Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5301) szg88 válasza Real_Necro (#5300) üzenetére


szg88
őstag

akkor most hal, garnéla vagy legyező? :Y :DD

(#5302) Real_Necro válasza szg88 (#5301) üzenetére


Real_Necro
veterán

Legyező garnéla. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#5303) Sucuka válasza Real_Necro (#5302) üzenetére


Sucuka
senior tag

Akkor jól mellélőttem a hallal :D

(#5304) ttoth


ttoth
tag

Lightroommal játszadoztam, ismerkedek az utómunkával. Ezt ajánlom figyelmetekbe, bár szerintem kicsit "sok":
http://www.flickr.com/photos/tamas-toth/6865955295/

Az eredeti ez volt:
http://www.flickr.com/photos/tamas-toth/6866006107/

Ti hogy látjátok?

(szerk: a linkeléssel vannak gondjaim... :DDD)

[ Szerkesztve ]

Űűű, de szép eketárcsa!

(#5305) szg88 válasza ttoth (#5304) üzenetére


szg88
őstag

Nekem jobban tetszik az eredeti, kicsit soknak találtam a feketét. Meg eléggé kifakítottad a virágot. De ez amatőr vélemény :DDD Én is még csak most ismerkedek a progival. Itt megnézhetsz pár amatőr képet.

[ Szerkesztve ]

(#5306) ttoth válasza szg88 (#5305) üzenetére


ttoth
tag

Közben csináltam még egy verziót: a Lightroomos túlhúzott (szerintem) verziót rétegként GIMP-ben rátettem az eredetire 50%-os rávetítéssel (nem tudom, angolul hogy van, mindig magyarul használom). Így elmélyültek kicsit a színek, a háttérből eltűnt pár bokeh, de legalább is nem csak abból áll a háttér, és a virág is jobban kiemelkedik. Nincs egyébként "utómunka" topik? :)

Most tehát ezek a képek vannak a témában: eredeti, túlhúzott, összedikhákolt.

Űűű, de szép eketárcsa!

(#5307) killerjohn válasza ttoth (#5306) üzenetére


killerjohn
addikt

az utolsó a legjobb szerintem

(#5308) cOxeR válasza ttoth (#5306) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nekem egyik sem tetszik, túlságosan kaotikus maga az egész kép, a téma kilóg a képből, esetlen maga a szerkesztése, valami kreatívabb módszerrel célszerű lenne újrafotózni.

Én nem tudok utómunka topikról, Photoshop topik van, de az nem feltétlenül a fotózáshoz kapcsolódóan pörög.

(#5309) killerjohn válasza cOxeR (#5308) üzenetére


killerjohn
addikt

neked nem a haladó fotósok hasonló topicjában lenne inkább helyed? :)

(#5310) ttoth válasza killerjohn (#5309) üzenetére


ttoth
tag

:D

(#5308) cOxeR
Egy botanikus kertben lőttem az útról, tűző déli órában. Szóval van még azért pár hibája. Valamivel távolabb voltak a virágok a háttérben, még jó hogy kilóg onnan :) Tényleg elég sok minden van a háttérben, és elég színes is, vajon egy nagyon tág rekesz mennyire mosná el?

A szerkesztésre és a kreatív újrafotózásra mit javasolsz? Elsősorban tanulni szeretnék a hibáimból.

Űűű, de szép eketárcsa!

(#5311) cOxeR válasza killerjohn (#5309) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szerintem az a jó hozzáállás, ha segítünk azoknak, akik igyekeznek és próbálkoznak... :)

(#5312) cOxeR válasza ttoth (#5310) üzenetére


cOxeR
Ármester

Általában az ilyen hosszú szárú növényeket úgy kell meglőni, hogy átlósan legyenek a képe komponálva (persze van kivétel...), sokkal jobb hangulatot ad úgy.
Nagyon tág rekesz jót tesz a háttérnek, érdemes kihasználni, de figyelni kell, hogy kellő mélységed meglegyen a témánál is.
Nézegessél tengernyi képet (akár visszanézegetve pl. a haladó topikban szereplő képeket, és akár régiekre is kérdezhetsz... hogy készültek, biztos segít a készítője, vagy akár más...), és olvasgassál alap dolgokat a fotózással kapcsolatosan, és mielőtt egyet us kattintasz egy témánál, nézd meg több oldalról a kiszemelt áldozatot, minél több szögből... alulról fekve, totál felülről. feltéve, ha nem kell a gyorsaság, hogy el ne szalaszd a pillanatot

(#5313) killerjohn válasza cOxeR (#5311) üzenetére


killerjohn
addikt

teljesen igazad van, nem offenzíváskodtam :)
csak gondolom hogy a kezdő fotósok topicja attól nem haladó, hogy itt több az olyan eset, amikor az ember ránéz, és azt mondja "hú ez tetszik mert szép", mint amikor az ember ránéz és azt mondja "hú nem jó a vágás és hol van az aranymetszés, meg miért balra néz aminek jobbra kellene?" :)

(#5314) cOxeR válasza killerjohn (#5313) üzenetére


cOxeR
Ármester

Tudom, hogy nem azért írtad. :)

(#5315) royalka


royalka
őstag

Ma kicsit barátkoztam a Ps-el.. Ezt a 2 képet hoztam össze.. Sztem ismét kapok hogy miért kell ennyire szélsőségesen ábrázolni..
De valahogy engem megfogott. ;]
[link]

[link]

Azért szívesen elfogadom a kritikát is.. :K

[ Szerkesztve ]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#5316) ttoth


ttoth
tag

Még egy kép: [link]

Szeretnék belőle egy nagy méretű képet csinálni (kb 50x75cm). Mit javítsak rajta?

Űűű, de szép eketárcsa!

(#5317) cOxeR válasza royalka (#5315) üzenetére


cOxeR
Ármester

Elsősorban ezek a képek nagyon szűkek... mindkettőnél a bal szél nagyon kevés, a másodikon meg még a fül mellett is kellene tér, alul felül elmegy a szűkösség.
A szélsőséges ábrázolásról meg annyit, hogy a kevesebb néha több... nem kell ekkora ellentétet feszíteni egy képen belül... csak ha indokolt, és megköveteli a kép.
Ezek az arcképek szerintem nem követelik meg.

(#5318) royalka válasza cOxeR (#5317) üzenetére


royalka
őstag

Hm... akkor nálam a fő probléma ez.. Már nem 1 fotómnál szóltatok hogy szűkek.. Ahogy nézem az eredi is szűk lett. Valami javaslatod azzal kapcsolatba. Vagy kb azért mennyi helyet hadja pl egy portrénál, csak van valami egyetemes dolog, gondolom hogy téma határozza meg de azért valami javaslat?

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#5319) killerjohn válasza royalka (#5318) üzenetére


killerjohn
addikt

Nem tudom milyen géppel lövöd őket, de (szerény véleményem szerint) mindig vedd tágabbra 20%-al, és utólag tudod lightroom-ban vágni, ahogy jól esik. Akár a képarány megtartása vagy megváltoztatásával. Legalábbis én így csinálom - már amikor tudom, és van 0.5mp-nél több időm a kompozícióra...

(#5320) royalka válasza killerjohn (#5319) üzenetére


royalka
őstag

Aha jogos amúgy.... mert totál amatőren, arra törekedtem hogy egyből jól vágjam meg a képet géppel. :DDD De hát még jobban kell látni a dolgokat. Köszi ezt megfogadom...

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#5321) cOxeR válasza ttoth (#5316) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szerintem ezen nincs mit javítani... de mondd el mi a bajod vele, ha már felmerült a kérdés, hogy javítani kellene. :)

(#5322) royalka válasza cOxeR (#5321) üzenetére


royalka
őstag

Mind1.. a sapka is lelóg, a karja is. De ha újra lőném akkor még is mennyit kéne ábrázolnom belőle??

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#5323) cOxeR válasza royalka (#5318) üzenetére


cOxeR
Ármester

Próbáltam vele picit eljátszani... de ez nagyon szűk, nem tudom értelmesre vágni sehogyse... a bal oldalon hiányzik a tér... a jobb fele nem vészes, fény árnyék játékkal lehet javítani... de nem a legtutibb...mindjárt feltolom valahova.

Nem kalibrált monitoron... csak gyorsan feljavítva.

[ Szerkesztve ]

(#5324) cOxeR válasza cOxeR (#5323) üzenetére


cOxeR
Ármester

jpeg romlás miatt picit még állítottam...
[link]

(#5325) royalka válasza cOxeR (#5324) üzenetére


royalka
őstag

aham.. ezekkel a színekkel még hangulatos is.. De tényleg kuka az egész. amúgy neked azt a képet küldtem ami kijött a gépből... (legalább is azt hiszem..)

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#5326) ttoth válasza cOxeR (#5321) üzenetére


ttoth
tag

Köszi! Ez a kritika jól eset!!! :D

Arra gondoltam, hogy kicsit sötét a közepe, azon még lehetne kicsit világosítani. De mivel már láttam pár képedet, elhiszem, ha azt mondod, hogy rendben van :)

Űűű, de szép eketárcsa!

(#5327) cOxeR válasza ttoth (#5326) üzenetére


cOxeR
Ármester

Azért kérdeztem, mert vannak képek amik kötődnek az emberhez, és azt nem kell bolygatni, mert elvesztik a varázsukat... :))
Lehetne mit állítani a képen, de az más hangulathatást adna... pl. a hátoldalról átütődő betűtenger nekem zavaró, fény a gyűrűkre is elkellene... ;)
No és azt se vegyük figyelmen kívül, hogy hova lesz a kép... napfényes helyre... milyen egyéb tárgyak vannak a környezetébe... be kell hogy illeszkedjen, vagy az a lényeg, hogy ez vágja szembe az embert... ha ott elhalad... :P
Belejöttem azért a végére a kekeckedésbe...

(#5328) cOxeR válasza royalka (#5325) üzenetére


cOxeR
Ármester

Valószínű azt küldted... mert még el se volt forgatva. ;)

(#5329) ttoth válasza cOxeR (#5327) üzenetére


ttoth
tag

5-éve volt az eljegyzésünk, ezt gondoltam ajándéknak :) Szóval végül is van kötődés...

A átütő betűk eltüntetésére van valami tuti és egyszerű módszer? Szerintem magamtól nem jönnék rá. A gyűrűk fényeivel még játszadozok egy kicsit, hátha jobb lesz.

Űűű, de szép eketárcsa!

(#5330) cOxeR válasza ttoth (#5329) üzenetére


cOxeR
Ármester

Fehér kartonlapot kell tenni az oldalak alá, valamint a fényforrás szögét kell változtatni, de őszintén nem kísérleteztem ilyen képekkel. :)

(#5331) ttoth válasza cOxeR (#5330) üzenetére


ttoth
tag

kartonlap? de a betűk ugyanannak a lapnak a másik oldalán vannak... azért kipróbálom, hátha használ valamit...

Űűű, de szép eketárcsa!

(#5332) cOxeR válasza ttoth (#5331) üzenetére


cOxeR
Ármester

Tegyél akkor feketét alá! :)

(#5333) #58660352


#58660352
törölt tag

(#5334) SkyLaci


SkyLaci
őstag

gyors segítség kéne, egy képet kéne elküldenem ma éjfélig és a "felbontása max: 72 dpi , max. szélessége: 1600 pix., max. magassága: 1200 pix", a szélesség-magasság az még oké, azt nyilván megtudtam csinálni, azt gondoltam hogy ezzel együtt a dpi is jó lesz, de azt írja a gép hogy 180 dpi, szóval az lenne a kérdés, hogy tudom a dpi-t átállítani?
mellesleg ez a kép, nagyjából tisztában vagyok a hibáival (pl hogy levágtam a tetejét, meg a falak furcsamód kifele dőlnek, sajnos ez így sikerült), de szívesen meghallgatom a véleményeteket

[ Szerkesztve ]

(#5335) JohnyBlue válasza #58660352 (#5333) üzenetére


JohnyBlue
őstag

A felső sünis kép jópofa :) de én azért lehet lefeküdtem volna vele szembe és úgy is lőttem volna egy képet :B

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#5336) SkyLaci válasza SkyLaci (#5334) üzenetére


SkyLaci
őstag

gyökér voltam túl gyorsan kérdeztem, közben megtudtam csinálni, mondjuk elég érdekes mert most már csökkentettem 72 dpire 180-ról és én semmi különbséget nem látok a képen összehasonlítva az eredetivel, kisebb is csak 7 kilobájtal lett (1718 - 7 kB)

a dpi tulajdonképpen mit befolyásol?

[ Szerkesztve ]

(#5337) cOxeR válasza SkyLaci (#5336) üzenetére


cOxeR
Ármester

Gyorstalpaló google: [link]

(#5338) SkyLaci válasza cOxeR (#5337) üzenetére


SkyLaci
őstag

azt tudom hogy dots per inchet jelöl a rövidítés, és egy szkennernél egy nyomtatónál, vagy egy monitor felbontásánál értem is hogy mit jelent, de egy digitális képnél nem igazán. hiszen egy digitális képnél attól függően más lenne a képpontok száma inchenként hogy milyen pixelsűrűségű kijelzőn nézzünk...

[ Szerkesztve ]

(#5339) cOxeR válasza SkyLaci (#5338) üzenetére


cOxeR
Ármester

Picit belekeveredtél, de egyúttal meg is válaszoltad a lényeget... hogy miért nem láttad a különbözetet. :) A digitális kép annyi képpontot tartalmaz ahány dpi, a kijelző csak egy megjelenítési eszköz... ugyanez vonatkozik a nyomtatóra és a többiekre...

(#5340) #58660352


#58660352
törölt tag

(#5341) killerjohn válasza #58660352 (#5340) üzenetére


killerjohn
addikt

nagyon jó! azt próbáltad, hogy a zöldes színt valahogy kicserélni kékre? szerintem nagyon ütne! ha raw-ban van, akkor talán megoldható egyszerűen!

(#5342) korcsillio válasza #58660352 (#5340) üzenetére


korcsillio
őstag

Nekem tetszik! :)

(#5343) korcsillio válasza royalka (#5315) üzenetére


korcsillio
őstag

Az első fotó nagyon bejön!

(#5344) zool1


zool1
őstag

Téli séta

[ Szerkesztve ]

(#5345) ttoth válasza zool1 (#5344) üzenetére


ttoth
tag

A leveles tetszik a legjobban, az első legkevésbé. Mégpedig azért, mert a fókusz igazából elég jelentéktelen területre került a képen, én meg vágynék arra, hogy éles pontot találjak a képen. És mikor megtalálom, nincs ott semmi.

A többi kép is egész jó, de azért akadnak belógó vezetékek. A harmadik képen szerintem a hó "gerincére" kellett volna tenni a fókuszt, nem a közepére. Az épületfotóknak jó a színűk, és nagyon élesek :)

Űűű, de szép eketárcsa!

(#5346) killerjohn


killerjohn
addikt

(#5347) *Ropi* válasza killerjohn (#5346) üzenetére


*Ropi*
félisten

Számomra kicsi a dinamikája a képnek (alexpós), nem eléggé hangsúlyosak a delfinek. A középtónusokon lehetett volna még húzni, hogy világosabb legyen, akkor az állatok is nagyobb hangsúlyt kapnak, jobban leválnak a háttérről. A WB-n is lehetne kicsit melegíteni, nekem nagyon kékbe borult.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5348) killerjohn válasza *Ropi* (#5347) üzenetére


killerjohn
addikt

hüpp :(
sajnos amiket írsz, elképzelésem sincs mit jelent :)
a valóságban bizony ez ennyire kék volt :) sőt, meg merem kockáztatni hogy még most is inkább picit sárga felé hajlik az igazi helyett...

adtam rá +0.6 expót. mivel kell a középtónust LR3-ban állítani?

[ Szerkesztve ]

(#5349) zool1 válasza ttoth (#5345) üzenetére


zool1
őstag

Szia!

Köszönöm a hozzászólást, az első valóban nem lett a legjobb, de azért éles rész van rajta, igaz nem sok. A háttér valóban nem lett olyan éles, de azt így akartam. A vezetékeknél, teljesen igazad van, de nem szedtem ki bár lehet hogy ki kellett volna. Sajnos vannak olyan témák, ahol ezek sajnos látszódnak ámbár igyekeztem a "madzagokat" kihagyni a képről.

[ Szerkesztve ]

(#5350) szg88 válasza killerjohn (#5348) üzenetére


szg88
őstag

Megengedsz egy módosítást?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.