Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) hmiron válasza hmiron (#4973) üzenetére


hmiron
tag

az enyém meg se nézte senki????........ :(( ff horse

(#5002) A Zéé válasza hmiron (#5001) üzenetére


A Zéé
addikt

44-en megnézték :B

nem rossz elképzelés, de fekvőben, és talán egy kicsit több térrel a ló mögött szerintem jobban mutatna. Amúgy nem tudom mivel fotóztad (telefonnal talán?), de iszonyat zajos, és nagyon erősen sávos a felhőkön a színátmenet, illetve sok a kiégett rész a felhőknél.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#5003) hmiron válasza A Zéé (#5002) üzenetére


hmiron
tag

Talált süllyedt!! Sajnos a kép készülésekor nem volt nálam a mobilomon kívül semmilyen gép szóval azért olyan amilyen, de szerintem azért amit lehetett, azt kihoztam belőle!!!
Kössz a hozzászólást :)

(#5004) fattyu válasza hmiron (#5003) üzenetére


fattyu
veterán

harmadolásra guglizz rá. Feleslegesen sok az üres ég ami ki van égve, zajt azért lehetett volna utólag is szűrni.

Ha landscape állásban lövöd meg és alsó harmadra teszed a talajt jobb alsó harmadolóra meg a lovat egész jó lehetett volna.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#5005) Agostino válasza hmiron (#5001) üzenetére


Agostino
addikt

amúgy tök olyan, mintha papucs lenne a hátsó lábán. azon, amelyik éppen előrelendül : D

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#5006) hmiron válasza fattyu (#5004) üzenetére


hmiron
tag

sajnos már magát a téma elrendezését nem tudom változtatni, mert nincs lehetőségem újra fotózni, de megmutatom, hogy landscape-be mennyit lehetett kihozni belőle, ja meg egy zajszűrőt rányomtam.... sajnos alul ennyi a maximum, ha atetejét meg levágnám, akkor panoráma fotó lenne belőle :):)

javítva

Agostino: tényleg olyan, mint egy papucs, de eredetileg egy kő az csak ff-ben kontrassztal egybeolvad :):)

(#5007) SkyLaci válasza hmiron (#5006) üzenetére


SkyLaci
őstag

dehogy nem tudod változtatni az elrendezést..egyszerűen vágni kell :)

(#5008) Agostino válasza hmiron (#5006) üzenetére


Agostino
addikt

vagy

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#5009) BotaN válasza SkyLaci (#5007) üzenetére


BotaN
senior tag

Pont ezt akartam írni, aztán eszembe jutott hogy ha mobillal készült, akkor lehet hogy a crop útjában ott az alacsony felbontás.

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#5010) SkyLaci válasza SkyLaci (#5007) üzenetére


SkyLaci
őstag

pl így

(#5011) SkyLaci válasza BotaN (#5009) üzenetére


SkyLaci
őstag

már a mobilok is elég nagy felbontásokkal dolgoznak, az eredeti kép szerintem elég nagy ahhoz hogy kilehessen vágni belőle még egy normális méretű képet (mondjuk 480*640 még elég netre, gépen nézni)
szerintem inkább legyen egy kép zajos, és kisfelbontású, de jól komponált, és harmonikus, mint tűéles, gigafelbontású, de tartalmilag rossz, aránytalan.

[ Szerkesztve ]

(#5012) hmiron válasza SkyLaci (#5011) üzenetére


hmiron
tag

jogos-jogos èn vágnám is, csak mint mondtátok a kis felbontás miatt pl. már egy háttérnek rossz lenne !! na de majd legközelebb :) thx a tanácsokat !!

(#5013) aldebaran válasza hmiron (#5001) üzenetére


aldebaran
őstag

A pillanat nagyon jó, de én a helyedben sohasem csak egyet lőnék, bírják ezek a gépek, és a memória kártyák is a törlést. :K

@(#5010) SkyLaci: Nah, ez így kiváló! :R

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5014) BotaN válasza SkyLaci (#5011) üzenetére


BotaN
senior tag

A felbontás csak egy dolog, lehet neked 100 megapixeles mobilod is, ha akkora szenzor van benne mint egy gombostű feje. Persze nézegetni lehet a kicsi képet is, csak nem mindenki szereti.

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#5015) hmiron válasza aldebaran (#5013) üzenetére


hmiron
tag

kössz szèpen! amúgy már èn is bánom, hogy nem kaptam le többször... , csak sok zavaró tényező is volt: mozgott a ló, az egész egy hegygerincen volt ausztriában és pont vihar kèszülődött :) ja ès ráadásként még messze is volt a paci, de hát ez a szép a természetfotózásban !!

(#5016) hmiron válasza BotaN (#5014) üzenetére


hmiron
tag

ellenben egy 1mpixeles, de óriási senzorossal is ugyanott vagy, vagyis sehol!

(#5017) BotaN válasza hmiron (#5016) üzenetére


BotaN
senior tag

Ja csak manapság már nem gyártanak 1 mp-s fényképezőket. Én mindig úgy voltam vele, és úgy is maradok, hogy telefonnal telefonálok, fényképezővel meg fényképezek, nem keverem a szezont... Egyszerűen elvesznek a részletek, agyon manipulálja a képeket a telefon hogy nézzen is ki valahogy, és nincs kontroll a végeredmény felett.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#5018) SkyLaci válasza BotaN (#5014) üzenetére


SkyLaci
őstag

ha van egy kész kép, amit sajnos telefonnal kellett lőni, mert csak az volt kéznél, de nem jó a kompozíció, viszont vágással jobb lehet, akkor inkább feláldozom a megapixeleket, és levágom a felesleges dolgokat, mint hogy csak azért meghagyjam, hogy kitöltse a monitort 4x.

egyébként nem minden telefonba tesznek gombostűnyi szenzort, pl Nokia N8-ban nagyobb szenzor van mint a mai kompaktokban, vagy például Samsung i8510-ba (nekem ilyen telóm van, és évekig ez volt a "fényképezőgépem" is, mert nem volt pénzem külön gépre, és fontos volt hogy bármikor tudjak fényképezni dokumentáció szerűen, egy olcsó kompakt minőségét hozta)

[ Szerkesztve ]

(#5019) TayRol


TayRol
veterán

Szevasztok!

Első képem a topicban. Igazabol a kritikakra vagyok kivancsi, abbol tanul az ember.:)

TayRol

(#5020) hmiron válasza BotaN (#5017) üzenetére


hmiron
tag

Ez mind igaz, csakhát, mint írtam nem volt nálam más eszköz és csak ez az egy kép volt, mellesleg ez speciel egy samsung i900-assal lett lőve, amire lassan 4 évnyi tapasztalat után mondhatom, hogy megfelelő fényviszonyok mellett azért megüti az értékelhető kategóriát, persze az adott feltételek elismerése mellett!!

(#5018) SkyLaci : a kompozíció tényleg sokat számít, bár szvsz megvan a középút a harmonikus kompozíció és jelen esetben a megapixelek között !!

(#5021) m3ss válasza TayRol (#5019) üzenetére


m3ss
veterán

sok "hibat" nem nagyon latok benne. inkabb csak nem tul erdekes a kep. atlagos teli foto :) vmi feny vagy kod feldobna a kepet. amugy ff feldolgozas tetszik, meg kompozicio sem rossz, bar a jobb oldali fa kicsit hangsulyos, anelkul jobb lenne.
ebbol akkor mar jobb kepet lehetne csinalni sztem, csak az eg ki van egve.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#5022) TayRol válasza m3ss (#5021) üzenetére


TayRol
veterán

okes, koszi.:)
a jobb oldali fa tenyleg elegge dominans, nem is figyeltem eddig.

(#5023) krasds


krasds
csendes tag

Sziasztok!

Hosszu ido utan hozok egy kepet. Sajnos mostanab nem sok lehetosegem van a forum latogatasara illetve a fotozasra.

Balaton

, de azert a velemenyetekre kivancsi vagyok.

Koszonom!

(#5024) SkyLaci válasza krasds (#5023) üzenetére


SkyLaci
őstag

nagyon tetszenek képeid! :R
Miközben néztem az járt a fejemben hogy de jó lenne nekem is egy DSLR amivel ilyen szép képeket lehet készíteni, aztán utána láttam hogy Canon sx130al készültek, amilyen nekem is van :))

(#5025) krasds válasza SkyLaci (#5024) üzenetére


krasds
csendes tag

Nagyon szépen koszonom! Orulok hogy tetszenek a kepeim! Igen sztem egy nagyon jo kis kompakt az SX130 foleg a beallitasi lehetosegeknek koszonhetoen, amik ugye lehetove teszik a tanulast :D

Koszonom szepen megegyszer!

(#5026) aldebaran válasza krasds (#5023) üzenetére


aldebaran
őstag

A madár nekem ilyen szögből zavaró. Nekem személy szerint jobban tetszene a madár nélkül. Tök jó háttérképnek el is adhatod. :C

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5027) dannyl


dannyl
addikt

Ehhez mit szóltok?

(#5028) Throme válasza dannyl (#5027) üzenetére


Throme
veterán

Nekem a fekete-fehér megoldás tetszik.
Szerintem a pénz hosszabbik oldala felől jobb lett volna ha fotózod, mert így sok a háttér.
A másik, hogy kisebb dof-al számomra érdekesebb lenne.

(#5029) dannyl válasza Throme (#5028) üzenetére


dannyl
addikt

Köszönöm, most próbáltam egy újat. Nem nagyon tudtam honnan kellene megvágni, vagy jó lenne-e ez így, ahogy van, úgyhogy azt találtam ki, hogy tőletek kérek segítséget, hogy hogyan nézne ki jól a kép, vagy alapból menjen a "futottak még" kategóriába. Nyugodtan jöhet a kritika, de a segítségnek jobban örülnék. Remélem sok hasznos infóval tudtok ellátni :)
Egy átméretezés, és nagyon-nagyon kevés utómunka után íme a kép.

(#5030) BotaN válasza dannyl (#5029) üzenetére


BotaN
senior tag

Ha 1-2 fa lenne ott, és a lámpafény kiadná a sziluettjét, akkor még érdekes is lenne, de így nekem olyan "belelővők a semmibe" kategória. Plusz, lehet az monitorom sötét, de és nem sok mindent látok rajta.

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#5031) m3ss válasza krasds (#5023) üzenetére


m3ss
veterán

jo kis kep. tetszik a szinvilaga is. persze jobb lenne, ha jonne a madar, de en azert nem retusalnam ki. bar ugy meg egy egesz jo minimal kep lenne. amugy tenyleg ugyes kepeid vannak!

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#5032) dannyl válasza BotaN (#5030) üzenetére


dannyl
addikt

Hát épp ez a fotó témája, hogy a lámpa a fasor sziluettjét adja ki. Mivel éjszaka volt, és semmit nem láttam a keresőben, ezért csak nagyjából tudtam belőni, hogy mi merre. Csináltam több fotót, és ez tűnik a legjobbnak. Gondoltam megvágom (mint írtam is), de nem tudtam, hogyan lenne a legjobb.

(#5033) BotaN válasza dannyl (#5032) üzenetére


BotaN
senior tag

De pont azt mondom hogy mivel 50 fa van, egybe és takarják egymást így sehol nincs sziluett.

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#5034) dannyl válasza BotaN (#5033) üzenetére


dannyl
addikt

Jaa, értem a problémád. Nekem tetszett/tetszik ez a kép pl. a fák alatt húzódó út végtelenbe futó sárgasága, meg a fák fölött derengő lilás fény. De ha szakmai szemmel nem jó, meg másnak se tetszik, akkor marad csak ilyen magamnak nézegetős tanulóképnek :D

(#5035) Throme válasza dannyl (#5034) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem úgy próbáld meg megvágni a képet, hogy egy keskeny csík maradjon a látható dolgokkal. A sok-sok feketét tüntesd el. De igazából tényleg úgy lenne jó ha 1 - 2 fa lenne csak.

(#5036) dannyl válasza Throme (#5035) üzenetére


dannyl
addikt

Aham, megpróbálom, köszi :)

(#5037) hmiron válasza dannyl (#5036) üzenetére


hmiron
tag

sztem nem rossz, sőt.... ellenben az a ház baloldalon túl fènyes, meg lényegtelen, én csak a fákat fotóztam volna és az első fát a bal alsó harmadba raktam volna ès úgy vègig :)

(#5038) krasds válasza m3ss (#5031) üzenetére


krasds
csendes tag

Koszonom a dicseretet.

(#5039) #58660352


#58660352
törölt tag

Ez itt a személyes hobbi fotós történelemkönyvem, az elmúlt 10 év alatt ennyi gép fordult meg a kezeim között, hosszabb-rövidebb időre. A fotós nem nagyon fejlődött, a gépek annál inkább: link

[ Szerkesztve ]

(#5040) dannyl válasza #58660352 (#5039) üzenetére


dannyl
addikt

Szép kis gyűjtemény. Gratulálok.

(#5041) korcsillio


korcsillio
őstag

(#5042) Real_Necro válasza korcsillio (#5041) üzenetére


Real_Necro
veterán

Korcsillio

Az ötlet tetszik, viszont a szembevakuzás és a miatta kialakult árnyék kissé elrontja. A háttér tanúskodik róla, hogy szép adag elfogyott. :DDD

Peregrinator

Szép kis albumod van. Nekem személy szerint az Oly E-P2-vel készült képek tetszenek legjobban. A petróleum lámpás hangulata nagyon jó. :)

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5043) mishubi


mishubi
tag

ezt csak úgy megosztanám... villámot akartam még nyáron fotózni, ami sikerült is, csak utána nézegettem a képeket és EZ jutott az eszembe.Sajnos csak utólag jött ez az ötlet így a gép nem volt minden képnél ugyan azon a helyen.A legelkapottabb kép pedig EZ lett. :)

[ Szerkesztve ]

||▐ 웃 + 유= 18+ ▐ || / NUBIA z11 black & gold edition / Lenovo yogabook

(#5044) #58660352 válasza mishubi (#5043) üzenetére


#58660352
törölt tag

szuperjó ötlet :K

(#5045) korcsillio válasza mishubi (#5043) üzenetére


korcsillio
őstag

Real_Necro
Köszi!Legközelebb vaku nélkül próbálom :W
mishubi
Nagyon jó!!!

[ Szerkesztve ]

(#5046) mishubi


mishubi
tag

Köszönöm :B

||▐ 웃 + 유= 18+ ▐ || / NUBIA z11 black & gold edition / Lenovo yogabook

(#5047) narancsnn


narancsnn
senior tag

Sziasztok.
Ez egy mai termés: [link]
Véleményeket kérnék.

[ Szerkesztve ]

(#5048) Mano_01 válasza narancsnn (#5047) üzenetére


Mano_01
tag

nekem nagyon tetszik :)
imádom a természet képeket ;)

"Mindannyian keresünk valakit, azt a különleges személyt, aki majd megadja azt, ami hiányzik az életünkből. Valakit, aki képes társaságot nyújtani, vagy segítséget, vagy biztonságot, és néha, ha nagyon keressük, megtaláljuk azt, aki képes mindhármat nyújtani. Igen, mindannyian keresünk valakit, és h

(#5049) narancsnn válasza Mano_01 (#5048) üzenetére


narancsnn
senior tag

köszi szépen :)
A te képeid is jók ;)

(#5050) dannyl válasza narancsnn (#5047) üzenetére


dannyl
addikt

Nagyon jó kép, bár egy fekvőt is megnéznék belőle, meg szerintem az alján a szemetes kis külön részt nyugodtan levághatod. Meg arra a lila rongyra egy kis photoshop :) Persze én nem értek hozzá, ez a saját véleményem :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.