Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37401) fairi válasza V/ (#37398) üzenetére


fairi
addikt

Van pár ajánlott csomag Aliról, de egyiket se küldték át hozzánk (nem érkezett meg az egségképző). Előkészítése szállításra de már majd 14-16 napja semmi.
Most jön a 10. évforduló tuti lesz jó ajánlat is, de nem tudom mi legyen.

(#37402) agroman válasza fairi (#37401) üzenetére


agroman
senior tag

tedd felre a penzt csirkemellre..lassan 3000ft lesz... :(((

[ Szerkesztve ]

------

(#37403) szabi__memo válasza V/ (#37398) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

konzultációs. az most kell!
Sok valasz lesz.. megyek fel is adom majd...

ön szerint is kell még stadion? ;]

[ Szerkesztve ]

(#37404) Cold5


Cold5
senior tag

Erre a kettőre ránéznétek:

RB923868156SG

LX640371301CN

:R

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#37405) peestike válasza Cold5 (#37404) üzenetére


peestike
senior tag

Még mind a kettő kínában van: Küldemény előkészítése szállításhoz. Nincs vész, majd jönnek. :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#37406) Cold5 válasza peestike (#37405) üzenetére


Cold5
senior tag

Köszönöm! Valamiért úgy láttam, mintha Mo-n lenne az első...

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#37407) Chriss76


Chriss76
csendes tag

Üdv,
Valaki ránézne nekem, merre járnak a csomagjaim?
LVS10060000011707254
LVS10060000012163854
Köszi!

(#37408) Debilon válasza Chriss76 (#37407) üzenetére


Debilon
addikt

http://parcelsapp.com/en/tracking/LVS10060000011707254

http://parcelsapp.com/en/tracking/LVS10060000012163854

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#37409) V/ válasza Chriss76 (#37407) üzenetére


V/
Topikgazda

Elméletben szállítva, de hogy mikor fogod megkapni azt lehetetlen megjósolni.

(#37410) Gee31


Gee31
lelkes újonc

Na végre, majd másfél hónap után elindult a csomagom. Jan 29 - én rendeltem, március 15- én elvileg feladta (the seller has shipped your order), de én nem látok mozgást. Eleve érdekes a tracking number, ma már nem találta a parcelsapp.com kétszeri keresésre sem.

SYAET00563943

Rá tudna nézni valaki, lehet, hogy csak nálam nem oké valami, vagy nem tudom... oké, normálatlan egy kérdés, de kezd a hócipőm tele lenni ezzel az eladóval. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#37411) peestike válasza Gee31 (#37410) üzenetére


peestike
senior tag

Postalninja, 17track is megtalálja, de csak a szám van kikérve. Most nekem egy lámpát 10 napig tartott, amíg felvették.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#37412) csadi0011


csadi0011
őstag

Elvitték várost nézni a csomagom?

(#37413) Gee31 válasza peestike (#37411) üzenetére


Gee31
lelkes újonc

Köszönöm szépen... ez akkor azt jelenti, hogy kicikínai még mindig nem volt képes másfél hónap után értékelhetően útjára indítania csomagom... tehát még nála van, csak a számot kérte ki? Nem igazán értem, azaz de. Főleg oroszok rendelnek ebből a shopból(nekik rendre minden meg is érkezett, a visszajelzések alapján, na meg másoknak is, akik nem oroszok), de többet én nem fogok és szépen meg is adom neki visszajelzésben, ami jár(már ha megérkezik, vagy egy darabban, hibátlanul is), mert nem kommunikált, lepottyantott magasról és még most sem hajlandó csipkedni magát és korrekten szolgáltatást teljesíteni. Szolgáltatóként dolgozom én is, de eszembe nem jutna ilyen trehányul bánni még a legapróbb ügyféllel sem, pedig én nem olyan keveset költöttem a store - jában. :(

(#37414) V/ válasza Gee31 (#37413) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudod hogy milyen magas, így nem kicsi.
Amikor megrendelted némi karatén volt, volt ahol február 18-tól tudtak dolgozni, így ha egy olyan helyen dolgozott a beszállítója akkor a március 15 nem annyira gond. Nem úgy működik a dolog hogy besétál a postára és feladja ezt a SunYou Logistic-nél rendete meg szállításra lehet hogy érte megy a cég.
De itt nem az lényeg, hanem az hogy a szállítási védelmi idő letelte előtt megkapd, ott meg van pár nap még hátra. Már lehet látni a Parcelsapp-on, de mivel ez nem könyvelt postai küldemény nincs sok értelme nézegetni, hiszen majd egyszer viszi a postás kategória.
Másik az hogy Kirgizisztánon keresztül szállítódik, így biztos késni fog, főleg úgy hogy az odairányba már nem adhatsz fel a Magyar Postánál küldeményt

(#37415) Chriss76 válasza V/ (#37409) üzenetére


Chriss76
csendes tag

Köszönöm!
Akkor már itt van Magyarországon, kihozzák házhoz vagy nekem kell bemennem érte?

(#37416) V/ válasza Chriss76 (#37415) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, úgy értettem hogy a szállítása folyamatban, onnan elindították, de hogy mikor fog megérkezni arra most még becslést sem tudok adni. Más dolgoknak nagyobb most szállítási prioritása mint a postai csomagoknak.

(#37417) Atamano


Atamano
csendes tag

Mit kellene azzal tennem, ha az eladó nem a megjelölt és kifizetett csomagküldést választotta és más olcsóbb módon (yanwen.....) adta fel a csomagomat?
Arra hivatkozott,hogy az a e-packet szolgáltatás nem működik már Magyarországon azaz EU-ban.

[ Szerkesztve ]

(#37418) V/ válasza Atamano (#37417) üzenetére


V/
Topikgazda

Amit írt igaz, a Magyar Posta sem vesz fel Kínába irányuló küldeményt. Vagy elfogadod ezt a kialakult helyzetben, vagy ha megérkezik azután dispute keretében visszakéred az árkülönbözetet.

[ Szerkesztve ]

(#37419) walakyb


walakyb
aktív tag

Azt nem ertem, hogy hogy letezik az, hogy amit china post registereddel rendelek, a felszallas utan minden hosszu ideig eltunik (a legkorabbi marc 4-en szallt fel...), amiket viszont ali standard shippinggel rendeltem, mar tulnyomo reszt meg is kaptam. Mind sved posttal jott, kek cetlivel. Ma jott meg pl egy marc 5-en feladott csomag...

(#37420) V/ válasza walakyb (#37419) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért mert most a normál útvonalon küldik, nincs a lengyelországi Meest cég a képben, némi lezárás miatt. A svéd útvonal működik. Még.

[ Szerkesztve ]

(#37421) fairi válasza walakyb (#37419) üzenetére


fairi
addikt

Nekem is eltűntek a kínai postás csomagok. Gondolom a posta flottája most az állami megrendeléseket teljesíti.

(#37422) TMhun válasza fairi (#37421) üzenetére


TMhun
tag

Szerintem a csomagoknak súlyos hónapokig búcsút mondhatunk. Az EU-n belüli szállítási kapacitás durván 30-40%-ra csökkent.
Kinek mennyi csomagja/pénze van "beragadva" az Ali-ba?
Én azt hiszem szerencsésebb vagyok, mert nekem "csak" kb. 8500 Ft-nyi, ami két csomagot tesz ki.
Egyébként a múlt héten még kaptam China Post Registered Airmail-el szállított pakkot.

(#37423) fairi


fairi
addikt

Játék után nekem 30 csomag ragadt be, igaz mind kis értékű hála a kedvezményeknek, összérték 12000 Ft.
1-et kaptam kézbe, elvileg pár már hazánkba van, de beragadt valahol, többi valszeg Kínába pihen a reptéren(ez csak az ajánlottaknál biztos, de sima csomag is valszeg ebbe státuszban van)

(#37424) V/ válasza TMhun (#37422) üzenetére


V/
Topikgazda

Március 13-én fizettem, másnap feladta ma 24-én hozta a postás.
Pár napja előre hozták a nyugdíjkifizetéseket azzal vannak inkább elfoglalva helyi szinten.
Kisebb kapacítással dolgozik az NPKK is, az MPL logisztikának nincsenek nagy volumenű állami rendelései, legfeljebb gépkocsivezető hiánya.
Az hogy mi az oka a késlekedésnek és hol az nem derül ki, de egy példa.
Ausztriába nem lehet a Magyar Postán küldeményt feladni. Az osztrákok tájékoztatása szerint a postai szolgáltatás nincs leállítva, a Magyarország felől jövő küldemények sincsenek tiltó listán, de még sem lehet küldeni oda semmit.
A kínaiak szállítják, Németország, Anglia, Svédország és Hollandia is fogadja, a postai küldeményre nem vonatkoznak a beutazási korlátozások, nem személy, hanem inkább áruféleség.

(#37425) chopin42


chopin42
őstag

Üdv!
Rendeltem aliról egy cuccot "spain" feladással, ám kínából jött, de ideért nagyjából 3 hét alatt a megrendeléstől, dpd hozta.
Sajnos a csomag megsérült, egy Decibelmérő volt, a mikrofon szivacs benyomódott, mert a külső csomagolás megtört, és nem áll vissza, úgy maradt. A működést elvileg nem befolyásolja, de sérülés.
A kicsomagolást videóztam, a sérülést fotóztam ( [kép] [kép] [kép] ), indítottam Dispute-ot, mindent megfelelően töltöttem ki, a bizonyítékokat feltöltöttem, a problémáim leírtam (kínai szállítás, sérült csomagolás és cucc), és kértem 3 eurót, ami a "spain" és a "china" feladás közötti ár nagyjából. Majd submit.
Ilyenkor kell a "confirm goods received"? Vagy várjam meg a dispute végét?
(Egyébként korrekt a kérésem?)
Köszönöm!

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#37426) V/ válasza chopin42 (#37425) üzenetére


V/
Topikgazda

A megérkezést igazolod le vele, hogy a szállítási védelemre( nem érkezett meg és full refund) már nincs szükséged.
Ha valami nem érkezik, meg azzal nem lehet probléma.
Ha gondod van, mint most is az csak a megérkezés után derül ki. Így logikus lépésnek tűnik leigazolni.

[ Szerkesztve ]

(#37427) Ciccuka válasza chopin42 (#37425) üzenetére


Ciccuka
veterán

Langyos vízben mosd ki, lehet helyreáll.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#37428) walakyb válasza V/ (#37420) üzenetére


walakyb
aktív tag

Ezt a reszt ertem, anno mar jeleztem, hogy atvaltottak sved vonalra ali standardnal.
Az erthetetlen szamomra az, hogy az 5en feladott (utana kicsit maszkalt ugye kinaban is) ilyen csomag mar a postan is keresztulment, es megkaptam, kozben a 4en felszallt repulore felrakott csomagot meg csak nem is erkeztette a magyar posta, pedit tudomasom szerint (san lehet, hogy rosszul tudom) ezek a csomagok kozvetlenul ide repulnek...

(#37429) TMhun válasza walakyb (#37428) üzenetére


TMhun
tag

A China Post Registered Airmail cuccok az esetek nagy százalékában nem közvetlenül jönnek.
Egyébként ebben a nemzetközi szállításban ne keress logikát. A fent említett küldési módnál is simán előfordul 40-60 napos szállítási idő is.

(#37430) TMhun válasza V/ (#37424) üzenetére


TMhun
tag

Köszi az infókat!

Reménykedjünk a legjobbakban! :R

(#37431) chopin42 válasza V/ (#37426) üzenetére


chopin42
őstag

Már nem tudom, a dispute-al automatikusan elfogattam a megérkezést, mivel azt jelöltem be hogy megjött, csak sérült.
(#37427) Ciccuka
Majd teszek egy próbát, hátha, kösz a tippet!

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#37432) V/ válasza chopin42 (#37431) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen, mert amikor leigazolod akkor ugye ögtön értékelni is kell (kellene). Ha gond van a megvett dologgal akkor leigazolom hogy megjött és alul az értékelésnél a Cancel választom, hogy tudjam később értékelni a reakcióját is a probléma megoldását figyelembe véve.
A szállítási idő számláló az pörög tovább csak a dispute miatt nem látszik.

(#37433) chopin42 válasza V/ (#37432) üzenetére


chopin42
őstag

Sehol nincs olyan, hogy átvettem, sem egyéb, csak a "cancel dispute". Mind egy, várok, aztán leigazolok, értékelek, ha lesz rá lehetőség.

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#37434) V/ válasza chopin42 (#37433) üzenetére


V/
Topikgazda

Azért mert dispute-t indítoottál, de most már nem számít ha nem igazoltad le.

(#37435) Thome


Thome
addikt

Sziasztok,

Ha egy csomag befut a vámra, ott új nyomkövetési számot kap? :R

Ezer bocsi ha mótvá!

(#37436) cof válasza Thome (#37435) üzenetére


cof
veterán

Nem.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#37437) V/ válasza Thome (#37435) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem.
De van amikor bizonyos csomagot a posta így kézbesít, adnak magyar számot, ők tudják hogy mi jó benne. Nekem USA küldemény esetén volt ilyen.

(#37438) kropi


kropi
tag

Sziasztok!
Tanácsot kérnék a következőhöz mert nem vagyok rutinos vásárló: rendeltem maszkot 10 napja. 5 napra vállalta a feladást a kereskedő, ennek lejárta elötti nap írt, hogy nincs neki s ha visszavonnám a rendelést akkor visszaküldi a pénzt de ehhez válasszam a "other reason" lehetőséget.
Ok, rendbe, elfogyott ezzel semmi baj, de mire elolvastam a levelet a rendelés átválltott "Awaiting delivery". Igy meg nincs "other reason" lehetőség. Ezt megírtam a kereskedőnek, ő visszaírta az eredeti levelét, én írom újra, hogy de olyan gomb nincs mit tegyek, ő újra az eredeti levelet küldi. S ez így megy 3 napja.
Szerintetek mit kéne tennem, hogy kiszálljak ebből a mókuskerékből? Van valami lehetőség amit nem ír meg a kereskedő?

(#37439) V/ válasza kropi (#37438) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs, mert a Cancel order az Awaiting delivery meg nem jelenéséig lehetséges.
Most ettől a dátumtól számolva a 11. napon tudsz dispute-t indítani hogy esetleg a pénzt visszakapd, de hogy milyen indok lesz elfogadható azt most nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#37440) kropi válasza V/ (#37439) üzenetére


kropi
tag

Válaszod köszönöm, s ha a levélnek ezeket a sorait másolom be, az nem elég indok?
".... ,this product has a problem, do you still want to buy?But we hope you can cancel the order?Please choose "other reason" so that we can refund your money as soon as possible."
Mondjuk számomra az is érdekes, hogy a rendelésnél az volt, ha 5 napon belül nem adja fel, a pénzt visszakapom. Ehelyett megjelent az "elküldte" és elötte pár órával a levele. Nem lett volna egyszerűbb a kereskedőnek hagyni, hogy kifusson az 5 nap és egyszerűen visszakapom a pénzt?

[ Szerkesztve ]

(#37441) V/ válasza kropi (#37440) üzenetére


V/
Topikgazda

Én sem értem hogy jelölte feladottnak ha nincs neki. Csak meg kellett volna várnia hogy kérd a törlést. Ha nem adja fel és a rendszer törli akkor az neki az AliExpress felé fekete pont.

(#37442) Myers


Myers
senior tag

Nézegettem ezeket a nagy dérrel-dúrral beharangozott 10 éves Ali leárazásokat, de azt kell mondjam, hogy majdnem egyenlő a 0-val. Megnéztem pár dolgot, amit már megvettem, hogy most mennyi. Vagy ami tetszene.
A legdrágább dolgot wintersalekor vettem. Akkor 770 volt alapból és le lehetett kuponozni (150/8-as selecttel) 730 körülre. Most a nagy engedmény az, hogy 818-ról levitték 770-re!!!, és még azt lehetne kuponozni 150/8-assal kb 730-ra megint. Hát köszi! :U

Néztem egy 1400-as cuccot, ami tetszik, ennél kemény 18 dollárt engednek.

Akkor azt hiszem veszek egy 2 dolláros kábelt. :D

Ti hogy látjátok ezt a témát?

http://www.muszaj.hu/

(#37443) phenomHUN válasza Myers (#37442) üzenetére


phenomHUN
aktív tag

Ez nem holnaptól megy? Egyébként tényleg nem szoktak hatalmas kedvezmények lenni.

(#37444) V/ válasza Myers (#37442) üzenetére


V/
Topikgazda

Március 28.-án 09:00-tól indul és volt egy kis veszteséges üzletmenet 2 hónapig, szóval megértem ha nincs "hatalmas akció"

(#37445) Flashy válasza V/ (#37444) üzenetére


Flashy
veterán

röhögtem egyet magamban, ez olyan, mint amikor a rajzfilmben a bika előtt valaki véletlenül előránt egy vörös zsebkendőt :) a "nincsenek is akciók meg egyébként is felvitték az árakat" a te saját vörös posztód :D

(#37446) INGJOKE


INGJOKE
veterán

A Bg-n ma a Blitzwolf külső ssd amit néztem cz raktárból 49.99 ingyenes szállítással, csak ma. Kínából majdnem 65. Alin nem néztem, de kétlem, hogy olcsóbb lenne... :D

(#37447) walakyb válasza Myers (#37442) üzenetére


walakyb
aktív tag

A komoly engedmenyek szinte sose (tisztelet a kivetelnek) az arakbol kozvetlenul jonnek le, hanem a kuponok altal. A legnagyobb kedvezmenyek pedig evrol evre 11.11-en erheto el, tavaly iszonyat mennyisegu 5/10 es 20/50 aliexpress kupont ontottek a nepre a meg nagyobb mennyisegu, altalaban felaras seller kuponokon tul. Tobb bolt is volt, ahonnan kb negyed aron hoztam el cuccokat

(#37448) V/ válasza INGJOKE (#37446) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, de CZ-ből nem fogod megkapni egy darabig.

(#37449) INGJOKE válasza V/ (#37448) üzenetére


INGJOKE
veterán

3-7 business days-t ír és 24 órás feladást. Kínából 10-25 nap és 64.39.

(#37450) V/ válasza INGJOKE (#37449) üzenetére


V/
Topikgazda

De azt tudod hogy Csehországból nincs ideirányuló szállítás perpillanat, futár cég sem jön "valamiért" hiába írják azt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.