Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5451) mishubi válasza S e t h (#5450) üzenetére


mishubi
tag

köszi :)
Azoknak is jelentése lett az összhangot tekintve, ezért kerültek oda. ;]

||▐ 웃 + 유= 18+ ▐ || / NUBIA z11 black & gold edition / Lenovo yogabook

(#5452) #56824064


#56824064
törölt tag

[link] Mai nap egy barátom gyerekéről csináltam egy képet nem volt betervezve csak gondoltam lefényképezem amelyik monitoron csináltam szépek a színek de megnéztem másik monitoron és ott nagyon fakó nem tudom hogy melyik monitor van el állítva de nagyon zavar hogy lehet másnál sem azt a színt adja vissza amit én jónak gondolok...kíváncsi vagyok a véleményekre a képpel kapcsolatban.

(#5453) Real_Necro válasza #56824064 (#5452) üzenetére


Real_Necro
veterán

Sulinetes LG monitoromon nem tűnik fakónak. :) Tetszenek a színek.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5454) dannyl válasza Real_Necro (#5453) üzenetére


dannyl
addikt

Sulinet??? :D Nem ma volt már :D

(#5455) Des1gnR válasza mishubi (#5448) üzenetére


Des1gnR
őstag

Én is készítettem belőle egy lájtosabb verziót! :)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#5456) szg88 válasza mishubi (#5451) üzenetére


szg88
őstag

Telefonnal fényképezted?

(#5457) mishubi válasza szg88 (#5456) üzenetére


mishubi
tag

Des1gnR: mennyivel másabb hangulata van :)

szg88: igen telefonos kép és abból lett szerkesztve.Külön gépre nem tellett még akkor és asszem egy samsung pixonom volt, azzal készült a kép.

||▐ 웃 + 유= 18+ ▐ || / NUBIA z11 black & gold edition / Lenovo yogabook

(#5458) korcsillio


korcsillio
őstag

(#5459) narancsnn


narancsnn
senior tag

Mai séta eredménye :

[link]

(#5460) cOxeR válasza korcsillio (#5458) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nekem kontraszttalan, az élessége sem az igazi, valamint nagyon sok a peremsötétítés is. Valamint nekem nem is annyira érdekes ez a téma... másként kell tárgyfotókat csinálni, valami érdekességet kell belevinni, hogy nézhető és élvezhető lehessen.

(#5461) korcsillio válasza cOxeR (#5460) üzenetére


korcsillio
őstag

Köszi,megpróbálok a közeljövőben erre törekedni!
narancsnn:a képeid között ugye az a Kőszegi templom?Mellette laktam...

[ Szerkesztve ]

(#5462) cOxeR válasza narancsnn (#5459) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ennek a képnek a színvilága nagyon nem stimmel, valamint nagyon nem áll jól neki a portré állás, ezt fektetve kellett volna lőni. Az ilyen valamilyen irányba néző képeknél arra kell törekedni, hogy a nézés irányába legyen szellős tér... hogy ne képszélbe ütközzön a szemed, mikor a nézési irányt követed.

(#5461) korcsillio
Rendben! :)

[ Szerkesztve ]

(#5463) mishubi


mishubi
tag

jöjjön nekem is két kutyás :) beagle párosunk..

[ Szerkesztve ]

||▐ 웃 + 유= 18+ ▐ || / NUBIA z11 black & gold edition / Lenovo yogabook

(#5464) ballington válasza mishubi (#5463) üzenetére


ballington
addikt

Hello,
az éllességgel nincs gond, de ahogy a fenti képekből és hszekből kiderül, ennek is az a legnagyobb gondja, hogy amerre néz, nincs előtte tér. Legközelebb hagyj helyet, meglátod, jobban áll neki. Így olyan, mintha fallal szembe állítottad volna szegényt. Illetve a színeken próbálnék játszani, hogy legyen valami hangulata. Továbbá zavaró a mögötte lévő személy is.
A távolison meg nagyon elveszik.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#5465) m3ss


m3ss
veterán

ballington +1.
de a masodik kep jopofa, el tudnek kepzelni egy olyan kepet, hogy megy a beagle leszegett fejjel ilyen zold mezoben,csak a farka latszik ki. kis melysegelesseggel, hogy a mezo ne legyen eles.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#5466) #56824064 válasza Real_Necro (#5453) üzenetére


#56824064
törölt tag

köszi. kiváncsi lettem volna arra is hogy a vágásról mi a vélemény.

(#5467) m3ss válasza #56824064 (#5466) üzenetére


m3ss
veterán

nem rossz az a kep. szinek jok, es eles is, ugy latom canon obival lehet 1.8-on eles kepet csinalni :O :DDD
vagassal semmi gond nincs szerintem. kicsit fura az arckifejezese a sracnak...
a napraforgo meg jol nez ki ott a hatterben elmosva, de kicsit elhuzza a szemem

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#5468) Real_Necro válasza #56824064 (#5466) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nekem a vágással nincs gondom, tetszik az összkép. Olyan "nem kaptam meg a játékot" életérzős. :D

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5469) #56824064


#56824064
törölt tag

oo köszönöm meglepően jó vélemények :DDD

(#5470) dannyl


dannyl
addikt

Unatkoztam:
Kép

Valaki írja le légyszi, hogy hogyan tudok képet úgy linkelni, hogy látszik, és nem barmolja szét a méretével a topicot. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#5471) A Zéé


A Zéé
addikt

Jövök egy esti képpel:

btw a Megyeri hidat honnét lehet normálisan fényképezni? Le szerettem volna menni a Duna mellé, de a víznyerő kutak miatt körbe van kerítéselve minden irányból, így maradt a 2-es út széle.

(#5470) dannyl
Én úgy szoktam, hogy Flickrről a Small (240 pixesles) méretű indexkép linkjét berakom képként, kijelölöm az egészet, és a Lightbox-os képre hivatkozok vele a link gombbal.

Just a simple Lineman...

(#5472) Daniel Alves válasza A Zéé (#5471) üzenetére


Daniel Alves
őstag

Ez nagyon jó kép :K
Nekem az idei témám a hidak és a motorom lesznek :B

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#5473) m3ss válasza A Zéé (#5471) üzenetére


m3ss
veterán

ezt honnan lotted? dunapartrol? multkor en is ott nezelodtem es arra jutottam, hogy max a hidon levo bicikli utrol lehetne fotozni. de ott meg olyan magas a a korlat, hogy szerintem tul alacsony volt az allvanyom...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#5474) #58660352 válasza A Zéé (#5471) üzenetére


#58660352
törölt tag

Jó a kép, gratulálok.

(#5475) m3ss válasza #58660352 (#5474) üzenetére


m3ss
veterán

amugy tenyleg jo kep, kicsit talan lehetne elesebb (croppoltad rendesen?), meg a dunabol mutathatnal tobbet.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#5476) #56824064 válasza A Zéé (#5471) üzenetére


#56824064
törölt tag

szép kép!:D bár nekem kicsit alexpos

(#5477) j.bravo


j.bravo
addikt

Próbálkoztunk koncertet fotózni pár hete.
A Barba Negra nevű helyen játszott február 10-én az Uzipov, majd a Fish!, majd a Supernem.

Mit szóltok a képekhez?
Tudom hogy szembevilágítanak a lámpák és ki vannak égve, de szerintem ez visszaad valamit a koncert hangulatából.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#5478) m3ss válasza j.bravo (#5477) üzenetére


m3ss
veterán

utomunkaztal veluk? rajuk ferne. ahogy latom exif-bol nem nagyon, pedig nemelyik kep iso 1600-on ahhoz kepest nem is tul zajos. vagy ha jpg-ben losz akkor a vaz is zajszur automatikusan?
hangulatilag tenyleg rendben vannak, de szerintem lehetne ennel elesebb kepeket is kipreselni a technikadbol...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#5479) korcsillio


korcsillio
őstag

Hogyan jobb?
1.
2.

Rózsa
Kereszt

(#5480) szg88 válasza korcsillio (#5479) üzenetére


szg88
őstag

2. Amúgy eléggé "arcba vág" a virág.

(#5481) m3ss válasza korcsillio (#5479) üzenetére


m3ss
veterán

lohettel volna vmi kozelebbit, macrot inkabb a viragokrol hogy megtoltsek a kepet. igy ilyen hatterrel meg elrendezessel nem mutat tul jol. amugy a 2. verzio telitettebb szinekkel jobb.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#5482) m3ss válasza korcsillio (#5479) üzenetére


m3ss
veterán

ez amugy begonia, nem? en is csinaltam ilyenrol kepet osszel, feherrol is meg pirosrol is.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#5483) korcsillio


korcsillio
őstag

Igen az,már látom hogy kellett volna(a tiéd tényleg sokkal jobb).
Köszönöm a gyors válaszokat! Valamiért a kompozíció soha nem úgy jön össze ahogy azt én szeretném... :W

[ Szerkesztve ]

(#5484) ballington válasza m3ss (#5465) üzenetére


ballington
addikt

lehet az segítene neki, ha kisebb lenne a DOF, nekem ez eszembe sem jutott

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#5485) m3ss válasza korcsillio (#5483) üzenetére


m3ss
veterán

hat ja, en is igy vagyok vele. gepen utolag altalaban latom, mit honnan kellett volna. de helyszinen meg a keresoben megtalalni a jo szoget, kompoziciot nem olyan egyszeru. de hat mindenki igy kezdte.. :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#5486) ttoth válasza korcsillio (#5479) üzenetére


ttoth
tag

a második jobb.

A kereszt érdekes perspektívából van, viszont nekem kicsit sok a lábtartó rajta. De jó kép. A rózsa az én ízlésemhez képest szűkre van vágva.

(#5482) m3ss válasza korcsillio (#5479) üzenetére: Ez mivel hogy van megvilágítva? Nekem túl sok a csillogás. Olyan , mintha megvakuztad volna, de balra estik az árnyéka (nyilván a rendszervaku nem csak a vázon ülhet...)

[ Szerkesztve ]

Űűű, de szép eketárcsa!

(#5487) j.bravo válasza m3ss (#5478) üzenetére


j.bravo
addikt

RAW-ban fotózom ofkorz. Kicsit tologattam csak LR-ban. (exposure, vibrance, saturation)
Régebben a flickr ráhúzott még egy élesítő maszkot, úgy tűnik már nem.
Saját gépről nézve a leméretezett de még nem feltöltött kép kicsit élesebb a flickr által megjelenítettnél, de azzal se lehet azért borotválkozni :DDD

A d50 nem egy éjjelátó készülék, ha d70-ed van ahogy látom, akkor tudod :)
A többiek (d7000, 60d) 3200-on és 6400-on tolták, és hasonló kiexponáltságú képeket lőttek.
Tág blendével kellett fotóznom (az 50/1.8-on tök oké a 2.8, de a kitobinál meg a filmes kitobinál (28-80) már koppra nyitva is 3.5 vagy rosszabb, és néha lágy), és még ezután is az exposure csúszkát sok képnél kellett egy FÉ-vel felhúznom, azaz gyakorlatilag utólag iso-t emelnem, amit látsz az kvázi-iso3000-4000.

Szóval, rájuk lehet végülis húzni egy élesítést még de nem tartottam olyan fontosnak :) illetve tartok tőle hogy nagyon kiemelné a zajt is. Persze egy próbát megérhet.

@ (#5479) korcsillio: egyértelműen a második! A szelektív színtelenítés néha tényleg jó tud lenni, de ilyen elég ritkán van szerintem :) A rózsánál is kár volt - persze szerintem. A kereszt ellenben lehet hogy jól mutatna erős kontrasztú fekete-fehérben.
A "Csajka" gépről készült képedet jól eltaláltad!

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#5488) m3ss válasza ttoth (#5486) üzenetére


m3ss
veterán

pedig nem volt megvakuzva. epp tuzott a delutani nap es nap fele forditottam. kozgyuru + 18-55. kapott jo sok clarityt amugy. nem tudom mitol csillog igy, de a tobbi begonia kepem is igy csillog. viragpor? homok? passzolom :DDD
fotoztam aznap tobb viragot is es ugyanolyan fenyviszonyok mellett azok nem csillogtak..

j.bravo: hmm miert nem irja exif-ben, hogy lr-mal belenyultal? amugy tisztaban vagyok a technikad korlataival meg az obival is, de neztem par iso 200 kepet is es azokat is hasonloan eletlennek lattam. de lehet en nezek be vmit...tobbiek? :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#5489) m3ss válasza j.bravo (#5487) üzenetére


m3ss
veterán

lehet hogy tul sok luminance-t huztal a kepekre a zaj miatt lr-ban? probald ki a sharpening csuszkat is jol megcibalni 50-70 kornyekere.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#5490) ballington válasza j.bravo (#5487) üzenetére


ballington
addikt

Egy koncert fotónál szvsz úgyse az élesség a lényeg, hanem a hangulat, a fények.
Persze tök homály azért ne legyen, de ez nem az, szóval teljesen rendben van, nekem legalábbis tetszik

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#5491) j.bravo válasza m3ss (#5488) üzenetére


j.bravo
addikt

Megnéztem, ezek között 3db-ot találtam iso200-on, azoknál az F2.5 lehet a bibi. Az 50/1.8 2.8-tól talál rendesen magára.
Na meg igazad lehet hogy kéne rádobni élesítést a leméretezés után is (azt már XnView-val csináltam itt a bányában).
Kéne gyártanom valami export preset-et és rögtön LR-ból a webes méretet exportálni, már ha lehet olyat.

EXIF vs. Lightroomot nem tudom, biztos beikszeltem valahol hogy preserve exif, vagy ilyesmi :F
(na jó lehet hogy túloztam az iso4000-rel, de virtuálisan 3000-3200 gyakran megvolt. Otthon csináltam a LR-ozást, most innen a bányából nem tudom csekkolni, addigra meg elfelejtem mire hazaérek :) )

ballington: köszi neked is!

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#5492) korcsillio válasza j.bravo (#5487) üzenetére


korcsillio
őstag

j.bravo:
1
2

[ Szerkesztve ]

(#5493) Freddy76


Freddy76
addikt

Nem ide tartozik a kérdés, de nem tudom, hol tegyem fel. Elnézést az offért.

Nikon d5100-al eddig jpg-ben fotóztam (pontosabban raw+jpg-ben, de a raw-okhoz nem nyúltam); természetesen nem automata beállításokkal vagyis a képeket egyedi beállításokkal (pl. élesség, szaturáció) készítettem, és utólag a vázon módosítgattam a nekem nem tetsző képeken. A d5100-ból elég szép jpg jön ki, legalábbis az én amatőr szemem szerint. Most viszont elkezdeném a kedvenc képeim raw-jait feldolgozni, ehhez kellene szoftver. Amit ajánlottak az a Lightroom. Kérdésem, ennek melyik verziójáva kezdjek, 3-al vagy rögtön a 4 bétával? A lightroom gyorstalpaló oktató-dvd hasznos?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#5494) ballington válasza Freddy76 (#5493) üzenetére


ballington
addikt

LR-ból szvsz a 3-as is jó, a gyorstalpaló pedig nagyon hasznos, nekem is megvan.
Nekem 2.x-es van LR-ból, az is megteszi, az újdonságokat úgy sem tudom kihasználni, kezdőként.

[ Szerkesztve ]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#5495) szg88 válasza Freddy76 (#5493) üzenetére


szg88
őstag

Nekem a 3-as van, teljesen jó oktató nélkül is (bár még nem láttam azt a dvd-t)
Amúgy mi a címe a vidinek?

[ Szerkesztve ]

(#5496) Freddy76 válasza szg88 (#5495) üzenetére


Freddy76
addikt

Adobe Photoshop Lightroom Gyorstalpaló

[ Szerkesztve ]

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#5497) szg88 válasza Freddy76 (#5496) üzenetére


szg88
őstag

Kösz, megnézem a boltban.. :R

(#5498) ttoth válasza korcsillio (#5492) üzenetére


ttoth
tag

nekem annyira nincs különbség a két kép közt, hogy még a lik is ugyanaz :)

Űűű, de szép eketárcsa!

(#5499) m3ss válasza Freddy76 (#5493) üzenetére


m3ss
veterán

lr gyorstalpalo jo. viszont ha most kezded en lehet a 4 betaval probalkoznek inkabb. en meg nem probaltam, de sztyui blogjaban meg a masik topicban eleg jokat irt rola.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#5500) A Zéé válasza m3ss (#5475) üzenetére


A Zéé
addikt

Köszi mindenkinek :)

3 képből rakta össze a hdr progi: 0,5, 1 és 3 másodperces képekből, és igen, vágva lett rendesen :(
A hídtól balra van egy óriásplakát a 2-es út mellett, az előtt van egy beton fedél, arra állítottam fel az állványt. Volt több belógó fa, azért is kellett ennyire croppolni.

Szerettem volna közelebb menni a Dunához, mert úgy szerettem volna én is fotózni, hogy több látszódjon a vízből, de a kerítés miatt nem tudtam. Volt egy kapu, ami nyitva volt ugyan, de "Fegyveres szolgálattal őrzött terület" volt ráírva, meg 2x is elment egy pickup a területen, így inkább nem kísértettem a sorsot :D

Just a simple Lineman...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.