Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37551) V/ válasza walakyb (#37550) üzenetére


V/
Topikgazda

Légy szíves ne oktassál már ki, nem kell megmagyaráznod nekem semmit.
Én nem kértem kupon tájékoztatást, leírod amit már rég tudok. De a select kuponokról volt szó és azt összesíti.
Mit akarsz? Nincs semmi elméletem, ne magyarázz már bele semmit a szavaimba. Kérlek lépj tovább a témában.

[ Szerkesztve ]

(#37552) Zoli-bácsi


Zoli-bácsi
senior tag

Sziasztok, nincs most valami promo code alihoz?

(#37553) UzziVp válasza fairi (#37535) üzenetére


UzziVp
tag

Ez 10 nap alatt jött meg RE037696068CN, vonattal kétlem

(#37554) walakyb válasza V/ (#37551) üzenetére


walakyb
aktív tag

ha lenne 8 $ azt pedig 150 $ feletti vásárlásnál számolja be a rendszer.
Ez pont nem azt mutatja, hogy tudod.
Az meg kulon szomoru, hogy kioktatasnak vetted az irasomat, es besertodve befejezed az errol szolo diskurzust. Szerintem topicgazdakent minimum annyit meg kene tenni, hogy egy legalabb logikusnak hato okfejtesnek utanajarjon az ember.

(#37555) walakyb válasza UzziVp (#37553) üzenetére


walakyb
aktív tag

Sajnos hasonlo helyzetben vagyok, mint fairi kollega.
4 registered china postos rendelesem van, ezek marcius 4, 7, 16, 17-e ota "item sent abroad" statusban vannak. Illetve nem egeszen, a 4-i 25-en (az elvileg elkuldes ellenere) ugyanugy sanghajban volt, es megkapta a visszaforditasos pecsetet :(

(#37556) V/ válasza walakyb (#37554) üzenetére


V/
Topikgazda

Te tényleg nem érted. Belinkeltem a Select kupon felhasználási oldal kategóriáit.
Ha lenne 8 $-os kuponom írtam, miután megnéztem a Select kuponok felhasználási oldalát és onnan idéztem a hogy mennyi milyen összeg mellett használható fel. Ezt neked egy hozzászólásban be is linkeltem
De akkor itt nagyobb méretben, amit írtam ez alapján egyértelmű hogy pont az mutatja amit írtam

Tehát 150 $-os vásárlás felett lehet 8 $-os kupont felhasználni, a 6 $-os kupont meg 65 $ felett.
Ha egyben van 6 $, 8 $, 10 $ értékű kuponod azokat így tudod felhasználni, az hogy nincs csak 2 $-os és abból felhasználsz 3, 4 ,5 darabot egyszerre hogy ugyanilyen érték jöjjön ki, ha megengedi a rendszer, az nem volt téma. Önálló hozzászólásként is elmagyarázhatod vagy kiegészítheted, ha olyan a szituáció, nem kell megmagyarázni nekem hogy mit írtam, mert nem kívántam a részletekbe belemenni, pont elég információ lett leírva.

Ez most az aktuális beváltási lehetőség

Köszönöm a tanácsot, de mivel lényegében egyről beszélünk nincs miután járni.

[ Szerkesztve ]

(#37557) walakyb válasza V/ (#37556) üzenetére


walakyb
aktív tag

A bevaltasi osszegeket nem vitattam egy pillanatig sem
Viszont ha mindossze 1db 10$-os kuponod van (bar ez meg mindig nrm kupon, csak ertek), es semmi mas, ugyanugy tudsz vasarolni barmelyik kategoriabol, amig az egyenleged (jelen esetben 10$) engedi.
Mindezek tukreben nem, nem egyrol beszelunk.

[ Szerkesztve ]

(#37558) Golyobis válasza vandor01 (#37546) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Itt nem is az a kérdés, hanem hogy a sok pozitív termékértékelés jelent-e valamit, vagy manipulálható, és csak marketing.
Nem ismerem az aliexpresst.

(#37559) walakyb válasza Golyobis (#37558) üzenetére


walakyb
aktív tag

Ovatosan ezekkel az ertekelesekkel. Lattam 9800mah-s 18650-es aksit 4.7-es ertekelessel 5k+ review utan, pedig elegge egyertelmu, hogy kamu, jopar ember linkelte is az 1000 alatti mert kapacitasokat. Rengeteg cuccnal lattam ertekelest, hogy meg nem probalta ki, de biztos jo, 5*
En mar regen csak at 1-2*-okat olvasom el, ott legalabb latni, ha valami alapveto gond van.

[ Szerkesztve ]

(#37560) Myers válasza Golyobis (#37543) üzenetére


Myers
senior tag

Meg kell nézni, hogy a márkásakból mennyi a legnagyobb kapacitású. Ami e fölött fönt van, az mind kamu. Hiába van végtelen számú 5 csillagos értékelése, az emberek nagy része nem ért hozzá. Ha már működik vagy még ki se próbálta, már 5 csillagot ad rá. 18650-es li-ion akksiból pl 3500mAh a legnagyobb.

http://www.muszaj.hu/

(#37561) #88470784


#88470784
törölt tag

Sziasztok.
Aliról rendelt csomagom 03.10 óta
A bejövő küldemény átvétele a kicserélőben megjegyzéssel csücsül a postán a posta honlapja szerint.
Másnak is volt már ilyene? :DDD

(#37562) V/ válasza #88470784 (#37561) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy másik nyomkövetőben is nézd meg, de 20-a körül már rájuk telefonáltam volna. Holnap 8-tól próbálhatod, de lehet hogy sokára fogják felvenni.
Ha 7-8 nap után csak ezt látod az már nem egészen jó.

[ Szerkesztve ]

(#37563) luciferk


luciferk
senior tag

V/ szaki a LM148236290SE csomag állapotáról valami konkrét infót tudnál írni?

(#37564) orc88 válasza #88470784 (#37561) üzenetére


orc88
őstag

Nekem 7 napig állt így, mire kitalálták hogy vámolni akarják (SMS) és küldjem az igazolásokat.

"Life's simple: You make choices and you don't look back."

(#37565) V/ válasza luciferk (#37563) üzenetére


V/
Topikgazda

Útban van Svédország felé csak tényleg lassan továbbítják, viszont a svédek felől szabad az út ide, úgy gondolom hogy jövő héten valószínű az oda megérkezése.

(#37566) V/


V/
Topikgazda

Sanghajból légi szállítással 18-án elindított ma 29-én megérkezett Budapestre, amit 6-án adták kiszállításra, lényegében egy hónap volt a megvételtől.

(#37567) EXIEZ válasza orc88 (#37564) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Nekem kitalálták, hogy egy 16$ os li ion akkut akarnak megvámolni. Beküldtem nekik egy rakat doksit, bogarásszák akkor ha erre van idő...

(#37568) V/ válasza EXIEZ (#37567) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak a vételár igazolást ami általában 2-3 azt kell küldeni és a kitöltött vámkezelési nyilatkozat ami küldendő, ha nem akarsz magaddal kiszúrni akkor nem a bogarásszák akkor ha erre van idő... hozzáállás a megfelelő. Nem újdonság, 2004 óta vámolásos eljárás van érvényben azokra a dolgokra ami nem EU-n belülről van feladva. Az értékhatárt meg nem lehet eldönteni a ráírt érték alapján mert az esetek 98 %-ában kamu, a tartalom meghatározással együtt.
Pár hónap és mindenhez küldened kell, a fizetendő pénzzel együtt.

[ Szerkesztve ]

(#37569) EXIEZ válasza V/ (#37568) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Miért kell mindenhez küldeni? ( gondolom itt az EU-ból küldött nem játszik )

Úgy értem, hogy eddig volt már több ugyanilyen rendelés, de eddig sosem kérték... tuti ugyanúgy van ráírva minden, nem értem hogy szedték most ki.
Nem nagyon kell bogarászni, mert egyértelmű, csak így kaptak 8 file-t amit lehet nézegetni

[ Szerkesztve ]

(#37570) V/ válasza EXIEZ (#37569) üzenetére


V/
Topikgazda

Arra utaltam volna hogy felesleges szívatni őket, vámolással kapcsolatos dolog nem az ő találmányuk, törvényi előírás.
Az hogy nálad eddig nem alkalmazták az csak öröm neked.
Tényleg csak a nyilatkozat meg a fizetésről igazolás és hogy mi lett megvéve az kell.
Ha nekem ennél többet küldenének én a 200-as aktakupac aljára tenném. Aztán a 21 nap alatt majd átadom a vámos kollégának. Nincs idő szórakozásra.

Egyébként ha vámos úgy dönt -nem a postás határozza meg- akkor az EU-n belül feladotthoz is kérhetnek igazolásokat, van rá törvényi felhatalmazás. Azokat a postai küldeményeket is ellenőrzik, mert a tiltott dolgokat is ki kell szűrni és ezt is ők végzik. Kábítószer, fegyver, stb

(#37571) EXIEZ válasza V/ (#37570) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Lehet rosszul tudom, de amit a posta küld egyszeri nyomtatvány, azt nem kell kitölteni és visszaküldeni? ahhoz még megy a vámmentes doksi, meg a banki igazolás, ez 4 file, ha nem vonod össze az egyszeri nyomtatványt.

és nekem 5-ből 4x kérik az alis linket, plusz ott is a screenshotokat... akkor ez mennyi file? :D

(#37572) V/ válasza EXIEZ (#37571) üzenetére


V/
Topikgazda

Írtam: nyilatkozat az 1 db, mivel az érték nem haladja meg 40,01 $-t az 0 db, a két oldal kép egybe dolgozva 1 db, banki fizetési igazolás 1 db. Jelen esetben összesen 3.
De nem nyolc.
A linket sosem kérték. Minek? Minden ott a képeken amit mellékeltél és az adott esetben már nem aktuális, vagy már nincs.

[ Szerkesztve ]

(#37573) EXIEZ válasza V/ (#37572) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Két rendelést vont össze az eladó, 1 TN alatt. Így az a 3db már alapból 6db lett.
Nekem kifejezetten kéri email-ben hogy adjak neki konkrét linket, ahonnan vettem, lássa hogy annyi volt, plusz a rendelésről alin van mentés külön ( nem a my ordersben a dolog ) azt is küldjem..... én nem tudom, de ameddig nem kapja meg nem továbbítja a többit sem...
Nem bonyolitanám túl ha nem kellene, de mindig dob egy választ 2 nap után hogy kell neki plusz csatolmány... akkor mindegy ha hozzávágom és nem zavar

[ Szerkesztve ]

(#37574) V/ válasza EXIEZ (#37573) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké most akkor hagyjuk már el a kákán is csomót keresek témát.
Ebből a szövegből hogyan tudok arra következtetni hogy összevont meg problémás vásárlás volt?
Nekem kitalálták, hogy egy 16$ os li ion akkut akarnak megvámolni.

Ez nekem azt jelenti hogy egy vásárlás és ezért ehhez számoltam a dolgokat.

Azért mert a vámos kért megerősítést, valószínüleg a túl sok anyag miatt, nem tudnak eligazodni rajta.
Én mindig azokat küldöm amit leírtam az Összefoglalóban a 7.-es pontnál, nem egyről van szó és sosem kellett + információkat küldeni.

(#37575) EXIEZ válasza V/ (#37574) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Miért ne tudna kiigazodni a vámos azon, hogy beküldöm mennyi az összérték a nyomtatványon, majd a banki kivonaton megjelenik ugyanazon összeg )(tehát azokat, amit TE is beküldesz)?

Erre ilyeneket kapok: "Küldeménye vámkezeléséhez a vámhivatal kéri, hogy szíveskedjen elküldeni a termék rendelési linkjét."

A vámosok szeretik a sok anyagot, az más kérdés hogy nem tudja feldolgozni...

[ Szerkesztve ]

(#37576) walakyb válasza EXIEZ (#37575) üzenetére


walakyb
aktív tag

Joparszor kerulr mar csomagom vamolas ala, en eddig mindig gepen kitoltott doksit, ali oldalarol egy foto, ahol pontosan latszik, hogy mit vettem es pontosan mennyit fizettem, valamint a banki tranzakciorol szinten egy kepernyofoto. Mindig ennyit kuldtem, valaszt egyszer kaptam, de akkor is csak azert, mert kiderult, hogy nem tolem varjak a dolgokat (ertsd: nem az en csomagom TNjet kaptam).

(#37577) EXIEZ válasza walakyb (#37576) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Ugyanezt küldöm én is MINDIG, de jönnek olyan email-ek amit fentebb írtam legutóbb.. és abból nem csak 1 van. De mindegy, ezért kell egy rakat doksit küldeni nekik. Vagy csak termékspecifikus volt-e azt nem tudom, több ilyen mail-em van

(#37578) V/ válasza EXIEZ (#37575) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké nyilván kedvelnek téged vagy hihetetlenül jó áron vetted és ők is onnan akarnak beszerezni. ;]

(#37579) EXIEZ válasza V/ (#37578) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Az utóbbi játszik szerintem, mert olyan 39$ körül vettem ami közel áfahatár, meg ha nincs leakciózva, 48$ kb :D gondolom az áfa miatt haraptak rá

(#37580) V/ válasza EXIEZ (#37579) üzenetére


V/
Topikgazda

De az előbb még 16 $ volt amit írtál. :(
Eleve más a szituáció mint 39 $-nál.

(#37581) EXIEZ válasza V/ (#37580) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Majd meglátjuk most kérnek-e linket, eddig 90%-ban kértek ha vámos dolog jött szóba.

[ Szerkesztve ]

(#37582) bepken


bepken
veterán

sziasztok!

csak úgy kíváncsiságból, de 0% esélyt szavazok neki nagyjából :D

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#37583) EXIEZ válasza bepken (#37582) üzenetére


EXIEZ
senior tag

Már az furcsa, hogy az order részben a szilikon szíjat mutatja magában :D

(#37584) bepken válasza EXIEZ (#37583) üzenetére


bepken
veterán

legrosszabb esetben elajándékozom majd valakinek a szíjat :)

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#37585) #88470784 válasza V/ (#37562) üzenetére


#88470784
törölt tag

Felhívtam őket azt mondtál az UW-vel kezdődő ragszámok csak az országhatárig lehet kővetni utána már nem, és várjak türelemmel :F
[link]

(#37586) V/ válasza #88470784 (#37585) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez igaz, sajnos mostanában az U-s kezdetűekhez is amikor a külföldi logisztika beírja a megérkezést ez a Magyar Posta nevén látszik. Ez nem mindig valós információ.
Ők csak a Rx, Lx kezdetű levélpostai küldeményeket vezetik.

(#37587) walakyb válasza bepken (#37582) üzenetére


walakyb
aktív tag

Az a baj, hogy ami tul szep, hogy igaz legyen, az nem is igaz.
A rendelesnel van egy link, ahol barnikor megnezheted (es az ali is) a pillanatnyi felvetelt a rendelesrol, hogy akkor mit is vettel pontosan. Az ott levo kep es leiras lesz a mervado. Ha egyertelmuen a karkotot mutatja, es a szovegbol se jon le az, hogy csak egy szij, akkor biztos disputeot nyitnek, ha megerkezett. Viszont nagyon fontos a kicsomi video, es jol latszodjon a cimke, es hogy nem lett felbontva meg a csomag.

(#37588) V/ válasza bepken (#37582) üzenetére


V/
Topikgazda

Úgy gondolod hogy 2,72 $-ért veszel egy Xiaomi Mi Band 3-at?
Ez simán hibás hirdetés.
Ha indítanál dispute-t arra hogy nincs Xiaomi Mi Band 3 a csomagban a 2,72 $ kapod vissza.
Így valószínüleg lesz egy ingyen 2,72 $-os szíjad.
De te is tudod hogy nem ennyi az ára és az hogy elírta a csomagtartalmat az tévedés.
Jó mókának tűnik :F

(#37589) bepken


bepken
veterán

tutira nem fogok 2 dollárért Mi Band 3-at venni. még az esélyt is megadtam (kétszer) az eladónak a pontosításra. nyilvánvalóan vissza fogom kérni a pénzt a végén, csak kíváncsi voltam, hogy végigviszi e az eladó ezt a kamut....

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#37590) mexel válasza V/ (#37457) üzenetére


mexel
veterán

Rendeződött nagyrészt a dispute, az eladó visszatérített valamennyit. Nem a legjobb megoldás volt de untam a levelezést. Viszont a dispute-nál nullát mutat, automatikusan törlődik ha visszatérítettek?
Viszont kellene feedback is gondolom, de 5 csillagot nem adnék nekik, kevesebbet meg nem szeretek ha már hajlandóak voltak visszatéríteni ( lehet hogy csak azért kárpótoltak valamennyire hogy ne értékeljem alul őket.
Muszáj a feedback, mi történik ha kihagyom?

(#37591) V/ válasza bepken (#37589) üzenetére


V/
Topikgazda

Értem, akkor így járt, miért nem tanult meg angolul. Nem adnád meg a böngészős linkjét, meg nézném az értékeléseit, ha kamu akkor azt eleve írják a többiek. Szóval azért engem nehezen tud átverni csak a hirdetés szövegével, amikor látom az árat is

(#37592) bepken válasza V/ (#37591) üzenetére


bepken
veterán

persze: [link]
látom, nem sok eladása volt eddig :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#37593) V/ válasza bepken (#37592) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezzel kezdődik a leírás:
[RelatedpruductTemplate] [/RelatedpruductTemplate]
[CustomizedpruductTemplate] [/CustomizedpruductTemplate]
Lényeg az hogy a Original Xiaomi Mi Band 3 NFC termék sablon van csatolva szíjhoz, amit a hirdetés meg szerkesztésekor az Aliexpress felad és nem vette ki a felesleges szöveget.
De sok a negatív értékelése is 6,5% 30 napra az nem igazán nyerő

[ Szerkesztve ]

(#37594) bepken válasza V/ (#37593) üzenetére


bepken
veterán

kértem tőle egy harmadik megerősítést is, meglátjuk :D
report itt nincs egyébként? csak le tudom húzni értékelésben és annyi?

[ Szerkesztve ]

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#37595) V/ válasza bepken (#37594) üzenetére


V/
Topikgazda

De van, az adott terméknél a Report Item ebben sorban:

(#37596) fairi


fairi
addikt

J-Net nevű céget ismeri valaki vagy van tapasztalata.Ezt kaptam: JNTCU2100281161YQ
Ki hozza majd ki? ha posta akkor van normális nyomkövetői szám is?

(#37597) baandii válasza #88470784 (#37561) üzenetére


baandii
senior tag

nekem is van egy február 10es rendelésem (UW451307706CN) ami március 6 óta itthon dekkol és semmi hír róla. :F

(#37598) V/ válasza baandii (#37597) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt nem a magyar posta írta be, hanem a Cainiao. Szóval nem biztos hogy itt van. Február 19-án Sanghajból nem ez indult el, ott volt összegyűlve január 24-től kezdve több tízezer küldemény, nem az utoljára érkezetteket küldték el elsőként. Legfeljebb szerették volna.

[ Szerkesztve ]

(#37599) cof


cof
veterán

Januári csomagot még vár valaki? Ez nagyon elveszett valahol a világba. S00000107632109

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#37600) atees


atees
őstag

Kedves V/ ezek a traking számok valódiak ?
- RV356022124CN
- RE032757220CN

Egy ideje nem mutatnak változást.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.