Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34001) Gravity1234


Gravity1234
tag

Sziasztok!

Itt egy ujabb kep azok kozul amiket szeretek, halas lennek a velemenyetekert!
Meg mindig nem tudom hogyan kell linkelni ugy a kepet hogy igy lathato legyen mint most, de rakattintva nagyobban is megnyissa....

[ Szerkesztve ]

Olympus OMD-EM5 + Mzuiko 12-40 Pro 2,8

(#34002) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok! Ezekre tudna esetleg valaki mondani valamit? Előre is köszönöm :B

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#34003) Real_Necro válasza Szevam (#33972) üzenetére


Real_Necro
veterán

1.) Túl szűk és jobbra dől
2.) Zavaró a háttér és szerintem balra dől
3.) Érdekes lehetne, ha nem hátulról fotóztad volna. Igaz a vágással még akkor is érdemes játszadozni, hogyan jobb.
4.) Nekem ez kicsit olyan, mintha egy koszos üveg mögött fotóztad volna. A háttér szintén zavaró.

Persze ez mind szubjektíven.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#34004) Bozsana válasza gboszi (#33965) üzenetére


Bozsana
tag

2 napos késéssel, de szerintem is a színes:) nagyon kellemes színei vannak, szerintem meg kell hagyni őket:)

(#34005) boff


boff
senior tag

Sziasztok!

Tegnap estéről hoztam 2 képet az unalomig ismert Budapestről viszont pár véleményt szívesen fogadnék róluk. :R (Sajnos nem tudom, hogy kell rendesen linkelni)

[link]
[link]

(#34006) szkoobey


szkoobey
újonc

Sziasztok, hoznék pár képet véleményezésre. Tudom, hogy nem tökéletesek, arra lennék leginkább kíváncsi, hogy mik a hibák a képeken:

Sárga virág
Virágok
Erdő (ez sajnos bemozdult, de nagyon)
Tartály (ezt meg szerintem túl sötétre húztam)

(#34007) fattyu válasza szkoobey (#34006) üzenetére


fattyu
veterán

1 alexpós unalmas telibelőtt virág felülről.
2 szintén alexpós furcsa utómunka csúcsfények hiányoznak.
3 lyézusom töröldkitöröldki öldmeg
4 alexpós ferde érdektelen.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#34008) JohnyBlue válasza szkoobey (#34006) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Sárga virág: alexpós, középre van szerkesztve,
Virágok: szintén alexpós, kiszekusza háttér, nincsen meg a töve a virágnak ebből adódik, hogy miért nem portréban lőtted meg?
Erdő: ha a bemozdulást nem veszem figyelembe, akkor túl színes, egyébként nem lenne rossz szerintem 16:9 be illetve a fehér hűtőt leszednem a képről.
Tartály: miközben ezt a képet meglőtted és ide feltöltötted mi járt az eszedben? :B egyébként alexpós, ferde és még sorolhatnám de sztem simán szivárványhányásos azaz kuka :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#34009) copass válasza fattyu (#34007) üzenetére


copass
veterán

3! :D :C

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#34010) Chance válasza fattyu (#34007) üzenetére


Chance
tag

Welcome back, fattyu! Hiányoltam a stílusodat, látásmódodat mostanában a topikból.
:)

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#34011) buci30


buci30
addikt

Az 50mm 1.8 obival erdemes rámenni beltéri fotózásra vagy kint szabadba taj kép vagy inkabb porterra ajánlott?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#34012) fattyu válasza buci30 (#34011) üzenetére


fattyu
veterán

próbáld ki. ha tetszik a végeredmény akkor érdemes volt. ha nem akkor még mindig lehet csak el kéne mélyedni benne...

Micsoda remek közönség.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#34013) A Zéé válasza buci30 (#34011) üzenetére


A Zéé
addikt

beltérben lehet fotózni magát a helységet, felöltözött embert, pucér embert, virágot, tárgyakat, társaságot, a házikedvencet, saját lábujjadat és kb minden mást, szóval pontosabban...
Amúgy inkább portré, 1-1 ember, vagy 1-1 részlet kiemelésére akár kinn, akár benn. Több embert beltérben fotózni lehet, hogy szűk. De ez is csak általánosítás, mert ha 35m^2 csak a nappalid, akkor lehet, hogy jó több embert is fotózni.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#34014) xXxian válasza fattyu (#34012) üzenetére


xXxian
senior tag

:))

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#34015) JohnyBlue válasza buci30 (#34011) üzenetére


JohnyBlue
őstag

tekerd fel a vázra és nézz bele ha belefér amit akarsz fotózni akkor jó, ha nem akkor menjél hátrébb vagy gondolkozz , hogy lehetne megoldani másképp, ha egyik sem akkor menjél ki a szabadba vele ahol van hely, ha ez se akkor passz.

én a régi ötvenesemet pl. csak rosszarcú emberek fotózására használtam :B

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#34016) Studi válasza m3ss (#33978) üzenetére


Studi
addikt

Köszi az észrevételeket! Ezek a képem amúgy a "véres torkú" 5D-vel készültek, én semmit nem veszek észre a szenzoron levő "sérülés"ből. :)

A második képpel kapcsolatban akkor tűnt fel nekem ez a "börtönprofil" jelleg, amikor itt kicsiben láttam. De így már vágom, miről beszélsz. :DDD

(#33987) Malingo: Neked is köszi! Volt olyan a sorozatban, ahol a szeme jobban nyitva van, de persze azokon az élesség nem tökéletes. Szoknom kell még ezt a manuálozást. :) Eddig kis érzékelős gépeken próbálgattam, és nem igazán szerettem. De napfénynél ezzel a vázzal tényleg mókás! :)

(#34017) szkoobey válasza JohnyBlue (#34008) üzenetére


szkoobey
újonc

Köszönöm az értékelést, neked is fattyu! :)

Az alexpón mit értetek? (tudom, hogy alulexponált rövidítése, de az mit jelent? LR-ban hogyan tudom javítani ezt a hibát?)
A Virágok képnél a csúcsfények hiányoznak alatt mit értesz?
Az erdőt ezek szerint túlhúztam, bár én szeretem az ilyen túlhúzottabb képeket. :)
A tartálynál, nos szeretem az ilyen romos, régi elhagyatott helyeket fotózni, ez is egy ilyen helyen készült. Azt aláírom, hogy ferde, alexpós, megpróbálok valami másat kihozni belőle.

(#34018) buci30 válasza A Zéé (#34013) üzenetére


buci30
addikt

JohnyBlue :R

fattyu :D :R

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#34019) Noddy válasza szkoobey (#34017) üzenetére


Noddy
senior tag

Az alulexponált azt jelenti, hogy sötét. A túlságosan rövid záridőt vagy a szűk rekesz miatt. LR-ben (agy más programban) a brightness, expozíció korrekcióval, levels vagy még néhány hasonló eszközzel tudod világosítani a témát. De érdemes megnézni a hisztogrammot is.)

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#34020) Szevam válasza Real_Necro (#34003) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Köszönöm, még rágódok rajtuk :R

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#34021) freelanced


freelanced
addikt

Hello!

Itt egy kép tőlem is:

Igazából nem vagyok teljesen megelégedve vele, de az adott helyzetben ezt tudtam kihozni a dologból. Zavarnak a belógó ágak és gallyak, ha nem lennének ott letisztultabb lenne, illetve a horizont is jobbra dől, viszont amikor kiegyenesítettem valahogy még kevésbé tetszett mert akkor meg a stég nem volt az igazi. Egy picit talán túl sok lett az ég, lehet, hogy felülről érdemes lenne vágnom egy keveset. Kíváncsi vagyok a véleményekre :K

Szép napot!

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#34022) boff válasza boff (#34005) üzenetére


boff
senior tag

Erre esetleg valaki? :U :R

(#34023) belovary válasza freelanced (#34021) üzenetére


belovary
senior tag

Hali!

Amiket leírtál, jól látod. ;) Pontosan ugyanezek jutottak eszembe ahogy ránéztem a képre. A kötelet mindenképpen eltüntetném utólag, mert nagyon viszi a szemet. Felül sok, és nekem a stég bal oldalánál is szűk. Nem ismerem a helyet, gondolom más szögből nem tudtad, mert ez így nem a legszerencsésebb.

@boff: Alapvetően tetszenek az ilyen fajta képek, de az elsőnél is sok olyan rész van, ahol zavaró a kiégés. Nekem legalábbis. :) Ebből visszavennék, és még a színekkel is próbálkoznék, mert nagyon sárgás, főleg a második kép.

(#34024) boff válasza belovary (#34023) üzenetére


boff
senior tag

Köszi a választ, egyetértek. Akkor még picit eljátszom a csúszkákkal majd. :))

(#34025) freelanced válasza belovary (#34023) üzenetére


freelanced
addikt

Kösz a véleményt. :K Igazából kicsit vágtam is balról. Egy kő volt ott, de levágtam, sokkal jobban már nem tudtam volna menni.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#34026) net91


net91
senior tag

Sziasztok,
Gyakran írjátok, hogy az utómunkálatok során innen-onnan levágtok a képből.
Most nekem is van pár olyan képeim amelyekből szeretném levágni a felesleges részeket, de félek, hogy a levágást követően az előhíváskor a fix képmérethez (pl. 10x15) nem fog passzolni az átszerkesztett kép.
Hogyan tudom ellenőrizni a képet az előhívás előtt, hogy illeszkedik a szabványos mérethez?
Előre is köszönettel.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#34027) Noddy válasza net91 (#34026) üzenetére


Noddy
senior tag

A legtöbb képszerkesztő progi tud képarányt tartani a vágáskor, érdemes azt a funkciót használni.

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#34028) Vyndree


Vyndree
őstag

Ha már tavasz, hoznék én is néhány madarat.

Nagyot komponálni innen nem lehet, esetleg állítva vagy fektetve, vagy így.

(#34029) _seth_


_seth_
veterán

TEK bemutató, mi a véleményetek?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#34030) net91 válasza Noddy (#34027) üzenetére


net91
senior tag

Köszönöm.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#34031) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!
Szeretnék néhány képre véleményt kérni. :)

Előre is köszönöm! :R

(#34032) buci30


buci30
addikt

Adott egy 55-250 es obi egy 600D-re
ISO 100, zarido 1/8, rekesz f22 vel lett tájkép lőve nappal.

En ezt a rekesz értek meddig mehet egyszerűen nem ertem meg honnan lehet tudni, hogy mi a max!?

Mert pl a 18-135-re azt irtak hogy 9 fölé 10-11-12.... mar ne nagyon menjek mert ott mar difrakcio lehet.

Tehat ezt honnan lehet tudni, hogy egy obinal meddig mehetek el?

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#34033) Fandango válasza buci30 (#34032) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Általánosságban f10-11 fölé teljesen felesleges menni, ez minden obira érvényes. De ekkora rekesz értéket is nagyon ritkán kell használni. Itt nem érvényesül az elv, hogy minél nagyobb a szám, annál jobb.

[ Szerkesztve ]

(#34034) buci30 válasza Fandango (#34033) üzenetére


buci30
addikt

Köszi!!!

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#34035) belovary válasza Vyndree (#34028) üzenetére


belovary
senior tag

Pär alkalommal voltam kint "madarakat" löni, de töröltem az összeset. Sajnos nagyon nehez ugy lekapni ilyen vasakat, hogy az erdekes is legyen mäsok szämära. Gondolom nem nagyon lehet helyezkedni, de a hätter zavaro, es nem erdekes igy a tema sem. Ezert töröltem en is amiket löttem. :) De azert jo ilyen kepeket is kesziteni... ;)

@_seth_: Riport kepnek oke. :) Az elsö talän, de jobb lenne a verdäk nelkül, meg a hätterben ällo közönseg nelkül. :) Tudom, hogy adott volt a szitu, de a sräc egy mäsik hätterrel lehet nem lenne rossz häboruzos katonänak. :) Csak nem TEK-es vagy ?... :DDD

@BigBlackDog: Alapvetöen ezek sem rossz kepek, de az elsö mint tema nem... A mäsodik nagyon tetszik, kär a hätter miatt, es szük. Vägtäl belöle sokat? A harmadiknäl is jobb lenne meg egy kis ter jobbrol. A negyedik meg szerintem nem igazän jo kompo. A fejjel lefele kep, nagyon durva! Beteg az ember, az tuti. Jol elkapott pillanat!

Bocsi az ekezetek miatt. Undorito nemet billentyüzet. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#34036) negyedes válasza buci30 (#34032) üzenetére


negyedes
addikt

a legkisebb rekeszt az obi mondja meg. teszteld le. ez en 50 fixemet nem viszem 9 fole soha mert nincs haszna csak kisebb lesz a zarido es/vagy iso-t kell emeljek.

itt : [link] az irjak hogy a 8-11 kozott a legjobb az obi.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#34037) Vyndree válasza belovary (#34035) üzenetére


Vyndree
őstag

Köszönöm. Már maga a repülők közelsége miatt is érdemes oda kimenni, ha érdekel valakit privátban elmesélem merre van ez a hely, ezen a helyen nem reptéri dolgozók is fotózhatnak.
Repültem már Veres Zoltánnal, persze csak a Wizzairen. Neki összejött ami sajnos Besenyei Péternek nem, sikerült légitársaságnál pilótaként elhelyezkedni, vezethet utasszállító gépeket is.

(#34038) buci30 válasza negyedes (#34036) üzenetére


buci30
addikt

Bizonyos helyzetbe a zárido miatt mas a rekesz meg ha mosni akarok.

De mondjuk nappal napsütés es eles kép akkor ugye minnel magasabb rekesz érték
18-135 nél azt javasoltak 9főlé sémi képpen a fenyelhajlas miatt!
En mint hobbi szinten oszinten nem is igen veszem ezeket eszre amiket neha itt irnak az is azert mert írjatok :)
Mas profi szemmel egyértelmű :)

A 50/1.8 meg meg nem próbáltam mert nem volt idom de a napokba!
De ezt porterra vettem hatermosasra igy úgyis 1.8 lesz legtöbb esetbe csak kivancsi voltam ha nem mosok akkor ennél is olyan 9-10 legyen a max.

Amit kérdeztem obi nem az enyém csak egy képet lattam es kérdeztem mi volt a beállítás..., az feltűnt ,hogy a zárido kicsit hosszú de lehet a rekesz miatt vagy pasz mert nappali tájkép.
Nem tudom nem en csináltam csak kérdeztem, hogy mi mennyi volt mert tetszet a kép :)
A rekesz meg feltűnt nekem is azert kérdeztem mert en is max f9-10-ig állítom eles kepnel nappal kint a 18-135-ot

Csak volt több kép amit láttam, hogy mar tízen-huszon értéket is állítanak es igy nem értettem....

Szerk: Olvastam is az adott oldalon, hogy az 50/1.8 ékes kép akkor F5.6-8 gondolom függ a záridotol melyik ebbe a tartományba :)
"Produces sharp images; lens sweet spot is around F5.6-8"

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#34039) Byk01 válasza Vyndree (#34037) üzenetére


Byk01
senior tag

A gépek és az érdekes látószög miatt a pályavég érdekesebb lehet annak, aki csak szimplán kíváncsi a gépekre.
Nekem pl. először nagyon fura volt, amikor jött a "nejlonzacskó-hang"

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#34040) negyedes válasza buci30 (#34038) üzenetére


negyedes
addikt

nekem is van kepem ami f22vel van love mert csak igy tudtam kihozni ertelmes expot. [link]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#34041) buci30 válasza negyedes (#34040) üzenetére


buci30
addikt

aham :)

Na igen gondoltam este mehet oda az érték.

Mert nappal minek mondjuk.
De este meg ha állványt használok gondolom akkor is hagyhatom F10 mert ha 30s lesz a záridő az se baj kitartja az állvány így akkor meg azért nem is nézem csak hogy a mélységélesség nagy legyen és minden éles.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#34042) buci30 válasza buci30 (#34041) üzenetére


buci30
addikt

Hülyeséget írtam ,hogy a záridőre... :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#34043) _seth_ válasza belovary (#34035) üzenetére


_seth_
veterán

Vegülis riportfotó :) Jaja a háttér sajnos adott volt. Köszi :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#34044) belovary válasza Vyndree (#34037) üzenetére


belovary
senior tag

Így van. Salzburgban lakom egy ideje a családdal, és itt a reptér elég nagy forgalmat bonyolít. Szoktam menni ritkán lőni, de csak magamnak, mert egyiket sem tudtam még úgy lekapni, hogy azt mondjam, naaa ez igen! :DDD Sokszor kevés a gyútáv, meg nehéz helyezkedni. :((( Besenyei jóval idősebb is, nem? Jó pár alkalommal volt szerencsém őket látni. :))

@_seth_ : Jaja, azért is írtam, mert mondom ki tudja... :DDD Szerintem teljesen okés amúgy, jól mutat ez a füst pluszban. ;]

[ Szerkesztve ]

(#34045) Vyndree válasza belovary (#34044) üzenetére


Vyndree
őstag

Besenyei annak idején jelentkezett a Malévhez pilótának, csak nem sikerült neki az írásbeli felvételi, majd jóval később világbajnok lett. :) Három éve dolgoztam a salzburgi reptéren, BUD szokott kölcsönözni munkaerőt, de akkor még nem fotóztam. Ismerem nagyjából, de nem olyan nagy reptér, nagyjából az ötöde a Budapestinek. Viszont nem csak a szokásos gépek érkeznek, valamint a RedBull fészke sincs olyan messze. A hegyek közelsége miatt talán jobb kompókat lehet ott összerakni, de a képek egy idő után egyhangúvá válnak, Ősszel lehet megint megyünk, majd viszem a gépem most már. :)

(#34046) Schuby válasza Vyndree (#34045) üzenetére


Schuby
aktív tag

A hetes hangár mögül lehet naplementekor nagyon jó képeket lőni salzburgban. Pont benne van az irányító torony és ha szerencséd van egy le vagy felszálló gép is

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#34047) Telomanikus


Telomanikus
senior tag

sziasztok,
egy kis előadás
[link]

[ Szerkesztve ]

(#34048) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

Sziasztok!

Ha valakit érdekel június vége felé kezdő fotósoknak szóló műtermi modellfotózós workshop, akkor keressen privátban.

(#34049) dbala


dbala
tag

Repülős képem nekem is van.

(#34050) Schuby válasza dbala (#34049) üzenetére


Schuby
aktív tag

A kedvenc háttérképem ferihegyről.
Még mielőtt valaki megszólná a minőségét, direkt butítottam le

[ Szerkesztve ]

x230, N53SN, D7200, BV6000S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.