Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4551) bongeszo válasza #56824064 (#4544) üzenetére


bongeszo
aktív tag

Pár hónapja láttam az egyik bizományiban 50.000 ft-ért d60-at.
Szerintem karácsony után nézz szét, hátha lesz valami jó tükrös, különben nincs esélyed jobb minőségre...

(#4552) #56824064 válasza bongeszo (#4551) üzenetére


#56824064
törölt tag

szerintem ezt elírtad nekem nincs bajom a képeim minőségével:D nekem 550d-m van...

(#4553) szeva000 válasza izomhod (#4550) üzenetére


szeva000
addikt

az a baj,régebbi tükrös vázak szintén még igen zajosak.A mostaniakból meg ha már veszel,költségileg alapszintű belépő egy D3100...ami már messze nem 40k...a jó és fényerős obikról nem is beszélve...
Én is szétnéznék ünnepek után a használtak között....lehet ott jó vételt csinálni,akár egy D90,D3100.....stb.A vázam nekem is így lett.Egy zsír új,eredeti portrémarkolattal és 2új akkuval:).

(#4554) SkyLaci


SkyLaci
őstag

Tudnátok ajánlani valamilyen weboldalt ahonnan elsajátíthatnám a fotózás alapjait? canon sx130-am van

(#4555) izomhod válasza SkyLaci (#4554) üzenetére


izomhod
senior tag

most csekkolom én is a dolgokat, elsőnek ezt találtam
lényegretörő, nem szedi szét nagyon a dolgokat

[link]

neked korábban volt digitális géped?

(#4556) SkyLaci válasza izomhod (#4555) üzenetére


SkyLaci
őstag

köszi.

nem volt, egy ideig azt hittem hogy egy jó mobiltelefon kamera is felér egy olcsó fényképező gép szintjéhez, ezért eddig telefonnal fotózgattam, de lassan kevés lett a fotózásra (meg az internetezésre) a telefonom, és mivel samsung innov8-nél jobb kamera telefonba azóta sem nagyon került, muszáj volt külön választanom a funkciókat, és egy rendes fényképezőgépet vennem

[ Szerkesztve ]

(#4557) izomhod válasza SkyLaci (#4556) üzenetére


izomhod
senior tag

jól tetted, hajrá!

(#4558) izomhod


izomhod
senior tag

még két kép az sx130-cal

a második nagyon tetszik :))

füge

kedvenc

(#4559) krasds válasza izomhod (#4543) üzenetére


krasds
csendes tag

Szia! Neki is SX130-om van, es uyg gondolom hogy a mualis beallitasoknak koszonhetoen elos fenykepezogepnek megfelel( legalabbis szamomra). Sztem felejtsd el a P es az full automatikus uzemmodokat, es eloszor probalgasd az Av illetve Tv uzzemmodokat. Ha megerted ezek lenyeget es mukodeset akkor ott a teljesen manualis uzemmod. Sztem ha egy erdekes temat talasz es azt ugyesen lefotozod akkor az ugyanolyan erdekes lesz az SX 130-al is mint barmely mas tukorreflexes geppel. Ha egy fenykep nem ugy sikerul ahogy elterveztem akkor a jelenlegi tudossommal meg mindig nem gepet hibaztatom hanem sajat magamat.

(#4560) izomhod válasza krasds (#4559) üzenetére


izomhod
senior tag

szó se róla, igaz amit írsz, de vannak helyzetek, amikor nincs idő manuál állítgatásra

(#4561) hucsikoi válasza SkyLaci (#4554) üzenetére


hucsikoi
aktív tag

Én ezt használom.

(#4562) krasds válasza izomhod (#4560) üzenetére


krasds
csendes tag

Igen, nem mindig van ra ido, de peldaul en most egy orultsegbevagta a fejem, amire idaig mindenki azt mondta hogy nem lehet ezzel a fenykepezogeppel megoldani mert lassu, es ezert kicsit utananeztem dolgoknak, kitalaltam valamit es remelhetoleg januar eleen megmutatom az eredmenyet. Szoval nem azon gondolkozom hogy miert nem tudom megoldani, hanem hogy az adott technikaval hogy tudnam en is megvalositani az elkepzelesemet.

(#4563) izomhod válasza krasds (#4562) üzenetére


izomhod
senior tag

no, mesélj!

[ Szerkesztve ]

(#4564) krasds válasza izomhod (#4563) üzenetére


krasds
csendes tag

Mesélek majd ha meg lesz az eredmenye. Mondanivalom lenyege az volt hogy sok mindent meg lehet oldani, tanulni ezzel a kis geppel is, csak egy kis kitartas kell es akarat. Sztem ha flickr-n korulnezel akkor rajossz arra hogy egy kis kreativitassal, es tudassal elegge szep, vallalhato kepeket lehet alkotni az sx130IS-el is.

pl.: flickr sx130is

(#4565) izomhod válasza krasds (#4564) üzenetére


izomhod
senior tag

most vettem egy állványt, nekiállok tanulgatni, és lesz ami lesz!

(#4566) izomhod


izomhod
senior tag

nem tudom, hogy eddig miért nem volt állványom, nagyon ász dolog :DD

(#4567) fattyu


fattyu
veterán

Békés Boldogat

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4568) Zinho


Zinho
aktív tag

Rég jártam erre, sok a dolog :( Remélem jövőre aktívabb leszek!

De a lényeg: Boldog Karácsonyt mindenkinek!

(#4569) Marky21


Marky21
aktív tag

[link]

egy kis rideg téli kép -

(#4570) fattyu


fattyu
veterán

Első szkenneléspróbák
Ha jól rémlik neopan 400 volt.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4571) zolka78 válasza fattyu (#4567) üzenetére


zolka78
senior tag

Alapvetően nekem tetszik ez a kompozíció, bár az a fegyver meg a lőszer nem nagyon illik bele a békés boldog karácsonyi képbe :D . Bár ha azt vesszük akkor amerikai barátaink is szeretnek békét teremteni fegyverrel.

A fegyver neked csak hobbi, vagy esetleg valami foglalkozási ártalom?

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#4572) fattyu válasza zolka78 (#4571) üzenetére


fattyu
veterán

A koncepció az volt hogy ugye békésésre vágyik mindenki és Márpedig békés lesz mégha más nem is úgy szeretné :)

Hobbi

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4573) Real_Necro válasza fattyu (#4572) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ha már a karácsony a szeretet ünnepe... :D (vagy kapsz egy golyót) ;] Nekem még mindig erőszakgeneráló eszköz. De a dekorált narancs adott egy jó ötletet, köszönöm. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4574) zolka78 válasza fattyu (#4572) üzenetére


zolka78
senior tag

Nem zavarnak a fegyveres képeid - nincsenek előítéleteim - csak a karácsonyi hangulathoz nem igazán megy. Igazándiból ez is lehet egy jó téma, főleg, hogy mástól nem biztos, hogy látnánk fegyveres képeket. Tehát ezzel kiváltságos helyzetben vagy.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#4575) korcsillio


korcsillio
őstag

(#4576) izomhod


izomhod
senior tag

két nyers kép, amit tűrhetőnek gondolok
szerintetek milyen?

canon sx130

kellemes ünnepeket mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#4577) korcsillio válasza korcsillio (#4575) üzenetére


korcsillio
őstag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#4578) Peethy válasza korcsillio (#4575) üzenetére


Peethy
őstag

Nagyon kár oda az a dátum jelzés... amint lehet, kapcsold ki.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#4579) korcsillio válasza Peethy (#4578) üzenetére


korcsillio
őstag

Köszi,kikapcsoltam.

(#4580) Peethy válasza korcsillio (#4579) üzenetére


Peethy
őstag

A képpel amúgy szerintem semmi gond nincs, bár a témája elég kevés, a kis mélységélesség viszont jól áll neki :)

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#4581) End-ru


End-ru
aktív tag

Természetfotó próbálkozás mai napsütésre való tekintettel. Lágy, részlettelen, de az enyém! :D

fix 200 manual obival

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#4582) Peethy válasza End-ru (#4581) üzenetére


Peethy
őstag

Saját egerészölyvöd van? :D
Ez képkivágás? Nem tudom, hogy lágy-e vagy inkább életlen, én utóbbira szavaznék, ha manuál obival lőtted. Mindenesetre bátor próbálkozás volt, elismerem... :)

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#4583) Marky21 válasza Marky21 (#4569) üzenetére


Marky21
aktív tag

Vélemény erre a képre???

(#4584) Peethy válasza Marky21 (#4583) üzenetére


Peethy
őstag

Nagyon-nagyon jó elgondolás! A megvalósítással már problémák vannak, tudniillik kifelé megy a képből és majdnem teljesen középre van szerkesztve. Sokkal jobb üzenete lenne, ha a bal alsó sarokból indulna el a nagy hómezőből kiemelkedő egyetlen folt (a fák) felé.

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#4585) Real_Necro válasza izomhod (#4576) üzenetére


Real_Necro
veterán

Az első képnél nekem az alsó belógó ág és boa nagyon zavaró, a háttér sem lett valami jól megválasztva. A második borzalmas, elvágott dísz, elvágott faág, a fényfüzér zöld drótja...

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4586) izomhod válasza Real_Necro (#4585) üzenetére


izomhod
senior tag

abszolut nem figyeltem a komponálásra, csak próbálgattam
lesz jobb is ;)

(#4587) p06


p06
senior tag

Sziasztok!

Köszönöm az előző kritikákat :D.
Tudom már lassan sokaknak agyára mennek a kutyás képek de ez a 3 szerintem elég jó lett. :)

Rocky
Rocky2
Rocky3

Kellemes ünnepeket!!

[ Szerkesztve ]

(#4588) Real_Necro válasza p06 (#4587) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szia,

számomra abszolut nem untató, szép blöki. :)
Az elsőn balra tettem volna és jobbra meg felfele több helyet hagytam volna neki, érzékeltetve, hogy valamit (pl madarakat) bámul, viszont a pózolása nagyon tetszik. :) A harmadiknál pedig jobb oldalra rendeztem volna kutyát és bal oldalon több helyet hagytam volna. Kicsit sikerült középre komponálnod most. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4589) m3ss


m3ss
veterán

itt egy elkapott csaladi kep, sajnos nem sajat geppel lottem, es nem volt raw. probaltam vmennyire highkey-t csinalni jpg-bol, nem tudom mennyire sikerult. (ment az alt-tab coxer highkey kepei, meg a lightroom kozott gyakran, muhaha :DDD ) meg lehet huzhattam volna rajta? az a baj, hogy az arca bal oldala meg a hatter mar nagyon kezdett egybeolvadni...
velemenyek? keze gondolom beleferhetett volna, na meg gondolom ilyenkor (tobb) vaku nem artana, hogy haja ne legyen sotet?

ja es boldog karit mindenkinek.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4590) p06 válasza Real_Necro (#4588) üzenetére


p06
senior tag

Szia

Köszi, valóban kicsit mindegyik középre lett komponálva meg akartam nézni így, hogy "mutat" :). De neked van igazad ténleg jobb lett volna ha a "széleken" van. Valamiért az elsőnél nekem így tetszik, kicsit olyan mint a ha egy toborzó poszter lenne szerintem :) (bár akkor lehet állítva kellet volna fotózni...), de valahogy ez úgrik be egyből. :)

[ Szerkesztve ]

(#4591) Real_Necro válasza p06 (#4590) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ezért is írtam, hogy a pózolás nagyon jó. :) Nekem is tetszik a kép, csak ilyenkor mindig előszedem a kritikus szemem. :P

m3ss:

Bár portréhoz sokat nem merek hozzá szólni, szerény véleményem szerint a 4 ujj tényleg fura, meg talán a feje fölött kellett volna még hely. A vakut nem tudom, még nem volt szerencsém hozzá, nekem a haj az tetszik.

szerk.: és az arca bal oldalon tényleg kicsit kezd összeolvadni a háttérrel. :)

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4592) raziel01 válasza m3ss (#4589) üzenetére


raziel01
veterán

Nekem nagyon bejönnek a fekete-fehér képek, ez szerintem jó lett nagyon.
Mondjuk nekem a mániám a 3:2-es méretarány de most ez így is jó. :)

(#4593) p06 válasza Real_Necro (#4591) üzenetére


p06
senior tag

:) jogos ebből tanul az ember

Egyébként ma nem tudod mit ehetett pluszban a kertben mert nagyon dilis volt, ezért "röhög" az összes képen... :D

[ Szerkesztve ]

(#4594) Real_Necro válasza p06 (#4593) üzenetére


Real_Necro
veterán

Lehet kapott egy kis karácsonyi vicces sütit? :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4595) p06 válasza Real_Necro (#4594) üzenetére


p06
senior tag

Na lebuktunk....... :) Mondjuk délelőtt sokat napozott, és lehet a sok D-vitamin elborította az agyát + süti... :)

[ Szerkesztve ]

(#4596) End-ru válasza Peethy (#4582) üzenetére


End-ru
aktív tag

Igen, képkivágás, ez az obi ennyit tud sajna.

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#4597) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Nem egy ritka, nehezen fotózható faj, de azért cukorfalat.

(#4598) Peethy válasza ROBOTER (#4597) üzenetére


Peethy
őstag

Mintha Toffifee ragadt volna a szeméhez...

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#4599) m3ss válasza raziel01 (#4592) üzenetére


m3ss
veterán

koszi. jobbrol vagtam belole, ott nem nagyon hianyzott a sok ter. alul felul kar hogy nem volt tobb, az igaz.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4600) Real_Necro válasza Peethy (#4598) üzenetére


Real_Necro
veterán

Vagy autós szivargyújtó. :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.