Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4251) krasds válasza m3ss (#4247) üzenetére


krasds
csendes tag

Igen, de a foldet szinesre alatt ugy ertem, hogy csak a sargas szin maradna meg, az allatok mar ffben lennenek. A lenyeg hogy valaminek a szinet megtartanam(lehetnek akar az allatok, vagy a fa, vagy barmi mas csak a legszembetunobb a sarga szin lenne sztem), a tobbi pedig mehetne ffben. Aztan lehet hogy nem segitene hanem rontana a kepen, de kiprobalnam.

(#4252) zgospel


zgospel
őstag

Próbálgatom a heliost. :)
[link]
Megmernék esküdni, hogy a keresőben az orrát élesnek láttam, 100%-ra belenagyítva viszont nem tűnik annak. :( Vagy csak bemozdult?

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#4253) fattyu válasza zgospel (#4252) üzenetére


fattyu
veterán

1/15 elég gyér... Simán lehet az. Még ha te meg is tudod tartani élőlény nem marad mozdulatlan. De lévén kroppos váz bemozdulás is valószínű.

Erre mondják hogy az ISO zaj még mindig jobb mint a bemozdult életlen kép.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4254) zgospel


zgospel
őstag

Hohó, pedig a kutya az mozdulatlan volt fél percig. Ha nagyon figyel akkor egy szőrszála se rebben! :D Ellentétben velem. Egyelőre csak próbálgatom.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#4255) Murderer69 válasza zgospel (#4252) üzenetére


Murderer69
őstag

hát nem tudom 1/15 iso 800 vaku is meg minden és ilyen végeredmény? én spec heliosal 1/60-1/80 iso 200 ha plafonra megy a vaku ha pofába akkor 1/125/-1/160 között f2 mellett f2.8-nál kb egy 20 al lejjebb mennek az értékek portrénál meg általában f4 1/125 iso 800 ezeket szerintem próbáld végig igaz canonnal nincs annyi tapasztalatom mert csak 20D-m 450Dm volt huzamosabb ideig apsc-be de többnyire ezek a beállítások helytállóak lesznek nálad is ;)

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#4256) zgospel válasza Murderer69 (#4255) üzenetére


zgospel
őstag

Vaku nem villant. Csak korábbról még az expozíciókompenzáció úgy maradt.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#4257) raziel01


raziel01
veterán

Nem jó libákkal dolgozni, mert össze-vissza mennek, ráadásul egy kismalac is hajtotta őket. :D

(#4258) fattyu


fattyu
veterán

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4259) Murderer69 válasza raziel01 (#4257) üzenetére


Murderer69
őstag

valami nagyon nem ok a képpel szét van esve nem kicsit sztem vagy a szerkesztésnél vagy a vágásnál de szétesett :(

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#4260) raziel01 válasza Murderer69 (#4259) üzenetére


raziel01
veterán

Hát ezt nem értem, pontosíts.

Esetleg az lehet, hogy próbáltam élesíteni rajta és azért ilyen de ennek nincs köze a vágáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#4261) gboszi válasza zgospel (#4252) üzenetére


gboszi
senior tag

Nekem is ilyen kutyum van (mint az már sztem kiderült) szóval én várom a képeket:)

"If you're good at something, never do it for free!"

(#4262) Real_Necro


Real_Necro
veterán

(#4257) raziel01

A legjobban az zavar, hogy jobbra dől a kép. Aztán a libák vándorolnak kifelé, kicsit olyan, mintha te üldözted volna a vázzal őket. :D Nekem így sajnos nem sokat mond. :(

(#4258) fattyu

Sajnos nálad is kifelé vándorol a bogár, egyébként egész jó lenne. Talán kicsit sötét még, legalábbis én így látom.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4263) End-ru


End-ru
aktív tag

Végre van állványom, sötétedés után lőttem pár hosszú expót

[ Szerkesztve ]

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#4264) raziel01 válasza Real_Necro (#4262) üzenetére


raziel01
veterán

Újrakezdve a nyers képből:

3 fokot kellett rajta ferdíteni.
Egy fokkal jobb de sajnos a kifele vándorláson nem tudok változtatni. :(
Meg is voltak lepődve, hogy ott guggolok valamivel a kezemben. :D

[ Szerkesztve ]

(#4265) End-ru válasza End-ru (#4263) üzenetére


End-ru
aktív tag

Valamiért nem működik a link :F

http://www.flickr.com/photos/65990049@N06/6448296719/sizes/l/in/photostream/

http://www.flickr.com/photos/65990049@N06/6448296973/sizes/l/in/photostream/

[ Szerkesztve ]

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#4266) akos3 válasza raziel01 (#4264) üzenetére


akos3
addikt

Igy hogy nem vágtad le jobb oldalt már is nem vándorolnak kifele annyira :)

(#4267) Real_Necro válasza raziel01 (#4264) üzenetére


Real_Necro
veterán

Legközelebb rakj fotótáskába egy kis kukoricát, aztán ha szöknek, akkor egyik kezedbe gép, másikba kukorica legyen. :D

(#4263) End-ru

A második kép nekem tetszik, az elsőnek a színei annyira nem jönnek be.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4268) fattyu


fattyu
veterán

Lakásavató :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4269) fattyu válasza fattyu (#4268) üzenetére


fattyu
veterán

Még egy kifutottam a szerkből

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4270) cOxeR


cOxeR
Ármester

(#4258) fattyu
Mi ez a csodabogár? - az élesség nem a legjobb helyen van, a színvilága, és az átlós érzete az teljesen rendben van
(#4263) End-ru
Nekem is a második tetszik, sokkal több szín van még benne.
(#4264) raziel01
Szegény C10 nem egy képminőség bajnok, kicsivel nagyobb látószöggel már jó is lenne a jobb oldala, és nem lenne furcsa a képből való kisétálás.

(#4271) cOxeR válasza fattyu (#4269) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nekem ez tetszik, ennél megvan a képből az embernek az érzet, amit éppen átélt, egy kicsit még molyolhattál volna az utómunkán szerintem. Az arcon egy két vonás retusálásával, egy kis clarity egy két területre és még jobb összhatása lenne.
Másik szerintem előnytelen, és ott annyira nem is jön át az érzés, legalább is nekem.

(#4272) fattyu válasza cOxeR (#4271) üzenetére


fattyu
veterán

Köszönöm a véleményt mindháromra. Az előnytelen portré inkább karikatúra jelleggel készült :) Nekem tetszik az előnytelensége meg a bambasága meg a csiccsentett hangulat :)

A másikkal valóban lehetett volna még szöszölni. Holnap lehet nekifutok mégegyszer.
A bogár egy régebbi kép csak most találtam meg. Igen a fókuszpont lehetett volna talán 1 milivel hátrébb meg 10 centivel hátrébb szögből is lőhettem volna hogy ne érjen a szemébe a lába de sajna ezt az egy expót tudtam aztán elrepült. Kézből manuálfókusz makrónak meg elég elégedett vagyok vele :)

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4273) cOxeR válasza fattyu (#4272) üzenetére


cOxeR
Ármester

Egy picit érdemes még maszatolnod... úgy is csak próbálgatásokkal lehet fejlődni!
Amúgy lesz ez még rosszabb is, meg jobb is. :)
A becsiccsentett hangulat azért átjön, ha ez megnyugtat. :))
Kellene neked egy jóféle makrósín a manuál üveged mellé...
Nem tanultál a nagyoktól, hol volt a gombostűd? ;] - tuti nem szállt volna el...

[ Szerkesztve ]

(#4274) fattyu válasza cOxeR (#4273) üzenetére


fattyu
veterán

Terepen nem hiszek a makrósínben. így is kézből egy expó és elrepült. ha tökölök állvánnyal nincs egy expó sem. Ha háznál lennének az állatok vagy ja ölném őket akkor persze lehetne precízkedni.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4275) cOxeR válasza fattyu (#4274) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én az udvaron biztos találnék magamnak alanyt, aki elvan magába, és gombostű nélkül be lehetne cserkészni, egy 3 képes stack-re, de sín nélkül esélyem sincs...

(#4276) fattyu válasza cOxeR (#4275) üzenetére


fattyu
veterán

Azért azt ne felejtsd ki hogy teljesen más a makró setupunk. Nekem a tárgytváom frontlencsétől 4 centi. Elég móka bejátszani oda úgy hogy nem riasztom el, nem még először egy állványt lehelyezni úgy hogy jó legyen a szög.

Meg tényleg amíg Tom Shahan kézből nyomja addig hiszem nem kell állvány :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4277) cOxeR válasza fattyu (#4276) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nagyon más... én közepes nagyítású előtéttel ugyanakkora távolságra vagyok a fronttal, mint te... a 24x-essel meg szinte hozzáérek. :)
sleeeeeeeeeeeeeeeep

(#4278) End-ru válasza cOxeR (#4270) üzenetére


End-ru
aktív tag

Üzenet a ló túloldaláról:
Nesze neked több szín :)

[ Szerkesztve ]

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#4279) raziel01 válasza cOxeR (#4270) üzenetére


raziel01
veterán

"Szegény C10 nem egy képminőség bajnok, kicsivel nagyobb látószöggel már jó is lenne a jobb oldala, és nem lenne furcsa a képből való kisétálás."

Igen, jövőre muszáj lesz vennem valami profibbat, ez meg jó arra, hogy kicsit szokja az ember a fényképezést. :)
Canon SX130 IS-el szemezek.

(#4280) cOxeR


cOxeR
Ármester

(#4278) End-ru
:))

(#4279) raziel01
Jó hozzáállás! :)

(#4281) raziel01


raziel01
veterán

Van egy kis hasonlóság ehhez: Klingon csatahajó

[ Szerkesztve ]

(#4282) cOxeR válasza raziel01 (#4281) üzenetére


cOxeR
Ármester

Hááát.... :) Ilyenkor, ha valamit ki akarsz láttatni a képből, egy kicsit rá kell erősíteni, egy kis utómunkával. Sokkalta hatásosabb lesz, habár ez egy kicsit erőltetett számomra.

(#4283) raziel01 válasza cOxeR (#4282) üzenetére


raziel01
veterán

Photoshop fent van. Mit javasolsz, hogy jobban előtűnjön a "madár"? :D

(#4284) p06


p06
senior tag

Sziasztok!

Tegnap sikerült egy kicsit komolyabb gépet beszereznem, ezért szeretnék jobban meg ismerkedni a fotózás rejtélyeivel .

Sikerült 2 talán tűrhető képet készítenem. Szeretném ha véleményeznétek. Előre is köszönöm.

Igazából csak méretet és kontraszt állítottam Gimp-ben, amúgy teljesen "natur".
Rocky a büszke
Madár

(#4285) cOxeR válasza raziel01 (#4283) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ki lehet jelölni azokat a világosabb részeket maszkolással, ami a gépmadár testét adná, és azon egy kicsit expot emelni, így még jobban kiemelkedik. De lehet ezzel matatni rengeteg időt, nem biztos, hogy megéri. :)

(#4286) Sucuka válasza p06 (#4284) üzenetére


Sucuka
senior tag

A cinkésen túl sok a világos rész, emiatt nem a madarat veszi észre először az ember. A kutyusos viszont jó lett, bár nem középre helyeztem volna, hanem kissé balra fordulva, úgy hogy a háza is teljesen látszódjon. Így nem került volna középre, és a kerítésből is maradt volna, ami egyébként is jól kiemeli az ebet :).
Csak ügyesen!

[ Szerkesztve ]

(#4287) p06 válasza Sucuka (#4286) üzenetére


p06
senior tag

Köszi az észrevételed igazad van, így hogy leírtad valóban érdekes a madaras, a kutyásnál is tényleg lehetett volna jobban balra helyezni a képet (mondjuk őrűltem, hogy végre egy helyben maradt :) ezért sokat nem is gondolkodtam a képen ).

Köszi szépen!!

(#4288) Real_Necro válasza p06 (#4284) üzenetére


Real_Necro
veterán

A kutyás képen nekem valami furcsa. A hátsó fánál és a kutyaólnál foltosnak tűnik. Ablaküveg mögött voltál, vagy koszos, esetleg vízcseppes volt a lencse?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4289) p06 válasza Real_Necro (#4288) üzenetére


p06
senior tag

Ablak üveg mögött voltam.

(#4290) m3ss


m3ss
veterán

vki nem volt ma naplementet fotozni? iszonyat szep rozsaszin eg volt megint. meg vegre nem volt borult ido, mert mar vagy 2 hete az van...remelem holnap is hasonlo lesz mert ma pont fociztam. megjott a jo kis 13 usd-s allvanyom, ki kell probalni :DDD :N :P

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4291) Real_Necro válasza m3ss (#4290) üzenetére


Real_Necro
veterán

Én ma csak ködöt láttam egész nap. Napot sehol. :(

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4292) m3ss válasza Real_Necro (#4291) üzenetére


m3ss
veterán

Bp? pedig csak 80km-re vagyok...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4293) Sucuka válasza m3ss (#4290) üzenetére


Sucuka
senior tag

Én voltam, bár nap nincs a képen, de a kékórát még elcsíptem:

Naplemente után a zamárdi kilátóból Balatonföldvár felé ez volt látható:

[link]

Az ellentétes irányba nezve pedig ez:

[link]

(#4294) nesa válasza Sucuka (#4293) üzenetére


nesa
veterán

A masodik tetszik csak en megvagnam fent a halvany felhok alatt kicsivel, ha nemnagy keres ne linkeld ezt a lightboxot mert nalam sohanapjan jonbe a kep, igy szerintem jobb.

(#4295) fattyu válasza nesa (#4294) üzenetére


fattyu
veterán

Érdekes nekem eddig mindig ment a lightbox de most nálam is döglött.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4296) *Ropi* válasza fattyu (#4295) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nekem sem nyitja meg... :(

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#4297) Real_Necro válasza Sucuka (#4293) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nálam sem megy.

A második kép tetszik, hangulatos a templommal. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4298) Tomate


Tomate
veterán

(#4299) kiskornel


kiskornel
addikt

(#4293) Sucuka: wow. Ez jó! Végre. :C
Mint a BNLSHELEKB elnöke ("baromi nagy, lényegtelen, sok helyet elfoglaló logók elleni küzdelem bizotságának) elnöke: De nem vagyok elégedett a logóddal. Nem elég nagy... Nem tölti be az egész képet. :)) Nem hangsúlyozza eléggé, hogy a tájra rált sucuka!!

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#4300) kiskornel válasza Tomate (#4298) üzenetére


kiskornel
addikt

Kifutottam az időből: elsőnél a bokeh tetszik, de kicsit jobbra dől.
A másodiknál szintén van egy kis jobbra dőlés. A kép viszont nagyon jó. A fények, az árnyék, a szolid, moderált szinek. Van egy kis beégés, de nem vészes. Olyan nincs, ahol megvan a szoknya alja is?

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.