Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22001) hcl válasza ccs2929 (#21999) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Attól még lehet szétesve... Ez akkor szállt fel, még nem halad gyorsan, de már előre mozog.

Mutogatni való hater díszpinty

(#22002) ccs2929 válasza LimaBravo69 (#22000) üzenetére


ccs2929
senior tag

Lenyesném a tetejéről a korlátot, meg az embereket, és picit jobbra dől szvsz, ezt korrigálnám, meg, ha sok időm lenne, akkor még azt a ronda darut is kiszedném ;)
Kép linkelést nem bonyolult, amikor beszúrod a linket, akkor a "[link]" kijelölve marad, ekkor rákattintasz lent a kép ikonra, és oda meg beilleszted a kis kép linkjét, remélem érthető voltam :)

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#22003) jjeahh válasza LimaBravo69 (#22000) üzenetére


jjeahh
nagyúr

[link]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#22004) LimaBravo69 válasza ccs2929 (#22002) üzenetére


LimaBravo69
tag

Kösz, a vágást megpróbálom ahogy mondtad.
Nem tűnik ferdének ha a Duna szintjét nézem, de ellenőrzöm majd azt is.
Darut nem piszkálom, ahhoz még túlságosan amatőr vagyok :)

(#22003) jjeahh: kösz a részletes leírást, a legközelebbi képnél megpróbálom újra. :R

[ Szerkesztve ]

"The perfect number of watches for a collection can be expressed by the equation "N + 1" where 'N' = the number of watches you already have."

(#22005) kovisoft válasza LimaBravo69 (#22000) üzenetére


kovisoft
őstag

Tisztára Déjà vu érzésem volt ettől a hidas képtől és a rá kapott kommenttől. Kicsit keresgéltem, aztán rátaláltam egy korábbi képre, ami hasonló nézőpontból dolgozza fel ugyanazt a témát. Még a rá kapott kommentben is közös pont a híd tetejének levágása. :)

(#22006) ccs2929 válasza LimaBravo69 (#22004) üzenetére


ccs2929
senior tag

Valóban a Duna szintjét nézve nem olyan zavaró, de szvsz a híd elég hangsúlyos, és azon nagyon látszik, a ferdeség, de elképzelhető, ha azt korrigálod, akkor meg a Duna fog "borulni" :D

szerk.: kovisoft, és valóban :))

[ Szerkesztve ]

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#22007) Naburus


Naburus
csendes tag

Hoztam par street photography kepet tavaly nyarrol:

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

(#22008) balintkagan1 válasza ccs2929 (#21997) üzenetére


balintkagan1
tag

Szerintem ez nagyon jó! Külön tetszik-nekem személy szerint fétisem- az ellenfény. A modell is "jól végezte a dolgát". A kamera jobb oldalon lévő szemére én tükröztem volna PS-ben a balt.

(#22009) balintkagan1 válasza Naburus (#22007) üzenetére


balintkagan1
tag

Véleményem szerint jók lennének ezek a fotók, de nem tudom, hogy mi a témájuk? Nincs főtéma, nincs kiemelve semmi sem, egyedül annál láttam támát, amin egy pár kézenfogva sétál az utcán.Szerintem érdemesebb egy valamit kiemelni, mert így a legelsők és az utolsó, hajós, túlzsúfolt, kusza.Érdemes lehet közelebb menni és kevesebb dolgot rakni egy képre, a lényegtelen elemeket pedig tágabb rekesszel lágyítani.

[ Szerkesztve ]

(#22010) crey válasza balintkagan1 (#22009) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Pont ezt akartam írni. Street fotó nem attól lesz valami, hogy Trogir főutcáján ellőt túristafotót FF-re konvertálunk.

Nincs megfogható téma, nem ad át semmilyen hangulatot.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#22011) copass válasza Naburus (#22007) üzenetére


copass
veterán

túristaképek. fogalomzavar.streetphotography

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#22012) hcl válasza crey (#22010) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Itthon már nem is merek utcán embereket fotózni, mert meglincselnek :S Maradnak a madarak meg a tücsök-bogár :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#22013) jjeahh


jjeahh
nagyúr

hozok én is hármat, az utolsót lehet már linkeltem, de kritikára nem emlékszek :B

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#22014) Real_Necro válasza jjeahh (#22013) üzenetére


Real_Necro
veterán

Mit szerettél volna ezeken a képeken ábrázolni? Én egyedül a másodikban látok fantáziát, az első és a harmadik tele van hibával, kezdve a csonkolással, az alanyok rossz elhelyezésével a képen, zavaró elemek, stb...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#22015) hcl válasza jjeahh (#22013) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A kutyásnak nekem nagyon sok a teteje, és nagyon kiágett az ég... a meredező torony is zavar :( Pedig amúgy tetszene, akár sötét felhőkkel a háttérben.

A havas nekem tetszik, talán lehetne kotrasztosabb, de amúgy szép, ennek több dolga nincs is :)

A lány esetében a póz és a pillanat nekem tetszik, a teteje ennek is sok, tök középen van az alany - a háttér jó mosott, de amúgy nekem zavaró a betonoszlop mögötte, kicsit el kellett volna fordulni, az úttal a háta mögött sokkal jobb lenne, de amúgy szerintem így sem szörnyű, csak vágni kéne a tetejéből....
A csonkolást nem tudom, mennyire gáz, de abban is lehet valami...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#22016) jjeahh válasza Real_Necro (#22014) üzenetére


jjeahh
nagyúr

hm lehet, az én szememben pedig pont a második elcsépelt picit, meg általános, a csonkolást meg nem értem, azt hittem az csak derék-csukló-boka-térd, stb helyekre érvényes...a gáz elhelyezés alatt meg gondolom a középre kompót érted :)

hcl: nem értem, amikor kifogásolják, hogy kiégett-bebukott a háttér, nem az a lényeg, hogy a fő téma helyesen legyen exponálva? vagy félre értek valamit? :) betonoszloppal, toronnyal egyetértek :R

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#22017) Real_Necro válasza jjeahh (#22016) üzenetére


Real_Necro
veterán

A felemelt könyök miatt az már szerintem csuklónak számít. Nekem ez az erőltetett mosoly sem az igazi, kicsit olyan hatást kelt, mintha összepréselték volna szegény lány fejét.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#22018) jjeahh válasza Real_Necro (#22017) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ja, így már érthető :DDD :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#22019) hcl válasza jjeahh (#22016) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, jobb ha a háttér sem ég ki, ha egy mód van rá. Nem mindig kerülhető el...
Illetve azon a képen sem annyira a kiégett háttér volt a fő dolog, ami nem tetszett. Szűkebbre vágva igazából nem lenne oly' szörnyű.
A háttérrel meg én is bajban vagyok mindig, hiába mossa akárhogyan is az obi...

Mutogatni való hater díszpinty

(#22020) Ipadipad


Ipadipad
tag

üdv ujra mindenkinek :)

tegnap szóba jött a pózolás :P
találtam 1 oldalt ahol rengeteg pozt lehet találni :)
ülö .. álló ,, fekvő ,, székes.. páros.. :)
pozok link

L26bKz

(#22021) A Zéé válasza Ipadipad (#22020) üzenetére


A Zéé
addikt

mondjuk ebben is van elég sok esetlen, meg kissé fura póz.
Amúgy szerintem túlgondolkodod ezt. Nézegess képmegosztókon sok portrét, meg divatfotót, és akkor ki tudod szűrni, hogy neked mik tetszenek. Bár ez még nem jelenti azt, hogy az adott modellednek előnyös, vagy jó lenne az, amit te szeretnél.
Fontosabb szerintem, hogy önmaga tudjon lenni a modell, laza legyen, és akkor úgyis jönni fog a "pózolás".
Ha mindenáron bele akarod kényszeríteni valamibe, akkor csak feszengés lesz, ami a képeken is vissza fog köszönni. Persze rávezetni rá lehet arra, amit te szeretnél, de azért nem lehet úgy nekiállni fotózni, hogy ezen a képen a 3. pózba álljál be, utána a 9.be, aztán az elsőbe.

Just a simple Lineman...

(#22022) balintkagan1 válasza Ipadipad (#22020) üzenetére


balintkagan1
tag

Ez jó, köszi!

(#22023) negyedes válasza Ipadipad (#22020) üzenetére


negyedes
addikt

lehet hogy hulyeseget irok most, de szerintem nem ezek alapjan kell pozt valasztani a modelhez. meg kell talald azt a pozt ami a modelnek all jol meg akkor is ha az nincs a "listan".

pl: az en baratnom pici es vekony, nem all jol neki a szemmagasagbol valo fotozas, de ha fentrol lefele vagy forditva akkor mar sokkal elonyosebb.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#22024) LimaBravo69 válasza kovisoft (#22005) üzenetére


LimaBravo69
tag

Ezdejó :))
3 nap különbséggel lettek meglőve, tényleg.

Kösz az észrevételeket.

"The perfect number of watches for a collection can be expressed by the equation "N + 1" where 'N' = the number of watches you already have."

(#22025) LimaBravo69


LimaBravo69
tag

Nos, az itteni tanácsokat megfogadva próbáltam egy-két dolgot javítani.
Sikerült?

[link]

[ Szerkesztve ]

"The perfect number of watches for a collection can be expressed by the equation "N + 1" where 'N' = the number of watches you already have."

(#22026) Balinov


Balinov
félisten

Hu sracok, par napig nem kovetem a topikot es mekkora porgesrol maradok le! :C

Meghoztatok a kedvemet egy kis velemenykeresre.

Napfelkelte a Foldkozi Tengernel. Hatterben Eszak-Afrika

A Nyugalom Terasza

Utobbinal nem zavaro a bal also sarokban az arnyek?

Mint mindig, most is megkoszonnem, ha megneznetek, nameg az epito jellegu kritikat. :R

udv
B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#22027) fungeld válasza LimaBravo69 (#22025) üzenetére


fungeld
aktív tag

Én személy szerint kiszedtem volna azt a kis maradékot a bal felső sarokból. Nagyon odahúzza a szememet.

[L:http://prohardver.hu/dl/upc/2014-03/04/307162_bshzxdg5jlhe8fjd_12929713704_95a0285424_b_1.jpg][link][/L]

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#22028) LimaBravo69 válasza fungeld (#22027) üzenetére


LimaBravo69
tag

Tényleg jobb így, a sarokra nem figyeltem.
köszi

"The perfect number of watches for a collection can be expressed by the equation "N + 1" where 'N' = the number of watches you already have."

(#22029) zolka78 válasza Balinov (#22026) üzenetére


zolka78
senior tag

Az utolsó kifejezetten tetszik. Nekem nem zavaró az árnyék, ennyi kell, hozzá tartozik a környezethez. Ráadásul nem dug el semmit.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#22030) m3ss válasza fungeld (#22027) üzenetére


m3ss
veterán

igaz szubjektiv dolog, de ez az utomunka borzalmas. semmilyen tajkephez/epuletfotohoz nem illik sztem. csucsfenyek hianya meg a szinek miatt sem...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#22031) Ipadipad


Ipadipad
tag

köszönöm szépen a tanácsokat :) ma ismét volt 2 szerencsés leányzó aki segitett a fotozásba :)
én szerintem ez nagyon jol sikerült (bár lehet csak nekem tetszik :) )

Teljes méret

L26bKz

(#22032) fungeld válasza m3ss (#22030) üzenetére


fungeld
aktív tag

Milyen utómunka? :F Kicsit ránagyítottam a képére, hogy lássa miről beszélek. Ilyen minőségben tudtam leszedni a flickr-es képet, mert: The owner has disabled downloading of their photos.

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#22033) m3ss válasza fungeld (#22032) üzenetére


m3ss
veterán

az eredeti kep utomunkajara gondolok...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#22034) Larry303 válasza Balinov (#22026) üzenetére


Larry303
addikt

nem rossz nem rossz, de
elsőnél horizont felez...szimmetria nincs, így sztem csak ront rajt...felhők sincsenek, szal én még billentettem volna lefele.
második tetszik, már a múltkori képed is bejött, ami hasonló kompo volt vmi kert szerűségről, már nem emlékszek pontosan.
mindenestre a horizont itt sem a legjobb, bár jóval kevésbé zavaró, és az árnyék a bal alsóban sztem segít a képnek...szvsz főleg az árnyékok miatt működik ez a kép, szal kell oda.

jjeahh: első nem, második so-so de vmi még hiányzik belőle, harmadiknál bejönnek a színek, viszont a komponak nem tesznek jók pont azok az elemek. pózzal nincs bajom, lehet nem a legelőnyösebb neki, viszont nekem nem tűnik erőltetettnek. -a lány viszont gyönyörű, megérne egy komoly sorozatot :K

Ipadipad nem tudok belenagyítani, de mintha kicsit frontos lenne, az arcbőre tűnik így a legélesebbnek...
az eddigiekhez képest sokkal jobb, de az utómunka khmm inkább le sem írom :DDD

Sir Coop: ahogy mess írja...csúcsfények nélkül, szörnyű zöldes árnyalatban úszik, mely nekem túl élesítettnek is tűnik. maga a kompo ill a kép sokkal jobb annál, mint ahogy elbántál vele

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#22035) bagaba1 válasza Balinov (#22026) üzenetére


bagaba1
tag

A másodiknál egyáltalán nem zavaró az árnyék, de a víz kékje helyenként már kicsit sok. Talán az oszlopokon lehetne enyhén sárgásabb, erőteljesebb a nap fénye.

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#22036) balintkagan1 válasza jjeahh (#22013) üzenetére


balintkagan1
tag

Nálam az a pajkos arckifejezés-nekem nem tűnik erőltetettnek- viszi az egészet többször is megnéztem, mert annyira tetszik (nem tudom, hogy a lány-e vagy a fotó :B ), az számomra eladja a képet :K

[ Szerkesztve ]

(#22037) m3ss válasza Balinov (#22026) üzenetére


m3ss
veterán

larry +1.
elso sztem sem nagyszam, atlag turistakep. ha lentrol tobbet mutatnal lehet erdekesebb lenne.
masodik sztem jo. ulnenek paran az asztaloknal siman elmenne egy reklamfotonak a helyrol..

(#22036) balintkagan1 ja mert fotogen a huga(?) :K amugy jeah fele kepek most nekem se...
tajkep bal oldala nagyon elokonnyult :N

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#22038) balintkagan1 válasza m3ss (#22037) üzenetére


balintkagan1
tag

...pfuh azthittem már a barátnője..nincs minden veszve hát :DD :))

(#22039) Balinov válasza m3ss (#22037) üzenetére


Balinov
félisten

:R ,neked is Larry, nomeg zolka78 neked is. Masodik nekem is jobban tetszik, sajna mivel holtszezon volt, le is volt az a resz zarva, nagyon meg nem akartam maszni, nehogy balhezzanak a hotelban.

A tegnerhez nem nyultam, tenyleg ilyen gyonyoru volt. Talan Ropi vedett meg a multkori medencesnel, hogy spanyoloknal tenyleg ilyen kek a tenger/eg, Majd meg hozok, mert van meg..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#22040) jjeahh válasza Larry303 (#22034) üzenetére


jjeahh
nagyúr

+balintkagan1: na köszi, pedig már elkönyveltem azt a lányos képet kukáznivaló-nak :P
naponta nyaggatom, hogy menjünk, lőjünk egy jó sorozatot, de nagyon nehéz a facebook mellől elrángatni... :( amikor meg lenne egy kis időnk akkor az a gond, hogy nagyon szégyenlős, gátlásos, szinte csak pillanatképet lehet lőni róla, pózolóst esélytelen :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#22041) Larry303 válasza jjeahh (#22040) üzenetére


Larry303
addikt

szvsz neki nem is állna jól az a "most pózolj egy ilyet, meg olyat" pont azt kell elkapnod amilyen valójában, a természetességét...persze kompoval utómunkával kiemelned...nem egyszerű szó sem róla, de sztem nagyon sok potenciál van bent. -ne hagyd annyiban
vagy vmi nagytelével sunyiból :DDD

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#22042) Novics válasza LimaBravo69 (#21983) üzenetére


Novics
senior tag

A fa jobb oldaláért tényleg kár. Hátrébb kellett volna még menni, hogy az egész benne legyen. A kuka viszont lemaradhatott volna. :K Fandango verziója nekem jobban tetszik.

(#22000) Sir Coop Jó lett volna, ha a Lánchíd másik pillére is benne lenne, és a korlát lemaradhatott volna. Valahogy olyan szögből, mint a másik linkelt képen, csak a teteje nélkül.
Az utómunka pedig... szerintem olyan, mint a régi kifakult képek. Nekem igazán nincsen bajom vele, van egy hangulata. Nem tudom, hogy milyen fények voltak, de azért a másik kép színvilága jobban bejön.

(#22013) jjeahh Az első képen nagyon sok az üres tér. És az oszlopot is ki lehetett volna shoppolni. (Vagy gimpelni. :DDD )
A második kép már-már szinte szelektíven színtelenített. :) Nekem tetszik. (De nem a szelektivitás miatt.)
Portrékhoz nem nagyon tudok hozzászólni, de a jobb keze tényleg elég szerencsétlen pózban van.

(#22026) Balinov A napkeltés tényleg nem nagy szám, sokkal jobbakat szoktál lőni. :K Pl a másodikat. Nagyon jók a színei. Nagyon profi munka. A horizont sem zavar. Kár lett volna harmadolóra erőltetni.


Tavaly én is voltam spanyolban, de én az Atlanti-óceánhoz mentem. Gyalog. :)) A 2013-as csodás tavaszban igazán élmény volt. Az egy hónap alatt nem sok napfényt láttam, ellenben annál több esőt. :D

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#22043) lolkapitany


lolkapitany
tag

Vélemény? Nem kell földbe döngölni :))

[ Szerkesztve ]

(#22044) balintkagan1 válasza Novics (#22042) üzenetére


balintkagan1
tag

Tetszik ez a vonal a képeden, ami vezeti a szemet valamerre, csak azon javítottam volna, hogy ahová vezeti a szemet, legyen valami kiemelkedő, egy világítótorony például, mert így pont az ürességre irányítja a néző figyelmét, a szürke horizontra, véleményem szerint.

(#22045) lolkapitany


lolkapitany
tag


Előző hsz-hez

[ Szerkesztve ]

(#22046) Novics válasza balintkagan1 (#22044) üzenetére


Novics
senior tag

Ott van a világítótorony, csak az Atlanti-óceán másik oldalán. :))

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#22047) balintkagan1 válasza Novics (#22046) üzenetére


balintkagan1
tag

Jah nem láttam :D

(#22048) LimaBravo69 válasza Novics (#22042) üzenetére


LimaBravo69
tag

Uraim, mindenkinek kösz az észrevételt. :R
Az utómunka valóban nem sikerült, ezt még gyakorolnom kell.

"The perfect number of watches for a collection can be expressed by the equation "N + 1" where 'N' = the number of watches you already have."

(#22049) lolkapitany


lolkapitany
tag

Nekem semmi építő vélemény?

(#22050) kacsento1


kacsento1
senior tag

Tudom, hogy a baba fotók a készítőnek mindig sokkal többet jelentenek mint másoknak, ezért itt most tényleg csak technikai oldalról kérnék véleményeket.
f/4, s160, iso400, mennyezetről derítés.
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.