Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4051) elmerfudd


elmerfudd
csendes tag

[L:/dl/upc/2011-11/15/186943_hlhu9x6juhx1pyhy_lac_0846_2.jpg](IMG:/dl/upc/2011-11/15/186943_hlhu9x6juhx1pyhy_lac_0846_2.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

Néhány lövés vasárnapról, várom a kritikákat.

[ Szerkesztve ]

(#4052) Real_Necro válasza elmerfudd (#4051) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nekem az elsőnél hiányzik a madár feje, kifelé repül a képből. A másodikkal is kb így érzek, valamint az sötét is lett. Így elsőre kb ennyi. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4053) ballington válasza elmerfudd (#4051) üzenetére


ballington
addikt

Jó lövések, kár hogy az elsőn nem látszik a feje.
A másodikon jó a kompozíció, csak növelhetnéd az expót, élesíthetnél is rajta és egy kicsit vághatnál minden irányból, de megtartva azt, hogy a madár előtt több marad.

Ilyeneket én is próbáltam, nem egyszerű, legalábbis nekem.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#4054) elmerfudd


elmerfudd
csendes tag

Én nem szoktam a képekhez nyúlni+javítani. Olyan ahogy sikerült. Lehet, hogy ezze egyedül vagyok.? :)

Mint itt sem.
De köszönöm az észrevételeket, megfontolandó.

(#4055) AMD Power válasza elmerfudd (#4054) üzenetére


AMD Power
titán

Szerintem biztos ,hogy igen. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4056) elmerfudd válasza AMD Power (#4055) üzenetére


elmerfudd
csendes tag

Sejtettem, bakker. :)

(#4057) AMD Power


AMD Power
titán

iStock vagy Dreamtime adott mar el valaki kepet?:)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4058) Real_Necro válasza AMD Power (#4057) üzenetére


Real_Necro
veterán

Ezt a kérdést nem a haladók topicban akartad feltenni? :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4059) raziel01


raziel01
veterán

Vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#4060) akos3


akos3
addikt

Hétvégén voltunk kirándulni és próbálgattam nem auto-ban használni a gépet, kevesebb sikerrel.
Miért ilyen színtelen a kép? Igaz, hogy nem volt olyan jó fény az erdőben és a fák se voltak olyan színesek, de ki lehetne sztem ennél többet hozni azért belőle. A 2. képnél már több szín volt, így az jobban sikerült, de gondolom az elsőnek se kéne ilyen szürkének lennie azért. :F
kep1
kep2

(#4061) #71897088 válasza raziel01 (#4059) üzenetére


#71897088
törölt tag

Jók lettek nekem tetszenek. Holnap reggel még hidegebb lesz akkor még szebb képeket lehet majd csinálni, csak le ne fagyjon az ember keze miközben tartja a gépet. :)

(#4062) raziel01 válasza akos3 (#4060) üzenetére


raziel01
veterán

Talán így kicsit jobb:

KÉP

De ne tölts fel teljes méretű képet, módosítatlanul, mert nem túl esztétikus.

(#4063) akos3 válasza raziel01 (#4062) üzenetére


akos3
addikt

Köszi, így tényleg színesebb. Viszont ezt már az Olympuson szereteném fotozáskor elérni, nem nagyon szeretek utólag belenyúlni. Ebben az esetben mikre érdemes figyelni, mivel lehet játszadozni?

De ne tölts fel teljes méretű képet, módosítatlanul, mert nem túl esztétikus.

Ezt nem értem. Miért? :U

[ Szerkesztve ]

(#4064) fattyu válasza akos3 (#4063) üzenetére


fattyu
veterán

Utómunka nélkül sokra ne számíts... eléggé high end vázak is köpnek ki elég gyatra jpgeket. fotózz rawban és lightroom a barátod.

szerk: ja lehet a géped nem tud rawot... Háát akkor is lájtroom csak jóval limitáltabb a játéktered.

szerk: Akkor szokj át rawra ha szeretnél valamit kihozni.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4065) akos3 válasza fattyu (#4064) üzenetére


akos3
addikt

de tud már :K Csak elég lassú a mentése, azért az sp560-as nem mai gép. Meg a kártyám se a legnagyobb. Ezért gondoltam jpg-ből hozom ki a legtöbbet.

(#4066) raziel01 válasza akos3 (#4063) üzenetére


raziel01
veterán

"nem nagyon szeretek utólag belenyúlni."

Haveromnak Canon EOS Mark II 5D van, ami olyan 500 ezer Ft és mégsem tud élni a photoshop/lightroom nélkül. Úgyhogy gagyibb gépeknél meg főleg kötelező a photoshop.

(#4067) zool1 válasza raziel01 (#4066) üzenetére


zool1
őstag

Akkor ami nem "Canon EOS Mark II 5Dí2" az mind gagyibb gép?! A tudás nem a gépből fakad..... :W

ja és ha nekem nem ilyen van akkor gondolom ez a "plecsni" rám is vonatkozik. :F

[ Szerkesztve ]

(#4068) aldebaran válasza akos3 (#4063) üzenetére


aldebaran
őstag

Az ég kiégett.

Utómunka a legprofibbaknál is kell. Scott Kelby nemhiába írt róla könyvet és a többi nagyágyú. Ez nem arról szól, hogy rossz a kép. A régi időkben is szerkesztették a képet az előhívóban...

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#4069) AMD Power válasza aldebaran (#4068) üzenetére


AMD Power
titán

Pont tegnap fejeztem be az első könyvét. Nagyon jó arc. :D

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4070) Zinho válasza zool1 (#4067) üzenetére


Zinho
aktív tag

A gagyibbat nyilván nem pejoratív jelzőként értette, csupán szemléltetni akarta a dolgot... csak bénán fogalmazott, igaz zool1? :) De az utómunka kell, ugyanúgy rész a fotózásnak. És természetesen nem azt értjük utómunka alatt, hogy nagyobb cicit "fotosopolunk" az alanynak...

(#4071) aldebaran válasza AMD Power (#4069) üzenetére


aldebaran
őstag

Jaja, én is szeretem a könyveit. :K

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#4072) zool1 válasza Zinho (#4070) üzenetére


zool1
őstag

Először is én kérek elnézést!!! Csak tudod úgy jött le hirtelen, hogy akinek több százezres gépe és objektívjei vannak, csak azok számítanak"fotósnak". És akinek , mint nekem is egy belépőszintű dslr-je van az gagyinak van aposztrofálva. Ezen kaptam fel hirtelen a vizet. Utómunka meg mind képhez szükséges bizonyos mértékben.

u.i.: mondjuk az más tészta, hogy aki tényleg profi, annak kell high tech cucc, hogy tudjon érvényesülni és haladni!

[ Szerkesztve ]

(#4073) akos3


akos3
addikt

Köszönöm a válaszokat. Akkor ezek szerint amit ki lehet hozni egy ilyen szituációból azt mondhatni megtettem a többi az utómunkán múlik..!?

(#4074) raziel01 válasza zool1 (#4072) üzenetére


raziel01
veterán

Nekem meg egy 13 ezres kompaktom van. Úgyhogy felesleges megsértődni.
Photoshoppal egész használható képeket lehet kihozni belőle.

(#4075) szőröscica


szőröscica
addikt

Lightroomhoz tudnátok ajánlani valami könyvet? Eléggé elveszek benne. :B

(#4076) zool1 válasza raziel01 (#4074) üzenetére


zool1
őstag

Nincsen sértődés legalább is a részemről!!!!! Csak arról a fránya ágyról, csak mindig bal lábbal tudok fölkelni. :DDD

(#4077) aldebaran válasza akos3 (#4073) üzenetére


aldebaran
őstag

Mint írtam, az ég teljesen kiégett. Akkor szép az ég, ha kék. Így nem jó.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#4078) akos3 válasza aldebaran (#4077) üzenetére


akos3
addikt

Igen sajnos :F Mit kellett vna jól beálíltsak? Mely értékeket? Vagy ez így utólag már nem lehet megmondani?

(#4079) aldebaran válasza akos3 (#4078) üzenetére


aldebaran
őstag

Ezt ott a helyszínen kell megnézni. Záridő... stb. Sok minden lehet. De mostmár figyelni fogysz az égre. Ha nem szép a színe, törekedni kell rá, hogy minél kevesebb látszódjon az égből. De minden könyv, amit eddig olvastál, biztos megemlítette ezt.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#4080) akos3 válasza aldebaran (#4079) üzenetére


akos3
addikt

De minden könyv, amit eddig olvastál, biztos megemlítette ezt.

Nah igen, annyira új még nekem a gép, h könyvre nem futotta még. :U Így csak azokat az infókat, beállításokat tudom, amit innen onnan összeszedtem (kezelési útmutató, blogok, fórum társak.. :) ) Talán karácsonyra majd be tudok szerezni, addig is ki kéne nézni egy jót :)

(#4081) szőröscica válasza akos3 (#4080) üzenetére


szőröscica
addikt

Ha az angol nem gond, akkor alap könyvnek ezt javasolnám: [link]

Olvasmányos, érdekes könyv, sokat lehet belőle tanulni. Viszont az utómunkáról nem ír.

(#4082) akos3 válasza szőröscica (#4081) üzenetére


akos3
addikt

Hát iylen szaknyelvben nem vok nagyon otthon. :U Ugyan ilyen magyarban? :D

(#4083) Zinho válasza szőröscica (#4075) üzenetére


Zinho
aktív tag

Scott Kelby-é (Lightroom 3 a címe simán), vagy az Adobe Classroom in a Book c. könyve, egyikkel sem lősz mellé, mindkettőből meg lehet tanulni amit kell.

(#4082) akos3: David Prakel: Expozíció.

[ Szerkesztve ]

(#4084) Zinho


Zinho
aktív tag

Két kép: az elsőnél mintha nem stimmelne a fehéregyensúly, vélemény?
Fránya diplomaterv miatt alig van időm fotózni... :((

(#4085) Real_Necro válasza Zinho (#4084) üzenetére


Real_Necro
veterán

A második nekem tetszik, csak elsőre azt hittem a kicsi képről, hogy ribizli. :) Hangulatos a közepén a levél, ahogy megvilágítja a napfény.
A madarasról nem tudok mit mondani, nekem semmit mondó, egy csomó "fejetlen" galamb :D , meg mindig csak a pesti "koszos jószágok" jutnak eszembe... :(

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4086) Zinho válasza Real_Necro (#4085) üzenetére


Zinho
aktív tag

Köszi!
Az elsőn én is hezitáltam, no de hát ezért "kezdő..." :) Legalább lett volna mindegyik fejetlen, akkor vicces lenne :D

(#4087) Mano_01


Mano_01
tag

Kutyum

"Mindannyian keresünk valakit, azt a különleges személyt, aki majd megadja azt, ami hiányzik az életünkből. Valakit, aki képes társaságot nyújtani, vagy segítséget, vagy biztonságot, és néha, ha nagyon keressük, megtaláljuk azt, aki képes mindhármat nyújtani. Igen, mindannyian keresünk valakit, és h

(#4088) szőröscica válasza Zinho (#4083) üzenetére


szőröscica
addikt

Köszönöm szépen.

(#4089) Real_Necro válasza Mano_01 (#4087) üzenetére


Real_Necro
veterán

Jópofa kutya. :)
Ami zavaró számomra az a hátul belógó "lábdarab", valamint kicsit kevés számomra a tér, hagytam volna egy kis helyet a jobb oldalon.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4090) Mano_01 válasza Real_Necro (#4089) üzenetére


Mano_01
tag

Köszi :) Hát majd máskor odafigyelek a térhagyásra :)

"Mindannyian keresünk valakit, azt a különleges személyt, aki majd megadja azt, ami hiányzik az életünkből. Valakit, aki képes társaságot nyújtani, vagy segítséget, vagy biztonságot, és néha, ha nagyon keressük, megtaláljuk azt, aki képes mindhármat nyújtani. Igen, mindannyian keresünk valakit, és h

(#4091) krasds


krasds
csendes tag

Sziasztok, hosszas kihagyas utan ujra jovok egypar probalkozassal. Ma vltam kint a kodos erdoben ami t probaltam megorokiteni. Velemeny szerint a ket legjobb probalkozasom:

pict1
pict2

Velemenyeiteket most is varom!

(#4092) eos30d válasza Mano_01 (#4090) üzenetére


eos30d
aktív tag

és vágd le a lábát a rokonnak.... :D

(#4093) aldebaran


aldebaran
őstag

Ezt érdemes elolvasni: http://prohardver.hu/teszt/a_szinpad_masik_oldalan/eloszo_problematika.html

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#4094) ballington válasza krasds (#4091) üzenetére


ballington
addikt

Mindkettő tetszik, a 2. is bw, vagy csak a dér és a köd miatt látszik annak

a dérről én is csináltam párat:

[link]

[link]

Jöhetnek a +/- kritikák

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#4095) #71897088 válasza krasds (#4091) üzenetére


#71897088
törölt tag

Nagyon jók lettek nekem tetszenek. :)

(#4096) #58660352 válasza Zinho (#4084) üzenetére


#58660352
törölt tag

Jó a második kép, nekem tetszik.

(#4097) m3ss


m3ss
veterán

masodik az :C :R

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4098) raziel01 válasza ballington (#4094) üzenetére


raziel01
veterán

Második kellően lehangoló, tetszik. :)

(#4099) krasds válasza ballington (#4094) üzenetére


krasds
csendes tag

Koszonom a valaszokat!

a 2.kép nem bw, ezt a dér és a köd eredményezte.

(#4100) krasds válasza ballington (#4094) üzenetére


krasds
csendes tag

A második képed, nagyon tetszik, ahogy az elotérben ott van a szalma izé :D egyedul és a hátter meg kodos es kopár, lehangoo, és szerintem egyben lenyugozo is! Tetszik!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.