Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4751) fattyu válasza m3ss (#4750) üzenetére


fattyu
veterán

jók a túnusok a fények a hó a fák.
Nekem túúúl szabályos túl szerkesztett. Kicsit szabálytalanabbul nekem jobban tetszene.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4752) bartucc válasza m3ss (#4750) üzenetére


bartucc
addikt

Kecskeméti vagy? :D

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#4753) Chance válasza End-ru (#4738) üzenetére


Chance
tag

Köszi szépen a linkeket, így gyorsan beleolvasva ilyesmire gondoltam!
Még egyszer kösz!

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#4754) m3ss válasza bartucc (#4752) üzenetére


m3ss
veterán

aham

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4755) End-ru


End-ru
aktív tag

Néhány kép az elmúlt pár hétből. Tudom, hogy nem díjnyertes fotók, de a kritikákból megpróbálok tanulni és egyik, másik talán még tetszeni is fog valakinek.

[ Szerkesztve ]

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#4756) fattyu válasza End-ru (#4755) üzenetére


fattyu
veterán

Utsó előtti határozottan jó.

Első is majdnem. Szűk felül. Meg egy kicsit zizi. Nemtudom. Esetleg lejjebb vett clarity meg kontraszt ennek lehet jót tenne pedig többnyire erősen pozitívban lökdösöm én is eme két csúszkát.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4757) Real_Necro válasza End-ru (#4755) üzenetére


Real_Necro
veterán

Az elsőt felül én is szűknek érzem, a második viszont tetszik így. A harmadiknál a lámpát és járdát kicsit középre érzem komponálva, vagy lehet az aljából kellene vágni? A 4. és 6. kb semmit mondó, viszont az 5. ködös nagyon tetszik. :)

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4758) bartucc válasza End-ru (#4755) üzenetére


bartucc
addikt

A harmadik, és az ötödik tetszik leginkább. De főleg a harmadik, ha el tudsz menni a helyszínre újra, próbáld meg, hogy a képen lévő lámpától, vagy kicsit előrébb állva fotózz, hogy középen haladjon a járda. Szerintem egy próbát megérne, ha nem nagy fáradtság, de így is nagyon jó a kép.

Az első felülről szűk, mintha egy puzzle része lenne.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#4759) m3ss válasza End-ru (#4755) üzenetére


m3ss
veterán

2. 5. tetszik nekem, lampasnal sztem lehetne jobb a kompozicio, utat valahogy mashova kellene rakni.
2. -nak sztem tok jol allna vmi fekete keret.
5. meg kivalo kep, dec 28-an meg ennyi level volt a foldon ilyen szinben?
1.-nel egyetertek fattyuval, kicsit mintha clarity, kontraszt tul sok lenne.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4760) korcsillio


korcsillio
őstag

(#4761) m3ss válasza korcsillio (#4760) üzenetére


m3ss
veterán

kiraly, tetszik az utomunka, szinek.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4762) korcsillio válasza m3ss (#4761) üzenetére


korcsillio
őstag

Köszönöm!

(#4763) Throme válasza End-ru (#4755) üzenetére


Throme
veterán

Nagyon jó lett az esti, lámpás kép. Különösen azért tetszik mert kihalt az egész.
Ezen kívül a ködös erdő ami szintén a hangulat miatt.

korcsillio
Az utómunkával kellemesen régies lett a kép.
Néhány képszerkesztőben elérhető olyan effekt, amivel karcossá, megkopottá lehet tenni a fotót. Egy ilyen megoldást még el tudnék képzelni.

(#4764) zool1


zool1
őstag

(#4765) m3ss válasza zool1 (#4764) üzenetére


m3ss
veterán

jo lett! jo az utomunka (hdr is), kompozicio is tetszik.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4766) End-ru


End-ru
aktív tag

Fattyu, Necro, bartucc, m3ss, Throme köszönöm az értékelést. Magam is hasonlóan vélekedek a képekről. Az első madaras szűk, mert felette zavaró elemek voltak (kerítés), ezért kellett itt vágni tudom nem mentség. A 3-at megpróbálom majd újra fotózni egy kicsit jobban komponálva. Az erdő meg úgy néz ki már ilyen marad, a tél az érdektelenségre való tekintettel elmarad. :)

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#4767) SkyLaci válasza zool1 (#4764) üzenetére


SkyLaci
őstag

perspektíva korrekcióval lehet hogy kellemesebb lenne (nem dűlne el a templom)

[ Szerkesztve ]

(#4768) Balinov válasza SkyLaci (#4767) üzenetére


Balinov
félisten

perspektiva korrekciot mivel csinaltad? LR?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4769) SkyLaci válasza Balinov (#4768) üzenetére


SkyLaci
őstag

Gimppel

[ Szerkesztve ]

(#4770) Balinov válasza SkyLaci (#4769) üzenetére


Balinov
félisten

wow, Gimp is tud ilyet? Koszonom a linket egyebkent :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4771) zool1 válasza SkyLaci (#4767) üzenetére


zool1
őstag

Üdv!

Köszi a kiigazítást tényleg egy kicsit ferde a templom. Pedig direkt figyeltem, nehogy ferdén tartsam a gépet! :F

(#4772) aldebaran válasza zool1 (#4764) üzenetére


aldebaran
őstag

Bocsi, ha nem lesz pozitív a hozzászólás, amit itt megszokhattatok, de

Tényleg csak engem zavar, hogy a fénykép tárgyából csak 40% látszik? Senkit nem zavar, hogy a tárgy és a fényképész között van egy csomó dolog, ami abszolút zavaró? Semmi tudatosság, csak megyek az utcán, meglátok egy tárgyat és lefotózom. Ebben nincs semmi. Nem járom körbe, honnan lehetne szebb, jobb képet csinálni...

Bár ha nem akar senki tanulni, vagy csak dícséretre vágyik, itt az enyém:

Jó kép, grat...

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#4773) zool1 válasza aldebaran (#4772) üzenetére


zool1
őstag

Szia!

Nem az "elismerésre" hajtok , hanem hogy mik a hibák! Én azt "fakaput" direkt így akartam helyezni a képen! A másik körbe jártam a templomot képzeld nem is egyszer, de mivel nem sík a terület, illetve a templom körül házak is vannak, elég nehéz jó nézőpontot találni. Lehet hogy ez a nézőpont eléggé rosszul lett kiválasztva, elfogadom a kritikát.

u.i.: ha egyszer Eger felé jársz szívesen elviszlek ide, és mutasd meg nekem, hogy Te hogyan és miként fényképeznéd le. Szívesen fogadnám, mivel én vidéki fotós suttyó tanulni is szeretnék, ebben az esetben Tőled. :K

[ Szerkesztve ]

(#4774) fattyu válasza zool1 (#4773) üzenetére


fattyu
veterán

Nem bunkózott le.
Ha nem bírod a kritikát ne tedd fel a képed olyan helyre ahol lehet kommentelni.

Ennyi.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4775) aldebaran válasza zool1 (#4773) üzenetére


aldebaran
őstag

Vannak olyan dolgok, amiket nem lehet művészien lefényképezni, lásd pl. egy bérház.... vagy mittudom éjn... Az ilyet nem kell, tovább kell menni és olyat kell fényképezni, ami megéri a figyelmet.

Persze, ha kirándul az ember, minden fűszálat lefényképez, de nem teszi közszemlére.

Legalábbis én így vagyok vele.

Nem akartalak megbántani. Peace... :R

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#4776) SkyLaci válasza zool1 (#4771) üzenetére


SkyLaci
őstag

nem tartás kérdése, perspektíva így is - úgy is torzítja a képet, ha valóságban nézed akkor az agyad automatikusan kiigazítja a látványt. de fényképen nézve úgy fogod érezni hogy dől a torony

(#4777) zool1 válasza fattyu (#4774) üzenetére


zool1
őstag

De a kritikák miatt teszem fel a képet, csak nem mindegy hogy milyet. Valószínűleg az én értékrendemmel van a hiba!!!! Máskor csak olyan képet teszek fel, ami szerintem itt is megállja a helyét. Egyébként nincs harag! :R

(#4778) m3ss válasza aldebaran (#4775) üzenetére


m3ss
veterán

azert jobban kifejthetned a dolgot, nem baj nyilvan ha kritizaljuk egymas kepeit, soot. altalaban mindenki azert jon, hogy fejlodjon. de pl neked itt mi a bajod a kompozicioval? mit csinalnal maskepp? abszolut nem ertek egyet az ertekeleseddel, hogy ez semmilyen kep...de hat kinek mi tetszik.
nekem kifejezetten tetszik az elrendezes, eloternek a fu, ut, kerites, templom is jo helyen van. talan megneznem meg szelesebb latoszoggel, a fa keret mogul fotozva, de sztem nincs itt gond, sztem jo helyrol van fotozva.
40% latszodik? hat ebbol a szogbol fenykepezve sztem az egesz templom latszodik.
aldebaran amugy neked hol vannak a kepeid? csak kivancsisagbol, semmi rossz indulat

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4779) End-ru válasza aldebaran (#4772) üzenetére


End-ru
aktív tag

Bocsi, ha nem lesz pozitív a hozzászólás, amit itt megszokhattatok
Ez miez :F

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#4780) SkyLaci válasza zool1 (#4764) üzenetére


SkyLaci
őstag

Tényleg el kell mondani hogy ez a kép valóban olyannak tűnik mintha egy véletlenszerű turista fotó lenne.

Túlzsúfolt, nagyon sok minden van rajta, a sírkő(?), a fa kapu, a műút, a kőkerítés, a fák, és a templom...ezek külön-külön vagy párosával lehetnének jó témák, így viszont sok, befogadhatatlan.

És a már említett perspektíva korrekció az építészeti tartalmú fotóknál gyakran szükséges.

szerintem

a régebbi képeid viszont nagyon tetszenek nekem :) , kíváncsian várom a további képeket

[ Szerkesztve ]

(#4781) korcsillio


korcsillio
őstag

...

[ Szerkesztve ]

(#4782) Real_Necro


Real_Necro
veterán

korcsillio:

Tetszik a kép, olyan, mint egy régi fotós újságban megjelent "újdonság". :)

zool1:

Perspektíva korrekció után már jobban tetszett a kép, addig vészesen dőlt, nekem elsőre kicsiben a HDR fel sem tűnt, szerintem ez jó dolog. :) m3ss kollégával értek egyet, hogy egy szélesebb látószög lehet jobb lett volna, nekem zavaró a levágott fa teteje. Az mondjuk megint csak látszik, hogy a bal oldali háztetőből akkor több lenne a képen.
Ha már Eger, nem gondolkodtál még dombtetős panorámaképben? :P

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4783) zool1 válasza Real_Necro (#4782) üzenetére


zool1
őstag

Igen jól látod!!! A kép tényleg dőlt, aki kritizálta a képet az jogosan (nem csak ezért). Nagylátószügű objektív beszerzése meg folyamatban van. Nem tudom maradok e az olympusnal vagy nem, lehet hogy nikon lesz, februárban eldől, addig nem akarok objektívbe beruházni. Természetesen, ha meg lesz a váz , az lesz az első, hogy valami nagy fényerejű fixet beszerzek.

(#4784) m3ss


m3ss
veterán

indafoto legjobbjai 2011-bol

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4785) nesa válasza m3ss (#4784) üzenetére


nesa
veterán

12. kepet a haladoba is lathattuk par honapja, GRAT!

(#4786) m3ss


m3ss
veterán

megtalaltam ezt az olasz fazont flickr-en, ha kivancsiak vagytok sztem erdemes vegiggorgetni a kepeit, sztem rengeteget lehet belole tanulni. ugy altalaban jok szerintem a kepei, de ami kiemelkedik az a kompozicio...vmi elkepesztoen jo kompoziciokat, szogeket, perspektivakat talal sztem. lehet okulni belole :K

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4787) Zinho válasza m3ss (#4786) üzenetére


Zinho
aktív tag

Tényleg jók, köszi a linket!

(#4788) aldebaran


aldebaran
őstag

[ Szerkesztve ]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#4789) m3ss válasza aldebaran (#4788) üzenetére


m3ss
veterán

jo kep :C nagyobb meretben? nagyon kicsi igy...
durva az a dramai egbolt, es ahog a nap megvilagitja a felhoket :K eredetileg is ilyen lilas szine volt, vagy te huztal ra?
keret is passzol, egyre jobban bejonnek nekem ezek a keretek, jo kis kontrasztos kepet general a fekete keret.
nalam 4.5 pont. (5-bol) ha vmibe bele kellene kotni ( :P ), talan egy kicsit szuk alul, egy naagyon kicsivel tobbet jo lenne latni a varosbol (bar tudom, hogy a felhok a fo tema) igy kb a negyedelo vonalon van. de nem csodalkoznek ha nem pont igy akartad, es a panorama illesztes miatt kellett szukebbre venni alul, en is igy jartam panoramakkal :B egy olyan verziot is megneznek, ami kevesbe szeles, es a fuggoleges harmadolovonalakon lenne a torony meg a nap.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4790) Real_Necro válasza m3ss (#4784) üzenetére


Real_Necro
veterán

A 14.-en rekedtem meg. Kíváncsi lennék hol készült.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#4791) aldebaran válasza m3ss (#4789) üzenetére


aldebaran
őstag

Köszönöm az elemzést. :R
Ez kb 2 éve készült. Első képem az e-520-al. Csak mondtad, hogy kéne kép tőlem. Ez jutott eszembe. Sajna mostanában nincs időm fotózni. :O

Majd előkerítem az eredetit és megnézem, hogy mit tudok alakítani rajta. :U

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#4792) aldebaran


aldebaran
őstag

Akit érdekel, itt van még pár képem. Majd kerül fel a többi is, ha lesz időm

[link]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#4793) Des1gnR válasza aldebaran (#4792) üzenetére


Des1gnR
őstag

Őket kellemes lehetett fotózni :D kár hogy nem nekem jutott a feladat :P

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#4794) Danniel válasza aldebaran (#4788) üzenetére


Danniel
tag

Nekem valahogy természetellenesen lilásnak tűnik az ég. Ha ilyen volt, akkor tévedek, de valahogy nehezen tudom elképzelni, hogy nem lett túlhúzva. Ezt leszámítva szerintem is jó kép lenne.

A portfólióban, az első négy képen aki 10 másodpercnél hamarabb észrevesz valami kompozíciós hibát az b*zi :DD (vagy nő)

Viszont, a 10 másodperc után már nem annyira érzem művészinek a képeket. A s*ggük jó, az kétségtelen, de nem (csak) ettől lesz jó egy kép. Nem különleges se színekben, se kompozícióban. Mondjuk nyilván nem is ez volt a szándékod :) Művészibb jellegű képeket töltesz majd fel, ha lesz időd? A rally-s képek egész jók, kár, hogy picit életlenek lettek.

Bocsi, remélem nem vetted rossz néven a kritikát :R

http://www.flickr.com/photos/cirmidesign/

(#4795) p06


p06
senior tag

Sziasztok!

Tegnap sikerült 1-2 "mozgó" kutyás készíteni.

Nálam ez a "Best" :D
Ugrás
Gyári Tájkép mód (eredeti felbontás 10480x4096 )

(#4796) aldebaran válasza Des1gnR (#4793) üzenetére


aldebaran
őstag

és @Danniel

A baj a csajok fotózásával az volt, hogy ha jól emlékszem dél körül volt, őrülten sütött a nap és hát így sikerült.

A kritikát szívesen fogadom, mert abból lehet tanulni. :R

Az ég igen, túl lett húzva, ezzel is a drámaiságot mutatva... ;]

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#4797) szelesjanos


szelesjanos
tag

Szaisztok!

Kedves barátomtol kölcsön kaptam eladásra szánt gépét és mivel esett a hó egy pár napja, ezért sétáltunk egyet.

1.
2.

teljesen kezdő fotók...
ne kíméljetek!

[ Szerkesztve ]

www.windydigital.hu

(#4798) BotaN válasza p06 (#4795) üzenetére


BotaN
senior tag

Végre valaki aki nem mellmagasságból fotóz kutyát. Jók lettek egyébként.

@szelesjanos Lehet csak kicsit én vagyok érzéken a ferdeségre, de nekem mind a kettő sántít. A másodikban van érdekesség, de az első kép az tök érdektelen, legalább is nekem. Nem látok rendszer, vagy bármi olyat rajta amitől érdekes, lenne, sőt kifejezetten zavaró a szög amiből fényképezted. Legközelebb emeld feljebb a kamerát, vagy guggolj le, így a fák vonalai jobban mennek majd a képkerethez.

Amúgy aki teheti az vegyen rácsos focusing screent a gépébe, mert kezdetben nagyon nagy segítség, ha szép kellemes érzést kiváltó képeket szeretne lőni. Engem a ferde (nem direkt ferde) képek az örületbe tudnak kergetni.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#4799) JohnyBlue válasza aldebaran (#4796) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Jajj ne is mond iszonyú keményen sütött a nap de azért a lányokról jó sok képet tudtunk készíteni :)

Viszont szerintem a két autós képed nagyon be van mozdulva.

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#4800) Des1gnR válasza JohnyBlue (#4799) üzenetére


Des1gnR
őstag

Az a szöszi :Y

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.