Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14801) V/ válasza ALgore2 (#14800) üzenetére


V/
Topikgazda

Nagyon egyszerű. Megkaptad? Ha nem, akkor a nyomkövetési információkról angol nyelven képernyőkép csatolva egy üzenetben az eladónak, emlékeztetve a te küldési címedre és leírva, hogy ezek szerint nem jó számot írd be neked, ha nem reagál, akkor dispute.
A Posta telefonos ügyfélszolgálatán keresztül még egyszer egyeztetnék a Szentlőrinc Postával, hogy biztos nem tévedtek a kézbesítésnél.
De ha te sem titkolnád azt a fránya nyomkövetési számot, tudtam volna küldeni az angolos képet.Meg nem kell a teljes szöveget beemelni, leírod a számot és a lényeget, hogy máshol kézbesítették, aki segíteni akar úgyis megnézi a nyomkövetési információkat.

[ Szerkesztve ]

(#14802) ALgore2 válasza V/ (#14801) üzenetére


ALgore2
tag

Köszi!
Posta, Kép, üzenet pipa!
Tegnap dél óta nem reagált rá az eladó!
Az utóbbi napokban sok rossz feedbacket kaptak hasonlóért!
RS700041485NL

(#14803) P.mini


P.mini
aktív tag

Sziasztok! Nyitottam tegnap egy dispute-ot, de elrontottam, ugyanis Return items and return-ra mentem. Ezt csak akkor vettem észre amikor már az eladó elfogadta a dispute-ot. Nekem eszem ágában sincs visszaküldeni a cuccot, mert az nagyon drága lenne. Lehet ezt valahogy törölni? Vagy mi történik ha nem küldöm vissza! Előre is köszönöm a válaszokat!

(#14804) kippedli


kippedli
tag

Rendeltem 70napja egy csomagot, kb 50ezer ft. Az utolsó feladási napon lett feladva, kaptam követési számot de használhatatlan. Írtam többször az eladónak ,hogy mi újság de nem kapok választ és most láttam ,hogy időközben törölték is. A kérdésem az ,hogy ha még van vissza 9 nap akkor már érdemes most elindítanom a disputot vagy még várjak? Illetve egy másik csomagot is rendeltem ami 10ezer volt és amikor confirmoltam ,hogy megjött akkor már az az eladó is törölve volt. 1hete Fund Processing van, én kapom vissza a pénzt vagy ilyen esetben mi történik?

(#14805) CactuS válasza kippedli (#14804) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ha törölték az eladót és nem megy a TN, akkor felesleges várnod még 9 napot, nyisd meg minél előbb. A másiknál: ha rendben megjött a csomagod akkor miért akarsz refundot? :F

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#14806) kippedli válasza CactuS (#14805) üzenetére


kippedli
tag

Nem akarok refundot, én arra nyomtam ,hogy "Confirm Goods Recived" és feedback-et is adtam ,hogy minden oké de mégis Fund Processing van az állapotnál. Ezért nem értem.

(#14807) PhilBrick válasza kippedli (#14806) üzenetére


PhilBrick
őstag

A fund proccessing, az nem refund. :)
Az eladó még nem kapta meg a pénzét, de ez nem a te problémád.

(#14808) kippedli válasza PhilBrick (#14807) üzenetére


kippedli
tag

Ja, oké. Köszi! :)

(#14809) give3


give3
tag

Sziasztok,
Az aliexpressről rendelt csomagom 10.24. óta a levegőben van. Célországba elküldve, de azóta nem érkezett meg.
Közben lejárt volna a határidő, ezért az eladó meghosszabbította. Megírtam neki hogy nem akarok tovább várni, és disputot nyitottam "logistic tracking problem" re hivatkozva.
Az eladó most azt kéri hogy változtassam meg, és írjam azt hogy rossz terméket rendeltem, és akkor azonnal vissza tudja utalni a pénzemet.
Tartok tőle, hogy innentől már nem is kellene fizetnie, mert elismerném hogy én voltam balf@sz.
Van ennek egyáltalán jelentősége? Az idő ketyeg visszafelé, még egy napom van.
Kell valamit még csinálnom, vagy automatikusan visszaküldi az ali a pénzem?
Köszi.

(#14810) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok! Van 6 csomagom (egymás után megrendeltem ugyan azt 6x, így nem volt postaköltség) ami elég rég óta úton van. Első körben hamis trackinget kaptam, nem mutatott semmit. Miután ezt jeleztem az eladó felé, adott egy új trackinget.

Ez egyébként elég érdekes, mert az első bejegyzés 11.11-én történt, miközben én 10.16-án rendeltem a csomagot, komolyan egy hónappal később adta fel mint ahogy rendeltem? :Y

Tegnap meguntam, lassan lejár a 60 nap és nyitottam disputeot mind a 6 rendelésre.

Ezt válaszolta az eladó:
"Hi Gergely
We tracked that parcel should have arrived your country
you should receive it soon
we just extend 25 protection days
it is very safe now
could you please kindly cancel the dispute not accept it?
Iris"

Aztán küldött néhány óra múlva még egy üzit:
"Hi Gergely
Recently china custom is vey strict,,,
I have checked the parcel records, the parcel had been rejected by china custom several time.
we have pushed it
Updated track number is RS283375494CN
Parcel should arrive soon,we have extended protection for you.
could you kindly wait more days for it?
Kindly cancel the dispute not accept it
We promised you will get the parcel
Best regards
Iris"

Hogyan tovább? Zárjam le a disputeot? Utána újra tudom nyitni? Ezt a 25 napot amit emleget nem látom sehol... Lezárásnál cancel dispute vagy reject proposal?

Köszi előre is :R

(#14811) gooool válasza V/ (#14768) üzenetére


gooool
őstag

Na igen, valoszinuleg ez lehet a magyarazat. :)

manu75:

Elmentettem a boltot, meg jol johet, mert az arak meg postaval egyutt is nagyon baratiak, csak Redmi Pro sajnos nincs, igy nem oket valasztottam. :)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#14812) Nooeca


Nooeca
senior tag

Csak nekem tünt fel az, hogy Alin szinte hasonló áron mint Ebayen, vagy sokszor sokkal olcsóbban ingyen posta mellett általában TN-esek a megrendelések? Vagy regisztrált Air mail-el postáznak, vagy Standard Shippinggel.

(#14813) szemmelver válasza Nooeca (#14812) üzenetére


szemmelver
aktív tag

Ez nekem is feltűnt, épp ezért regisztráltam a napokban alira.

[ Szerkesztve ]

(#14814) kippedli


kippedli
tag

Közben felmerült még egy kérdés bennem. Kb 100 csomagot rendeltem ebben az évben és mind ideért 2héten belül, viszont Szeptember óta 1-1,5 hónap minimum. Ennek van valami oka?

(#14815) Laca0


Laca0
addikt

Sziasztok!

Volt valami hasonló kérdés mostanában, de nem találom:
Rossz a termék, az eladó 2 napja nem válaszolt, nyitottam disput-ot. Írt az eladó, küldtem neki fotót, videot. Visszafizeti a vételárat paypal-en, csak zárjam le a disput-ot.
Ha most lezárom és mégsem fizet, akkor megnyithatom újból?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#14816) kippedli válasza Laca0 (#14815) üzenetére


kippedli
tag

Nem, ne zárd le. Ismerősömet így verte át az eladó. Bezárta, nem küldte a pénzt aztán nem is válaszolt. Ali azt írta ,hogy nem kellett volna bezárni.

(#14817) Laca0 válasza kippedli (#14816) üzenetére


Laca0
addikt

Köszi!

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#14818) V/ válasza Laca0 (#14815) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha van még a vásárlói védelmedből, (Your order will be closed in: XX days XX hours XX minutes ) akkor nyugodtan lezárhatod, mert újra megnyitható, ez is be van írva az Összefoglalóba, mert sokan nem tudják.
És vissza is szokták küldeni a pénzt a PP fiókra.

[ Szerkesztve ]

(#14819) tboy93 válasza V/ (#14818) üzenetére


tboy93
nagyúr

Esetleg erre van valami tipped? :R link

(#14820) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

Rendeltem egy androidos boxot ami meg is érkezett, de nem azt kaptam amit vásároltam. A gond, hogy S905X-es procival szereltet kaptam, S905 helyett.
Mi a teendő ilyenkor? Írjak neki vagy nyissak Dispute-ot? A leírásban és a képeken is S905-nek volt feltüntetve.
Ez a termék.
Return Policy:
No return necessary if product not as described, agree refund with seller.

[ Szerkesztve ]

(#14821) V/ válasza gorje (#14820) üzenetére


V/
Topikgazda

Mi a két proci közt a különbség?
Mert az X-s jobb, minek neked a gyengébb? Nem variálnék a helyedben. Ha jobbat kapok mint ami aleírásban szerepel, külön megköszönöm az eladónak.
Itt egy összehasonlító.
Itt egy leírás a s905X-ről
És szerintem lényeges ez is: S905 TV boxes run Android 5.1, while Amlogic S905X devices are already running Android 6.0

[ Szerkesztve ]

(#14822) Krisz1441


Krisz1441
tag

Üdv mindenkinek!

Van olyan, hogy a csomagkövetési információ csak 5-10 nap múlva válik elérhetővé? (PostNL) Esetleg hamis TN-el van feladva?

Köszönöm! :R

(#14823) V/ válasza Krisz1441 (#14822) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen előfordul és a hamis TN-k nem csak ez lenne a jellemzője. Ilyenkor célszerű megnézni több helyen a nyomkövetési információt.
Másrészt mit tennél van 45-60 nap a szállításra, addig nem igazán tudsz mást tenni, csak vársz. Vagy kéred a vásárlás törlését, de a "hamisságot" kellene valahogy igazolni.

[ Szerkesztve ]

(#14824) gorje válasza V/ (#14821) üzenetére


gorje
senior tag

Lehet, hogy "erősebb" de nekem bizonyos programokhoz a 905-ös lenne jobb/javasolt és az android 5.1. Kipróbálom és ha nem jelent problémát akkor örülök.

(#14825) V/ válasza gorje (#14824) üzenetére


V/
Topikgazda

Az 5.1 és a 6 közt az a különbség, hogy a 6 jobb minden tekintetben, főleg a memória kezelése és visszafele kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

(#14826) Ofmega válasza Nooeca (#14812) üzenetére


Ofmega
tag

Persze, mert itt nem fizet a PayPal-nak...
Ellenben szarabb is a vásárlói védelem, olcsó kínai...

(#14827) Krisz1441 válasza V/ (#14823) üzenetére


Krisz1441
tag

Köszönöm!
Szerintem kivárom azt az 5-10 nap várakozási időt amit jelez a rendszer, és ha akkor se elérhető akkor írok az eladónak. Nem tűnik megbízhatatlannak, több mint 5000 order-ja van és 97.2 %-os.

[ Szerkesztve ]

(#14828) V/ válasza Ofmega (#14826) üzenetére


V/
Topikgazda

Viszont fizet az Aliexpress-nek jutalékot, amiben benne van az Alipay eladói jutaléka is, itt is úgy 14-16% az eladói jutalék és ráadásul akár 60 nap is eltelik mire megkapja a vételárat, szerintem fizetne többet, hogy azonnal rendelkezésére álljon, mint a PP esetén.

[ Szerkesztve ]

(#14829) Ofmega válasza V/ (#14828) üzenetére


Ofmega
tag

Mert PayPal - nal azonnal, ebben biztos vagy?

Jobb esetben 21 nap

[ Szerkesztve ]

(#14830) V/ válasza Ofmega (#14829) üzenetére


V/
Topikgazda

Nagyon biztos vagyok, üzleti eladónak nincs korlátozás, magánszemélyek esetén is csak a kezdőknek van 21 nap késleltetés, ha emelkedik "rangja" több eladás, pozitív értékelések akkor neki sem lesz.
Tapasztalatból tudom, bár a PP szerződési feltételek is tartalmazzák, el lehet olvasni.
Vagy itt elolvasni.
Nem szoktam meg nem tapasztalt dolgot írni.
Gondolom te már túl vagy legalább 10 eladáson, ahol nem kaptál sem semleges, sem negatív értékelést?

[ Szerkesztve ]

(#14831) Nooeca


Nooeca
senior tag

Vettem egy fasza táskát, szerintem elég jó áron van. Illetve ahogy nézem ott van a Bestsellerek között.

[ Szerkesztve ]

(#14832) Weeman1


Weeman1
veterán

Feleségem még márciusban rendelt 10 db ledes fényforrást,
egy másik eladótól meg egy asztali órát.
Mai napig nem kaptuk meg sajnos egyiket sem. :(

Rendeltünk azóta is rengeteg dolgot,azokat megkaptuk szerencsére. :)

Xiaomi 11T Pro

(#14833) ALgore2 válasza ALgore2 (#14802) üzenetére


ALgore2
tag

Válaszolt Barbara!
Rossz tn adott, a saját rendszerükről küldött képet, amin a jó tn is úton van!
Közösen megállapodtunk, hogy ha össze futunk, akkor megsze...uálom! :D

(#14834) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

alipay-re regeltem.feltétlen követelmény feltölteni személyiről és lakcímről fényképet?vagy hanyagolható?ezeket az adatokat nem szívesen adnám ki ha nem muszáj.

(#14835) Nooeca válasza betyarr (#14834) üzenetére


Nooeca
senior tag

Ezt hol olvastad? Rendeltem 12 csomagot (még egy sem jött meg), de semmilyen ilyen dokumentumom nincs fent.

(#14836) betyarr válasza Nooeca (#14835) üzenetére


betyarr
veterán

semmi,sry.
csak most vettem észre: Identity-verified account enjoys a higher payment limit. csak ekkor kell.

viszont azt nem tudom,hogy hol lehet módosítani a címet.véletlenül kétszer került be az utca és a házszám.

(#14837) V/ válasza betyarr (#14836) üzenetére


V/
Topikgazda

Belépsz, My Aliexpress, My Shipping Address, Edit

(#14838) betyarr válasza V/ (#14837) üzenetére


betyarr
veterán

itt jól mutatja.fura.az alipayen viszont duplán van :F

(#14839) V/ válasza betyarr (#14838) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor hagyjál egyet.

(#14840) betyarr válasza V/ (#14839) üzenetére


betyarr
veterán

lehet nem érted :) az alipayen a my profile-ban duplán szerepel a címnél az utca és a hsz.,viszont az aliexpress-be bejelentkezve,az általad említett helyen jól jelenik meg,szimplán.

(#14841) V/ válasza betyarr (#14840) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem egyszer van, de nem az Alipayről szedi a címet, nézd meg az Alibabán hogy van felvíve.
Az Összefoglalóban a fiók létrehozásnál is benne van hogy tudsz oda belépni.
My Aliexpress, Account Settings, Edit Settings
Edit Member Profile
Ha rákattintunk látható, hogy hiányos. Viszont felül középen ott a Member ID-ünk, amely az Alibaba oldalon a belépési azonosítónk, a jelszó megegyezik az AliExpress jelszóval.

(#14842) Laca0 válasza V/ (#14818) üzenetére


Laca0
addikt

Ezt már nem írja ki, mivel rányomtam arra, hogy megérkezett.
Most csak ennyit látok:
"1. If your order does not arrive on 2017-01-13 , you can apply for a refund by opening a dispute."
Akkor ez a határidő akkor is véd, ha zárom a disput-ot?

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#14843) V/ válasza Laca0 (#14842) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor 15 nap a megérkezéstől.
De ilyenkor azt szoktuk írni hogy, rendben van de csak ha látom a PP-n a pénzt, akkor zárom, ha nem látom, akkor majd dönt az AliExpress. Kell egy kis nyomás.

[ Szerkesztve ]

(#14844) South Velen


South Velen
addikt

A 11.11-én rendelt csomagjaim közül kettő ezzel a nagyszerű Aliexpress Standard Shippinggel (nem) érkezik. Azonbelül is vmi fantasztikus észt postával. Fel is adták november 12-13 körül a két csomagot.

Az egyik ma jutott ki Hong Kongból. Hogy eddig mit csináltak vele ott, rejtély..

A másikról annyit tudok, hogy 23.-án indult el Észtországból felénk. Azóta semmi.

Mennyire normális ez? A ma HK-ból indultról mondjak le, hogy Karácsonyra ideér? Főleg ha most ér Észtekhez.... Utóbbi meg elveszett az észt barátainknál? :) :)

[ Szerkesztve ]

(#14845) Laca0 válasza V/ (#14843) üzenetére


Laca0
addikt

Köszi!
Így csináltam egyébként. Megírtam neki, hogy elfogadom, amikor megérkezett a pénz, zárom a disput-ot.
Csak azért kérdeztem, hogy ha nagyon erősködne, hogy előbb zárjam, van-e esélyem újranyitni.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#14846) V/ válasza South Velen (#14844) üzenetére


V/
Topikgazda

Röviden: normális. Mert nem lehet megfogalmazni a nem normálist.
De 60 nap szállítási idő "normális", 102 nap nem, de ha megjön, akkor mi legyen a minősítés?
mondjak le, hogy Karácsonyra ideér? Ne, 2017-ben is lesz.

[ Szerkesztve ]

(#14847) South Velen válasza V/ (#14846) üzenetére


South Velen
addikt

köszi... :DDD

(#14848) V/ válasza South Velen (#14847) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne szomorkodj, nekem 22 küldeménynek kellett volna már megjönni, az eddigi szállítások alapján, sehol nincsenek.
Bár mai információm az, hogy sok küldemény van a postai helyi logisztikai központokban, sok küldeményt bent van a postán a kézbesítő részlegnél, de a kézbesítőket mondjuk úgy nem akarják megterhelni ilyen huncutságokkal, mint Kínából jövő küldemény.
Biztos más a prioritás. Láttam postást nagy köteg hirdetési újsággal fel fegyverkezve, 12-én viszik a nyugdíjakat, valamikor Erzsébet utalványok is jönnek majd, gondolom lesz karácsonyi és újévi üdvözlet a kormányostól, edzésben kell lenni és nincs piros sapkájuk és akkora zsákjuk mint a Télapunak.

[ Szerkesztve ]

(#14849) Nooeca


Nooeca
senior tag

Van olyan vásárló Aliexpresen aki megvesz egy 15 dolláros értékű dolgot (féláron értve) és ráfizet 300~-at vagy csak 150$-t a szállításra? :DDD

(#14850) ANOka válasza Nooeca (#14849) üzenetére


ANOka
őstag

Hát ha az egy egyedi bisz-basz, amire feltétlenül szükségem van és az egész interneten csak azon az egy oldalon attól az egy eladótól lehet kapni, akkor talán... :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.