Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) Fotonhámozó válasza Telomanikus (#30994) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Hű, a csillagzoomos beindította a fantáziámat... :R

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#31002) Fotonhámozó


Fotonhámozó
senior tag

Tegnap nézegettem korábbi képeimet, többek közt erre is rábukkantam:

Kísérletezős-tesztelgetős kép, kíváncsi vagyok másoknak mennyire jön be. Szerintetek?

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#31003) jjeahh válasza Fotonhámozó (#31002) üzenetére


jjeahh
nagyúr

uh, ez a Földön készült? :))

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#31004) Telomanikus válasza Fotonhámozó (#31002) üzenetére


Telomanikus
senior tag

Nekem tetszik, egyedül a képarány zavar. Megnézném az életlen részt élesen is úgy, hogy nincs benne ez az előtér.

Hű ez a képed nagyon tetszik [link] !

[ Szerkesztve ]

(#31005) BigBlackDog válasza Fotonhámozó (#31002) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nekem ez bejött. :K A színek, a fények, az előtér-háttér szétválása tetszetős számomra.

(#31006) Big-Lacos válasza Telomanikus (#30994) üzenetére


Big-Lacos
aktív tag

Az elso tetszik a legjobban, azt megneznem nagyobb felbontasban is.

(#31000) Fotonhámozó: Koszi. Majd lehet visszamegyek valamikor, ha meglesz a nagylatom, igy kicsit tenyleg szuk.

(#30993) *Ropi*: Bocs, nem lattam, valaszoltam azota.

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#31007) Fotonhámozó válasza jjeahh (#31003) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

NASA-nál nem kaptam jegyet a Marsra, úgyhogy igen :DDD. Egyébként ugyanott készült, ahol ez, még a kóró is ugyanaz, csak valamivel később kaptam le.

Telomanikus: Köszönöm! Van a háttérről is éles kép, kicsit más helyről fotózva, előtérben kukoricatáblával, szép réteges kompó. Ezen a képen a háttér életlenítése kellett a 3D hatáshoz. A kompozíciójával nem vagyok maradéktalanul elégedett, madarak és a kiálló száraz fűcsomó is talán túlságosan is szélre kerültek. A székes egyik személyes kedvencem. A 70-210 f/3.4-4.5 két hibája is előjön ezen a képen. Szembefénynél óhatatlanul becsillan, illetve kontrasztalanná válik a kép. Úgyhogy kontrasztot utólag tolni kellett rá rendesen.

BigBlackDog: köszönöm!

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#31008) *Ropi* válasza Fotonhámozó (#31002) üzenetére


*Ropi*
félisten

Plusszolom, de a két madarat szedd le mert zavaróak! ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#31009) zgospel


zgospel
őstag

fu gyerekek, azért megugrott a színvonal rendesen :C építőleg nem is nagyon tudok hozzászólni, meg amúgyis leírták már előttem :))

teszek én is, másfél hónapja nem fotóztam, remélem hangulatképnek elmegy:

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#31010) LamaCube


LamaCube
addikt

Egészségügyes szakiktól kérdezném, hogy az infúziós tartályból kifogy a cucc, akkor a tetejét, hogyan lehet levenni, mert nekem eddig nem sikerült :( Vagy fabrikáljak egy literes palackból és abba tegyem a vezetéket?

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#31011) phaseOne válasza hcl (#30973) üzenetére


phaseOne
tag

Ohhó, kiálsz egy 3 lábúval a rakpartra, egyszer csak ezt veszed észre, hogy kb 100m-rel előtted mindenki nyom egy emberes féket, és szépen elmegy melletted :K

hibavissza:Szia, köszönöm, valóban nem, mert macera, de igyekszem rendszeresen olvasni a fórumot, szóval ha itt kérdezel róluk akkor mesélek (ld a mellékelt ábrát^^).

Big-Lacos: Ezek nekem is tetszenek. Én is az elsőt választanám, az épületek csökkenése lezárja a képet. A daruval (szerk: fattyuval értek egyet :D ) egyet értek, de csak van valami képszerkesztő ami gyógyítja a létezését :B

Telomanikus: Elég jó hogy a város felett így kijöttek a csillagok... ez nem egy expó, ugye?
Jó a fénysebességes is :D

Fotonhámozó: +1 Ropi (ez így már összetett művelet)

(#31012) JohnyBlue válasza LamaCube (#31010) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Ilyenre gondolsz ?

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#31013) Telomanikus válasza phaseOne (#31011) üzenetére


Telomanikus
senior tag

Szia, ez kb 40 képből lett összetéve. :)

(#31014) LamaCube válasza JohnyBlue (#31012) üzenetére


LamaCube
addikt

Nem. Nekem ilyen műanyag tartályos van. Ott fent a bal sarokban látod. Úgy nézem le van sütve a műanyag a kupakon.
Egyben bemutatom a tákolmány szerkezetemet is. :DDD A ruhaszárítót még mindig igénybe vettem a palack tárolására. :) Sajnos még mindig nem érkezetek meg a vakukioldóim, de majd rakok fel képeket a cseppekről.

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#31015) Fotonhámozó válasza *Ropi* (#31008) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Köszi! De akkor a címét is meg kell változtatnom :))

phaseOne: köszi!

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#31016) Fotonhámozó válasza Big-Lacos (#31006) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Milyen nagylátód lesz, ha szabad tudni?

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#31017) Big-Lacos válasza Fotonhámozó (#31016) üzenetére


Big-Lacos
aktív tag

Samyang 14 vagy 24 van kilatasban, de elotte az kellene, hogy elvigyek a 8mm-t. Mar van ra jelentkezo, szoval lassacskan csak-csak elviszik)

https://www.flickr.com/photos/biglacos/

(#31018) LamaCube


LamaCube
addikt

Volt egy szabad órám és csináltam pár képet. Remélem a héten megjönnek a színelőtétek és kioldók a vakukhoz. Meg fotókartont is kellene már vennem. Gombát csinálni esélyem se volt, de nem adom fel. :N
[link]
[link]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#31019) JohnyBlue válasza LamaCube (#31014) üzenetére


JohnyBlue
őstag

jjaaj tudom mostmar tudom milyen ;) ennek ha a tetejére csinálsz egy lukat akkor alulról mondjuk egy 100milis fecsivel feltudod tolteni. a felesleges levego meg felul kitud jonni. amikor meg feltoltotted, alulra visszadugod az infuzios szereleket es viszonhallasra.

[ Szerkesztve ]

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#31020) LamaCube válasza JohnyBlue (#31019) üzenetére


LamaCube
addikt

Igen, már kaptam ez ügyben segítséget, de én is erre jutottam a végén. Gondoltam megkérdem hátha van más megoldás. Persze evidens, hogy eredetileg nem után tölthető. :R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#31021) sixpak válasza LamaCube (#31018) üzenetére


sixpak
nagyúr

A második horzsol...csak meglesz az eredménye a sok barkácsolásnak. :K :R

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#31022) LamaCube válasza sixpak (#31021) üzenetére


LamaCube
addikt

Köszönöm! :R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#31023) belovary


belovary
senior tag

Amit én vettem műanyag tasakot, vagy 10-szer töltöttem fel! Ahová beszúrtam a cső hegyes végét, oda fecskendővel bele, aztán bele egy 20ml színes lötty, aztán így tovább amíg tele nem lett. azt folytattam a témát tovább. :DDD Szóval simán újratölthetőek! ;]

(#31024) phaseOne válasza Telomanikus (#31013) üzenetére


phaseOne
tag

Az igen :Y PS vagy valami célprogi?

[ Szerkesztve ]

(#31025) hcl válasza phaseOne (#31024) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Startrails pl. Ingyenes, utána kis szerkesztéssel szép lesz az eredmény. PS-ben vagy Gimpben is lehet rétegenként összegezni (Lighten only pl.), csak az macerásabb.

Mutogatni való hater díszpinty

(#31026) matyi012345 válasza LamaCube (#31014) üzenetére


matyi012345
őstag

Ez komoly kis szerkezet. Én ma vettem egy 180*40-es stripboxot de az asszony már nyafogott hogy hol fér el rakjam össze stb..mondom rakd össze egyszer, többet nem kéred :)) Egy ilyenre jönne haza szerintem kidobna a cuccaimmal együtt. :DD

(#31027) LamaCube válasza matyi012345 (#31026) üzenetére


LamaCube
addikt

Köszi! Direkt úgy csináltam meg, hogy szét lehessen szerelni 5 perc alatt. Az egész elfér a számítógép asztalom melletti 15 cm-es résben.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#31028) hodostamas


hodostamas
addikt

(#31029) hcl válasza LamaCube (#31027) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

és matyi : Összehajtható tárgysátoron filózok, nem akarok 4-5000 ért venni ebayről, sztem olcsóbban gyártok zsanér, fehér csomagolószivacs (melóhelye a monitorok csomagolóanyaga) és 1-es fenyőlécből...

Mutogatni való hater díszpinty

(#31030) LamaCube válasza hcl (#31029) üzenetére


LamaCube
addikt

Ha megvannak hozzá az alapanyagaid, akkor bőven megér egy próbát, ha mégsem sikerül, akkor meg rendelsz egyet. Bár nincs tapasztalatom tárgysátorral. :N

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#31031) sixpak válasza hodostamas (#31028) üzenetére


sixpak
nagyúr

Jól néz ki. :K

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#31032) matyi012345 válasza hcl (#31029) üzenetére


matyi012345
őstag

gyűrű és evőeszköz fotózáson kívül szinte semmire nem jó, de arra viszont megérheti ha elfér és van alapanyagod.

(#31033) hcl válasza matyi012345 (#31032) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Másra miért nem?

Mutogatni való hater díszpinty

(#31034) matyi012345 válasza hcl (#31033) üzenetére


matyi012345
őstag

Kontrollálhatatlanok a fényei. Élfényt pl. egyáltalán nem tudsz benne létrehozni de egy gradiens reflexióval is gond lehet. Háttérfény meg szintén képtelenség mert nem tudod lenégerezni vagy hátrébb vinni ha az oldalsó lapon is világítasz. Vagy kiütöd fehérre a hátsó lapot, de se snootos se alulról világított háttérfényed nincs. Mondjuk ha jól maszkolod fekete kartonokkal akkor lehet esélyed élfényesre, de akinek 6 anyja van... :) lerakok hátra egy csíksugárzót és megvan az élfényem. Önkínzás a tárgysátor szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#31035) hcl válasza matyi012345 (#31034) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Érteni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#31036) matyi012345 válasza hcl (#31035) üzenetére


matyi012345
őstag

Inkább azt javaslom hogy fekete és fehér plexilapokat szerezz be és ha van rendszervakud akkor hosszú zárral tudsz világítani több villanást is, ez a tranziens módszer. És tudsz csinálni rá szűkítőt, stripboxot, mindent amit a fantáziád megenged. ;) sokkal jobb képeket érhetsz el. Vagy ha nem akarsz hosszúzárazni akkor PS több expo. Ezeken a plexiken (főleg szerintem a feketén) jók a tükröződések és szimplák.

Nem piszkálásból mondom ám, csak elmenne a kedved az egész témától mert tudom hogy a sátorba nem jönnének úgy a képek. Viszont ha van 1-2 vakud és kreativitásod akkor lehozhatod a csillagokat is az égről. ;)

(#31037) LamaCube válasza matyi012345 (#31036) üzenetére


LamaCube
addikt

Szerinted melyik típusú plexi lenne jó háttérnek? /pl. cseppfotózáshoz/ Hátulról akarom megszínezni vakukkal. Tudok szerezni ledes plexit fehéret meg világoskéket, persze itt most fehér az opció. A ledes annyiban különbözik, hogy a ledes fényt /talán a vakust is/ egyenletesen szórja szét a felületen. Gondolom ez jobb választás lenne.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#31038) StefanBraun


StefanBraun
aktív tag

Sziasztok !

Ha már csepp.. :D Vélemény? :D

[ Szerkesztve ]

(#31039) hcl válasza matyi012345 (#31036) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jó hogy mondtad, azt hittem az egy jóféle tárgyfotós eszköz.
Mondjuk havernak van műterme, ha komolyat akarok, csak az azért alapból fizetős, ingyen nem szívom a vérét, illetve sokkal érdekesebb otthon alkotni hozzá cuccokat.

Mutogatni való hater díszpinty

(#31040) matyi012345 válasza LamaCube (#31037) üzenetére


matyi012345
őstag

Nem szoktam cseppet fotózni mert nincsenek igbt-s vakujaim de én nem plexivel próbálkoznék hanem sima fehér lappal amire rávillantasz, vagy translum diffuzorral amin keresztül átvillantasz színezőfóliás fényformálóval, pl snoot, vagy alapreflektor, vagy amit tudsz színezni. Facebookon lépj be Photigy csoportba, ott sokan csinálnak splash fotózást és vannak diagramok is hozzá, rengeteget lehet tőlük "lesni" ;)

HCL
Megy privi.

[ Szerkesztve ]

(#31041) LamaCube válasza matyi012345 (#31040) üzenetére


LamaCube
addikt

:R

StefanBraun

Tőlem ment egy csillag. Tetszik a víz felszíne is.

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#31042) Fotonhámozó


Fotonhámozó
senior tag

Sziasztok!

Remélem elfér itt, a linkelt képek megnézésével, megvitatásával akár tanulni is lehet. Ha mégsem, akkor előre is elnézést miatta, lehet törölni! Tegnap befejeződött a Medvesi Fotós Maraton pályázatára beküldött képek zsűrizése. A zsűrit magyar és szlovák részről 2-2 fotó- és grafikusművész képviselte (szlovák részről Milan Antal fényképész és Ľubomír Šmída, a Szlovákiai Fényképészek Szövetségének elnöke, magyar oldalról Herbst Rudolf fotóművész és Pénzes Géza festő- és grafikusművész). A 2 kategóriában 3-3 díjat osztottak ki (felnőttben 3. lettem ). A felnőtt és ifjúsági kategória mellett idén közönségdíjat is kihirdetnek.A közönségszavazásra itt FB-n kerül sor (sajnos, remélem nem likevadászat / kinek van több ismerőse verseny lesz belőle). A képeket az alábbi galériában tudjátok megtekinteni. likeolni, kommentelni..

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#31043) m3ss válasza Fotonhámozó (#31042) üzenetére


m3ss
veterán

grat, melyik keped lett?
van itt sok jo kep, pl 3.4.6.10. milyen jo mar...lovagos meg portre kepeket mondjuk nem tudom hogy mertek kirakni :) de a tajkepek kozott vannak jok.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#31044) hcl válasza Fotonhámozó (#31042) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Grat :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#31045) m3ss


m3ss
veterán

ja mar emlexek, ez tied volt, ugye? amugy mokas, montenegroban par eve lottem egy nagyon hasonlo helyen en is hasonlo fotot. legalabbis kompoban, temaban hasonlo :)
harminchatos. hmm jo kis d70+1855+hugin&pp happy dejz. gudtajmz :D

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#31046) Fotonhámozó válasza m3ss (#31043) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Köszi! Ez az. Szerintem van tőle jobb kép is a felhozatalban. Bár az 500px-en 99 fölé szaladt, ez a ködös téma sokaknak bejön. A váras képem miatt fogom a fejemet, mert több változat közül a legrosszabbat küldtem be. Ha most küldeném, akkor ezzel neveznék..

A lovagos képek is olyanok, hogy láttam ezektől sokkal jobbat is, nem tudom miért ezeket választották ki közönségszavazásra. Illetve a Rónafalu felett lőtt képemet miért nem, ha már ezeket igen. A HDR-es borzalmakat ugyancsak nem értem.

hcl: köszi!

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#31047) m3ss válasza Fotonhámozó (#31046) üzenetére


m3ss
veterán

lovagosak kritikan aluliak. technikailag vegkepp, de minden teren. egy szerencsetlen ernyot/boxot nem tudtak magukkal vinni ha mar fotos maraton? :) inkabb meglottek igy es szejjelhadereztek :D
amugy ronafalu feletti keped nekem sem tetszik kulonosebben. sztem kb minden kepet jobban sikerult ennel :)
vhogy felul sok, alul keves, tema sem a legjobb. napszak/idojaras/korulmenyek sem olyan huha.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#31048) belovary válasza Fotonhámozó (#31042) üzenetére


belovary
senior tag

Elsőre szeretnék gratulálni! Viszont teljesen egyetértek azzal, amiket m3ss írt. A Rónafalu nekem sem adja, de a másik kettőről szerintem nem is kell nagyon mit írni. A pályázat képeit most nézem, és számomra is érthetetlen, hogy vannak nagyon nagyon jó fotók, és vannak tényleg olyanok, hogy még egy laikusnak is rossz. Tudom, mert itt ül mellettem a bunkója... :DDD ;] :DDD Viccet félretéve, itt sem értem, amit sok helyen, hogy ezek a képek hogyan kerülhetnek be egy fotópályázatba. Persze gondolom a hangulatát, azt hogy miről is szól, stb... akarják még a képek közé becsempészni, de akkor is. Nézegettem más pályázatokat is, ott is vannak olyanok, mintha random módban választanák ki.

Ettől függetlenül vannak nagyon jó kis fotók, így csak gratulálni tudok, mert nem semmi... :C

Amúgy 500px-en meg eljátszottam most egy-két alkalommal ezt a dolgot, feltöltöttem kisebb időközökkel ugyanazokat a képeket, volt amelyiket 3 alkalommal is. A százalékok között nem is kis eltérés volt. Volt amelyik bőven 90% felett volt, most meg alig érte el a 20%-ot. :DDD Valamelyik pont fordítva. Amelyiket késő délutáni órákban töltöd fel, jobb lesz, főleg a péntek, és vasárnap a tuti. :DDD Statisztika, mi? ;]

Itt van több kép is amelyik a tiéd, nem?

[ Szerkesztve ]

(#31049) belovary


belovary
senior tag

Bocsi, kicsúsztam a szerkesztési időből. 2 képed van, de mintha itt több képet is láttam volna már a fórumban. Más is indult? :DDD

(#31050) hcl válasza belovary (#31048) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem pont reggel 9 körül szokott jobb lenni :D

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.