Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:29:55

LOGOUT.hu

Az AliExpress használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14051) peestike válasza Indiant (#14048) üzenetére


peestike
senior tag

Ha nem akarsz fizetni a holland is jó, mostanság nekem 9-14 nap alatt értek Ferihegyre, majd jól beragadtak, a 2. nem tudom mi lehet, nekem egyszer volt ilyen, az svéd posta volt. a 3. tartja nálam a személyes csúcsot, hétfőn feladták pénteken átvettem, persze egyszeri eset volt. de én gyorsaságra arra rippelnék.

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#14052) V/ válasza Indiant (#14048) üzenetére


V/
Topikgazda

A végén ott az Tracking Information oszlopban a Available? Azt célszerű választani.

(#14053) Indiant


Indiant
addikt

Köszönöm mindenkinek! Mind a 3 Available.
De ha valamelyiknél esetleg jobbak az esélyek az 2$-t megér.

(#14054) Flashget válasza V/ (#14047) üzenetére


Flashget
félisten

oké csak eddig nekem ilyen nem volt eddig..volt maláj,kínai meg nem tom talánd holland.
de osztrák még nem.

Realme GT Master Edition

(#14055) P.mini


P.mini
aktív tag

Sziasztok! Kaptam egy ilyet, hogy nem sikerült leszállítani az árut. Ilyenkor mi a teendőm? Ha a posta oldalán nézem a csomagkövetést, akkor ott nincs sikertelen szállítás írva, csak az, hogy továbbítva belföldi feldolgozásra. Nem akarom, hogy eltűnjön, visszaküldjék. Elég fontos az lenne a cucc. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#14056) #04441088 válasza P.mini (#14055) üzenetére


#04441088
törölt tag

Elég érdekes számomra, hogy megérkezik az országba, másnap meg már sikertelen kézbesítés. Minden csomag napokat, de mostanában inkább heteket tököl a vámon, nem csak pár órát. :DDD

(#14057) V/ válasza P.mini (#14055) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem az van, a címzett nem azonosítható. Ki van írva a neved a csengőhöz? Ha csomagos vitte, akkor hétfőn a levél kézbesítő visz értesítőt, ha tudtak azonosítani, egyébként meg bemész hogy azt látod nem tudták kézbesíteni 11-én, megadod az adataidat és megkeresik az át nem vett küldemények postakönyvébe. Természetesen feltételezem hogy ezt neked küldték.
De ha ez nem a RQxxxxxxxxxMY számnak az adatai, akkor bármi lehet ez a szám nem igazán kereshető a mi postánkon: LP00058246509622

[ Szerkesztve ]

(#14058) frenk1


frenk1
aktív tag

xiaomi telóra hogyan telepithető google play

(#14059) V/ válasza frenk1 (#14058) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt ez igazán off. De ha Android van rajta az eleve benne van. Pontosabban az edddig kezemben megfordult készülékekben a 4-es verziótól a 6-ig.

[ Szerkesztve ]

(#14060) P.mini válasza V/ (#14057) üzenetére


P.mini
aktív tag

Nincs név kiírva, kertes házban vagyunk. Eddig minden szállító cég, többek között a posta is mindig megtalálta a címet, pedig még kamionnal is hoztak már ipari cuccot. :) Szóval nem hiszem, hogy az van. Vagy hogy este megjön Magyaro.-ba, de reggel meg már házhoz vitte. Ez is gyanus nekem. Ha felhívom a postát, a központot, ott tudnak majd nekem segíteni?

Az RQ-sal a postán:

[ Szerkesztve ]

(#14061) frenk1 válasza V/ (#14059) üzenetére


frenk1
aktív tag

nincs benne kinai rom

(#14062) V/ válasza P.mini (#14060) üzenetére


V/
Topikgazda

Szóval ha nincs a név kiírva, akkor a posta nem kézbesít, ez a szabályuk. Az igazi postás betartja, mert ebből nem lesz neki baja. Leírtam a lehetőséget, nem nemzetközi postai azonosítója van a LP.. nem tartják nyilván. Csak név szerint a nem kézbesítettek közt lehet rákérdezni és gyorsabb személyesen megkérdezni.
Este 10-kor továbbítottat hoztak másnap délelőtt és nem BP-i vagyok, a tied 17 órás, miért lenne ez hihetetlen?

[ Szerkesztve ]

(#14063) beg válasza frenk1 (#14061) üzenetére


beg
veterán

Talán a topikjában tudnak segíteni, itt off.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#14064) V/ válasza frenk1 (#14061) üzenetére


V/
Topikgazda

Meglepő, az enyém is kínai és benne van, de van topikja a készülékednek, ott jobban tudnak segíteni.

(#14065) P.mini válasza V/ (#14062) üzenetére


P.mini
aktív tag

Eddig ilyen nem fordult velem elő, hogy nem szállított a posta mert nem volt kiírva név. Az hogy bemegyek, nem túl egyszerű most, mert csak hétvégén vagyok otthon, és ha nem muszáj, nem fárasztok vele mást, hogy beküldjem.

(#14066) V/ válasza P.mini (#14065) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha el tudod érni a lakóhelyed kézbesítési részlegét telefonon és hajlandók megmondani, akkor lehetséges a telefon is.
De szállított, csak a címzettet nem tudták azonosítani. Üzletszabályzat tartalmazza.
Van aki mereven betartja, mert már egy címzett egyszer megszívatta és a -10% fizetéscsökkentés 6 hónapig érzékenyen érintette.
Másrészt a posta finoman szólva nem pontosan könyveli a nyomkövetési infókat.

[ Szerkesztve ]

(#14067) P.mini válasza V/ (#14066) üzenetére


P.mini
aktív tag

Köszönöm a segítséget! Egy kis faluban lakom, szóval nem lesz nehéz megtalálnia, hogy melyik a részlegem. :)

[ Szerkesztve ]

(#14068) mazsi válasza V/ (#14050) üzenetére


mazsi
senior tag

Koránt sem vagyok optimista, de 2010 óta messze tavaly-tavalyelőtt volt a legzökkenőmentesebb a redeléseim kézbesítése. Nem nézek királi Híradót a tájékozódásomra, teljesen a saját tapasztalomról és a barátaim munkájáról hallott dolgokról írtam.
Vámos tényleg kevesebb van 8 hónapja Ferihegyen, de van helyettük polgári alkalmazott, aki betanított munkásként nyomogatja a futószalag melletti gombot. Adófizetőként ez szívs, de vásárlóként több csomagod esik így a vámmentes kategóriába.
Vidéki kisvárost biztosan te tudod jobban, mert arra kevés embert ismerek, őket is főleg Twitterről.

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#14069) Nooeca válasza mazsi (#14068) üzenetére


Nooeca
senior tag

Rengeteg ismerősöm van a Postánál, a legközelebbi az itteni postamester.

Hidd el, elég pontos a rendszerük... ha a csomag elér a postához és sikerül felvenniük a csomagot a reptérről, akkor onnantól kezdve minden zökkenőmentesen folyik és amiért az MPL a kedvenc futárszolgálatom is, gyorsak és pontosak.

Olyannyira pontosak az MPL-nél, hogyha rendelek valamit hétfőn és feladják a postának, akkor kedd 9-10 óra között mindig itt dudál a kocsi. Nem később, és sosem előbb. Hasonló lehet a posta rendszere is, ellenben pl. a GSL-el, aki sosem akkor jön amikorra igéri.

Rendszeresen vásárolok velük, mert pl. a kontaktlencséimet is ők hozzák.

(#14070) marontoni63 válasza Schimi070 (#14040) üzenetére


marontoni63
csendes tag

Én Szeptember 25. -én rendelt csomagot várok. Még 11 nap és 4 óra a védelem,ha nem jön 8 nap múlva dispute.

(#14071) Flashget


Flashget
félisten

egyik rendelésemhez ezt írták tegnap reggel:
Hello my friend:
We are glad to receive your orders. Thanks very much for your time and support . As the 11.11 has thousands of packages. we will process and ship your orders within 2-8 days. Hope you can understand!
If there is any delay during the transit, please dont worry and wait patiently,it is normal.
and If you have any problem and question , just feel free to contact us.
If there is any problem with your orders, we will send you message. So Please pay attention to our message under the order.
Hope you can get it soon.
We wish you have a good day!
Sincerely
Coral

Mai dátummal meg: your package Seller shipped your order

Realme GT Master Edition

(#14072) V/ válasza Nooeca (#14069) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem régi információk.
Másnak kézbesítik a küldeményemet, a reklamációmat fényképpel bizonyítva a csomag nekem szóló címzését elutasítják.
A nekem küldött levélküldemény ajánlott csomagot elveszítik.
Az MPL az 1 napos kézbesítésre átadott és azért sok pénzt fizettem csomagot a 3. nap kézbesíti.
A hétfőn kezemben lévő külföldi nyomkövetett csomag szerda reggel még kézbesítésre továbbítva, más csomagok esetén is 1-3 napos csúszás a bejegyzésben az általam látható Magyar Posta keresőnél.
Titokban, mert nem hirdették ki, módosítják a külföldre menő levélküldemények opcióit, pl. Nagy-Britanniába nem lehet levelet értéknyilvánítással küldeni, csak drágább csomagként.
Nem mondanak igazat az USA-ba menő ajánlott küldeményekkel kapcsolatban, mert azt hogy ők nem hajlandók a nemzetközi formátumban vonalkódot tenni a küldeményre és ezért nem követhető a csomag az nem az USA posta hibája
Na szóval a Magyar Posta nagyon gyenge és trehány lett.

(#14073) mazsi válasza Nooeca (#14069) üzenetére


mazsi
senior tag

Nekem a postásaim az ismerőseim a Postánál :D 4-5 korrekt arc. Előre hívnak ha több dolgot hoznak, nagy csomagnál megkérdik sürgős-e, vagy bemegyek érte, szóval működik. Csak abból volt eddig vita, hogy az elosztó ember vagy a kézbesítő hozza-e ki a dobozom :P
Futárszolgálatoknál is arcról ismer az összes és hívja a számot is. Még azt is meg lehet beszélni velük, hogy a városban összefutsz velük amerre járnak, ha nem lennél otthon. Szerintem a többség normális, talán a UPS minőségben és vámolásban a legkorrektebb.

Viszont Ferihegyen mostanában tettek rendet, talán tavaly karácsony előtt. Addig rengeteg küldemény eltűnt. A 2-3 hetes várkozást be tudtam már kalkulálni, de volt napszemüveg, amit ötödszörre kellett megrendelnem hogy megkapjak! Az első kettőt ráfogtam a kereskedő linkelésére, de utána másik két eladó is hiába postázott nekem :O

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#14074) Nooeca válasza V/ (#14072) üzenetére


Nooeca
senior tag

Hát ha így is van, még mindig ők a legjobbak ha a házhozszállítást választod. GLS azt ne is említsük, Transoflex, na őket szintén ha gondolod keress rá hogy vélemények, nem fogsz jókat kapni, engem is vágtak már át...

Sprinter még elég korrekt, csak kevés helyen vannak szerződve, ők üzemeltetik a Pick-Pack hálózatot.

(#14075) Dávid9305


Dávid9305
csendes újonc

Sziasztok ha töröltem a rendelést automatikusan vissza kapom a pénzt vagy csinálnom kell valamit?

(#14076) #04441088 válasza Dávid9305 (#14075) üzenetére


#04441088
törölt tag

Rendelés után mennyi idővel törölted?
Amúgy visszakapod automatikusan. Ha van alipay abban láthatod, ha lesz egy S betű formájú nyíl áthúzva az jelzi, hogy refund érkezett és megy vissza szépen a pénz a kártyádra.

(#14077) baandii


baandii
senior tag

hellosztok,

nem voltam még ilyen helyzetben mert eddig minden csomagom megjött alirol...09. 18án volt egy rendelésem és ezzel a szállítással kapcsolatban az utolsó bejegyzésem ami a tn-hez tartozik 10. 13ai (Célországba elküldve / Item sent abroad) és elég kis esélyt látok rá hogy még megkapjam.
6 nap múlva lejár a vásárlói védelem és a szállítási határidő.
a kérdésem hogy a lejára előtt hány nappal érdemes disputot nyitni?

(#14078) V/ válasza baandii (#14077) üzenetére


V/
Topikgazda

Akár most, hasonló 3 bejegyzés, most nyomom a dispute gombokat épp. "Sanghai pudingból" elfelejtett a repcsi leszállni.

(#14079) regos


regos
tag

üdv
Szeptember 30-án vásárolt cuccom még sehol.
Illő lenne már rákérdeznem vagy disputot nyitnom?
Valami ok folytán 20 nap lett a lejárati idő...(valószínű csak úgy kitolta az eladó?)
TN-röl nem nagyon tudok semmit kiszűrni...

[ Szerkesztve ]

(#14080) baandii válasza V/ (#14078) üzenetére


baandii
senior tag

köszi az infót, nyitottam disputot. kíváncsi leszek az eredményére...

(#14081) mzso válasza baandii (#14077) üzenetére


mzso
veterán

Szerintem amikor akarsz. Én akkor szoktam amikor először figyelmeztet, hogy lejár. Nálam olyan bejegyzés volt, hogy megérkezett a célországba, de mégsem kaptam meg. Amikor panaszkodtam, csak meghosszabbította a védelmet, de továbbra sem jött meg...

(#14082) kaliber


kaliber
aktív tag

Nálam is ugyanaz szept.20-i vásárlás cél országba megérkezett de több mint egy hónapja semmi további hír. Nagyobb baj hogy okt. eleji 5tétel sincs sehol.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#14083) V/ válasza kaliber (#14082) üzenetére


V/
Topikgazda

Bocsánat az off-ért de aki Erste-s azoktól kérdezem, csak én érzékelem azt, hogy a hétvégi kokányulásuk nem igazán volt sikeres? Folyamatosan eddig nem tapasztalt hibák jönnek elő.

(#14084) KutyiHU válasza kaliber (#14082) üzenetére


KutyiHU
tag

Ha Célországba megérkezett, a Magyar Posta nem tud segíteni TN alapján?

(#14085) Sped válasza Flashget (#14071) üzenetére


Sped
aktív tag

Úton van a csomagod! :) Látva ezt a népszerűséget, tesztjelleggel rendelek én is egy pólót meg egy pulcsit, mert árban nagyon jók ezek a kínaiak. Meglátjuk milyen az anyaguk, méretük. 2-3x nagyobbat kell rendelnem úgy látom az itteni L-XL-hez képest. Ilyen irányú tapasztalatod van? Hihetetlen hogy mindenhol egymásba botlunk... :))

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#14086) kaliber válasza KutyiHU (#14084) üzenetére


kaliber
aktív tag

Én néztem el,az ali nyomkövető nem igazán pontos a trackitonline szerint csak a transzfer országba érkezett meg az okt. eleji csomag, a szept. 20-i rendelés, meg okt. 13-án elhagyta hk repteret :F

Egyszer már jártam így akkor még ebay-en hogy szept. végén rendelt csomagok nem jöttek meg (őszi fesztivál van náluk meg utána okt. elején 7napos nemzeti ünnep úgy látszik most megint beleestem pedig akkor megfogadtam hogy inkább ilyenkor nem rendelek. :W
Ráadásul két csomag fontos lenne.....

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#14087) Dávid9305 válasza baandii (#14077) üzenetére


Dávid9305
csendes újonc

Azonnal töröltem a nevem a bankkátya adatoknál forditva irtam be ezért nem vette le rögtön az összeget hanem irt valamit hogy várnom kell töröltem a rendelést és utána egy orával kaptam az smst hogy levette a pénzt.

(#14088) V/ válasza Dávid9305 (#14087) üzenetére


V/
Topikgazda

Semmi köze a nevednek a vásárláshoz. Nálam már Hófehérke és Szundi amit beírok, ha valahol 2 mezős bevitelt látok, a kártya maximum 21 karakterig írható 1 név mezőjét 2*20-ba írva ugyan miként hasonlítaná össze bármilyen rendszer?
A bank mindig elsőre csak zárolja az összeget, nem vonja le azonnal, az Aliexpress fizetési rendszere sem rögtön vonja, 11-én 6-7 óra csúszással fizettünk. Jött az értesítés hogy előjegyzésbe vette és majd leszedi, majd még utána volt a 24 órás ellenőrzése.

[ Szerkesztve ]

(#14089) Taktoj


Taktoj
aktív tag

van valaki aki ugy gondolja sporolt a nagy akcióban, kfogott valami szuper dolgot? Szerencsere iden lemaradtam a "nagy akciókról" tegnap az árellwnörző szinte az összes termeknel árcsökkenést mutat 11. hez képest.

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#14090) Flashget válasza Sped (#14085) üzenetére


Flashget
félisten

Tudom csak érdekes volt, hogy 2-8 napot mondanak a nagy számú megrendelések miatt,aztán másnap elvileg feladták. Valahogy nem tudok hinni az olyanoknak akik mosolyogva fognak kezet, közben anyáznak :D
Ja botlunk, ha mondtad volna, hogy te is kínában jársz összeröffenünk egy pekingi kacsára. :))))
Kínai mérettáblázatról annyit, hogy a 4x-es valójában xl volt és a 2x-nek mondott meg 5x-es, amit itthon boltban tolnak. :) Szóval ebben igazán nem lehet okos az ember, ha nincs rá lehetősége megnézni, kézbe venni. Reménykedj, hogy aminek hirdetik valóban az a méret is lesz.
Én csak 5db apróságot rendeltem vp-hoz, remélem valóban tartják a 21-30 napot amit hirdetnek.
Adtak AT végződésű TN számot amit semmi sem ismeri fel még az sem amit az automata emailben linket adtak oldalt és pont ez az árú lenne a legfontosabb az 5 közül. ;)
És oda írják ezt is ogistics company: Seller's Shipping Method - UK
Most ez hogy is van? Kínából, osztrák posta, anglián keresztűl? ;)

Realme GT Master Edition

(#14091) Flashget válasza Taktoj (#14089) üzenetére


Flashget
félisten

nálam minden rendelt cucc most drágább (régi árt mutatja)mint az akcióban volt..

Realme GT Master Edition

(#14092) V/ válasza Flashget (#14091) üzenetére


V/
Topikgazda

De nem 50% a különbség, úgy 25-30%. Egy kicsit megemelték és abból lett a nagy 50%-os akció. :((

(#14093) Flashget válasza V/ (#14092) üzenetére


Flashget
félisten

nem annyi ez tény.
de egyiknél sem volt annyinak hirdetve amiket vettem. a legnagyobb engedmény 17,90 dollárról 11,99-re asszem 4x% volt.
az egyiknél még mindig tart a 26%kedvezmény 2 napig.

nálunk nem ezt csinálják pl. edigital és társai? sőt amikor direkt figyeltem egy adott tv árát láttam hogy vitték fel és mennyire vitték le a nagy akcióban. a végeredmény az lett, hogy drágábban adtak el többet mint amíg az ára volt emelés előtt.
majd 2 hét elteltével megint ki írták, hogy brutális akció és akkor adták azon az áron mint 1 hónappal korábban.
szóval ez a bf nálunk nagy kamu.

Realme GT Master Edition

(#14094) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
Az lehetséges, hogy egy 8.-án Alin refundolt összeg még nem érkezett meg a számlámra? Alipay...
Miközben egy szintén 8.-án Ebayen refundolt már megjött 11.-én.

(#14095) mazsi válasza #04441088 (#14094) üzenetére


mazsi
senior tag

Simán lehet. Alin 5 munkanapjuk van, és általában ki is használják - főleg a pénteki forgalom után.

Én is egy 9-ei visszautalásra várok éppen.

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#14096) P.mini


P.mini
aktív tag

Sziasztok! Megjött a rendelt árum, de nem az a szín, mint amit én rendeltem. Ilyenkor milyen teendőm van? Visszaküldeni nem akarom, szürke helyett fekete jött, és végülis annyira nem gáz, de zavar, hogy nem az amit kiválasztottam. Elfogadjam a megérkezést és utána indítsak dispute-ot vagy ne is menjek rá, hogy megérkezett és úgy disputeoljak? Vagy egyátalán van értelme vele foglalkozni? Csak azért, hátha visszaad pár százalékot a 6000Ft-ból. :)

(#14097) mazsi válasza P.mini (#14096) üzenetére


mazsi
senior tag

Visszaigazolásnál figyelmeztetni is fog, hogy nem tudsz reklamálni. Egyből csapj a húrok közé és kérj kedvezményt! :D De ne a következő rendelésedre, hanem erre. Imádnak kuponokat dobálni az ember után, ha nem elég ideges.

Egy bontatlan, és egy extrával megpakolt DJI Tello drón eladó.

(#14098) V/ válasza P.mini (#14096) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel az az egyik kérdés a dispute-nál hogy megérkezett-e, valamint a megérkezés leigazolásától, van még 15 napod dispute-t indítani erre a kérdésedre nem igazán kell válaszolni. Elfogadjam a megérkezést és utána indítsak dispute-ot vagy ne is menjek rá, hogy megérkezett és úgy disputeoljak?
Tény az, hogy a hiba a megérkezés után derült ki.
Nyugodtan kérhetsz kompenzációt, ha nem felel meg azt általad megrendelt termék színnek, tehát a nem teljes visszatérítést, találd ki hogy ez a szín eltérés neked 5-15 %-ot ér-e?
A antracit szürke az nekem pl már feketének tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#14099) P.mini válasza V/ (#14098) üzenetére


P.mini
aktív tag

Köszönöm szépen mindkettőtöknek!

(#14100) Maxximus válasza tboy93 (#14049) üzenetére


Maxximus
őstag

"PostNL, teljesen jo :K"

Ők is automatikusan viszik a vámra, mint a nagyok, vagy mint a kínaiknál szúrópróba szerint?
Ezért áfáznék szerintetek ? (Tudom hivatalosan igen,csak átcsúszhat e?)

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.