Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4351) cOxeR válasza fattyu (#4350) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szobafogság??? Most a lábad törted el egy falevélen elcsúszva? :DDD

(#4352) fattyu válasza cOxeR (#4351) üzenetére


fattyu
veterán

:D Nem elvették egy papírfecnimet :P

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4353) Marky21 válasza fattyu (#4343) üzenetére


Marky21
aktív tag

Ez nagyon szép!

(#4354) Murphistic válasza fattyu (#4343) üzenetére


Murphistic
aktív tag

Ez a kép nekem nagyon tetszik. Bár ehhez jó modell is kell :)

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#4355) ManUnited


ManUnited
aktív tag

Sziasztok!

Volt lehetőségem egy délután erejéig kipróbálni egy sony hx9v-t. A képeket úgy nézzétek hogy eddig a legkomolyabb gép egy 30ezres sony volt amivel fotózgattam és hogy egy délutánom volt próbálgatni úgyhogy minden full automatán volt fényképezéskor. Kíváncsian várom a véleményeket életem első normálisnak nevezhető gépével készült nagyon nagyon kezdő képeimről.hx9v képek

Üdv, Manunited.

[ Szerkesztve ]

(#4356) m3ss válasza ManUnited (#4355) üzenetére


m3ss
veterán

a kepekben semmi kulonoset nem latok, lesz ez meg jobb is.nezzel sok kepet, olvass konyveket a temaban. remelem nem sertodsz meg, foglalkozni kell a dologgal, senki sem csinal egybol profi fotokat :R

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4357) ManUnited válasza m3ss (#4356) üzenetére


ManUnited
aktív tag

Dehogy sértődök meg. :D Csak kíváncsi voltam hogy így nagyon elsőre reménytelenül rossz vagy szimplán csak amatőr képek lettek-e? Január vagy Február környékén tervezek beszerezni egy fényképezőt most még erősen a tesztolvasó fázisban tartok, de az elég valószínű hogy a hx100v és az fz150 közül kerül ki a vásárlandó mert a hx9v nekem túl kicsi volt nem volt mindig biztos a fogása. Köszönöm a válaszod! :R

(#4358) m3ss


m3ss
veterán

en meg texturakra szakadok, itt van par texturas, meg egy egyszeru naplemente tegnaprol...bar parlamentnek lehet tobbet artott mint hasznalt...bar nekem bejon, fantasy feeling :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4359) aldebaran válasza m3ss (#4358) üzenetére


aldebaran
őstag

A parlament szerintem nagyon jó lett. Gratulálok! Tetszik. :R

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#4360) m3ss válasza aldebaran (#4359) üzenetére


m3ss
veterán

koszi :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4361) fattyu


fattyu
veterán

szobafogság keretében, Boldog Viharnapot jeligére:

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4362) fulltime4wd válasza m3ss (#4358) üzenetére


fulltime4wd
tag

A második nem a tököli laktanya? Ott lehet jó "világvége" fotókat készíteni :K

"I see no God up here" - Juri Gagarin 1961

(#4363) Sucuka válasza m3ss (#4358) üzenetére


Sucuka
senior tag

Parlament kicsit ferde :) különben jók lettek, de nekem a kálváriáson erős a textúra, elveszi a képen figyelmet a témáról....

Köszi az értékelést a fotózzon :D

(#4364) m3ss válasza fulltime4wd (#4362) üzenetére


m3ss
veterán

kecskemeti laktanya. ez is eleg posztapokaliptikus hangulatu. jo kis call of duty palya lenne :DD

sucuka: tenyleg ferde :((
amugy ejjeli kepednel en is pont azon gondolkodtam, hogy miert nem vagtal az egbol meg egy kicsit, elvegre nem tul erdekes. se felhok, se dramai egbolt. aztan vegul nem irtam bele, de ugy latom ez masnak is feltunt. tul szeles lett ugy a kep?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4365) Murderer69


Murderer69
őstag

rég jártam erre 1 mostani :

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#4366) Real_Necro


Real_Necro
veterán

(#4358) m3ss

Parlamentes nekem tetszik, talán még kicsit durvábban rátoltam volna. A laktanyás nekem valahogy ferdének tűnik, a kálváriáson az előttem szólókhoz hasonlóan szerintem is kicsit sok lett a textúra, a naplementés viszont megint csak bejövős. :)

(#4361) fattyu

Az első színei nagyon tetszenek, kár, hogy belóg az ág. A második a lámpatesttel kicsit semmit mondó számomra. :)

(#4365) Murderer69

Le a kalappal, ez nekem mind színben, mind kompozícióban nagyon tetszik. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4367) p06


p06
senior tag

Sziasztok!

Kezdem kiismerni a gépet, csak már jó lenne nappal is fotózni :)
Most egy kicsit játszottam az exponálási idővel (remélem az).

Szeretném kikérni a véleményeteket!
Előre is köszönöm!

Erőmű
Csendes éj
Hold

(#4368) Throme válasza Murderer69 (#4365) üzenetére


Throme
veterán

Nagyon jó az összhatás, tetszik. Nekem csak a fülbevaló színe ami kiesik ebből az egészből.

(#4369) Throme válasza m3ss (#4358) üzenetére


Throme
veterán

Nekem is a Parlament tetszik. Azon gondolkodtam, hogy a színekből picit visszavéve egy komorabb hangulatban hogy festene a téma....

(#4370) Real_Necro válasza p06 (#4367) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szia!

Az elsőnél engem csak a 2 lámpa zavar a bal sarokban, talán még kicsit sötét is lett a kép. A második nagyon sötét, nem sokat látok ki belőle. Hold fotót szerintem senki nem hagyja ki, ha jól tudom most hétvégén lesz teljes Holdfogyatkozás. Szerintem érdemes inkább azt a pillanatot megörökíteni, legközelebb 2015ben lesz. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4371) p06 válasza Real_Necro (#4370) üzenetére


p06
senior tag

Köszi!

Igen a lámpa, sajnos így is ez volt a legelőnyösebb :( . A másodiknál ez a kicsit "horror" (vagy sejtelmes) érzés akart lenni, sok sötét némi fénnyel (ami egyébként a holdtól származik).

A holddal kapcsolatos infót meg köszi nem is tudtam!!!!!

[ Szerkesztve ]

(#4372) raziel01 válasza m3ss (#4364) üzenetére


raziel01
veterán

Kecskeméten az Auchan környékén a kollégiumnál van csomó lerobbant épület, ott is lehet jókat fényképezni. :)

(#4373) Sucuka válasza m3ss (#4364) üzenetére


Sucuka
senior tag

Ahogy mondod, ha meg lejjab viszem a gépet, akkor alul lesz sok a sötétség.

(#4374) m3ss


m3ss
veterán

Real_Necro, Throme: koszi
minden szinbol visszavennel? sarga lehet igy is sok benne, bar nincs kalibralva a monitorom.

Raziel: ez az a hely, az auchan mogott.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4375) raziel01 válasza m3ss (#4374) üzenetére


raziel01
veterán

Sok jó képet lehetne ott lőni csak nem járok arra.
Viszont el is felejtettem írni, hogy mennyire odabasz a parlamentes képed. 10/10 :)

(#4376) Marky21 válasza Murderer69 (#4365) üzenetére


Marky21
aktív tag

jó lett,mind színekbe és kivitelezésbe egyaránt ,engem a vignettálás zavar csak, túl erős lett.

(#4377) m3ss válasza raziel01 (#4375) üzenetére


m3ss
veterán

koszi. te is kecskemeti vagy? amugy igen, van ott mit fotozni. bar benti kepekhez kellene vmi szeleslato obi...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4378) zool1


zool1
őstag

(#4379) m3ss válasza zool1 (#4378) üzenetére


m3ss
veterán

en ezt igy nem tudom megnezni.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4380) m3ss


m3ss
veterán

2011 fotokban
megegy

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4381) Real_Necro válasza m3ss (#4380) üzenetére


Real_Necro
veterán

Jók, csak nem értem hogy illik ebbe a topicba. :U :F

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4382) zolka78 válasza m3ss (#4358) üzenetére


zolka78
senior tag

Jó lett a parlamenti fotód, tetszik ez a képi világ.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#4383) raziel01 válasza m3ss (#4377) üzenetére


raziel01
veterán

Kecskeméti vagyok igen.
Nem nagyon lehet mit fényképezni a városban bár aki ügyes az talál gondolom. :D

(#4384) skiny83


skiny83
aktív tag

Hello! Dobok egy képet srácok, jöhet hideg meleg!

[ Szerkesztve ]

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#4385) Real_Necro válasza skiny83 (#4384) üzenetére


Real_Necro
veterán

Tetszik a kép, csak a karkötő valahogy nekem nem illik a képbe.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4386) m3ss válasza raziel01 (#4383) üzenetére


m3ss
veterán

hat igen, azert nem olyan egyszeru temat talalni, mint mondjuk parizsban, londonban vagy pesten :) en is jobban orultem volna, ha meg pesti eveim alatt rakattanok a fotozasra.. :((( azert ha ugyes az ember, kreativ, jo szemu, akkor biztos barmelyik varosban lehet jokat fotozni. pl street, minimal, portrek etc...de en is hianyolom a valtozatos tajakat, folyokat, dombokat, hegyeket...hehe. azert az alfold elegge monoton, bar megvan a maga szepsege ennek is. arboretum nem rossz meg, azt ajanlom, sokat probalkoztam ott. csak ott meg az a baj, hogy tul suru. barhova allsz benne lesz a kepben 78 fele bokor+fa.
amugy most foter egesz szepen ki van vilagitva, ott probalkozhatsz. vmi panoramat vagy varoshazas+0km fotot be fogok probalni kozeljovoben sztem, csak meg megvarom a havat :)

zolka: koszi
szati: otletes, tetszik.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4387) zool1 válasza m3ss (#4379) üzenetére


zool1
őstag

link javítva.
termés

(#4388) fattyu válasza zool1 (#4387) üzenetére


fattyu
veterán

Sötét is és sok az F11. Értem hogy kellett a dof de 43as szenzoron az már diffrakciólimiten odaát van és ez jelen esetben azt eredményezte hogy nem elég éles seholse. Szerintem

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4389) zool1 válasza fattyu (#4388) üzenetére


zool1
őstag

Szia!

Köszönöm a hozzászólást, teljesen jogos! (csak már olyan régen fényképeztem és nem bírtam magammal) :R

(#4390) eos30d válasza skiny83 (#4384) üzenetére


eos30d
aktív tag

Eszméletlen jó karkötőd van.... :D

(#4391) bongeszo


bongeszo
aktív tag

Sziasztok!

Régóta olvasom ezt a topikot, nagyon tetszik az ittlévők hozzáállása.
Nincs semmi komoly gépem, csak szívesen fotózok.
Mondanátok valamit erről a képemről?:

[1]

[ Szerkesztve ]

(#4392) bubi92 válasza raziel01 (#4383) üzenetére


bubi92
őstag

mit akarsz fotózni? klisés mindenki által megörökített látványosságokat? azok tényleg nincsenek kecsón. minden más van.

(#4393) fattyu válasza bongeszo (#4391) üzenetére


fattyu
veterán

Lehetne tök jó. Komponálás nekem tetszik. Az a gond hogy nagyon rossz felől volt fény ésvagy utómunka nem előnyös. Ez a teljesen bebukott és árnyékban levő szem elrontja az egészet nekem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4394) gboszi válasza bongeszo (#4391) üzenetére


gboszi
senior tag

Egyettértek fattyu-val, még annyi, hogy itt az élő példa, hogy a gép nem minden, milyen fontos a fény, meg a "meglátás"...

"If you're good at something, never do it for free!"

(#4395) raziel01 válasza bongeszo (#4391) üzenetére


raziel01
veterán

Nem is lő olyan tróger képet ez az Iphone 4 de sötét szem tényleg rossz, de hangulatra nem lenne rossz kép.

(#4396) bongeszo


bongeszo
aktív tag

Köszönöm az értékeléseiteket, oda fogok erre figyelni.

Sajna ha olyan világosra veszem a képet hogy látszódjon a szem akkor megváltozik a hangulata...

szerk: a vakuzás segíthetett volna? mert a fény fej fölül/hátulról jött?

[ Szerkesztve ]

(#4397) m3ss válasza bubi92 (#4392) üzenetére


m3ss
veterán

na akkor johetnek az otletek, hogy hova erdemes menni pl tajkepet fotozni, vagy erdos, patakos, valtozatos tajakat :) nyilvan street, minimal, portre fotokat barhol lehet loni.nyiri erdobe erdemes kimenni? nem voltam ott 10 eve. mert csalanosi, szektoi melletti erdokben azert tul sok jo temat en nem talaltam.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4398) m3ss


m3ss
veterán

de amugy kmet kozeleben is johetnek otletek, nem feltetlen kell varoson belul.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4399) m3ss


m3ss
veterán

szinhazat akarom meg amugy lefotozni, jol nez ki ejjel, csak franya 18mm-be nem akar sehogy beleferni, szentharomsag szobor mindig belelog. belulrol is jol nez ki nagyon, de oda is kellene vmi szeles. valojaban naaon hianyzik vmi ultrawide obi, jobban mint barmi mas. lehet vmi 17-50 tamronra le kellene cserelni a 18-55-ot...csak az a par fok nem biztos, hogy tul sokat segitene. lehet jobban jarok ha megtartom a kitobit es gyujtok egy 11-16 tokinara? vagy venni kene vmi olcsobb manual fokuszos regebbi szeleset? milyen opciok vannak, vki mondott itt vmi samyang(?) 14mm-t. azon kivul vmi?
sorr kicsit off lett a vegere :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4400) Real_Necro válasza m3ss (#4398) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nem voltam túl sokszor Kecskeméten, de google barátom kiadta pl ezt:

Mártélyi Tájvédelmi körzet

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.