Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) MC Pite


MC Pite
veterán

szepsuti: 4:3-ba vágnám, amúgy korrekt.

Real_Necro: Nekem kicsit tág(főként fölül) és erős a vignetta.

Jövök én is kettővel:
szerk: Lesz még egy forduló, hatvanas(f/2.4) helyett úgy nézem a 35ös lenne ide a jó választás (f/1.4) - jól sejtem?

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#23002) Perzeusz válasza Eagl3 (#22999) üzenetére


Perzeusz
tag

És ráadásul Veszprémben. Itt voltam 6 évig állatgondozó! Fél órája még a növényvédelem most meg a gondozóság :)
Csak azt sajnálom, hogy akkor még nem volt semmi normális gépem, csak egy kis kompakt. Pedig nálunk jobban senki nem volt közelebb az állatokhoz.
Jó kis képek. Nekem meg még pluszban kedvesek is. Lindácskát (a dagadt oroszlánt) sokat dögönyöztem :) (persze, csak rácson át)

2 db WD Red 2TB eladó

(#23003) erzol válasza Eagl3 (#22999) üzenetére


erzol
őstag

A harmadik nekem nagyon bejövős.Erről a nézésről az jött le, hogy "ha publikálod beperellek..." :DDD

(#23004) hcl válasza nesa (#22995) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na végre megtudtam, mi a kedvenc kék virágom :D Ezekkel szoktam makrót gyakorolni, szerintem nagyon jópofa kis cucc :)

@Real_Necro : Nemtom, nekem kicsit túl sötét is, de főleg a jobb oldala tűnik üresnek, a bal meg szűknek. Ilyenekkel én is bajban vagyok, mert ha a jobb oldalát levágod, és a kutyus feje a jobb harmadba megy, akkor meg megkapod, hogy jobbról szűk, meg hogy általában szűk :) Márpedig nem jobbra néz, hogy annyi hely legyen ott...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#23005) ccs2929 válasza Colonel993 (#22979) üzenetére


ccs2929
senior tag

Sajna ez nekem sem igazán jön át :N

Mhamster Sajna ez sem jön át + a képminőség sem mondható jónak, ezt nem is értem igazán, mikor a filmes géppel is olyan képeket csináltál, hogy csak lestem...

Lamacube jól látod így utólag, az eredeti kompozíció nem sikerült igazán, lődd újra :K

albert8 itt az élesség az rendben van, de a kompóval itt sem vagyok kibékülve, fent és bal oldalt elvágtad, ami szerintem nem az igazi :)

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#23006) LamaCube válasza nesa (#22995) üzenetére


LamaCube
addikt

Igen értelek. Már végignéztem jó pár virágos képet. legközelebb próbálom jobban csinálni. :R

ccs2929

A probléma, hogy már nincs itthon a virág, mert ajándéknak lett véve és az asszony elvitte :DDD
Persze találok virágot a szabadban és legalább természetes fény is lesz. :R

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#23007) hcl válasza LamaCube (#23006) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen, természetes fényben szépek, vaku max. derülésnek kell.

Mutogatni való hater díszpinty

(#23008) Real_Necro válasza hcl (#23004) üzenetére


Real_Necro
veterán

A vignetta direkt ilyen, nem akartam hagyományos mindenhol, minden sarokban világos képet alkotni. Így szerintem jobban ráirányul a figyelem a vérebre.Bár most céges monitoron nézem, ami az otthonival ellenben nem kalibrált, talán egy kicsit világosabbra lehetett volna még húzni, de a sarkokat akkor is hagytam volna így.
Jobbról nem vágnék, az tényleg nagyon beszűkítené, de tény, nézhetne inkább jobban arra, így kicsit bandzsa az egész.

McPite:

Próbáltam szűkebbre vágni, de akkor meg tuti az jönne le belőle, hogy kicsit szűk. Méretéből adódóan meg talán jobb is kicsit több teret hagyni körülötte. Legalábbis szerkesztés közben nekem így tűnt logikusnak. ;)

A képeidhez szólva az első nekem túl világos, kemények a fények és fakók a színek, picit alul és felül szűk. A másodiknál pedig teljesen zavaró, hogy megdöntötted és a háttérben a folyó is borult meg a fatörzsek is össze-vissza. Színeiben egész jó, én kicsit húztam még volna erősebbre rajta. A csaj cipője szerintem nem ehhez a ruhához való. Inkább valami kecsesebb fehér cipőt el tudnék képzelni rajta. Ugyanakkor csinos modellt találtál. Ja és legalább mosolyog. Az elsőn a durci nem áll jól. ;)

Szerk.: egy valami lemaradt. Oké, hogy nem akarta összekoszolni a rucit, de az a ruha alatta azért zavaró.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#23009) hcl válasza Real_Necro (#23008) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igen, ezért "fura". Nehéz az ilyet jól vágni...
A vinyettel azt vettem észre, hogy a RT-ben pl. a kép egészét sötétíti kicsit, szóval rá kell húzni az expókorrekciót is egy hangyányit, ha használja az ember.

Mutogatni való hater díszpinty

(#23010) Mhamster válasza ccs2929 (#23005) üzenetére


Mhamster
tag

Igen, ezért kérdeztem pont, hogy a szubjektív feeling mennyit ad hozzá nekem a képhez, éreztem hogy ez távol áll az igazitól. Mobilos-kocsmás kép, múltkor azért talán jobbat sikerült, amikor gép is volt nálam:

A filmes képeimre pedig igazán köszönöm az elismerést, tervben van pár kocka szkennelése-utómunkája, a nyersanyag már kész ;)

[ Szerkesztve ]

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#23011) ccs2929 válasza LimaBravo69 (#22994) üzenetére


ccs2929
senior tag

Az első virágnál nem tetszik a szög ahogy meglőtted, mert a főtéma körül auraként jelentkezik a hátul lévő fehér virág, a másodiknál meg a szembelövés ami nem igazán jön be, de a színek, élesség rendben :)

szepsuti Nekem alapjaiban tetszik, ha nem pixelkukkoljuk, akkor szerintem okés, azt leszámítva, hogy a hátul vonuló hegy lefejezi szegényt. Az ég sok egy picit, akkor lenne az igazi, ha valami szép bárányfelhők lettek volna, így sajna nem ad a képhez. A modell rendben van :P , de egy alapos CA eltávolítást még csinálhattál volna, mert a kézfejénél, óránál, és a cipőjén baromira előjött. :)

Real_Necro A vignyetta nekem sem jön be, amúgy vágás rendben, aranyos a kis "dög", a szemeken egy picit élesítettem volna, meg egy minimális csúcsfényt adtam volna rá, lehet igazad van abban, hogy egy kicsit alexpósnak tűnik, de nem vészes :)

Eagl3 Képminőségileg mindegyik ok. Az oroszlánnál hiányzik a farka, de tudom, nem könnyű meglőni az ilyet, mert nem mindig tudsz úgy helyezkedni, meg az állatok sem mindig pózolnak úgy, hogy a fotósnak jó legyen.
A majom kicsit szűkösre sikeredett.
A majomportré tetszik, egyedül a szájánál lévő elmosott ág zavaró, de erről meg nem te tehetsz. :)

Mc Pite Az első elég fakóra sikeredett, de ott jobb a vágás, mert nem folyik ki a víz a képből. Nagyon sok a kiégett rész, ez nem lett az igazi, láttunk már ettől sokkal jobbakat tőled.
A másodikon jobbak a színek, a modell is sokkal oldottabbnak tűnik, csak kár, hogy így "megdöntötted", mármint a képet ;] Kár, hogy ilyen kicsiben linkelted, így az élességről nem nagyon tudok nyilatkozni. Elég kemény fényeket sikerült kifognod most. Jöhet több kép a hölgyről a továbbiakban :P

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#23012) ccs2929 válasza Mhamster (#23010) üzenetére


ccs2929
senior tag

Ja, hogy ez mobilos kép volt, akkor nem szóltam, vagyis mégis, mert akkor ez a mobilfotós topicba inkább illett volna, de nem igazán adta. :N

Amit most linkeltél, ez tetszik, csak jobbról hiányzik még egy kis tér, és a ferde vágása fura. Ez is filmes, vagy mobilos, csak a zaj miatt kérdem!? Szeretem az ilyen spontán vidám hangulatú képeket.

Szereztem egy filmes kis Zenitet, és lehet rászánom magam és egy tekercs filmet ellövök vele, meglátjuk mennyire jön majd össze, mostanában elkezdte birizgálni a fantáziám a filmes géppel való fotózás is, de lehet csak kidibok néhány ezer forintot :)

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#23013) szepsuti válasza ccs2929 (#23011) üzenetére


szepsuti
aktív tag

Köszönöm a hozzászólásokat: Mc Pite, ccs2929

Valóban igaz, a hegyekre nem figyeltem, csak most tűnt fel, hogy írtad. A CA is elkerülte a figyelmem. Ha a pixelkukkolást figyelembe vesszük, mit kellene másképp csinálnom? (Az apróbb bőrhibák kijavításán még sokat kell tanulnom, szöszös nadrág - ezeket gondolom hibának elsősorban ami nekem is feltűnt)

(#23014) Lassú Víz válasza ccs2929 (#23012) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A múltkor feltekertem a Helios objektívemet a digit vázra (persze adapterrel :) ). Vázat M-be és máris megvolt a régi filmessel fotózás élménye. A képi világ nyilván más, mint ahogy a film karakterisztikája, meg a laborálás hiánya is, de nekem elég volt. Főleg, hogy az exponáló gomb lenyomása előtti dolgokat élvezem igazán a fotózásból, a többit leginkább elszenvedem.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#23015) mutyuru


mutyuru
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnek egy kis segitseget kerni. Itt vagyok Frankfurtba atutazoban es eppen most megy a Luminale 2014 nevu rendezveny.
Ez arrol szol, hogy kulonfele helyszineken az este folyaman fenyjatekokat allitanak ki es lehet fotozni.
Sajnos ilyen jellegu rendezvenyen meg nem voltam es ejszakai fotozast sem probaltam korabban.
Szeretnek kerni par tanacsot toletek?
Felszereles:

Nikon D40es gep
allvany
Sigma 18-200as objektiv
Nikor fix 50mm-s 1:1.8G objektiv

Amit gondoltam - Hosszabb zaridovel es magasabb ISO-val allnek neki es mindekeppen allvanyt hasznalnek.

Udv,
Mutyuru

[ Szerkesztve ]

(#23016) MC Pite


MC Pite
veterán

Real_Necro: Az elsőt el..tam, de mivel kért ilyen 'álomszerűs' képet, így abból készült, direkt világos (vignetta is), a hölgynek tetszik, de csinálok belőle egy átlagosabbat is majd, jogos.
Igen, a ruhát a másodiknál inkább megigazítottam hogy ne látszódjon annyira.
A cipőt (öltözködést) ne is említsd :DDD . 10 perc után mondtam hogy jó, remek lesz ez a cipő, de következő körben valami más kombinációt választunk. Szerencsétlent így is megzavartam, az erősebb rúzs és szemfestéket ligtosra modosítattam vele indulás előtt, és az utolsó körben bent maradt bő 10 ruhából sem volt egyszerű kiválasztani a végsőt (nekem igen, de ő még küzdött :D).

ccs2929, az első direkt ilyen... izé, homályosított és világosított és deszaturált. Eredetileg picit kiégettem tényleg, ezért nem bántam hogy ezt kérte az álomszerű merengős verzióra...
Kép még lesz, ez volt a nullszéria (talán abból is rakok fel még) tapasztalatgyűjtésre.

mutyuru: Én a 18-200at otthon hagynám, talán az állványt is. Amit a fix-el nem kapsz el, az olyan is lesz. 1600ig sztem felengedhetetd a vázat, stabil kézzel 1/30-1/40 nem probléma, ennyi meg elég kéne hogy legyen.

Egy valamivel nem jutok dűlőre még, ebben esetleg a segítségeteket kérem. Egyikre se mondom hogy ezzzaz, de egyet kéne választani, de... semmi korrekció nincs még rajta, ezúttal majd válogatás után fogom. AMúgy is, mocskos nehéz volt a moló szélén egyensúlyozni, enyhe szélben a derítőlappal mindent árnyékolni amit kell, és a fix-el pont annyit és onnan láttatni ahonnan kell - és nem is jött ez teljesen össze. :(
1 (nagyon félre néz)

2 hangyányival lentebb a fej mint kéne

3 hajon a nap, ill 1× tetszik 1× nem a kéztartás

:R

szerk2: AMTS-en volt/képelt vki? Sajna nem volt itthon, de mind a vezessen (főként itt) , mind az autosvilágon lévő galéria... elég tré nem túl nívós... :Y

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#23017) jjeahh válasza MC Pite (#23016) üzenetére


jjeahh
nagyúr

megnézném nagyobb méretben...így kicsiben talán az elsőn tetszik a legjobban az arckifejezése, de a kompóval nem vagyok kibékülve, a színek bejövősek

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23018) A Zéé válasza mutyuru (#23015) üzenetére


A Zéé
addikt

állvány, minél kisebb iso, ha nem dinamikusak a fények változása, akkor minél hosszabb záridő. Én ezzel próbálkoznék. Ha meg mozgolódnak folyamatosan az ábrák, fények, akkor inkább élvezd, és ne kínlódj a fotózással :)

Just a simple Lineman...

(#23019) mutyuru válasza A Zéé (#23018) üzenetére


mutyuru
aktív tag

A Zée:
Szerinted is a fix obival probalkozzak inkabb?
Terveim szerint ISO 200 vagy 400 eleg kell legyen.
Csak a feheregyensulyt nem tudom hogyan allitsam. Jobban megeri RAW-ba menteni es utolag allitani?

MC Pite: Miert jobb a fix-el loni a kepeket? Csak technikailag erdekelne... azt tuti, hogy elesebb kepeket rajzol, mint az "oszver" jellegu 18-200as.

[ Szerkesztve ]

(#23020) negyedes válasza MC Pite (#23016) üzenetére


negyedes
addikt

a 3 kozzul a 2. a legjobb. elso nekem sotet kicsit, harmadikbol megskalpoltad szegenyt. a 2. a nezese kicsit vadabb, szigoruabb. nekem ez bejon.

mutyuru: szerintem jobb bokeh, elesebb kep es fenyero miatt. :)

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#23021) A Zéé válasza mutyuru (#23019) üzenetére


A Zéé
addikt

én pont máshogy mennék neki, de ezt igazából a helyzet határozza meg :)
Nem tudni mekkora az épület, a vászon, vagy a kép, amit fotózni szeretnél. Azért az 50-es szerintem szűk, a prosi alapján én ezt úgy képzelem el, hogy ezek nagyobb léptékű dolgok lesznek, és inkább úgy kell hozzáállni, mintha tájfotózni szeretnél.
Szóval én a nagylátó végét céloznám meg a 18-200nak. És azért állvány + hosszú záridőt, mert ha nyüzsi van, úgyse tudod megúszni, hogy ne mászkáljanak bele a képbe. Viszont ha már van egy 20-30s záridőd, akkor már nem olyan zavaró, ha el-el mennek előtte emberek.
Viszont ha villódznak, változnak, mozognak a fények, akkor nehéz/kvázi lehetetlen dolog lesz megörökíteni a dolgokat. Pár kreatívat lehet, hogy meg lehet próbálni, de az az igazság, hogy innét csak találgatunk mindketten :)
szerk: fehéregyensúlyra ugyanezt tudom mondani, a helyzettől függ :) használj rawot mindenképp, mert biztos gyúrni kell majd a képeket kicsit gépen, hogy kb visszaadják az ott látottakat.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#23022) mutyuru válasza MC Pite (#23016) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Reszemrol a 2. kep mellett tennem le a voksomat. Persze attol is fugg mit akarsz mutatni. Szamomra az egyes es harmas kep aranyos kategoria - kar, h a harmason kicsit levagodott a holgy haja -, a masodik egy komolyabb arcat mutatja.

(#23023) Lassú Víz válasza mutyuru (#23019) üzenetére


Lassú Víz
őstag

"Miert jobb a fix-el loni a kepeket? Csak technikailag erdekelne... azt tuti, hogy elesebb kepeket rajzol, mint az "oszver" jellegu 18-200as."

Ennyi. Meg általában a fixek fényerősebbek mint a zoom objektívek. Nagyobb az alkotói szabadságod a mélységélességgel.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#23024) MC Pite


MC Pite
veterán

negyedes, mutyuru :R

Fix: Ott azért, mert kézből tudsz használhatót lőni. Plusz kis mélységélesség/bokeh is előnyös lehet.
A 18-200al tényleg csak álvánnyal boldogulsz.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#23025) Big-Lacos válasza Real_Necro (#22998) üzenetére


Big-Lacos
aktív tag

Nekem tetszik vignettel mindennel, bar nem vagyok otthon nagyon elolenyek (kutyak,emberek) fotozasaban.
Szerintem mintha az orran a szor elesebb lenne mint a szeme, de ez lehet inkabb szorszalhasogatas :)

(#22992) ccs2929: Koszi :)

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#23026) mutyuru válasza A Zéé (#23021) üzenetére


mutyuru
aktív tag

Megneztem par korabbi helyszin berendezeset kiallitasat es tenyleg igy kell elkepzelni, ahogy irtad. Altalaban nagyobb "diszlet" es gyorsan/lassan valtozo fenyjatekok.
Valszeg tobb helyszint fogok meglatogatni es viszem magammal mindket obit es az allvanyt. Aztan majd cserelgetem a helyszineknek megfeleloen. :D

Nagyon koszonom mindenkinek a segitseget! :R

(#23027) bagaba1


bagaba1
tag

Tegnapi kép, mit szóltok hozzá? Carl Zeizz Pancolar 50 1.8-cal készült. nem vagyko megelégedve az élességgel. AF-es adapterrel, az arcra állított fókuszponttal készült, de elég lágynak tartom. Létezik, hogy 1.8on ennyit tud ez az obi?

Új flickr-rel nem sikerül belinkelni úgy, hogy legyen kezdőkép is:(

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#23028) fattyu válasza bagaba1 (#23027) üzenetére


fattyu
veterán

igen.
Annyiért amennyiért a pancolarok mennek lehet venni jó 50est is. :(

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#23029) jjeahh válasza bagaba1 (#23027) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a fókusz nem az arcon van, hanem a vállon ;)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#23030) copass válasza bagaba1 (#23027) üzenetére


copass
veterán

fókusz mellément picit, vagy pontatlan az adapter.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#23031) bagaba1 válasza copass (#23030) üzenetére


bagaba1
tag

Pedig az arcon lévő fókuszpont volt kiválasztva, a távolság nem változott fókusz közben/után sem, és átkomponálva sem lett. Nem tudom mi indokolja a frontfókuszt

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#23032) copass válasza bagaba1 (#23031) üzenetére


copass
veterán

próbálgasd. majdmegszokod idővel, rááll a szemed a látásra!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#23033) bagaba1 válasza copass (#23032) üzenetére


bagaba1
tag

azért a keresőben elég nehéz észrevenni ha picit elcsúszik a fókusz, pláne ilyen kis mélységélességnél. Konkrétan szerintem senki meg nem mondaná a keresőből, hogy most az arc vagy a váll az élesebb

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#23034) fattyu válasza bagaba1 (#23033) üzenetére


fattyu
veterán

jó akkor nem

Az összes talált fókuszú képem véletlen :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#23035) hcl válasza bagaba1 (#23033) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nehéz :) Éppen ezért minél kevesebbet kell fókuszálás után várni, és gyorsan visszanézni a képeket, hogy milyen lett.

Mutogatni való hater díszpinty

(#23036) bagaba1 válasza fattyu (#23034) üzenetére


bagaba1
tag

kitudja.. :DD

szerencsére nem kellett pénzt adnom érte, otthon találtam csak. Ideiglenesen kiszolgál még.

Életlenségen kívül egyéb észrevétel?

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#23037) Bandesz18 válasza Perzeusz (#22980) üzenetére


Bandesz18
tag

Vácon készült. Készítettem jópár képet a helyszínen,majd mégegyett teszek föl kielemzésre.

(#23038) Nameste


Nameste
tag

Jó régen postoltam, de hétvégén csináltam pár képet

(#23039) szepsuti válasza Bandesz18 (#23037) üzenetére


szepsuti
aktív tag

Merrefelé van ez Vácon?

(#23040) copass válasza bagaba1 (#23033) üzenetére


copass
veterán

sorozat és nyakzúm! :D ezért jó a focuspeak+ lcd viewfinder vagy egy ilyen!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#23041) ccs2929 válasza bagaba1 (#23027) üzenetére


ccs2929
senior tag

Valóban kicsit mellément a fókusz, de tudom, hogy baromi nehéz jól fókuszálni. Egyébként nekem tetszik, talán fentről kicsit szűk :) 18-on elég kicsi már az éles tartomány, szóval meg lehet szenvedni a fókusszal.

Mc Pite Ilyen kis képeknél nehéz dönteni, de én a 2-est kiejteném, mert ott túl komolynak, és szigorúnak tűnik, a 3-asnál csonkoltad, és tényleg nem tudom, hogy jobb-e ez a mosoly, mint az elsőn, de a kéztartás az nekem nem jön be, szóval, nálam az 1-es a nyerő :)

Lassú víz Nekem szinte kivétel nélkül csak manuál üvegek vannak fent a vázon, igaz nem mindig fotózok full manuálban, de ez akkor sem elégíti ki a vágyam, hogy kiprószáljam az igazi filmes masinát, és kidobjak pár ezrest, ha szar lesz az összes kép :P

szepsuti nagyjából el is mondtad a lényeget, a legfontosabb, hogy az élesség jó legyen, aztán az utómunkában már szabad kezet kapsz, de az ilyen erős CA eltávolítása az legyen az alap műveletek közt ;)

Nameste tájképnél fura az álló tájolás, de ennek ellenére tetszik, szép ez a táj, kellemesek a színek. :)

Hozok a hétvégéről, és egyben az új szerzeményemről én is egy képet, várom az észrevételeket :R :

[link]

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#23042) Perzeusz válasza Bandesz18 (#23037) üzenetére


Perzeusz
tag

Nem gondoltam volna... Nekem ez olyan Kárpátaljás :)

2 db WD Red 2TB eladó

(#23043) LimaBravo69 válasza ccs2929 (#23011) üzenetére


LimaBravo69
tag

ccs2929 - Köszönöm!

#23010) Mhamster - ütős kép, tetszik a hangulat!
Egy sört kérnék.. :))

[ Szerkesztve ]

"The perfect number of watches for a collection can be expressed by the equation "N + 1" where 'N' = the number of watches you already have."

(#23044) zgospel válasza Real_Necro (#22998) üzenetére


zgospel
őstag

jaaaaaj :)
nagyon pörög a topik és nagyon ömlesztik be az emberek a képeket, amiknek a java részével nem tudok mit kezdeni. így efelett is átsiklottam, aztán most lapozgattam visszafelé kicsit és lám :)

szóval a vignette az nagyon sok, szerintem felesleges. és nagyon jó meglátás egy előttem szólótól, hogy a szemeire még mehetne egy kis világosítás.

(#23038) Nameste, jó meglátás :K mást sajnos nem tudok hozzátenni, ugyanis fogalmam sincs mitől lehetne jobb :B amúgy nézegettem a képeid, tetszik a látásmódod.

hoznék én is egy képet, remélem ez így még belefér, ugyanis a képet nem én kattintottam el, hiszen én vagyok rajta. DE az én gépemmel készült, én instruáltam a haverom pár kattintás erejéig kifejezetten ehhez a képhez, én állítottam be a gépet, a fókuszt, meg hogy honnan legyen meglőve, majd persze én is dolgoztam fel a képet. tulajdonképpen egy élő távkioldóról van szó :D
szóval remélem nincs ellene a szabályoknak és tekinthetem a sajátomnak.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#23045) fungeld válasza zgospel (#23044) üzenetére


fungeld
aktív tag

Nekem bal oldalon túl üres. Ezt valahogy állóban tudnám elképzelni és akkor lenne az igazi, ha nem az út közepén lennél, hanem a végén, így szvsz sokkal hatásosabb lenne. Az út odavezetné a tekintetet, de így csak a nagy semmi van ott.

Szerk: Egy kis kontraszt is elférne rajta.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#23046) bagaba1


bagaba1
tag

Hoztam még egy képet a sorozatból.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/109769896@N06/

(#23047) anaqer válasza Perzeusz (#22980) üzenetére


anaqer
veterán

Erre:

mondjuk tudnál találni egy szerencsésebb croppot? Nem kötekedés - csak oda tudtam letámasztani így long exposure-re, és utólag akárhogyan próbálom vágni, csak még szarabb lesz a flare-ek miatt... vagy kihazudjam inkább őket en bloc?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#23048) fungeld


fungeld
aktív tag

Én is szeretném kikérni a véleményeteket a következő képről, ami bár nem úgy tűnik, de teljesen spontán készült. Arc, stb. direkt nem látszik. Nagyon sok felül?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118824533@N04/

(#23049) anaqer


anaqer
veterán

Ezek a dögök esetleg?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#23050) TayRol


TayRol
veterán

Hoztam egy portrét.:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.