Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4451) Real_Necro válasza Murderer69 (#4449) üzenetére


Real_Necro
veterán

Akkor szent a béke. :)

Nekem a múltkor "lőtt" sárga fejkendős képed sokkalta bejövősebb lett. Ízlések és pofonok. :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4452) bongeszo


bongeszo
aktív tag

Sziasztok, megnéznétek?:

[link]

(#4453) m3ss válasza bongeszo (#4452) üzenetére


m3ss
veterán

kiraly :C otletes kep. jo ez a koptatott textura. meg a szinek, utomunka is nagyon jo. kicsit mintha mozogna a kep, nem tudom direkt, vagy bemozdult. de meg megy is a kep hangulatahoz.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4454) zool1


zool1
őstag

(#4455) raziel01 válasza zool1 (#4454) üzenetére


raziel01
veterán

Nekem nagyon bejön. :)
De amúgy hogy kell ilyeneket csinálni?

(#4456) fattyu válasza zool1 (#4454) üzenetére


fattyu
veterán

Mint fotó nekem semmi, ellenben tisztelettel adózok a HDR okos ésszerű mértéktartó használatáért...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4457) Real_Necro válasza zool1 (#4454) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nekem is tetszik, talán még egy fekvő képre is kíváncsi lennék, ha van. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4458) Valdez


Valdez
őstag

Ez hogy tetszik nektek? :)

gyík

(#4459) fattyu válasza Valdez (#4458) üzenetére


fattyu
veterán

oltárira középen van kicsit tudatosabb szerkesztés nem ártott volna akár utómunka során is, azon azonban az sem segíteni hogy nem a fejére mértél ezért aztán az ott nem is éles eléggé.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4460) bubi92 válasza fattyu (#4456) üzenetére


bubi92
őstag

egyet értek. unalmas téma, ferde horizont, túl nagy helyet tölt ki a homok. viszont a hdr tényleg ésszerű kereteken belül maradt.

(#4461) Zol01


Zol01
tag

Első próbálkozásaim! :))

[link]

[link]

(#4462) Valdez válasza fattyu (#4459) üzenetére


Valdez
őstag

Jólvan, 5 méterről lőttem kézből, állva, maximális optikai zoommal (10x). Örültem, hogy éles lett valamennyire legalább :D

(#4463) zool1 válasza Real_Necro (#4457) üzenetére


zool1
őstag

HDR próba. A fotók közül elég sok turista fotó, de lehet hogy van egy-két használható.

[ Szerkesztve ]

(#4464) Real_Necro


Real_Necro
veterán

(#4461) Zol01

Az első olyan semmilyen, viszont a másikat ha egyenesbe hozod, akkor tetszik.

(#4463) zool1

A 6 és 7 nekem tetszik, főleg a 6-os. 7-est talán az 1-el együtt szűkebbre szabtam volna, vagy legalábbis 7-nél kevesebb földet bele. 1-nél nem tudom, érdekesek a színek, főleg a felhő és a tükörképe. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4465) Zol01 válasza Real_Necro (#4464) üzenetére


Zol01
tag

Este próbálok valamit alakítani rajta!Amúgy köszönöm hogy leírtad a véleményed! :)

(#4466) p06


p06
senior tag

Sziasztok!

Első full manuális próbálgatás, úgy hogy még fény is volt.
Mit lett volna érdemes állítani, miben rossz mi kellett volna még szerintetek!
Előre is köszönöm!

Rocky+Öcsi
Rocky keres
Rocky pislog
Csipkebogyó
Rocky ül

(#4467) Real_Necro válasza p06 (#4466) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szia,

Az első nekem tetszik, talán ha a háttér kicsit elmosottabb lenne, még jobb lenne.
A másodikon a levágott oszlop és a jobb oldalon lévő ember számomra zavaró, a tetejéből biztosan vágnék, valamint kicsit lentebbről készítve lehet hangsúlyosabbá válna "Rocky". :)
A pislogósnál a bokor lett kicsit levágva, lehet érdemes lett volna balra kutyát, jobbra bokrot komponálni, bár úgy meg túl mű lenne. Esetleg közelebbről és lentebbről a kutyát, úgy is ő a főszereplő. :)
Csipkebogyós szerintem nem sikerült, háttér nincs eléggé mosva, levelek levágva...
"Rocky ül"-nél levágtad szegény eb lábát, valamint kifelé néz a képből, itt lehet az álló kép jobb lenne.

Én így látom.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4468) p06 válasza Real_Necro (#4467) üzenetére


p06
senior tag

Köszi a tanácsokat!

Ma megint megyek sétáltatni úgyhogy megpróbálok ezeken javítani.
Rocky Videó :)

Köszi!!

[ Szerkesztve ]

(#4469) m3ss válasza zool1 (#4463) üzenetére


m3ss
veterán

4.6. nekem tetszik.
tegnapinal pont azt akartam irni, amit fattyu :)

Real_Necroval is egyetertek, ami p06 kepeit illeti.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4470) zool1 válasza m3ss (#4469) üzenetére


zool1
őstag

m3ss, Real_Necro, fattyu: Köszönöm az észrevételeket, amik iránymutatóak, és megfontolandóak. Egyre viszont rájöttem a hdr-nél, még pedig arra, hogy csak nagyon kevés képnek "áll jól". :R

(#4471) m3ss válasza zool1 (#4470) üzenetére


m3ss
veterán

jol all az soknak, nezegess flickr-en hdr csoportokat, meg portrek kozott is lehet jopofakat talalni. bar lehet, hogy en estem at a lo tuloldalara, mert szinte mindenbol 3-at lovok. de fogjuk a d70 dinamikaszegenysegere :P

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4472) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Egyperces fotótanfolyam! ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4473) akos3 válasza *Ropi* (#4472) üzenetére


akos3
addikt

Nagyon jó! :) Köszi

(#4474) zolka78


zolka78
senior tag

Nem nagyon szoktam belenyúlni tájképekbe, de ezzel most megtettem.

[link]

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#4475) Real_Necro válasza zolka78 (#4474) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nekem valahogy nem jön be a színvilága. :U A bal oldali kékség még jobban lehúzza.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4476) Throme válasza zolka78 (#4474) üzenetére


Throme
veterán

Nekem bejön. Én hdr-ben (ál hdr) szeretek elmenni kicsit a szürrealitás felé.

(#4477) Peethy válasza zolka78 (#4474) üzenetére


Peethy
őstag

Kicsit kevésbé kellett volna belenyúlni. Szürrealitás ide vagy oda, de a fák felett az a sávozódás nagyon zavaró. A színvilág meg rendben van, tetszik :)

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#4478) fattyu


fattyu
veterán

rég voltam és semmi extra de nekem tetszik

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4479) zolka78 válasza Peethy (#4477) üzenetére


zolka78
senior tag

Sajnos a sávosodással nem tudtam mit kezdeni, ezt még meg kell oldanom valahogy. Bár ez a fajta kép alkotás nem az én műfajom.

fattyu: engem zavar, hogy a kép fő eleme, ami a legnagyobb részt tölti ki, kint van az élesség tartományból. Megnézném úgy is, hogy minkét szereplő éles a képen. Csak sajnos ez már nem egy vissza térő pillanat, gondolom.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#4480) Murderer69 válasza fattyu (#4478) üzenetére


Murderer69
őstag

Szerintem meg teljesen korrekt a kép jó az ff jó helyen van az éles is én max egy hangyányit hagytam volna rá fent és az asszony arcát egy kicsit lehúznám mert elég közel áll a kiégéshez ez más esetben ugye nem lenne zavaró de előtte van Forez ő meg nem igazán fehér :D legközelebb szürke kutyát vegyetek már mondtam :D:D:D

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#4481) cOxeR válasza fattyu (#4478) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én a kutya mancsát kötöttem volna a derekához, csak az az egy zavaró elem a képen, pont nem jó helyrelóg be... :)

(#4482) fattyu


fattyu
veterán

Zolka: Meglőttem fordítva is azon meg oltári zavaró volt az életlen ember. Elég közel vannak egyámáshoz ahhoz hogy ne lehessen szétkenni eléggé egyiket sem ellenben ahhoz meg távol hogy mindkettő éles is lehessen. Full frame váz és eléggé közelről fotózva. ez a kép is asszem 5.6an készült. 16-22 re se fény nem volt se más meg nem is kompaktos képet akartam...

Murderer: Köszönöm. Azt direkt hagytam meg oly világosnak. Neem valamiért ezen a képen adja. Amugy hiszto szerint nincs az kiégve. A következő kutyán már lesz szürke is :D:D

Coxer: Ja legközelebb majd szigszalaggal rögzítem a nem kívánt testrészeket... :D

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4483) kulerr


kulerr
őstag

Sziasztok!

Egy kicsit sétálgattunk, és ....

1...

2...

3...

4...

5...

Elnézést, hogy linkelgetem...nem müxik rendesen a képfeltöltés.
Véleményeket kérnék ha lehet :R

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#4484) cOxeR válasza kulerr (#4483) üzenetére


cOxeR
Ármester

Amennyire rossz az első három, annyival sokkalta jobb a két utolsó!
Az első hárommal semmit sem érdemes kezdeni, de a két útólsóval kicsit érdemes lenne elidőzni és utómunkázni.

(#4485) m3ss válasza cOxeR (#4484) üzenetére


m3ss
veterán

jah sztem is. utolso tok jo, csak az oszlop nagyon hangsulyos, nem kellene oda. :)
utolso elotti is jo, talan jobb oldalt mutathatnal tobbet is.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4486) kulerr


kulerr
őstag

köszönöm...valahogy éreztem ezt én is egyébként.
A második - harmadik nekem sem tetszik annyira. Az első (ablakosból ) mi hiányzik szerintetek? Valahogy jónak tűnt mikor fényképeztem, és mégse :F

[ Szerkesztve ]

(#4487) m3ss válasza kulerr (#4486) üzenetére


m3ss
veterán

tema sem annyira szerencses sztem, de ha mar ilyen minimal, absztrakt, geometriai foto, akkor jobb lenne pl ha bal meg jobb oldalon is a feher fal keretet adna neki, meg felul nem lenne igy levagva.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4488) zolka78 válasza kulerr (#4486) üzenetére


zolka78
senior tag

Nekem tetszene az ablakos ha nem lenne levágva az első teteje.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#4489) kulerr válasza m3ss (#4487) üzenetére


kulerr
őstag

igaz.
(#4488) zolka78: látjátok ez az amit egy kezdő nem vesz észre.

Kösz mindkettőtöknek.

[ Szerkesztve ]

(#4490) raziel01


raziel01
veterán

?
Ma elég jó idő volt és kedvem volt sétálni egyet.

(#4491) End-ru


End-ru
aktív tag

Nem adtam fel a pókos próbálkozásokat, remélem lábak jól állnak :) :

Pókláb minimal:

És szintén a mai séta terméke:

[ Szerkesztve ]

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#4492) fattyu válasza End-ru (#4491) üzenetére


fattyu
veterán

google: DIY diffuser
Nagyon kemények a fények is meg az árnyékok is. Az FF viszont bejön mert ott az árnyéklábak nem elvesznek hanem adnak.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4493) End-ru válasza fattyu (#4492) üzenetére


End-ru
aktív tag

Nincs még külső vakum sajnos, fényforrás=lámpa.

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#4494) fattyu válasza End-ru (#4493) üzenetére


fattyu
veterán

belső vakura is működik a dolog. némi karton meg papírtörlő működik tényleg.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4495) Real_Necro


Real_Necro
veterán

(#4483) kulerr

Nekem is az utolsó kettő tetszik. A napos az nagyon bejövős, utolsón nem sok a CA?

(#4490) raziel01

Az első kettőn nekem hiányzik fölötte egy kis tér. A harmadik tetszik, csak bal oldalon mintha homályos lenne (vagy koszos a monitorom?). :)

(#4491) End-ru

A FF pókosba nekem is tetszik az árnyék hatása. Ezen kívül szerintem az utolsó is jó.
Pókláb FF-ben milyen lenne?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4496) Danniel


Danniel
tag

Hali!
Két új képpel jelentkezem. Várom a véleményeket :)

http://www.flickr.com/photos/cirmidesign/

(#4497) m3ss válasza Danniel (#4496) üzenetére


m3ss
veterán

2. tetszik, jok a szinek is. elsohoz talalhattal volna vmi erdekesebb helyszint.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4498) fattyu válasza Danniel (#4496) üzenetére


fattyu
veterán

Az első nekem is uncsi.
A második lehetne penge de kicsit középen sőt bal felé van a bal felé néző árnyék ezért be van zárva.

Valami más:

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4499) Real_Necro válasza Danniel (#4496) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nekem is a második tetszik, habár kicsit ősemberes a testtartás :P

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4500) korcsillio


korcsillio
őstag

Régi gépemmel(Trust 910z) az első próbálkozások:

[1]
[2]
[3]
[4]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.