Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) marcitp válasza r.levente75 (#38996) üzenetére


marcitp
őstag

Ez a minőségromlás pl érdekes kérdés, nem vennék rá mérget! ;) Pár objektívet kipróbáltam már gyűrűvel, kihuzattal én is, meg telekonverterrel, nem mindegy, mi van rajta azért! Nagy leképezésnél azért számít, úgy vettem észre. :)

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#39002) r.levente75 válasza marcitp (#39001) üzenetére


r.levente75
addikt

Nekem csak a gyűrű van, lehet, hogy van köztük különbség. A telekonverternél biztos, hiszen ott vannak plusz lencsék, melyek rontják a minőséget.
Szerk. A kihuzatnál ugye nagyobb leképezés érhető el, mint egy három tagból álló gyűrűnél, elképzelhető, hogy van némi romlás, habár plusz optikai elem továbbra sincs benne.

[ Szerkesztve ]

(#39003) marcitp válasza r.levente75 (#39002) üzenetére


marcitp
őstag

4 tag gyürü +2x tc, van különbség az obik között. De csak ha gyürüzöl akkor is. A fizikàjàt nem tudnàm leírni, de làtom a részletgazdagsàgon. Pentacon kihuzatom van, de inkàbb gyürüzök egy öreg Nikon makró obival. :-)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#39004) aleister válasza ArthurMiller (#38825) üzenetére


aleister
veterán

Ezeket valami workshopon lőtted? Csak mert épp az előbb futottam bele egy kísértetiesen hasonló koncepcióba. Annyira hasonló, hogy még a lányok is ugyanazok. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#39005) copass válasza aleister (#39004) üzenetére


copass
veterán

ugyehogyugye!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#39006) Balinov


Balinov
félisten

Crások, hoznek egy szamomra eddig nem igazan probalt agarol a fotozasnak egy kb elso tudatos probalkozast meg a tel kozeperol

Vallalhato elso probanak, vagy kuka?

Kocce
B

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#39007) belovary válasza Balinov (#39006) üzenetére


belovary
senior tag

Húúú... nekem ez valahogy nem! Viszont nagyon érdekelne, hogy te mit látsz benne! De most nem gúnyolódok, hanem komolyan érdekel! A vonalakat még nagyjából érteném, bár nekem kivezetik a szemem, de a téma. Na mindegy, kíváncsi vagyok ki mit ír... :)

(#39008) Fandango válasza Balinov (#39006) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Az FF konverzió tetszik, viszont a tartalom engem sem fog meg.

(#39009) KelemenUhr


KelemenUhr
aktív tag

Április 1. apropóján egy fotó:

:DDD

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#39010) sanyirigo válasza copass (#39005) üzenetére


sanyirigo
senior tag

Én a profilnévre kerestem rá. Van egy ilyen nevű fotós, de az szerintem nem ő.

Pixel 7

(#39011) #16820480 válasza Balinov (#39006) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem kicsit felül és jobbra sok, talán ha kicsit balra fordítottad volna a gépet, akkor belekerül még valami érdekesebb részlet. A hangulata nekem amúgy bejön.

(#39012) Studi válasza aleister (#39004) üzenetére


Studi
addikt

Kicsit tovább böngészed a honlapot amit találtál, rábukkanhatsz, hogy magát a workshop szervezőjét találtad meg. :DDD

(#39013) marcitp válasza Balinov (#39006) üzenetére


marcitp
őstag

A hangulata, meg a kidolgozás nekem is tetszik! :K
Egynek jó ez! Jobb témával teljesen rendben lenne! ;)

A makka meg kimúlt... :D

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#39014) Retro11 válasza jjeahh (#38965) üzenetére


Retro11
senior tag

Jogos észrevétel, a végleges verzióból kiszedtem a híd korlátján megcsillanó fényt, köszönöm! :R

Hoztam egyet mára is..

(#39015) aleister válasza Studi (#39012) üzenetére


aleister
veterán

Annyira nem mentem bele...en meg mar azt hittem milyen ugyes srac ez a ArthurMiller. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#39016) *Ropi* válasza Retro11 (#39014) üzenetére


*Ropi*
félisten

Kissé ki van tekeredve a srác keze. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#39017) contaxg válasza Retro11 (#39014) üzenetére


contaxg
veterán

Graduális szűrővel nem próbáltad?

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#39018) phaseOne válasza vond (#38980) üzenetére


phaseOne
tag

Köszi mindenkinek :)

A helyszín a Hohe Tauern nemzeti park Ausztriában. Mindenkinek ajánlom. Remélem nyáron is eljutok ide egyszer.

A harmadikkal én is bajban vagyok, mert hát vízszintes ez, de a hegyek ferdévé teszik a látszólagos horizontot.
Van a képen egy gát, az is full vízszintes... jó kérdés hogy ilyenkor mit érdemes alapnak venni... van szűkebb is, mert ráküldtem a 70mm-t majd felteszem :)

Hopp, itt is van:

A második kép színhőmérsékletével is játszottam kicsit, jót tett neki?

(#39019) jjeahh válasza phaseOne (#39018) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szerintem akkor jó, ha a képed vízszintesnek látszik egy olyan user számára is aki sosem járt a helyszínen. Az, hogy a valóságban a egy vízmérték mit mutatna valszeg nem sok embert érdekel, ha a képet ferdének látja.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#39020) phaseOne válasza jjeahh (#39019) üzenetére


phaseOne
tag

Igen ebben van igazság, de egy képen a fák, épületek is ott vannak, persze ezek kevésbé feltünőek, de ha valaki a horizont miatt ezeket ferdíti el akkor az már egyértelműen hiba, ha elsőre nem is olyan zavaró...
Mondjuk pont itt ez nem annyira van meg, csak filozofálok :D

(#39021) contaxg válasza jjeahh (#39019) üzenetére


contaxg
veterán

Van egy csomó olyan hely ahol a széltől a fák egyformán dőlnek.. ezt hogy mutatod be egy fotón? :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#39022) jjeahh válasza contaxg (#39021) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Fogalmam sincs, minden helyzet más, amúgy meg nem szoktam hurrikánban tájfotózni :DDD Egy szellőtől nem fog minden fa eldőlni...

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#39023) contaxg válasza jjeahh (#39022) üzenetére


contaxg
veterán

:) Van olyan hely ahol az állandó széltől a fák dőlve nőttek és szélcsendben is 10-15 fokos dőlésben állnak.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#39024) contaxg


contaxg
veterán

Délutáni sétás kép :)

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#39025) marcitp válasza contaxg (#39024) üzenetére


marcitp
őstag

Igaz, ha sokáig nézem, jojózik a szemem :D , de tetszik! :K

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#39026) hito válasza contaxg (#39024) üzenetére


hito
nagyúr

Na, ez végre jó :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#39027) contaxg válasza hito (#39026) üzenetére


contaxg
veterán

Köszönöm!
Igazából újra kellene csinálni mert 35mm-es objektívvel készült és nem tudtam rendesen a teljes képkockát kifotózni, így egy picit vágni kellett. Nálam ez nem fér el a megoldások között. Viszont az 50mm-es valószínűleg elég lesz erre a feladatra és akkor már vágni sem kell. :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#39028) psycroptic válasza contaxg (#39024) üzenetére


psycroptic
őstag

Tetszik. Olyan igazi háttérképnek való. Szerintem.

PSNID: Tomy83PS

(#39029) Fandango válasza contaxg (#39024) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Ez nekem is tetszik. Megnézném színesben is.

(#39030) contaxg válasza Fandango (#39029) üzenetére


contaxg
veterán

Vágatlan eredeti, ahogy kiesett a jpeg a gépből.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#39031) Fandango válasza contaxg (#39030) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Thx, jó színek.

(#39032) Fandango


Fandango
Topikgazda

Unatkoztam :D

(#39033) grigo válasza Fandango (#39032) üzenetére


grigo
őstag

Nekem a hangulat bejön. A középső párna elrántja a szemem. De szeretem a nyugalmat sugalló képeket.
Így hirtelen a takaróról a honvédségi pokróc jutott eszembe :D

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#39034) contaxg válasza Fandango (#39032) üzenetére


contaxg
veterán

Klasszak a fények meg egyébként is rendben van. :K

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#39035) psycroptic válasza Fandango (#39032) üzenetére


psycroptic
őstag

Tetszik. Egy kicsit erős a fény a középső párnán, szerintem.

PSNID: Tomy83PS

(#39036) torzo


torzo
Ármester

Meglestem néhány szürke darvat. :)

(#39037) contaxg


contaxg
veterán

Napi magnólia

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#39038) halagabor válasza torzo (#39036) üzenetére


halagabor
tag

Ez nekem nagyon tetszene, ha az ég nem lenne ennyire sötét. Valahogy nem áll össze, mert a madarakon és a földön nagyon látszik, hogy derült, napos idő volt.

contaxg: Ez is jó lett. Lehet, hogy a makrózás lesz a te asztalod :)

https://www.flickr.com/photos/halagabor/ https://www.instagram.com/halagabor/

(#39039) aldebaran válasza contaxg (#39037) üzenetére


aldebaran
őstag

Szerintem ez kiégett, részlettelen, a háttérrel egybefolyó. De biztos valakinek tetszik.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#39040) Muerte68 válasza aldebaran (#39039) üzenetére


Muerte68
addikt

+1 :K

Láttam egy fickót a kávézóban. Se mobil, se laptop. Csak ült ott és itta a kávéját. Mint egy pszichopata.... https://www.flickr.com/photos/128638150@N03/

(#39041) Maximum1


Maximum1
őstag

Véleményt szeretnék kérni hogy jó a fotó, vagy mi a rossz benne, irányt keresek.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#39042) grigo válasza Maximum1 (#39041) üzenetére


grigo
őstag

Hú, én is rengeteg ilyet lőttem mindig aztán úgy fogalmaztam meg magamban, hogy élőben nagyon jó volt ott lenni de nem tudtam átvinni az élményt egyesekbe és nullákba.
Vezeted a szemet, bele a metszetbe és szerintem mindent megtettél amit lehetett, de ez az idő a legrosszabb az ilyen típusú képekbe, mert szerintem semmilyen érzelmi többletet nem tud hozzáadni a nyers látnivalóhoz. Nem tudnám jobban meglőni szerintem és ez a tipikus inkább engedd el helyzet. Ez a táj jól nézne ki hóval borítva, vagy kék éggel virágba borulva, vagy őszi színekben. De ez a tavaszkezdet amikor még nem kopasz de még nem tavasz, ez nagyon szemét időszak :)

De majd a prók megmondják.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#39043) torzo válasza halagabor (#39038) üzenetére


torzo
Ármester

Akkor csak tessen nyugodtan, mert a pláne ebben a képben, hogy jeges esős vihar előtti perceket mutat. Az a kékeslila égbolt, az a "jég" felhőtől olyan durva. Percekkel később szakadt a jeges zivatar, kb 15 fokot zuhant a hőmérséklet. Majd arról is tolok fel, amikor szakadt és a madarak védelmi állásba vonultak.

Nagy élmény volt! :K

@grigo: +1 ez a táj nem fotogén.

[ Szerkesztve ]

(#39044) *Ropi* válasza Maximum1 (#39041) üzenetére


*Ropi*
félisten

A kompozíció kellemes, de ahogy így [SOOC] kiesett a vázból igényli az utómunkát: a végére egy jó hangulatú tájfotó lehetne belőle a mostani "szürke masszához" képest. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#39045) *Ropi* válasza torzo (#39036) üzenetére


*Ropi*
félisten

Jó a színek ellentéte ahogy az előtér meleg, a háttér pedig hideg: dramatikus hatást ad (húznék még rá egy kis narancssárgát, mert megvan benne és a sötétkékkel komplementer párt alkotnak).

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#39046) *Ropi* válasza Fandango (#39032) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem a párnán kellene lennie annak a fényfoltnak (ráadásul túl erős), hanem az e-book readeren meg a szemüvegen. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#39047) torzo válasza *Ropi* (#39045) üzenetére


torzo
Ármester

Köszönöm. Ezt csak éppen hogy meggyúrtam, minimális az utómunka rajta. Még sokat vacillálok rajta, hogy csináljam, mert könnyű elcseszni. Elfogadom, hogy először mindenki hitetlenkedve nézi ezt a színellentétet. Basszus, ilyen volt a helyszínen is, vagy még ilyenebb. :Y

(#39048) Maximum1 válasza grigo (#39042) üzenetére


Maximum1
őstag

(#39042) grigo, (#39044) *Ropi*
Pontosan ezt érzem én is a kép láttán, próbáltam utómunkázni is, de egyszerűen nem jutottam vele sehova.
Nehéz az évszakokat átverni.
Esetleg valami alap programot utómunkára tudtok ajánlani, lehetőleg magyar felülettel.
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#39049) Fotonhámozó


Fotonhámozó
senior tag

Hozok egy képet péntek estéről: naplemente bekúszó hidegfronttal a Boszorkánykőről, Salgó várával, Karanccsal, Pécskővel, Somlyával, Salgótarjánnal.

Igazából kökörcsineket mentem fotózni, de kicsit későn indultam, kezdett rámsötétedni. A vélt helyeken nem láttam a virágokat, a Napot azért megtaláltam szerencsére :DDD 17 képből összefűzve (eredeti több, mint 30k pixel széles), nem HDR. Jöhet rá hideg-meleg.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#39050) Fotonhámozó válasza Maximum1 (#39041) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Többiek már megírták róla, amit kell. Annyit tennék hozzá, hogy ki lehetne ebből a tájból hozni egy korrekt tájképet, de lejjebbről fotózva, égből többet mutatva, más napszakban, lehetőleg drámai felhőzettel, villanyoszlop elhagyásával.

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.