Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37801) walakyb válasza fairi (#37800) üzenetére


walakyb
aktív tag

Hat, az enyem mar 61 napja "jon"...

(#37802) fairi válasza walakyb (#37801) üzenetére


fairi
addikt

61 nap kellett míg összegyűjt a kellő mennyiség, vagy csak most engedték a karanténok miatt. Egyik csomagomat 1 hónapja rendeltem,de nem adta fel az eladó, hanem én hosszabbítottam nonstop.Másik meg szinte azonnal elindult. Úgy tűnik 60 napig gyűjtötték, és ma indultak.

[ Szerkesztve ]

(#37803) imrufo


imrufo
tag

Sziasztok!
Kérdés:
Egy termék megvásárlásakor mielőtt rányomok a "place order" gombra meg lehet tudni valahonnan az "order number"-t?
A történet az, hogy egy cuccomat visszafordították, az eladó újraküldené ha újra rendelem, de kell neki az order number, hogy átállítsa az árat 0.001$-ra. Ez után kapok új nyomkövetési számot. Rendeltem már párszor, de ilyet még nem csináltam.
Esetleg jó lehet, ha a komplett webcímet belinkelem az eladónak?
A lényeg, hogy ha lehet, dispute nélkül szeretném letudni a dolgot...

(#37804) V/ válasza imrufo (#37803) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, az kifizetés után "keletkezik".
Volt ilyen hogy megszakítod a vásárlási folyamatot és nem fizeted ki és akkor lesz Order id-ed, de most már legtöbbször nincs a Payment Methods-nál az Others opció ahol ezt meglehetett csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#37805) V/


V/
Topikgazda

Jut eszembe. Ha valaki az AliExpress-ről rendel arcmaszkot az csak olyat vegyen meg most már ahol a CE minősítést is írják, az ottani vám nem engedi ki azokat, amelyeknek nincs meg a tanúsítványa.
Ez nem biztos hogy a legolcsóbb kategória lesz, de még mindig olcsóbb mint nálunk. Másik az hogy ezeknél, ami a képen is látható az 50-100 db az egységcsomag, tehát inkább az 50-est mint a 10-20-as legyen választva.

(#37806) cof válasza imrufo (#37803) üzenetére


cof
veterán

Azt kipróbáltam, hogy ha egy olyan kártyát adsz meg amin nincs annyi fedezet, akkor is bekerül a my orders-be, és igy kap már orderid-t is, aztán 48 órád van kifizetni, addig meg át lehet irni az értéket.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#37807) sambenez


sambenez
addikt

Nem tudjátok hova tűnt az appból a napi pontgyűjtő rész ahol egy aranyládánál kellett egyet klikkelni, és aszerint adta a pontot milyen sorozatot sikerült elérni a napi klikkelgetéssel.

(#37808) V/ válasza cof (#37806) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt még nem próbáltam mert mindig rakok rá annyit amennyi kell, de ezek szerint ez működhet.

(#37809) V/ válasza sambenez (#37807) üzenetére


V/
Topikgazda

Belépek és a Coins & Couponst választva ott van.

(#37810) walakyb válasza V/ (#37808) üzenetére


walakyb
aktív tag

Mukodik. En akkor szoktam hasznalni ezt a modszert, ha nagy kupont hasznalok tobb eladotol vasarolt termekekhez, nehogy veletlenul a vamon nekialljanak kotozkodni, hogy (pl) 55$-ert vasaroltam, fizessek. A rendeles ilyenkor megtortenik, a kedvezmenyeket szetosztja szazalekosan, es egyesevel ki lehet fizetni.

(#37811) sambenez válasza V/ (#37809) üzenetére


sambenez
addikt

Na nekem pont az a sor tűnt el ami a Flash deals fölött van. Egyik sincs meg abból az 5 kerek linkből.

Frissíteni kellett az appot. Amit persze nem jelzett okosan. :W

[ Szerkesztve ]

(#37812) walakyb válasza fairi (#37802) üzenetére


walakyb
aktív tag

Az a baj, hogy aranylag sok csomagom van mar registered china posttal, ezen kivul egy masiknal is megjelent a return bejegyzes, de ez csak ennel az egynel :(
Raadasul, ha ez most tenyleg eljon vonattal, es megkapom, eleg durva egyeni rekord lesz "gyorsasagban". Az eredeti rendeles dec. 2 volt, azota pedig 131 nap telt el :)

[ Szerkesztve ]

(#37813) KutyiHU


KutyiHU
tag

Mind a 4db regisztrált, március 10 körül útnak indított csomagomat hosszabították meg Június 6ig! REMEK

(#37814) vandor01 válasza KutyiHU (#37813) üzenetére


vandor01
őstag

nekem is van 90napos vedelemmel inditott csomim :DD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#37815) imrufo válasza cof (#37806) üzenetére


imrufo
tag

Egy kártyám van összvissz, az van beregisztrálva, azon meg "sajnos" van fedezet. :)
Kipróbálom, hogy linket küldök az eladónak, kiderül mi lesz belőle...
Azért köszi neked is meg V/-nek is!

(#37816) walakyb válasza imrufo (#37815) üzenetére


walakyb
aktív tag

Felesleges linket kuldeni, azzal nem tud mit kezdeni. Regisztralj revolutra, kb 10 perc, es lesz egy virtualis kartyad, amivel maris meg tudod oldani.
Egyebkent ezt az 1 centert ujra rendeos dolgot en biztos nem eroltetnem. Ha barmi gond van 1 centet kapsz vissza... Jabmeg nem jart le a vedelmi ido, ajkor siman ujra fel tudja adni uj rendeles nelkul, csak ratol egy nagyobb hosszabbitast az idore, megadja az uj csomagszamot, es ennyi

(#37817) Makifeju


Makifeju
tag

Hali Mindenki!
Ma 20 csomagomról jött email hogy a szállítási idő meghosszabbítva +60 nappal,illetve kb ugyanennyiről hogy örüljek mert elindult. Na ezek hivatalosan már vagy másfél hónapja elindultak... :DDD
Na most akkor mi van? :P

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#37818) V/ válasza Makifeju (#37817) üzenetére


V/
Topikgazda

Az van hogy a kínai vámhatóság bekeményített, túl sok gagyi védőeszközt küldtek ki eddig és most a vámolás sokkal szígorúbb ezért a munkafolyamatok lelassultak. Hivatalosan jelezték az AliExpress felé is és gondolom ha nem automatikusan, de akkor az eladók emelték, emelik az időket.
Illetve a az Európai küldemény fogadó központok is leterheltek, mert a az előzőleg elküldött dolgok esetén meg a mi EU-s vámhatóságaink vizsgálódnak ez + feladat és a létszámot nem emelték és természetesen a mi postai küldeményeink megint a háttérbe szorultak.
Én ugyan 2 hét felszabadulást jósoltam a szállításba, de akkor arról még nem volt szó hogy életveszélyes, nem megfelelő minőségű dolgok miatt bekeményít Kína.

[ Szerkesztve ]

(#37819) Makifeju válasza V/ (#37818) üzenetére


Makifeju
tag

Zsírkirály! :DDD
Már majdnem azt hittem minden okés lesz lassan. :DD

Lehetsz te sikeres-okos-gazdag és szép,de soha nem érhetsz fel hozzám,mert nem lehetsz ÉN!

(#37820) V/ válasza Makifeju (#37819) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát én is, de az elmúlt napok történései nem sok jóval kecsegtetnek.

(#37821) walakyb válasza Makifeju (#37819) üzenetére


walakyb
aktív tag

Mitol lenne? Kb az egesz vilag romokban, senkinek se a csomagjaink elszallitasa a legfobb gondja. Szemelyszallitas kinabol is leallitva (legi), a teherszallitast meg jelentosen megterheli a minden orszagba millioszam szallitott maszkok, egyeb eszkozok. 59 csomagom van uton, ezek fele lassan 50+ naposak lesznek. Ahol az elado automatice nem emel, ott en kerek idot (ha ennek ellenere se rak ra, akkor disput, max visszakapja ha megis megkapom). Kinabol rendelni amugy is csak turelmeseknek valo, de ez most hatvanyozottan igaz

[ Szerkesztve ]

(#37822) Predator2 válasza V/ (#37791) üzenetére


Predator2
addikt

Helló
Sajnos, így is jött reklám e_mail. :(

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#37823) V/ válasza Predator2 (#37822) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor csak az order-t hagy meg. Illetve nézd meg böngészőben hogy ott hogy áll az e-mail beállítás, eddig az app mindkettőt vezérelte.
My AliExpress, Account settings
My Profile és Edit Settings
Email Notifications és Disable
Ha ezután is jön akkor az már eladói levél, amit ők küldenek, tiltsd le az eladót.

[ Szerkesztve ]

(#37824) jozsohaver


jozsohaver
tag

Sziasztok!
Rendeltem egy terméket nyomkövetéssel(Rendes Singapore post). Sajnos az eladó 4px singapore post om pro-val adta fel. UBkezdetű, SG végü. Van hozzá egy alternatív LP kezdetű szám is. A kérdésem az lenne, hogy ez idővel lehet hogy mégis rendes könyvelt küldemény lesz( ha beérkezik valahova). ? A szállításért 3,15Usd-t fizettem, amivel ő adta fel az elvileg csak 1,16Usd.

Köszönöm!

(#37825) cof válasza jozsohaver (#37824) üzenetére


cof
veterán

Nem lesz rendes könyvelt küldemény, az U kezdetű már nem szokott új számot kapni.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#37826) V/ válasza jozsohaver (#37824) üzenetére


V/
Topikgazda

Az 1,16 $-oshoz nem jár még UB-s kezdetű sem, szerintem csak nem nemzetközi ajánlott számot adott neki a postájuk, van mostanában néhány kavar, de az eladód az egy regisztrált küldeményt adott fel.

(#37827) jozsohaver


jozsohaver
tag

Köszönöm szépen! Mindkettőtöknek!

[ Szerkesztve ]

(#37828) vandor01


vandor01
őstag

a holland postarol van valakinek pletykaja na jo hirei? :DD
ez az utvonal durvan "foldbe állt" lassan mar 2 hete!
ezekkel hoztak eddig az aksikat az Ali-n a normalisabb elado 200ejroert szállitja a cuccot vagy legalabb is megállitotta igy a rendelést.... a BG-en meg EU prioroty hasznalta.... de most minden ilyen cucc befagyot 10-15napja nincs mozgas vagy shipingre var...

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#37829) V/ válasza vandor01 (#37828) üzenetére


V/
Topikgazda

Annyit tudok hogy 40%-al nőtt az teherszállítási forgalom Schiphol-on ez azért okoz feldolgozási késedelmet és a közúti fuvarozásnál az ő logisztikai cégeik szerint a magyar-román határon van fennakadás.
Belgium estén volt egy március 27-i bejegyzés, abban az volt leírva amit ott elrendeltek, azután április 6-al ez van írva, a piros linkek működnek el lehet olvasni a vonatkozó bejegyzést.:
Delayed delivery due to COVID-19
Date: 6th of April 2020
Expected delay: unknown
Region: worldwide
Reason for service alert:
Delivery delays due to COVID-19. The situation is constantly changing. PostNL has no influence on this. We cannot guarantee a time of delivery. For business questions, please contact your account manager. Please note; we update this list regularly.

Algeria, Armenia, Argentina, Australia, Austria, Bahrain, Belarus, Belgium, Brazil, Belize, Bhutan, Bulgaria, Canada, Chile, China, Czech Republic,Fot Colombia, Costa Rica, Curacao, Cyprus, Denmark, Estonia, Egypt, France, Finland, Georgia, Germany, Greece, Haiti, Hong Kong, Hungary, India, Israel, Italy, Jordan, Japan, Kazakhstan, Kosovo, Lebanon, Lithuania, Latvia, Malaysia, Maldives, Mexico, Morocco, Monaco, New Zealand, Norway, Panama, Papua New Guinea, Paraguay, Poland, Portugal, Russia, Romania, Serbia, Singapore, Slovakia, Spain, Suriname, South Korea, Sweden, Switzerland, Senegal, South Korea, Thailand, Tonga, Turkey, United Kingdom, Ukraine, United States, Urugay, Vatican, Vietnam.

Van egy külön lista ahova nem szállítanak.
Én azt mondanám hogy nem rajtuk múlik a dolog ha eljutott hozzájuk, 3-4 nap + idő adódik rá a náluk lévő szabályok miatt.

[ Szerkesztve ]

(#37830) vandor01 válasza V/ (#37829) üzenetére


vandor01
őstag

koszi....
akkor lassan de mozognak a "dragasagok" :) pl ez is
ez meg majd sorra kerul elobb vagy utobb :DDD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#37831) Gergello válasza V/ (#37829) üzenetére


Gergello
addikt

DHL-ről (Kínából) van ilyen információd ? Köszi.

(#37832) V/ válasza Gergello (#37831) üzenetére


V/
Topikgazda

Náluk normálisan megy a dolog, DHL Express-ről van szó nem a DHL posta. nincs késedelemről információm csak vészhelyzeti felárat kérnek 2.51 kg-tól ez 30 kg-ig 810 HUF, 70 kg-ig 4860 HUF.
Itt a várható szállítási idő listájuk. Kínából ide 2-7 nap, ORIGIN: China Region résznél

[ Szerkesztve ]

(#37833) Gergello válasza V/ (#37832) üzenetére


Gergello
addikt

Köszönöm a válaszod.
Úgy van csak írva, hogy DHL.

(#37834) V/ válasza Gergello (#37833) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem az lesz a 26,32 $ hasonlít a szállítási költségükhöz. De rá is kérdezhetsz az eladóra azt írják hogy 24 órán belül válaszolnak. Viszont számolj a 27% áfával és a 7400 Ft+ 810 Ft költségükkel.

[ Szerkesztve ]

(#37835) Gergello válasza V/ (#37834) üzenetére


Gergello
addikt

Vám + áfára lehet számolni. Postánal már volt vamkezelésem, dhl újdonság leaz.

(#37836) V/ válasza Gergello (#37835) üzenetére


V/
Topikgazda

vám nem lesz, mielőtt ide megérkezik küldenek adatkérőt a vételárról és így rögtön tudják tovább vinni hozzád. Az Összefoglalóban ott a nyomtatvány mintájuk, a 7. Az AliExpressen megvásárolt termékek vámkezelési szabályai résznél. De itt sem kell előre dolgozni, majd ha kérik.

(#37837) Gergello válasza V/ (#37836) üzenetére


Gergello
addikt

214 dollár az nem 150 eur felett van? Amennyitől vámos?

(#37838) tmarkee


tmarkee
tag

Jól látom, hogy még 14 napig szünetel az eladás az alin?

[ Szerkesztve ]

# apt upgrade

(#37839) V/ válasza Gergello (#37837) üzenetére


V/
Topikgazda

De 0% erre az alaplapra az értéke, úgy értettem hogy nincs.

(#37840) V/ válasza tmarkee (#37838) üzenetére


V/
Topikgazda

:F Tegnap is vásároltam. Sehol nem látok ilyet, a Maradj otthon akció indul 14 óra múlva

[ Szerkesztve ]

(#37841) tmarkee válasza V/ (#37840) üzenetére


tmarkee
tag

Fizetni azt lehet, de a kosárban a termékek felett áll most egy felirat és egy visszaszámláló pörög visszafelé :((

# apt upgrade

(#37842) Gergello válasza V/ (#37839) üzenetére


Gergello
addikt

Ne haragudj, de nem értem mi alapján nincs. (Őrülnék, ha nem lenne)
VTSZ besorolása alapján vámmentes ?
Ezt a részt nem találom az összefoglalóban, pedig átfutottam.

[ Szerkesztve ]

(#37843) V/ válasza tmarkee (#37841) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem az van amit írtam hogy Sales starts in: 13 48 17 .
Add to cart to enjoy.....
Kifizetheted most is ha nem lesz akciós holnaptól.

(#37844) V/ válasza Gergello (#37842) üzenetére


V/
Topikgazda

TARIC-ra utalás és te végfelhasználó vagy.
8473 21 10 - - - Elektronikus részek
Harmadik ország vámtétele (01-01-2005 - ) : 0 %

[ Szerkesztve ]

(#37845) tmarkee válasza V/ (#37843) üzenetére


tmarkee
tag

Csak túlparázom, oké. Köszi.

# apt upgrade

(#37846) Gergello válasza V/ (#37844) üzenetére


Gergello
addikt

(#37847) V/ válasza tmarkee (#37845) üzenetére


V/
Topikgazda

De tényleg nézd meg, mert ha olyan holnap 9.00-tól olcsóbb lesz.

(#37848) V/


V/
Topikgazda

Holnaptól akció!

(#37849) nyisziati


nyisziati
veterán

Sziasztok, ez a reptéren van? Vagy még csak úton arra?

(#37850) V/ válasza nyisziati (#37849) üzenetére


V/
Topikgazda

Ilyesmit látok ha már úton van Hollandia felé, akkor lesz élő ha oda megérkezik, addig csak ki van kérve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.