Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28001) copass válasza jjeahh (#27999) üzenetére


copass
veterán

ott van benne mentsd le nyisd meg. amúgy 135mm f5.6 1/160 iso 6400 +1Fé. stabival.
van amikor bírta a 3200-őt is, de hát színpadon folyamatosan változik a fényviszony. vagy inkább fényiszonynak nevezném.
1.8 az nagyon kevés, olyan pici az éles sík hogy ihaj. 2.8, 4 az már jó.
nem semmiért népszerű az 4/70-200 L. mindenre jó.
ezt a képet azzal simán meglövöm egy 6D-vel 200on f4-el szerintem iso 1600-al, 1/250-en,de 320on tutira.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#28002) jjeahh válasza Lassú Víz (#28000) üzenetére


jjeahh
nagyúr

hm gondolom 18-135-el lett lőve, F5.6-on tényleg szükség lehet ekkora érzékenységre :D :K kicsit mintha már a dinamika rovására menne, de végülis nem rossz, főleg ahhoz képest, hogy én ezzel az obival a 60d-vel sem mertem bevállalni a koncertfotózást, toltam mindig rá automat a fixet :B

copass: az miért gond, ha kicsi az élességi sík? tulképpen ezek is portrék, ha meg az egész banda benne van akkor mindíg távolabbról lövöd, tehát nem mos szénné mindent :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28003) copass válasza jjeahh (#28002) üzenetére


copass
veterán

ef 28-135mm is usm 3.5-5.6.
muszáj iso3200-on összeomlott minden szín. lehet játszani még azzal hogy 1/100 és iso 3200 de akkor már bemozdul az is ami áll!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#28004) jjeahh válasza copass (#28003) üzenetére


jjeahh
nagyúr

hm, én meg 1/10-1/30-al nyomom néha :DDD [link] [link]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28005) copass válasza jjeahh (#28004) üzenetére


copass
veterán

na jó de mivel?
statikus témánál 1/25-öt kitartom 135-ön bármikor, annyira jó a stabija. 1/20-on már necces.
mozgásra kell a 1/160 legalább.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#28006) jjeahh válasza copass (#28005) üzenetére


jjeahh
nagyúr

az ilyen koncerteken ha nem csak hobbiból kattogsz, hanem te vagy a feszt vagy a koncert fotósa stage pass-el a nyakadban, akkor közelebb engednek nem? ha nem zoomolsz nyersz iso-ban, fényerőben, záridőben :D 50mm nekem elég szokott lenni úgy, hogy még diszkrét maradok

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28007) copass válasza jjeahh (#28006) üzenetére


copass
veterán

az official fotós odamegy ahová akar, úgy könnyű látványos képeket csinálni.
ha egy médiától mész, akkor press karival campus fesztiválon ennyi volt engedve: fotós árok, első 3 szám. kész. 1 méteres volt. az nagyon kicsi.
vekeri feszten azt csináltunk amit akarunk bármeddig 3 méteren. dőzs.
színpadon persze nem lehet. csak ha a fellépő felhív. de volt rá példa hogy felhívták a fotóst.
itt a nagyerdei színpadot körbe lehet járni, oldalról is lehet fotózni nem szólnak.
de komolyabb rendezényeken megmondják hogy mit lehet és mit nem.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#28008) jjeahh válasza copass (#28007) üzenetére


jjeahh
nagyúr

médiától elég gáz lehet akkor :D nekem nincs ennyi tapasztalatom még ebben, eddig úgy fotóztam fesztet vagy koncertet, hogy nyugodtan felmehettem a színpadra is mivel a főszervezőköt ismertem, sőt azt is meg lehetett dumálni, hogy milyen fényeket, reflektorokat hová tegyenek, hogy szebb képek születhessenek...így mondjuk elég király :) egyedül eddig Pete Lockett szólt be nekem, hogy az ő koncertjén ne menjek színpadra mert őt zavarja, de mondjuk az a tag hihetetlen kényes volt minden apróságra

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28009) copass válasza jjeahh (#28008) üzenetére


copass
veterán

annyira azért nem szar a média, mert nem kell teljesíteni. ha pl. megbízásos vagy akkor teljesíteni kell keményen. azért az már nagyon nehéz.
helytől, szervezőtöl, fellépőtöl is függ hogy mit lehet és mit nem.
színpadra közelébe én nem megyek. könnyen gubanc van ha vmibe beleakadsz. biztonságos távolságból is lehet telézni szépen.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#28010) hcl válasza jjeahh (#27995) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezt mondtam eddg is.
Szerencsére az S5600 tudott rawot... :)

Én csak 3200-ig engedem fel a gépet, aztán ha kell, akkor kézzel 6400. Pont ma szívtam meg a Bóbitában, hogy vagy a közönségen látszik a színpad élfénye, vagy a színpad nincs kiégve (de ekkor a közöség egy nagy sötét terület). Lehet választani. És akkor muutasd be a közönséget a színpaddal EGYÜTT, és ugye persze, hogy nem számít a technika, nem a fenét nem.

Koncerten meg lehet, hogy sajtósként sem mehetsz be a színpad elé, tapasztalat :) Mindig más.
Meg én szeretek olyanokat is csinálni, hogy a közönséget és az előadót betenni egy képre valahogy, ahhoz nem jó a fotósárok.

@copass : Hát monitorméretben jó volt ez a kép, de eddig az ilyen zajos képeimre itt mindig megkaptam hogy kuka, mert zajos. :D
Koncerten sokszor 3200, ésszel kell használni. Általában Auto-n hagyom, aztán majd megoldja.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#28011) chinaminman


chinaminman
tag

Elővettem ma a régi Helios-t:

(#28012) LimaBravo69 válasza sixpak (#27954) üzenetére


LimaBravo69
tag

Hát ez lassan esett le, és vissza is kellett lapozzak a kérdéshez.
De utána percekig sírtam :DD

Még most is..

"The perfect number of watches for a collection can be expressed by the equation "N + 1" where 'N' = the number of watches you already have."

(#28013) chinaminman válasza LimaBravo69 (#28012) üzenetére


chinaminman
tag

A

meghozza gyümölcsét! :DDD

(#28014) hcl válasza hcl (#28010) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A színpad+közönség móka megvan amúgy, csak vért kellett izzadni az utómunkával :S

Mutogatni való hater díszpinty

(#28015) copass válasza hcl (#28010) üzenetére


copass
veterán

ritkán hagyom auto-n mert a váz egyből felkúrja 6400-re, oszt bírná még az a 1600-ot is. hülyegép.
most ráraktam a villámra ( vakunyitógombra) az iso váltást, így szaporább keresőben is állítani a ha kell!:D
én azt mondom hogy kirakod monitorra kb egy kb 10-12centis méretbe ott kell jól mutatnia. a többit lexarom hogy milyen belenagyítva. hát zajos baxxxa meg, de ha megszűröm , akkor meg eltünnek a részletek.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#28016) LimaBravo69 válasza chinaminman (#28013) üzenetére


LimaBravo69
tag

Ez se rossz, csak kicsit olyan mintha magammal beszélgetnék :))

"The perfect number of watches for a collection can be expressed by the equation "N + 1" where 'N' = the number of watches you already have."

(#28017) hcl válasza copass (#28015) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A részleteket se látod monitornál kisebb méretben :) Én igyekszek egyensúlyozni a za és a részletek között.
Nekem jó amúgy az auto, ritkán kell belenyúlni. Az új RT meg egész jól szűr zajt magas ISO-n is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#28018) andris1602


andris1602
aktív tag

Sziasztok

hoznék egy képet véleményezésre

Ha a linkelés nem sikerül elsőre, bocsi, még sosem linkeltem flikkerről :U

[ Szerkesztve ]

(#28019) matyi012345 válasza andris1602 (#28018) üzenetére


matyi012345
őstag

Nemrossz próbálkozás, de jobb lenne oldalról megvillantani és akkor látszik rendesen a füst. Így elég sötét.

(#28020) andris1602 válasza matyi012345 (#28019) üzenetére


andris1602
aktív tag

köszi :)

mellé volt téve egy vaku, szóval valahol máshol is lehet gubanc. amúgy most hogy mondod, a füst nagy része a szerkesztés során tűnt el, szóval az utómunkára még gyúrnom kell :W jah és kell egy homogén háttér. :)

(#28021) jjeahh válasza copass (#28009) üzenetére


jjeahh
nagyúr

na ez is mint minden sok mindentől függ, én annó hangosítottam is városnapokat, ilyesmi, és zenészcsaládban nőttem fel, szal a kábelekkel, színpadon botorkálással nagyon szokva vagyok...a fotóim meg nem tökéletesek, de ettől függetlenül oda-vissza agyondícsértek eddig, és ez a lényeg :D a színpadról fotózást én különösen fontosnak tartom, valószínűleg ez az egyik oka annak, hogy általában érdekesebb képekkel tudok szolgálni a végén mint a többiek, (más perspektíva, közelebbi, személyesebb fotók a bandáról, mint amit a közönség lát, sőt arra is volt már példa, hogy felmásztam a színpad tetejére :DDD ) és a full méretű fotóim is vállalhatóak a nagy fényerő, alacsony iso miatt, amiket tőlem eddig mindíg elkértek, és néha fel is használták...szal a telézésnek is, de a fényerős fixnek is megvannak az előnyei, a legjobb valszeg mindkettőt használni, csak kár, hogy nekem nincs telém, illetve van de nagyon gáz a képe :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28022) hcl válasza jjeahh (#28021) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Áh, ha eg kicsit is dafigyel az ember, meg rendesen megcsinálja azokat a képeket, akkor egyrészt frankón fog kinézni, másrészt az emberek nagy része, akik telefonos képekhez vannak szokva, el lesz hűlve. :) Ne mintha amúgy nem lennének jók a képeid, de van egy ilyen jelenség is :)
Amúgy a színpadra mászkálásért irigyellek, az még nem nagyon sikerült eddig :(

Mutogatni való hater díszpinty

(#28023) Lassú Víz válasza hcl (#28022) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Próbáld meg fényképező gép helyett egy gitárral ;]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#28024) sixpak válasza belovary (#27984) üzenetére


sixpak
nagyúr

Nekem nagyon tetszik, a csillagos ég odab@sz. :K

Az idei nyár, villámok szempontjából nagyon szegényes volt, ezért minden villámot meg kell becsülni. :D
Még az ilyen félresikerülteket is:

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#28025) hcl válasza Lassú Víz (#28023) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azzal valószínűleg még szörnyűbb dolgokat művelnék, mint fényképezőgéppel :P Bár azzal legalább fényképezni nem lehet.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#28026) Fotonhámozó


Fotonhámozó
senior tag

Sziasztok!

Véleményezésre hoznék egy képet kedvenc meseváramról, a Somoskői várról:

A gagyi kínai ND szűrő most sem könnyítette meg a dolgomat. Tudnátok helyette ajánlani jól bevált, de azért emberi áron kapható ND 1000-est?

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#28027) A Zéé válasza Fotonhámozó (#28026) üzenetére


A Zéé
addikt

ment rá a csillag :C

Haida ND1000? Olyan van többünknek is. Multi bevonatos, egész normális minőséggel, csak én használni nem igazán tudtam eddig. :(

Just a simple Lineman...

(#28028) LamaCube válasza Fotonhámozó (#28026) üzenetére


LamaCube
addikt

Szívesen megnézném színesben is. Mondjuk így is tetszik. :K

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#28029) forceberg válasza A Zéé (#28027) üzenetére


forceberg
veterán

A Haida teljesen jó minőségű...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#28030) Fandango válasza Fotonhámozó (#28026) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Jo kep, nekem csak annyi a bajom, hogy a fa hangsulysabb a kepen mint a var, pedig gondolom nem a fa a tema.

(#28031) A Zéé válasza forceberg (#28029) üzenetére


A Zéé
addikt

azért is írtam mint megfizethető nd1000 :K
csak mivel nincs tapasztalatom másmilyennel, ezért fogalmaztam kicsit óvatosabban.

Just a simple Lineman...

(#28032) Fotonhámozó


Fotonhámozó
senior tag

Köszi mindenkinek! Akkor beszerzek egy Haida-t. A mostani menthetetlenül elhúzza a WB-t, azért lett BW.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#28033) erzol válasza A Zéé (#28031) üzenetére


erzol
őstag

Honnan érdemes ilyet beszerezni?
Elmebay-on 10 körül láttam, jó ár érte?

(#28034) tatabike válasza Lassú Víz (#28023) üzenetére


tatabike
őstag

:C
Vagy egy gitárba rejtett fényképezőgéppel... :DDD

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28035) *Ropi* válasza erzol (#28033) üzenetére


*Ropi*
félisten

A Haida ND1000-esek jó minőséget adnak viszonylag olcsóért: ez az ár is jó.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#28036) Balinov válasza andris1602 (#28018) üzenetére


Balinov
félisten

otletes, de ahogy matyi is mondta, picit jobb megvilagitassal megjobb lenne

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#28037) erzol


erzol
őstag

Picit begombáztam :DDD hétvégén a János-hegyen. Van közöttük értékelhető?

(#28038) hcl válasza erzol (#28037) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem az első nagyon bejön:) Nem mint gomba, hanem mint absztrakt.

Mutogatni való hater díszpinty

(#28039) jjeahh válasza erzol (#28037) üzenetére


jjeahh
nagyúr

sztem az első király, de én a hiányzó részekre is ps-elnék gombát, pl. a bal-alsó sarokba vagy megvágnám :) a másik kettő nem valami karakteres, és zavaró rajtuk a háttér kuszasága

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#28040) sixpak


sixpak
nagyúr

Hi.

Méh...telefonos kép:

Ezt múlt héten csináltam, valahol Nagyvázsony és Tihany közt félúton. Semmi extra, csak szép helyek voltak arra. :)

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#28041) hcl válasza sixpak (#28040) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezekkel a belógó fákkal én sem tudok mit kezdeni soha, de érdemes arra figyelni, hogy agyökerét ne vágd le közvetlenül, mert zavaró. Amúgy elég jóféle, tényleg szépek a fények. Illetve én emeltem volna az árnyékokon.

A méhecske is jó telefonhoz képest, kár, hogy álló. A teteje üres.

Mutogatni való hater díszpinty

(#28042) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Mennyire merész/helyén való szerintetek egy ennyire erős vágás az alábbi kép esetében?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#28043) A Zéé válasza Real_Necro (#28042) üzenetére


A Zéé
addikt

nekem annyira nem tetszik. Ha benne lenne az "álla" teljesen, és az a világos szürke csík nem középen lenne, akkor talán nem zavarna, hogy nincs benn a füle. De az alja zavar leginkább. Az a sötét sáv odavonzza a tekintet, a két szürke folt is hangsúlyos, és nagyon erős az érzés bennem, hogy hiányzik még onnan valami.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#28044) LamaCube válasza Real_Necro (#28042) üzenetére


LamaCube
addikt

Szerintem az álla meg volna, akkor jobb lenne, de ez csak az én ízlésemet zavarja lehet.

Hozok mára egyet én is véleményezésre.
[link]

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#28045) Revesz válasza Real_Necro (#28042) üzenetére


Revesz
aktív tag

Lementettem a képed és az orra alatt levágtam még a fehér részt és így engem nagyon mulattat xD

(#28046) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Akkor itt a kettes verzió: :)

Közben nyúzok egy másik képet, kíváncsi vagyok ezzel kapcsolatban is a véleményetekre:

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#28047) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Poénos kedvemben vagyok.

A következő kép címe: Varjak a falon... :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#28048) tatabike válasza sixpak (#28040) üzenetére


tatabike
őstag

Milyen telefon? Jó kép... :K

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#28049) LamaCube válasza Real_Necro (#28046) üzenetére


LamaCube
addikt

Nekem ez jobban tetszik.

A varjúkon meg besírtam! :Y :DD

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#28050) hcl válasza Real_Necro (#28046) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A második ötlete nagyon :) Macskával csináltam ilyet, nem igazán értem, hogyan kéne az ilyet vágni, de nagyon jó kis félelmeteset lehet bármiből csinálni ilyennel :)

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.