Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) cOxeR válasza fattyu (#4150) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ezt már átrágtuk, amúgy meg kiciszárga. ;)

(#4152) macready válasza cOxeR (#4143) üzenetére


macready
csendes tag

cOxeR: Tévedés, a szitakötő nagyon is élő volt, csak épp megpihent egy kicsit a padon, mozdulatlanná dermedve. Itt talán élettelibbnek tűnik kép

m3ss és ballington: kösz a tippeket, hasznosak lesznek. :) szöcs

[ Szerkesztve ]

(#4153) cOxeR válasza macready (#4152) üzenetére


cOxeR
Ármester

Lehet csak a szél fújta arrébb, nem sok jövőt jósolok neki... :))

(#4154) ballington


ballington
addikt

Tehát akkor az ígért kép(ek):

[link]

[link]

Véleményeket örömmel venném.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#4155) cOxeR válasza ballington (#4154) üzenetére


cOxeR
Ármester

Az első kép nekem még nincs eléggé harmadolóba helyezve, akkor talán jobban érvényesülne, egy picit be is van mozdulva, és ezért nem is kellően éles. Valamint ferde a horizont.
A második kép éles, arányos minden oldalról, viszont ez a nagyon telibe szemből perspektíva, egyáltalán nem nyerő legalább is számomra.
Ez a téma szerintem semmit mondó, és nem vált ki érzéseket belőlem, annak ellenére, hogy tényleg szép a táj... de kakukktojás az a tűzcsap.

(#4156) ballington válasza cOxeR (#4155) üzenetére


ballington
addikt

Az elsőn miből látod, hogy ferde a horizont? Lehet az Én szemem rossz, de Én olyan élesnek látom, mint a 2.-at.
Köszi a véleményt, engem megfogott a piros színe abban a fehér tájban. Nekem ezért tetszik.
Sokat gondolkodtam egyébként, hogy a 2. feltegyem-e, de aztán csak feltettem. Igazából volt egy másik kép, ami komponálásban még az 1-nél is jobban tetszett volna (az is többet mutat a tájból), de valamiért nem lett éles, pedig ügyeltem a záridőre is.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#4157) m3ss válasza ballington (#4154) üzenetére


m3ss
veterán

a masodik tuzcsap nelkul nagyon jo lenne ;] :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4158) cOxeR válasza ballington (#4156) üzenetére


cOxeR
Ármester

Egyszerű, tegyél egy lapot a tűzcsap mellé, vagy a horizontra fektess rá egyet, és már is látod, hogy van benne, ~2mm. Nekem valamiért életlenebbnek tűnik, megnéztem a záridőt, és az első kép 1/30 a második 1/100, simán lehet 1/30-adon bemoccanás. :)
A lényeg, hogy neked tetszik a piros csap a fehér ködös tájban.

(#4159) aldebaran válasza ballington (#4154) üzenetére


aldebaran
őstag

Ezek szerintem minimal -kent mutatnanak jol.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#4160) m3ss válasza aldebaran (#4159) üzenetére


m3ss
veterán

jaja. egy olyan level mint a masodik kep jobb oldalan, azzal a feher, kodos hatterrel :K

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4161) Zinho


Zinho
aktív tag

No, 9 nap vámkezelés után megjött az m42 átalakítóm... + közgyűrűsor. Nem egyszerű velük az élet! Viszont a 4500ft a Jupiter obiért, meg a cca 8 dolcsi az előbb említett pakkért azt hiszem jó beruházás volt:

(persze csak ha megtanulom őket rendesen használni :D )

[ Szerkesztve ]

(#4162) End-ru


End-ru
aktív tag

A nyáron lőttem sajnos jpg-ben, az ég a jobb oldalon a feldolgozás során csúnya lett, de azért kívácsi vagyok a véleményetekre.

[ Szerkesztve ]

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#4163) aldebaran válasza End-ru (#4162) üzenetére


aldebaran
őstag

Szép lenne, csak egy tájképhez nagyon-nagyon fura az álló formátum.

Ha megvágnád 16:9-be, hogy az emberke a harmadolóba essen és az alsó részben lévő fekete is kiesne, akkor szerintem jó kép lenne.

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#4164) zool1 válasza End-ru (#4162) üzenetére


zool1
őstag

Ez a kép a Balatonnál készült! :K

(#4165) ballington válasza Zinho (#4161) üzenetére


ballington
addikt

Ez jó, olyan mint egy szörnyecske fej, a szirmok a szemei

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#4166) fenyvesevi75


fenyvesevi75
csendes tag

Sziasztok!

Azt előre leszögezem, h nem igazán értek a gépekhez.

Kaptam 120eFT hitelkeretet a bankomtól, de ez legalább névre szóló... :)

[link]

Ezt szeretném elkölteni egy normális gépre!

Régebben egy kompakt powerhot-unk volt, de most jó lenne lecserélni valami jobbra.

Lehet ennyiért már normális tükörreflexes gépet venni? Láttam az egyik barátomnál egyet, és azzal még én is szinte profi képeket tudtam csinálni, pedig automata módban volt! (valamilyen Cannon EOS volt.)

Vagy felejtsem el, hogy ennyiért kapok valami jót?

(#4167) aldebaran válasza fenyvesevi75 (#4166) üzenetére


aldebaran
őstag

Szerintem, ez a te topicod: http://gamepod.hu/tema/milyen_cserelheto_objektives_gepet/friss.html

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#4168) ballington válasza fenyvesevi75 (#4166) üzenetére


ballington
addikt

Azt kell még eldöntened, kell-e neked a DSLR...Ennyiből egy normális bridge szerű gépet is veszel, aminek elég nagy a zoom átfogása is. A DSLR-nél be kell vállalnod, hogy esetleg cserélgeted az obit, ami nem a leggazdaságosabb.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#4169) A Zéé válasza fenyvesevi75 (#4166) üzenetére


A Zéé
addikt

Így ne vegyél gépet szerintem. Buktatós ez a kaptam hitelkeretet téma. Nagyon rá lehet fázni ezekre a dolgokra, mert jól hangzik, hogy 1-2 hónapig nincs kamat a hitelkeretre, de ha addig nem tudod visszafizetni, utána nagyon nagy lesz. A cégünknél 3-4 embernek is van hasonló miatt letiltása a 21 emberből. Mert hajj de megörültek ők is neki, hogy van 100-200e hitelkeret, és el is költötték lapostévére, számítógépre, kamerára, legtöbbjüknek igazából szüksége se volt rá. Most meg kötelezően vonjuk tőlük a havi 15k törlesztőrészletet.
Ha mindenképp gépet akarsz venni, akkor inkább spórold össze az 1-2 hónap alatt az árát, ha megy. Ha nem megy, akkor se vegyél így hitelre a fényképezőt szerintem, mert a banknak is maximum ennyi időd lenne visszafizetni az árát kamatmentesen. Ha meg kifutsz a kamatmentességből, akkor máris a 120k helyett 150-160k-t vagy még többet kell visszafizetni. Aztán akkor már nem is olyan jó üzlet ez.

Inkább figyeld az edigital honlapot, ott néha vannak kamatmentes cetelemkártyás részletfizetési lehetőségek, és azt használd ki, mint ezt a hitelkeretet.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#4170) m3ss válasza End-ru (#4162) üzenetére


m3ss
veterán

hat sztem ez a kep nagyon rendben van. grat. igaz, hogy tajkepekhez jobb a fekvo, de itt abszolut nem zavar, foleg a felhok miatt. meg jol vezeti a szemet a naphoz a felhok meg a part vonala. nekem tetszik :C

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4171) m3ss


m3ss
veterán

orom, boldogsag, megjott az 50mm f1.8-am :C
vegre tudok hatteret mosni. tesztkep. sotet van, iso 800, meg 1/15 is keves sztem, meg fektetve kellett volna es kinez :DDD de aranyos :) majd csinalok jobbat fenynel, af segedfeny se tetszett neki :P

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4172) Real_Necro válasza m3ss (#4171) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nekem M42 adapter jött meg, sajnos a 2 közül csak a lencsés lett jó, a sima nem megy rá vázra. Szórakoztam egyet vele, semmi extra, de azért felrakom. Utómunka nincsen benne:

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4173) fattyu válasza Real_Necro (#4172) üzenetére


fattyu
veterán

Egen a Nikon átka :S csak korrekciós adapterrel lesz régi egyéb manuális üveged ami viszont nem tesz jót a rajznak.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4174) Real_Necro válasza fattyu (#4173) üzenetére


Real_Necro
veterán

Van üveg nélküli adapterem is, csak nem tudtam rákönyörögni a vázra. Igaz azzal nem lesz végtelen fókusz, de még mindig használható.
Megpróbálok majd közeljövőben szabadban is képeket lőni az obival, beltérben vaku nélkül kevés lesz a fény.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4175) AMD Power válasza m3ss (#4171) üzenetére


AMD Power
titán

Jó lenne a kép, de szerintem nem elég éles.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4176) Sucuka válasza AMD Power (#4175) üzenetére


Sucuka
senior tag

Szerintem meg alexpós :) de nem bántásból ám!

(#4174) Real_Necro: Milyen gépre tetted az adaptert? Kíváncsi vagyok mik a tapasztalatok, mert én is gondolkodtam hasonlón.
Köszi.

(#4177) krasds


krasds
csendes tag

Mindenkinek koszonom a velemenyeket! Ebbol is tanultam!

(#4178) Real_Necro válasza Sucuka (#4176) üzenetére


Real_Necro
veterán

D90 a váz, Pentacon Electric 135/2,8 az obi.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4179) nesa válasza Real_Necro (#4178) üzenetére


nesa
veterán

Ilyen nekem is van, az enyem praktica B volt, bajonett lelett bontva es ninkon lett felrakva, persze vegtelen igy sincs.

(#4180) Real_Necro válasza nesa (#4179) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nem tudom mi van a lencse nélküli adapterrel, ha az felmenne, akkor kikerülhetném a lencse okozta minőségromlást. Igaz, hogy akkor nem lesz végtelen, de számomra ez nem akkora gond. Hétvégén még jobban meglesem, csak nem akartam vázat sem sokáig nyitott aknával hagyni. Valószínüleg több próbálkozásom ilyen átalakító adapterrel nem lesz, mert macerásnak tartom oda-vissza szerelgetni a gépet. Inkább gyűjtök a 105-ös Sigma-ra, vagy valami hasonlóra, de lehet egy 50-es AF D is szóba jöhet, eddigi tapasztalataim alapján akváriumhoz megfelelő lenne.
Utóbbinál olyasmit hallottam, hogy az 50/1,8 AF-S obi minőségben jobb mint a D-s. Ebből mennyi lehet az igaz? AF I obikat is néztem, de ha jól tudom azok csak full manuálban használhatóak.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4181) End-ru válasza m3ss (#4170) üzenetére


End-ru
aktív tag

Köszi örülök, hogy tetszik.
Nekem is tetszettek a felhők, amik fekvő formátumban nem lennének ilyen hangsúlyosak.

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#4182) nesa válasza Real_Necro (#4180) üzenetére


nesa
veterán

Az uj 50 es jobb kell legyen!

Nehezebb a pentacon obit feltekerni mint1 barmilyen masikat? ezt nemertem :N

(#4183) Real_Necro válasza nesa (#4182) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ha fixen rászerelem az obira az adaptert, akkor nem gond, mert csak a bajonett van. De ha az adaptert cserélgetni akarom, vagy a benne lévő lencsét védeni, akkor már macerásabb lecsavargatni.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4184) gboszi válasza m3ss (#4171) üzenetére


gboszi
senior tag

milyen obi pontosan, mennyiért, milyen vázra? Én is tervezek egy ilyesmit d3100-re...

"If you're good at something, never do it for free!"

(#4185) raziel01


raziel01
veterán

Pár érdekes kép van közte
Ötleteket lehet meríteni belőle. :)

(#4186) Chance válasza gboszi (#4184) üzenetére


Chance
tag

Én is most várom az adaptert a D3100-ra.
Volt a családban 3 Yashica manuál objektív, kíváncsi leszek az eredményre....

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#4187) Sucuka válasza raziel01 (#4185) üzenetére


Sucuka
senior tag

Nagyon tetszetősek. Hogy akadtál rá? :)

(#4188) raziel01 válasza Sucuka (#4187) üzenetére


raziel01
veterán

Nézegettem a képeit flickren innen a topicból valakinek, aztán az oldal alján beadott egy hirdetést, rákattintottam és ez jött be. :)

(#4189) m3ss válasza AMD Power (#4175) üzenetére


m3ss
veterán

eletlen lenne? en nem latom annak, de vmi bemozdulasos eletlenseg lehet benne. vagy arra gondolsz, hogy f1.8 miatt pl a mancsa nem eles?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4190) dudikpal


dudikpal
aktív tag

Ezt tudja vki h mitől lehet?
Több szűrővel is próbáltam, hasonló az eredmény:

(#4191) ballington válasza m3ss (#4171) üzenetére


ballington
addikt

Az általad említetteken kívül annyit jegyeznék meg, hogy figyelj, h élő "tárgynál" mindig a szemen legyen a fókusz. Nem tudom, lehet h csak én vagyok így, de sztem nem ott van.
Ja és a kép tájolásával kapcsolatban nem értek egyet, sztem az álló jól áll neki.
Amúgy grat az obihoz, nekem egy MAF 50/1.7, de ritkán használom, pedig gyönyörű a rajzolata.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#4192) dudikpal válasza dudikpal (#4190) üzenetére


dudikpal
aktív tag

Látom kicsit elkapkodtam :)
Szóval többféle csillagszűrővel is próbálkoztam, és ugyanilyen szaggatottak lettek acsillag ágai.

(#4193) #24334592 válasza dudikpal (#4192) üzenetére


#24334592
törölt tag

be szabad ide jönni pana ft2-vel készült képekkel? :B

szeretek fotózni, s előbb utóbbi lesz valami minőségibb gépem is, csak találnom kell egy jót, úgyhogy bőszen bújom a cserélhető objektíves topikot

a a tumblr jobb mint a flickr képmegoszztásra, vagy tudtok jobbat?esetleg picasa?

[ Szerkesztve ]

(#4194) aldebaran válasza #24334592 (#4193) üzenetére


aldebaran
őstag

Nem az eszköz számít, hanem a látásmód és a kész kép. ;]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#4195) #24334592 válasza aldebaran (#4194) üzenetére


#24334592
törölt tag

mindig csodáltam a ps gurukat, mit sem értek ezekhez a progikhoz.Van olyan ami egyszerűbb mint a ps?alap dolgokat kéne tudnia, mint fényerősség, rgb külön külön, élesség stb...

(#4196) #24334592 válasza #24334592 (#4195) üzenetére


#24334592
törölt tag

(#4197) ballington válasza #24334592 (#4195) üzenetére


ballington
addikt

Mondjuk Lightroom, én is azt használom

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#4198) End-ru


End-ru
aktív tag

Legyen egy fekvő is, hátha valakinek bejön:

Akik naponta ingáznak, és átérzik :)

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#4199) ballington válasza #24334592 (#4196) üzenetére


ballington
addikt

A víz alattiak szépek, azokat is a panával készítetted? A hegyesben látok fantáziát, a tevés meg eléggé túristafotó.

End-ru::
szép mindegyik, megvan mindegyiknek maga a hangulata

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#4200) ballington


ballington
addikt

Ha már itt vagyok, és a dér még mindig jelen van:

[link]

[link]

[link]

Várom a véleményeket.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.