Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5651) kapu2


kapu2
csendes tag

Hétvégén volt egy kis időm fotózgatni. Hoztam is pár képet. A kritikát szívesen fogadom. :)

kép1
kép2

[ Szerkesztve ]

(#5652) narancsnn


narancsnn
senior tag

Hali!
Van valaki Vas megyéből aki szívesen menne/jönne fotózni? Tapasztalat csere stb... :))

(#5653) narancsnn válasza kapu2 (#5651) üzenetére


narancsnn
senior tag

Nekem a 2. Tetszik igazán.
Amúgy mennyire van szerkesztve? Lehet látni egy "eredeti" képet?;)

(#5654) cOxeR válasza kapu2 (#5651) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nosza rajta fussunk Neki! ;)
Az első kép erőssége, hogy jók voltak a fényviszonyok, és meglehetősen harmonikus a víz színátmenete. A hattyúk elhelyezkedése már annyira nem szerencsés, de ez a nehezen koordinálható része, de a megfelelő hatáshoz elengedhetetlen.
Második már nekem egyáltalán nem tetszik, a hattyúból kinövő fa, és zajos, szétesett pixeleket látok, már kicsiben is.

(#5655) kapu2 válasza narancsnn (#5653) üzenetére


kapu2
csendes tag

narancsnn: Sajnos hétvégéig nem leszek otthon és a RAW nincs nálam.

cOxeR: Nem voltak túl egytműködők. :D Mentségemre legyen, hogy már nem sok időm volt a naplementéig mire megtaláltam őket. Valóban zajos és talán még az utómonka is rátett. :(

(#5656) cOxeR válasza kapu2 (#5655) üzenetére


cOxeR
Ármester

Legközelebb... :)

(#5657) szarkad333


szarkad333
tag

[Martini]
Szerintetek milyen?

Szarkadavid.hu

(#5658) cOxeR válasza szarkad333 (#5657) üzenetére


cOxeR
Ármester

Alexpós a kép, és ferde, valamint a kompozíciójával még játszhattál volna... elkattintott érzésem van tőle. Nem jó, hogy a címke egy része már az elfordítás miatt bebukott.
Valamint Nekem erős nagyon az árnyékfény...
Próbálkozzál újra vele, esetleg tegyél még valami szép kitöltő elemet a képre.

(#5659) killerjohn


killerjohn
addikt

sajnos bemozdult 1/60 alatt :(((

[ Szerkesztve ]

(#5660) Real_Necro válasza killerjohn (#5659) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ennek ellenére a második kép nekem tetszik :) Talán egy picit lilás a cica szőre.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5661) killerjohn válasza Real_Necro (#5660) üzenetére


killerjohn
addikt

teljesen igazad van a lilás résszel kapcsolatban, visszavettem belőle és frissítettem a képeket.
köszönöm!

(#5662) #58660352


#58660352
törölt tag

(#5663) cOxeR válasza #58660352 (#5662) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szerkesztésre jó, a háttérért kár, valami természetközelibb sokkal jobban mutatna, próbálkozzál még szerintem valami természetes környezetben.
Nekem ez is egy kicsit alexpós, és lehetne picit részletgazdagabb.

(#5664) szarkad333 válasza cOxeR (#5658) üzenetére


szarkad333
tag

jo rendben majd ujra probalom

Szarkadavid.hu

(#5665) m3ss válasza #58660352 (#5662) üzenetére


m3ss
veterán

jah, kar a hatterert. amugy nekem tetszik. ra kellene huzni par texturat, es kimaszkolni a hangyakat...feldobna az erdekesebb hatter.
olvastam masik topicban, hogy raynoxozol. ezt is azzal lotted? milyen obival?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#5666) fattyu


fattyu
veterán

Fanboykodok :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#5667) Real_Necro válasza fattyu (#5666) üzenetére


Real_Necro
veterán

Paintbrush? :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5668) fattyu válasza Real_Necro (#5667) üzenetére


fattyu
veterán

Igaziból nem. A planarról macrózott felirat :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#5669) cOxeR válasza fattyu (#5666) üzenetére


cOxeR
Ármester

:))

(#5670) MC Pite válasza Daniel Alves (#5639) üzenetére


MC Pite
veterán

Vaku. Többet használom nappal mint este.
Nekem is az első jön be...

szarkad333, balról nem akartál deríteni pluszban?

Peregrinator, hogy csináltad? Párszor próbáltam a DCR250el játszani, de olyan pici az éles rész még f11-el is, hogy csak döglött hangyákkal lenne esélyem :(

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#5671) fattyu


fattyu
veterán

máv

ha végre kitavaszodna és lenne értelmes makrócélpont hoznék normálisat is...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#5672) #58660352 válasza MC Pite (#5670) üzenetére


#58660352
törölt tag

Én egy Panasonic 45mm/F2.8 makró optikát használok, ami egy normál 1:1 makró optika. A Raynox DCR-250 előtét segítségével az alábbi nagyítást sikerült elérnem:

Régebben én is próbálkoztam ezzel az előtéttel nem makró optikákon, de nem igazán vált be.
Tamron 17-50mm F2.8; Nikkor 18-105mm F3.5-5.6; Canon 17-85, viszont a Panasonic 14-45 kit optikával kifejezetten jó eredményt produkált!

[ Szerkesztve ]

(#5673) m3ss válasza #58660352 (#5672) üzenetére


m3ss
veterán

miert nem valt be? nincsenek tesztkepeid az emlegetett tamron vagy nikon obikkal? pont most akarok venni egy dcr 250-et, 50 1.8d, vagy 18-55-hoz.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#5674) #58660352 válasza m3ss (#5673) üzenetére


#58660352
törölt tag

A fő probléma az volt, hogy nagyon közel kellett tenni az optikát a tárgyhoz. A másik gond az volt, hogy nem volt teljes a kép, hanem mintha távcsövön keresztül néztem volna a képet, egy fekete négyszögben lehetett középen kör alakban látni.

[ Szerkesztve ]

(#5675) Real_Necro válasza m3ss (#5673) üzenetére


Real_Necro
veterán

És pl egy fordítógyűrű? Én vettem egyet 50-hez de eddig nem volt sok alkalmam tesztelni, csak a múltkori garnélás fotón.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5676) #58660352 válasza m3ss (#5673) üzenetére


#58660352
törölt tag

Ha Budapesti vagy, akkor egy tesz erejéig kipróbálhatod az én DCR-250 előtétemet. Lehetséges találkozási helyek munkaidő után (17 óra magasságában) az Europark vagy a Köki Terminál.

(#5677) m3ss válasza #58660352 (#5674) üzenetére


m3ss
veterán

sajnos mar nem vagyok pesti, pedig kiprobaltam volna. viszont azt nem ertem, hogy "fekete negyszogben lehet kozepen kor alatt latni"
hasznalhatatlan gyakorlatilag? kozgyuruvel ilyen gondom nem volt, de a targykozelseg ott is problemas volt..

realnecro: kozgyuruket mar probaltam par honapja 18-55-tel, igazandibol az a masik alternativa, nem volt vele gond. kb ugyanannyiba kerulnenek az elektronikus kozgyuruk mint a raynox, aztan gondoltam kiprobalom akkor az utobbit.

szerk: most latom nem kozgyurut, hanem forditogyurut irtal, azokkal semmi tapasztalatom nincs

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#5678) zolka78


zolka78
senior tag

Kicsit ugyan klisés téma, de gondoltam megmutatom. LR4-t használva már egy kicsit jobb lett.

[link]

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#5679) #58660352 válasza zolka78 (#5678) üzenetére


#58660352
törölt tag

Jó a kép :K

(#5680) Real_Necro válasza m3ss (#5677) üzenetére


Real_Necro
veterán

(#5677) m3ss

Fotós talira magammal tudom vinni a fordító gyűrűt.

(#5678) zolka78

Mintha aranyból lenne a vár. :) Tetszik ez a szög, így még nem láttam. Nekem a kép kicsit zajosnak tűnik az ég résznél, de lehet az ezer éves monitorom miatt.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5681) #56824064 válasza zolka78 (#5678) üzenetére


#56824064
törölt tag

Tényleg zajos egy kicsit meg egy kis vágást is elviselne szerintem:) de nekem bejön!

(#5682) fattyu válasza zolka78 (#5678) üzenetére


fattyu
veterán

Engem nagyon zavar a belógó kerítés. És az égre nagyon ráfért volna a zajszűrés.
Amugy nem egy lerágott csont a szög szóval érdekes.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#5683) #56824064


#56824064
törölt tag

[link] A photoshoppal rajzolni is lehet :) tudom nem ide tartozik de megmutatom egyik rajzom.

(#5684) End-ru válasza m3ss (#5673) üzenetére


End-ru
aktív tag

Tamronon a dcr-250 iszonyatosan vinnyettál, erre értette a kolléga a körbe fekete keretet. Gondolom abból adódik, hogy a legnagyobb szűrőmenet, amire még éppen rá lehet pattintani (67mm). A 18-55-ön is használtam, ott nem volt ilyen gond.

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#5685) zolka78


zolka78
senior tag

(#5679) Peregrinator, (#5680) Real_Necro, (#5681) mashcsabi, (#5682) fattyu,

Köszönöm mindegyikőtöknek. Az ég az tényleg zajos, de a végén direkt hagytam benne. Ez az egész kép egy sötét maszlag valójában, tehát teljesen szarul exponáltam, nem is tudom miért hagytam meg. Csak olvastam sokak véleményét, hogy az LR4 menyivel jobban vissza tudja hozni a részleteket, és gondoltam kipróbálom valamin, hát ez lett belőle. Korlátot is szándékosan hagytam benne, nekem bejön, adja a helyet honnan lett lőve. Ha szűkebbre vettem volna a látószöget a korlát miatt, akkor már maga az összkép lett volna szűk. Lentebb a rakpartról lőve meg sokkal zavaróbb elemeket kellett volna bent hagyni. Megnéztem szűkebbre vágva ahol kevesebb az ég, nekem nem tetszik :(
Egyébként ha megnézitek akkor a vár alatti rész is zajos. Gzola szokta volt mondani: "zajosan szép az élet"

[ Szerkesztve ]

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#5686) m3ss válasza zolka78 (#5685) üzenetére


m3ss
veterán

nem rossz kep amugy, de tenyleg eleg zajos. szerintem is kicsit mashogy kellett volna szerkeszteni, engem is zavar a korlat lent, de a korlat alatti fenyes reklamtabla vagymi meginkabb..csak hat ha levagod, akkor alul tul szuk, a budai rakpart fenyei a kep aljan lennenek..

Endru: van tesztkeped 18-55+raynox komboval?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#5687) ballington válasza Real_Necro (#5680) üzenetére


ballington
addikt

Ha nem vagyok kötekedő, Én is szívesen kipróbálnám a DCR-250 et a Tami 17-50/2,8 vagy az 50/1,7-hez. Mármint a találkozón.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#5688) Real_Necro válasza ballington (#5687) üzenetére


Real_Necro
veterán

Én viszont csak fordító gyűrűvel rendelkezem 50/1,8D-hez. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5689) End-ru válasza m3ss (#5686) üzenetére


End-ru
aktív tag

Ez a kép ezzel a kombóval készült:

http://www.flickr.com/photos/65990049@N06/6070977872/in/set-72157629200985285

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#5690) m3ss válasza End-ru (#5689) üzenetére


m3ss
veterán

jo lesz ez nekem! ha csak nem kroppoltal belole rengeteget, mert 6mpixelbol en azt nem igen tudok.
meg tobb kep esetleg raynoxal es nem macro obival? :B

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#5691) End-ru válasza m3ss (#5690) üzenetére


End-ru
aktív tag

Egy kis kropp van benne, ha jól emlékszem, de nem vészes.

képfeltöltőn keress rá arra, ami érdekel:

Pl: http://www.flickr.com/search/?q=18-55+dcr-250

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#5692) ballington válasza Real_Necro (#5688) üzenetére


ballington
addikt

ja tényleg :B

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#5693) cOxeR


cOxeR
Ármester

Este mindenki kémlelje azért az eget... [link]

(#5694) A Zéé válasza cOxeR (#5693) üzenetére


A Zéé
addikt

Én már ma éjjel is lesegettem, mert ma éjjelre is várták már.
Sajnos itt Pesten most nagyon befelhősödött, így nem hiszem, hogy látni fogjuk :(

Just a simple Lineman...

(#5695) fattyu válasza cOxeR (#5693) üzenetére


fattyu
veterán

ha mész valahova ahol a radar szerint nincs felhő szóljááá
hááát

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#5696) ballington válasza cOxeR (#5693) üzenetére


ballington
addikt

Itt Veszprém környékén egész nap erősen felhős, szerintem semmit nem fogunk látni belőle. :(

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#5697) cOxeR


cOxeR
Ármester

(#5694) A Zéé
Én is voltam kint tegnap... de csak teleholdat láttam.
(#5695) fattyu
Másik topik, nem nagyon lesz időm, ráadásul tegnap megint csak 4 óra alvás sikerült...
(#5696) ballington
Bp-n is felhők vannak... úgyhogy szerintem fújhatjuk a dolgot... :(

(#5698) fattyu


fattyu
veterán

Zoli meghozta a kedvem a vintidszkedéshez.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#5699) ballington válasza fattyu (#5698) üzenetére


ballington
addikt

Az utómunka nagyon tetszik, de nekem valahogy nagyon elviszi a szemem az éles részről az előtér homályossága, lehet csak Én vagyok így. Valószínű azért, mert az éles rész túl homogén az előtérhez képest.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#5700) fattyu válasza ballington (#5699) üzenetére


fattyu
veterán

a győzikés takaróra gondolsz? :W Nekem sem tetszik de ha ezen aludt a nyomorult :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.