DDD

Jut eszembe. Már lassan hiányoljuk a fegyveres fotókat. :))

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8025) cOxeR válasza Real_Necro (#8024) üzenetére


cOxeR
Ármester

Most se engem oltottak! :DDD

(#8026) fattyu válasza Real_Necro (#8024) üzenetére


fattyu
veterán

Mér akarod fellapozni?

Áh azér is csak az ívet kaptam.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#8027) Real_Necro válasza fattyu (#8026) üzenetére


Real_Necro
veterán

Azért vagyunk itt egy páran, akinek tetszett. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8028) Sucuka válasza fattyu (#8020) üzenetére


Sucuka
senior tag

A balszélen filmes? vagy régebbi DSLR?

(#8029) RolXX válasza fattyu (#7985) üzenetére


RolXX
tag

(#7985) fattyu: Pont ez a véleményem nekem is.

Sose raktam még vízjelet egy képemre se, mert még ha jók lennének akkor se félnék, hogy lenyúlják, illetve amúgy se véd sokat. Ha lenne valami fotós cégem, az más, mert akkor reklámnak nem rossz.
De szerintem nem csak a védelem miatt tesznek sokan vízjelet, hanem mert szerintük ettől "profibb" hatása lesz a képnek.
De nekem mindegy, mindenki azt csinál a képeivel amit akar. Felőlem bárki rakhat egy bemozdult vga mobil fotóra is bazi nagy vízjelet, ha ettől jobban érzi magát. (Ez nem célzás akart lenni, csak egy kisarkított szemléltetés.)

Véleményezésnél meg szerintem az a jó, ha mindig a pozitív dolgokat mondjuk először(még ha nagyon nehéz is találni :D) aztán jön az építő kritika. Mindenki másképp viseli a kritikát, de full kezdőknél szerintem nem árt az udvariasság, aztán majd hozzászoknak a keményebb kritikákhoz is :D

Windows Mobile 2002-2003 -> Symbian 6.1-9.2 -> iOS 4 -> Android 2.1 - 7.0 -> iOS 13.3

(#8030) DJ. Ru$y válasza RolXX (#8029) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem akartam reagálni, mert 100 éve off minden, de akkor elmagyarázom nektek.

Feltettem egy képet egy közösségi oldalra, majd xy lementette a képemet és feltette saját magához, mivel ugye timeline van így a képet ő feltölthette egy hónappal ezelőtti időponthoz... (kár hogy kiírja a feltöltési időt is) majd az én képem alatt kezdett egy fikázni, hogy milyen dolog, hogy lenyúlom a képét, hogy ő nem adott rá engedélyt, hogy én a sajátomként kitegyem stb. Megkapta az arcába, hogy a képet én tettem fel ő 2 órával ezelőtt töltötte fel jött azzal, hogy nézzem meg a dátumot, aztán mondtam neki, hogy ott a feltöltés ideje figyelje meg jobban. Arc mindjárt alapba és azóta sem láttam az ismerőseim között... Szóval ha van rajta BÁRMILYEN vízjel... onnantól kezdve vágással tudja eltüntetni ha a szélén van ergo nálam az eredeti ott a vágott ilyen nem történhet ami korábban. Az meg, hogy profin le PS-olja róla a vízjelet... :C nem hiszem.

Nem érdekel ki mit gondol innentől.

A kritikát és a negatív véleményt is egyaránt felfogom és nem utasítom el sőt tanulok belőle, de nem a szőrszál hasogatásból és a b***tásból... mikor már valaki nem tud mibe belekötni beleköt abba, hogy kék az ég. :U

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#8031) copass válasza fattyu (#8020) üzenetére


copass
veterán

szép kis zeiss sor! :R a héten felrakhatom próbára a vázamra az ősanya obit egy biotar 2/85-öt!:D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#8032) schawo válasza DJ. Ru$y (#8030) üzenetére


schawo
titán

fészbúk :U

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8033) csaszi72 válasza Real_Necro (#8024) üzenetére


csaszi72
aktív tag

hmmm, Kaliber, fegyveres fotók?
merre is találom?

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#8034) Sucuka válasza csaszi72 (#8033) üzenetére


Sucuka
senior tag

Kaliber újság áprilisi száma, címlapfotó, és egy teljes cikk képei, valamint a középső poszter :)
Ugyen nem baj, fattyu? :R

[ Szerkesztve ]

(#8035) csaszi72


csaszi72
aktív tag

Nem tudom őt ismeri e?
Sokat publikál az említett magazinba.
Mondjuk van egy teóriám. . . :DDD :DDD

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#8036) Mhamster


Mhamster
tag

[ Szerkesztve ]

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#8037) fattyu válasza csaszi72 (#8035) üzenetére


fattyu
veterán

Ismerem.

Nem én vagyok. Szlejer bitang jó fotós...

Sucuka: nem gáz.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#8038) csaszi72 válasza fattyu (#8037) üzenetére


csaszi72
aktív tag

Bizonyos berkekben nem szeretik, mert megmondja.
Álltalában még igaza is van. :DDD
Az meg ugye 15* szorzó :D

 Egy társadalom civilizáltságának mértékét a rabokon lehet lemérni.(Dosztojevszkij)

(#8039) fattyu válasza csaszi72 (#8038) üzenetére


fattyu
veterán

Egen szlejer kifejezetten nem a cizellált disztingvált viselkedéséről kommunikációjáról híres.

Viszont vagy kussol vagy tudja miről beszél :D

de ez itt oltári off.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#8040) fattyu válasza Sucuka (#8028) üzenetére


fattyu
veterán

350d mpe65. makró vázam. azóta még lett mt24ex rá :)

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#8041) #48613632


#48613632
törölt tag

Sziasztok, megint én. Gyors kérdés. Vettem megint egy gépet, S5500, de ez most lényegtelen. A lényeg, van egy "dead pixel" ha lehet így nevezni. Fehér, és minden képen ugyanott van.
Lehet valamit tenni? Vagy küldjem vissza.
Köszi

(#8042) PRO-peller


PRO-peller
senior tag

Szocifotó:

(#8043) m3ss válasza PRO-peller (#8042) üzenetére


m3ss
veterán

nem akarok gorombanak tunni, de gondolom azert toltotted fel a kepet, mert velemenyt varsz ra. ilyet nagymamam is lo ha a kezebe nyomom a gepem, de jo esellyel jobbat is. mire figyeltel? mert a hatterre, kompoziciora, fenyekre biztosan nem :N szolsz a sracnak biztosan arrebball 2 meterrel.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#8044) Real_Necro válasza m3ss (#8043) üzenetére


Real_Necro
veterán

...akarod mondani szólsz a kislánynak... ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#8045) schawo válasza Real_Necro (#8044) üzenetére


schawo
titán

dilemma :))

(#8046) m3ss
Vagy csak előnytelen a kép :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8046) m3ss válasza Real_Necro (#8044) üzenetére


m3ss
veterán

hmm a ruha elkerulte a figyelmem, de vedelmemben szolva eleg fius vonasai vannak :B

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#8047) fattyu válasza PRO-peller (#8042) üzenetére


fattyu
veterán

mitől szocio? Azér mer kócos? :))

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#8048) #48613632 válasza Real_Necro (#8044) üzenetére


#48613632
törölt tag

Lehet, hogy kisfiú, csak furcsán öltözik :DDD ;]

(#8049) PRO-peller válasza fattyu (#8047) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Igen. Meg jó a sminkje. :U

Kolduló cigánylány. A szemei nagyon árnyéba kerültek, de el lett kapva a pillantása.

A háttér sem a legjobb. Ok.

Ajánlom a koldulókat utcafotózni annak, aki nem próbálta. Én nem állítgattam pózba, inkább nyomtam mint a nagymama. Meg legközelebb telével lesből...

(#8050) fattyu válasza PRO-peller (#8049) üzenetére


fattyu
veterán

Én csak olyat fotózok amit szeretek. Keresd vissza hány fotómon van ember...

Pláne....... :W

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.