Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33001) yuyizi válasza Fandango (#33000) üzenetére


yuyizi
tag

Akkor ha holnap meg tiszta ido lesz akkor megprobalom az 50-es 1.8-al

Videó vágást és szerkesztést vállalok ! Flickr: https://www.flickr.com/photos/128935591@N02/

(#33002) sweet122 válasza yuyizi (#33001) üzenetére


sweet122
tag

Azzal viszont kicsi lesz a latomezod.

(#33003) buci30 válasza yuyizi (#32995) üzenetére


buci30
addikt

Nekem tetszik igaz nem értek hozzá :D
De ha belenagyítunk akkor tényleg látszik a csillagok ,hogy elvannak mozdulva.

De a vízes képed nagyon tetszik. :C Az ,hogy lett ,hogy olyan fátyol szerüségű lett? De a kövek a ha színe szép éles nekem bejön. De hozzá teszem én igen amatőr szemmel nézem :D

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#33004) Obladee válasza jjeahh (#32993) üzenetére


Obladee
csendes tag

Obimmal 18mm-ig tudok menni APS-C-n, ebben próbáltam megoldani az elképzelésem, miszerint a seggnyomos beton ülőkék kerülnek az egyik sarokba, középen táj, fent híd alulnézetben, ami nyomja az egészet. Fekvőbe sajnos nem fértem bele. Nekem azért tetszik így is, de ezek szerint nem sikerült jól:(

(#33005) yuyizi válasza buci30 (#33003) üzenetére


yuyizi
tag

Köszönöm :)) hosszú záridő plusz állvány de irj privit ha többet akarsz :)

Videó vágást és szerkesztést vállalok ! Flickr: https://www.flickr.com/photos/128935591@N02/

(#33006) aleister válasza Fandango (#33000) üzenetére


aleister
veterán

Ez nem feltétlenül igaz. Felhívnám a figyelmed a hatszázas-szabályra, mely szerint 600-at elosztva a valós gyutávval megkapjuk a maximálisan használható expozíciós időt.

Tehát FX-en egy ekv 15 milis obival 40 s alatt (600/15=40) nem mozdulnak be az égitestek. Ugyanezzel az üveggel DX-en 26 másodpercnél hosszabb expo már csíkot húzó fényforrásokat fog eredményezni.

Megjegyezném, hogy én úgy tapasztaltam, hogy minimális bemozdulás már van ekkor, ezért én 500-zal szoktam számolni.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#33007) sweet122 válasza buci30 (#33003) üzenetére


sweet122
tag

Hosszú záridő, amit ha természetes módon nem tudsz elérni (túl világos van), akkor ND szűrőt tudsz használni, amiből több féle mértékű van.

(#33008) Fotonhámozó válasza aleister (#33006) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Épp javítani akartalak, de aztán elolvastam az utolsó bekezdésedet is. Ugyanezt tapasztaltam, ezért én az 500-as szabályt használom.

yuyizi: nem régen lett röviden leírva. Tejútfotózás megtervezéséhez a Stellarium program ad segítséget, pontosan be tudod vele lőni, mikor és hol fog "felkelni" a Tejút.

[ Szerkesztve ]

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#33009) Fandango válasza aleister (#33006) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Ez igaz, nem volt teljesen szakszeru, csak probaltam ravilagitani egy problemara, es roviden egy megoldast nyujtani ra. :R

(#33010) matyi012345 válasza Takemoto (#32982) üzenetére


matyi012345
őstag

Ha így mutatod be az objektívet akkor az egész képed elhasalhat a lencse(ék) tükröződésén mint ahogy nálad is tette. Sok módszer van ennek a kezelésére, egy szép fényeloszlású áteresztőpanel (fehér PVC, opál plexi) átvilágítva, áteresztőernyő, de egy ledsor beletükrözése is érdekes és egyedi lehet, lényeg hogy valami tudatos és kontrollált dolog legyen. A szög sem jó, vagy látszódjon minden felirat mégha éppen is, vagy fordítsd el rendesen úgy, hogy az lencséból csak egy kicsi látszódjon. Előbbi ehhez az obihoz jó lenne, utóbbi inkább katalóguskép. Az alap amit használtál az relatív, de azért átgondolnám.

(#33011) Fandango


Fandango
Topikgazda

Az alabbi kepnel probaltam egy 20. szazad elejei iparosodott varos latkepet vissza adni, az adott korhoz igazodva a kepi vilaggal. Talan sikerult valamennyire.

[ Szerkesztve ]

(#33012) jjeahh válasza Fandango (#33011) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nekem jobban tetszene zaj meg vinyetta nélkül, amúgy nem rossz kép :)

hogy miért nincs nálunk ilyen sík horizont... amerre ellátok csak hegyek vannak egymás hegyén-hátán :D oké ennek is megvan az előnye, de néha ha látok ilyen sík horizontos képet, megkívánok én is lőni egyet :))

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#33013) Byk01 válasza Fandango (#33011) üzenetére


Byk01
senior tag

Bal oldalt az a világos tető a nagy sötét folt közepén nagyon vonzza a tekintetet.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#33014) Fandango válasza jjeahh (#33012) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Zaj es vinyetta nelkul nem adna azt a hangulatot amit en erzek, de ha neked nem adja, attol meg koszi a kommentet.

Byke01: azt en is neztem, de nem talaltam annyira zavaronak, majd megprobalok kezdeni vele valamit.

[ Szerkesztve ]

(#33015) goldb válasza |AP| (#32978) üzenetére


goldb
tag

Érdekes, mert 12,7 EUR, viszont ha USD-ben fizetsz, akkor csak 10, azaz ~1200 Ft-tal olcsóbb. 2800 Ft baráti árnak tűnik. :)

(#33016) vihartigris válasza Fandango (#33011) üzenetére


vihartigris
őstag

"Az alabbi kepnel probaltam egy 20. szazad elejei iparosodott varos latkepet vissza adni, az adott korhoz igazodva a kepi vilaggal."
A 20 század eleje az az 1900-as 1910-es, 1920-as évek. Akkor még nem voltak panelházak, azok csak az 1960-as években kezdek kinőni a földből, ezért nekem korhűileg hibás a kép.
Az iparosodott látképbe beleférne egy kis szmogosítás.

bármi reciproka a semmi

(#33017) Fandango válasza vihartigris (#33016) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Az utomunka hangulatara ertettem igazan, nem pont a latvanyra, kicsit felre sikerult a megfogalmazas, ebben igazad van.

(#33018) Studi válasza goldb (#33015) üzenetére


Studi
addikt

Csak Magyarországról nem tudod megvenni annyiért. :( A szokásos 10 dolcsi=10 euró konverzió itt is működik, azt fejeli meg a magyar ÁFA, és így lesz 12,7 EUR, mire megrendeled.

(#33019) Takemoto válasza matyi012345 (#33010) üzenetére


Takemoto
tag

Köszi a tanácsokat! Idővel majd szeretnék készíteni egy tárgysátrat és arra gondoltam, hogy vékony fa keretre zsírpapírt feszítek ki. Életképes az elgondolás vagy próbálkozzak mással?

Az alap obin kívül csak régi manuálok vannak. Pentacon 29/135/200mm, Helios 44m6, Yashinon-dx f1,7 50mm és még két tolózoom Yashica 35-70/75-200mm. Melyikkel lenne jobb fényképezni?

fr3ntzen: Köszi! :)

"Bringázás közben előbukkan belőlem az a lény, aki ebből a bolygóból lett; a vándor, aki este tiszta lélekkel pihenhet meg..."

(#33020) erzol válasza Takemoto (#33019) üzenetére


erzol
őstag

Erre a célra ebben a cikkben szereplő ikeás szennyestartót szereztem be. Már csak a megfelelő világítás kitalálása és a megvalósítás van hátra. Talán neked is hasznos lehet.

(#33021) FLx


FLx
addikt

Én is hoztam egy képet, hátha valakinek tetszik. Pár hónapja kezdtem nyomkodni a fényképezőgépet, ehhez képest nézzétek. :D

YouCanBefree

[ Szerkesztve ]

(#33022) matyi012345 válasza Takemoto (#33019) üzenetére


matyi012345
őstag

[link]

Ebben a topikban tudsz olvasgatni a témában, de ha marad kérdésed akkor oda tedd fel. ;)

(#33023) vihartigris válasza FLx (#33021) üzenetére


vihartigris
őstag

Nagyon zajos és nekem túl sok az alapzat.

bármi reciproka a semmi

(#33024) buci30


buci30
addikt

Lesz a napfogyatkozás március 20. 9:30-12:00 ig lehet kattogni.
Canon 600D alap kit van még csak erdemes ezzel neki menni?
Ha igen milyen beállítások az javasoltok?
Az állvány gondolom itt kotekezo?!

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#33025) FLx válasza vihartigris (#33023) üzenetére


FLx
addikt

Na igen, engem is kb. pont ezek zavarnak. :D

(#33026) sweet122 válasza buci30 (#33024) üzenetére


sweet122
tag

Nem fotoztam meg hasonlot, de elso gondolatra a 18-55 keves lesz. Nem kell allvany, mivel a nap eleg fenyes lesz igy is. Lehet tevedek, akkor majd kijavitanak, de esetleg flickr-en keress peldakat, ahol napfogyatkozast fotoztak, nalunk nem sokszor volt ra lehetoseg. :)

(#33027) kovisoft válasza buci30 (#33024) üzenetére


kovisoft
őstag

Nem elég a kitobi, túl kicsi lesz a képen a napkorong. Teleobjektív kell (szerintem legalább 300-as) vagy távcső. Ami a legfontosabb: a Napnak iszonyat erős fénye van, tehát mindenképpen gondoskodni kell valamilyen fényszűrésről. Vannak speciális napszűrő fóliák erre a célra. Ezek nélkül a gépet/optikát is tönkreteheti a direkt napfény (pl. megolvasztja a lencsék közötti ragasztót). Állvány nem feltétlenül kell, de ez függ attól, hogy milyen szűrőt ill. milyen gyújtótávolságot használsz.

(#33028) buci30 válasza kovisoft (#33027) üzenetére


buci30
addikt

Ertem köszönöm! Akkor csak nézem :)

S ha sima naplemente vagy reggel amikor jonn fel es olyan szep a felhő stb.
Arra milyen beállítás az ajánlott ?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#33029) kovisoft válasza buci30 (#33028) üzenetére


kovisoft
őstag

Nézni is szigorúan csak szűrőn át, hogy elkerüld a szemkárosodást!

Szerintem nincs olyan, hogy ajánlott beállítás. Mindig az aktuális fényviszonyok, a környezet és a téma dönti el, hogy mi a helyes expozíció. A témát kell lehetőleg helyesen exponálni. Ha ez a felhőzet, akkor azt, ha az alatta levő táj, akkor azt. A főtémára kell fényt mérni, aztán ha a fénymérőt becsapja pl. a napfény, akkor expozíció korrekciót alkalmazni.

(#33030) buci30 válasza kovisoft (#33029) üzenetére


buci30
addikt

Ezeket olvastam meg néztem oktató videó de akkor is...
Na majd kiderül a puding próbája is az éves :)

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#33031) Takemoto válasza matyi012345 (#33022) üzenetére


Takemoto
tag

erzol & matyi012345 : Köszi mindkettőtöknek, van mit olvasgatni! :)

"Bringázás közben előbukkan belőlem az a lény, aki ebből a bolygóból lett; a vándor, aki este tiszta lélekkel pihenhet meg..."

(#33032) toth_janika


toth_janika
őstag

Tudom, nem ide való, viszont mást nem tudok hova írjak...
Szóval... Mostanában, ahogy jön a jó idő, egyre többet fotózok, és egyre nehezebb a felszerelés. Az én mániám, hogy portrémarkolattal használom a gépet, mert kényelmesebb és a dupla akksi is jól jön, emelettt állványt is szoktam használni, amihez természetesen van gyorscseretalp.
Na a mondandóm lényege. Qrva nehéz a nyakamban a gép, és ezért gondolkodok, hogy veszek ilyen vagy ehhez hasonló vállpántot. Viszont úgy tudom, hogy ezekre nem lehet a talpat feltenni... vagy tévedek?

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#33033) total90 válasza toth_janika (#33032) üzenetére


total90
veterán

Jol tudod, nem lehet talpat rarakni.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#33034) A Zéé válasza toth_janika (#33032) üzenetére


A Zéé
addikt

ennek inkább itt a helye
És igen, ez az állványmenetbe megy, vagy ez, vagy állvány talp

Just a simple Lineman...

(#33035) GrmnShepherd


GrmnShepherd
tag

No itt lenne a vasárnap délutánom képekben:

[ Módosította: radi8tor ]

(#33036) Obladee


Obladee
csendes tag

Épp írni akartam, hogy senki sem fotózott a hétvégén?:)
Bedobok egyet én is.

Nagyban itt.

[ Szerkesztve ]

(#33037) GrmnShepherd válasza Obladee (#33036) üzenetére


GrmnShepherd
tag

Esküszöm, és ezt ne értsétek félre, de Budapest lassan minden négyzetcentiméterét körbefotóztuk, lassan minden épület és híd klisévé válik, alig várom a nyarat hogy nyakamba szedjem a cókmókom, és nekiinduljak egy jó fotózós nyaralásnak.

(#33040) k!nG


k!nG
aktív tag

Egy kis pesti es esti utcafoto, a hetvegerol.

Velemenyek? (bocsanat, hogy 500px-es link most)

Szerk.: Kerlek a szemelyisegi jogos temaba itt ne menjunk bele, nem ellenkezett az uriember es adomanyoztam is neki cserebe.

[ Szerkesztve ]

https://www.behance.net/vargadom

(#33043) Obladee válasza GrmnShepherd (#33037) üzenetére


Obladee
csendes tag

Nekem még csak 2 hónapja van meg a gépem, ezalatt nem tudtam bejárni Budapest minden szegletét:D
De ami késik, nem múlik!

(#33045) Larry303


Larry303
addikt

segítsetek nekem kollegák...
melyik vágás jön be jobban? -első három kép

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#33046) boff válasza Larry303 (#33045) üzenetére


boff
senior tag

Szerintem az első, jobb ha ott van a jeges hó a szélén mert így rávezeti a szemet a témára.

(#33047) Colonel993 válasza Larry303 (#33045) üzenetére


Colonel993
senior tag

Első vagy talán a harmadik (de annál lekapnám a jobb alsó sarok, belogó 2 ágacskát)

||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

(#33048) jjeahh válasza k!nG (#33040) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nem hibátlan, de nekem tetszik :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#33049) toth_janika válasza A Zéé (#33034) üzenetére


toth_janika
őstag

és total90:
Köszönöm a válaszokat, akkor kuka.
Szerk.: A másik oldalt meg elmentettem :DDD

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#33050) mazsi70 válasza jjeahh (#33048) üzenetére


mazsi70
senior tag

Mire kellett volna figyelni ?
Ez engem is érdekelne .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.