Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37901) V/ válasza SolymossyBal (#37900) üzenetére


V/
Topikgazda

Vagy GLS vagy Express One viheti. A héten kifog derülni.

[ Szerkesztve ]

(#37902) SolymossyBal válasza V/ (#37901) üzenetére


SolymossyBal
tag

A GLS rendszerében van bent. De a számon túl nincs csomag még. Telefonon érdeklődve sem derült ki semmi. Ráadásul az értesítési e-mail cím is hibásan volt leadva. Talán az eladóé...
Miből gondolod, hogy a héten kiderül?

(#37903) V/ válasza SolymossyBal (#37902) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha még ma indult volna Varsóból akkor is péntekre itt kellene lennie. Elsőként nem zárom ki hogy igaz az utolsó bejegyzés, de a posta és a futárszolgálatoknak is most sok munkájuk van, előfordul hogy kell 1-2 nap az eddigi pár óra helyett a feldolgozásra.

(#37904) fairi válasza SolymossyBal (#37900) üzenetére


fairi
addikt

Ezek a boltok raktárai inkább virtuális. Ha rendeled akkor feltöltik. ha minden jól megy akkor valahogy vámot kicselezik és jól jársz. Sf parcel is 4-5 nap alatt eljuttatja oda ha minden jól megy.
Több mint 10 napja kérték ki a számot, de csomag nem jutott el a futárhoz; reméljük hamar megoldják.
Ha 40 dollár feletti rendelmény akkor kb boldog lehetsz ha nem kell vámmal játszani. Eu-s store-s boltok jó része nem is valódi raktár sztem.

(#37905) SolymossyBal válasza fairi (#37904) üzenetére


SolymossyBal
tag

Na ment a Refund request. Meglátjuk.
Kollégának 1-ei rendeléssel ugyaninnen (PL, de más Store) már több mint egy hete megjött a csomagja...

(#37906) V/ válasza SolymossyBal (#37905) üzenetére


V/
Topikgazda

Mikor járt le a várható szállítási időd? Ha még a rendszer nem zárta a vásárlást, akkor addig nem szoktunk kapkodni.

[ Szerkesztve ]

(#37907) SolymossyBal válasza V/ (#37906) üzenetére


SolymossyBal
tag

Az eladó vállalt 7 nap után visszafizetési garanciát.
Az Ali pedig 20-ára vállalta ugyanezt.

(#37908) V/ válasza SolymossyBal (#37907) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem magyarázom, de félreérted ezek nem olyan vállalások, mert például a vírusjárvány miatti késedelem nem számít bele az időbe, még az idő garantált szállítás esetén sem.
Ha arra játszik valaki hogy a 7 nap esetén a 8-nap visszakéri a pénzt, úgy hogy tudja hogy elfogadható indokú késések vannak, az tudjon róla ha megérkezik az árú később akkor köteles kifizetni, mert egyébként vállalás ide vállalás oda az ingyen megszerzés az lopás, de minimum pofátlanság.

[ Szerkesztve ]

(#37909) Manus4


Manus4
tag

Sziasztok
A múlt héten rendeltem 2 terméket a new user bonus-al. A rendelésnél tegnap vettem észre h lezárták ezzel az üzenettel. We had to close this order due to account security concerns. Please place an order again later, or remove the coupon and try again. Közben a termék árát visszautalták.Ez miért történhetett?
Tegnap rendeltem két másik eladótól bonus nélkül azok a rendelések szállításra előkészítve állapotba kerültek mára, ugyanazzal a bankkártyával lettek fizetve.

[ Szerkesztve ]

(#37910) SolymossyBal válasza V/ (#37908) üzenetére


SolymossyBal
tag

Ebben igazad van. Én játszani a kockákkal szeretnék. Ha nem tudni hol van, nincs infó és a vállalás, amit a helyzetben tett az eladó és nem előtte, hacsaknem lukban él és nem olvas híreket december óta.
Amennyiben a pack megérkezik, természetesen befizetném az esetlegesen visszaadott dellát.
Még egyszer leszögezném, játszani szerettem volna, és nem kínai határidővel. Ezért vállaltam a többletköltséget egy EU raktárból.

(#37911) V/ válasza Manus4 (#37909) üzenetére


V/
Topikgazda

A kupon rendszer probléma ezt a fajtát csak egy és legelső vásárlásnál, lényegében egy terméknél lehet felhasználni, ha összevontan fizetted egy másikkal akkor az nem jó.
A kupon felhasználási szabály megsértése miatt sztornózva és sajnos a kupon is ugrott, mert azóta történt vásárlás így már nem az első lenne.

(#37912) V/ válasza SolymossyBal (#37910) üzenetére


V/
Topikgazda

Egyértelmű, lehet hogy jó is lesz, mert úgyis az eladó reagál rá elsőként.
Sajnos a vírus védekezésnél, hasonlóan a mienkhez a lengyeleknél is vannak gazdaságra, szállításra vonatkozó anomáliák

(#37913) Manus4 válasza V/ (#37911) üzenetére


Manus4
tag

Köszönöm, egy eladótól volt 2 termék az egyik volt a bonuszos. így ˇˇösszevontan ,, fizettem, akkor ha jól értem, csak a bonuszost lehetett volna megvenni egyszerre.

(#37914) V/ válasza Manus4 (#37913) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, ezt sajnos nem igazán írogatják, ez is az volt hogy megköszönték az észrevételt hogy jeleztem és azóta is ez van.

(#37915) Vale_46


Vale_46
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi DHL-es rendeléssel mi lehet a gond?
Nyomon követésnél már 5 napja az az infó, hogy "A DHL-nek további információra van szüksége az importőrtől."

Alin belül pedig ennyit látok:


Írjak a feladónak, hogy nála van a labda, és emiatt nem adják még fel?

(#37916) agroman válasza Vale_46 (#37915) üzenetére


agroman
senior tag

te vagy az importor..imho..

------

(#37917) V/ válasza Vale_46 (#37915) üzenetére


V/
Topikgazda

Te vagy az importőr, az eladó exportál. Hívd fel őket. Kell nekik vételár igazolás szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#37918) Vale_46 válasza V/ (#37917) üzenetére


Vale_46
csendes tag

Köszi, benéztem! Igazatok van!
Közben felhívtam őket, nem kell nekik semmi infó, csak tele a raktár, és a héten fogják indítani Magyarországra.

(#37919) t420s


t420s
aktív tag

Üdv

Aliexpress rendelés.

https://www.aliexpress.com/item/32949748341.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dLiek0W

Ha egy termék 100% genuine cow leatherként van hirdetve hogy lehet MŰBŐR?
Így rendeljen az emberfia bármit is Kínából.
A termék megnevezése:
ONEPAUL cow genuine leather luxury strap male belts for men new fashion classice vintage pin buckle men belt High Quality

A leírása 100% geuine cow leather

A fotó ld

https://imgur.com/a/4tZucx3

Megjött a termék.

Hát mi lenne más (1 hetes viseléskor kiderült ) mint MŰBŐR.
Ugyanis 1 hét után megtört, lejött a festék és mi van alatta? A szürke műbőr....

Agyam megáll.
100% genuine leather

Egy 4000 + os eladótól!

Hát tőlem mínuszt kap az fix!

(#37920) nyisziati válasza t420s (#37919) üzenetére


nyisziati
veterán

Egyrészt totálisan igazad van.
Én lapbookkal jártam pórul, warezolt Windows volt rajta. :Y
Persze ez sehol nem volt feltüntetve, a fejlécben csak annyi szerepelt, hogy "előtelepített Windows". Azt meg ugye álmában se gondolja az ember, hogy ez nem eredeti.

Másrészt azért itt a fenti fényképet elnézve hát elég csúnyán látszik a fényes felületen, hogy műanyag.
Persze ezt csak többéves (évtizedes) anyagismereti tapasztalat után veszi észre az ember.

Arról nem beszélve, hogy az Ali is utánanézhetne az ilyen kis mocskoknak és bannolhatná őket örökre. :(((

(#37921) Strapáciusz válasza t420s (#37919) üzenetére


Strapáciusz
tag

Our products are of very good quality and we offer a two-year warranty. If you have any quality problem within 2 years, please feel free to contact us. We will change a brand new belt for you for free.

Reklamálhatsz ( bár nem hiszek benne )

A lélektani hadviselés spécije

(#37922) RedCactus válasza t420s (#37919) üzenetére


RedCactus
senior tag

Teljesen igazad van. Ugyanakkor ha megnézted volna az egy csillagos értékeléseket (1209 db), ahol arról panaszkodnak, hogy ez nem valódi bőr, lehettek volna kétségeid.

(#37923) pulutodurumo válasza t420s (#37919) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nem árt tisztában lenni azzal, mit jelent a "genuine leather". Itt elmondja a bácsi. Szóval mielőtt nagyon felháborodsz, jó ha tudod, hogy ez egy legális átverés ha úgy tetszik. Itthon, boltban is pont ilyen szar a genuine leather öv.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#37924) Strapáciusz válasza t420s (#37919) üzenetére


Strapáciusz
tag

Most nézem, hogy 1209-en adtak neki 1 csillagot, és többen leírják, hogy ez egy sz... műbőr valami.
Én meglehetősen pesszimista vagyok, ezért az elsők között nézem meg, hogy miért adnak mások negatív értékelést.

Hoppá megelőztek, de azért benn hagyom.

[ Szerkesztve ]

A lélektani hadviselés spécije

(#37925) Manus4 válasza V/ (#37914) üzenetére


Manus4
tag

1. kosárba se lehetne tenni más terméket, nem is tudom miért engedi
2. e-mail sem jött h lezárták a rendelést, csak a rendelésről magáról és h kifizettem a terméket én kezdtem a rendelésben turkálni
3. a többi rendelésről jött értesítés h tovább ment a folyamat
no comment

(#37926) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Van egy RH107858887TR számmal ellátott csomagom 2020-03-26 01:56:40 útnak indított (2db bicós km óra). Nemsok semmi infót adnak a tracket oldalak róla. Ez lehetséges hogy abszolút nem nyomkövethető csomag? A kütyü oldalán az van írva.

(#37927) V/ válasza Mtbsrác (#37926) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez egy török postai azonosító, ez követhető ha fel is adták.

(#37928) vandor01 válasza Mtbsrác (#37926) üzenetére


vandor01
őstag

RH...TR.... az enyemek kovethetoek voltak es a 10-30 nap kozott landoltak szoval viszonylag gyorsnak mondhato mikor az uzlet menet normalis de most nem az!
pl a BG-en az utolso ingyenes lehetosegek kozott rendeltem marc 26! masnap mar csak EU prioritivel.... az ingyenes ma landolt kb 20napos volt a fizetos meg még kodorog valahol de BG raktaraban ulhetett 2 hetet.....

csak nyugalom majd jon az meg csak 3hetes vagy :)

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#37929) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Én nyugodt vagyok csak nem tudom hogy feladták-e vagy sem. :D 3 hete nincs semmi info a tr részben ilyenkor már bőven szokott lenni.

(#37930) vandor01 válasza Mtbsrác (#37929) üzenetére


vandor01
őstag

nalam is van olyan hogy csucsul a ceg raktaraban mar kiosztott TN-el....
[link] vagy ez is nehezen mozdult meg [link] de most már halad....

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#37931) Inhouse


Inhouse
őstag

Nekem ma megérkezett egy január 31-es rendelés...van még február 3-as is, hátha! :)

Üdv Inhouse

(#37932) Cortezinez


Cortezinez
csendes tag

Sziasztok.

Rendeltem egy 2 dines fejegyseget meg 04.12-en, spanyolbol. Az elorelathato kiszallitas idopontjanak 04.15. volt megadva. Mar a kis repcsi ikon a vegehez kozeledett, majd ma reggel ez a kep fogadott:

Ez azt jelenti, hogy meg varnom kell masfel honapot mire ide er?

A valaszokat elore isnkoszonom.

[ Szerkesztve ]

(#37933) V/ válasza Cortezinez (#37932) üzenetére


V/
Topikgazda

Várható szállítási időről beszélünk mindig ez pedig a vásárlói védelmi időd kiterjesztése addg az időpontig. Ha nem ér ide addig a pénzed visszakapod.
Nem addig kell várnod hogy ide érjen, hanem lehet hogy addig kell várnod hogy a pénzed visszaigényeld.

(#37934) Cortezinez válasza V/ (#37933) üzenetére


Cortezinez
csendes tag

Koszonom szepen a valaszt. Bar ez a visszaigenyles dolog nekem uj, meg soha nem volt ra szuksegem szerencsere. Mindig minden ideert idoben. Viszont a fentebb linkelt Tn a DHL rendszereben sem mozdult azota amiota postara lett adva. Ezert gondoltam hogy elakadt meg valahol spanyolban. :)

Mivel mint mondtam, nem vagyok jartas a penz visszaigenylesben, csak a tisztan latas erdekeben akkor 06.11-ig van lehetosegem a vetelar visszateriteset kernem? Valamint ennek van valami menete? Nem vagyok nagy angolos, ezert kerdezem :)

[ Szerkesztve ]

(#37935) V/ válasza Cortezinez (#37934) üzenetére


V/
Topikgazda

Én azért nem szaladnék annyira előre. Az biztos hogy ha nem futár cég szállítja , hanem posta hiába ír 5-7 napot az eladó( kehet hogy 3 hónapja adta fel a hirdetést) jelenlegi helyzetben az nem lesz valószínű. Mivel német postai azonosító lett hozzárendelve, nem ES végű, valamikor a német posta kezelésébe kell kerülnie és azután látsz majd bejegyzéseket.
Az is előfordulhat hogy nem spanyolból fog érkezni.
A probléma megoldáshoz van segítség az Összefoglalóban, 3. AliExpress probléma kezelés, dispute indítás

(#37936) EXIEZ


EXIEZ
senior tag

Olyan esetben mi van, ha 03.27-kor leadtam egy EU raktárból induló rendelést, de még eddig sem sikerült postázni? Más, spanyol raktárból megjött 4-5 nap alatt....

Elvileg már kérhetném a refundot, de kellene a termék, mert piszok jó áron volt...

(#37937) V/ válasza EXIEZ (#37936) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem postázzák a feladási idő alatt akkor automatikusan visszakapod a pénzed. Nem kell kérned semmit.
Ha ezt el szeretnéd kerülni, akkor kérned kell a postázási idő (processing time) emelését.
Ha az állapota Awaiting delivery akkor szállítás alatt áll és ennek lejárta után (Pl: Your order will be closed in: 8 days 1 hours 54 minutes ) lehet kérni az árát, vagy előtte ezt az időt is lehet növelni
Mikor volt ez a 4-5 nap egyébként?

[ Szerkesztve ]

(#37938) EXIEZ válasza V/ (#37937) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Az a gond, hogy gondolom előjegyzett egy trackinget. És így azt mutatja kb 2 hete hogy postázva lett, de semmi.... ( a 4-5 nap március vége-április eleje volt, amikor ezt is rendeltem, akció alatt )

(#37939) V/ válasza EXIEZ (#37938) üzenetére


V/
Topikgazda

Az is postázás és nem pedig arra vár.

(#37940) Gergello


Gergello
addikt

DHL

04.13 17:59-kor "Shipment information received".
Tegnap és ma sem vették még fel.
Remélem hétfőn legkésőbb felveszik. :(

(#37941) Cortezinez


Cortezinez
csendes tag

DHL hozza, de naluk is csak ennyi talalhato:

Állapot, vasárnap, 2020. április 12. , 18:00 :
A szállítmányt elektronikus úton jelentették be. Amint feldolgozzuk a szállítmányt, további információkat kapunk.

(#37942) V/ válasza Cortezinez (#37941) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez a DHL posta, a német posta, nem a DHL Express, a futár cég. Így a magyar posta kézbesítené.

[ Szerkesztve ]

(#37943) Cortezinez válasza V/ (#37942) üzenetére


Cortezinez
csendes tag

Ahh, minden vilagos, koszonom szepen ;)

(#37944) EXIEZ válasza V/ (#37939) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Igen, de az két más dolog hogy ténylegesen fel lett adva, vagy csak szerzett egy trackinget, és a termék még sehol, arra várok 03.27 óta hogy legyen raktáron...

(#37945) Gee31


Gee31
lelkes újonc

Sziasztok, még mindig a január 29 - én rendelt csomagomra várok, de vannak érdekes fejlemények. Most adott egy új tracking numbert(RV394737869CN - ha ránézne valaki, megköszönöm, mert semmit nem találok róla), a régi helyett(SYAET00563943), de az ordersben még mindig a régi van, tehát nem igazán értem, most mi van... ilyenkor mi a teendő? Egyértelmű bizonyíték van arra vonatkozólag, hogy a csomag nincs úton, hiába van szállítottra állítva. 31 nap van hátra "your order will be closed in 31 days", tehát semmiképp sem hiszem, hogy ez az egész így oké. Tudna valaki segíteni, hogy most mit kéne csináljak(dispute, cancel, várni, stb)? Előre is köszönöm.

(#37946) V/ válasza Gee31 (#37945) üzenetére


V/
Topikgazda

Én várnám tovább, azért 31 nap alatt csak ideérhet.

(#37947) Gee31 válasza V/ (#37946) üzenetére


Gee31
lelkes újonc

Igen ám, de szállítottra állította március 15-én, majd amikor április 6 környékén rákérdeztem, hogy mi van, akkor mondta, hogy még nincs feladva, és az egyik item out of stock, tehát válasszak másikat. Onnantól picit rápirítottam, hogy na, most már elég legyen, legyen szíves, mondja meg, hogy mi van, számíthatok - e a cuccokra. Erre ma írta, hogy feladja, itt egy új TN, csak akkor nem értem, hogy a régi miért kellett... és miért nem cserélődött a rendelésemnél is az új TN - re a régi. Szóval nekem, ha jobban belegondolok, ez inkább szélhámosnak tűnik, mint korrekt eladnak, vírushelyzet ide, vagy oda.

(#37948) V/ válasza Gee31 (#37947) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt szokták hogy régi áthúzva és beírva az új, de ehhez foglalkozni kell vele. Abban teljesen igazad van, ha nincs valami azt "nem illik" feladni, de lehet a vevővel egyezkedni nem kellene sumákolni.

(#37949) jozsohaver


jozsohaver
tag

http://parcelsapp.com/tracking/RB945089890SG
Ezek aztán 2 héttel előre vannak :)

(#37950) V/ válasza jozsohaver (#37949) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem ők, a magyar posta bejegyzése. Lenne. Erre mondtam hogy fenntartásokkal ha rájuk van utalás, azt nem mindig ők vésik be.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.