Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-10-27 22:49:06

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4501) m3ss válasza korcsillio (#4500) üzenetére


m3ss
veterán

elson melyik hajot fenykepezted? mert valojaban egyiket se latni.
masodikon lehet ha kozelebb mesz a palmafakhoz, es tobbet mutatsz beloluk jobb lenne.
harmadik egesz jo, csak ferde es zajos.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4502) korcsillio válasza korcsillio (#4500) üzenetére


korcsillio
őstag

(#4503) korcsillio válasza m3ss (#4501) üzenetére


korcsillio
őstag

Csak úgy fényképeztem nyaraláson,próbáltam minél jobban odafigyelni,több-kevesebb sikerrel.Nem túl jó minőségű képek,köszönhető ez az elavult gépnek(és nekem is).

(#4504) Danniel válasza Real_Necro (#4499) üzenetére


Danniel
tag

Nem én vagyok a képen :D De átadtam az "üzenetet" :)

fattyu (4498):
Igazad van, célszerű lett volna kicsit a rendezői jobb felé helyezni az árnyékot. Ez egy elég ötletszerű fénykép volt, és nem gondoltam volna, hogy valamit ki tudok majd hozni belőle utólag. Lassan ideje lesz megtanulnom, hogy az ilyen ötletszerű képek szoktak jól mutatni és ilyen esetekben is körültekintően kell komponálni...

m3ss (4497): Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/cirmidesign/

(#4505) raziel01


raziel01
veterán

(#4506) cOxeR válasza raziel01 (#4505) üzenetére


cOxeR
Ármester

Első kép:
Vaku fénye rettentően tolakodó a fán, teljesen kaotikus, főleg az oszlop mögé belógó faág, kerestem a kép alját, de nem találtam, olyan érzetem van, hogy görgetni kellene lefele...
Második:
Pont a háttérben lévő fát takarod ki a témával, nem szerencsés, és nem is mutat jól, valamint zajos a kép.
Harmadik:
Minden oldalról rettentően szűk a kép, az FF elgondolás nem lenne pedig rossz.

(#4507) raziel01 válasza cOxeR (#4506) üzenetére


raziel01
veterán

Első képen nem vakuztam. Belógó faágban igazad van, fel sem tűnt. A kép nem álló kép volt és levágtam a széleit.
Másodiknál nem is akartam mutatni a fát de lehet jobb lett volna.
Harmadikhoz pedig itt az "eredeti" amiből vágtam.
[link]
Azért lett vágva, mert így meg a radiátor teteje belelóg.

(#4508) cOxeR válasza raziel01 (#4507) üzenetére


cOxeR
Ármester

Majd legközelebb. :)
Az ilyen radiátor belóg dolgokat simán ki lehet szedni akár egy "egyszerű" Lightroommal, 3 kattintás.

(#4509) p06


p06
senior tag

Sziasztok!

Sétáltatás közben 1-2 kép készült, próbáltam a tanácsokat,"betartani" több kevesebb sikerrel. :)

Megint szeretném ha észrevételeznétek a képeket, előre is köszönöm !

Rocky_1
Rocky_2
Rocky_3
Rocky_4
Rocky_5
Rocky_6
Rocky_7

(#4510) raziel01 válasza p06 (#4509) üzenetére


raziel01
veterán

Hát sima kutyás képek. :D
Első nagyon sötét.
Viszont nekem ez tetszik:

[link]

(#4511) szeva000 válasza p06 (#4509) üzenetére


szeva000
addikt

az utolsó képben szinta a gallyak viszik a figyelmet,talán én is az elsőre szavaznék,ami tényleg alulexponált...de ezen lehetne javítani.talán az 5 és 6. képpel lehetne mit kezseni,ha igazából ki lenne emelve a téme....de a háttér sztem túlságosan elviszi a mélységéleség miatt.

[ Szerkesztve ]

(#4512) royalka


royalka
őstag

Sziasztok.. Most találtam rá erre a topicra pedig már régebben kelet volna. Hobby szinten fotózok egy Pana FZ45-et. Eddig amit elolvastam fotózással kapcsolatba az Extrém fotósuli :DDD és Scott Kelby - A digitális fotós könyv.

Mostanában próbálkoztam HDR képekkel és szeretném ha véleményt alkotnátok, mert baráti körömbe sajnos nincs fotózásban jártas személy és sztem elfogultság is van bennük... ...
kép1
kép2
kép3
kép4
kép5
kép6
kép7
:::HDR:::
hdr1
hdr2
hdr3

Remélem nem baj hogy ennyi képet tettem be.. :B

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#4513) cOxeR válasza royalka (#4512) üzenetére


cOxeR
Ármester

Szia!
1
Színvilágra és érzetre jó, az oszlopot és a villanyvezetéket kiszedném. Picit zajos a kép, de ezt el lehet nézni FZ45-nek.
2
Ez a félig már szétesett kutyatej nem egy mutatós darab, a szelektív színtelenítésnél is vannak benne hibák, jó pár helyen látszik, hogy foltokban megmaradt a szín, főleg a virág körül, ennél gondosabb legyél, ez így hanyag.
3
Szerkesztésre jó, de ki van égve a virágszirom jobb felső része.
4
Sötét, és a téma nem érdekes.
5
Nekem a téma semmitmondó.
6
Jól áll a képnek a hosszúkás vágás, kicsit üresség érzetem van, zavaró bal szélén az a fehér "üres" rész...
7
Ez sem ad nekem kényszerérzetet, hogy elidőzzek a képen... ez a gyászos keret pedig nagyon nem illik a képekhez, és nagyon bocs de gagyivá varázsolja.

HDR képek pedig borzalmasak lettek, nagyon túlhúzottak, nagyon természetellenesek, nagyon sok az effekt! Nagyon tönkreteszi a képrészleteket, és a HDR-képeknek pont nem ez a lényege, hanem a nagyobb dinamikaátfogás.
Komponálásnál figyelj, hogy a képben lévő épületek ne lógjanak ki a képből, pl tetőn lévő antenna, vagy teljesen ki kell retusálni és akkor nem zavaró.

(#4514) m3ss


m3ss
veterán

na en meg panoramaval probalkozok, azert panorama allvanyfej nelkul (vagy rendes allvany nelkul :DD ) eleg macera. parallax distortion, ilyen torzitas, olyan torzitas...tiszta Pisa lett Kecskemet :DDD 12 kep portre modban, 29mm-en.
ebbol csinalok ujat vmelyik nap, mert tobb gond is volt, foleg az, hogy tiszta ho volt a lencse, es foltos..na meg expo gondok is vannak az egen. ennyire nem akartam szukre vagni alul-felul, csak a panorama osszeillesztes miatt legalabb ennyit vagni kellett.
szoval johetnek az otletek mit csinaljak mashogy ha ujraprobalom. kompozicio szog etc.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4515) m3ss válasza m3ss (#4514) üzenetére


m3ss
veterán

hat a horizont is botranyosan ferde...hol jobbra, hol balra :DDD lehet kevesebb kepet kellene osszeillesztenem

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4516) cOxeR válasza m3ss (#4515) üzenetére


cOxeR
Ármester

Jó lesz az újra kell lőni és gyakorolni... kicsit mindig lőj szélesebb látószöggel, hogy lehessen vágni és a torzítást kiküszöbölni... és meglesz a megfelelő kép.

(#4517) Danniel


Danniel
tag

Ágyús-romantikus :)

http://www.flickr.com/photos/cirmidesign/

(#4518) Throme válasza royalka (#4512) üzenetére


Throme
veterán

Az egyes kép nekem nagyon tetszik. A képet kisebb méretben nézve nem látszik a zaj, de megmarad a szép színvilág. Kár, hogy a fák helyett nem egy hegyvonulat adta a sziluettet, de hát nincs mit tenni, az volt éppen ott.

Az ötösnél a jegesedés sötétebb hátér (pl mint a kép bal szélén) előtt jobban szembetűnőbb lehetne, talán még jobban ráközelíve "kellemesen" depisebbé válhatna az egész dolog. Persze csak szerintem.
Nem tudom mi az a valami a fatörzstől jobbra, de az nem kéne oda.

A hdr-ek nekem se jönnek be főleg a túlhúzottság miatt.

(#4519) Throme válasza m3ss (#4514) üzenetére


Throme
veterán

Pedig nagyon jó kép lenne! Először kis méretben néztem és leszámítva a tereptárgyak dőlöngélését megfogott a hangulata.
Emlékeztet azokra a kézzel rajzol, kissé mesés karácsonyi képekre.

(#4520) gboszi válasza m3ss (#4515) üzenetére


gboszi
senior tag

Szépen látszik, hogy a Föld bizony gömbölyű... :DD

"If you're good at something, never do it for free!"

(#4521) royalka válasza cOxeR (#4513) üzenetére


royalka
őstag

Köszönöm a bő megvilágítást. Igen a téma választást/kompozíciót még gyakorolni kell. A HDR-t ennyire félreértelmeztem? Pedig ezeket tartottam a legtöbbre, nekem pont a meseszerűség ami tetszik benne. Igen, azzal tisztába vagyok hogy mi lenne a hdr lényege csak igen túlzásba estem.

Throme
Neked is köszönöm. Az egy táblának a kerete abba van beleszúrva egy szeg. Igen próbáltam én is fekete hátteret tenni mögé de nem volt nálam semmi, a telómat próbáltam mögé de nem hozta el a kívánt hatást..

:R

[ Szerkesztve ]

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#4522) m3ss válasza Danniel (#4517) üzenetére


m3ss
veterán

ez tok jo lenne, jo ff-ben, dof is tetszik, viszont naaaagyon kar, hogy a torony nem fert bele. vignettalas sem kellene ide sztem.
gboszi :DDD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#4523) fattyu válasza cOxeR (#4513) üzenetére


fattyu
veterán

Annyit tennék hozzá hogy a tudom gyenge a gép amivel dolgozik de ha már a hdrkedés megy szoftverből akkor azt a 10 pixel széles CAt is ki lehetne szedni.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#4524) cOxeR válasza fattyu (#4523) üzenetére


cOxeR
Ármester

Van az 15 is... mindent nem lehet egyszerre az emberek fejére önteni. :))

[ Szerkesztve ]

(#4525) krasds válasza fattyu (#4523) üzenetére


krasds
csendes tag

A CA minek a roviditese?

(#4526) Peethy válasza krasds (#4525) üzenetére


Peethy
őstag

Chromatic Aberration = kromatikus aberráció

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#4527) krasds válasza Peethy (#4526) üzenetére


krasds
csendes tag

Koszonom a valaszt. Ma is tanultam :)

(#4528) #56824064 válasza cOxeR (#4513) üzenetére


#56824064
törölt tag

Hogy lehet azt kiküszöbölni hogy ne legyen zajos a kép? állítsuk nagyobb zár időre?

(#4529) Peethy válasza #56824064 (#4528) üzenetére


Peethy
őstag

Pontosabban rövidebb záridőre. De legfőképpen nem ettől függ, hanem az érzékenységtől (ISO). Nagyobb érzékenység = nagyobb zaj; hosszabb záridő = nagyobb zaj.

Ezt és ezt tudom ajánlani végigolvasásra :)

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#4530) zolka78


zolka78
senior tag

Vajon mik ezek? Aki megmondja annak gondolatban küldök egy pezsgőt :P .

[link]

[link]

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#4531) Peethy válasza zolka78 (#4530) üzenetére


Peethy
őstag

A második képen az ott Európa. Egyébként nem euró pénzérme?

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#4532) #71897088


#71897088
törölt tag

Üdv. Töltöttem fel pár képet ha esetleg van valakinek ideje akkor az írhatna egy kis véleményt/kritikát. Igazából egyik sem érdemlésre méltó de hát próba szerencse. Van még mit tanulnom nagyon az út elején járok még.

[link]

(#4533) nesa válasza #71897088 (#4532) üzenetére


nesa
veterán

Az elso kep kivetelevel(a kep amugy nem tetszik) nemsok tudatossagot latok a kepeken, meglattad es katt... csinaltal belole fekete feher kepet esmost muveszinek latod, lehet hasonlot meg enis tudnek:D
Ez PL igy megvagva szerintem jobb mint kozepre szerkesztve, ha zavar a feldolgozas akkor toroltetem.

Probalj kicsit jobban korbejarni egy temat megkeresni azt a pontot ami valoban erdekes lehet, ezen az uton szerintem mindenki vegig megy , szoval ne add fel....

Irhattam volna aztis hogy milyen penge kepek, de sajnos az nemlenne igaz.... lesz ez meg jobb is.

(#4534) #71897088 válasza nesa (#4533) üzenetére


#71897088
törölt tag

Köszi. Teljes mértékben igazad van. Nem is dicséreteket várok hanem építő jellegű kritikát amikből lehet meríteni. :) És majd igyekszem jobb lenni.

(#4535) kulerr


kulerr
őstag

ráértem....kicsit szórakoztam a már meglévő képpel...

Mit szóltok hozzá :) ?

[ Szerkesztve ]

(#4536) Peethy válasza kulerr (#4535) üzenetére


Peethy
őstag

Olyan Crysis hatása van :D Szerintem zavaró, hogy a nap gyakorlatilag sötét, illetve az a fantomfény is a fák körül. Én egy fokkal óvatosabban bánnék az ecsettel, talán 1-2 fokkal enyhébben még jobb lenne. :)

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#4537) kulerr válasza Peethy (#4536) üzenetére


kulerr
őstag

:D igen....szórakoztam a mai napi fáradság után. Valóban erős a dolog, de gondoltam egy próbát megér :B Kösz szépen.

[ Szerkesztve ]

(#4538) Peethy válasza kulerr (#4537) üzenetére


Peethy
őstag

Mivel csináltad, HDR? :)

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#4539) kulerr válasza Peethy (#4538) üzenetére


kulerr
őstag

igen....egy kicsit világosabban, de az én szememnek az előző jobb volt. :F
nem tudom hogyan kell korrigálni a "túlzott beszíneződést" nem ismerem hogyan nevezitek ezt sajnos...

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#4540) #56824064


#56824064
törölt tag

http://www.flickr.com/photos/72569909@N03/6550387947/in/photostream/lightbox/
tudom hogy egy semmit mondó kép de a ti szemeteket is elhúzza a kép jobb oldala vagy csak engem zavar?

(#4541) zolka78 válasza Peethy (#4531) üzenetére


zolka78
senior tag

Igen az egy 50 euro centes. A másik pedig egy 200 forintos a Lánchíddal. Kb. egy üveg bor áráért szereztem egy eos harmonikakihuzatot, azt próbálgattam, jobb híján nem találtam más makrózni való dolgot. Egy manuál 50mm obi volt rajta, a harmonikakihuzat meg 120mm körül. Itt már majdnem verte a pénzérme a frontlencsét, ráadásul F22-nél lesz csak tűrhető dof. Plusz buherált világítást is csinálni kellett.

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#4542) korcsillio


korcsillio
őstag

Akárhogy csinálom,nem úgy sikerül ahogy én akarom...Hol rontom el?Mit csináljak másképp?
kép

(#4543) izomhod


izomhod
senior tag

sziasztok!

canon sx130-asom van most, előtte egy a590es canon volt

pár napja van nálam, és nem vagyok vele megelégedve igazán
nyilván nekem is tanulni kell, de ha auto módban hasonlítom a 2 gépet, a régi jobb képeket csinált

itt van pár kép, javarészt autó módban, de van P-n is, 200as isoval

elég gyenge, nem?

[link]

mi a véleményetek erről a gépről, ismeritek?

köszi!

(#4544) #56824064 válasza izomhod (#4543) üzenetére


#56824064
törölt tag

szerintem ne is várj tőle többet.

(#4545) szeva000 válasza izomhod (#4543) üzenetére


szeva000
addikt

háát ilyen az,mikor pixelszámhajsza megy,aminek értelme nincs:)....

(#4546) izomhod válasza szeva000 (#4545) üzenetére


izomhod
senior tag

ez a hsz-om akkor ide is illik,a kérdésem adott

40-50k értékben e helyett akkor mi lehetne jó megoldás?

(#4547) szeva000 válasza izomhod (#4546) üzenetére


szeva000
addikt

esetleg a zajszűrés a képeken nem lenne megoldás?Sajna itt az érzékelők mérete miatt nem igazán bizta,hogy jó a magas pixelszám.
40-50k értékben sztem sok variáció nem lesz:)
Én is főleg ezért váltottam a D90-re...de sajna lassan az obik miatt elérem a 7számjegyű összeget összköltség terén :Y

(#4548) izomhod válasza szeva000 (#4547) üzenetére


izomhod
senior tag

zajszűrés?
kisebb iso, vagy hogy gondolod?
vannak lencsék is, amikor jók erre, ha jól rémlik

huhú mit találtam, noise ninja, nagyon jó:D

[ Szerkesztve ]

(#4549) szeva000 válasza izomhod (#4548) üzenetére


szeva000
addikt

erre nem lencse kell,hanem kalapács:D
pl. a ninjára gondoltam éppen:)én is használtam sokat,most már a DXO Optics pro megy.
esetleg kisebb iso mehetne és úgy próba...

[ Szerkesztve ]

(#4550) izomhod válasza szeva000 (#4549) üzenetére


izomhod
senior tag

ha lenne ötcsillió forintom gépre, én sem ezzel szaroznék, elhiheted!

na ezeket a progikat kipróbálom este, csak jó valamire, no meg persze tanulás-tanulás :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.