Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) szg88


szg88
őstag

Itt van pár növényzet :D (2db ps-es)
[link]

(#5202) dannyl válasza szg88 (#5201) üzenetére


dannyl
addikt

A legelső a legjobb! Nagyon tetszik.Talán egy nagyon pici vágást még megérne, de nem biztos.

(#5203) Toomy válasza p06 (#5198) üzenetére


Toomy
senior tag

Nekem inkább az jött le, hogy kissé fáradt volt, de azért éberen őrizte a portát :K De lehet hogy inkább a kaját várta már. Gondolom a lakoma után már tényleg kidőlt :)

[ Szerkesztve ]

(#5204) p06 válasza Toomy (#5203) üzenetére


p06
senior tag

Könnyen lehet :) Mivel, ha nézzük akkor ő addig minket néz (ekkor nem rosszalkodik)..... Óóó utána volt szundi rendesen.

De, hogy ne legyen teljesen OFF, ezért megosztok egy HDR képet.
Nekem nagyon bejön ez a "stílus", most találtam is egy viszonylag jó programot, és egy régi telefonnal készített képet HDR-esitettem.

Nekem nagyon tetszik, elég "mese" jellegű de ... :D

Grande Punto HDR

[ Szerkesztve ]

(#5205) kulerr válasza p06 (#5204) üzenetére


kulerr
őstag

Szia!

Meg lehet kérdezni melyik ez a HDR progi?

[ Szerkesztve ]

(#5206) p06 válasza kulerr (#5205) üzenetére


p06
senior tag

Szia!

Photomatix a trial verzióban lesz egy Photomatix felirat de ha megveszi vagy...... na akkor gondolom nem lesz ott.
Még annyi, hogy ha csak 1 képed van akkor, én úgy csináltam, hogy készítettem egy nagyobb fényű és egy sötétebb képet is Gimp-el és ezt a 3-at adtam meg a programnak.

Ha van kérdésed nyugodtan írj bár én is csak tegnap óta ismerem :)

Ja és nem régi telefon hanem egy régi kép telefonnal :)

[ Szerkesztve ]

(#5207) cOxeR válasza p06 (#5204) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szerintem meg rettenetes. :)
A HDR-nél nagyon fontos, hogy nem szabad túlhúzni... csak egy minimális érvényesülést szabad neki engedni, különben sajnos ilyen giccses és szürreális lesz mint ez.
Próbáld meg újra, csak egy minimális feldolgozással... meg kell találni a határt amit nem szabad vele átlépni.

(#5208) Real_Necro válasza p06 (#5204) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nem lehetséges, hogy kényelmetlen számára az ól, esetleg zavarja az, hogy ha bemegy, akkor nem lát ki panorámába?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5209) p06 válasza cOxeR (#5207) üzenetére


p06
senior tag

Szia!

Ilyesmire gondoltál? Ha igen akkor abban az esetben nekem nem a HDR tetszik, hanem a nagyon szürreális kissé "földöntúli" színvilág és...... . :) Nem tudom engem megfognak az ilyenek :)

Amúgy a lényeg akkor az lenne, hogy az eredetileg sötét és világos képrészletek közel hasonló "fény erejűek" legyenek? Legalább is ez jött le némelyik képnél.

Előre is köszönöm!!

Real_Necro: Hát napközben a teraszán alszik vagy kinn a füvön, este pedig benn van. Kiskorában (3 hónapja :) ) sem ment be olyan esetben ha mi kint voltunk, ha bementünk a házba akkor ő is bement aludni a sajátjába, lehet a kilátás miatt valóban :) .

[ Szerkesztve ]

(#5210) cOxeR válasza p06 (#5209) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szia!
Igen inkább ilyenre. Kinövöd, az ilyen irányultságodat, egy érdekesebb szög, és egy kicsit másféle utómunka sokkal többet ad a képhez, mint egy tetszőleges hdr szoftverrel - kreativitás nélkülözésével - túlhúzott kép. :)
A lényege, hogy nagyobb dinamikaátfogás alakuljon ki, több részlet legyen a sötét és a világosabb részeken egyaránt.

(#5211) szg88 válasza p06 (#5209) üzenetére


szg88
őstag

Hát én nem értek hozzá, de a világosabb kép sztem jobb. Az a sötét kicsit fura. De azt a progit majd én is kipróbálom :D

(#5212) Novics


Novics
senior tag

Kori
Csak én vagyok vele így, vagy nektek is a felső harmad határán lévő mintázat - ami már életlen - vonzza a tekinteteteket. (Hű, de hülye egy szó. :D )
Ezen direkt világosítottam egy kicsit, mert tényleg túl sötéten "látok". Túl sok utómunkát azonban nem lehet várni tőlem, mivel egy kis lenovo x200s-sel nyomom. Nem éppen multimédiás a cucc. :DDD

Mit ne mondjak, pillanatok alatt jéggé fagyott kint az ember keze. Nem is lőttem túl sok képet, pedig a szél csodákat művelt a hóval.

Fogarasi panoráma

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#5213) SkyLaci válasza Novics (#5212) üzenetére


SkyLaci
őstag

én is így vagyok vele, a korit csak 1-2 másodperc után vettem észre, annyira hangsúlyos a felső harmadoló környéke, szerintem zavaró, nálam valahogy üti egymást a kori és a horizont,

(#5214) Throme válasza p06 (#5204) üzenetére


Throme
veterán

Az autó színe bejön :). Tudom, hogy ez túl lett húzva, de valahogy jók azok a kékek.
Szerintem használd úgy a hdr progikat, ahogy neked tetszik, úgy is ez a lényeg.
Én is el szoktam menni a szürreális/mese irányba, ami másnak már a rosszullét kategória :)

(#5215) total90 válasza cOxeR (#5207) üzenetére


total90
veterán

Szerintem a HDR is, meg pl. a minimál stílus is egy olyan, hogy ízlések és pofonok. Nem is olyan régen Duisburgban volt egy neves német fotós csak is kizárólag HDR képekből kiállítása. Egytől egyik szanaszét volt húzva és sokaknak bejött. Pl. nekem is bejön az erősebb HDR, még ha giccses, vagy irreális is.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#5216) dannyl válasza Novics (#5212) üzenetére


dannyl
addikt

Szép képek, bár a második mintha ferde lenne (vagy csak ilyen hatást kelt), a harmadikon meg nagyon kár a belógó sátor. Jobb lett volna, ha nincs, vagy ha már belelóg, akkor meg belekomponálni a képbe.

(#5217) Chance


Chance
tag

Hoztam én is pár képet (az első 3 új)
[link]

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#5218) dannyl válasza Chance (#5217) üzenetére


dannyl
addikt

Nagyon jók. Gratulálok!

(#5219) Novics válasza dannyl (#5216) üzenetére


Novics
senior tag

Hmmm... most, hogy mondod egy kicsit tényleg annak tűnik, de szerintem nem az. Kicsit oldalról fotóztam a nádat, nem pont szemből, és a hó is pont átlósan mintás. De így álltam szemben a Nappal.
Na igen, szerencsésebb lett volna, ha kicsit hátrébb állok, és a sátor nem ennyire a szélén van. Most tanulok, aztán majd a Godjánban profi képeket lövök. :D

A koris képet hogyan oldottátok volna meg? Szerettem volna, ha látszik a túlpart, a hó a jégen. Úgy ahogyan van rossz helyet választottam, vagy "csak" technikailag szúrtam el?

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#5220) dannyl válasza Novics (#5219) üzenetére


dannyl
addikt

Én is kezdő vagyok, sőt, lehet kezdőbb, mint te :D Én csak azt mondom amit látok/érzek.
A korcsolyás kép szerintem jó. Linkeld be a profi fotósokhoz, ők madj szétszedik atomjaira :D

(#5221) fattyu válasza Chance (#5217) üzenetére


fattyu
veterán

Az első majdnem tök jó. Jó szín jó hangulat jól áll a lágyság.
Azt a kis szélmalmot lehagytam volna a képről. Elvesz elvisz megtör. Nekem.

szerk: Meg igazából a holdat is leműteném :D

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#5222) Chance válasza fattyu (#5221) üzenetére


Chance
tag

Köszi a véleményt, majd este megpróbálom átszerkeszteni. Igazából én is éreztem, hogy túl sok mindent akarok egy képen...

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#5223) m3ss válasza Chance (#5217) üzenetére


m3ss
veterán

nekem is az elso jon be, viszont a szelmalom tenyleg nicns jo helyen. en valahogy ugy komponalnam, hogy az is beleferjen mert jol nez ki. kekkel lehet kicsit ovatosabban bannek de latom nem a visszafogottsag volt a cel :)
Novics koris kep jo otlet, egyetertek Skylacival, hogy kicsit elhuzza a szemet a horizont. szerintem valahogy probald ujraloni azt. a to meg a havas resz maradjon horizont nelkul. meg nekem a kozepre rendezes se tul szimpi itt. valahogy inkabb harmadolora raknam es vmi olyan helyre ahol a ho vezeti a szemet a temara. a kep bal oldalan olyan szepen megy az az iv (horeteg). tema fele terelne a figyelmet.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#5224) Chance válasza m3ss (#5223) üzenetére


Chance
tag

Az a baj, ahogy mondtam, túl sok mindent akartam belerakni a képbe. Ráadásul a szélkerék mellett jobbra még több fa volt, de nem volt jellegzetes karakterük, azért maradtak le.
A kékség tényleg szándékosan erős, a sziluettekkel együtt főtémának szántam, általában igyekszem visszafogni magam HDR téren, de ennek most így volt számomra hangulata.
Köszi a véleményt!

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#5225) dannyl


dannyl
addikt

Két friss termés: Egyik, és a másik.

(#5226) korcsillio válasza dannyl (#5225) üzenetére


korcsillio
őstag

A második nagyon tetszik! :R

Flower :)

[ Szerkesztve ]

(#5227) dannyl válasza korcsillio (#5226) üzenetére


dannyl
addikt

Köszönöm :)

(#5228) szg88 válasza dannyl (#5227) üzenetére


szg88
őstag

A cica nagyon ari :C Hol laksz, Afrikába?

[ Szerkesztve ]

(#5229) dannyl válasza szg88 (#5228) üzenetére


dannyl
addikt

Ezt az afrikát honnan találtad ki? :D Egy éve itt vagyok, igen. Jövő hónapban megyek már végre haza :)

(#5230) SkyLaci válasza dannyl (#5229) üzenetére


SkyLaci
őstag

abból hogy azokat a képeket most lőtted, ha látnád mi van itt most a napokban, nem lepődnél meg :D

meg a növényekből is lehet sejteni

[ Szerkesztve ]

(#5231) dannyl válasza SkyLaci (#5230) üzenetére


dannyl
addikt

Ja tényleg bakker :DDD ! Nekem tényleg elképzelhetetlen, hogy otthon hó van, meg -20 éjszaka :D Itt ma 22 fok volt :))

(#5232) szg88 válasza dannyl (#5231) üzenetére


szg88
őstag

Utálunk :DDD

(#5233) TayRol válasza dannyl (#5225) üzenetére


TayRol
veterán

jo a masodik kep! Afrika meg no comment:D

(#5234) narancsnn


narancsnn
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem van, hogy eddig csak jpeg-ben készítettem a fotóimat.
Miért jobb ha rawban készül?

Köszi

üdv

[ Szerkesztve ]

(#5235) End-ru válasza narancsnn (#5234) üzenetére


End-ru
aktív tag

Ha feldolgozod a fotóidat, akkor használj raw formátumot.

http://fotozz.hu/cikket_megmutat?cikk_ID=93

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#5236) dannyl válasza narancsnn (#5234) üzenetére


dannyl
addikt

(#5237) fattyu válasza narancsnn (#5234) üzenetére


fattyu
veterán

döntsd el magadnak. állítsd raw + jpgre és menj el fotózni.

Majd pár képet amit kukának ítélsz mert valamit elmértél nézz meg rawban. Sokkal több menthető kép lesz.
Jpgbe minimálisan lehet belenyúlni utólag, főleg ha expókorrigálni akarsz mert nagyon hamar szétesik és csak zaj marad.

Ha túristázik valaki arra nem kell. Ha ki akarod hozni a képeidből meg a vázadból a maximumot akkor jó.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#5238) narancsnn


narancsnn
senior tag

Köszönöm mindenkinek.
Hasznos infók.
Ma kimegyek a zord hidegbe, és lövök pár képet rawban ;)

(#5239) fattyu válasza narancsnn (#5238) üzenetére


fattyu
veterán

Ideális körölmények között nem olyan sok az előny a rawnak. ( hó : sok fény, viszonylag minden világos kevés dinamika... ) Olyan helyzetekre nézz ahol eddig küzdöttél. Kevés fény árnyékos zajos részek nagy dinamika ahol kiég bebukik egy rész. Ezeket lehet sokkal jobban visszamenteni.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#5240) narancsnn válasza fattyu (#5239) üzenetére


narancsnn
senior tag

Ahh értem.
Mondjuk a benti tárgy fotózásoknál volt gondom úgy is.

(#5241) royalka


royalka
őstag

Még mindig nem sikerült a szabadba jó témát találnom meg egyáltalán nagyon nem si volt időm kimozdulni megint bentről valami... Light board

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#5242) narancsnn


narancsnn
senior tag

Sziasztok!

Egy ma esti unatkozós képem :[link]

(#5243) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Mostanában csak pár napos kihagyással van időm benézni, de azért lesem a topicot. Esetleg ha megoldható a jövőben, hogy ne csak linkeket, hanem miniatűröket is bepakoljatok (lásd régebben), megköszönném. Igaz, még csak kedd van, de egész napos gépelés után már idegesítő ennyi linkre kattintva meglesni a zsákbamacskákat. Köszönöm. :)

(#5212) Novics

Nekem a fogarasi kép tetszik. A koris túl középre rendezett, a második meg valahogy számomra nem érdekes.

(#5217) Chance

Az első nekem baromira kék, szerintem ilyen kék ég nincs. A macsek mintha életlen lenne, meg kár, hogy le van vágva a füléből. A harmadik kép kompozíciója és színei nekem tetszenek. :)
A többi kép korábbról már ismerős volt.

(#5225) dannyl

A macsek aranyos, fölötte kevés szerintem a hely, meg most már lehet vagy az én szemem fáradt, de életlennek látom. A második kép viszont nagyon tetszik. :)

(#5226) korcsillio

Ez a kép nekem sajnos semmit mondó. Fakó, középre rendezett... :(

(#5241) royalka és (#5242) narancsnn

Veletek együtt várok a jó időre. :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5244) royalka válasza Real_Necro (#5243) üzenetére


royalka
őstag

Én próbáltam de nem jöttem rá hogy hogy lehet miniatűrt beszúrni. Esetleg segítene valaki? :))

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#5245) Real_Necro válasza royalka (#5244) üzenetére


Real_Necro
veterán

Annyira nem bonyolult, bár én is szórakoztam már 1-2 alkalommal vele.
Ha jól emlékszem, akkor valahogy így:

Rákkattintasz Flickr-en a "View all sizes" gombra, majd pl a "Small" méretre. Kimásolod a kép címét és beilleszted ide, mint képet. Majd kijelölöd az egész sort, rákattintasz a link gombra, aminél címnek megadod a teljes méretes képet, pl lightbox. :) És kész.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5246) royalka válasza Real_Necro (#5245) üzenetére


royalka
őstag

Köszönöm. Tényleg pofonegyszerű... :W

[ Szerkesztve ]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#5247) Novics válasza Real_Necro (#5245) üzenetére


Novics
senior tag

Ezt én is kipróbálom. :)
szerk: elsőre nem jött be. :D
https://lh3.googleusercontent.com/-57R22b4qobE/TlTbAs1Y0yI/AAAAAAAAC9U/e029XmKrgkI/s144/DSC_0716.JPG

Na igen, a koris kép az csúnyán el lett baltázva, én is látom. :O
A másik kép, meg lehet, hogy neked nem érdekes, nem vagyunk egyformák. :) Bár tény, hogy messze vagyok attól, hogy vissza tudjam adni azt, amit látok. De azért vagyok itt, hogy tanuljak. :K

[ Szerkesztve ]

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#5248) bongeszo válasza Real_Necro (#5245) üzenetére


bongeszo
aktív tag

nekem nem megy...

[ Szerkesztve ]

(#5249) TayRol


TayRol
veterán

vettem egy állványt, gyorsan lottem is vele egy amator kepet.:)

(#5250) vizcsap


vizcsap
tag

Nah jöttem egy újabb adag kritikáért :)
(és ha már erre járok a thumbnail-ezést is kipróbálom)

[ Szerkesztve ]

"To succeed in life, you need two things: ignorance and confidence."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.