Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14301) kirkri válasza Camembert (#14298) üzenetére


kirkri
addikt

Nem drágább.

Én a végén nyitnék rá dispute-ot, mert direkt fizettem rá pluszban.
Mostanában én be szoktam írni a rendelésnél megjegyzésbe, hogy a hirdetésben megfelelő szállítási móddal kérem a terméket, valós TN-el.

21 éve a Prohardveren! ™

(#14302) Camembert válasza kirkri (#14301) üzenetére


Camembert
tag

Köszönöm, ez egy jó 5let, ezentúl így fogok eljárni én is. :)

(#14303) Dávid9305


Dávid9305
csendes újonc

Sziasztok holnapután lejár a 15 nap és még nem küldték vissza a pénzem mit tegyek?

(#14304) #04441088 válasza Dávid9305 (#14303) üzenetére


#04441088
törölt tag

ugorj at nekem kocsmaba sorert legyszi. :R

(#14305) V/ válasza Dávid9305 (#14303) üzenetére


V/
Topikgazda

Honnan és ki? Hol nézted? Mikor zárult így a dispute, a végén a Refund dátum?

[ Szerkesztve ]

(#14306) G-Bali


G-Bali
senior tag

dde ez is kínai teljesen Sziasztok, tud valaki olyanba segíteni hogy rendeletem de vissza mondtam vissza is ment a alipay re de onnan nem tudom vissza utalni a saját számlámra? Már kezdek aggódni...

Köszönöm

"Total kínai "

[ Szerkesztve ]

(#14307) vasi89 válasza Camembert (#14298) üzenetére


vasi89
addikt

Én is jártam így, hogy fizettem a szállításért, direkt mert alapból ingyenes TN nélküli szállítás volt megadva. És elküldte úgy, majd mikor mondtam neki h küldje vissza a 1,5dollárt akkor csak értetlenkedett, hogy ő már rég postára adta meg stb. Nem is arról beszélt amit kérdeztem. Gondoltam rá hogy indítok egy dispute-ot és ha annyira valós a TN akkor bizonyítsa be hogy megkaptam de aztán győzött a becsület :DDD kapott 1 csillagot a szállításra és kommunikációra, a termék viszont teljesen jó volt.

(#14308) Flashget


Flashget
félisten

11-én rendeltem 5 tételt, 4 különböző eladótól azaz van 4db TN számom.
3 esetében azonnal éltek is CN végződésűek a Posta is látja már őket.
A negyedik AT végződésű a kezdetek óta semmi sem látja, tartok tőle ez kamu szám, mert az osztrák posta sem látja.

17track:
Tracking Austria(Austrian Post) Unknown
Item is not found at this moment, If necessary, please verify with the package sender and check back later.

trackitonline
No available events yet.

osztrák posta
No data found for your inquiry.
Possible causes:
You might have entered the wrong number. Please check your tracking number
You item does not have the additional "Track & Trace" option
Your tracking number is invalid

ehhez képest 31 napra vállalta a szállítást, de nyilván erre vajmi kevés az esély. Az én tippem, hogy az adott cuccból sokan rendeltek nem volt elég raktáron és csak húzza az időt, mire küldeni tudja.
Mit szokás ilyenkor kérdezni az eladótól, hogy valóban feladja amit rendeltem? :)

pont az összes közül ez a tétel volt a legfontosabb és ezzel szívok.

Realme GT Master Edition

(#14309) V/ válasza Flashget (#14308) üzenetére


V/
Topikgazda

Türelem, ugyanúgy mint a SE, NL számoknál később éled fel, akkor amikor a konkrét postához oda nem kerül. Addig is szállítás alatt van.

(#14310) V/ válasza G-Bali (#14306) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne haragudj hogy megkérdezem, de mennyire ismered a bankkártyával történő vásárlás menetét? Ez off.
A kérdésedre a válasz a következő:
A visszatérítés - refund - mivel bankkártyáról fizettél az Alipay-n keresztül, ahol neked nincs egyenleged -balance- ezért oda nem kerülhet vissza, emiatt a kártyához tartozó bankszámlára megy.
Mivel 11.20-án küldték 3-4 banki munkanap és ott lesz a bankszámládon ma vagy holnap, legrosszabb bank esetén péntek.
Egyébként tényleg "kínai" ez a magyar oldal fordítás, az angol szöveg egyértelműbb.

[ Szerkesztve ]

(#14311) G-Bali válasza V/ (#14310) üzenetére


G-Bali
senior tag

Bocsánat ha ennyire egyértelmű volt a válasz de valóban nem ismerem, de ezért is kérdeztem meg itt, ha tudtam volna nem kérdeztem volna meg :B
Akkor bocsánat, de nagyon köszönöm a választ :R

(#14312) Flashget válasza V/ (#14309) üzenetére


Flashget
félisten

most, hogy írod..GB-ről volt ugyanez NL számnál 2 vagy 3 hétig semmi nem történt.
oké várok türelmetlenül. :)

Realme GT Master Edition

(#14313) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Néha azért a pofám leszakad a kínaiaktól, hogy milyen szövegeket leírnak. Van egy kemény 1 dolláros csomagom, augusztusban rendeltem, már több, mint 100 napja úton van. Egyszer már hosszabbítottam az eladó kérésére, hátha megjön, most lejár a védelem és kértem refundot. Erre írja, hogy nézzem meg a helyi postahivatalt (sose volt még ott csomagom) és várjak türelemmel még 15-20 napot, mert normális határon belül van a szállítási idő (lol). Persze, egy eredetileg 20-25 napos ígért szállításnál majd várom 120 napot a csomagra. Azt hiszem ez volt az utolsó, hogy engedek védelem kiterjesztést, innentől egyből refund és elutasítok minden ajánlatot a teljes visszatérítésen kívül.

V/: annyival egészíteném ki, hogy elvileg az nem sima visszautalás lesz, nekem OTPs számlánál volt, hogy a bank még tökölt vele majd 1,5 hetet pluszba, mire megjelent az egyenlegen.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#14314) V/ válasza CactuS (#14313) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem az Erste 2 munkanapon belül -úgy 2 évre vissza emlékezve- könyvelte.
Mindig sima visszautalás $-ban, azt kell konvertálni forintra ez a + munka a bankban. Az utóbbi időben az OTP is azért a 3 napon belül szokott lenni.

(#14315) Nazarov77 válasza V/ (#14314) üzenetére


Nazarov77
csendes tag

Az ebayes rendelésről ami október 13.-án lett feladva és azóta se hagyta el az országot, az eladó küldött refund-ot mert valószínű elveszett.

Aliexpresses rendelés miatt is kezdek eléggé aggódni mivel lassan 2 hét eltelik és még mindig nem változott semmit az állapota.

[ Szerkesztve ]

(#14316) V/ válasza Nazarov77 (#14315) üzenetére


V/
Topikgazda

Az utolsó dátum azt mutatja hogy még a kimenő vámolásra vár, (12.11.2016 09:04 Konszolidált exportra (export)) ami hosszabb idő lesz, mert ugye 11.11-től indult meg Európába a számításaim szerint úgy 150 millió csomag.
Nincs mit aggódnod, majd csak sorra kerül, ide 3 kínai központból küldik Európába, mindegyiknek kinéz 50 milla db, nem irigylem őket.
Én is türelmesen várok, neked is azt javaslom.
Egyébként a szemfüles eladóim már december 24-re emelték a vásárlói védelmem kérésem nélkül az október 27 és 11.12 közt vásárolt dolgaim egy részénél.

[ Szerkesztve ]

(#14317) tboy93


tboy93
nagyúr

Ali-n még sose kellett disputeot nyitnom, de most elég lassan jönnek a cuccok. Mikor érdemes írni az eladónak/case-t nyitni? Az ali azt írja, hogy 25 nap múlva lezárja a rendelésem, ez előtt már lehet reklamálni vagy a rendelési idő után szokás mint ebayen?

(#14318) vandor01 válasza V/ (#14316) üzenetére


vandor01
őstag

megerositeni tudom.... :DDD
az en csomijaim is repulore torteno becsekkolasra varnak :)
sokan vannak mint a ruszkik... majd jonnek szepen lassan :DDD :DDD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#14319) vasi89


vasi89
addikt

Hello!

Ez valós lehet? Mert track17 azt írja h elektronikus infot kapott de itt pedig már az van h elindult MO-ra.

[link]

(#14320) V/ válasza tboy93 (#14317) üzenetére


V/
Topikgazda

Majd ráérsz a 23. napon. Előtte sok értelme nincs, mert szállítás alatt van, lehet hogy másnap megkapod.

(#14321) tboy93 válasza V/ (#14320) üzenetére


tboy93
nagyúr

Rendben, de akkor mindenkepp erdemes a lejarat elott irni? Nem SOS egyik sem, csak nem akarok kicsuszni a vedelembol.

[ Szerkesztve ]

(#14322) V/ válasza vasi89 (#14319) üzenetére


V/
Topikgazda

A feladni (Despatched), az nem jelenti azt hogy már el is indult. ha ezt látod: Célországba elküldve / Item sent abroad. akkor indult el. De nekem előtte volt egy ShenZen ->Hong Kong -> Szingapúr tranzit.

[ Szerkesztve ]

(#14323) kaliber válasza Flashget (#14308) üzenetére


kaliber
aktív tag

Én ezekkel a nyomkövetéses számokkal úgy vagyok, hogy általában akkor nézegetem őket ha a megszokott 20-30 napon még nem érkezett meg a csomag. Most is érkezett 57. napon és a tn szám szerint még kínában volt :) a csomag, igazából jók ezek a számok lehet a csomag útját nézegetni, de néhány esetben nem sokat érnek.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#14324) ANOka válasza kaliber (#14323) üzenetére


ANOka
őstag

Hááát...
A hozzászólásokból azt szűröm le, hogy ezt a nemzetközi nyomkövetési szám rendszer működést is alaposan meg kellene reformálni a visszaélések miatt.
Biztos ez is még az "internet hős korában" alakult ki, amikor mindenki ismerte a másikat és megbízott egymásban...

(#14325) vasi89 válasza V/ (#14322) üzenetére


vasi89
addikt

katasztrófa ez a szingapúri posta. A sima kínai postás cuccok már rég repülőn vannak, ez meg 2 hét elteltével is a nagy semmi :((

(#14326) kirkri válasza vasi89 (#14325) üzenetére


kirkri
addikt

Szerintem nem ez van a dologban.
Írtad, hogy a track17 szerint csak elektronikus infót kapott a csomag. Ez azt jelenti, hogy csak befoglalták a TN-t, de még nem adták át a postának a csomagot. Anélkül meg nehéz repülőre rakni. :)

21 éve a Prohardveren! ™

(#14327) vasi89 válasza kirkri (#14326) üzenetére


vasi89
addikt

már én magam se tudom melyik oldalnak higgyek de oké h 11.11 volt viszont közel 2 hete nem tudták még feladni... :(

(#14328) sbwolf válasza vasi89 (#14327) üzenetére


sbwolf
aktív tag

A 17track is azt írja, hogy "Despatched to overseas".

(#14329) ANOka válasza vasi89 (#14327) üzenetére


ANOka
őstag

A tiédet még nem csomagolták, az az utolsó 10 millió rendelésbe sorolódott be. :D

(#14330) vasi89 válasza sbwolf (#14328) üzenetére


vasi89
addikt

telefonon nézem ott még mindig csak annyit ír h elektronikus infot kapott, na de akkor ez is kiderült h az app nem a leggyorsabb :U

@ANOka: általában türelmes vagyok de ez pont karácsonyra lett rendelve :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14331) ANOka válasza vasi89 (#14330) üzenetére


ANOka
őstag

Melyik karácsonyra? A 2017-esre csak ideér! :DDD

(#14332) vasi89 válasza ANOka (#14331) üzenetére


vasi89
addikt

Biztos vagyok benne h minden más ideér karácsonyig kivéve ezt :DD mindegy nem tragédia ha nem

(#14333) nincsnév007


nincsnév007
őstag

Sziasztok, aliexpress-en csak előre utalással lehet fizetni?

(#14334) tboy93 válasza nincsnév007 (#14333) üzenetére


tboy93
nagyúr

Igen. De ebayen és az általam ismert összes kínai shopon csak előre utalás van, én még sosem találkoztam utánvétes megoldással.

(#14335) nincsnév007 válasza tboy93 (#14334) üzenetére


nincsnév007
őstag

köszi

[ Szerkesztve ]

(#14336) KutyiHU


KutyiHU
tag

11én rendelt kis csomagom ,(untracked) ma érkezett meg:
2016-11-13 12:02:52.0 Electronic Data Received
2016-11-15 17:24:26.0 Dongguan city Post Office eCommerce dept. international parcel process dept. received
2016-11-15 18:10:00.0 Dongguan city Post Office eCommerce dept. international parcel process dept. customs scan
2016-11-15 18:18:00.0 leaving Dongguan city Post Office eCommerce dept. international parcel process dept.
2016-11-17 18:10:00.0 计划going to next airport/seaport
2016-11-18 01:04:19.0 Guangzhou Transit Station export security scan

(#14337) tobias40


tobias40
veterán

Nekem is megérkezett ma egy 11.11-én rendelt árú. :R
Kíváncsi vagyok a többi három mikor jön meg..

(#14338) Garold válasza Garold (#14282) üzenetére


Garold
senior tag

Úgy tűnik kár volt aggódnom, 54 nap után ma megérkezett a csomagom. Nem siette el a posta...

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#14339) Met válasza tobias40 (#14337) üzenetére


Met
nagyúr

A mázlista:)
Nekem 2 rendelésem van még hó elejéről, egyik sem ért ide :U Az egyik a UGREEN Official Flagship Store-ból van ami kb. 2 hét alatt meg szokott jönni.
Igen, tudom, van még is stb. csak már kezd bosszantani, minden nap úgy jövök haza hogy na most biztos nem üres a postaláda :D
11.11-es rendelésem kettő van.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#14340) tboy93 válasza Met (#14339) üzenetére


tboy93
nagyúr

Oktober elejen rendelt ugreen store-os kabeleim meg sehol sincsenek :(

(#14341) Met válasza tboy93 (#14340) üzenetére


Met
nagyúr

Jól hangzik :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#14342) Andi*


Andi*
csendes újonc

Sziasztok!

Valaki tudja, hogy meddig lehet lemondani egy rendelést?

(#14343) V/


V/
Topikgazda

Valaki kérdezte a Fekete pénteket az AliExpressen, most jönnek már a reklámok.

(#14344) Camembert válasza vasi89 (#14307) üzenetére


Camembert
tag

Köszönöm, megvárom a terméket, aztán konzultálok vele, megíróm az eredményt.

(#14345) Nooeca válasza tobias40 (#14337) üzenetére


Nooeca
senior tag

Nálam most egy rakat Ebay-es cucc jött meg, de a posta itthagyott pár "átvételi okmányt" hiszen nem voltam itthon, szóval ezek között lehet hogy van alis cucc is.

De az is lehet hogy mind Ebay-es még.

Tracking number nem ad hozzá semmit és el se vesz belőle, mert regisztrált nyomkövetéses Ebay-es cuccok se frissültek, amik már megjöttek. Vagyis ennek okán pl. nem indulhatok ki abból hogy az Alin tegnapelőtt változott az egyik termékem tracking numbere, így az nem lehet itt, hiszen az ebayes cuccom is még a tracking number szerint kiindult dátumok szerint nem lehetne itt a kezemben :DDD

(#14346) Tav-Csoves válasza V/ (#14128) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

Köszönöm a válaszod!

Azóta sajnos elharapódzott a dolog, ugyanis azóta se semmi változás.
2016-11-13-án kettő dolgot vettem. Az egyik ugye bár PostNL a másik AliExpress Standard Shipping.
Utóbbi már itt van a célországban, a másik meg kint vesztegel.
első: RS696973259NL
második: RB119967969SG

Ez így teljesen oké? vagy sandít? Írtam levelet neki, hosszan ecseteli, hogy most "minden" Aliexpresses csomagszállítás lassan megy, a karácsonyi időszak előtt.
Hát nem tudom, furcsa így nekem.
Mi a véleményed?
köszönöm! :)

(#14347) kaliber


kaliber
aktív tag

Nem vesztek sokan figyelembe egy dolgot ezek nem egyéni eladók hanem cégek, üzletek sok alkalmazottal hiszen több ezer v. tizezer eladást csinálnak heti vagy havi szinten és ahhoz nagy kapacitás kell, és ráadásul egy cégnek több(tíz vagy akár száz) accountja is van valószínűleg nem egy webáruházban hanem több helyen is, automatikusan futószalag szerűen történik a megrendelés feldolgozása + postázása. Tehát mikor írsz valamelyik "eladónak" akkor valószínűleg egy ügyfélszolgálatossal levelezel :)

Anno adtam el vaterán pár terméket és már tíz termékkel is sok munka volt (nemhogy többezer vagy tízezerrel)egyeztetni a vásárlóval csomagolni postázni stb...

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#14348) Flashget válasza Garold (#14338) üzenetére


Flashget
félisten

Úgy tűnik sírni kell, mert a kérdéses osztrák TN szám nálam is feléledt.
Send item abroad (Export) (Hungary)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#14350) Flashget válasza Flashget (#14348) üzenetére


Flashget
félisten

Type of item: REKO

ennek mi a jelentése? ilyet még nem mutatott 1x sem.

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.