Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4901) fattyu válasza m3ss (#4900) üzenetére


fattyu
veterán

Lencsekorrekciónál van defringe. Amugy ha profilt kapcsolsz mert ismeri LR az üveged akkor automatice nyomja azt is... Na én a manuáljaimmal sajna csúszkázni vagyok kénytelen... bár elég ca mentes üvegeim vannak de néha kell.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4902) zool1 válasza m3ss (#4898) üzenetére


zool1
őstag

Jogos az észrevétel, az első képpel kapcsolatban próbáltam dőlést állítani, de kevés sikerrel. A lencse korrekciót, pedig olympusra az LR 3.2 nem ismeri(lehet hogy a frissebb verziók igen) ! Amit fattyu kolléga írt jogos hdr lenne, de azt is átdolgozom, és újra feltöltöm.

(#4903) zool1 válasza m3ss (#4898) üzenetére


zool1
őstag

Azt a képet ki is kaptam, mert az éggel nem lehet mit kezdeni sajnos! :W

(#4904) SkyLaci válasza zool1 (#4903) üzenetére


SkyLaci
őstag

szerintem jó kép volt (nekem a legjobban tetszett ezek közű), szépek a színek, a fények, harmonikus a kompozíció (csak a vezeték zavaró picit), függőlegesek a falak.
szerintem a zaj miatt nem kellet volna levenni, annak ellenére jó kép :)

látom visszatetted, nekem a másik verzió jobban tetszett, ennek túltelítettek a színei, bántja szemem (valahogy arra készteti a szemem hogy fókuszáljon, pedig nem is homályos)

[ Szerkesztve ]

(#4905) zool1 válasza SkyLaci (#4904) üzenetére


zool1
őstag

Bepakoltam újra, egy kicsit megbolondítva...

(#4906) Agostino


Agostino
addikt

ahoi

felraktam pár képeket, még valamikor az ünnepek során lőttem őket. kicsit igazgattam őket lightrommal is de ez látszik is : )

skycake
western
templomos
big white cock : )))))

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#4907) BotaN válasza Agostino (#4906) üzenetére


BotaN
senior tag

Szépek lettek grat! A templomos annyira nem az esetem, talán pont a semmilyensége miatt, de a többi ötletes. Ezek a képnevek meg egyenesen...

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#4908) m3ss válasza Agostino (#4906) üzenetére


m3ss
veterán

western az iszonyatosan jo lett :R
skycake is tetszik.
templomos is jo sztem, talan kicsit tul sok az eloter. foleg annak a bal oldala, a sotetebb gazos resz nagyon hangsulyos helyen van.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4909) matarese82 válasza Real_Necro (#4894) üzenetére


matarese82
csendes tag

Köszi, átnyálazom...

(#4910) izomhod


izomhod
senior tag

sziasztok

szerintetek 5-8 éves negatívot elő tudnak hívni?

köszi

(#4911) royalka válasza m3ss (#4892) üzenetére


royalka
őstag

Igen a kompozícióról szeretnék többet tanulni, mert a képeimbe érzem a hiányosságot. Erre születni kell? Vagy hogy próbáljam meg a nézetem úgy alkotni hogy igényes élvezhető fotókat csináljak? Szoktam magyar ill. külföldi magazinokat nézegetni olvasgatni hogy bővítsem a nézetemet. De igazából az edzések mellet igen kevés időm van kimozdulni nyugodtan fotózni mert mindig időhöz vagyok kötve. Azt is gondolom hogy fel kéne mérni a terepet és várni a megfelelő fényviszonyokra.

Egy kérdés az utolsó képhez: jobb lett volna ha még lejjebb megy a nap vagy teljesen rossz helyen próbálkoztam. Szerettem volna egy meleg képet csinálni ami, nyugodtságot tükröz de mégis részletgazdag.

Bocsánat ha sokat mellébeszéltem de úgy gondolom hogy tudnátok nekem segíteni a fejlődésbe.. :U

[ Szerkesztve ]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#4912) mishubi


mishubi
tag

ha már kezdő topic akkor nyugodtan berakhatom. :B
két állatos kép. 1 , 2
fél éve érdekel különösebben a fotózás, de csak most tévedtem ide.

||▐ 웃 + 유= 18+ ▐ || / NUBIA z11 black & gold edition / Lenovo yogabook

(#4913) Agostino


Agostino
addikt

BotaN & m3ss - köszönöm a véleményeket és a dicséretet, tényleg nagyon hasznosak és jól esnek. : )))

royalka - bár tudom nem nekem címezted a kérdésed, mégis bátorkodok válaszolni rá. egyrészt szerintem - és ezért biztosan utálni fognak egyesek - nincs olyan, hogy valamire születni kell vagy lehet. születni a Földre lehet, a többi rajtad múlik. : ) fotózz és lesznek jó képeid, idővel több lesz a búza, mint az ocsú. de ehhez marha sokat kell lőni : ) ha nem unsz rá, észreveszed magadtól is a javulást. amit írtál fényviszonyok igazak, ki kell várni őket, de azért sok fotó esetén a mi szintünkön szerintem annyira nem eget rengető kérdés. a naplementés képed kapcsán pedig az utolsó gondolatom ide: harmadolás. sokan mondtuk itt is, de ami engem illet én erre figyelek a leginkább. ha jól belőtted a témát a kompozíció adott lesz. ha hazamentél és átrakod a képet, úgyis rájössz, hogy oké-oké harmadoltam, de az a fa lehetne ott, amaz a virág itt. ha sokat foglalkozol vele rááll a szemed. szerintem ezzel lehet a legtöbbet javítani a képeken. amúgy meg ott az említett adobe lightroom, azzal utólag szinte akármit állíthatsz.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#4914) Real_Necro válasza mishubi (#4912) üzenetére


Real_Necro
veterán

A legyes kép színeiben és kompozícióban nekem tetszik. Ami gond lehet vele, hogy sötét lett és kicsi a DOF a légy körül.
A kutyás képnél nekem úgy tűnik telibe vakuztad.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4915) mishubi válasza Real_Necro (#4914) üzenetére


mishubi
tag

A légy körül én is láttam, de még szerkesztésben sem vagyok profi... csak próbálkozom.
A kutya, igen vakuzva lett.Mivel kevés fény volt és csak a felugró vaku van, így sok mindent nem tudtam vele kezdene.Lehet látni az árnyékon a vakut.Illetve a feje is világosabb lett.
A hibákkal nagyjából tisztába vagyok csak a javításukkal nem.
Gondoltam mivel kezdő fórum ide belefér.Köszönöm az észrevételeket. :K

||▐ 웃 + 유= 18+ ▐ || / NUBIA z11 black & gold edition / Lenovo yogabook

(#4916) fattyu válasza mishubi (#4915) üzenetére


fattyu
veterán

pingponglabda mint gettódiffúzor a beépített vakura hasznos tud lenni.

Pl. csodát nem kell várni de javít

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4917) End-ru válasza fattyu (#4916) üzenetére


End-ru
aktív tag

Mekkora ötlet, kipróbálom :D

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#4918) mishubi válasza End-ru (#4917) üzenetére


mishubi
tag

Én is :DDD

||▐ 웃 + 유= 18+ ▐ || / NUBIA z11 black & gold edition / Lenovo yogabook

(#4919) m3ss válasza royalka (#4911) üzenetére


m3ss
veterán

royalka sztem idoponttal nem volt gond, soot. talan ha kicsit hatrebb mesz, vagy nagyobb latoszoggel lovod el, akkor nem kerult volna ennyire a kep szelere a nap meg a bal oldali epitmeny.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4920) Real_Necro válasza mishubi (#4915) üzenetére


Real_Necro
veterán

Belső vaku terelésére kipróbáltam még karácsonykor a magyar kártya egy lapját (vaku elé tartottam), plafonra villantva már jelentős különbségeket tapasztalni. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4921) mishubi válasza Real_Necro (#4920) üzenetére


mishubi
tag

Az is ötletes :)
A4es papírlapokkal próbálgattam most, volt közöttük fénymásoló papír, zsírpapír, meg nem tudom mi a harmadik.Aztán mindegyikből vágok ki egy megfelelő méretűt,amit még könnyedén tudok majd a vaku elé tartani. :)

||▐ 웃 + 유= 18+ ▐ || / NUBIA z11 black & gold edition / Lenovo yogabook

(#4922) Danniel válasza mishubi (#4921) üzenetére


Danniel
tag

Akkor mondok még egyet: joghurtos, vagy tejfölösdoboz (persze fehér legyen és le kell szedni a címkéket) :)

http://www.flickr.com/photos/cirmidesign/

(#4923) fattyu


fattyu
veterán

Csak mert van aki még filmet ( is ) használ.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4924) cOxeR válasza fattyu (#4923) üzenetére


cOxeR
Ármester

Juteszembe, mi lett a jó kis esti sétás képekkel? ;)

(#4925) fattyu válasza cOxeR (#4924) üzenetére


fattyu
veterán

láttad őket... Fent van 3 flickeren belőle második oldalamon
eddigi legnézetebb képem :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4926) cOxeR válasza fattyu (#4925) üzenetére


cOxeR
Ármester

Kézbőlhíd :))

Ezt a SOPA (The Stop Online Piracy Act) and PIPA (The Protect IP Act) dolgot ti is mekaptátok flick-eren???

(#4927) Agostino válasza cOxeR (#4926) üzenetére


Agostino
addikt

aha, de asszem mindenki egyénileg dönt akarja-e

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#4928) BotaN válasza cOxeR (#4926) üzenetére


BotaN
senior tag

Meg... Wikipedia is elérhetetlen.

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#4929) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Hogy tudok olyan képet készíteni, hogy a mozgó jármű éles legyen a háttér pedig elmosódott? :U

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#4930) SkyLaci válasza Des1gnR (#4929) üzenetére


SkyLaci
őstag

nehezen, követned kel a fényképezőgéppel a jármű mozgását

(#4931) cOxeR válasza Des1gnR (#4929) üzenetére


cOxeR
Ármester

Kicsit részletesebben: [link]

(#4932) raziel01 válasza BotaN (#4928) üzenetére


raziel01
veterán

Javascriptet tiltds le a böngészőben és megy a Wiki is. :D

(#4933) Des1gnR válasza cOxeR (#4931) üzenetére


Des1gnR
őstag

Köszi :R
SkyLaci: :R

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#4934) korcsillio


korcsillio
őstag

(#4935) royalka válasza Agostino (#4913) üzenetére


royalka
őstag

Igen a közösbe dobtam be :D Ahogy így átgondolom amiket mondasz tényleg sokkal többet kell fotóznom mert amikor lövök egy sorozatot hazahozom és akkor itt a gép előtt szembesülök vele hogy annak nem ott helye emez meg miért életlen.... :F
A lightroomot szoktam használni mármint próbálkozok vele. :B

m3ss Neked is köszönöm igen a komponálás elég 0 lett........

Szal majd most egy jó darabig lövöldözök és remélem lesz egy pár búzaszem ... :R :R

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#4936) mishubi válasza royalka (#4935) üzenetére


mishubi
tag

Én is így vagyok a dolgokkal.. ami gépen picibe jól néz ki azt tartom.Hazajövök felteszem pcre és még minimum a fele törlésre kerül. :DDD
a maradékokból pedig pár kép amivel kezdek valamit, a többi pedig megy a "majd jó lesz még valamire mappába" ;D

||▐ 웃 + 유= 18+ ▐ || / NUBIA z11 black & gold edition / Lenovo yogabook

(#4937) TripleB válasza aldebaran (#4801) üzenetére


TripleB
senior tag

[link]
[link]
Ezek is svenkeltek :)

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#4938) aldebaran válasza TripleB (#4937) üzenetére


aldebaran
őstag

Ezek király képek... :C
Nem lehetett eccerű lekapni őket. :Y

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#4939) mishubi


mishubi
tag

wtf cat :DDD
és még egy pestiestes.

[ Szerkesztve ]

||▐ 웃 + 유= 18+ ▐ || / NUBIA z11 black & gold edition / Lenovo yogabook

(#4940) TripleB válasza aldebaran (#4938) üzenetére


TripleB
senior tag

Köszi! :)
Játszottam a záridővel és sorozatfelvételre állítottam a gépet.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#4941) dannyl


dannyl
addikt

A kezdők kezdője vagyok, de ne kíméljetek. :)
kép

[ Szerkesztve ]

(#4942) Kean_Sorbo válasza dannyl (#4941) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Magam is a kezdő vagyok, így nagyon indokolni sem tudom miért, de nekem tetszik. Talán egy picit szélesebben jobb lenne. Vagy az aljából kevesebb? Na de majd jönnek a rutinosabbak, aztán ők megmondják a tutit. :)

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#4943) BotaN válasza dannyl (#4941) üzenetére


BotaN
senior tag

Ezt így nagyon nehéz lefotózni, úgy hogy az emberi szemnek kellemesen hasson. Állított képnél a szem ösztönösen a kép alján/alsó részén keresi a témát, ami neked meg is van de mivel szerintem sok az előtér, így bezárt érzést kelt a kép. Talán jobb lett volna ha a pocsoját teljesen a kép aljára helyezed el, így több lett volna a háttér a kocsi felett, nyitottabb lett volna az egész. Nem biztos, de én megpróbáltam volna úgy is.

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#4944) dannyl válasza BotaN (#4943) üzenetére


dannyl
addikt

Sajnos a terep adottságai nem tették lehetővé az autó további részeinek fotózását, és felette se tudtam helyet hagyni sajna, mert ocsmány építkezési dolgok nagyon elvitték volna a figyelmet. Igen, az aljából gondoltam, hogy levágok egészen a pocsolyáig. Megnézem úgy is :) Köszi

(#4945) BotaN válasza dannyl (#4944) üzenetére


BotaN
senior tag

Jaja próbálj ki 1-2 crop-ot, az még senkinek sem ártott.

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#4946) Kean_Sorbo válasza dannyl (#4944) üzenetére


Kean_Sorbo
őstag

Most megnéztem úgy, hogy a pocsolyáig levágtam. Sokkal de sokkal jobb.

Vasvellával nem lehet szilvát aszalni!

(#4947) dannyl válasza Kean_Sorbo (#4946) üzenetére


dannyl
addikt

Köszi, rajta vagyok :)

(#4948) royalka válasza BotaN (#4943) üzenetére


royalka
őstag

Nagyon hasznos infót! Köszi :DD

[ Szerkesztve ]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#4949) royalka


royalka
őstag

Kicsit félve linkelem, de kell a kritika hogy a látásmódomon mit kell változtatni és figyelni..
kép

[ Szerkesztve ]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#4950) fattyu válasza royalka (#4949) üzenetére


fattyu
veterán

az a helyzet hogy a hdrel mindenki lejátszik. Aztán szerencsére a többség ki is növi...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.