Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19001) Santiagain válasza hcl (#18997) üzenetére


Santiagain
senior tag

Én bármilyen obival be tudom mozdítani. Szerintem, még egy fényerős ultra-nagylátóval is.
(A Mozzila korrektor felajánlotta az ultra-agylátót. :) )

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#19002) hcl válasza Santiagain (#19001) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ultra-agylátó, azzal királyak lennénk :D
De minél rosszabb a fényerő, annál könnyebb bemozdítani :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#19003) GergőBp


GergőBp
tag

Esetleg valakit nem érdekel fotózgatás csak úgy össze-vissza Budapesten? Persze nem épület fotó, hanem valami más, amit még nem lőttek meg 360 oldalról :) Ha érdekel írj PÜ-t és egyeztetünk. Ha többen vagyunk az annál jobb :Y (kicsi-nagy, fiatal-öreg nem számít)

Üdv, Gergő :R

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#19004) daninet


daninet
veterán

London ahogy kijött a gépből

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#19005) copass válasza daninet (#19004) üzenetére


copass
veterán

azért picit mókolhattál volna rajta, mert jó a kép. fehéregyensúly miegymás.
utólagos engedelmeddel.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19006) daninet válasza copass (#19005) üzenetére


daninet
veterán

Piros lámpák voktak mindenütt, nekem tetszik a meleg árnyalat. Ízések és pofonok :) Crop-on gondolkoztam de nem találtam rajta vágni valót

Talán kicsit tényleg túl piros igazad van :D

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#19007) hcl válasza daninet (#19006) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem az a kép nem tetszik, de a fehéregyensúllyal én is úgy vagyok, hogy ha már egyszer sárgában úszott az egész utca a valóságban, akkor nem rángatom el kékbe...
Ugyanígy perverzióm, hogy a sugarasodó, szénné rekeszelt lámpák helyett jobban szeretem a szétfolyó, tócsákba gyűlő fényeket. :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#19008) copass válasza hcl (#19007) üzenetére


copass
veterán

azért ez nem teljesen így van. az automatika becsapja magát feszt, mert átlagol. én nappali képnél is csinálok fehéregyensúlyt, mert a napsütés beltérben olyan szépen sárgára,vörösre fest mindent mindent hogy ihaj.
ha tömegesen nézegetsz bélyegképeket, mondjuk beltérieket, akkor szinte kiveri a szemed ha nincs fehéregyensúly, csak ennyit látsz: sárga árnyalatban úszik minden.
nekem a lakásomban csak melegszínek vannak, sárga,bordó,barna, a plafon fehér csak. egy sárga,piros paca lesz az összes beltéri képem, ha nem állítom be a fehéregyensúlyt.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#19009) hcl válasza copass (#19008) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nyilván, ahol kell, ott persze. Az utcaképeken viszont, ahol egyértelműen sárga volt a fény, nem szoktam. Vagy ha nem tetszik, amilyen a kép, akkor is beállítom.

Mutogatni való hater díszpinty

(#19010) zgospel válasza hcl (#19007) üzenetére


zgospel
őstag

"ha már egyszer sárgában úszott az egész utca a valóságban, akkor nem rángatom el kékbe"
nem kékbe kell átrángatni, hanem helyes egyensúlyba :D mert mennyivel jobb már hogy a fák levele tényleg zöld, az aszfalt tényleg kékes-szürke és nem borostyánsárga az egész kép :U
többek közt ez is az egyik olyan dolog ami megkülönbözteti a kompaktos/mobilos képeket egy igényes képtől, amin látszik hogy foglalkoztak vele

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#19011) Alg


Alg
veterán

Sziasztok!

Pár nagyon kezdő kép, nagyon bridge géppel :U - tök nyers képek, kézből, "futtában"
Lehet fikázni nyugodtan, tényleg csak most kezdenék el figyelni rá mit hogyan, és nem csak vakon lövöldözni (bár teljesítménytúrán nem nagyon lehet megállni állítgatni, ha magam megyek akkor jobb).

1.
2.
3.(ennek a bal oldala nagyon nem tetszik...)
4.

Illetve más, tudtok valami linket/könyvet ahonnan lehet kicsit okosodni a témában? Mikor mire érdemes figyelni, ilyesmik (a technológiai/optikai része kb megvan).

Köszönöm! :R

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#19012) hcl válasza zgospel (#19010) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondtam, hogy ha kell, akkor átrángatom :) De sok esetben nem kell. (Itt Pécsett gyakoriak a teljesen sárga nátriumos lámpák :) )

@Alg : Pedig a 3. a legjobb szerintem :) Ehhez még egy kis szokatlan perspektíva (pl. talajszintről), kicsit lejjebb húzod a tónusgörbét, vagy kicsit alulexponálod, és szebb lesz :) Mármint én ezt művelném, de az nem mérvadó ;)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#19013) GergőBp válasza Alg (#19011) üzenetére


GergőBp
tag

Scott Kelby összes könyvét érdemes beszerezni (vagy inkább kötelezlek rá). Abból tudsz sokat tanulni :)

"Jót s jól! Ebben áll a nagy titok. Ezt ha nem érted, szánts és vess, s hagyjad másnak az áldozatot."

(#19014) ccs2929 válasza mumk1 (#18973) üzenetére


ccs2929
senior tag

Nekem tetszik, kicsit a fényes részekné l/ablakok/ még egy picit szelektíven lehetne visszahúzni a csúcsfényeket :F

Dace90 szvsz ez egy jó kép, engem is picit a fésű levágása zavar, meg azt a logót azt leszedném a képről, mert ez nagyon nem odavaló :(
Ennek jól áll a fekete-fehér, meg a "túlélesítettség" is. :K

lungfefe A kevesebb néha több, egyszerre csak 1-2 képet hozz értékelésre, mert úgy jobban ki fogj/uk/ák értékelni. Általánosságban : sok a középre szerkesztés, amikor ott vagy a helyszínen, érdemes elrendezni a terepet, hogy ne legyen nagyon kusza minden, sok belógó biz-baz.. Némelyik kicsit alexpósnak tűnik, bátrabban rángasd a csúszkákat :K

Daninet az utómunka hiányzik, valóban jobban mutat a WB beállítása után, tetszenek a hosszú záridős képek, de ez a kép nekem sem kifejezetten jön be. :U

Alg Alapjaiban véve /főleg, hogy utómunka nélküliek/ egész jók.
1 Szép őszi út, középen egy kicsit talán kiégett ahova a nap besüt.....Mindegyikre igaz, hogy utómunkával sokat lehetne javítani rajtuk.
2. Semmi extra, picit jobbra dől, nekem sok az ég.....szintén mindegyikre igaz, tájképeknél nem értem miért használsz f2,8-as rekeszt, inkább f10-11 körül kellene
3. lehet kicsit vágnék alulról, hogy a letört ág ne legyen ott, és a bal oldalról, hogy közvetlen a sarokból induljon az út...neked mi nem tetszik a bal oldalon!?
4. itt a wb-et kéne helyesre belőni, és ez sem lenne rossz, illetve szokj rá az utómunkázásra, és meglátod mennyivel jobban lesznek a képeid :P
Könyvekből valóban jók a Kelby könyvek, de a google is jó barát, és sok hasznos infót lehet találni.
Vannak értelmes, és nagyon jól használható weblapok, pl: Photogyulai interaktív anyagok
Fotozz.hu-n a cikkek is sokat segíthetnek..
Utómunkához segítségek: [link]

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#19015) Alg válasza ccs2929 (#19014) üzenetére


Alg
veterán

Köszönöm mindenkinek! :R

3.-nál nekem a bal oldal életlensége nem tetszik, de mint azóta rájöttem, ez valószínűleg az F2,8 - DoF miatt lesz

Hétvégén, ilyen szép időben szerintem majd még próbálkozok (bár hazamegyek most, az Alföld közepén ennyire nem szép az ősz, talán az ártéren járok majd egyet)

Utómunka: RAW-al szórakozni mennyire éri meg egy ilyen géppel? (igazából szeretném lecserélni majd a közeljövőben valami hordozhatóbbra, MILC-re...)

Olvasnivalót beszerzem, majd még jelentkezek :))

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#19016) zgospel válasza Alg (#19015) üzenetére


zgospel
őstag

mindig érdemesebb raw-ot használni, bármilyen gép is legyen az, ha tudja a raw-ot akkor megéri raw-ban fotózni

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#19017) lungfefe válasza ccs2929 (#19014) üzenetére


lungfefe
csendes tag

Köszönöm
Semmi utómunka nincs a képeken( ezek így jöttek ki), mert "photoshop" nélküli képeket szeretnék.
De majd kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#19018) ccs2929 válasza Alg (#19015) üzenetére


ccs2929
senior tag

Ha tudja a raw-ot , akkor nagyon is, eleinte én is jpg-et szerkesztgettem, de idővel rájöttem, hogy a jpg, és a raw utólagos feldolgozásánál óriási különbség van, azóta nem volt jpg-re állítva a gépem :P

Hozok én is az elmúlt 2-3 hétből néhányat, jöhetnek a vélemények bátran:

[link]

[link]

[link]

:R

lungfefe érdemesebb utómunkázni, meglátod majd a különbséget :K

[ Szerkesztve ]

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#19019) lungfefe válasza ccs2929 (#19018) üzenetére


lungfefe
csendes tag

Akó azt is tanulnom kell(többet mint a fotózást). :(((

A második nagyon tetszik, szédítő a háttér, szó szerint.

(#19020) hcl válasza lungfefe (#19017) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor használj Gimp-et ;)
Az nem különösebb fotosoppolás, ha beállítod a tónusgörbét, fehéregyensúlyt, vágsz. Szenzorra került port is le lehet szedni.
Amíg a képen levő dolgokat nem módosítod, addig szerintem nem gáz, főleg, ha szebb lesz tőle a kép.
Illetve én még élesíteni is szoktam, agagyi objektívek miatt.
Ezek az alapdolgok jönnek maguktól... Inkább próbálgatást igényel, mint tanulást. Nem mellesleg, fotosop? Az analóg képeket is hívták, és hívás során pont lehetett színeket módosítani, stb.

@ccs2929 : Az első nem tetszik, a másik kettő bejön, bár a másodikon is nagyon sok a tér felül. Szűkebb lehetne esetleg, szerintem. Az elsőn meg nekem nagyon elveszik a modell, és talán nem is a legjobb helyen vágtad el :( A háttérmosás és a színek, képminőség viszont :C :R :Y , szeretem az ilyen örvénylős bokehet.
A harmadik tetszik nekem is a legjobban.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#19021) Fandango válasza ccs2929 (#19018) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Szerintem a 3. a legjobb, azert mert egesz alakos, illetve pozicio is jo (a holgy lehetne egy kicsit elesebb, vagy bemozdult vagy rossz helyen van a fokusz ugy tunik). A masik 2-nel nem elonyos, ahogy felbe van vagva a modell.

(#19022) ccs2929


ccs2929
senior tag

Köszi mindenkinek. :R
Egyenlőre még keresem csak az utat a portékhoz, de remélem lesz ez idővel jobb is.

@Fandango igazad lehet, de már meg nem mondom, hogy bemozdult, vagy a fókusz nem teljesen okés, bajlódom ezerrel a manuál obikkal.... Lehet bemozdult picit, mert kevés fény volt csak az erdős részen, f2-es rekesszel lőttem :F

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#19023) G_Gaabor


G_Gaabor
tag

Sziasztok
Hoztam megint 2 képet. Az első egy folyóparti csendélet, a második bokeh próba a 35/1.8-cal.
Mondanátok véleményt róluk?

(#19024) Real_Necro válasza G_Gaabor (#19023) üzenetére


Real_Necro
veterán

Az első szerintem nem lenne rossz, bár kicsit dől, kicsit kemények az embereken a fények, valamint zavaró, hogy teljes takarásban van az arcuk, így nekem nagyon zárkózottságot sugall.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#19025) jjeahh válasza G_Gaabor (#19023) üzenetére


jjeahh
nagyúr

első: először komponálj, utómunkázz rendesen, azután majd jöhetnek az ilyen szépiás effektek, ízlés kérdése, de sztem nem ettől lesz jó egy kép
második: mik azok a kis piros maszatok a képen? :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19026) zgospel válasza G_Gaabor (#19023) üzenetére


zgospel
őstag

egyetértek az előttem szólóval, az elsőn a színvilággal én is vitatkoznék.

a másodikról hiányzik a téma, és nem fókuszáltál elég közelre, ezért túl picik a bokeh körök (vagy hogy a fenébe mondják). ha mondjuk az előtérbe tettél volna valami témát, egy tárgyat vagy akármit, és ő rá fókuszáltál volna jó közel, akkor mutatós háttér lenne az ilyen. így viszont hiányos a kép

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#19027) hcl válasza G_Gaabor (#19023) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az első szerintem sem olyan gáz, nekem a szépia is belefér. Viszont tényleg, kicsit semmilyen. Talán a látószög is túl nagy. Sokkal jobb is lehetne, gyakorolni, gyakorolni :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#19028) G_Gaabor válasza jjeahh (#19025) üzenetére


G_Gaabor
tag

Esetleg valami konkrét is, hogy mi nem jó a komponálással?

Real_Necro, zgospel, hcl: Köszönöm az észrevételeket és a tanácsokat.

(#19029) jjeahh válasza G_Gaabor (#19028) üzenetére


jjeahh
nagyúr

én meg sem lőttem volna a képet, úgyértem semmi érdekes nem történik rajta, amikor a duna mellett laktam állandóan láttam folyóparton üldögélő embereket, szal ez csak kattkattnak tűnik nekem..oké, én is ezt csinálom, de végül a hdd-n végzik az ilyen képeim letömörítve, felhasználatlan. valszeg ha relaxálnának az alanyok vagy valami, akkor lenne "csendélet" hangulata :D a szög sem jó valahogy, vagy csak dől egy picit, nm tom, de nincs a képnek egyensúlya, és tényleg túl erősek a fények az emberkéken, valószínűleg ha visszaveszel a highlights-ból megoldja a dolgot.
a bokehes: rekeszt tágra nyitod, és közeli témára fókuszálsz, pl a kezedre vagy valami, vagy manuális fókusszal játszadozol, amíg olyanok lesznek a buborékok, amilyent szeretnél

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19030) jjeahh


jjeahh
nagyúr

sztetek mi a gond ezzel? alul szűk? valahogy a vágással nem vagyok kibékülve de nem tom eldönteni miért..

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19031) kovisoft válasza jjeahh (#19030) üzenetére


kovisoft
őstag

Nekem a háttérrel van bajom: túlságosan elvonja a figyelmemet. Szerintem nem elég homogén (ill. dekoratív) és túl világos az archoz képest.

(#19032) *Ropi* válasza jjeahh (#19030) üzenetére


*Ropi*
félisten

Alul-felül tág. Pl.:

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19033) jjeahh


jjeahh
nagyúr

uhm, köszi, ez brutális vágás, még fel kell dolgoznom :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#19034) JohnyBlue


JohnyBlue
őstag

Háth mindenkinek kívánok nagyon kellemes hétvégét :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#19035) m3ss válasza JohnyBlue (#19034) üzenetére


m3ss
veterán

en biztos a pokokat makroztam volna rajta :DD
sztem tul eros a front vaku. meg a bore igy nem az igazi..mondjuk ez a smink se konnyiti meg a dolgot, de nem artana lagyitani rajta sztem.
vignette dekoltazsnal nem fasza. meg nekem ez a doles,fejtartas, kompo se szazas...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#19036) JohnyBlue válasza m3ss (#19035) üzenetére


JohnyBlue
őstag

A 2 órás fotozas anyagából majdhogynem találomra kivettem egy képet de csak 1 perc lr ra volt idő mert jönnek vendégségbe. De gondoltam ratok...na mondom magamban dobok pókot es kislányt Nektek.

az észrevételek teljesen jogosak :R

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#19037) hcl válasza JohnyBlue (#19034) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Zsíros, főleg ha csak úgy blikkre :)

Gyorsban lőtt temető
Sajnos magasabbra nem tudtam tenni a gépet...

Mutogatni való hater díszpinty

(#19038) Larry303 válasza JohnyBlue (#19034) üzenetére


Larry303
addikt

mess +1
vaku szemből nagyon pofánlőtte, meg nekem ez a smink sem begyere, kompo nekem ezzel apókhálóval nem annyira gáz, de a smink az így sztem nem ok...főleg a szeme körül..narancs az bejön

hcl: én lehet levágnám a tetejét..nincs bent annyi, hogy hozzátegyen sztem

jövök én is egyel, mert mostanában csak a szám jár :)

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#19039) m3ss válasza Larry303 (#19038) üzenetére


m3ss
veterán

nekem a homlokon fura a smink...
aranyos, jok a szinek a tieden. de sztem sapkara mert az af, hangyanyit frontosnak tunik...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#19040) *Ropi* válasza JohnyBlue (#19036) üzenetére


*Ropi*
félisten

Tisztelj meg minket azzal kérlek, hogy átgondoltabban választod ki a bemutatásra kerülő képet és maximálisan megteszel mindent annak érdekében, hogy a lehető legjobbat hozd ki belőle! Ha már véleményt vársz rá...Mert így is kapsz, csak nem olyat amilyet gondoltál. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19041) hcl válasza Larry303 (#19038) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor mi maradna a képből :D Ez is már szénné van vagdosva :)
Különben igaz, túl csík így is, jó lett volna pár felhő, vagy magasabban lenni (a kőröshegyi temető mellett jöttünk el, ott kellett volna megállni, az sokkal látványosabb volt).

Mutogatni való hater díszpinty

(#19042) JohnyBlue válasza *Ropi* (#19040) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Ööö most valami rosszat tettem, hogy egy nyers keppel kívántam jo hétvégét? m33s kritikáján nem húztam fel magam! Ami jogos az jogos Ennyi.

Jovohetre remelem kesz lesz az anyag. A kiválogatott képekre amit majd linkelek odafogom irni hogy johet minden.

De meg egszer leirom, hogy nem akadtam ki ;)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#19043) Larry303 válasza m3ss (#19039) üzenetére


Larry303
addikt

igen a bal szeme az nincs bent, kicsit ugye ferdén van a fej
amúgyis lágyítva van..clarity is -4, meg ugye teljesen nyitva van az obi
színekre gyúrtam rá inkább, háttér-fej más wb

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#19044) T1m3l3ss


T1m3l3ss
csendes tag

Sziasztok! Ezúttal talán sikerül több ember tetszését elnyernie ennek a fotónak. A tökéletességet azonban ne keressétek (a szimmetriában sem), gradiens szűrővel próbáltam kissé közérthetőbbé tenni azon aspektusát a képnek, melyet a készítés pillanatában éreztem.

(#19045) *Ropi* válasza JohnyBlue (#19042) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ez ugyanaz a helyzet, mint amikor megjegyzitek valakinek, hogy ne dobjon be egyszerre 33498675634781541834134675 db képet véleményezésre, hanem válassza ki közülük az általa legjobbnak tartottat és azt tegye közszemlére. ;) Ezen a képen mindenki egyöntetűen azt érezte, hogy nem kellett volna (így ebben az állapotában) belinkelned. Nem feltétlenül rossz kép, csak a helyén kell kezelni. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19046) Real_Necro válasza *Ropi* (#19045) üzenetére


Real_Necro
veterán

Te figyu, ez a Kezdő topic. Szerintem jó helyre rakta, Ne kötekedjé' mán. :DDD ;)

Nekem meg tetszik. Bár fények nem legjobbak, lehetne mit pofozgatni, de kezdőbe miért ne jöhetne? Vannak itt jóval amatőrebb képek is. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#19047) *Ropi* válasza Real_Necro (#19046) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ja, tényleg. :DDD Csak rémlett, mintha láttam már volna tőle jobbat is. :U

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#19048) zgospel válasza jjeahh (#19030) üzenetére


zgospel
őstag

szerintem ez teljesen rendben van igy is, Ropi vagasa eleg drasztikus, teljesen masik kep az mar

(#19038) Larry303 nagyon jo :C , de talan a karja miatt meg picit balrabb helyeztem volna az arcat

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#19049) Andrew31 válasza hcl (#19037) üzenetére


Andrew31
senior tag

Nah, én meg nem mentem ki, mert "volt már ebből itt vita"... Mondjuk a lustaságom nagyobb részben felelős. :DDD (és a BF4...)

Ha azt csinálod, amit szeretsz, az szabadság. Ha szereted, amit csinálsz, az boldogság.

(#19050) jjeahh válasza zgospel (#19048) üzenetére


jjeahh
nagyúr

kösz, az arca valóban sötét, és ez még szelektíven világosítva van az eredetihez képest... nem volt nálam derítőlap, nd-m meg még mindig nincs, így nem tudtam elvillantani a vakut 1/180 fölött :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.