Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) L4mie válasza Deadpapa (#18000) üzenetére


L4mie
veterán

[link]

ez jobb
a Bp-i ben meg elég sok a hiba én nem értem a torzulásokat, ellenben vannak jó ötletek, amik tetszenek.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#18002) _seth_ válasza Deadpapa (#18000) üzenetére


_seth_
veterán

Nem is a bírálatról van szó csak nem értem, hogy valaki aki ennyi munkát fektet bele, sínt épít, kint van éjjel-nappal, stb... hogy nem látja, hogy a jelenetek többsége kicsit, de néhány nagyon ferde :F

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#18003) ccs2929 válasza jjeahh (#17993) üzenetére


ccs2929
senior tag

Jajh, igazad van, kicsit túl világos lett, bár Lr nem sok kiégett részt mutat :F Igen, direkt csináltam már-már kiégés közelire :DDD

#17995 _seth_ Ez nekem nagyon tetszik, baromi jók a timelapse videók, ehhez kell időm türelem, szóval minden elismerésem a készítőnek! :R
#18001 Furkoo Hehh, valóban szebb, jobb, na de a környezet is :DDD

[ Szerkesztve ]

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#18004) T1m3l3ss


T1m3l3ss
csendes tag

Régen, amikor a földön fetrengtem játék közben, akkor édesanyám szólt rám, most felnőttként pedig a menyasszonyom... :))
Remélem azért értékelhető eredmény született.
Egy másik kép pedig csak a nyár emlékére. Nem tudom, hogy a lefejezett árnyék elvesz vagy hozzáad a képhez, számomra inkább az utóbbi.
Na és egy utolsó, amin talán még lehetne dolgozni.

[ Szerkesztve ]

(#18005) hcl válasza T1m3l3ss (#18004) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az elsőn nekem kicsi a lepke, de amúgy mind a kettő hangulatos. A második biztos nem jó, mint kép, de a magyarázattal már teljesen érthető :)
A harmadikon kiemelkedhetne jobban a kulcs a háttérből... De persze nem tudom a körülményeket, ha nem lehetett pl. közel menni, akkor nem lehetett...

Mutogatni való hater díszpinty

(#18006) jjeahh válasza T1m3l3ss (#18004) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a második nagyon tetszene azt hiszem, csak túloldalról fotózva, onnan amerre a lány néz, szükebb kivágással, portrégyútávval... :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#18007) balázs xp4e


balázs xp4e
tag

egy virágot hoztam nektek elbírálásra :)

http://www.flickr.com/photos/96103507@N05/

(#18008) hcl válasza balázs xp4e (#18007) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Fele kiégett, fele árnyékos... Máskülönben tetszik. nekem bejön a háttér, hogy még nem egyszínűvé mosott, de már kiemelkedik belőle a téma. Ad egy környezetet.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18009) Fandango


Fandango
Topikgazda

Raktam fel par ujabb kepet a Croatia set-hez.

1. Siraly
2. Tablak
3. B&W

Mivel mondtatok, hogy emeljek ki parat most megtettem, de ha a masik 2 keprol (amit nem linkeltem) van velemenyetek, azt is szivesen fogadom. :)

(#18010) gboszi válasza Fandango (#18009) üzenetére


gboszi
senior tag

Sirály pöpec.
Tábla sztem semmilyen max neked ad plusz infot.
A harmadik kép, meg jó...is lehetne, sztem a vágással lesz valami.

"If you're good at something, never do it for free!"

(#18011) End-ru válasza Fandango (#18009) üzenetére


End-ru
aktív tag

Sirályos ok, a táblás nekem semmilyen, mondjuk sosem értettem a tábla fotókat :), a petángost pedig én nem méricskélés közben lőttem volna, hanem amikor dobják, repül a golyó stb..

(#18010) gboszi: na valami hasonló :))

[ Szerkesztve ]

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#18012) hcl válasza Fandango (#18009) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Sirály az nagyon sirály - nekem kicsit túl égett, de így is nagyon bejön :) Táblás nekem sem érthető, a B&W tetszik, de End-ru -nak is igaza van :) (Az más kérdés, hogy megint csak, ha nem lehet közelebbre menni sehogy, akkor nem lehet...)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#18013) Deadpapa válasza L4mie (#18001) üzenetére


Deadpapa
aktív tag

Kis hamis :C jelenlévő fórumlakók közül mondtam.Az tény hogy vannak kiugrások torzulások.Meg ferdeség is.De sajnos a Magyar ember ritkán precíz.De ha első alkotása akkor remek.

[ Szerkesztve ]

(#18014) L4mie válasza Deadpapa (#18013) üzenetére


L4mie
veterán

elsőre persze :) amúgy valamiért nekem a budapestesek nem tetszenek, van pár.
én is mindig gondokozom rajta, hogy bele kéne vágni...de sajnálom a zárkopást :D
MILC erre jó!

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#18015) hcl válasza Deadpapa (#18013) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Torzulásokat okozhatta az utólagos satbilizálás is (kézzel mozgatta a gépet a sínen, szóval ettől máris nem egyenletes a mozgás, szoftveres utólagos stabilizáció meg pont ilyet okoz, én is tapasztalom).
Magyar ember ritkán precíz - nem kommentálnám az általánosítást.
A ferdeség más kérdés, nekem is sokszor csak utólag tűnik fel, de tény, hogy megoldhatta volna szoftveresen is utólag, nagyon sok minden nem maradt volna le a képekről.

Furkoo : Én átlag 250-300 képből pakoltam össze a nyári csillagos time lapse 10mp-es jeleneteit, őszintén szólva 30mp-nyi mozgóképben van kb 1000 expó... Nem olyan sok ám. Meg egy igaz nappali time lapse képei között van hagyva idő, pl. amikor 5mp-enként fotóztam, akkor többen mondták, hogy túl gyakori.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#18016) Deadpapa válasza hcl (#18015) üzenetére


Deadpapa
aktív tag

Javitom a fogalmazást.Nem általánositok de első munkájával elégedett az ember igy nem észleli a hibákat ebből ered a pontatlanság.Meg egy várost nehezebb elkésziteni ebben a formában.

(#18017) hcl válasza Deadpapa (#18016) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Meg amit még írtam ;) Szóval ha kézzel rángatod a gépet, akkor nem lesz pontos sehogyse' a mozgás, ennek ellenére én is akarok ilyet :) Csak kéne sínt mókolni valamiből :F

Mutogatni való hater díszpinty

(#18018) L4mie válasza hcl (#18015) üzenetére


L4mie
veterán

ferdeség amúgy szerintem sokszor direkt, mégpedig az épületeket ahogy körbe akarta járni úgy a közepén egyenes, csak nem vitte végig a kész videóban a mozgást. /mármint ha ezért ferde akkor érthető/
valaki linkeljen már egy sínt, hogy néz ki egy timelapse sín :P

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#18019) copass válasza _seth_ (#17995) üzenetére


copass
veterán

gondolom nem vízszintezte a sínt, annyira nem tartom zavarónak, persze korrigálhatta volna utólag.
de mondjuk én se veszem észre néha hogy ferde picit a kép.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#18020) copass válasza L4mie (#18018) üzenetére


copass
veterán

ehune egy motros darab

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#18021) devbence válasza Fandango (#18009) üzenetére


devbence
tag

1. A velemenyem megegyezik a kep nevevel! Remek kompozicio! Bejovos!
2. Maga az expo rendben van, de ez olyan semmilyen, ha lenne valahol egy Hotel HELL tabla, az feldobna :C
3. Nekem ez is tetszik, bar a bacsirol aki elbujt a kerites moge, csinalhattal volna rola valami rejtett portret, B&W -be eleg jo fotoalanynak tunik!

A Sunset -es az mostani? A tablas helyere betehetted volna, az nagyon kiraly lett! :P

Igy tovabb!

@copass: Nekem a Velbon allvanyon is van vizmertek + szervaltam egy ilyen papucsot is a vakuvedore

[ Szerkesztve ]

"az erzelem szamomra fontos dolog.. pl: erzem ha ehes vagyok"

(#18022) devbence


devbence
tag

Ez veletlenul sikerult, az elesseggel nemi problemak voltak, mivel olyan nyakatekert pozicioban lottem a kepet hogy nagyon... :DDD

[link]

"az erzelem szamomra fontos dolog.. pl: erzem ha ehes vagyok"

(#18023) p06


p06
senior tag

Sziasztok

Az első Lightroom-os kontárkodásom : Alfa Romeo

Kép mint olyan (komponálás...) nem valami jó mert kb ez volt a 1000.-ik képem a fényképezővel, csak arra vagyok kíváncsi, hogy nagyon mű lett e az egész.

Előre is köszönöm!

(#18024) Real_Necro válasza p06 (#18023) üzenetére


Real_Necro
veterán

A kompozíció tényleg nem az igazi (szűk, háttér zavaró, szög sem az igazi), viszont nekem a színek meg a jármű tetszik.

Szerk.: talán egy pici fényt még elbírt volna, de én is alapból sötétebbre szeretem húzni a képeket.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#18025) L4mie válasza p06 (#18023) üzenetére


L4mie
veterán

polárszűrőt neki, komponáld újra, és du 5-7 között lődd meg
nagyon szép autó, jó kis olaszos háttért neki, szőlős dobmot, víkend házzal :)

*nem mű!

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#18026) p06


p06
senior tag

Köszönöm!!

A legnagyobb szívfájdalmam, hogy nem az enyém és nem is tudom kié, így sajnos nem tudom újra lefotózni.. :W (Amit nem kicsit bánok....)

(#18027) hcl válasza p06 (#18023) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem is bejövős, a háttérre kellett volna csak figyelni, már persze, ha lehetett volna, ahogy írod... :( Kár a(z autóba belelógó) fa meg a vellanyoszlop.

Mutogatni való hater díszpinty

(#18028) m3ss válasza p06 (#18023) üzenetére


m3ss
veterán

huh de patika allapotu. amugy is gyonyoru ez a kocsi.
kep az meh. nehez igy jol lefotozni hogy megtalalod valahol leparkolva :N

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#18029) balázs xp4e válasza hcl (#18008) üzenetére


balázs xp4e
tag

köszönöm a választ :R

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/96103507@N05/

(#18030) Santiagain válasza p06 (#18023) üzenetére


Santiagain
senior tag

Ha balra lépsz, akkor nem ennyire direkt. Eltűnik a ház és a villanyoszlop, valamit kitakarod a kerítést is.

Elkezdtem mókolni a tavasszal lőtt képekkel. Ez így nagyon szűk?
(D7k, 35/1.8G, f/2.8, ISO 800. Plafonról derítve.
Tízen voltunk egy 16 m2-es szobában, úgyhogy erős crop.)

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#18031) Cassidey válasza Santiagain (#18030) üzenetére


Cassidey
senior tag

A vágás akár működhetne is. Ami szerintem zavaró, hogy egy olyan arckifejezést kaptál el, ami nem ad át semmit nekünk, kicsit bambulós fázis. :) Ha portrét fotózol, főleg gyerekeket, akkor próbáld megörökíteni a személyiségét, valamilyen érzést a képpel. Azt írod plafonról derítettél, de én úgy látom ettől függetlenül elég arcon vakuzott hatása lett, nincsenek meg a természetes árnyékok az arcon, de az álla alatt erős árnyék van. Sajnos a szeme is sötét, a kis vaku ponttól eltekintve.

Máskor inkább próbáld meg 1.8-on vaku nélkül, és óvakodj ezektől a felülről érkező fényektől, keress egy oldalsó ablakot, kapcsold be a tévét stb.

(#18032) devbence


devbence
tag

Sziasztok!
Jártam ma dunaparton, határozottan 'namostfotóznimegyek' célzattal, ezek lettek a legjobbak:
Pók
Hosszú út

A többi a profilomon van, ha valaki nagyon kritikus kedvében van, lefújjoghat/mondhat azokra is valamit.

Az mennyire normális, hogy 2,3Gb képből, kb 15 darab ami használható? Ez nálatok is így van, vagy majd kitanulom és jobb lesz? :C

[ Szerkesztve ]

"az erzelem szamomra fontos dolog.. pl: erzem ha ehes vagyok"

(#18033) Fandango válasza devbence (#18032) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Teljesen normalis szerintem, sot ugy jo, hogy a sokbol ki tudod valogatni es nem hagysz meg minden szemetet. Akar meg az a 15 is sok lehet.

(#18034) *Ropi* válasza L4mie (#18025) üzenetére


*Ropi*
félisten

Autóknál nem érdemes polározni, mert fém felületről nem működik. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18035) p06


p06
senior tag

Köszönöm!

Próbáltam keresni olyat ahol a háttér kevésbé zavaró, (bár itt más a fő gond).

De remélem van olyan ami tetszik:
Alfa Romeo 1
Alfa Romeo 2
Alfa Romeo 3

(#18036) hcl válasza p06 (#18035) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hű, ezek nagyon tetszenek :) Nyilván nem lehetett más háttér, de így sem olyan zavaró, még úgy sem, hogy nincs elmosva. Szép :R

@devbence : Az utas kicsit üres (a saját hasonlóimmal is mindig ez a bajom :D), de mind a kettő bejön, a póknál nagyon jók a fények - ilyesmit is régóta akarok lőni, de igazán sosem jött össze (csak a céges kompakttal, de az meg olyan is... mire vittem a sajátom, elköltözött a pók :D )

Mutogatni való hater díszpinty

(#18037) Santiagain válasza Cassidey (#18031) üzenetére


Santiagain
senior tag

Sajnos, arckifejezésből nem nagyon van más. Autista a kisfiú. Fény nálunk főleg délelőtt van. Ez pedig egy partyfotó. :) A plafonról derítés a gond. Alapból működik, de a kevés hely miatt bele kellett másznom az emberek arcába. Ez okozza az erős áll alatti árnyékokat. Próbáltam némi természetes fényt is belecsempészni az ISO 800-al, de minimális volt csak. 1.8 közelről meg nagyon kevés, Ha nincs síkban a 2 szem, akkor esélytelen. Nekem legalábbis.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#18038) copass válasza devbence (#18032) üzenetére


copass
veterán

a pók az jó. majd csökkeni fog a tendencia kevés, de jó képre. fejbe fogsz képelni és csak akkor lősz ha tényleg érdemes.
önkritika: tegnap rendereltem egy belsőteret és néztem hogy ferde is, oldalt is van, azon kaptam magam kritizálom magam!:D de azért megcsináltam egy szimmetriásabb beállítással is tényleg jobb lett. de azt már nem kapja meg az ügyfél!:D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#18039) phaseOne


phaseOne
tag

két képet hoztam, szedjetek szét! :DDD
[link] ezen nincs vignettálás hozzáadva, ND filter szokott ilyet csinálni
[link]

am most fattyu tényleg hanyagolni fog minket? ne máá, ki oltja majd a népet? ;]

Timeless: nekem ezen a képen a nagylátószög kifejezetten bejön. ne is hallgass azokra akik unalmas portréoptikákkal akarják látni ;)

(#18040) Santiagain


Santiagain
senior tag

Szóval, pillanatból vannak jobbak. Mindjárt kettő az öccséről. Itt is arra lennék igazából kíváncsi, hogy ezek a szűk vágások maradhatnak-e?

1
2

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#18041) Larry303 válasza Santiagain (#18040) üzenetére


Larry303
addikt

nekem a bőre fura kicsit, mintha nagyon zajszűrted volna, vagy clarity nem tudom, de hiányzik egy minimális textura, hogy ne tűnjön ennyire porcelánnak
vágásnál nekem az első zavaróbb a fül miatt, így nem az igazi, második jobb de egy kicsi ha van még sztem maradthatna oldalról

phaseOne: másodiknál egy kicsivel hosszabb expo jobb lett volna...illetve nemtudom, hogy a növényzet miatt e és valójában egyenes volt, de így a kép furán dől
jó az :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#18042) Fandango válasza Santiagain (#18040) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Szerintem nem rossz igy vagva, talan a 2.nal jobb szelen egy picivel tobb hely lehet jobb lenne, de igy se olyan rossz.

(#18043) Santiagain válasza Larry303 (#18041) üzenetére


Santiagain
senior tag

Köszi! Mindkettőnél van még hely jócskán.
Így jobb a vágás?

1
2

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#18044) Fandango válasza Santiagain (#18043) üzenetére


Fandango
Topikgazda

Hatarozottan jobb szamomra.

(#18045) *Ropi* válasza phaseOne (#18039) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ez a vízesés merre található? :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#18046) T1m3l3ss válasza phaseOne (#18039) üzenetére


T1m3l3ss
csendes tag

Köszönöm!

Nem tudom mit higgyek olyankor, amikor mások olyan dolgokat sorolnak fel negatívumként, ami nekem pont az értéket adja egy képhez, de hát különbözőek vagyunk, s pont emiatt örülök azoknak a véleményeknek is (köszönöm hcl és jjeah!).

Egyébként a portréid lenyűgözőek (főleg ez..., ettől dobtam egy hátast!).

(#18047) devbence válasza hcl (#18036) üzenetére


devbence
tag

@hcl: koszi, az utasbol ugy tudtam volna tobbet kihozni, ha valami ninjaugrasban porgok az autok kozott teletekerve ego csillagszoroval :DD
A pokos pedig.. na az kuzdes volt.. ja es megtamadta a kezem majdnem.. de osszejott. Tervben van egy makro obi, na majd azzal... :P

@copass: Ujpesten keszult, ahogy Varoskaputol setalsz at Aquincum fele(at a hidon, nem a mahart oldalan), estefele nagyon sok van! (beloluk is)

Koszonom szepen az elismero szavakat, tele lettem toluk lelkesedessel! :)) :DD

"az erzelem szamomra fontos dolog.. pl: erzem ha ehes vagyok"

(#18048) Santiagain válasza Fandango (#18044) üzenetére


Santiagain
senior tag

Köszönöm!

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#18049) hcl válasza devbence (#18047) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A pókoshoz nem kellett makró, sztem az úgy jó. Az utas meg, most méé, mi ebben a nehéz? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#18050) devbence válasza hcl (#18049) üzenetére


devbence
tag

Az utas uressegere celoztam, azzal tuti kitoltottem volna a teret ha minden autot atugralok "becsillagszorozva", mint valami yamakasi :DDD

"az erzelem szamomra fontos dolog.. pl: erzem ha ehes vagyok"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.