Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5951) #31757056 válasza popey37 (#5936) üzenetére


#31757056
törölt tag

Milyen tavcsovel lehet ellatni odaig? :R

(#5952) popey37 válasza #31757056 (#5951) üzenetére


popey37
addikt

nekem egy 150/750mm-es newtonom van, de elég akár egy 200-as objektív is

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#5953) popey37 válasza popey37 (#5952) üzenetére


popey37
addikt

itt a tettes, annyi változtatással, hogy a nagy kék helyett kis kék van rajta.
A nagy 90/900-as volt, lecseréltem 70/500-asra.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#5954) #58660352 válasza fattyu (#5924) üzenetére


#58660352
törölt tag

Ez a harmadik próbálkozásom módosított beállításokkal
(kattints a képre, majd a nagyítóra a 100% nézethez):

[ Szerkesztve ]

(#5955) popey37 válasza #58660352 (#5954) üzenetére


popey37
addikt

az első szerintem bemozdult, a második viszont korrekt, nem csipett meg?:D

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#5956) bbchris


bbchris
senior tag

Én is mutatnék egy párat :

[link]

[link]

[link]

[link]

Minden kritika érdekel hogy mit hogyan lehetne máshogy csinálni még ? :)

(#5957) Mano_01


Mano_01
tag

Legújabb szerzeményem :)

Egy kérdés:
Mit kell beállítanom, hogy a kép ne legyen zajos?

"Mindannyian keresünk valakit, azt a különleges személyt, aki majd megadja azt, ami hiányzik az életünkből. Valakit, aki képes társaságot nyújtani, vagy segítséget, vagy biztonságot, és néha, ha nagyon keressük, megtaláljuk azt, aki képes mindhármat nyújtani. Igen, mindannyian keresünk valakit, és h

(#5958) cOxeR válasza Mano_01 (#5957) üzenetére


cOxeR
Ármester

Valami emészthető méretben linkelve? :)

(#5959) norbi2010


norbi2010
őstag

Nekem a kép alany nem jön be :D

(#5960) Mano_01 válasza cOxeR (#5958) üzenetére


Mano_01
tag

Talán így jobb :)

"Mindannyian keresünk valakit, azt a különleges személyt, aki majd megadja azt, ami hiányzik az életünkből. Valakit, aki képes társaságot nyújtani, vagy segítséget, vagy biztonságot, és néha, ha nagyon keressük, megtaláljuk azt, aki képes mindhármat nyújtani. Igen, mindannyian keresünk valakit, és h

(#5961) zolka78 válasza Mano_01 (#5960) üzenetére


zolka78
senior tag

Esetleg levesnek? :D

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#5962) popey37


popey37
addikt

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#5963) cOxeR válasza Mano_01 (#5960) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ezzel a képpel még lenne mit csinálni. :)
Nem elég nagy a mélységélesség, a színei nagyon harsányak, rendbe kellene tenni.
Mögötte a pucért férfi felsőtest nem túlzottan illik a kompozícióba, legalább is én nem tudom hova tenni...

(#5964) Mano_01 válasza zolka78 (#5961) üzenetére


Mano_01
tag

Majd 1x az lesz belőle :D Most még sógorom házi kedvence :D

"Mindannyian keresünk valakit, azt a különleges személyt, aki majd megadja azt, ami hiányzik az életünkből. Valakit, aki képes társaságot nyújtani, vagy segítséget, vagy biztonságot, és néha, ha nagyon keressük, megtaláljuk azt, aki képes mindhármat nyújtani. Igen, mindannyian keresünk valakit, és h

(#5965) Mano_01 válasza cOxeR (#5963) üzenetére


Mano_01
tag

Azt megtudod mondani, mit kell állítani a gépen, hogy ne legyen zajos a kép? :)

"Mindannyian keresünk valakit, azt a különleges személyt, aki majd megadja azt, ami hiányzik az életünkből. Valakit, aki képes társaságot nyújtani, vagy segítséget, vagy biztonságot, és néha, ha nagyon keressük, megtaláljuk azt, aki képes mindhármat nyújtani. Igen, mindannyian keresünk valakit, és h

(#5966) popey37 válasza Mano_01 (#5960) üzenetére


popey37
addikt

brutális a feje: mintha iszonyúan mérges lenne:D

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#5967) cOxeR válasza popey37 (#5962) üzenetére


cOxeR
Ármester

Erre szánni kellene egy kis időt, hogy használhatóbb legyen.
Alapvetően mindenképpen ki kell venni a bal széléből azt a belógó vackot.
Nekem a színvilága se nagyon jön be...

(#5968) popey37 válasza Mano_01 (#5965) üzenetére


popey37
addikt

vedd lejjeb az iso-t kissebb lesz a zaj

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#5969) Balinov válasza Mano_01 (#5960) üzenetére


Balinov
félisten

ez aztan az Angry Bird

nekem tetszik, bar a fiu meztelen felsoteste nelkul jobb lenne

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5970) popey37 válasza Mano_01 (#5965) üzenetére


popey37
addikt

vedd lejjeb az iso-t kissebb lesz a zaj

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#5971) cOxeR válasza Mano_01 (#5965) üzenetére


cOxeR
Ármester

Zajt kell szűrni erre való programmal, LR, PS, és temérdek más is képes csökkenteni a zajt.
De ez nem alapvető gondja a képnek, szerintem a többivel kellene foglalkoznod. Mit, hogyan kell komponálni, milyen egyéb dolgokra kell figyelni kép készítésekor.

(#5972) Mano_01 válasza cOxeR (#5971) üzenetére


Mano_01
tag

Köszi! :)

"Mindannyian keresünk valakit, azt a különleges személyt, aki majd megadja azt, ami hiányzik az életünkből. Valakit, aki képes társaságot nyújtani, vagy segítséget, vagy biztonságot, és néha, ha nagyon keressük, megtaláljuk azt, aki képes mindhármat nyújtani. Igen, mindannyian keresünk valakit, és h

(#5973) Mano_01 válasza popey37 (#5968) üzenetére


Mano_01
tag

400-as ISO-n van.

"Mindannyian keresünk valakit, azt a különleges személyt, aki majd megadja azt, ami hiányzik az életünkből. Valakit, aki képes társaságot nyújtani, vagy segítséget, vagy biztonságot, és néha, ha nagyon keressük, megtaláljuk azt, aki képes mindhármat nyújtani. Igen, mindannyian keresünk valakit, és h

(#5974) popey37 válasza cOxeR (#5967) üzenetére


popey37
addikt

a kép 30 perc expoval készült, a belógó izé meg egy fa része, direkt van benne.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#5975) cOxeR válasza popey37 (#5974) üzenetére


cOxeR
Ármester

Tudom, hogyan készül egy ilyen kép, de attól még rendbe kell tenni... a belógó farész, meg hiba, nem ad a kép értékéhez semmit, se arányérzetet, csak egy zavaró szemelvezető részlet. :U

(#5976) mishubi válasza cOxeR (#5975) üzenetére


mishubi
tag

Egyet értek.Kicsit zavaró az összképet nézve.. eltereli a figyelmet a fő témáról.
De attól eltekintve mutatós maga a kép.

||▐ 웃 + 유= 18+ ▐ || / NUBIA z11 black & gold edition / Lenovo yogabook

(#5977) Real_Necro válasza #58660352 (#5954) üzenetére


Real_Necro
veterán

(#5954) Peregrinator

Az első sajnos bemozdult, a második már egész jó, bár kicsit mintha életlen lenne.

(#5956) bbchris

1. nagyon középre komponált, valahogy a szög sem a legjobb, az árnyék is zavaró, a hátteret pedig jó lett volna elmosni
2. tollászkodó madarak, egy kifelé úszik a képből, turistakép
3. teljesen középre komponált, a kép balra dől, a kerítés és a ház zavaró a háttérben. Próbálj meg közelebbről fotózni, háttérmosással, vagy legalábbis úgy, hogy ne legyen benne ennyi zavaró elem
4. kifelé úszó kacsák, lefotóztad a hátukat, turistakép.

Amennyiben érdekel a fotózás, érdemes lenne kicsit elmélyedned az irodalomban, fotózási technikákban. Tudom ajánlani Scott Kelby Digitális fotós könyveit. :)

(#5960) Mano_01

Jó "mérges" kokas, nekem alul és felül kissé szűk (levágtad a taréját), meg a háttérben a srácot lecserélném egy leányzóra, szintén póló nélkül, kicsit többet mutatva belőle. :D
Kap az alany egy "zöld" hátteret, meg egy kis teret és jó lesz. :)

(#5962) popey37

Egy kicsit nekem világosra sikeredett. Bírom ezeket a képeket, bár a fa zavaró, inkább akkor valami épületrészlet.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5978) aor válasza #58660352 (#5954) üzenetére


aor
tag

második jobb lett! :)

(#5979) aor válasza popey37 (#5962) üzenetére


aor
tag

ez micsoda??? már elnézést a tudatlanságomért.... :)
...mondjuk jól néz ki.....

(#5980) cOxeR válasza aor (#5979) üzenetére


cOxeR
Ármester

Csillagjárásnak hívják.

(#5981) madgie válasza cOxeR (#5971) üzenetére


madgie
titán

WB-t műfényre lőni (még jobb a raw), a többivel egyerértek, alapvetően másképp kell az ilyet komponálni.

popey37: no meg próbálj meg máskor több rövidebb képből összerakni, 30-60 másodperces expozíciókkal nem zajosodik ennyire a szenzor (rekesz full nyitva legyen, ha belefér)

[ Szerkesztve ]

(#5982) popey37 válasza Real_Necro (#5977) üzenetére


popey37
addikt

ez nyers kép, ezeket nem szoktuk feldolgozni, csak időtöltésnek fotozom, ha nincs megfelelő egem, vagy fúj a szél és nem tudok rendes fotokat csinálni.
ha látnád nagyban, tele van hotpixellel, azért kicsinyitettem le.

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#5983) popey37


popey37
addikt

hold-vénusz- jupiter

most csak ilyenekre tellik

[ Szerkesztve ]

Teló: +36302105384 SW 100/900 ED strehl 0.986

(#5984) bbchris válasza Real_Necro (#5977) üzenetére


bbchris
senior tag

Köszi a jótanácsokat , látod megint tanultam belőle hogy mit kellene másképp :R . Nemsokára megjön a Nikon-om aztán azzal is megpróbálok majd valamit okozni :) . Túristakép alatt gondolom úgy érted hogy egy elkapott kép , igen a vadkacsák tényleg azok voltak . Legközelebb megpróbálom majd úgy őket hogy idejöjjenek hozzám . Ezt nem lesz nehéz velük csak vinnem kell majd nekik valamit :) . Amúgy tényleg nehéz őket fotózni mert állandóan belemozognak . Scott Kelby könyvének utána nézek mert nagyon érdekel a dolog .

[ Szerkesztve ]

(#5985) aor


aor
tag

Sziasztok!

Szeretném, ha megosztanátok velem, mit gondoltok e képről.
Van rajta utómunka, nem sok de van!
A kérésem az lenne, hogy mondjátok el, mit rontottam esetleg el vele, mi sok, mi kevés stb.
Kontraszt, élesség, világosság változott (lehet még volt vmi, de most ennyi jut eszembe)
10-es skálán mennyit érne ez? :)
Ha kell akkor felrakom az eredetit is!
Azért kérdezem, hogy merre kéne a képek utómunkájával haladnom, okulni, tanulni szeretnék!
Az kevés, hogy nekem ez így tetszik.... :D

ui: ez az átkozott képméretezés nem tudom rontott e.... :((

[ Szerkesztve ]

(#5986) #56824064


#56824064
törölt tag

Örülnék pár véleménynek és kritikának :)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#5987) fattyu válasza aor (#5985) üzenetére


fattyu
veterán

Szia,

Konstruktív próbálok lenni.
White balance, ferde, szűk, zajos részletszegény. Nem látok exifet és nem emlékszem így fejből mivel dolgozol de ez nem az igazi.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#5988) aor válasza fattyu (#5987) üzenetére


aor
tag

Szia,

ha lesz vmikor felesleges pár perced, akár privibe is kifejtenéd bővebben?
gyak. lelkes amatőr lennék, csak hobby, de szeretnék idővel minél jobb képe(ke)t készíteni.

Canon 1100D+kitobi-val készült. Az utómeló canon szoftverével és ps-sel készítettem és raw-ból. Ps guru sem vagyok! :)

előre is köszönöm

(#5989) cOxeR válasza #56824064 (#5986) üzenetére


cOxeR
Ármester

alapvetően rendben van a kép, amin lehetne javítani, az, hogy jobbról és fentről szűk, valamint a hátteret érdemes egy kicsit másként a képbe komponálni, hogy ne a fejnél legyen a "horizont".

(#5990) fattyu válasza aor (#5988) üzenetére


fattyu
veterán

Nagyon sárga. fehéregyensúlyt kék irányba javítani kéne. A ferde az nem kifejtendő :D
Milyen isonkészült? Mert gyanítom a magas isos zajszűrés vitte el a részletességet ugyanakkor pedig ezzel együtt sem lett szép oly nagyon. ha egy exif adatot mellékelsz jobbat tudok tippelni.
Én csak LRt használok. Szerintem bőven jó és elég.

ha felteszel valahova egy rawot ( jöhet privátban is ) délután ha hazaérek megnézem neked mit lehet kezdeni belőle.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#5991) cOxeR válasza aor (#5985) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nagyon szűk is minden oldalról a komponálás, talán még ennyit a már leírt többi észrevétel mellé. - no de most látom ezt is írta Gergő...

[ Szerkesztve ]

(#5992) aor válasza cOxeR (#5991) üzenetére


aor
tag

az volt a baj, hogy túl sok fa van/volt a környéken és belógtak volna...na legközelebb jobb helyet keresek! :)

(#5993) aor válasza fattyu (#5990) üzenetére


aor
tag

megpróbálom elővarázsolni az exif-et, a többit meg igyekszem szem előtt tartani, köszönöm.

(#5994) fattyu válasza aor (#5993) üzenetére


fattyu
veterán

Ez sem tökéletes messze nem, de hasonló körülmények között készült.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#5995) zolka78 válasza fattyu (#5994) üzenetére


zolka78
senior tag

Miért kell mindennek tökéletesnek lennie? Egyáltalán nincs mindig rá szükség. Ha arra sétálok éjszaka a kedvesemmel, akkor ugyan azt látom amit a te képeden. Ha ránézek erre a képedre, akkor ugyan az az érzés fog el mint amikor ott vagyok. Ennél több nem kell.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#5996) aor válasza fattyu (#5994) üzenetére


aor
tag

ilyenem van, csak élesebb szögből, na majd akkor egy ilyet küldök el! :)

(#5997) fattyu válasza zolka78 (#5995) üzenetére


fattyu
veterán

a kérdés teljesen jó és elég messzire vezet.

lévén tulképp művészkedni próbálunk annyira végezetesen nem offtopik így belemegyek egy kicsit.

Nemtudom én örök elégedtlen vagyok. Látom a fejlődést javulást a képeimen ( főleg mert rendre visszatérek régebbi képeimre ) de mégis csak az kerül felülre hogy még mindig nem jók. Nincs egy képem amire akár az én műveletlen szemmel azt mondhatnám hogy ebbe nem tudok belekötni. Valahol gondolom ez visz előre. Nyilván eltúlozni sem szabad mert sikerélmény nélkül megsavanyodik a dolog, de gondolom ez is embere válogatja.

Megint egy másik kérdés hogy mivel már mindent lefotóztak mindenhonnan kb, így nehéz olyat alkotni ami kiemelkedik a masszából. Szóval még egy relatíve jól komponált technikailag egész jó lánchidas kép is csak egy lett a tömegből.

Meg még csomó mindent tudnék erről mondani, de lehet csak én agyalom túl ezt a részét a dolognak.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#5998) zolka78 válasza fattyu (#5997) üzenetére


zolka78
senior tag

Nem biztos, hogy túl agyalod. Én a másik véglet vagyok. Persze talán elméletben van róla sanda gyanúm, hogy mitől lesz jó egy kép. Olyan dolgok amit már a fotózás nagyjai lefektettek az írott és íratlan szabályok közé az elmúlt 1,5 évszázadban. De nekem alapvetően akkor lesz jó egy kép, ha attól van valamilyen érzésem ha rá nézek. Sőt ha ez jó érzést és gondolatokat ébreszt bennem, vagy csak jót tesz a lelkivilágomnak, akkor az nekem jó kép. Innentől nem érdekelnek a fotózás alapszabályai, vagy a művészi alkalmazások. Ezért van az még ha nagyon jó képet is látok de nem indít meg, nem érdekel, számomra csak egy kép marad. Ezért van az, hogy amit te klisésnek vélsz a képeden nekem az nem az. Sok szép emlék köt a várhoz is, a Lánchídhoz is. Ha látok egy képet róluk ami helyesen van exponálva és nagyjából jó a szerkesztés is, akkor nekem nem hiányzik róla semmi, még akkor sem ha ezer ilyen van már.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#5999) ttoth válasza aor (#5985) üzenetére


ttoth
tag

Még annyit megpróbálhatnál, hogy szűkebb rekeszt választasz, attól nem kis gömbök lesznek a lámpák, hanem lesznek kis nyúlványaik. Cserébe hosszabb lesz a záridő, de gondolom, ezt is állványról lőtted.
[link]

Meg egy kicsit próbálj meg korábban fotózni, hogy ne koromsötét legyen a háttér (jó, nem az most sem, de túl sötét.) Nézz utána a kék órának:
[link]
[link]

Űűű, de szép eketárcsa!

(#6000) aor válasza ttoth (#5999) üzenetére


aor
tag

kézből lett lőve, szerintem is800-on, állványom reményeim szerint lassan megjön Hongkongból. :)
Egyébként az eredeti kicsit világosabb, vmiért úgy éreztem így hatásosabb, ezek szerint tévedtem.:)
A linkjeidet meg áttanulmányozom.
Egyébként csak sétálgattam obivásárlás után.
Fejből nem tudom, csak sejtem, hogy nyitott blendével készült. :)

Fattyú: igaziból én azt szeretném viszont látni a képeken, amit a szemem lát. Pl. az eredeti kép, nekem világosabb volt, mint ahogy én láttam, ezért sötétítettem rajta egy picit.
De ha azt vesszük, hogy a bridge géppel mik készültek, akkor ez már előre lépés.
És igen, az ember mindig fejlődni szeretne, amíg a saját és a technikai korlátok meg nem akadályozzák. Értem ezalatt, hogy hacsak 10 forintom van erre a hobbyra, akkor hiába szeretnék 100 forintos obit. :D Abból a 10 forintból kell megpróbálni kihozni a maximumot...szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.