Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4301) Peethy válasza Sucuka (#4293) üzenetére


Peethy
őstag

A második bejön nekem is, bár a lightboxos linkeléssel valamiért megint gond van, nemrég volt ilyen szintén valakinél. A logód nekem sem tetszik, a második esetében abszolút érdekes részleteket takar ki.

(#4298) Tomate: az elsőnél nagyon a szélére szorult a fotóalany, ráadásul a lábai kifelé is néznek, ez nem tesz jót a képnek. A másodiknál kár, hogy lecsíptél a szoknyából, meg mintha egy kicsit magasabb pozícióból fényképezted volna. Megnéztem volna ugyanezt a beállást fekvőben, ha jól látom, balra az oszlop elég szép árnyékot vet, a kép bal oldalán szvsz jól mutatott volna :)

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#4302) Sucuka válasza kiskornel (#4299) üzenetére


Sucuka
senior tag

Köszi Kornél!

Az az igazság, hogy már sokat bíbelődtem ezzelalogo-val, de valamiért nemmegfelelő a beállítás. Az LR teszi rá automatikusan,akövetkező beállítások szerint: átlátszóság 30 %, a mérete az eredeti képhez viszonyítva mindig ugyanakkora. Ha meg tudná valaki mondani, hogy miként lehet beállítani normálisan,annak megköszönném.
Mellesleg Sir Riccio logo-ja sem épp rejtőzködő fajta. Igaz, ő "kicsit" magasabb szinten áll, mint én :R

Érdekes ez a lightbox dolog. Ha egy képet közvetlenül flickr-ből nyitok meg lightbox-ba, akkor működik, de linkelve már nálam is behalt.

(#4303) Sucuka válasza Real_Necro (#4297) üzenetére


Sucuka
senior tag

Kifutottam a szerkesztlési időből. Köszönöm szépen a véleményeket!

(#4304) kiskornel válasza Sucuka (#4302) üzenetére


kiskornel
addikt

Igen, Ricsinél is rá akartam kérdezni, ha már árulja a képeit a neten, ezzel a nagy logóval árulja-e a nagy nyomatokat...
Nála azért felesleges megjegyezni a dolgot, mert nem igazán fórumfüggő. Nincs ideje rá, ezért csak belinkkel egy-két cikket, amit a blogjára felrak, majd várja a kommenteket. Bár örülnék, ha néha a véleményét nyilvánítaná mások képeiről, elvégre is elég jól fotóz, de elfoglalt... Futkos össze-vissza.
A kiállított csajos képei nagyon ott vannak! :K

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#4305) fattyu


fattyu
veterán

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4306) cOxeR válasza fattyu (#4305) üzenetére


cOxeR
Ármester

Vagizol, vagy véleményt szeretnél? :DDD
A kulcsot kicsit még balrra, és a telefont előbbre, hogy ne lógjon ki a képből, és nekem "like".

[ Szerkesztve ]

(#4307) fattyu válasza cOxeR (#4306) üzenetére


fattyu
veterán

Mehet a fika nyugodtan. Fehér fal előnyeit tapasztalgatom. Első alkalom hogy fehré falú helységben tudok játszani vakuval.

m3ss: témára készült fotó. Kell bele :D élesség meg: Ja elég penge ez a 135 ös sonnar :D

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4308) m3ss válasza fattyu (#4305) üzenetére


m3ss
veterán

ez tok jo, bar en a kulcsot meg a telefont nem raktam volna bele. de amugy jok a szinek meg osszhatas...durvan eles :B

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4309) p06


p06
senior tag

Sajnos nics sok időm próbálgatni a masinát :( De sikerült talán egy szép kézi fókuszos képek készíteni :)

Szeretnék kritikákat "kérni", és nyugodtan meglehet írni ha nagyon rossz, mert abból tanul az ember.
Előre is köszönöm!!

Gyertyatartó

(#4310) fattyu válasza p06 (#4309) üzenetére


fattyu
veterán

Ami a címe az nem éles, a wb nagyon sárga és ferdének is tűnik.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4311) p06 válasza fattyu (#4310) üzenetére


p06
senior tag

Értem köszi!

Megint nem figyeltem a háttérre, a cím meg nem valami találó valóban.

Köszönöm!

(#4312) m3ss


m3ss
veterán

remelem jol birja a technika a vizet, mert jol elaztam ma Holt-Tiszan... :N

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4313) fattyu válasza m3ss (#4312) üzenetére


fattyu
veterán

Nálad sem jó a lightbox linkelés

3as nagyon bejön nekem. Kicsiben még a 4es is tetszett de megnyitva kicsit zizi... Nemtom próbáld meg clarityt levenni talán de nem biztos.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4314) m3ss válasza fattyu (#4313) üzenetére


m3ss
veterán

koszi
nem jo lightbox meg mindig? te linked mukodott nekem, gondoltam akkor jo lesz. az nekem is zsizsis, pedig probaltam vele sok mindent csinalni. fel se akartam rakni, de baratnomnek tetszik :) lehet, hogy vmelyik exponal elmaszott a fokusz...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4315) fattyu válasza m3ss (#4314) üzenetére


fattyu
veterán

Nemtom. Laposról most mennek. PCről nem ( ugyanaz az op és browser... ) fene se érti ezt

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4316) Real_Necro válasza m3ss (#4312) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nekem az első és a negyedik tetszik, főleg utóbbi. A zizi nekem nem tűnt fel.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4317) fattyu válasza fattyu (#4305) üzenetére


fattyu
veterán

Elrettentésképpen szeretném megmutatni az ELSŐ fegyverről készült fotómat. Véletlenül sem szeretném azt mondani hogy tartok bárhol a fotozás útján de azért mindenkinek álljon példaképp hogy nagyot lehet fejlődni :D ( volt honnan nem kérdés :D )

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4318) Tomate válasza kiskornel (#4300) üzenetére


Tomate
veterán

Köszi az észrevételeket. :R
Sajnos nincs olyan ahol megvan :(

Peethy: Neked is. Az az igazság, hogy rengetegen voltak és ha kicsit nagyobb kivágásba akartam volna lekapni tuti benne lett volna egy rakás ember....

m3ss: Nekem a 2. jön be.

[ Szerkesztve ]

(#4319) Darkness1 válasza m3ss (#4312) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Én a másodikban látok fantáziát, de sajna nem egyértelmű, mi a téma. Egy hangsúlyosabban az előtérbe rakott csónak + a jelenlegi háttér sokkal jobb eredményt adna.

Még annyit, hogy az ilyen típusú témákhoz a fekvő vagy a négyzeteshez közelítő vágás illik leginkább, emiatt az első láttán szorongani kezd a szemlélő, annyira szűk.

p.s.: Ne vedd komolyan azt, amit itt írogatunk, csak az a lényeg, hogy neked tetszik e vagy sem. Általában már a RAW konverzió során világos, hogy egy kép rossz e avagy jó, ne azért mutasd meg, hogy ki mit mond.

[ Szerkesztve ]

No stress, no work Today!

(#4320) Darkness1 válasza zgospel (#4252) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Nekem nem tűnik bemozdultnak, inkább rossz helyen van a fókusz.

BTW, a modern belépő szintű APS-C érzékelős gépek keresője és mattüvege alapból nem alkalmas az ilyen nagy fényerejű manuális objektívek használatára. Egyszerűen nem ehhez tervezték, max. f/2.8 az, amit úgy-ahogy kezelnek. A megoldás az ún. törőékes mattüveg és a jó szem (vagy ha szemüveges vagy, akkor a pontosan felírt szemüveg).

Ez persze nem jelenti azt, hogy ne használd ezt az objektívet, de szerintem nagyon nagy lesz a fókuszhibás képek aránya. Ha viszont fontos, hogy jók legyenek a képeid (fókusz és egyéb technikai értelemben is), akkor ne használd vagy rekeszelj legalább f/4-re. Azonkívül mozgó témák fotózását felejtsd el ezzel.

[ Szerkesztve ]

No stress, no work Today!

(#4321) zool1 válasza fattyu (#4317) üzenetére


zool1
őstag

Szia!
Nekem a kép tetszik , csak akkor már valamilyen meg nem szokott szögből fotóztam volna én. A hátteret megtartva persze. :K

u.i.: szerintem több fegyverről készült képet ne tegyél fel, mert esetleg egyesek félre értik.

(#4322) fattyu válasza zool1 (#4321) üzenetére


fattyu
veterán

Mindenki azt ért amit akar

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4323) Real_Necro válasza fattyu (#4317) üzenetére


Real_Necro
veterán

Már tudom miből telik obira... :DDD Símaszk merre van?

Szerk.:

A fegyver látványa amúgy engem feszültté tesz. Jobban szeretem a pókos képeidet. :)

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4324) m3ss válasza Darkness1 (#4319) üzenetére


m3ss
veterán

ok. johetnek nyugodtan az otletek/kritikak, csak segit.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4325) fattyu válasza Real_Necro (#4323) üzenetére


fattyu
veterán

Nem a fegyver öl. Az ember. A fegyver egy tárgy. Nem gonosz nem rossz ahogy nem az a kalapács kard baseball ütő balta sem.

A felelős fegyvertartás és a felvilágosult informált döntéshozás jó dolog.

Az alaptalan félelem feszengés amit az ismeretlenség és a politikusaink megrendelesére a média ültet el az átlagemberekben meg nem jó dolog. :R

zool : de most tényleg. A fotót nézzétek ne elvi vitát kezdjünk már a tárgyfotón szereplő tárgyról. Nyilván ha így kiteszem akkor legális papíros tárgyról van szó vagyis aki nem tudná mintapolgár birtokolja lévén főleg mostanság eléggé megnézegetik ki kap meg nem kap ilyet.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4326) zool1 válasza fattyu (#4322) üzenetére


zool1
őstag

Ahogy érzed, de nem csak neked van....

(#4327) Real_Necro válasza fattyu (#4325) üzenetére


Real_Necro
veterán

Szerintem nem vagyok egyedül ezzel a gondolattal. Nálunk megállt a fejlődés a Slavia 631-nél. :)

A fotóhoz sokat nem tudok hozzá tenni, a levágott dolgokról már szóltak előttem. Nekem talán kicsit sok minden van a képen.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4328) zool1 válasza fattyu (#4325) üzenetére


zool1
őstag

Ok. Igazad van. A keprol mar leirtam a velemenyem.
u.i.: ha mar pisztoly, tudnal rola valami jo kis macrot kesziteni?!

[ Szerkesztve ]

(#4329) fattyu válasza zool1 (#4328) üzenetére


fattyu
veterán

Per pill nincs és a macro cuccom igazából ugrópokokra van belőve. Fix nagyítás. Nem tudom találnék e érdekes egy centis részletet a glockon :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4330) zool1 válasza fattyu (#4329) üzenetére


zool1
őstag

Ahogy nézem lenne azon....

(#4331) Real_Necro válasza fattyu (#4329) üzenetére


Real_Necro
veterán

Macro-s tapasztalataidra szerintem itt többen is kíváncsiak lennénk. Én most szándékozom egy 50-es D-s vagy egyel régebbi, de még AF-es obit beszerezni, hogy legyen portréra, meg fordítóval makróra is használható. :) Persze még gyerekcipőben jár a dolog.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4332) fattyu válasza Real_Necro (#4331) üzenetére


fattyu
veterán

az a baj hogy ha fordítózni akarsz akkor nem jó az AF üveg. Ha nem tudod lerekeszelni kézzel akkor csak max nyitáson tudsz makrózni ami marhára előnytelen.

Ja köszönöm az érdeklődést majd próbálok valamit valamikor de amugy most épp fejlesztés alatt van a cucc és még várok egy csuklós állványt meg ttl kábelt mert cserélődött közben a vaku. De majd ha megjönnek akkor alkotok valamit.

Ha meg már makró: Engedjétek meg. A példaképem aki miatt elkezdtem makrózni kapott egy igen megérdemelt cikket Nationben :C

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4333) fattyu


fattyu
veterán

Meg ha már macro :)

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4334) cOxeR válasza fattyu (#4333) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nagyon beleolvad a környezetbe, valahogy szemből, oldalról biztosan hatásosabb lenne a kép. Ezek a bestiák ilyenkor még mozognak?

(#4335) fattyu válasza cOxeR (#4334) üzenetére


fattyu
veterán

:D Nem most készült. Szept végi a kép.
Az a gond ezekkel hogy aljnövényzet és főleg avar lakók. Nem igazán tudtam szintbe kerülni vele és még menekülősek is. Nekem épp a beleolvadás és a kamuflázs miatt tetszik. Azóta is azon agyalok túlrántottam-e utómunkát.

szerk: de amugy most ebben a langyban szerintem lenne mit lőni ha kijutnék.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4336) Real_Necro válasza fattyu (#4332) üzenetére


Real_Necro
veterán

Dobtam egy privit.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4337) cOxeR válasza fattyu (#4335) üzenetére


cOxeR
Ármester

Kezdtem értetlenül nézni a képet... így már mindjárt más. :D
Ráadásul meglehetősen gyorsak is... ;)
Nincs ez túlrántva. egy kis élesítést szerintem még elbírna a bestia.

(#4338) p06


p06
senior tag

Sziasztok!

Nagy örömömre végre tiszta lett az ég :DD , így láttam a holdat, és erről sikerült is 1-2 képet készíteni remélem tetszik. Mindkét képen talán lehetett volna egy kicsit feljebb is a hold. Amúgy full manuális beállításokkal készült. (már amennyit a gép enged)

HOLD
HOLD2

(#4339) raziel01 válasza p06 (#4338) üzenetére


raziel01
veterán

Első kép tetszik.
Maximális zoom-al csináltad?

(#4340) p06 válasza raziel01 (#4339) üzenetére


p06
senior tag

Köszi :)

Igen maximális zoom-al. (30X)

[ Szerkesztve ]

(#4341) Darkness1 válasza fattyu (#4305) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Erről a képről meg a vitáról a következő fotósorozat jutott az eszembe: Armed America. A kis képekre kattintva egy fotósorozatot nézhettek végig.

[ Szerkesztve ]

No stress, no work Today!

(#4342) JohnyBlue válasza Darkness1 (#4341) üzenetére


JohnyBlue
őstag

A fegyverekkel semmi bajom de a felhasználók arckifejezése... igen érdekes :U

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#4343) fattyu


fattyu
veterán

Nemfegyver

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4344) zool1 válasza fattyu (#4343) üzenetére


zool1
őstag

Nekem ez a kép valamiért, nagyon tetszik, és szépek a színek!!!!! :R

u.i.: még hogy nem fegyver, mi is lóg a kutyus nyakában?! Csak nem egy glock...! ;] :DDD

(#4345) raziel01 válasza fattyu (#4343) üzenetére


raziel01
veterán

Szuper. :)

(#4346) matyi012345


matyi012345
őstag

Sziasztok!
ezekről a képekről mit gondoltok milyenek lettek vagy hogyan lehetnének jobbak?

1
2
3
4

illetve az a kérdésem hogy a dőlést utólag hogyan tudom utólag egyszerűen korrigálni? photoshop nincs meg de lightroom és gimp megvan.

(#4347) Mano_01 válasza fattyu (#4343) üzenetére


Mano_01
tag

nagyon tetszik :)

"Mindannyian keresünk valakit, azt a különleges személyt, aki majd megadja azt, ami hiányzik az életünkből. Valakit, aki képes társaságot nyújtani, vagy segítséget, vagy biztonságot, és néha, ha nagyon keressük, megtaláljuk azt, aki képes mindhármat nyújtani. Igen, mindannyian keresünk valakit, és h

(#4348) fattyu


fattyu
veterán

Nemtudom. Fakezű utómunkapróbálkozás. Nekem tulképp tetszik de nemtudom.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4349) Peethy válasza fattyu (#4348) üzenetére


Peethy
őstag

Értem az elgondolást, amit szerettél volna, de ehhez túl világos a jobb oldal. Ráadásul szűkebbre is vettem volna, egészen a nyakon húzódó árnyék vonaláig, mert így nagyon kusza az egész, főleg a háttér miatt. Legközelebb az elképzelésedhez igazítsd a vágást, valamint a fényeket is. A vakut állítsd majd kicsit hátrébb, és a többi fényforrást minimalizáld le a helyszínen.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#4350) fattyu válasza Peethy (#4349) üzenetére


fattyu
veterán

Igen éreztem hogy nem lett nagyon kerek. Köszönöm a tippeket legközelebb megpróbálom majd tudatosabban. Ez egy marha régi kép feldolgozáspróbálkozás most. Szobafogság van így marad a lájtrum játék.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.