Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4651) #71897088


#71897088
törölt tag

meg persze a távkioldó ami fontos lehet még.

(#4652) cOxeR válasza m3ss (#4650) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én ennél is rövidebbre, 1/20 1/50 között, de attól függ milyen látószöggel és milyen fényviszonyok között fotózol, és mi a cél... tó/tengerparton teljesen más a tükörfények miatt...

(#4653) SkyLaci


SkyLaci
őstag

"Tűzijáték fotózási tippek kezdőknek

Pontos recepttel nem szolgálhatunk, hiszen a különböző gépek és a környezeti tényezők más-más beállításokat igényelnek, ám kiindulásképp adnánk néhány tippet, mindenekelőtt viszont rengeteg gyakorlást javaslunk. Használjunk alacsony ISO-értéket és végszükség esetén kapcsoljuk be a plusz zajszűrést is (ha van), hogy a hosszú záridő és képérzékelő melegedése okozta képzajt a lehető legalacsonyabban tartsuk – különösen kompakt gépeknél.

A látványos felvételek titka az, ha nemcsak a robbanás, hanem a hosszú fénycsóva is látszik, tehát az említett hosszú záridő használata kötelező. Másodpercben mérve először 1-8 másodperc közötti záridővel kísérletezzünk attól függően, hogy milyenek a környezeti és a robbanások által generált fényviszonyok. Később növelhetjük a záridőt és legvégül kipróbálhatjuk a BULB módot is, amelynek hatására gépünk olyan hosszan exponál, amíg a gombot nyomjuk, de maximum 30 másodpercig. Ha már ráéreztünk a beállításokra, extra hosszú záridőt használva két tűzijáték-rakéta fellövése között használhatjuk a kezünket a lencse eltakarására, hogy az állandó fények (például az épületek fényei vagy közvilágítás) ne égjenek bele a felvételbe. Mindeközben tartsuk fejben, hogy minél hosszabb a záridő, annál több tűzijáték-fénycsóva fog a felvételre kerülni (ami attól is függ, mennyi rakétát lőnek fel az exponálás ideje alatt), ami egy bizonyos szám felett kaotikus látványt eredményez.

Az érzékenység és a záridő mellett a blende, vagyis a mélységélesség beállítása sem elhanyagolható. A szebb látvány érdekében válasszunk szűkebb blendét (f/8–f/16), ezáltal könnyebben elkerülhető a túlexponált felvétel és a tűzijáték fénycsóvája nem ég be, hanem természetesebb, realisztikusabb látványt nyújt."

forrás

[ Módosította: 7 ]

(#4654) Sucuka


Sucuka
senior tag

Kedves Fórumtársak!

Ezúton kívánok mindenkinek békés, boldog, és szép képekben gazdag újévet!
Boldog újévet!

(#4655) raczger


raczger
őstag

Tegnapi próbálkozásom:

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#4656) SkyLaci


SkyLaci
őstag

Boldog BÚÉK-ot Kívánok!

Sikerült valakinek jól elkapni egy tűzijátékot? (nekem ennyire sikerült, sajnos messze voltak, alacsonyan, és sok volt a ház, a fa és villanyoszlop)

[ Szerkesztve ]

(#4657) SkyLaci válasza SkyLaci (#4656) üzenetére


SkyLaci
őstag

van olyan képmegosztó oldal, ami nem rontja a képek minőségét?

(#4658) Des1gnR válasza SkyLaci (#4657) üzenetére


Des1gnR
őstag

http://imageshack.us/

Csináltam az imént pár képet a naplementébe, 1-2 egész jó lett, ezeket fel is tettem.
Auto beállításokkal készültek. Próbálgatom mindig manuálisan is, de az auto mindig felülmúlja a beállításaimat.
[link]

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#4659) bartucc válasza Des1gnR (#4658) üzenetére


bartucc
addikt

Milyen gépe(tek)d van? :) Jó képek egyébként.

Tegnap volt egy nagyszerű helyzet: út, egyik oldalt a fák előtt betűz a nap, arany ragyogás az aszfalton, bringaúton, és a fák sziluettje. A telón megfagyott a Zoom FX, a fényképező táskában, és nem volt memóriakártya benne, a busz meg már jött. De a pillanat fényképet érdemelt volna...

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#4660) Des1gnR válasza bartucc (#4659) üzenetére


Des1gnR
őstag

Köszi ;) Mind a kettőnknek Canon SX130 IS :K

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#4661) bartucc válasza Des1gnR (#4660) üzenetére


bartucc
addikt

Ti zajosodással hogy álltok? Milyen iso érték mellett lehet még elfogadható minőségű képeket készíteni? (rájöttem, hogy max egy második gép mellett kell nekem DSLR, mindenhova nem vinném magammal, úgyhogy vagy LZ-10 marad, vagy valami jobb, egyelőre, aztán majd egy DSLR, ha kell...)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#4662) SkyLaci válasza bartucc (#4661) üzenetére


SkyLaci
őstag

800 felé még nem merészkedtem, azt is csak akkor ha muszáj volt.

hát kinek mi az elfogadható minőség...amikor lehet én iso-80-nal fényképezek, ott nem igaen találkozok zajjal :D
1
2
3

[ Szerkesztve ]

(#4663) fattyu válasza bartucc (#4661) üzenetére


fattyu
veterán

Marhára nem mindegy milen gép.
Komapkton 400 fölé nem megyek hacsak nem bizonyíték kell és mindenképp kell a kép.
A rendes gépemen a 3200 még kifejezetten használható.

3200:
1600:

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4664) #56824064 válasza fattyu (#4663) üzenetére


#56824064
törölt tag

Szép képek!

(#4665) #56824064


#56824064
törölt tag

Első panoráma próbálkozásom elég unalmas színek voltak ma ezért próbáltam valahogy fel dobni de nem sok sikerrel... [link]

Ja és Boldog Új évet!

(#4666) cOxeR válasza #56824064 (#4665) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nem a színekkel van a gond, hanem hogy nagyon szűkre sikerült, és a bal szélén az az életlen fa... az nagyon képromboló. A kémények tetejének a levágása sem szerencsés.
Nagyobb látószöggel lődd újra szerintem, valamint keressél valami érdekesebb nem szobaablakból lőtt tájat.

(#4667) #56824064 válasza cOxeR (#4666) üzenetére


#56824064
törölt tag

Köszi a véleményt. Csak ki szerettem volna próbálni a panorámát nem volt különösebb célom a következőt érdekesebbre szeretném majd :) Nagyobb látószöggel egyenlőre nem birom mert 50mm-es objektívem van. Ahogy így mondod tényleg zavaró a kéményes rész...megfogadom a tanácsokat.

(#4668) cOxeR válasza #56824064 (#4667) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nem gond az 50mm, annál lábzoom van, feltéve ha van rá lehetőség... ennél a képnél nem nagyon lehetett. Szabad téren, hátrább lépsz, és már is alakul a képtartalom.

(#4669) #56824064 válasza cOxeR (#4668) üzenetére


#56824064
törölt tag

Hát igen itt nem volt lehetőség.

(#4670) Murderer69


Murderer69
őstag

unalom :D
[link]

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#4671) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Egy könyvben olvastam, hogy ha olyan képet akarok ahol ki szeretnék emelni valamit akkor minél nagyobb rekesznyílással fotózzak. Én a lehető legkisebbre állítottam az értéket, hogy ugye minél nagyobb legyen a rekesznyílás, de pont a lényeg lett homályos.
Mit csinálok rosszul?
[link]

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#4672) szeva000 válasza Des1gnR (#4671) üzenetére


szeva000
addikt

és hova fókuszáltál?:)..így nézve nem jó helyre...állítsd át a fókuszt valami egypontosra...pontosan nemtomm,hogy canonnál miként hívják.
De azért egy ilyen géptől ne várj csodákat,hogy majd szétmosod a hátteret:)

[ Szerkesztve ]

(#4673) Des1gnR válasza szeva000 (#4672) üzenetére


Des1gnR
őstag

Most csináltam egyet, erre jól fókuszált, de nem tudom, hogy azt hol tudom állítani.
[link]
Most csináltam pár portré képet szintén kis rekesszel és itt pedig minden éles lett. :U

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#4674) A Zéé válasza Des1gnR (#4673) üzenetére


A Zéé
addikt

Kompakttal nem lehet nagyot alkotni (a kicsi szenzor miatt), mint ahogy a kolléga is írta.
Próbálj meg nagyobb gyutávot, és mellé a lehető legnagyobb rekeszt használni, és minél laposabb szögben fotózni a témát, akkor van esély valami háttérmosásra.
Pontosan már nem emlékszem rá, de barátnőm sx120 is-e sem jelölte automatikusan, hogy mire fókuszál. Be kellett állítani valamit, és utána már ott volt a kis keret, ami alapból piros, sárga, ha nem talál fókuszt, és zöld ha megvan a fókusz. Az abban látható kép lesz a fókuszpontod, és ha átállítod MF-re a fókuszálást, akkor elvileg lehet mozgatni minden irányba azt a keretet.

Just a simple Lineman...

(#4675) SkyLaci válasza A Zéé (#4674) üzenetére


SkyLaci
őstag

Na ez a messzebbről zoomlva makrózás sx130al lehetetlen, nagyon gyorsan felugrik a minimális fókusztávolság 1m fölé, és a 12Xes zoom meg nem elég ahhoz hogy egy 1 méterre lévő tárgyat elég közel hozzon.

(#4676) A Zéé válasza SkyLaci (#4675) üzenetére


A Zéé
addikt

ekv. 28mm-en akkor is nagyon nagy lesz a mélységélesség.
[link] itt lehet próbálgatni a dolgokat. Konkrétan az ágas képnél 5mm-es gyutávon f/3.4 rekeszen majd 2,5 méter.
Ha pedig nem tölti ki a téma teljesen a képet, akkor vágni kell belőle, mese nincs.
Lehet mosni a hátteret makró mód nélkül is, de nagy gyutáv kell hozzá mindenképp:
[link]

Just a simple Lineman...

(#4677) Des1gnR válasza A Zéé (#4674) üzenetére


Des1gnR
őstag

Majd idővel :)
Ez már majd nem jó, csak itt-ott sajnos homályos lett a a fókuszban lévő rész is.

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#4678) fattyu


fattyu
veterán

Na hozok két újat két szokásos téma :D
Tüzijátékot legközelebb már fogok értékelhetőt alkotni ez most a tanulópénz volt.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4679) Murderer69 válasza fattyu (#4678) üzenetére


Murderer69
őstag

1: túl "éles" a vágás kicsit lejjebbről lőtted volna jobb lett volna a csimma jó így de az alsó tár zavaró az ff nagyon jól áll neki..
2: Nagyon bejövős jó pillanat jó megvalósítás szépek a színek tetszik hogy harmonizálnak bejön és kész ;)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#4680) Real_Necro válasza fattyu (#4678) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nekem az elsőnél túl sok minden van a képen. A második tetszik, talán fölötte még egy kis helyet hagytam volna. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4681) ballington válasza fattyu (#4678) üzenetére


ballington
addikt

A fegyveres képek nem tetszenek, nem igazán tartom őket jó témának, a rotis ellenben bagyon is bejövős, jó a DOF...grat

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#4682) fattyu válasza ballington (#4681) üzenetére


fattyu
veterán

Csak a történeti hűség kedvéért :D

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4683) ballington válasza fattyu (#4682) üzenetére


ballington
addikt

bocs, innen olyan, mint egy roti :B
mondjuk ha jobban megnéztem volna, neki sokkal hosszabb az orra, arról láthatnom kellett volna, hogy tévedtem

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#4684) bongeszo


bongeszo
aktív tag

Sziasztok!

Mondanátok róla pár szót:

[link]

(#4685) zool1


zool1
őstag

Egy kis állványos próbálkozás... Angyalka

(#4686) izomhod válasza bongeszo (#4684) üzenetére


izomhod
senior tag

nekem elég semmitmondó
kicsit játszottál a színekkel, de egy ilyen komponálatlan képen nem sokat segít

keress valami jó témát, és tedd fel azt is:)

(#4688) bongeszo válasza izomhod (#4686) üzenetére


bongeszo
aktív tag

Jah, sajnos. Pedig olyan jónak tűnt a nyers kép, de nem tudtam úgy vágni, hogy jó legyen. A többi meg így hiábavaló volt...
Azért kössz, hogy megnézted!

(#4689) gboszi


gboszi
senior tag

Ha már nyugodt kutyus képek...

[ Szerkesztve ]

"If you're good at something, never do it for free!"

(#4690) Zol01


Zol01
tag

Vélemény?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#4691) Balinov válasza Zol01 (#4690) üzenetére


Balinov
félisten

tetszik! :C bar nekem az ilyen kepek a gyengeim amugyis

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4692) Zol01 válasza Balinov (#4691) üzenetére


Zol01
tag

Köszönöm! :))

Amúgy tudnátok segíteni hogyan lehet úgy linkelni mint az előttem lévő hozzászólásban?

(#4693) Balinov válasza Zol01 (#4692) üzenetére


Balinov
félisten

semmi extra, csak mikor a hsz-t irod, nem linket szursz be, hanem Képet (elso sor, jobb szelso gomb). csak ne a kepfeltoltes.hu-t hasznald :)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4694) Zol01 válasza Balinov (#4693) üzenetére


Zol01
tag

Próbáltam de nem jelent meg a kép! :(

(#4695) Balinov válasza Zol01 (#4694) üzenetére


Balinov
félisten

a flickeres kep teljes url-jet bemasoltad? ha megbokod a Kep gombot egy kis ablak kell, hogy megjelenjen, ahova csak copy-pasteled a flicker-es linket

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4696) Zol01


Zol01
tag

második.
[link]

Inkább linkelek,most sem jött össze!

[ Szerkesztve ]

(#4697) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Az erkélyről kattintottam őket. Vélemény? (még nagyon kezdő vagyok :) )

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#4698) Real_Necro


Real_Necro
veterán

Én is jövök egy újjal:

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4699) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Grat srácok minden elismerésem, brutális képek.

Te jó ég fel van adva a lecke :)

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#4700) raziel01 válasza Des1gnR (#4697) üzenetére


raziel01
veterán

Canon Sx130?
Mert az első nagyon büntet. Hihetetlenül tetszik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.