Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14101) Met


Met
nagyúr

Valaki használ itt Kaspersky Internet Security-t?
Amikor belépek Ali-ra mindig feldob egy ablakot a KIS hogy szétkapcsolás vagy engedélyezés.
Mit csináljak hogy ne kérdezze meg állandóan? Már kezd idegesíteni... :U

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#14102) V/ válasza Maxximus (#14100) üzenetére


V/
Topikgazda

Minden megy a vámra, az NL végződésű is postai kézbesítős dolog.
a kínaiknál szúrópróba szrint Hát nem próba. És nem csúszik.
Ha nem tudják beazonosítani az átvilágítón, nekik nem kerül sokba az sms, a vételár igazolásának bekéréséről.
Természetesen áfás, mert átszámítva €-ra több mint 22. De lehet csoda is.
Mindig számold hozzá az Áfát és ha úgyis megéri, akkor megveszed, adott esetben viszont lehet kevesebb kiadásod.De ez megjósolhatatlan előre.Kértek már tőlem papírt 4700 Ft-os tételre.
Ja és nem a csomagra írt árat veszik alapul.

[ Szerkesztve ]

(#14103) V/ válasza Met (#14101) üzenetére


V/
Topikgazda

Töröld.
Ha fizetős verziód van, akkor add hozzá kivételnek az Aliexpress-t, nem hallottam hogy megfertőztek onnan számítógépet, a vásárlási lázzal annál több embert, de az ellen nem véd a Kaspersky.

(#14104) Maxximus válasza V/ (#14102) üzenetére


Maxximus
őstag

Ez át csusszant.. :K
by chinaPost

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#14105) V/ válasza Maxximus (#14104) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor neked jó, lehet hogy szerencséd lesz továbbra is.

(#14106) Met válasza V/ (#14103) üzenetére


Met
nagyúr

Áttúrtam a beállításokat (megint), találtam lehetséges helyet ahol hozzá tudom adni a kivételekhez, meglátjuk.
A fertőzéstől nem félek csak idegesít hogy nem jegyzi meg. :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#14107) Dávid9305 válasza Taktoj (#14089) üzenetére


Dávid9305
csendes újonc

Nekem is ez volt irta hogy 6 óra csuszás de én még a pénz levétel előtt töröltem akkor vissza kapom a pénz és köszi hogy válaszoltál.

(#14108) regos


regos
tag

üdv
még ilyen disputom nem volt.
Mi legyen a lépésem?
Nem jött még meg a cuccom,védelem miatt nyitottam.
Viszont az eladó válaszát nem tudom értelmezni :-(
Seller's Proposal
Proposal: No return & No refund
New proposal provided
Comments:
hi friend i have seed to you friend
Accept Reject

Lehet a seed az send lenne?

(#14109) vasi89 válasza Maxximus (#14100) üzenetére


vasi89
addikt

szerintem fogalmuk sincs róla h mi ez így valószínűleg átjön de ez csak tipp. Leginkább telefon,tablet ilyenekre vannak ráfeküdve. Az akciókamerák is sokszor átcsúsznak sarc nélkül.

(#14110) bazsimano válasza regos (#14108) üzenetére


bazsimano
őstag

valoszinu hogy azt akarta irni...de jobb ha rakerdezel, hoyg akkor pontosan mi a megoldas es ha ujrakuldte akkor dobjon egy tn szamot :) megha kamu is az :D

(#14111) V/ válasza regos (#14108) üzenetére


V/
Topikgazda

Az újraküldést, ha védelmed vége felé indítottad a dispute-t (nincs már hárta legalább 30 nap) nem fogadnám el.

(#14112) pimmi


pimmi
senior tag

sziasztok, elolvastam az összefoglalót, meg pár hozzászólást is, otp webkártyám van, simán fizessek vele, vagy érdemes az alipayhez regelni, ha igen miért? és melyik a biztonságosabb, a sima fizetés, vagy az ali reges? köszi, bocs ha volt már ilyen

(#14113) V/ válasza pimmi (#14112) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha minden fizetési alkalommal küldetni akarod a neten a kártyád adatait, akkor nem kell az Alipay.
Azt tartom biztonságosnak ha el tudom küldeni tárolásra valaminek vásárlás nélkül egy biztonságos vonalon a kártya adataimat és azután ha fizetek nem keringenek a neten az információi.
Többször írtunk az Alipayről, a jobb felső sarokban a gyorskeresés itt ad találatokat

[ Szerkesztve ]

(#14114) pimmi válasza V/ (#14113) üzenetére


pimmi
senior tag

:R

(#14115) peestike


peestike
senior tag

Rendeltem egy terméket 11.-én, 1 nap múlva jár le a postázása, de még nem sikerült feladni. Írt az eladó, hogy sok volt a rendelés, terjesszem ki a postázást. Rányomtam a gombra, de 114 nappal akarja kitolni. Ezt kicsit soknak érzem, ez automata vagy lehet esetleg csökkenteni? (próbáltam átírni, de nem ment) Gondolom, ha hagyom lejárni, akkor a pénz visszajön automatikusan. Köszönöm!

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#14116) Indiant


Indiant
addikt

Rendeltem egy médialejátszót és el is utaltam a pénzt. Már 3x lemondtam, de csak küldeni akarják, majd egy hét múlva. Mit tehetnék?

(már a rendelés előtt írtam az eladónak, de nem kaptam rendes választ)

[ Szerkesztve ]

(#14117) frovery


frovery
senior tag

E hónap 8.-án rendeltem cuccot. Ezt a TN-t kaptam hozzá: RS685129611NL
Sajnos azóta sem él a nyomkövetés. Várjak még vagy valami sumákolás lehet ennyi nap után?

(#14118) V/ válasza frovery (#14117) üzenetére


V/
Topikgazda

Várjál. Mert egyébként sem tudsz mit tenni, ha "sumákolás" lenne.

(#14119) frovery válasza V/ (#14118) üzenetére


frovery
senior tag

Köszi!

Általában 4-5 napon belül elindulnak a TN-ek, azért kérdeztem. Egyébként majd 60dolcsis cucc.
Ugyanakkor vásároltam mást is, bár ott ez a szám: RF412305796CN
Ezen látszik, hogy "él".

[ Szerkesztve ]

(#14120) vasi89 válasza frovery (#14119) üzenetére


vasi89
addikt

nekem is van ilyen 11.ei vásárlásom. TN-t már kaptam de még nem él illetve van 2 rendelés ami egyszerre került postára és az egyik már elküldve a másik meg még nem változott.. RB11647817SG az oké h Szingapúr de egyáltalán ezek nyomon követhetőek? sose kaptam még ilyet :)

illetve van egy korábbi rendelésem ami 10 napig volt a CN postánál. Már ideért de elég érdekes h annyit vacakolt ott.

[ Szerkesztve ]

(#14121) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasztok!

Rendeltem Aliról, és most látom, hogy Holland postával PostNL küldik a csomagom.
Tapasztaltaktól kérdem, hogy ez a valóságban azt jeleni, hogy Hollandiában van egy logisztikai központ, és lényegében onnan küldik ki Eu szerte a csomagot?
És ha igen, akkor így gyorsabban is megjön?
És/vagy mivel eleve Eu országból indul a csomag, a vám sem kerül felszámításra? - mondjuk amúgy sem, mert pár dolláros dologról van szó...

Viszont ha nemleges a logisztikai központos felvetésem, akkor szimplán miért holland postával jön a kínai csomag?

Köszönöm a válaszaitok! :)

(#14122) .DLL


.DLL
veterán

Sziasztok!

Aliexpress-en mennyire lehet eredeti telefon alkatrészre számítani? Pl. kamera modul. Mert ugye kínaiaktól nem idegen, hogy ugyan olyan fizikai megjelenéssel de harmadgagyi belsővel és tudással áruljanak valamit. :D De Aliról sok jót hallottam ellenben az e-bay-el, de eddig csak ez utóbbival volt dolgom, most viszont kellene egy eredeti alkatrész. Tehát ilyen szempontból mennyire jó az Ali?

Előre is köszi!

(P.H.)

(#14123) internetezoo válasza Tav-Csoves (#14121) üzenetére


internetezoo
senior tag

Holland postának van kínai kirendeltsége. Kínából megy a holland posta Amsterdamba, majd vissza Budapestre. Nekem így jött.

Vagy: észt postával adta fel Shenzenből, elment Tallinba, majd Bp.

(#14124) internetezoo


internetezoo
senior tag

$ usa dollárban mutatja az árakat, OTP viszont euróban vonta le. Hol lehet beállítani?

(#14125) Schimi070 válasza internetezoo (#14124) üzenetére


Schimi070
tag

Állítsd be az árat € , rögtön szinkronba lesz :)

(#14126) internetezoo válasza Schimi070 (#14125) üzenetére


internetezoo
senior tag

Tudom, de én dollárban akarok fizetni. Csak OTP euróban vonta le. Ezt akarom beállítani...

(#14127) V/ válasza internetezoo (#14126) üzenetére


V/
Topikgazda

Az OTP €-os elszámolású, nézd meg a kártyás vásárlási feltételeket, akkor is € lesz ha mongol tugrikban vásárolsz, az OTP-t nem lehet átállítani.
Az a) pont.

[ Szerkesztve ]

(#14128) V/ válasza Tav-Csoves (#14121) üzenetére


V/
Topikgazda

Kínából indul holland tranzittal, a KLM vagy a holland posta géppel, tehát nem az EU-ban adták fel és ez számít a vámeljárás során.
A kereskedő jobban bízik egy EU-s ország postájában az ideirányuló postázás esetén, mint a Népi Kína postájában.

[ Szerkesztve ]

(#14129) Zoty4 válasza V/ (#14127) üzenetére


Zoty4
őstag

Hopp, pont ezt szerettem volna kerdezni :)
Meg jo hogy visszaolvastam egy picit :R

Alipayben kell atallitani, vagy siman az oldalon allitsam at a devizat a currency menupontban?

[ Szerkesztve ]

(#14130) V/ válasza Zoty4 (#14129) üzenetére


V/
Topikgazda

Nincs értelme átállítani, a $ az alap.
Ha €-ra váltod a kijelzést a fizetés $-ban fog történni.
Mert ezt írják:
Can I pay in my local currency?
Please note that all product prices and shipping costs on AliExpress are quoted in United States Dollar (US $).
If you want to see a conversion in your local currency, please directly contact your nearest currency exchange agent or a bank.

De egy kis idő múlva kipróbálom, hátha változott, mert eddig tényleg nem volt a fizetésre ráhatása.
Veszek egy dolgot $-ért és €-ért mert 2 darab kell belőle és most az €-nak jobb az árfolyama, a banki levonásnál meg ki fog derülni ha van különbség.

[ Szerkesztve ]

(#14131) Laca0 válasza frovery (#14119) üzenetére


Laca0
addikt

Nem minden követési szám követhető is valójában... Többször volt már olyan, hogy annyit láttam: feladvafeladva. És megérkezett. Egyszer a pénzt is visszakaptam a feladástól 1,5 hónapra. 3 nap múlva hozta a postás a terméket :)

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#14132) marcusa


marcusa
addikt

Sziasztok!
Regisztráltam aliexpress-re hogy vegyek egy terméket, ami a 11.11 akció keretében féláron van. Végigvittem a fizetési folyamatot, és kiírta hogy sikeres fizetés, meg is jött az sms, hogy levonták a ~15$-t.
Először egy ilyen email-t kaptam:

Majd másnap egy ilyet:

Fel is töltöttem mindent amit kértek, de azt írták, hogy 1-3 business day amíg elfogadják és mivel már csak 1 napig él az akció ezért gondoltam talán az lehetett a gond hogy maestro kártyával próbáltam. Regisztráltam feleségem nevére is másik gépről és másik ip-ről egy új fiókot, és megpróbáltam ugyan úgy megvenni az ő mastercard kártyájával, a levonásról ugyan úgy megjött az sms, de az ő email címére is eddig csak az első email-t kaptuk, tartok tőle, hogy a második is jönni fog.
Mivel jó eséllyel ki fogunk futni az akció idejéből, és 2x nem szeretném megvenni, van ilyenkor mód arra, hogy legalább az egyik levonást visszakérjem?
Köszi! :R

:-)

(#14133) rizsa7777777


rizsa7777777
tag

Sziasztok ! NLpost hozza az egyik csomagom és az lenne a kérdésem, hogy elvileg már majdnem egy hete megérkezett Magyarországra a nyomonkövetés szerint, de azóta semmi. Ez normális ? Csak azért kérdem mert tegnap érkezett meg Magyarországra két másik csomagon CN post által és ma már kezemben is volt mindkettő. NLpost-os meg még sehol.

2016-11-10 14:15 Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2016-11-09 21:05 NLAMSE(Netherlands (, Célországba elküldve / Item sent abroad
2016-11-08 22:57 NLAMSE(Netherlands (, Célországba elküldve / Item sent abroad

2016-11-10 14:15 The item has been processed in the country of destination
2016-11-10 01:25 The item has arrived in the country of destination
2016-11-09 16:13 The item is on transport to the country of destination
2016-11-08 22:57 The item is at the PostNL sorting center
2016-11-08 10:19 The item is pre-advised

[ Szerkesztve ]

(#14134) Zoty4 válasza V/ (#14130) üzenetére


Zoty4
őstag

Na erre kivancsi vagyok, varom a fejlemenyt :)

Rizsa777777: ne foglalkozz vele, nekem is volt mult heten, h kezbesitettek a cuccomat szinten holland postas, es ma meg is jott. Nem volt tracking rajta

Bar nalad meg csak megerkezett az orszagba, meg lesz belfoldi feldolgozasra tovabbitva, vagy vam ele allitva

[ Szerkesztve ]

(#14135) rizsa7777777 válasza Zoty4 (#14134) üzenetére


rizsa7777777
tag

Köszi a választ! Annyira nem idegeskedek :D mert még bőven időben van csak elég fura, hogy ha tényleg itt van az országban miért álldogál ennyit. Míg a másik kettő csomagomat egy nap alatt továbbították is felém, meg átlagban amik eddig jöttek 1-3 nap volt az átfutás itthon.

(#14136) farkas-j


farkas-j
őstag

Újabban az a tapasztalatom, hogy nem frissülnek megfelelően a nyomkövetési információk. A második csomagom érkezett meg úgy, hogy nem frissült az info. Például most hétfőn vettem át egy szabályos nyomkövetési számmal rendelkező csomagot, és ma reggel a Magyar Posta, a http://trackitonline.org és a http://www.17track.net oldalán is csak az szerepel, hogy célországba elküldve 10.17-én. Szerintem idehaza tojnak az egészre, nem könyvelik megfelelően a csomagokat. :W

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#14137) Turbobacsi válasza farkas-j (#14136) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

jelezd az eladónak hogy nem kaptad meg, majd az ha keresteti a csomagot (már ha keresteti) akkor meg lesznek a bejegyzések...

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#14138) janakbacsi


janakbacsi
őstag

mióta szűnt meg a glodway-en a sellers shipment method? pár hete még így rendeltem onnan a redmi 3s-t.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#14139) farkas-j válasza Turbobacsi (#14137) üzenetére


farkas-j
őstag

Azért égetni sem akarom magam. Ha befrissítik a nyomkövetést és kiderül, hogy a reklamáció előtt 3 nappal már átvettem a csomagot, kit fognak hülyének nézni vagy ki lesz hiteltelen? :U

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#14140) beg válasza janakbacsi (#14138) üzenetére


beg
veterán

Elég friss dolog lehet, mert a leírásban még szerepel.

Én is rendeltem tőle ezzel a módszerrel, kár lenne ha megszűnne.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#14141) V/ válasza rizsa7777777 (#14133) üzenetére


V/
Topikgazda

A célország még csak a Hollandia, NL esetén két célország van a bejegyzések közt.

A 30.-az Amszterdam volt, a Hungary ne zavarjon meg, az csak az irányt "mutatja"

[ Szerkesztve ]

(#14142) janakbacsi válasza beg (#14140) üzenetére


janakbacsi
őstag

másik fórumon azt írták, hogy csak a tracking nem elérhető csak angliától. és tényleg, rendelésnél ki lehet választani.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#14143) V/ válasza farkas-j (#14136) üzenetére


V/
Topikgazda

Az utolsó mondatoddal tökéletesen egyetértek, úgy szeptembertől vettem ezt észre.

(#14144) rizsa7777777 válasza V/ (#14141) üzenetére


rizsa7777777
tag

Jaaahhh értem! Akkor az lehet. Csodáltam is mert elég hamar megérkezett volna akkor. Így már érthető ! Köszönöm !

(#14145) V/


V/
Topikgazda

Még egy kis szösszenet 11.11-hez, nem is volt olyan rossz fizetési mizéria, hogy késve jött a visszaigazoló e-mail, ha ezeket figyelembe vesszük:
Douglas Feagin, az Alipay e-fizetési rendszert üzemeltető Ant Financial Services Group alelnöke elmondta, hogy összesen 1,05 milliárd tranzakciót regisztráltak, ez tavalyhoz képest 48 százalékos növekedést jelent. Az első órában másodpercenként 120 000 tranzakciót jegyeztek fel.

(#14146) A texasi válasza V/ (#14145) üzenetére


A texasi
aktív tag

El sem lehet képzelni, hogy emögött milyen szerverpark tevékenykedett!

(#14147) rdanii13


rdanii13
tag

Sziasztok! Egyik haverom rendelt Alirol 190$-ert egy autós androidos rádiót, DHL hozza és írtak is egy ilyen e-mailt ami a képen van. Az eladó leírásban írta hogy 84$ lesz ráírva a csomagra viszont ugye 190-et fizetett, ezt valahogy nem lehet kicselezni hogy a 84re kelljen áfát fizetnie? De az is kérdés, hogy most pontosan akkor mit kellene nekik elküldeni?

(#14148) V/ válasza rdanii13 (#14147) üzenetére


V/
Topikgazda

A hsz-edben enyhén súrolod a Prohardver szabályainak megsértését.
Sajnálatos módon már évek óta nem a csomagolásra írt összeg az, amit a vámszerveink figyelembe vesznek
Be kell küldeni a fizetésről az igazolásokat, amelyről az Összefoglalóba ezt írtuk be:
Ha vámeljárás alá kerül a küldeményünk, az alábbiakat kell beküldenünk:
A vásárlás View Detail-ja-nak Order és Financial fülére kattintva a 2 képernyő, olvasható formában, a bankkártyás fizetés tranzakciója, ezek lehetnek képek vagy pdf-ek, Magánszemély Vámkezelési nyilatkozat kitöltve, kinyomtatva, ezután aláírva, beszkennelve vagy képként. Ez e-mailben postaimport@posta.hu e-mail címre.
Ha futárszolgálat hozza a küldeményt, a vételár leigazolására a fentiek, de ők használhatnak más nyomtatványt.

(#14149) tboy93 válasza rdanii13 (#14147) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia! Nem lehet kicselezni. A bankszamla kivonatot kell elkuldeni, amin latszik, hogy mennyit utalt az eladonak. Lelkiekben arra keszuljon, hogy a procedura kb +30%-ot jelent.

(#14150) V/ válasza tboy93 (#14149) üzenetére


V/
Topikgazda

Konkrétan 20 868 Ft-ért adja át a futár a csomagot. ~37,8%

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.