Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) torzo válasza Balinov (#26000) üzenetére


torzo
Ármester

Ezegyszer megbocsátunk. :))

(#26002) Balinov válasza torzo (#26001) üzenetére


Balinov
félisten

phew..legalabb nyugodtan alszom ma :DDD :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#26003) Vyndree


Vyndree
őstag

Első makró próbálkozás itthon az új gépemmel: (18-55mm-es kit obi)

(#26004) torzo válasza Vyndree (#26003) üzenetére


torzo
Ármester

A kitobitól szép teljesítmény, de erősen alexposnak látom. A kompó meg, háááát....

[ Szerkesztve ]

(#26005) LamaCube


LamaCube
addikt

Szeretnék véleményt kérni. Tipikusan kezdő hiba, hogy az iso-t 800-on hagytam, viszont még jobban be is jött zajosan, persze még ráerősítettem 1-2 dologgal. Lehet alul és felül szűkebbre kellene vágni, de lehet rosszul látom. Persze ettől függetlenül lehet kuka az egész. :K

[link]

fekete-fehérben

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26006) Schuby


Schuby
aktív tag

Bobo a bandita. Annyira élvezte a fotózást, hogy a végén le kellett cserélnem a telét mert nem tudott olyan közelre fókuszálni.

[ Szerkesztve ]

x230, N53SN, D7200, BV6000S

(#26007) k!nG válasza LamaCube (#26005) üzenetére


k!nG
aktív tag

Nekem alapvetoen a tema nem tetszik. Olyan turistafoto az egesz, plusz a szinesnel kicsit tulhuztad es hat igen zajos. Nagyon.

https://www.behance.net/vargadom

(#26008) ccs2929 válasza Vyndree (#26003) üzenetére


ccs2929
senior tag

:) Ismét új gép :D
A kitobihoz képest k.... jó a nagyítás, hacsak nem dobtál rá valami előtétet....mint kép, nem az igazi, tesztnek jó. :)

Lamacube színesben nagyon mű, ff-ben jobb, de nem igazán adja, zavaróak a fák, sokat kitakarnak a főtémából. :)

Schuby egész jó, de utómunka ráférne, mert nagyon fakó, a WB sem jó, de a kiindulási alapja jó, igaz nem tudom mekkora crop. :) /hopp, a képméretből látszik, hogy nem nagyon vágtad meg/

hcl nekem is a második tetszik :K , a többiek már kivesézték....

jjeahh fasza, mint mindig :D, ha bele kell kötni, akkor 1-1-re vágnám, mert a jobb oldalon felesleges a fűcsomó, meg a teteje picit sötét, amúgy rendben van szvsz.

Több értékelés kellene a topicba ismét szerintem, mert sokszor látom, hogy van egymás után 15-20 hsz, amiben csak kép van/ez jó is, mert pörög a topic/, de jóformán senki senkinek nem mond véleményt, még annyit sem, hogy jó/nem jó :U

[ Szerkesztve ]

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#26009) matyi012345 válasza LamaCube (#26005) üzenetére


matyi012345
őstag

FF jobb de a színesnek nem áll jól a zaj.

Kompozícióval inkább lenne gondom, fent üres a kép, inkább az előtérből látnék többet.

(#26010) Novics válasza ccs2929 (#26008) üzenetére


Novics
senior tag

Az a gond, hogy mostanában csak read onlyban vagyok itt. Csak az offolósba böfögök be néha valamit. A képelés projekt egy kicsit megfeneklett, most spd cipőre vadásztam - megvan :DD - aztán hajtom az outit, mert az nekem jó. :))

De akkor, hogy ne csak off legyen.

(#25967) Balinov
1. Talán ez tetszik a legjobban, bár nagyban megnézve egy kicsit üresnek érzem. Pár felhő feldobta volna, vagy hajó. De ez olyan dolog, hogy nem rajtad - Verán - múlott.
2. Egy kicsit turistás nekem. A nyugodtság helyett inkább zsúfoltság nekem.
3. Turista. ;]
4. Többet kéne mutatni a környezetből, mert ez így nagyon lóg a levegőben. Vagy sokkal kisebb részt kellene mutatni, valami érdekes, jellegzetes részletet. (Gondolom, hogy a szikla maga jellegzetes, de így ebben a formában nekem nem jön be.) :(
5. Jobbról és fentről vágnék. Gondolom ez egy magas mólóról készült, így viszont üres az előtér. Szép környezetben van, a templom a jobb szélen, a bástya (?) balra, a színes házak, hajók, de a csillag elveszik a képen.
6. Balra még lehetett volna folytatni a képet. Ha a tenger van ott. :)

(#25988) jjeahh Valaki már írta - lusta vagyok megkeresni kicsoda :D szerk: ccs2929 volt az :)) -, hogy 1:1-ben jobb lenne. Az a fű nem sokat ad a képhez. Mintha a gomba előtt is lett volna egy a dof-on kívül eső, mert valami halványzöld átmászik a gomba előtt. Nem ez a legtűélesebb, legbrutálisabb gombás képed, de olyan kis aranyos, meseszerű. Tényleg van hangulata. Ennek a kis pufinak ez jól áll. Szerintem nem is sötét.

(#26003) Vyndree A légy nagyon sötét - a szirom elvitte a fénymérést - és mintha az élességgel is lenne gond. Viszont nagyon ronda egy dög, olyan sokáig nem nézegettem. :DDD Kompozíció... ez a nagy üresség nem túl jó, meg... nem is tudom... nagyon nem adja magát. Nekem.

(#26005) LamaCube Nekem a múltkor sikerült 1600-on hagyni, és utána kint, fehér falat - meg azért más is volt még rajta :P - verőfényes napsütésben fotóztam, és csodálkoztam, hogy "kicsit" világos lett a kép 1/6000-es záridő ellenére is.
Polár kellett volna neked, azzal szépen ki lehetett volna rajzoltatni a felhőket. Gondolom azok lettek volna a fő téma. Ha nem, akkor viszont nem a legszerencsésebb a kompozíció.

(#26006) Schuby Kicsit fakó. Mehetne még rá kontraszt. Ha ennyire türelmes kis dög volt, akkor mehettél volna még lejjebb, még laposabb szögből is fotózhattad volna. Esetleg - hogy a telét ne kelljen cserélned - mehetett volna valami részlet is. Fotózhattad volna magadat a szemében. ;]

Nemrég nekem is volt egy egészen türelmes alanyom:

Most, hogy így megnéztem, fent sok. De próbáltam szabvány képarányt. Mondjuk ha a gyíkból is vágtam volna...

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#26011) matyi012345 válasza hcl (#25952) üzenetére


matyi012345
őstag

YT-n inkább ne is nézz! Talán 5-10%-a ami értelmes. Karl Taylor, Alex Koloskov, videóit szoktam nézni unalmasabb óráimban, ők tudják mit csinálnak de néha ha eltévedek más videókhoz, hát sírva fakadnék hogy mekkora orbitális blőd baromságokat tudnak összehordani néhányan. Persze rajtuk kívül is sok van még, csak hirtelen Ők jutottak eszembe. Rob Grimmnek pl vannak még jó anyagai. Aztán lehet hogy más témában jobb az arány de tárgyfotózásban siralmas.

Mondjuk Karl Taylor-nak inkább összehasonlító meg tesztelős videói vannak, meg divatfotó is néha..

[ Szerkesztve ]

(#26012) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hétvégi makró

Mutogatni való hater díszpinty

(#26013) jjeahh válasza ccs2929 (#26008) üzenetére


jjeahh
nagyúr

& Novics: köszi! :D de ha 1:1-re vágom megaszondjátok, hogy középre van komponálva nem? :DDD megpróbálom, köszi az ötletet :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26014) Novics válasza jjeahh (#26013) üzenetére


Novics
senior tag

Nem tartom ördögtől valónak a középre komponálást. (Jáj, olyan tré szóvicc jutott eszembe, hogy inkább megtartom magamnak. :D ) Inkább legyen középen, mint megerőszakolva a harmadolón. :K

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#26015) matyi012345 válasza Novics (#26014) üzenetére


matyi012345
őstag

"Inkább legyen középen, mint megerőszakolva a harmadolón"

Végre..szívemből szóltál. Mi a szóvicc? :DDD

(#26016) hcl válasza jjeahh (#26013) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem ördögtől való, de ok nélkül nem érdemes. Ha a téma elég hangsúlyos? akkor semmi baj ezzel.

Mutogatni való hater díszpinty

(#26017) Novics válasza matyi012345 (#26015) üzenetére


Novics
senior tag

Középre kell kompon állni, mert a szélén még beleesel. :DDD

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#26018) hcl válasza Novics (#26017) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Valaki üsse le egy öreg, manuális nagytelével, aminek jó súlya van! :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#26019) matyi012345 válasza Novics (#26017) üzenetére


matyi012345
őstag

:DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

(#26020) jjeahh


jjeahh
nagyúr

no, így jobb lenne sztetek akko'? :) szerk: uhh ph hogy szétszöszölte...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26021) LamaCube


LamaCube
addikt

Köszönöm mindenkinek a kritikát! :R

Novics

A poén, hogy ott volt a táskámban a cpl csak nekem az a magasság ahol voltam teljesen zavaró /tériszonyom van/, persze ez nem kifogás akar lenni. Teljesen elfelejtettem, úgy mint az iso-t is. :))

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26022) hcl válasza LamaCube (#26021) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én is félek ha magasan vagyok :) A POSZT megnyitón meg egy ingatag padon kellett állnom, hogy lássak valamit :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#26023) Vergilia válasza ccs2929 (#26008) üzenetére


Vergilia
tag

...

[ Szerkesztve ]

(#26024) Vyndree válasza Novics (#26010) üzenetére


Vyndree
őstag

Van egy olyan mód, hogy AF kézi finomítással, majd tesztelni fogom. Nem jó az irány, szemben volt a nap, meg a ház fala. Köszönöm az észrevételeket, legközelebb ezekre jobban fogok figyelni.

ccs2929: csak egy teszt volt, mikor megvettem kivittem a kertbe és gyorsan kipróbáltam. :)

(#26025) LamaCube válasza hcl (#26022) üzenetére


LamaCube
addikt

3 hét múlva ide megyek, de nem biztos hogy fotózok... Szerintem mindkét kezemre szükségem lesz a kapaszkodáshoz :DDD

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26026) hcl válasza LamaCube (#26025) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja hogy te fel mersz menni? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#26027) fungeld válasza LamaCube (#26025) üzenetére


fungeld
aktív tag

Azért csinálj majd pár képet. :K

Én kb 2 hét múlva ide megyek, ha lesz rá igény akkor felrakok 1-2 képet.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#26028) hcl válasza fungeld (#26027) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem nagyon otthon van egy ilyen, voltam is. :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#26029) fungeld válasza hcl (#26028) üzenetére


fungeld
aktív tag

Pont itt voltál? Pár nappal ezelőtt még azt hittem, hogy ,,csak" pár ház, de megnéztem és elvileg ez itt mind ilyen lakatlan, lepusztult épület. Mennyi idő alatt lehet bejárni? Gondolom több napot rá kell szánni, ha fotózni is szeretnék.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#26030) Vyndree válasza fungeld (#26027) üzenetére


Vyndree
őstag

Ha már ott vagytok és van időtök, menjetek át Hajmáskérre a tüzérlaktanyába és a katonatemető is talán érdekesség.

[ Szerkesztve ]

(#26031) fungeld válasza Vyndree (#26030) üzenetére


fungeld
aktív tag

Köszi. :R Van valamilyen védelem vagy simán be lehet menni/mászni? Jöhetnek még nyugodtan hasonló helyek, mondjuk ez itt már nagyon off. :D

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#26032) Vyndree válasza fungeld (#26031) üzenetére


Vyndree
őstag

Eddig csak a 8-as útról láttam átutazóba, az a torony még mindig látványos. :)

(#26033) LamaCube válasza hcl (#26026) üzenetére


LamaCube
addikt

Hát most így a bőrfotelben ülve a gép előtt nagyon bátor tudok lenni... :DD Muszáj lesz valahogy kibírni, mert nagyon szép hely.

fungeld

Természetesen rajta leszek a kattintgatáson. ;)

Nem semmi egy hely, amit linkeltél :Y

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26034) k!nG válasza fungeld (#26029) üzenetére


k!nG
aktív tag

Na ez felkeltette az erdeklodesem, mi is elhagyatott romos hazakat keresunk, vagy olyanokat amibe tudjuk a hazszamot es tetore fel lehet maszni fotozgatni. Sracok itt pesten esetleg tudtok ilyeneket? Akar priviben is johet vagy ide is, szerintem ez meg felig-meddig temaba vag. Ezer koszi.

LamaCube: Ilyen helyrol nem tudsz lelkiismeretfurdalas nelkul elmenni, ha nem fotozol. Csapj a szett melle egy ND1000-t, hogy tudj hosszuexpozni..

[ Szerkesztve ]

https://www.behance.net/vargadom

(#26035) zgospel válasza fungeld (#26027) üzenetére


zgospel
őstag

engem mindenképp érdekel majd a tapasztalatod :K

hányan mentek egyébként? nem féltek hogy lesz ott pár homeless vagy heroinfüggő junkie? mi egyszer Pécelen bementünk egy hegyoldalban lévő elhagyatott régi bunkerbe (talán rádióállomás lehetett) és bár épp nem volt bent senki, de tele volt herkás tűvel meg postásgumival az egész hely, az ürülékről nem is beszélve :F

szerk: offba tettem

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#26036) LamaCube válasza k!nG (#26034) üzenetére


LamaCube
addikt

Az a gond, hogy a kijelölt útról / vagyis inkább az én szememben egy labilis tákolmány, létra/ nem lehet letérni, meg nem is nagyon tud az ember. Plusz egy állványt is cipelni és még kapaszkodni is. Valószínűleg örülök, ha turista fotót tudok készíteni. :))
Mindezek ellenére minden tőlem telhetőt megteszek, hogy szép kompókat összehozzak. Bár az eddigi pályafutásomból kiindulva nem biztos, hogy ez össze is jön. :)

Na, de nem offolok tovább, mert még kikapok. ;)

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#26037) csimpekve válasza jjeahh (#26020) üzenetére


csimpekve
tag

Tényleg ennyire zöld volt a gomba bocskora/szára/tönkje?

www.csiro.hu

(#26038) fungeld válasza zgospel (#26035) üzenetére


fungeld
aktív tag

Valószínűleg egyedül, de max ketten. :D Voltam már én is olyan helyen, de ez normálisnak tűnik, távol van mindentől. Airsoftosok szoktak kijárni néha.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#26039) Balinov válasza Novics (#26010) üzenetére


Balinov
félisten

koszi szepen az eszreveteleidet :R tenyleg, inkabb turistas eresztes volt, mint tajkepfotozas.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#26040) zgospel


zgospel
őstag

hozok egy fotót is. a portré nem az én világom, nagyon ritkán szoktam még haverokat is, és tulajdonképpen itt sem volt semmi koncepció csak sétáltunk.
egynek azért remélem elmegy.
ha van valami nagyon szembeötlő hiba amire legközelebb figyelnem kéne akkor ne kíméljetek (de azért a lelki világom ne sérüljön, elvégre elfogult vagyok ezzel a képpel kapcsolatban :DDD ;] )

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#26041) fungeld válasza zgospel (#26040) üzenetére


fungeld
aktív tag

Nagyon kék, főleg a bőre zavaró, de ha direkt akkor nem szóltam.

szerk: Uhh, közben megnéztem rendes fehéregyensúllyal és tényleg nagyon durván kék.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#26042) zgospel válasza fungeld (#26041) üzenetére


zgospel
őstag

abszolút jogos, a wb-t úgy hagytam ahogy a gépből kiesett...
nem ma exportáltam ki hanem már jópár napja, nem is emlékeztem rá, úgy maradt meg a fejemben hogy hát ilyen a színvilág, nem is zavart engem... aztán most a kommented hatására előkerestem újra az eredetit és kijavítottam. tényleg jobb így :R

a flickren fotót replaceltem a javítottra. a később érkezők számára kisméretben ehhez a hozzászóláshoz csatolom csak hogy lássák mennyire kék volt az eredeti :B íme

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#26043) fungeld válasza zgospel (#26042) üzenetére


fungeld
aktív tag

Na így már sokkal jobb, én másba nem tudok belekötni, mert tőlem is távol áll a portrézás. A már beszúrt kép egyébként nem változik, ha lecseréled flickr-en akkor sem.
szerk: most viszont eltűnt, legalábbis nálam :D

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#26044) zgospel válasza fungeld (#26043) üzenetére


zgospel
őstag

igen, egy idő után eltűnik, de már kifutottam a szerkesztési időből :(

köszönöm :R

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#26045) fungeld válasza zgospel (#26044) üzenetére


fungeld
aktív tag

Na jó, mégis bele tudok kötni. Ott a feje mellett van egy világos pötty és mindig odaugrik a szemem, én azt kiszedném onnan :D

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#26046) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Hozok egy panoráma próbálkozást Korfu városáról:

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#26047) m3ss válasza Real_Necro (#26046) üzenetére


m3ss
veterán

:K tetszik. erdekes milyen szinesek a hazak..

jeah, nekem a 4:3-as gombas jobban tetszik.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#26048) jjeahh válasza csimpekve (#26037) üzenetére


jjeahh
nagyúr

észre sem vettem, köszi, kijavítom később

m3ss: asszem marad a vágatlan :B

zgospel: ahhoz képest, hogy nem a te világod jobbat lősz nálam, favolják is rendesen :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#26049) ccs2929 válasza jjeahh (#26020) üzenetére


ccs2929
senior tag

Hmmm, mégsem biztos, hogy így a jobb, legközelebb inkább nyírd le a fölös füvet :DDD

zgospel húúhh, a kék az tényleg brutál kék lett.
A javított változat tetszik, szeretem az ilyen nem beállított, vidám hangulatú képeket, nekem is van pár ilyen bohókás, csak az asszony nem engedi feltenni őket, mondván, hogy milyen hülye képeket vág :DDD
Nekem ami kicsit furcsa, hogy a szeme túl világosra sikeredett, nagyon "virít" :), plusz, a korlátból jobbról, balról vagy lecsípném azt a fényes részt, vagy szellősebbre hagynám, már, ha lehet, és akkor adna egy minimális keretet a fényes rész. remélem érthetően írtam

Real_Necro Szvsz. túl kék az ég, lehet a csúcsfényeken visszahúznék picit, meg egy kis kontrasztot vagy egy kis feketét még elbírna :)

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#26050) crey válasza Real_Necro (#26046) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Nekem tetszik. A kék elszállásávak egyetértek, a kontraszt és black level igényével nem. :)

Sarcasm: just one of the many services I offer.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.