Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) cOxeR


cOxeR
Ármester

Itt nagyobb a pörgés beteszem ide is. :)

[link]

u.i Pisti mindkét véleményével egyetértek.

(#2002) JohnyBlue válasza cOxeR (#2001) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Szép kis jószág :C Véletlenül nem daganatos? Amúgy a kép szerintem kifogástalan :R

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#2003) cOxeR válasza JohnyBlue (#2002) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nem nagyon kommunikált velem. :DDD Szét volt ázva a segge, és ezért látszik ilyen "gnóm"-nak.
Köszi! :)

(#2004) JohnyBlue válasza cOxeR (#2003) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Barátnőm szerint ez ilyen gerinc vagy a nyak környéki nyirok daganat. Figyeld csak meg, hogy a daganat környékén lehet látni, hogy a szőre nem olyan konzisztenciájú mint máshol ahol csak simán nedves.

Vagy a másik teóriám hogy a fejét olyan gyorsan átrakta egyik irányból a másikba, hogy két feje lett? :K

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#2005) cOxeR válasza JohnyBlue (#2004) üzenetére


cOxeR
Ármester

Barátnődnek lesz igaza... megnéztem a másik képet, amit oldalról csíptem el, ott is extrán nagy a dudor. :( Ronda állat, vagy nem ronda, sajnálom...

Másik teljesen kizárt, egy gyors fejmozdulat nem így nézne ki ilyen záridő mellett.

(#2006) Balinov válasza Balinov (#2000) üzenetére


Balinov
félisten

nezegetem ezeket a kepeket ujbol es egyre inkabb azon vagyok, kar volt feltenni, mivel nagyabol digitalis szemet mind

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2007) molnarpeter válasza Balinov (#2006) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Grat a 2000. hszhez :DDD

mp

(#2008) Balinov válasza molnarpeter (#2007) üzenetére


Balinov
félisten

sovany vigasz, de koszi. most hogy mondond :DDD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2009) cOxeR válasza Balinov (#2008) üzenetére


cOxeR
Ármester

(#2010) Recon666 válasza cOxeR (#2001) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Szép lett, grat. :R

(#2011) Recon666


Recon666
Közösségépítő

(#2012) szőröscica válasza Recon666 (#2011) üzenetére


szőröscica
addikt

Az első szerintem kellemes, jól harmonizál a hideg zöld szín a fa kérgének barnájával, és nagyjából a beállítás, meg a fókusz is rendben van.

A másodiknál nekem nem tetszik, hogy a virág középen van és a színvilág is túlságosan mutatja, hogy megint lightroomoztál. :DDD

(#2013) Recon666 válasza szőröscica (#2012) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Köszönöm :R , pedig a virágos képnél 3x vettem állítottam a színeket, de még mindig sok lett, úgy látszik. :N

[ Szerkesztve ]

(#2014) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Katica
Régies
Tücsök

[ Szerkesztve ]

(#2015) pisti válasza Balinov (#2006) üzenetére


pisti
őstag

Amiből tanulsz az már nem szemét, próbáld meg nem ennyire negatívan venni a kritikát. De egyébként sem rosszak azok a képek, főleg az utolsó jó. Viszont lehet még jobb is a jövőben.

(#2016) szőröscica válasza Recon666 (#2014) üzenetére


szőröscica
addikt

A katicás még egész jó, de ott is középre tetted a bogarat.
A tücsökről készült fotón alig lehet megkülönböztetni az állatot a környezetétől, tulajdonképpen nem is tudja a néző, hogy mire kéne figyelnie. Erre ráerősítesz az utómunkával, ami végképp elrontja a képet.

A tyúkos kép pedig rossz szögből készült, teljesen ki van csavarodva, a két tyúk néz valahova, de nem derül ki, hogy hova. Ez fektetve, egy tyúkkal, normális szögből, a környezet megmutatásával jó kép lehetett volna.

Szerintem amin változtatnod kéne, az a téma középre helyezése. Bizonyos helyzetekben jó lehet, de a legtöbb fényképet túlságosan statikussá teszi. Olvass utána az aranymetszésnek, vagy angolul a rule of thirds-nek (nem ugyanaz a kettő). Utóbbihoz szinte minden gépen lehet rácsozást bekapcsolni az LCD-n, így segít eleinte a komponálásban.

És az utómunkát se feltétlen kellene erőltetni, nem az tesz egy képet jóvá, hogy teljesen természetellenes színeket csinálsz benne.

[ Szerkesztve ]

(#2017) Recon666 válasza szőröscica (#2016) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Értem, köszönöm a tanácsokat. :R

(#2018) Balinov válasza pisti (#2015) üzenetére


Balinov
félisten

tudom, tudom es tenyleg koszonom. a negativ kihallas is inkabb az utobbi idokben elhatalmasodo negativ eleterzesbol jon, nem a fotozasbol. A viragosbol azert tettem fel 3-at, mert en sem voltam biztos benne, melyik lenne a legmegfelelobb. Egyik sem igazan az, latom mar en is.

Utolsorol annyit, hogy a linken talalhato kepen levo helyen keszult.ott a parti foveny felso reszen, ahol a voroses hordalek es a fekete sziklak kozot egy kis "tisztas" van. Velemenyed szerint mi lett volna a jo helyvalasztas, term. az utolso kepre levetitve?

Egyebkent kora delutan keszult, szikrazo napsutesben, amivel iszonyu makunk volt, mert elotte esett 1 hetig, meg utana kovetkezo napokban is felhos,borus, szeles, zaporos ido volt.

udv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2019) pisti válasza Balinov (#2018) üzenetére


pisti
őstag

Na igen látszik a képen, hogy nem egyszerű terep van arrafelé.
Esetleg felfelé (mármint a felülnézeti képen felfelé és balra) lehetett volna még elmenni megnézni, hogy onnan milyen a kilátás, vagy ahonnan ezt a képet csináltad, ott előre menni a sziklákhoz és ha biztonságosan fel lehet rájuk menni, akkor azokról csinálni képet, esetleg még jobbra menve egy kicsit.
Persze ez ott a helyszínen látszik, hogy mennyire reális elképzelés, nyilván életveszélyes mutatványokat nem ér meg egy jó kép sem, csak sejteni tudom, hogy mekkorák lehetettek a sziklák, illetve hogy a hullámzás/szél/stb. miatt mennyire kellett figyelni a felszerelésre meg a saját testi épségedre.

(#2020) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Ma kicsit kiruccantam az otthoni környezetből:

Virág1
Virág2
Pók
Méhecske
Tájkép
Növény

(#2021) szőröscica válasza Recon666 (#2020) üzenetére


szőröscica
addikt

A virág1 határozott kellemes kép lett! Ha nagyon kekeckedni akarnék, akkor bele lehetne kötni, hogy nem csak a virág lett éles, a képen, de ez mindenképpen egy jól sikerült kép a korábbiakhoz képest! A színvilág is nagyon kellemes, nekem tetszik!

A pókos sem rossz. A tájképnél szerintem machináltál lightroommal, nem tűnik természetesnek a színe, de az jó ötlet, hogy van valami az előtérben is, nem csak a nagy semmit látni.

(#2022) Recon666 válasza szőröscica (#2021) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Köszönöm :R , 2 kép kivételével " a pókos és méhecskés", mindegyiket piszkáltam valamelyest Lightroomal.

(#2023) JohnyBlue válasza Recon666 (#2022) üzenetére


JohnyBlue
őstag

joamilestonénak a véleményét teljes mértékben osztom, annyit még a növényes képedhez, hogy ha ilyen szöszmöszös növényt fotózol akkor vigyel magaddal kis ecsetet vagy valami olyan eszközt amivel ezen dolgokat eltudod távolítani.

Érdekes nállad ez az ingadozás... egyszer nagyon gáz képeket adsz ki a kezed alól máskor pedig ilyen jókat mint most... ez mitől van?

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#2024) Recon666 válasza JohnyBlue (#2023) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Talán azért, mert most új dolgokat fotóztam, jóval nagyobb volt a tér, nem keltett annyit dolgozni,mint otthon a kertben meg az udvaron, hogy ne legyen a fotóban épület vagy egyéb olyan dolog, ami nem illik oda, ott amiatt voltak annyira középen általában a fókusz, és ott már mindent tudok, mi hol van és már nincs mit fotózni, itt meg egy csomó új dolog volt, szerintem emiatt. Beállítottam a négyzethálót is a gépen, hogy segítsen elhelyezni a fotózni kívánt dolgot, az is sokat segített. :K

[ Szerkesztve ]

(#2025) A Zéé válasza Recon666 (#2020) üzenetére


A Zéé
addikt

A "Tájkép" színvilágáról nekem egyből Tarkovsky-Stalker című poszt apokaliptikus filmje jutott eszembe, abban voltak ilyen hasonló, kicsit furcsa színek néha :) Valahogy kicsit nyomasztónak hat nekem.
De a "Virág1" nekem is tetszik.

Just a simple Lineman...

(#2026) Recon666 válasza A Zéé (#2025) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Köszönöm. :R
A filmet láttam, meg az összes játékot s végig toltam, jófélék. :K

[ Szerkesztve ]

(#2027) Darkness1 válasza Recon666 (#2020) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Annyit tennék hozzá még, hogy számomra zavaróan vágja ketté a képeket a horizont. Így a nem eléggé irányul a figyelem a fő témára, sőt kissé bizonytalan is valójában mi a fő téma. Talán a pókos a legsikerültebb, de még arra is ráférne egy jókora vágás, mert sok a téma szempontjából érdektelen holt tér körülötte.

Remélem, segítettem.

[ Szerkesztve ]

No stress, no work Today!

(#2028) Recon666 válasza Darkness1 (#2027) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Értem, figyelek erre is, köszönöm a segítséged. :R

[ Szerkesztve ]

(#2029) Darkness1 válasza Recon666 (#2028) üzenetére


Darkness1
aktív tag

Tudom, hogy az optika fizikai jellemzői meghatározzák, hogy mennyire tudsz közel menni. Ilyenkor két megoldás van: megvágod a képet vagy kihasználod ezt az adottságot.

No stress, no work Today!

(#2030) Recon666 válasza Darkness1 (#2029) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Értem, köszönöm a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#2032) Milan24 válasza Recon666 (#2031) üzenetére


Milan24
aktív tag

A hangyaboly az jó, tetszik. A tájképek viszont dőlnek, énszerintem ez a színvilág már nem jó neki. Ne minden képed Lightroomold. :)

(#2033) Recon666 válasza Milan24 (#2032) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Köszönöm. :R

(#2034) Darkness1 válasza Recon666 (#2031) üzenetére


Darkness1
aktív tag

A Pillango-t én így képzelem el inkább.

Fekete-fehérben is jól néz ki!

No stress, no work Today!

(#2035) Recon666 válasza Darkness1 (#2034) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Válóban sokkal jobb így, köszönöm. :R

És ehhez a színvariációhoz mit szólsz?

(#2036) JohnyBlue válasza Recon666 (#2035) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Szinekkel adja a legjobban kép. Nyár van...virágok...lepkék...rovarok...stb. stb ezek meg mind szinesek. Teljesen értelmetlennek tartom a feketefehéret ebben az esetben. Nem kell mindig a lightroomot használni. Néha a kicsi sokkal jobb mint ha extrémen belenyúlsz...

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#2037) Recon666 válasza JohnyBlue (#2036) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Igazad van, szoktam túlzásokba esni, a lepkéknél már csak a contrastal variáltam, egy kicsit többet adtam, mint volt. az eredetin.

(#2038) Recon666


Recon666
Közösségépítő

(#2039) total90 válasza Recon666 (#2038) üzenetére


total90
veterán

Csatorna mint téma tetszik, talán fekete-fehérbe... Pillangó 2 is jó, csak máshogy ehet jobb lett volna vágni, alul kevesebbet és felül többet hagyni.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2040) Recon666 válasza total90 (#2039) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Értem, köszönöm. :R

(#2041) cOxeR válasza Recon666 (#2040) üzenetére


cOxeR
Ármester

Alakulsz!

(#2042) Recon666 válasza cOxeR (#2041) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Köszönöm. :R

(#2043) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Tegnapelőtti hangulat:

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#2044) Szab02 válasza Játékos (#2043) üzenetére


Szab02
aktív tag

Bennem azt a hatást kelti, hogy valami hiányzik, vagy valami történni fog, "belép" valami a várakozásba, nem tudom. Grat.! Jó kép!

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#2045) Játékos válasza Szab02 (#2044) üzenetére


Játékos
addikt

Köszi! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#2046) Streky89


Streky89
csendes tag

Kupolás állatkert x)
Lánchíd (tudom,hogy 6millió ilyen kép van erről a hídról a neten, de azért csináltam én is egyet ;) vagyis ez a második, mert korábban postoltam már egyet )

A pesszimista a sötétséget látja az alagútban. Az optimista a fényeket az alagút végén.A realista a vonat közelgő lámpáit. A mozdonyvezető meg három idiótát..

(#2047) molnarpeter válasza Szab02 (#2044) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szerintem is ilyen :) Egy sorozat darabjaként tudnám elképzelni talán a leginkább...

mp

(#2048) qfm


qfm
senior tag

Sziasztok,

hétvégén egy 10 hónapos babáról kellene használható fotókat csinálnom. (pusztán a család részére, nem fizetős dolog)

Rendelkezésre álló eszközök:

Sony a300 dslr + 18-70 + 70-300 objektívek. Vaku csak a beépített van, egyéb fényt pedig maximum a szoba saját világítása jelenthet.

Valami tanács/tipp, hogy minél jobb képeket készíthessek róla? Valami gyorsan emészthetőre gondoltam, nincs időm elolvasni vasárnapig pár könyvet a témáról. :K

(#2049) Játékos válasza qfm (#2048) üzenetére


Játékos
addikt

Szia!

Jó nagy ablak, napsütés, esetleg egy kazalnyi lámpa, sok türelem, kitartás. Ezek nem fognak ártani. Én, ha muszáj lenne mégis a beépített vakut használni, akkor kicsit visszább venném a teljesítményét, mert úgy nem olyan "feltünő" a képeken. :K
Sok sikert, mutass majd nekünk is a végeredményből.

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#2050) qfm válasza Játékos (#2049) üzenetére


qfm
senior tag

Esetleg valami beállítás terén? Inkább egy nagyjából semleges háttér, mint pl. egy lepedő, vagy inkább a szoba mint hangulat háttérnek, inkább nagyobb mélységélesség hogy látszódjanak a dolgok, vagy kisebb, hogy jobban kiemelje a babát, nagyobb mm-en fotózni hogy jobb legyen a háttér mosás, vagy kisebben hogy tetszés szerint vágható legyen, inkább szép macrók, és közelebbi képek, vagy egész alakos, stb.

Tudom, hogy némelyik kérdés kreativitás kérdése, másoknál pedig lehet vegyesen, mégis úgy gondolom hogy aki csinált ilyet, kitapasztalta hogy hogy születtek a leginkább előnyös képek. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.