Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) S e t h


S e t h
nagyúr

Hideg lesz a tél ?
[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#1002) GabN73 válasza S e t h (#1001) üzenetére


GabN73
addikt

uhh ezt nagyon jól elkaptad!! :K

(#1003) máyköl válasza C^^ (#999) üzenetére


máyköl
veterán

Nagyon jók!
Nyugodtan jöhetnél ide is. :K

(#1004) C^^ válasza máyköl (#1003) üzenetére


C^^
őstag

Köszi, az egyiket bedobtam oda is. :)

(#1005) filózoli


filózoli
senior tag

Vélemények?

(#1006) filózoli


filózoli
senior tag

És ez milyen lett?

(#1007) máyköl válasza filózoli (#1006) üzenetére


máyköl
veterán

Nem kell mindig minden egyes képet külön hsz.-ba rakni, nyugodtan mehet egybe is. És nyugodtan linkeld is őket, mert tele van minden oldal az óriás képeiddel.

Nem igazán látok bennük semmi különlegeset... :(

(#1008) cOxeR válasza S e t h (#1001) üzenetére


cOxeR
Ármester

Tetszik, ás jó ötlet volt ez a vágás, egy dolgot sajnálok csak, hogy a két szélső képből lemaradt a fél madár.

(#1009) cOxeR válasza filózoli (#1006) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nem próbálnál meg valami mást fotózni??? :U
Esetleg nem erőltetve a FF képeket?

(#1010) biker válasza filózoli (#1006) üzenetére


biker
nagyúr

még egy 30 nézőpontból is kérünk képeket :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1011) biker válasza filózoli (#1006) üzenetére


biker
nagyúr

de hogy ON is legyek

FF fotózásnál (szerintem) alap lenne egy meleg piros vagy zöld szűrő, hogy az ég ne égjen ki, hanem szép mély színű legyen, amit FF-é teszel, lehetőleg felhős háttérrel, hogy ne konstans fehér/szürke háttér legyen, hanem felhős, + min 2-3 expo "bracket"-ben, hogy a fény-árnyék kontraszt jó legyen.
és akkor talán nem csak n+1 számú kép lenne, hanem egy szép kép :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1012) #31757056 válasza biker (#1011) üzenetére


#31757056
törölt tag

Ezenkivul lehetne ot meg buzditani valami masfajta tema valasztasara. Pont ez a tema amit valasztott, az egyik legnagyobb kozhely ugy altalaban, amelyeket felszerelessel is 2x 3x nehezebb lefotozni ezaltal erdekesebbe tenni ugy, hogy legalabb egy par masodperctol tovabb nezni is tudja az, aki mar nagyban is megnyitotta.

Raadasul fa alatt fenykepzni meg nehezebb, mert ha felhos az eg, ha nem, mindenhogyan ateg a feny az agak kozott, ha meg nem, akkor nagyon alexpos lesz a fotema.

[ Szerkesztve ]

(#1013) filózoli


filózoli
senior tag

Egy nyári képem az unokahúgomról. Még a filmes Canon EOS 300 készítette.

(#1014) biker válasza filózoli (#1013) üzenetére


biker
nagyúr

ez is olyan zajos, mint a korábban róla készült kép

a film volt ilyen tré, vagy az előhívott papír anyaga? mintha ISO1600 lenne kb :(
Scanneren is van fotó feljavító funkció, megpróbálnád azzal + Vivid color módban scannelni?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1015) filózoli válasza biker (#1014) üzenetére


filózoli
senior tag

Köszi a választ. Megpróbálom. Amúgy 400-as filmre készült, azért ilyen zajos.

(#1016) biker válasza filózoli (#1015) üzenetére


biker
nagyúr

van itthon még egy tekercs ISO200 filmem, meg egy Revue Flex AC3, egyszer majd elkattingatom...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1017) filózoli


filózoli
senior tag

Na, javítottam:

(#1018) filózoli válasza filózoli (#1017) üzenetére


filózoli
senior tag

Bocsi, rossz képet töltöttem fel. Ez lenne az:

(#1019) filózoli


filózoli
senior tag

Ez az utolsó verzió. Elnézést, de még most tanulgatom a szakmát... :)

(#1020) biker válasza filózoli (#1019) üzenetére


biker
nagyúr

de látom, érzed a különbséget...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1021) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Milyenek szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1022) filózoli válasza Játékos (#1021) üzenetére


filózoli
senior tag

Szép, ízléses. :)

(#1023) Throme válasza Játékos (#1021) üzenetére


Throme
veterán

Helló!

Laikusként, az első/felső kép nem lenne jobb állított formában? Tehát nem 3:2, hanem 2:3.
Persze az órát nem fordítanám el :)

[ Szerkesztve ]

(#1024) -Shadow- válasza Játékos (#1021) üzenetére


-Shadow-
aktív tag

Hello!

A felső képet én is állóra tenném, mint már más is javasolta, meg valahogy megpróbálkoznék egy kis derítéssel, hogy a szíj egy kicsit elváljon a fekete háttértől. Így teljesen beleolvad.
Amúgy tetszik, szépen van exponálva.

(#1025) Játékos válasza -Shadow- (#1024) üzenetére


Játékos
addikt

Köszi. A szíj ezen a képen sehogy sem lenne látható, mert az óra mögött volt. :K

Esetleg így?

Vagy mindenképp lőjek egyet úgy, hogy látható legyen a szíj is? :U

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1026) t_a_m_a_s válasza Játékos (#1025) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Nekem az első tetszik a legjobban. Amíg a többit nem láttam, úgy tűnt mintha fekete gumiszíjas óra lenne, és a sárga felirat a szíjon lenne (ami nem látszik a sötétben).

Holnap majd jól beletépünk...

(#1027) Játékos válasza t_a_m_a_s (#1026) üzenetére


Játékos
addikt

Szerintem akkor fejjel lefelé lenne a jel, nem? :U

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1028) t_a_m_a_s válasza Játékos (#1027) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Igen, ezen gondolkodtam én is:) De az első benyomás...

Holnap majd jól beletépünk...

(#1031) ló úr


ló úr
őstag

Sziasztok.Kèrdèsem a következõ,vkinek van bàrmifèle tapasztalata a Fuji Finepix jv100 ròl?Kèpminõsèg,gyorsasàg stb.Õ az egyik kiszemeltem,csak a specifikàciòin kìvül semmit nemtudok ròla.Vàlaszaitokat köszi,üdv.

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#1032) Frigetrus válasza ló úr (#1031) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Van ennek megfelelő topic, nem értem, hogy miért pont az amatőr fotósok digitális FÉNYKÉPEI topicban teszed fel a kérdésed.
De látom már megtaláltad a kompaktos topicot.

(#1033) ló úr válasza Frigetrus (#1032) üzenetére


ló úr
őstag

Mert talàn itt is van ròla tapasztalat...

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#1034) Milan24


Milan24
aktív tag

Pentax K-x készítette. Szerintetek? 2 napja fényképezek még csak. :( Nagyon kezdő vok.

Kép

[ Szerkesztve ]

(#1035) Kh@oSz válasza Milan24 (#1034) üzenetére


Kh@oSz
aktív tag

Én is K-x-el kezdtem. Nagyon jó masina és többre is képes :K Engem is megfogtak anno az ilyen képek (kis mélységélesség , szépen elmosott háttér). De majd ha ezeket ötletes témákkal , kompozíciókkal ötvözöd, azok fognak majd igazán tetszeni ;)
Olvass könyveket , fórumokat és nézz sok fotót! Sok sikert!

Postolok én is egyet. Tudom van mit javítani rajta de majd próbálkozok még vele.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1036) Játékos


Játékos
addikt

Újrafeldolgozott PAPÍR felülete. (Crop) :Y

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1037) Milan24


Milan24
aktív tag

Tegnap esti próbálkozásom, csak a színek miatt tetszik nekem.

(#1038) Kashim válasza Milan24 (#1037) üzenetére


Kashim
őstag

Nekem tetszik. :)
Bár szerintem jobb lett volna, ha a monitor kávája nem kerül bele, csak a gombok.

Van pár képem nekem is, de természetesen csak hobbi szinten művelem a fotózást.
Nem linkelgetem be őket, aláírásomban lévő galériás linken keresztül megnézheti, akit érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#1039) skiny83


skiny83
aktív tag

Milan 24: Nekem is tetszik ez a színátmenet, talán más vágással vagy más szögből még jobb lenne.

Játékos: Az utolsó órás tetszik nagyon, én simán el tudnám képzelni egy katalógusban.

Jövök én is egy nyári képpel ha nem gond.

[ Szerkesztve ]

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#1040) Játékos válasza skiny83 (#1039) üzenetére


Játékos
addikt

:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1041) máyköl válasza skiny83 (#1039) üzenetére


máyköl
veterán

Komoly. :)

(#1042) runner 125 válasza skiny83 (#1039) üzenetére


runner 125
nagyúr

Egy kissé szerintem túl élesítetted, viszont ezen kívül minden rendben van a fotóval.
Eltaláltak a színek, szerkesztés, és a keret is illik hozzá. Nem beszélve, h nagyon érezni a terét.

..ilyen szintű kép simán mehetne a másik topikba.

Gratu.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1043) ClintEastwoo


ClintEastwoo
tag

szasztok.

véleményeket szeretnék kérni

http://www.flickr.com/photos/danielferenczi/5231508392/
http://flic.kr/p/8YeNZz
http://flic.kr/p/8XSDnS
http://flic.kr/p/8XPz74
http://flic.kr/p/8XPxGg
http://flic.kr/p/8XPw24
http://flic.kr/p/8XPve6
http://flic.kr/p/8XSwQQ
http://flic.kr/p/8XSvku

(#1044) skiny83 válasza runner 125 (#1042) üzenetére


skiny83
aktív tag

runner 125: Köszönöm szépen! Igazad van már én is kicsit túl élesnek látom. :)
Próbálkozom a másik topikban is néha... :)

Máyköl: neked is köszi

..nem értek a gyémánthoz.. ..Antwerpenben terem?

(#1045) runner 125 válasza ClintEastwoo (#1043) üzenetére


runner 125
nagyúr

Csont ilyen parfümöt használok, mióta létezik. :)

A tárgyfotóknál elég korrekt megvilágítást használtál, viszont a parfüm esetében egy "termékbemutató" fotó céljából, maga egy kopottas üvegcse kevés hozzá.
Ha, már használt parfümmel próbálkozol, a karcokat érdemes utólag eltüntetni, illetve amiről fentebb írtam, valami plusz hiányzik nekem belőle. Akár a háttérben el lehetne rejteni valami férfias dolgot/kat. Akár egy órát, de akár egy férfi kezet, vagy éppen egy sokkal jellegzetesebb farmer anyagot.

A tájképekkel alapvetően szerintem nincs baj. Az ilyen "művészi" effekteket én soha nem preferáltam egy fotón, akkor üljön ki az ember, s fesse le.

Legelső kutyás viszont jópofa, előnyös a nagylátószög használata, és a döntött horizont is jól áll a képnek, helyes pillanat fotó. Az élességért kicsit kár, talán nagyobb mélységélességgel belefért volna a kutyus orra is az éles tartományba.

Amit még általánosságban hozzáfűznék a kutyás (és a többi) fotókhoz; próbáld meg nem minden esetben középre szerkeszteni az ebet. Az általános szabály azt mondja, h amerre néz - ott több helyet szokás hagyni a fotón.

Hajrá!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1046) ClintEastwoo válasza runner 125 (#1045) üzenetére


ClintEastwoo
tag

köszönöm szépen !

(#1047) Játékos


Játékos
addikt

Jó estét!

Csepplányom:

Kíváncsi vagyok a véleményetekre. :K

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1048) runner 125 válasza Játékos (#1047) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szép fotó, egy kicsit talán zajos, mennyi volt az iso érték?
..talán a tetejéből egy kicsit még vágnék, h nagyobb teret töltsön ki az arc.
Ettől függetlenül jól áll neki az ff, aranyos tekintet, gratula. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#1049) Játékos válasza runner 125 (#1048) üzenetére


Játékos
addikt

ISO100 :K a zajt én adtam hozzá, mert olyan "steril" volt. Úgy érzed, sok lett? :U Persze minden monitoron másképpen néz ki.

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1050) runner 125 válasza Játékos (#1049) üzenetére


runner 125
nagyúr

FF képen elmegy még, bár nem vagyok a zaj nagy rajongója, főleg, ha már valaki dSLR géppel a kezében dolgozik...
Egyébként a vágást szerintem nézd meg Te is, kipróbáltam, szerintem jobb a kompozíció. (Sokkalta hangsúlyosabbak úgy a szemek, illetve erőteljesebb az átlósság.)

mod.

Más téma;

Nem tudom kinél kellene jeleznem, de volna egy topikcímváltoztatási ötletem.
Visszább nézve, nagyon sok pesszimista^^ hozzáállású usert látok, aki ide linkelgeti a fotóit, amikor szerintem simán megütik a "jó" szintet, s mehetnének a "Digitális fényképeim" c. topikba. :U
Persze ez csak szvsz, és egy felvetés. Pl. "Kezdő fotósok digitális fényképei" topikcímet relevánsabbnak érezném.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.