Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5551) JohnyBlue válasza szg88 (#5550) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Jáájj :B az a kis koszfolt lenne? :DDD

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#5552) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag


[Csak hogy On legyek a topic... 12képből összefűzött HDR...]

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#5553) m3ss válasza Daniel Alves (#5552) üzenetére


m3ss
veterán

nemrossz. jo az utomunka, nincs agyon hdr-ezve. tetszik a helyszin, jol megy a vagon is a motor szinehez, de en kicsit tavolabb raktam volna le a motort, a vagontol par meterre. pont minap lattam egy hasonlo vagonos fotot egy hotroddal, de nem talalom...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#5554) Real_Necro válasza JohnyBlue (#5551) üzenetére


Real_Necro
veterán

Bal oldalon a 2 fa csúcsa között. Úgy tűnik nem az én monitorom koszos. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5555) Daniel Alves válasza Real_Necro (#5554) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Jól látod. Nem tudom miért de a program rosszul fűzte össze a dolgot :W

(#5553) m3ss: Ez még egy nagyon régi kép még nem voltam teljesen tisztában a fotózás rejtelmeivel... :N

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#5556) ballington válasza Real_Necro (#5547) üzenetére


ballington
addikt

témában tudom nem egy nagy szám, de sok tájképnek nincs egy kiemelhető témája.
Madarat Én sem látok. Egyébként húztam kicsit a sárgán, de nem sokat, elég szép meleg sárgás színt adott a késő délutáni napsütés.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#5557) ballington válasza Daniel Alves (#5552) üzenetére


ballington
addikt

Jó kép, jól megválasztott háttér, tetszik a motor helyzete és a feldolgozás is.
De....lehet csak Én vagyok így, de mintha az eleje kiesett volna a dof-ból.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#5558) #56824064 válasza JohnyBlue (#5549) üzenetére


#56824064
törölt tag

énis azt várom már hogy lőhessek pár szép színes képet:D

(#5559) cOxeR válasza Daniel Alves (#5552) üzenetére


cOxeR
Ármester

Miért kellett ezt 12 képből összehúzni?
Az élesség rovására ment az biztos, és amit már említettek a bal csücsök...

(#5560) cOxeR válasza ballington (#5545) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nem ölted meg, csak nem nagyon lehet ezekre a képekre mit írni, legalább is én nem tudok...
Az első színe nekem nagyon nem jönnek be, nem elég éles a kép amúgy sem, jobb oldalán elvágtad a fát. Második kép pedig nekem valamiért "lapos", pedig szépek a fények, a komponálással sincs különösebb gond...

(#5561) killerjohn válasza Daniel Alves (#5552) üzenetére


killerjohn
addikt

szerintem nagyon jó :) olyan mintha cgi lenne :)

(#5562) narancsnn válasza ballington (#5545) üzenetére


narancsnn
senior tag

Mennyire vagy megelégedve a tamronnal?
Nekem holnap érkezik meg.
Már tűkön ülök :DD

(#5563) killerjohn válasza narancsnn (#5562) üzenetére


killerjohn
addikt

ez a Tamron 17-50 hogyan viszonyul a Canon 17-55-höz?

mindegy, találtam review-t

[ Szerkesztve ]

(#5564) ballington válasza narancsnn (#5562) üzenetére


ballington
addikt

Szép képe van, jó a fókusz, tetszik nagyon, bár időm egyelőre még nem volt használni huzamosabb ideig.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#5565) szg88


szg88
őstag

Itt van pár tegnap lőtt kép. (cikizésre felkészítve :DD :DDD )

flickr

[ Szerkesztve ]

(#5566) cOxeR válasza szg88 (#5565) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én szóhoz sem jutok. :DDD
Nem nagyon tudok mit mondani... azért megkísérlem.
Első az nagyon pirinyó motoros ernyő, nem látni belőle semmit.
Második, nagyon természetellenes színek, de talán ez a legérdekesebb kép.
Harmadik, mi a fene az a piros a kép végében??? :U
Negyedik: kupac
Ötödik: kupac
Hatodik: kupac
Úgy általánosságban ekkora képekről nincs is mit mondani... nem látni a részleteket, a "kupac" képeket meg nem is tudom hova tenni.

(#5567) JohnyBlue válasza szg88 (#5565) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Nem tudom mivel lettek feldolgozva a képek, de a csúszkákat igen erőteljesen ráhúztad. Meg ez a nagyítós effekt valami ez nekem nagyon nem tetszik :B

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#5568) *Ropi* válasza Real_Necro (#5547) üzenetére


*Ropi*
félisten

Délutáni lapos, meleg napfény: itt is ilyen volt. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5569) *Ropi* válasza killerjohn (#5563) üzenetére


*Ropi*
félisten

Tamronom volt, most ugye 17-55-öm van. A Tami csak egy paraszthajszállal van lemaradva a Canontól képminőségben. Engem a lassú és hangos AF, de legfőképpen az IS hiánya zavart benne. Egyébként nagyon szerethető üveg. Pl. tud olyat, hogy a tubust egy kapcsolóval rögzíteni lehet, hogy ne csússzon ki, amikor lefele tartja az ember. :K

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5570) fattyu válasza cOxeR (#5566) üzenetére


fattyu
veterán

Durván nyomod :D Miattad nem is rakok már képeket :P

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#5571) dannyl válasza fattyu (#5570) üzenetére


dannyl
addikt

Szerintem ez kell a népnek... Nulla szépítés mellett megmondani, ha nem tetszik. Jobb, mintha "ühmm... jóó" válaszokat kapna.

(#5572) fattyu válasza dannyl (#5571) üzenetére


fattyu
veterán

Persze de a Zoli köcsög :D

szerk: ha nem lenne egyértelmű, akkor Coxer kolléga mondhatjuk hogy személyes haverom és csak cinkelem :D

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#5573) mishubi válasza fattyu (#5572) üzenetére


mishubi
tag

elég egyértelmű volt ahhoz, hogy nevessek egyet. :DD

||▐ 웃 + 유= 18+ ▐ || / NUBIA z11 black & gold edition / Lenovo yogabook

(#5574) Real_Necro válasza *Ropi* (#5568) üzenetére


Real_Necro
veterán

Na jó, csak nem télen, de nem kötözködöm, csak kérdés volt. :)
Ez a hely nekem nagyon tetszik, a háttérbe kellene pár PS-olt hegy és tényleg észak-olasz tavak. :)

Mit keres a képed a kezdő topicban? :DDD

Szerk.:

Nekem tetszik Coxer kolléga elemzése. Ő ki meri mondani (írni), amit én sokszor nem. :) Max. PH!otós talin megkergeti valaki érte. :D De majd megvédjük. :)

Fattyu: a Te neved még nem látom a listán. Lenne kedved csatlakozni? :)

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5575) fattyu válasza Real_Necro (#5574) üzenetére


fattyu
veterán

én fordítva működök :D itt udvarias élőben köcsög :D

de adj egy linket megnézem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#5576) Real_Necro válasza fattyu (#5575) üzenetére


Real_Necro
veterán

Repül :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5577) fattyu válasza Real_Necro (#5576) üzenetére


fattyu
veterán

írtam rá.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#5578) cOxeR válasza fattyu (#5570) üzenetére


cOxeR
Ármester

Most mit szépítgessek... úgy is visszakapom... :DDD

(#5571) dannyl
A válaszreakciókat nem nagyon kapom vissza... pedig az, hogy én valamire kifejtem nemtetszésemet az csak egy dolog, viszont nem kezdődött el egy beszélgetés, ami a lényege az egésznek... amiből kiindulva ki lehet tárgyalni, hogy mit kellett volna inkább, hogy tetszetős legyen.

(#5572) fattyu
Ezért lógsz nekem egy szívességgel! pü

(#5574) Real_Necro
Mondtam már, hogy úgy futok mint a villám? - amúgy meg lesz nálam állvány... csak jól meg kell suhintani... ;]

(#5575) fattyu
Ez csak duma...

(#5579) szg88 válasza cOxeR (#5566) üzenetére


szg88
őstag

Köszönöm ezt a nemes kritikát, ez aztán építő volt, sokat tanultam belőle a jövőre nézve. Bocs, hogy feltartottalak az amatőr képeimmel. Nem tudtam, hogy ide csak profi képeket lehet feltenni. Biztos rosszul olvastam a topic címét. Örülök, hogy te profin születtél, büszke lehetsz magadra.

[ Szerkesztve ]

(#5580) cOxeR válasza szg88 (#5579) üzenetére


cOxeR
Ármester

Igen a sértődés az megy... nem ez volt a cél, ha így jött át, akkor többet nem véleményezem a képeidet. :U

(#5581) *Ropi* válasza szg88 (#5579) üzenetére


*Ropi*
félisten

Egy barátom kedvenc mondása: "képekről csak rosszat vagy semmit". ;) A "Flickr! típusú" kritikáktól (csodaszép, gyönyörű, bámulatos, stb...) nem fogsz megtanulni fotózni, ellenben a jó szándékú "fikázók" véleményét érdemes megfogadnod, mert előre visznek. :U

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5582) ballington válasza cOxeR (#5560) üzenetére


ballington
addikt

mitől lehet egy tájkép faszán éles? Próbáltam lerekeszelni, a záridő is elég volt, hogy kézből kitartsam bőven. Lehet rossz helyre fókuszáltam?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#5583) Real_Necro válasza szg88 (#5579) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szerintem semmi sértő nincs Coxer írásában.
Az első képen tényleg semmi részlet, túl messze volt és még sötét is.
A második képre ő is írta, hogy érdekesek a színek, de tulajdonképpen közelről lefotóztál egy patakot. Lehet kicsit messzebbről, más szögből több részlet tárulna elénk. A harmadik képen még mindig nem tudjuk mi az a pirosság az utca végén.
Utána tényleg jön 2 kupac kő, amit nem lehet hova tenni, kb. turistafotó kategória. Az utolsó képen megint kő, csak közelebbről. lehet jól nézne ki az a kupac is, ha látnánk milyen környezetben van, lehet érdekesebb azokkal együtt, amik körülötte vannak.
Mondom ezeket mind amatőr szemmel nézve.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5584) killerjohn válasza Real_Necro (#5583) üzenetére


killerjohn
addikt

addig ok, hogy "kb turistafotó kategória", de hát ez itt nem a túristafotók gyűjtőtopicja?

most Ropi feltesz ide egy ilyen képet, és nemhogy megjön a kedvem a fotózáshoz, hanem legszívesebben bevágnám a szekrénybe a gépemet. kb olyan mint amikor látom a kóreai StarCraftosokat játszani

[ Szerkesztve ]

(#5585) fattyu válasza killerjohn (#5584) üzenetére


fattyu
veterán

Nem.
Ez a magukat bénának tartó de tanulni és fejlődni akarók topikja az én értelmezésem szerint. Azért rakok ide képet hogy megmondják mitől szar. Mitől lehetne jobb. Sajnos nem sokszor kaptam meg az elvárt kritikát így én már elég ritkán. De ember meg azon sértődött be hogy kapott kritikát? Muha?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#5586) A Zéé válasza killerjohn (#5584) üzenetére


A Zéé
addikt

Nem igazán, én legalábbis nem úgy tekintek erre a topicra.
Ha az ember turistafotókat készít, akkor nem vár kritikát róluk.
Ha én berakok ide nagyritkán egy képet, vagy feltöltöm flickr-re akkor nem a turistafotóimat rakom fel, hanem amiket "kreatívkodva" készítek, és ezekre várok olyan kritikát, ami előrébb visz abban, hogy jobb képek készülhessenek, és azt várom, hogy a többiek megmondják, hogy szerintük mi a hiba vele.

Én is kaptam már hasonlót, hogy semmitmondó a kép. És biztos igaza is volt annak, aki ezt mondta rá. Nekem lehet, hogy valami fontosat jelentett, vagy valami olyant láttam meg benne, ami megtetszett, de ezt az érzést nem tudtam átadni a képpel. Magyarán vagy rossz volt a technikám, vagy tényleg nem érdekes a téma... Mint pl ezek a kőrakások így magukban. Más nézőpontból, többet mutatva a környezetből lehet, hogy érdekes lenne, de így csak egy kőhalom.

Tanulni csak abból lehet, ha elmondják őszintén a negatívumokat. Nem egymás körbeudvarlásáért van a topic, hanem azért, hogy tanuljunk.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#5587) Real_Necro válasza killerjohn (#5584) üzenetére


Real_Necro
veterán

addig ok, hogy "kb turistafotó kategória", de hát ez itt nem a túristafotók gyűjtőtopicja?

Ennyi erővel tele szemetelhetnénk a topicot bármilyen képekkel. Szerintem túristafotók gyűjtésére bármelyik webes fotóalbum megfelelő, ahova az ember felrakja az összes sikerült és nem sikerült képét, hogy gyönyörködjön benne és mutogassa másoknak.

Találni itt szép képeket is, gondosan megkomponálva. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5588) MC Pite válasza Daniel Alves (#5555) üzenetére


MC Pite
veterán

Én is akartam kérdezni hogy miért nem egy RAWból csináltad? Az nem készült?
Amúgy jó lett, még realisztikus. én mondjuk jobban szeretem vagy nagylátóval vagy telével valamerre 'torzítani' az ilyesmit, de hát ez az én hülyeségem :)

*Ropi*, ez biztos a te topikod? :D

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5589) PRO-peller válasza szg88 (#5579) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Én is tanácsot merek adni. Jó szándékkal!

Ha hobbifényképezére adod a fejed, kezdetben sokkal, de sokkal több képet nézegess, mint csinálj! Mielőtt színre lépsz. :) Itt a net van kép dögivel. ;)

Ami a fikázókat illeti, sztem az is ciki, mint a gyenge tudás lelepleződése legalább. Mit vár a "nagytudású" kolléga ilyenkor? Big-man-pólót?

(#5590) ttoth válasza szg88 (#5565) üzenetére


ttoth
tag

Tényleg kár megsértődni, de tény, hogy valóban nem ezek a legszebb képek evör. Engem pl az zavar, hogy minden képen úgy látszik, nemcsak hogy van kromatikus aberráció, de rendesen ki is van emelve. Ez még egész enyhe kritika volt, a többiektől is, ha igazán durva dolgokat szeretnél tapasztalni próbáld meg a fotozz.hu-t. (Vagy ilyet itt nem szabad mondani?)

Űűű, de szép eketárcsa!

(#5591) cOxeR válasza ttoth (#5590) üzenetére


cOxeR
Ármester

Mindent szabad... amiért nem figyelmeztetnek az adminok. :) - ezért nem fognak...

(#5592) zool1 válasza szg88 (#5579) üzenetére


zool1
őstag

Szia!

Az a helyzet, hogy nagyon sokszor igaza van!!!!! Én is volt hogy "sérelmeztem" ami írt, de utána higgadtan megnézve a képet külső szemlélő ként bizony igaza volt. :K

(#5593) zool1 válasza A Zéé (#5586) üzenetére


zool1
őstag

+1

(#5594) cOxeR


cOxeR
Ármester

Engem is lehet kritizálni, tedd meg! ;)

[link]

Van benne hiba bőven...

(#5595) ballington válasza cOxeR (#5594) üzenetére


ballington
addikt

a bal alsó sarokban pont a rügy van elvágva ;]

amúgy erre valamit?

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#5596) Larry303 válasza ballington (#5595) üzenetére


Larry303
addikt

úgytartják tájképet csak reggel illetve este szabad fotozni...illetve rekeszlés alatt pontosan mit értessz? én többnyire 11-16 on szoktam ott még nem jelentkezik a diffrakcio ami szintén elvinné az élességet, szal "túl lerekeszelni" sem szabad sztem...ha teheted azért ez is állványról sztem...hyperfokál vagy csak simán végtelenbe fókuszáltál?
ha már itt tartunk mutathatnád is :D

cOxeR: nem próbáltál egy széles vágást amiben nincs bent a nap teljesen?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#5597) cOxeR válasza ballington (#5595) üzenetére


cOxeR
Ármester

Van alapja... :)

(#5598) cOxeR válasza Larry303 (#5596) üzenetére


cOxeR
Ármester

Mindenképpen bele akartam tenni a napot, de én is érzem rajta, hogy jobb lenne ha teljes átlóban jönne át a barkaág...

Erre gondol: [link]
Ugyanazt tudom én is megerősíteni... 11-16 között a rekesz, de ezen is vannak a képeid, ha jól emlékszem...
Hova fókuszáltál ezeknél a képeknél?
Amúgy az 1/30 és az 1/40 miatt lehet életlen...

[ Szerkesztve ]

(#5599) Real_Necro válasza cOxeR (#5594) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nekem a fókusszal van bajom, lehet a szemem fáradt, de nekem a közepe életlen a széle meg élesebb. A bal oldala meg valahogy túl sötét. Az más kérdés, hogy nekem ilyen se sikerülne. :P

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5600) ballington válasza cOxeR (#5598) üzenetére


ballington
addikt

Hát már nem emlékszem, de ha most fotóznám, akkor a kép középtengelyén valahol az útra tenném a fókuszt.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.