Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5851) zgospel válasza Real_Necro (#5848) üzenetére


zgospel
őstag

nincs haja mert egy fekete sapka van rajta :))

fattyu ha telibevakuzom az mégszarabb, még diffúzorkupakkal is, kültéren meg felfele hiába lövöm nyilván, úgyhogy jobbra ment a falra. a szándék ez a "fekete-fehér" volt, illetve a vaku "szabadabb" használata.

ráadásul a kép bal oldala jobb is hogy totál sötét, túl ronda és nem homogén lett volna a háttér :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#5852) Real_Necro válasza fattyu (#5849) üzenetére


Real_Necro
veterán

A vakuzási technika érdekelne még. :) Milyen módszerrel vakuzod agyon az alanyt?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5853) fattyu válasza Real_Necro (#5852) üzenetére


fattyu
veterán

Itt találod a részleteket a cuccról. Még sajna semmi nem változott. DIY diffúzor még mindig nem készült mert nagyon helyszűkös a dolog. Ezért aztán direkt arconvaku van ami lévén a téma elképesztően pici nem olyan szörnyű mintha embert lőnék meg pofán 10 méterről, de azért lehetne lágyabb a fény.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#5854) zool1


zool1
őstag

(#5856) TayRol válasza Daniel Alves (#5855) üzenetére


TayRol
veterán

egesz jo ez az oly gép.:)

(#5857) Daniel Alves válasza TayRol (#5856) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Elképesztően jó. Őszintén bevallom nem gondoltam volna hogy ennyire be fog jönni ez a "kis" gép! :B

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#5858) Real_Necro válasza Daniel Alves (#5855) üzenetére


Real_Necro
veterán

Az első 3 nekem valahogy sima templomi kép, nem fogott meg. A 4. tetszene, de nem tudtam eldönteni, hogy FF akart lenni de mégsem az lett, vagy színes, de az sem. Minden esetre érdekes ez a fakó szín. Talán egy kis HDR ide még jobb lett volna. Ami számomra zavaró, az a felül és oldal levágott faágak.
Az utolsó mintha kicsit jobbra dőlne, valamint nekem erősek a színek. A bal oldali sötét sarok meg a jobb oldali oszlopok kicsit elhúzzák a tekintetem. A jobb oldalon még van egy félbevágott csónak is. Lehet kicsit szűkebbre vágva, vagy kiretusálva jobb lenne. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5859) aor válasza Daniel Alves (#5855) üzenetére


aor
tag

csak arra jártál, vagy esetleg ott élsz?
ha utóbbi, akkor nagyon irigyellek! :D

(#5860) bbchris


bbchris
senior tag

Szerintetek érdemes Nikon P510-re beruházni amatőr fotózásra ? Ti már jártasabbak vagytok ebben és én is most nemsokára szeretnék majd beruházni valami gépre . Ahogy olvastam elég jó ár-arány tulajdonságai vannak és sok lehetőség van rajta .

(#5861) Real_Necro válasza bbchris (#5860) üzenetére


Real_Necro
veterán

Azt neked kell eldöntened, hogy valami kompakt, bridge, vagy dslr gépet szeretnél venni. Amennyiben kompakt és bridge kategóriánál maradsz, érdemes itt utána kérdezni:

[link]

Szerk.:

Egyet jegyezz meg, a gép csak az egyik fele a képkészítésnek, a másik felét a fotós tudása adja.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5862) bbchris válasza Real_Necro (#5861) üzenetére


bbchris
senior tag

Inkább DSLR gépnél maradnék mert ezek csinálnak szép képeket és rengeteg beállítás van rajtuk .

" Egyet jegyezz meg, a gép csak az egyik fele a képkészítésnek, a másik felét a fotós tudása adja. "

Persze ezt tudom sőt talán hozzáteszem hogy néha fantázia is kell egy-egy képhez .

(#5863) Real_Necro válasza bbchris (#5862) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ez esetben el is vetetted a korábbi géptípust? :)

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5864) bbchris válasza Real_Necro (#5863) üzenetére


bbchris
senior tag

Melyikre gondolsz ? A Nikon P510-re gyúrok nagyon most :) . A Sony HDR UX-7 az meg marad DVD felvételre .

(#5865) Real_Necro válasza bbchris (#5864) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ne haragudj, de akkor szerintem fogalomzavarban szenvedsz, a P510-es nem DSLR, hanem bridge kategória.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5866) bbchris válasza Real_Necro (#5865) üzenetére


bbchris
senior tag

Ouhh bocs :B még annyira nem vagyok tisztában a dolgokkal de azért kösz . Csak google-t használtam és ott látott képekre hagyatkoztam . [link] és ugye néztem hogy DSLR [link] jahh mondjuk az áruk is másabb . És így a fogalomzavar . Sorry csak kezdő vagyok még de igyekszem minden tanácsot , fogalmat megfigyelni és alkalmazni :)

(#5867) bbchris


bbchris
senior tag

Nahh kicsit utána olvasgattam a dolgoknak így elég nagy dilemmában vagyok már , Most 2 gép között vacillálok hogy melyiket érdemes vennem . Az egyik a Nikon P510 a másik pedig Nikon D3100 . Tudom hogy a két gép teljesen más . Amire nekem kellene az csak hobbyfotózás . Makró , éjszakai felvétel pl csillagos égbolt , városbeli kép stb , valamint egy személy ( nevezetesen egy csajé :) ) kellene úgy fotóznom hogy pl a háttér életlen legyen azaz legyen kiemelve . Most még meg tudom photoshoppal oldani de az nem ugyanaz . Szvzs ilyesmi dolgokra kellene . Persze a 2 gép merőben más , ezért is kérnék tanácsot tőletek hogy a kompakt P510-esel is lehet ezt beállítani vagy pedig a D3100-as kell már erre a célra ? :F

(#5868) fattyu válasza bbchris (#5867) üzenetére


fattyu
veterán

Őszinte leszek.
Sosem javasolnék ilyet de annyira nem vagy tisztában dolgokkal hogy hót felesleges a kezedbe egy jobb gép. Vedd a bridget...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#5869) zool1 válasza bbchris (#5867) üzenetére


zool1
őstag

Szia!

Az elején én is így voltam, hogy bridge gépet kell venni ilyen "all in one"-t. Utána rájöttem jó hogy nem azt vettem, most hogy dslr van! Én mindenképpen dslr-t vennék, persze az ár is megszabja, hogy milyet. De használtan már elég jó áron lehet kapni, szinte bridge gép áráért.
ui.: megelőztek...

[ Szerkesztve ]

(#5870) bbchris válasza zool1 (#5869) üzenetére


bbchris
senior tag

Én is erre gondoltam a DSLR-re . Jó , akármilyen kezdő vagyok de azt azért tudom hogy egy kompakt vagy bridge géppel sosem fogok jó mélységélességű fotót csinálni és a leányzóhoz pedig az kell . Éjszakai fotót sem lehet a P510-el olyan jót csinálni mint egy DSLR ( pl a D3100) géppel . És nekem most fontos lenne a képminőség . Bridge minőségű képet a HDR UX-7-essel is lehet csinálni .

(#5871) A Zéé válasza bbchris (#5870) üzenetére


A Zéé
addikt

+1 DSLR-re, esetleg valami MILC-re, viszont nem árt tudni, hogy amilyen felhasználási területeket most felsoroltál, azok eléggé eltérő obikat követelnek.
Kitobival nem fogsz makrózni alapesetben 35-45cm közelpont miatt, illetve portréhoz a 18-55 szerintem rövid. Én még mindig a 18-105 obit venném Nikonhoz, amivel egy D3100 jelenleg 180k felett van. Az már elég hosszú lesz portréhoz is, bár fényerőben lehetne jobb is.
Éjszakai képekhez meg állvány.

Just a simple Lineman...

(#5872) Chance válasza bbchris (#5870) üzenetére


Chance
tag

Nekem D3100 van, egyelőre csak az alap 18-55ös objektívvel. Makróként kb ezt sikerült kihoznom belőle, persze valamivel biztos lehet jobb is, csak kezdő vagyok.

[link]

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#5873) Real_Necro válasza A Zéé (#5871) üzenetére


Real_Necro
veterán

+1

bbchris:
Érdemes lenne végig gondolni, hogy mennyit tudsz/szándékozol most valamint a jövőben rászánni, valamint mennyit szeretnél foglalkozni vele. Ha makrót, meg portrét, meg még pl nyaralást is akarsz fotózni, már fel kell szerelkezned egy kisebb obi parkkal. Egy 18-105 nem fog mindenben kiszolgálni, valamint elfelejtheted a bridge-eknél megszokott ultrazoom-ot is vele. Portréhoz szerintem idővel kell a vaku is, makróhoz meg állvány, ami szintén nem olcsó kategória.
Nem tudom, hogy korábbi gépedet mennyire használtad ki, de pl ha automatán akarsz fotózni, akkor a dslr-t már el is lehet felejteni. Persze úgy is lehet vele szép képeket készíteni, csak szerintem felesleges pénzkidobás lenne. Ha igazán szép képeket szeretnél, ahhoz a megfelelő mértékű tanulás és gyakorlás elengedhetetlen.

Egy jó tanács, ne kezdd el számolni, hogy a helyedben itt ki mit venne, mert a többség dslr-t fog javasolni. Olvass utána a dslr gépeknek, használatának stb, majd döntsd el, hogy szükséged van e rá. A többit mindenkinek a maga tárcája szabja.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5874) Horbal válasza bbchris (#5867) üzenetére


Horbal
őstag

+ számold hozzá a b@szódás faktort. DSLRt csak akkor vegyél, ha valóban fényképezni akarsz nem csak emlékeket elmenteni. Mert nagyságrendekkel több a macera vele mint bridge géppel. Persze az eredmény is nagyságrendekkel jobb, amikor már tudod mit miért csinálsz.

Költségekben is jóval magasabb... hobbinak az egyik legdrágább.

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#5875) bbchris


bbchris
senior tag

Köszönöm nektek Chance ; Real_Necro ; Horbal a válaszokat . Kicsi a világ , egy volt ügyfelünk éppen most nemrégen volt és ő most fotózással foglalkozik . Pontosan ugyanezeket az okokat mondta ő is hogy teljesen felesleges beruháznom ilyenre mert anyagilag nem bírnám és a P510-el is fogok tudni hasonló fotókat csinálni . A tesztek bizonytalanítottak el egy kicsit mert láttam a képminőséget vele de amit a fotós csinált az messze jobb volt ugyanazzal a géppel amit a neten láttam .
Mutatta hogy egy táska tele van neki különböző Obikkal úgyhogy ez így megy . Van neki is egy P510-ese és meggyőzött erről hogy jó képet csinál és elég lesz az nekem , simán csinált vele mélységélességet . És egy kicsit jobban meg kell tanulni a beállításokat aztán alulról fogja cirógatni a profi képeket . Ők sem használnak mindenhol DSLR gépeket , ez attól függ hogy hol fotóznak és mit . Most már döntöttem végleg , marad a P510 mert anyagilag az való nekem és valahogy nincs humorom állandóan cserélgetni az Obikat . Egy Vivitar VPT-120 állványom van , igaz mezei snassz de amire kell arra megfelel :) Ha eljutok idáig azért felteszek pár fotót :)

(#5876) fattyu válasza bbchris (#5875) üzenetére


fattyu
veterán

Ha megengedsz egy hozzászólást.

Hacsak nem létszükséglet a brutális zoomtartomány.

Canon s95, oly xz1 vagy a pana lx mittomén csúcskompaktja.
Nagyobb szenzor jobb minőségű képek gyorsabb obi rajta és tudsz rawban fotózni ami ha rákapsz utómunkázásra sokat ér.

Az hogy rátettek egy üveget ami ekv 24-1000et tud ( amekkora átfogás még DRÁGA és nagy üvegeknél is oltári kompromisszum ) gyakorlatilag egy fostos kompaktra ( 1/2.3as szenzor ) de legalább a formája olyan mint egy "komoly" gépé. És mindezt annyi pénzért amiért kapsz NORMÁLIS gépet is.
Ha pénzt akarsz kidobálni lelked rajta, csak soha és véletlenül se menj el fotózni úgy hogy meglövi valaki normális géppel ugyanazt mert sírva fogsz fakadni.

Ja és mellesleg ez egy képeket mutató véleményező topik. Amit te keresel az ez vagy ez. Itt totál offtopik az egész reszelés.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#5877) bbchris válasza fattyu (#5876) üzenetére


bbchris
senior tag

Jahh igaz , már csak képekkel jelentkezem ide . :B

(#5878) popey37 válasza bbchris (#5877) üzenetére


popey37
addikt

nekem egy canon A540 kompakt és egy 300D van: mindkettőt használom még asztrofotozáshoz is.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#5879) ttoth válasza Chance (#5872) üzenetére


ttoth
tag

Hát ha csak ilyen sikerült, én biztos szégyellném magam a helyedben! :D

Szerintem nagyon szép, hangulatos kép. Grat! Én örülnék, ha ilyet össze tudnék hozni. Egyébként milyen volt utófeldolgozás előtt? Érdekelne, miből lett ez.

Űűű, de szép eketárcsa!

(#5880) Chance válasza ttoth (#5879) üzenetére


Chance
tag

Köszi!
Egyénként nem túl sok utómunka volt rajta, majd megpróbálom előkeresni az eredetit és elküldöm, ha érdekel.

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#5881) p06


p06
senior tag

Sziasztok!

1-2 kép:
Gerle
Kutyasuli
Kutyasuli 2
Türelem

A kritikákat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#5882) Real_Necro válasza p06 (#5881) üzenetére


Real_Necro
veterán

A (kacagó?)gerle nekem tetszik, bár a középre rendezéssel nem vagyok kibékülve, valamint felül szűknek érzem. Ja, és előtte "megfésülhetted" volna, hogy ne álljon el a tolla. :DDD
A kutyasulisokból az elsőnél a levágott fa zavar, a másodiknál nekem a póráz zavaró. A türelemnél az ég nagyon vakító, valamint ott is zavaró a póráz. Valahogy a szög sem igazi, lehet közelebbről oldalról, hogy mindkét kutya feje látszódjon, jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5883) p06 válasza Real_Necro (#5882) üzenetére


p06
senior tag

Oké köszi!!!

+ Pedig még be is zseléztem a tollát, hogy jó legyen. :D

Lehete, hogy ez a Kép jobb mint amit belinkeltem, bár itt is van póráz és sajnos égett a fotó, de a fejek látszanak. :)

Akkor ezekre jobban megpróbálok oda figyelni legközelebb (sajnos a póráz kellék).

(#5884) Real_Necro válasza p06 (#5883) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ez az egyfelé figyelős beállás nekem határozottan tetszik. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5885) szarkad333


szarkad333
tag

Ha lehet egy nagy kérésem lájkoljatok be légyszi a képeimet ezen a pályázaton!

https://www.facebook.com/​photo.php?fbid=386238868062107&​set=a.386233401395987.99772.36​1866130499381&type=3&theater

https://www.facebook.com/​photo.php?fbid=386238921395435&​set=a.386233401395987.99772.36​1866130499381&type=3&theater

https://www.facebook.com/​photo.php?fbid=386238974728763&​set=a.386233401395987.99772.36​1866130499381&type=3&theater

Szarkadavid.hu

(#5886) Real_Necro válasza szarkad333 (#5885) üzenetére


Real_Necro
veterán

"A kért oldal nem található"

Amúgy meg nincs FB-om... :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5887) szarkad333


szarkad333
tag

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=386238868062107&set=a.386233401395987.99772.361866130499381&type=3&theater

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=386238921395435&set=a.386233401395987.99772.361866130499381&type=3&theater

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=386238974728763&set=a.386233401395987.99772.361866130499381&type=3&theater

Szarkadavid.hu

(#5888) Real_Necro válasza szarkad333 (#5887) üzenetére


Real_Necro
veterán

Csak nekem tűnnek baromira zajosnak ezek a képek? Egyébként a link gombot igazán használhatnád. :U

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5889) szarkad333 válasza Real_Necro (#5888) üzenetére


szarkad333
tag

Hat legközelebb majd hasznalom bocsi érte.

Szarkadavid.hu

(#5890) End-ru válasza szarkad333 (#5885) üzenetére


End-ru
aktív tag

Lájkolja az akinek tetszik :(((

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#5891) edem1986


edem1986
csendes tag

Sziasztok!

Lelkes amatőrként szeretnék megosztani veletek egy-két általam készített képet. S szeretném kérni a véleményeteket a hibákról vagy esetleg a nem hibákról :) :)

Az első kép:

Ő lenne itt.

Köszönöm

Üdv EdEm

(#5892) Real_Necro válasza edem1986 (#5891) üzenetére


Real_Necro
veterán

Kár, hogy levágtad a lónak a lábát. :( Nekem valahogy torzít amúgy a kép, nagyon kiemeli a ló fejét, valamint a leányzó combját. A leányzó arca meg kívánt volna egy kis derítést.

Így elsőre ennyi. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5893) cOxeR válasza szarkad333 (#5885) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ez nem a lájkódaképemetvazze topik.... :U

(#5894) cOxeR válasza edem1986 (#5891) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szia!

Pár dolgot tudok összeszedni, de alapvetően célszerű venned pár fotós könyvet, és picit beleásni magad az alapokba, attól függően természetesen, hogy mennyire akarsz belemászni a fotózásba. :)

Előttem szólóval egyetértve, sokat dobna a képen, ha meglenne a teljes lóalak is. A színek kicsit fakóak, és egy lencsekorrekció állítás is ráférne a képre. Viszont örvendetes, hogy nincs tele a kép felesleges képelemekkel.

Üdv.:

(#5895) Balinov


Balinov
félisten

tudom, hogy tucatkep, tudom, hogy tulhuzott, de ez az elso jobban sikerult hdr probalkozasom

3 expo-bol van PS-el osszerakva

.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5896) S e t h válasza Balinov (#5895) üzenetére


S e t h
nagyúr

A képek elcsúsztak ,a felhőkön lehet látni a legjobban, az ég színe meg hol ilyen ,hol olyan, a felhők és a fa koronája között látható az égbekiáltó differencia.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#5897) Balinov válasza S e t h (#5896) üzenetére


Balinov
félisten

tudom, hogy okadek, de ittenem, annyira tetszik. es legalabb nem jovok azzal, hogy a fotozz.hu-n hany csillagot kapok :DDD

szerk1:

on: tenyleg el van csuszva, en a fakat, fuszalt, patakmeder vonalvezeteset neztem, de nem nagyon vettem eszre. igaz, kezbol, bracketinggel sorozatban lett love, szoval siman elkepzelheto, hogy bemozdultam, soot

szerk 2:
es tenyleg, igy siman digitalis hulladek :U

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5898) Real_Necro válasza Balinov (#5895) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szerintem ez színekben borzasztó. :Y Vedd vissza felére és szép lesz. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5899) Balinov válasza Real_Necro (#5898) üzenetére


Balinov
félisten

akkor meg mindig ott van, hogy el vannak csuszva a kepek

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5900) cOxeR válasza Balinov (#5895) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szép helyen voltál, de kár szerintem 3 expóval elrontani, egy jól exponált raw-ból jót össze lehet hozni. Szívesen segítek ha dobsz nyerset mailban, ahogy időm engedi részletesen megadva miket eszközöltem rajta.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.