Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14151) tboy93 válasza V/ (#14150) üzenetére


tboy93
nagyúr

A dhl egyebkent mennyivel dragabb mint a sima posta vamkezelesben?

(#14152) Schimi070


Schimi070
tag

10.01 rendeltem egy aksit, maláj trackingot kaptam, és eddig jutott el
Indítsak disputet, vagy még várjak vele?

[ Szerkesztve ]

(#14153) rdanii13 válasza V/ (#14148) üzenetére


rdanii13
tag

Upsz bocsánat emiatt, csak nem hagyott békén, mert hogy én értek hozzá és találjak ki valamit.. Gondoltam megkérdezem, bár már korábban olvastam, hogy tökmindegy mi van rá írva. Köszönöm a gyors választ!! :R

tboy93: Tisztában van vele, mondtam is neki, hogy mi mennyi lesz kb, meg ő is számolta, csak a 84$-os ár miatt reménykedett. Igazából így is megéri neki, csak elég rossz érzés lehet amikor kiszámolja hogy 54k lesz plusz vámolási dolgok de akivel megrendelteti már 6k-val többet mond mert hogy szerinte euroba vonta le ugyanazt az összeget $ helyett.. De köszönöm mindkettőtöknek a választ! :R :)) Ha jól emlékszem azt írták, hogy a posta 2500ft körüli díjat kér el, a DHL pedig a képen is írja, ezt még nem jegyeztem meg :DD

[ Szerkesztve ]

(#14154) V/ válasza Schimi070 (#14152) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha a vásárlói védelmedből 5 napnál kevesebb van akkor indítsd és ne újra küldést kérj.

(#14155) Schimi070 válasza V/ (#14154) üzenetére


Schimi070
tag

Köszönöm!
Még majd 16 nap van vissza, 12.03, szóval ráérek 28.-áig.

(#14156) ludla


ludla
őstag

Sziasztok! Rendeltem LCD-t a telefonhoz meg is kaptam csak épp hibás, próbál egyezkedni hogy küldjem vissza de egy 18euros lcd nem éri meg vissza küldeni, nyissak disputot? :R

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#14157) V/ válasza ludla (#14156) üzenetére


V/
Topikgazda

A visszaküldés nem próbálkozás, az a szabály, hogy visszaküldöd és küld másikat, vagy visszaadja a pénzt.
A hiba egyértelműen az eladó felelőssége és képekkel tudod bizonyítani?
A nem visszaküldés esetén az Aliexpress sem fog igazán teljes visszatérítést megítélni.

(#14158) ludla válasza V/ (#14157) üzenetére


ludla
őstag

Mennyiért tudom én ezt vissza küldeni?

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#14159) V/ válasza ludla (#14158) üzenetére


V/
Topikgazda

Kínába, hogy az átvételt is tudd igazolni -a súly alapján számolva- most csak sacc a 250 g, azt 2840 Ft-ért, 500 g-ig 3845 Ft-ért lehet visszaküldeni. Ha törötten érkezett, akkor az Aliexpress talán megadná az egész összeget, egyébként meg nagyobb a valószínűsége a 25-30%-os refundnak ha nem küldöd vissza.

[ Szerkesztve ]

(#14160) Maist


Maist
senior tag

Ha valamit 11.11 óta nem adtak fel, nem írtak, és az én kérdésemre se válaszoltak, és 4 nap van még hátra az amúgy már egyszer meghosszabbított feladási időből, akkor ha cancel order-t nyomok, akkor visszajön a kifizetett pénzem? Köszönöm.

(#14161) V/ válasza Maist (#14160) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem adja fel, nyomogatás nélkül visszajön a pénzed automatikusan, ha van rá idő még azt meg kellene várnod.

(#14162) kaliber válasza kaliber (#14082) üzenetére


kaliber
aktív tag

Na megjöttek a csomagok :) egyszerre hét darab érdekes hogy a vásárlás szept.20-nov.1-ig volt és még is egyszerre jöttek meg nagy dugó :) lehetett valahol

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#14163) #04441088 válasza kaliber (#14162) üzenetére


#04441088
törölt tag

Leírod miket rendeltél, mennyibe kerültek és mennyire vagy elégedett velük? :R

(#14164) Breki


Breki
veterán

Keresnék az Aliexpressen jó minőségű Baseball sapkákat főleg ilyen New York Yeenkies-est

Van valakinek valami bejáratott helye erre?

Illetve azt is kérdezném, hogy itt hogy lehet két különböző színűt rendelni?

[link]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#14165) regos válasza Breki (#14164) üzenetére


regos
tag

Előtte írj az eladónak,hogy milyen színt szeretnél és elvileg utána csak a megfelelő mennyiségű darabszámot kell megvenned.

(#14166) mazsi válasza Breki (#14164) üzenetére


mazsi
senior tag

Azért vásárlás előtt nézd meg az írásmódot, mert be fogsz égni a haverok előtt :D T9, vagy a böngésző címkiegészítése segít, ha nagyon nem megy. #yankees

De hogy tippet is adjak: ebay amazon Ha pedig félreértettelek volna, itt a csapatot is támogatod a vásárlásoddal.

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#14167) juhlaci


juhlaci
tag

Sziasztok! Rendeltem még 11.11. én és pár perc múlva le is mondtam mert egy másiknál olcsóbb volt. A zárolást azóta sem oldották fel. A többi 3 eladó feladta a csomagot. Hogy lehet a zárolást feloldatni?
Car Styling Waterproof 33 LEDs DRL Super Bright DRL Car daytime LED light Universal Car Daytime Running Lights
[Transaction Screenshot]
€ 11,04 X1
Product properties: White

Order Cancelled Finished Track Order
Add to Cart

Itt szép lehetsz ,de okos nem! Motto: "akinek nincs esze, legyen GPS e"

(#14168) bazsimano válasza juhlaci (#14167) üzenetére


bazsimano
őstag

Azt majd a bankod fogja...es valtozo h melyik banknal mennyi ideig tartjak zarolas alatt...

(#14169) juhlaci válasza bazsimano (#14168) üzenetére


juhlaci
tag

:R köszi

Itt szép lehetsz ,de okos nem! Motto: "akinek nincs esze, legyen GPS e"

(#14170) Nooeca


Nooeca
senior tag

Ezt hogy kell értelmezni?

Nem úgy kellene hogy elér magyarországra a csomag a reptérre és itt veszi át a posta?!

(#14171) V/ válasza Nooeca (#14170) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem.
eladó -> posta -> nemzetközi küldő és vámoló központ -> reptér -> repülő -> reptér -> nemzetközi fogadó és vámoló központ -> posta ->vevő
Ez érthető lesz szöveg nélkül is.

A China Original Country az ottani bejegyzések vannak előtte

[ Szerkesztve ]

(#14172) Nooeca válasza V/ (#14171) üzenetére


Nooeca
senior tag

Mondjuk érdekes mert van olyan csomagom amit még 11-én vettem, regisztrált nyomkövetéssel, és még mindig nincs információ róla a rendszerben...

Míg amit pl. 13 vagy 14-én vettem az már fent van.

(#14173) V/ válasza Nooeca (#14172) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerinted a kereskedőid egy helyen vannak és egy helyről szerzik be az árút?
Mivel van 60 nap a megérkezésig, mi az a 1 hét? Belefér. Az egyik 11.11-es vásárlásomat reggel kérdeztem, hogy mikor szeretné elküldeni, sok rendelésük volt, még nem érték utol magukat, igaz volt még 4 nap a feladási határidőből, de délutánra már volt szám, időben vannak még. És nem jelent semmit, hogy él vagy nem az adott szám. Főleg ha free shipp volt.

[ Szerkesztve ]

(#14174) Nooeca válasza V/ (#14173) üzenetére


Nooeca
senior tag

Egyrész mindenhol registered cucc, direkt úgy rendeltem.
Másrészt minden árút feladtak.

Szimplán 1 hete csak annyi van a nyomonkövetésben hogy "elektronikus adat érkezett".

(#14175) V/ válasza tboy93 (#14151) üzenetére


V/
Topikgazda

Bocsi kimaradtál, :R 6000 Ft minimum. De ebben a hsz-ben ott a nyomtatványon a költség és van nekik is tárolási díj, csak hamarabb belép, mint a postáé és több.

(#14176) marcusa válasza marcusa (#14132) üzenetére


marcusa
addikt

Szerintetek a 2db zárolást azt vissza fogom kapni?
Közben egyébként megtaláltam kb ugyan annyiért a terméket ebay-en is, ahonnan pedig gond nélkül meg tudtam venni. :)

:-)

(#14177) V/ válasza Nooeca (#14174) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel 11-én 700 millió vásárlás történt ennek a postázása a még a sok lakosú Kínának is okozhat problémát.
Nem apró tételes játékról van itt szó. Adjunk már nekik egy kis időt.

(#14178) V/ válasza marcusa (#14176) üzenetére


V/
Topikgazda

A bankod zárolta, nem az AliExpress, náluk reklamálj, de visszakapod.

[ Szerkesztve ]

(#14179) marcusa válasza V/ (#14178) üzenetére


marcusa
addikt

Oké, köszi.

:-)

(#14180) Roland8622


Roland8622
aktív tag

Sziasztok. 11.11-én rendeltem én is. Fülest + hozzá ilyen memóriahabos fül illesztéket.
Nagyon hamar jött email és sms is a vásárlásról + a rendszerben is fel van tüntetve minden.
Közben ebay-ről is kellene jönni cuccnak elméletileg holnap, na arra kíváncsi leszek.
Ali-n ez a hatalmas forgalom csak nem okoz akkora fennakadást remélem, karácsonyig csak ideér :D

+ örülök hogy ph-en van mindenhez fórum (y) :R

rendelés

[ Szerkesztve ]

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#14181) #04441088 válasza Roland8622 (#14180) üzenetére


#04441088
törölt tag

Van egy jó jel. Aliról, persze Kínából és nem EU-n belül 11.09.-én rendelt termékem ma jött meg.
Banggoodról is épp ma jött egy e hónap 7.-i rendelés. Szép lenne, ha már jövőhéten kezdenének becsúszni a 11.11.-i dolgok. :K :R

(#14182) V/ válasza #04441088 (#14181) üzenetére


V/
Topikgazda

Annyira nem jó jel, mert nekem még a szeptember végi, október eleji vásárlások nincsenek itt.

(#14183) tboy93 válasza Roland8622 (#14180) üzenetére


tboy93
nagyúr

11.11-es cuccok azert nem biztos hogy karacsonyig idernek...

(#14184) vasi89 válasza tboy93 (#14183) üzenetére


vasi89
addikt

tavaly és tavalyelőtt nekem minden ideért. De pl ha a héten rendelnék valamit az már nem érne ide.

(#14185) Breki válasza regos (#14165) üzenetére


Breki
veterán

Köszönöm a választ

Es mi van pl ebben az esetben ahol a képen lévő szín és ha ráállok amit kiír felirat nem egyezik meg?

pl itt az utolsó kék sapka de a felirat pink

[link]

(#14166) mazsi Köszi, siettem és mikor már elküldtem tudtam, hogy valaki szóva fogja tenni :-)

Van már ilyen sapkám csak az régebbi.

Viszont direkt Ali-s linkek érdekelnének a berakott kép is Ebay-es, de nem szeretnék paypal-al fizetni.

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#14186) mazsi válasza Breki (#14185) üzenetére


mazsi
senior tag

Csak ugrattalak :)

Érdemes körülnézni az Amazon.de oldalon, mert másnapra szállítanak. Én hirtelen nem találtam, csak mezeket. Te biztos ügyesebb leszel.

Szintén vannak ilyen sapkák a SportDirects brit oldalán. Ott több dolgot érdemes rendelni, mert relatív magas a szállítási költség, ha nincs helyi haverod - mindenkinek tucatnyi ismerőse dolgozik kint, és jön haza az ünnepekre.

Másfél hét múlva pedig Cyber Monday, érdemes US oldalakat is figyelni majd aznap (is).

Paypal pedig egy gateway - regisztráció nélkül is tudsz bankkártyával fizetni. Ilyenkor kimaradsz a követés, garancia, védelem opciókból, de vásárolni tudsz.

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#14187) Roland8622


Roland8622
aktív tag

Hali

A listában az van, hogy tegnap megérkezett kicsiny hazánkba a csomag, fent meg a vízszintes ábrán nem ott tart :D

rendelés követése

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#14188) V/ válasza Roland8622 (#14187) üzenetére


V/
Topikgazda

Hogy néz ki a szám?
Mert ez csak a tranzit országba érkezett meg: Arrived at transferring country

De egy kicsit feljebb linkeltem (16 hsz) egy képet egy megérkezett szállításról

[ Szerkesztve ]

(#14189) Roland8622 válasza V/ (#14188) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Order ID: 79900429992046
Tracking number: LP00063322655058

rendelési kép

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#14190) V/ válasza Roland8622 (#14189) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez nem követhető szám, nem fedik a valóságot a bejegyzések. De a transferig country az nem Arrived in the destination country

(#14191) Nooeca


Nooeca
senior tag

Én úgy vettem észre érdemes mindent Aliexpress Standard Shippingel kérni, hiszen ott van Tracking number és ott legalább történik történés.,,,

In transit és Seller Shipped your order között van különbség?

[ Szerkesztve ]

(#14192) Roland8622 válasza V/ (#14190) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Köszönöm.Akkor dettó mint az ebayes rendelésem :(

[ Szerkesztve ]

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#14193) V/ válasza Nooeca (#14191) üzenetére


V/
Topikgazda

A tracking number alatt sajnos a fenti hsz-ben lévő számot is értik és be is van írva. Az igazi nyomonkövethető az a nemzetközi postai azonosítós vagy az adott futár cég fuvarlevélszám azonosítója.

(#14194) zebede


zebede
őstag

Alis 20 dolláros karóra rendelés.
Vásárlási dátum: 09. 25.
Feladási dátum: 10. 05. közben volt egy levél váltásom az eladóval, amiben kínai ünnepre hivatkozzott a hosszú postázási idő miatt.
TN szám van TrackChecker szerint 10. 11.-én lett célországba elküldve, 10. 23. érkezett Shanghai Pudong, ahonnan 10. 25 tovább küldték.
Aztán majd egy hónapig csend, míg nem 11. 15.-én ismét célországba elküldve, 11. 17. ismét megérkezett Shanghai Pudongba, :) ahonnan 11. 17.-én ismét tovább lett küldve... valahova.

A visszaszámláló 4 nap 15 óra mulva lejár.

Mikor nyomjak Open Dispute gomb?
Már most, vagy 1-2 nap mulva, vagy pont a 60. napon, vagy utána kell?
Ha lejárt a 60 nap akkor lehet, még egyáltalán?

[ Szerkesztve ]

(#14195) Nooeca válasza V/ (#14193) üzenetére


Nooeca
senior tag

Én úgy olvastam egy ezzel foglalkozó oldalon hogy R - mint regisztrált stb. Ezeknek a "feltételknek" megfelel az összes rendelésem.

Szimplán a történet ott változik, hogy valahol úgy kezdi hogy Seller shipped, néhol meg úgy hogy In transit egyből. Ezért kérdeztem van-e a kettő között különbség, vagy ugyanaz csak más a szöveg.

(#14196) peestike válasza zebede (#14194) üzenetére


peestike
senior tag

Nem tudom segítem e a döntésedet, de nekem pudong indulás-belföldi feldolgozás. 2016.10.13-2016.11.15... :U :)

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#14197) V/


V/
Topikgazda

Visszatérve ahhoz a témához, hogy ha az Aliexpressen €-ot választunk, mert a magyar bankok többsége € alapon számolja a devizás vásárlásokat forintos kártya esetén, a tapasztalatom a következő:
1. A bank felé a terhelés €-ban érkezik, és azt számolja el.
2. Ne állítsa át senki sem $-ról €-ra.

Eleve az AliExpress egy valamilyen árfolyamon átszámolja az alap $-t €-ra és ezt fizetjük.
A teszt vásárlásnál az eredetileg 0,86 $ értékű kütyü az 0,81 € lett.
A bankom (Erste) a következő forint összeget vonta le, mint említettem €-s az elszámolás:
€-s vásárlás 257 Ft (81 € = 25700 Ft
$-os vásárlás 249 Ft (86 $ = 24900 Ft)
Ez ugyan 800 Ft különbség, de a 86 $-os telefonhoz ennyiért tudok védőfóliát venni.
A kedvezőtlen €-os összeg az AliExpress konverziós rátája miatt annyi.

Végső következtetés: $-ban fizetek továbbra is.

(#14198) zebede válasza peestike (#14196) üzenetére


zebede
őstag

Akkor adok neki még 2-3 napot.
Csak az a gond hogy nekem már másodszor van Sanghai Pudong :)

(#14199) A texasi válasza V/ (#14197) üzenetére


A texasi
aktív tag

Mai USD-HUF középárfolyam: 292.58 Ft.

Besz@rás! :Y

(#14200) V/ válasza A texasi (#14199) üzenetére


V/
Topikgazda

És melyik bank számol kártyás vásárlásnál ezzel?
Az enyém nem, az Otp, a Raiffeisen és a CIB sem. vagy több vagy kevesebb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.